Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 81
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
В соответствии с подпунктом 6) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года «О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить целевое использование бюджетных средств и по итогам полугодия и года до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представление в Министерство здравоохранения и социального развития Республики  Казахстан отчета о прямых и конечных результатах.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2015 года № 81
Правила
использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на проведение мероприятий,
посвященных семидесятилетию Победы
в Великой Отечественной войне 1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 15 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы» и подпунктом 2) пункта 8 постановления Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 1300 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы».
2. Правила определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, (далее – целевые текущие трансферты), предусмотренных по республиканской бюджетной программе 049 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение мероприятий, посвященных 70-летию Победы в ВОВ» (далее – бюджетная программа 049).

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 81 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2014 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуын және есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 81 қаулысымен
бекітілген
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған
іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы
қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 6) тармақшасына және «2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2014 жылғы № 1300 қаулысының 8-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 049 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасы (бұдан әрі – 049 бюджеттік бағдарламасы) бойынша көзделген, республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді (бұдан әрі – ағымдағы нысаналы трансферттер) пайдалану тәртібін айқындайды.

3. Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство) производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на основании индивидуального плана финансирования бюджетной программы 049.
4. Целевые текущие трансферты используются на:
1) оказание лицам, указанным в пункте 8 настоящих Правил, единовременной материальной помощи к семидесятой годовщине Победы в Великой Отечественной войне (далее – единовременная материальная помощь);
2) оплату расходов на проезд, проживание и питание участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также сопровождающим их лицам, включая медицинских работников, направляемым в составе делегаций областей, городов Астаны и Алматы для участия в праздничных парадах в городах Астане и Москве, посвященных 70-ой годовщине Победы в Великой Отечественной войне;
3) оплату услуг организациям, имеющим лицензию на осуществление банковских операций, акционерному обществу «Казпочта» по выплате единовременной материальной помощи к семидесятой годовщине Победы в Великой Отечественной войне.
5. Поступающие целевые текущие трансферты орган координации занятости и социальных программ области предусматривает по бюджетным программам:
1) 051 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне», по которой производится перечисление целевых текущих трансфертов районным бюджетам, бюджетам городов областного значения в установленном законодательством порядке;
2) 052 «Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне», по которой производятся расходы, указанные в подпункте 2) пункта 4 настоящих Правил.
6. Орган занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы поступающие целевые текущие трансферты предусматривает по бюджетной программе 052 «Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне». По указанной бюджетной программе производятся расходы, указанные в пункте 4 настоящих Правил.
7. Орган занятости и социальных программ района (города областного значения) поступающие целевые текущие трансферты предусматривает по бюджетной программе 052 «Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне».
По указанной программе производятся расходы, предусмотренные в подпунктах 1) и 3) пункта 4 настоящих Правил.

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) 049 бюджеттік бағдарламасының жеке жоспары негізінде ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне аударуды жүргізеді.
4. Ағымдағы нысаналы трансферттер:
1) осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген адамдарға Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына біржолғы материалдық көмек (бұдан әрі – біржолғы материалдық көмек) көрсетуге;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығына арналған Астана және Мәскеу қалаларындағы мерекелік шерулерге қатысу үшін облыстардың, Астана және Алматы қалаларының делегациялары құрамында жіберілетін медициналық қызметкерлерді қоса алғанда, олармен бірге жүретін адамдарға жол жүру, тұру және тамақтану шығыстарын төлеуге;
3) банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдардың, «Қазпочта» акционерлік қоғамының Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына біржолғы материалдық көмек төлеу жөніндегі қызметтеріне ақы төлеуге пайдаланылады.
5. Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органы түсетін ағымдағы нысаналы трансферттерді:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен аудандық бюджеттерге, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару жүргізілетін 051 «Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
2) осы Қағидалардың 4-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген шығыстар жүргізілетін 052 «Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу» бюджеттік бағдарламалары бойынша көздейді.
6. Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органы түсетін ағымдағы нысаналы трансферттерді 052 «Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көздейді. Көрсетілген бюджеттік бағдарлама бойынша осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген шығыстар жүргізіледі.
7. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органы түсетін ағымдағы нысаналы трансферттерді 052 «Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көздейді.
Көрсетілген бағдарлама бойынша осы Қағидалардың 4-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көзделген шығыстар жүргізіледі.

2. Порядок использования целевых текущих трансфертов на
оказание единовременной материальной помощи
8. Выплата единовременной материальной помощи за внесенный вклад в Победу в Великой Отечественной войне осуществляется в следующих размерах:
1) военнослужащим, проходившим службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой, гражданской, Великой Отечественной войн, партизанам и подпольщикам гражданской и Великой Отечественной войны, – 100 000 тенге;
2) военнослужащим действующей армии и флота, партизанам и подпольщикам первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также рабочим и служащим соответствующих категорий, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской, Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненным по пенсионному обеспечению к военнослужащим, – 100 000 тенге;
3) военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившим в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии, – 70 000 тенге;
4) лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии, – 70 000 тенге;
5) лицам, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота, в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг, – 70 000 тенге;
6) лицам, принимавшим участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований, – 70 000 тенге;

2. Біржолғы материалдық көмек көрсетуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі
8. Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске қосқан үлесі үшін біржолғы материалдық көмекті төлеу мынадай мөлшерде жүзеге асырылады:
1) бірінші дүниежүзілік, азаматтық, Ұлы Отан соғыстары кезеңінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда және мекемелерде қызмет өткерген әскери қызметшілерге, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргізгендерге – 100 000 теңге;
2) бірінші дүниежүзілік, азамат, Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшілеріне, партизандары мен астыртын күрес жүргізгендерге, сондай-ақ бірінші дүниежүзілік, азамат, Ұлы Отан соғыстары кезеңінде майданда, ұрыс қимылдары жүргізілген аудандарда, майдан маңындағы темір жол учаскелерінде, қорғаныс шептерінің, әскери-теңіз базалары мен аэродромдардың құрылыстарында жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған әрі зейнетақымен қамсыздандыру бойынша әскери қызметшілерге теңестірілген тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілерге – 100 000 теңге;
3) Ұлы Отан соғысы кезеңінде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдарына есептелетін қалаларда қызмет өткерген, бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының әскери қызметшілеріне, сондай-ақ басшы және қатардағы құрамының адамдарына – 70 000 теңге;
4) Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде штаттық қызмет атқарған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдамалы құрамының адамдарына не тиісті кезеңдерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдарына есептелетін қалаларда болған адамдарға – 70 000 теңге;
5) Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген әскери бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк баласы (тәрбиеленушісі) және юнга ретінде болған адамдарға – 70 000 теңге;
6) екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында шет елдердің аумағында партизан отрядтары, астыртын топтар мен басқа да антифашистік құралымдар құрамында фашистік Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына қатысқан адамдарға – 70 000 теңге;

7) работникам спецформирований Народного комиссариата путей сообщения, Народного комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза ССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенным в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявшим задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членам экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств, – 70 000 тенге;
8) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Жителю блокадного Ленинграда», – 30 000 тенге;
9) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, – 30 000 тенге;
10) военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, или заболевания, связанного с пребыванием на фронте, – 70 000 тенге;
11) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей либо заболевания, связанного с пребыванием на фронте, – 70 000 тенге;
12) лицам из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах, отрядах, – 30 000 тенге;
13) родителям и не вступившим в повторный брак супругам военнослужащих, партизан, подпольщиков, погибших (пропавших без вести) во время Великой Отечественной войны, – 30 000 тенге;
14) женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны, которые не вступили в другой брак, – 25 000 тенге;
15) женам (мужьям) умерших участников Великой Отечественной войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Жителю блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак, – 25 000 тенге;

7) бұрынғы КСР Одағы Қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құралымдарының, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамының, Балық өнеркәсібі халық комиссариатының, теңіз және өзен флотының, Солтүстік теңіз жолдары бас басқармасының ұшу-көтеру құрамының Ұлы Отан соғысы кезеңінде әскери қызметшілер жағдайына ауыстырылған және ұрыс майдандарының тылдағы шептері, флоттардың оперативтік аймақтары шегінде майдандағы армия мен флот мүдделеріне орай міндеттер атқарған қызметкерлеріне, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бас кезінде басқа мемлекеттердің порттарында еркінен айрылған көлік флоты кемелері экипаждарының мүшелеріне – 70 000 теңге;
8) Ленинград қаласын қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен, «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен марапатталған азаматтарға – 30 000 теңге;
9) екінші дүниежүзілік соғыс кезеңінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердің, гетто және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 30 000 теңге;
10) бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде жаралануына, контузия алуына, жарақат алуы немесе майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған әскери қызметшілерге – 70 000 теңге;
11) қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы салдарынан не майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына – 70 000 теңге;
12) 1944 жылғы 1 қаңтар – 1951 жылғы 31 желтоқсан аралығындағы кезеңде Украин КСР-і, Беларусь КСР-і, Литва КСР-і, Латвия КСР-і, Эстон КСР-і аумақтарында әрекет еткен халықты қорғаушы, жауды жоюшы батальондардың, взводтар мен жасақтардың жауынгерлері мен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтар мен жасақтарда қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе жарақат алуы салдарынан мүгедек болып қалған адамдарға – 30 000 теңге;
13) Ұлы Отан соғысы жылдарында қайтыс болған (хабар-ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, партизандардың, астыртын күрес жүргізгендердің ата-аналарына, қайтадан некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 30 000 теңге;
14) қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 25 000 теңге;
15) қайтыс болған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізгендердің, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен марапатталған, жалпы аурудың, еңбек жарақатының және басқа себептердің (құқыққа қарсы әрекеттерді қоспағанда) нәтижесінде мүгедек деп танылған азаматтардың басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 25 000 теңге;

16) женам (мужьям) военнослужащих, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, или заболевания, связанного с пребыванием на фронте, которые не вступили в другой брак, – 25 000 тенге;
17) женам (мужьям) лиц начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности и внутренних дел бывшего Союза ССР, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо заболевания, связанного с пребыванием на фронте, которые не вступили в другой брак, – 25 000 тенге;
18) женам (мужьям) лиц из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах и отрядах, которые не вступили в другой брак, – 25 000 тенге;
19) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, – 25 000 тенге.
Лицам, имеющим одновременно право на получение единовременной материальной помощи по нескольким основаниям, единовременная материальная помощь выплачивается по одному основанию по их выбору.
9. Филиалы республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее - филиалы центра) передают акимам областей, городов Астаны и Алматы списки получателей единовременной материальной помощи согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на электронном и бумажном носителях в срок:
1) до 8 апреля 2015 года - с указанием лиц, перечисленных в пункте 8 настоящих Правил, получающих социальные выплаты из филиалов центра по состоянию на 1 апреля 2015 года;
2) до 1 июля 2015 года - с указанием вновь прибывших лиц, перечисленных в пункте 8 настоящих Правил, ранее не получивших единовременную материальную помощь по месту прежнего проживания.

16) бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы салдарынан немесе майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған әскери қызметшілердің басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 25 000 теңге;
17) қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы салдарынан не майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған бұрынғы КСР Одағы мемлекеттік қауіпсіздік және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамы адамдарының басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 25 000 теңге;
18) Украин КСР-і, Беларусь КСР-і, Литва КСР-і, Латвия КСР-і, Эстон КСР-і аумақтарында әрекет еткен халықты қорғаушы, жауды жоюшы батальондардың, взводтар мен жасақтардың жауынгерлері мен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтар мен жасақтарда қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе жарақат алуы салдарынан мүгедек болып қалған адамдардың басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 25 000 теңге;
19) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға, сондай-ақ Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейін кемінде алты ай еңбек еткен (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 25 000 теңге.
Бір мезгілде бірнеше негіздеме бойынша біржолғы материалдық көмек алуға құқығы бар адамдарға біржолғы материалдық көмек олардың таңдауына қарай бір негіздеме бойынша беріледі.
9. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының филиалдары (бұдан әрі – орталықтың филиалдары) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне біржолғы материалдық көмек алушылардың тізімдерін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес электрондық және қағаз жеткізгіштерде мынадай мерзімде:
1) 2015 жылғы 8 сәуірге дейін – осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген, 2015 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша Орталықтың филиалдарынан әлеуметтік төлемдер алушы адамдарды көрсете отырып;
2) 2015 жылғы 1 шілдеге дейін – осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген, бұрынғы тұрған жері бойынша бұдан бұрын біржолғы материалдық көмек алмаған, жаңадан келген адамдарды көрсете отырып жібереді.

10. Министерства обороны, внутренних дел, Комитет национальной безопасности представляют акимам областей, городов Астаны и Алматы списки получателей единовременной материальной помощи, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на электронном и бумажном носителях в срок:
1) до 8 апреля 2015 года - с указанием лиц, перечисленных в пункте 8 настоящих Правил, состоящих на учете в указанных органах по состоянию на 1 апреля 2015 года;
2) до 1 июля 2015 года - с указанием вновь прибывших лиц, перечисленных в пункте 8 настоящих Правил, ранее не получивших единовременную материальную помощь по месту прежнего проживания.
11. Акимы областей, городов Астаны и Алматы формируют списки получателей единовременной материальной помощи для выплаты с учетом списков, представленных в соответствии с пунктами 910 настоящих Правил.
12. Выплата единовременной материальной помощи осуществляется органами занятости и социальных программ города республиканского значения (столицы), района (города областного значения) путем перечисления средств на лицевые счета получателей, открытые для зачисления пенсий и пособий в организациях, имеющих лицензию на осуществление банковских операций, либо акционерном обществе «Казпочта» в срок:
1) до 30 апреля 2015 года - лицам, перечисленным в пункте 8 настоящих Правил, на которых представлены списки;
2) до 31 июля 2015 года - вновь прибывшим лицам, перечисленным в пункте 8 настоящих Правил, и ранее не получившим единовременную материальную помощь по месту прежнего проживания.
13. Оплата услуг организациям, имеющим лицензию на осуществление банковских операций, акционерному обществу «Казпочта» по выплате единовременной материальной помощи производится на основании заключенного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке договора между указанными организациями и органами занятости и социальных программ города республиканского значения (столицы), района (города областного значения).
14. Акимы областей, городов Астаны и Алматы в срок до 4 мая 2015 года информируют Министерство о выплате единовременной материальной помощи, до 3 августа 2015 года - о выплате единовременной материальной помощи вновь прибывшим лицам, перечисленным в пункте 8 настоящих Правил и ранее не получившим ее по месту прежнего проживания.
3. Порядок использования целевых текущих трансфертов на оплату
расходов на проезд, проживание и питание участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны, а также сопровождающим их лицам,
включая медицинских работников, направляемым в составе
делегаций областей, городов Астаны и Алматы для участия в
праздничных парадах в городах Астане и Москве, посвященных
семидесятой годовщине Победы в Великой Отечественной войне

10. Қорғаныс, Ішкі істер министрліктері, Ұлттық қауіпсіздік комитеті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне біржолғы материалдық көмек алушылардың тізімдерін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес электрондық және қағаз жеткізгіштерде мынадай мерзімде:
1) 2015 жылғы 8 сәуірге дейін – осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген, 2015 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша аталған органдарда есепте тұрған адамдарды көрсете отырып;
2) 2015 жылғы 1 шілдеге дейін – осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген, бұрынғы тұрған жері бойынша бұдан бұрын біржолғы материалдық көмек алмаған, жаңадан келген адамдарды көрсете отырып жібереді.
11. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері осы Қағидалардың 910-тармақтарына сәйкес ұсынылған тізімдерді ескере отырып төлеу үшін біржолғы материалдық көмекті алушылардың тізімдерін қалыптастырады.
12. Республикалық маңызы бар қаланың (астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары алушылардың банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдарда не «Қазпочта» акционерлік қоғамында зейнетақылар мен жәрдемақыларды есепке жатқызу үшін ашылған жеке шоттарына қаражат аудару арқылы:
1) 2015 жылғы 30 сәуірге дейін – тізімдері ұсынылған, осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген адамдарға;
2) 2015 жылғы 31 шілдеге дейін – осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген және бұрынғы тұрған жерінде бұдан бұрын біржолғы материалдық көмек алмаған, жаңадан келген адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуді жүзеге асырады.
13. Банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдардың, «Қазпочта» акционерлік қоғамының біржолғы материалдық көмек төлеу жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу көрсетілген ұйымдар мен республикалық маңызы бар қаланың (астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаласының) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарының арасында Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жасалған шарт негізінде жүргізіледі.
14. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері Министрлікті 2015 жылғы 4 мамырға дейінгі мерзімде біржолғы материалдық көмектің төленгені туралы, 2015 жылғы 3 тамызға дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген және бұрынғы тұрған жері бойынша бұдан бұрын оны алмаған, жаңадан келген адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу туралы хабардар етеді.
3. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің,
сондай-ақ Астана және Мәскеу қалаларында Ұлы Отан соғысындағы
Жеңістің жетпіс жылдығына арналған мерекелік шерулерге қатысу
үшін облыстардың, Астана және Алматы қалаларының делегациялары
құрамында жіберілетін медициналық қызметкерлерді қоса алғанда,
олармен бірге жүретін адамдардың жол жүру, тұру және тамақтану
шығыстарын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану тәртібі

15. Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также сопровождающим их лицам, включая медицинских работников, направляемым в составе делегаций областей, городов Астаны и Алматы для участия в праздничных парадах в городах Астане и Москве, посвященных 70-ой годовщине Победы в Великой Отечественной войне, (далее - участники делегаций) предоставляются проездные документы для проезда железнодорожным и (или) воздушным транспортом в города Астану и Москву на праздничные парады, посвященные празднованию семидесятилетия Победы в Великой Отечественной войне, а также оплачиваются расходы на проживание и питание в период проведения праздничных парадов.
16. Акимы областей, городов Астаны и Алматы по согласованию с общественными объединениями ветеранов Великой Отечественной войны в срок до 1 апреля 2015 года формируют и утверждают списки участников делегаций на праздничные парады, посвященные празднованию семидесятилетия Победы в Великой Отечественной войне, в городах Астане и Москве, сопровождающих лиц и медицинских работников (далее - делегации), определяют ответственное лицо из числа сопровождающих для каждой делегации и направляют их списки участников делегаций через органы координации занятости и социальных программ областей, городов Астаны и Алматы (далее - органы координации занятости и социальных программ) в органы занятости и социальных программ районов (городов областного значения) (далее - органы занятости и социальных программ).
17. Органы занятости и социальных программ в течение трех рабочих дней после получения списков участников делегаций осуществляют сбор документов на каждого участника делегации:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) сведения о номере банковского счета в организациях, имеющих лицензию на осуществление банковских операций, либо акционерном обществе «Казпочта»;
4) копию удостоверения участника или инвалида войны (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны);
5) справку с медицинской организации об отсутствии противопоказаний к проезду (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны).
18. Органы занятости и социальных программ на основании полученных заявлений и документов в течение двух рабочих дней готовят и представляют в органы координации занятости и социальных программ заявку на получение проездных документов (билетов) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

15. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ Астана және Мәскеу қалаларында Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығына арналған мерекелік шеруге қатысу үшін облыстардың, Астана және Алматы қалаларының делегациялары құрамында жіберілетін медициналық қызметкерлерді қоса алғанда, олармен бірге жүретін адамдарға (бұдан әрі – делегациялардың қатысушылары) Астана және Мәскеу қалаларына Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығын мерекелеуге арналған мерекелік шеруге теміржол және (немесе) әуе көлігімен жол жүру үшін жол жүру құжаттары беріледі, сондай-ақ мерекелік шерулердің өту кезеңінде тұру және тамақтану шығыстары төленеді.
16. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қоғамдық бірлестіктерімен келісу бойынша 2015 жылғы 1 сәуірге дейінгі мерзімде Астана және Мәскеу қалаларында Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығын мерекелеуге арналған мерекелік шеруге баратын делегациялар қатысушыларының, бірге жүретін адамдар мен медициналық қызметкерлердің тізімдерін (бұдан әрі – делегация) қалыптастырады және бекітеді, әр делегация үшін бірге жүретін адамдардың қатарынан жауапты адамды айқындайды және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары (бұдан әрі – жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары) арқылы аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына (бұдан әрі – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары) жібереді.
17. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегациялар қатысушыларының тізімдерін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде делегацияның әрбір қатысушысына мынадай құжаттарды жинауды жүзеге асырады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдардағы не «Қазпочта» акционерлік қоғамындағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер;
4) соғысқа қатысушының немесе соғыс мүгедегі куәлігінің көшірмесі (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін);
5) медициналық ұйымның жол жүруге қарсы айғақтамалардың жоқ екені туралы анықтамасы (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін).
18. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары алынған өтініштер мен құжаттардың негізінде екі жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжаттарын (билеттерін) алуға арналған өтінімді дайындайды және жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына ұсынады.

19. Проездные документы (билеты) на парад, посвященный празднованию 70-летия Победы в Великой Отечественной войне, в город Москву представляются:
1) для участников делегаций Актюбинской, Атырауской, Западно-Казахстанской и Мангистауской областей из областного центра до города Астаны и обратно, а также из города Астаны в город Москву и обратно - воздушным транспортом;
2) для участников делегаций Акмолинской, Алматинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей и города Алматы:
из областного центра (города Алматы) до города Астаны и обратно - железнодорожным транспортом;
из города Астаны в город Москву и обратно - воздушным транспортом;
3) для участников делегации города Астаны из города Астаны в город Москву и обратно - воздушным транспортом.
20. Органы координации занятости и социальных программ не позднее, чем за пятнадцать рабочих дней до отъезда делегации формируют и передают заявку на получение проездных документов (билетов) в организации по выдаче проездных документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
21. Организации по выдаче проездных документов в течение пяти рабочих дней после получения заявки, указанной в пункте 20, готовят проездные документы (билеты) на полный маршрут следования, указанный в заявке, и передают их органам координации занятости и социальных программ в соответствии с актом приема-передачи проездных документов (билетов), составляемым в двух экземплярах по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
22. Органы координации занятости и социальных программ полученные проездные документы (билеты) в течение двух рабочих дней передают органам занятости и социальных программ по доверенности формы № М-2а, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 390 (далее – доверенность формы № М-2а).
23. Органы занятости и социальных программ в течение двух рабочих дней передают проездные документы (билеты) участникам делегаций под роспись.
24. После подписания акта приема-передачи проездных документов (билетов) между органами координации занятости и социальных программ и организациями по выдаче проездных документов составляется акт сверки, являющийся основанием для оплаты представленных участникам делегаций проездных документов (билетов) организациям по выдаче проездных документов.
Акт сверки составляется в двух экземплярах по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

19. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығын мерекелеуге арналған шеруге Мәскеу қаласына жол жүру құжаттары (билеттері):
1) Ақтөбе, Атырау, Батыс Қазақстан және Маңғыстау облыстары делегацияларының қатысушылары үшін облыс орталығынан Астана қаласына дейін және кері қайтуға, сондай-ақ Астана қаласынан Мәскеу қаласына дейін және кері қайтуға – әуе көлігіне;
2) Ақмола, Алматы, Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстары және Алматы қаласы делегацияларының қатысушылары үшін:
облыс орталығынан (Алматы қаласынан) Астана қаласына дейін және кері қайтуға – темір жол көлігіне;
Астана қаласынан Мәскеу қаласына дейін және кері қайтуға – әуе көлігіне;
3) Астана қаласы делегациясының қатысушыларына Астана қаласынан Мәскеу қаласына дейін және кері қайтуға – әуе көлігіне беріледі.
20. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегацияның кетуіне дейін кемінде он бес жұмыс күні қалғанда, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжаттарын (билеттерін) алуға өтінімді қалыптастырады және жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға береді.
21. Жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдар 20-тармақта көрсетілген өтінімді алғаннан кейін, бес жұмыс күні ішінде өтінімде көрсетілген жол жүрудің толық маршрутына жол жүру құжаттарын (билеттерін) дайындайды және оларды жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалатын жол жүру құжаттарын (билеттерін) қабылдау-тапсыру актісіне сәйкес береді.
22. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары алынған жол жүру құжаттарын (билеттерін) екі жұмыс күні ішінде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 2 тамыздағы № 390 бұйрығымен бекітілген № М-2а нысанындағы сенімхаты (бұдан әрі – № М-2а нысанындағы сенімхат) бойынша береді.
23. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары екі жұмыс күні ішінде жол жүру құжаттарын (билеттерін) делегациялар қатысушыларына қолын қойғызып береді.
24. Жол жүру құжаттарын (билеттерін) қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғаннан кейін жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары мен жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдардың арасында жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға делегациялар қатысушыларына берілген жол жүру құжаттарына (билеттеріне) ақы төлеу үшін негіздеме болып табылатын салыстырып тексеру актісі жасалады.
Салыстырып тексеру актісі осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалады.

25. Оплата стоимости проездных документов (билетов) производится органами координации занятости и социальных программ в организации по выдаче проездных документов в безналичной форме на основании подписанного акта сверки, указанного в пункте 24 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
26. Участникам делегаций оплачиваются расходы на питание и проживание единовременно в следующих размерах:
1) на парад, посвященный празднованию 70-летия Победы в Великой Отечественной войне, в городе Астане (за исключением участников делегации города Астаны) на одного человека в расчете на пять суток:
на питание – 2 месячных расчетных показателя (далее – МРП) в сутки;
на проживание в гостинице – 7 МРП в сутки;
2) на парад, посвященный празднованию 70-летия Победы в Великой Отечественной войне, в городе Москве на одного человека в расчете на пять суток, из них:
двое суток пребывания в городе Астане на питание – 2 МРП в сутки; на проживание в Астане – 7 МРП в сутки (за исключением участников делегации города Астаны);
трое суток пребывания в городе Москве – на питание в сутки в сумме, эквивалентной 80 долларам США; на проживание в гостинице города Москвы – в сумме, эквивалентной 220 долларам США в сутки.
Оплата расходов на питание и проживание в городе Москве производится в тенге по официальному курсу национальной валюты Республики Казахстан к иностранным валютам, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, на дату выплаты.
27. Органы координации занятости и социальных программ не позднее, чем за пять рабочих дней до отъезда делегации оплачивают каждому участнику делегации расходы на питание и проживание путем перечисления средств на его лицевой счет, открытый для зачисления пенсий и пособий в организациях, имеющих лицензию на осуществление банковских операций, либо акционерном обществе «Казпочта».
28. Органы занятости и социальных программ ежемесячно в период с апреля по май 2015 года представляют в органы координации занятости и социальных программ отчет об использованных проездных документах (билетах), составленный на основе возвращенных участниками делегаций использованных (не использованных) проездных документов (билетов) либо письменных подтверждений организаций по выдаче проездных документов о возврате проездных документов (билетов).
29. В случаях невозможности совершения поездки или отказа от поездки, участник возвращает органам координации занятости и социальных программ через органы занятости и социальных программ полученные проездные документы (билеты), а также средства, перечисленные на его лицевой счет на питание и проживание, в срок не позднее 31 мая 2015 года. При этом органами занятости и социальных программ выдается участникам делегаций письменное подтверждение о возврате проездных документов (билетов).
В случае невозврата участником делегации в указанный срок полученных проездных документов (билетов) и средств, перечисленных на его счет на питание и проживание, указанные средства возвращаются в судебном порядке на основании решения суда, о чем органы координации занятости и социальных программ письменно уведомляют получателя.

25. Жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құнын төлеуді жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары осы Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген қол қойылған салыстырып тексеру актісінің негізінде қолма-қол ақшасыз нысанда он жұмыс күні ішінде жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымда Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес жүргізеді.
26. Делегациялар қатысушыларына тамақтану және тұру шығыстары бір мезгілде мынадай мөлшерде:
1) Астана қаласындағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығын мерекелеуге арналған шеруге (Астана қаласы делегациясының қатысушыларын қоспағанда) бір адамға бес тәулікке есептегенде:
тамақтануға – тәулігіне 2 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
қонақ үйде тұруға – тәулігіне 7 АЕК;
2) Мәскеу қаласындағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығын мерекелеуге арналған шеруге бір адамға бес тәулікке есептегенде, оның ішінде:
Астанада екі тәулік болған кезде тамақтануға – тәулігіне 2 АЕК; Астана қаласында тұруға – тәулігіне 7 АЕК (Астана қаласы делегациясының қатысушыларын қоспағанда);
Мәскеуде үш тәулік болған кезде – тәулігіне тамақтануға 80 АҚШ долларына балама сомада; Мәскеу қаласында қонақ үйде тұруға – тәулігіне 220 АҚШ долларына балама сомада төленеді.
Мәскеуде тамақтану және тұру шығыстарын төлеу Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасында белгіленген тәртіппен төлем күніне Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының шетел валютасына қатысты ресми бағамы бойынша жүргізіледі.
27. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегацияның кетуіне дейін кемінде бес жұмыс күні қалғанда делегацияның әрбір қатысушысына тамақтану және тұру шығыстарын, оның банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдарда не «Қазпочта» акционерлік қоғамында зейнетақылар мен жәрдемақыларды есепке жатқызу үшін ашылған жеке шотына аудару арқылы төлейді.
28. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары ай сайын 2015 жылғы сәуір – мамыр аралығындағы кезеңде жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына делегациялардың қатысушылары қайтарған пайдаланылған (пайдаланылмаған) жол жүру құжаттарының (билеттерінің) не жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдардың жол жүру құжаттарының (билеттерінің) қайтарылғаны туралы жазбаша растамаларының негізінде жасалған пайдаланылған жол жүру құжаттары (билеттері) туралы есепті ұсынады.
29. Жол жүру мүмкін болмаған немесе жол жүруден бас тартқан жағдайда, қатысушы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына алған жол жүру құжаттарын (билеттерін), сондай-ақ оның жеке шотына аударылған тамақтануға және тұруға арналған қаражатты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары арқылы 2015 жылғы 31 мамырдан кешіктірілмейтін мерзімде қайтарады. Бұл ретте, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегациялардың қатысушыларына жол жүру құжаттарының (билеттерінің) қайтарылғаны туралы жазбаша растама береді.
Алынған жол жүру құжаттарын (билеттерін) және өзінің есебіне аударылған тамақтануға және тұруға арналған қаражатты делегация қатысушысы көрсетілген мерзімде қайтармаған жағдайда, көрсетілген қаражат сот шешімінің негізінде сот тәртібімен қайтарылады, бұл туралы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары алушыны жазбаша хабардар етеді.

30. В случае, если участником делегации возврат проездных документов (билетов), полученных от органов занятости и социальных программ, будет осуществлен в организации по выдаче проездных документов, возврат стоимости указанных проездных документов (билетов) организациями по выдаче проездных документов осуществляется в органы координации занятости и социальных программ в безналичной форме в течение трех рабочих дней. При этом организациями по выдаче проездных документов выдается участникам делегаций письменное подтверждение о возврате проездных документов (билетов).
31. Органы занятости и социальных программ возвращают неиспользованные проездные документы (билеты) и возвращенные средства в органы координации занятости и социальных программ по доверенности формы № М-2а.
32. Органы координации занятости и социальных программ возвращают неиспользованные проездные документы (билеты) в организации по выдаче проездных документов следующим образом:
1) если стоимость проезда возмещена, проездные документы (билеты) в срок не позднее трех часов после отправления поезда или не ранее трех часов до отправления самолета предъявляются в организации по выдаче проездных документов для возврата мест. При этом общая сумма, предъявляемая к оплате, указываемая в акте сверки, уменьшается на сумму, равную стоимости возвращаемых проездных документов (билетов) за минусом удержаний от стоимости проездного документа (билета);
2) если стоимость проезда не возмещена, проездные документы (билеты) в срок не позднее трех часов после отправления поезда или не ранее трех часов до отправления самолета предъявляются в организации по выдаче проездных документов для возврата мест. При этом в общую сумму, предъявляемую к оплате, указываемую в акте сверки, включается сумма удержаний от стоимости возвращаемого проездного документа (билета).
Приложение 1
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на
проведение мероприятий, посвященных
семидесятилетию Победы в
Великой Отечественной войне
Форма
Списки получателей единовременной материальной помощи
№ п/п
Ф.И.О.
Категория
Дата рождения
Местожительство
№ лицевого или карт-счета
Наименование банка (филиала) и других организаций, осуществляющих выдачу социальных выплат
ИИН
1
2
3
4
5
6
7
8
М.П. Руководитель
_________________________________________   _________________________
(органа занятости и социальных программ)       Ф.И.О., роспись
Приложение 2
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на
проведение мероприятий, посвященных
семидесятилетию Победы в
Великой Отечественной войне
Форма
Начальнику органа занятости и социальных программ
______________________________________________
от ___________________________________________,
проживающего по адресу ________________________
______________________________________________,
удостоверение личности (паспорт) ______________
удостоверение участника (инвалида) войны (при
наличии такого статуса) _______________________
Заявление
Прошу предоставить проездные документы (билеты) на парад, посвященный празднованию 70-летия Победы в Великой Отечественной войне (указать место проведения парада: в городе Астане, в городе Москве), в том числе оплатить расходы на питание и проживание в период проведения праздничных мероприятий.
В случае невозможности совершения поездки, обязуюсь в срок не позже трех суток до отъезда возвратить проездные документы (билеты), а также полученные мною денежные средства на питание и проживание в органы занятости и социальных программ.
В течение месяца после приезда обязуюсь вернуть в органы занятости и социальных программ использованные проездные документы (билеты).
Дата ______________________
Подпись участника делегации __________________
Заявление принято ______________________________________________
(дата, Ф.И.О., роспись специалиста органа занятости
и социальных программ)
Отметка о получении проездных документов (билетов):
Проездные документы (билеты) выдал:
Дата __________________________
Подпись специалиста органа занятости и социальных программ ______
Проездные документы (билеты) получил:
Дата _______________
Подпись участника делегации ____________
Приложение 3
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на
проведение мероприятий, посвященных
семидесятилетию Победы в
Великой Отечественной войне
Форма
Заявка
на получение проездных документов (билетов)
№ п/п
Ф.И.О.
Статус
Номер документа, удостоверяющего личность
Маршрут следования с указанием даты выезда и возвращения
Вид транспорта (железнодорожный, с указанием типа вагона, воздушный)
М.П. Руководитель
____________________________________   _____________________________
(органа (координации) занятости и           Ф.И.О., роспись
социальных программ)
Приложение 4
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на
проведение мероприятий, посвященных
семидесятилетию Победы в
Великой Отечественной войне
Форма
экз. № __
Акт
приема-передачи проездных документов (билетов)
№ п/п
Ф.И.О.
Статус
Номер документа, удостоверяющего личность
Маршрут следования с указанием даты выезда и возвращения
Номер билета
Вид транспорта (железнодорожный, с указанием типа вагона и/или воздушный)
Стоимость проездных документов (билетов), тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
М.П. Передал:
_____________________________________   _____________________________
Руководитель подразделения,            Ф.И.О., роспись
оформившего проездной документ (билет)
М.П. Принял
_____________________________________   ____________________________
Руководитель (органа (координации)            Ф.И.О., роспись
занятости и социальных программ)
Приложение 5
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на
проведение мероприятий, посвященных
семидесятилетию Победы в
Великой Отечественной войне
Форма
Экз. № __
Акт сверки
№ п/п
Ф.И.О.
Номер документа, удостоверяющего личность
Маршрут следования с указанием даты выезда и возвращения
Номер билета
Вид транспорта (железнодорожный, с указанием типа вагона, воздушный)
Стоимость проездных документов (билетов), тенге
Дата оплаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого на сумму:
М.П.
_____________________________________   _____________________________
Руководитель подразделения,              Ф.И.О., роспись
оформившего проездной документ (билет)
М.П.
_____________________________________   _____________________________
Руководитель (органа (координации)          Ф.И.О., роспись
занятости и социальных программ)

30. Егер делегация қатысушысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарынан алынған жол жүру құжаттарын (билеттерін) қайтаруды жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымда жүзеге асыратын болса, жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдар көрсетілген жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құнын қайтаруды жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына қолма-қол ақшасыз нысанда үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырады. Бұл ретте, жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдар делегациялардың қатысушыларына жол жүру құжаттарының (билеттерінің) қайтарылғаны туралы жазбаша растама береді.
31. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары пайдаланылмаған жол жүру құжаттарын (билеттерін) және қайтарылған қаражатты жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына № М-2а нысанындағы сенімхат бойынша қайтарады.
32. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары пайдаланылмаған жол жүру құжаттарын (билеттерін) жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға мынадай үлгіде қайтарады:
1) егер жол жүру құны өтелген болса, орындарды қайтару үшін жол жүру құжаттары (билеттері) поезд жөнелтілгеннен кейін үш сағаттан кешіктірілмейтін немесе ұшақтың ұшуына дейін үш сағаттан аспайтын уақыт қалған мерзімде жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға ұсынылады. Бұл ретте, төлеуге ұсынылатын салыстырып тексеру актісінде көрсетілетін жалпы сома жол жүру құжатының (билетінің) құнынан ұстап қалу шегеріле отырып, қайтарылған жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құнына тең сомаға азайтылады;
2) егер жол жүру құны өтелмеген болса, орындарды қайтару үшін жол жүру құжаттары (билеттері) поезд жөнелтілгеннен кейін үш сағаттан кешіктірілмейтін немесе ұшақтың ұшуына дейін үш сағаттан аспайтын уақыт қалған мерзімде жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға ұсынылады. Бұл ретте, төлеуге ұсынылатын салыстырып тексеру актісінде көрсетілетін жалпы сомаға қайтарылған жол жүру құжатының (билетінің) құнынан ұстап қалу сомасы қосылады.
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс
жылдығына арналған іс-шараларды
өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің пайдалану қағидаларына
1-қосымша
нысан
Біржолғы материалдық көмек алушылардың тізімі
Р/с №
Т.А.Ә.
Санаты
Туған күні
Тұрғылықты жері
Жеке немесе карт-шоттың №
Банктің (филиалдың) және әлеуметтік төлемдер беруді жүзеге асыратын басқа ұйымдардың атауы
ЖСН
1
2
3
4
5
6
7
8
М.О.
_____________________________                 ________________
(жұмыспен қамту және әлеуметтік                 Т.А.Ә., қолы
бағдарламалар органының) басшысы
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс
жылдығына арналған іс-шараларды
өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің пайдалану қағидаларына
2-қосымша
нысан
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
органының басшысы _________________________
__________________________________________
________________ мекенжайы бойынша тұратын,
жеке куәлігі (паспорты) __________________
соғысқа қатысушының (соғыс мүгедегінің) куәлігі
(мұндай мәртебесі болған жағдайда)________
__________________________________________
Өтініш
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығын мерекелеуге арналған
шеруге (шерудің қай қалада болатыны көрсетілсін: Астана қаласында,
Мәскеу қаласында) жол жүру құжаттарын (билеттерін) беруіді, оның
ішінде мерекелік іс-шаралар өткізілетін кезеңде тамақтану және тұру
шығыстарын төлеуіді сұраймын.
Жол жүру мүмкін болмаған жағдайда, жол жүру құжаттарын
(билеттерін), сондай-ақ мен алған тамақтануға және тұруға ақшалай
қаражатты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына
кеткенге дейін үш тәуліктен кешіктірілмейтін мерзімде қайтаруға
міндеттенемін.
Келгеннен кейін бір айдың ішінде жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар органдарына пайдаланылған жол жүру құжаттарын
(билеттерін) қайтаруға міндеттенемін.
Күні ________________
Делегация қатысушысының қолы __________________
Өтініш қабылданды ______________________________________________
(күні, Т.А.Ә., жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар органы маманының қолы)
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) алғаны туралы белгі:
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) берді:
Күні __________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органы маманының қолы
__________________________
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) алды:
Күні _______________
Делегация қатысушысының қолы ____________
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс
жылдығына арналған іс-шараларды
өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің пайдалану қағидаларына
3-қосымша
нысан
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) алуға өтінім
Р/с №
Т.А.Ә.
Мәртебесі
Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
Шығу және кері қайту күні көрсетілген жол жүру маршруты
Көлік түрі (вагон үлгісі көрсетілген теміржол, әуе көлігі)
М.О.
_________________________________      __________________________
(жұмыспен қамтуды үйлестіру және               Т.А.Ә., қолы
әлеуметтік  бағдарламалар органының)
басшысы
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс
жылдығына арналған іс-шараларды
өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің пайдалану қағидаларына
4-қосымша
нысан
№ __ дана
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) қабылдау-тапсыру актісі
Р/с
Т.А.Ә.
Мәртебесі
Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
Шығу және кері қайту күні көрсетілген жол жүру маршруты
Билет нөмірі
Көлік түрі (вагон үлгісі көрсетілген теміржол және/немесе әуе көлігі)
Жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
М.О. Берді:
____________________________________     ________________________
Жол жүру құжатын (билетін)                    Т.А.Ә., қолы
ресімдеген бөлімшенің басшысы
М.О. Қабылдады:
____________________________________    _________________________
(Жұмыспен қамту (жұмыспен қамтуды             Т.А.Ә., қолы
үйлестіру) және әлеуметтік
бағдарламалар органының) басшысы
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс
жылдығына арналған іс-шараларды
өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің пайдалану қағидаларына
5-қосымша
нысан
№ __ дана
Салыстырып тексеру актісі
Р/с №
Т.А.Ә.
Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
Шығу және кері қайту күні көрсетілген жол жүру маршруты
Билет нөмірі №
Көлік түрі (вагон үлгісі көрсетілген теміржол, әуе көлігі)
Жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құны, теңге
Төлеу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтық сомасы:
М.О.
____________________________________     ________________________
Жол жүру құжатын (билетін)                    Т.А.Ә., қолы
ресімдеген бөлімшенің басшысы
М.О. Қабылдады:
____________________________________    _________________________
(жұмыспен қамту (жұмыспен қамтуды             Т.А.Ә., қолы
үйлестіру) және әлеуметтік
бағдарламалар органының) басшысы