О распределении средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2015 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 149
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года «О республиканском бюджете на 2015 - 2017 годы» и Указом Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 «Об утверждении Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011 - 2015 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Распределить средства на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2015 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить перечисление целевых текущих трансфертов в установленном законодательством порядке.
3. Центральным государственным и местным исполнительным органам ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан отчеты о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.
4. Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по итогам полугодия к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.

Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2015 жылға қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 149 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2014 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына және «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2015 жылға қаражат бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды қамтамасыз етсін.
3. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы есеп берсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі жартыжылдық қорытындылары бойынша, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.

5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2015 года № 149
Распределение средств на реализацию межсекторального и
межведомственного взаимодействия по вопросам охраны
здоровья граждан на 2015 год
Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2015 № 1065(вводится в действие с 01.01.2015).
№ п/п
Наименование мероприятий
Ответственные государственные органы
Сумма, тыс. тенге
1
2
3
4

5. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 149 қаулысына
қосымша
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2015 жылға қаражат бөлу
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1065 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Іс-шаралардың атауы
Жауапты мемлекеттік органдар
Сома, мың теңге
1
2
3
4

Цель 5.1.1. Формирование здорового образа жизни путем комплексного подхода к профилактике и усилению контроля за поведенческими факторами риска
1
Организовать и провести ежегодные отраслевые спартакиады по массовым видам спорта
МКС
57 196
2
Создать на республиканском уровне телевизионную государственную программу «Саламатты Қазақстан» на 2011 - 2015 годы, посвященную вопросам развития здравоохранения, на государственном и русском языках
МИР
64 500
Цель 5.1.2. Обеспечение здорового питания населения и профилактика заболеваний, зависимых от питания
3
Провести информационно-пропагандистскую кампанию по вопросам здорового питания
МЗСР
12 600
4
Формировать у населения навыки здорового питания и безопасности пищевых продуктов
МЗСР
49 917
5
Выпустить видео и аудиоролики по вопросам здорового питания
МИР
2 220
Цель 5.1.4. Снижение дорожно-транспортного травматизма и смертности от него
6
Провести мониторинг общественного мнения по проблемам дорожной безопасности
МВД
1 669
7
Создать социальные ролики по вопросам безопасности дорожного движения и обеспечить их прокат на центральных, республиканских телеканалах
МВД
24 720
8
Создать специализированную программу на республиканском телеканале по актуальным вопросам безопасности дорожного движения
МВД
16 700
9
Выпуск буклетов, информационных материалов по проблемам обеспечения безопасности дорожного движения
МВД
6 650
Цель 5.1.5. Снижение безвозвратных потерь среди пострадавших при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера
10
Функционирование 40 трассовых пунктов по оказанию экстренной медико-спасательной помощи на трассе
МВД
787 373
11
Приобрести 2 ангара для обеспечения эксплуатации санитарных вертолетов
МВД
57 848
Цель 5.1.6. Снижение уровня заболеваемости и смертности от туберкулеза и ВИЧ/СПИД в пенитенциарной системе
12
Повысить потенциал НПО, работающих по вопросам ВИЧ/СПИДа, укрепить взаимодействие между государственными и неправительственными организациями
МЗСР
1 425
13
Реализовать программу профилактики ВИЧ-инфекции в местах заключения и внедрить программы социального сопровождения для лиц, освобождающихся из мест лишения свободы.
МЗСР
32 724
в том числе:
Акмолинская область
2 709
Развивать потенциал НПО для борьбы с ВИЧ/СПИД в местах лишения свободы*
Актюбинская область
1 921
Алматинская область
2 544
Атырауская область
506
Восточно-Казахстанская область
4 145
Жамбылская область
2 661
Западно-Казахстанская область
1 205
Карагандинская область
4 279
Костанайская область
2 581
Кызылординская область
907
Мангистауская область

5.1.1-мақсат. Қауіпті мінез-құлық факторларын бақылау профилактикасы және оны күшейтуге кешендік ұстаным арқылы саламатты өмір салтын қалыптастыру
1
Бұқаралық спорт түрлері бойынша жыл сайын салалық спартакиадалар ұйымдастыру және өткізу
МСМ
57 196
2
Республикалық деңгейде денсаулық сақтау саласын дамыту мәселелеріне арналған мемлекеттік және орыс тілдерінде 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік телевизиялық бағдарламасын жасау
ИДМ
64 500
5.1.2-мақсат. Халықтың дұрыс тамақтануын қамтамасыз ету және тамақтануға байланысты аурулардың профилактикасы
3
Дұрыс тамақтану мәселелері бойынша ақпараттық-насихаттау науқанын жүргізу
ДСӘДМ
12 600
4
Халықтың дұрыс тамақтану дағдыларын және тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қалыптастыру
ДСӘДМ
49 917
5
Дұрыс тамақтану мәселелері бойынша бейне және аудиороликтер шығару
ИДМ
2 220
5.1.4-мақсат. Жол-көлік жарақаттанушылығы және одан болатын өлімді төмендету
6
Жол қауіпсіздігі проблемалары бойынша қоғамдық пікірге мониторинг жүргізу
ІІМ
1 669
7
Жол қозғалысы қауіпсіздігі мәселелері бойынша әлеуметтік роликтер дайындау және орталық, республикалық телеарналарда олардың прокатын қамтамасыз ету
ІІМ
24 720
8
Жол қозғалысы қауіпсіздігінің өзекті мәселелері бойынша республикалық телеарнада мамандандырылған бағдарлама әзірлеу
ІІМ
16 700
9
Жол қозғалысының қауіпсіздігін қамтамасыз ету проблемалары бойынша буклеттер, ақпараттық материалдар шығару
ІІМ
6 650
5.1.5-мақсат. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккендер арасындағы қайтымсыз шығындарды төмендету
10
Трассада шұғыл медициналық-құтқару көмегін көрсету бойынша 40 трассалық пункттің жұмыс істеуі
ІІМ
787 373
11
Санитариялық тікұшақтарды пайдалануды қамтамасыз ету үшін 2 ангар сатып алу
ІІМ
57 848
5.1.6-мақсат. Пенитенциарлық жүйеде туберкулезбен және АИТВ/ЖИТС-пен сырқаттанушылықтың және одан болатын өлім деңгейін төмендету
12
АИТВ/ЖИТС мәселелері бойынша жұмыс істейтін ҮЕҰ әлеуетін арттыру, мемлекеттік және үкіметтік емес ұйымдар арасындағы өзара іс-қимылды нығайту
ДСӘДМ
1 425
13
Қамауда ұстау орындарында АИТВ инфекциясының профилактикасы бағдарламасын іске асыру және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылатын адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету бағдарламаларын
ДСӘДМ
32 724
оның ішінде:
Ақмола облысы
2 709
енгізу. Бас бостандығынан айыру орындарында АИТВ/ЖИТС-ке қарсы күрес үшін ҮЕҰ әлеуетін дамыту*
Ақтөбе облысы
1 921
Алматы облысы
2 544
Атырау облысы
506
Шығыс Қазақстан облысы
4 145
Жамбыл облысы
2 661
Батыс Қазақстан облысы
1 205
Қарағанды облысы
4 279
Қостанай облысы
2 581
Қызылорда облысы
907
Маңғыстау облысы

1 315
Павлодарская область
1 500
Северо-Казахстанская область
2 160
Южно-Казахстанская область
1 359
город Алматы
894
город Астана
2 038
Всего
1 115 542
Примечание:
* Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы, и закуп услуг осуществляют местные уполномоченные органы здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МКС — Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
НПО - неправительственные организации

1 315
Павлодар облысы
1 500
Солтүстік Қазақстан облысы
2 160
Оңтүстік Қазақстан облысы
1 359
Алматы қаласы
894
Астана қаласы
2 038
Барлығы
1 115 542
Ескертпе:
* Бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар мен одан босап шыққан адамдар арасында АИТВ инфекциясының профилактикасы жөніндегі іс-шараларды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті уәкілетті денсаулық сақтау органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
ҮЕҰ - үкіметтік емес ұйымдар