Об утверждении Правил закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системе обязательного социального медицинского страхования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 515. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.02.2021 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 06.06.2019 № 380.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системе обязательного социального медицинского страхования.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 06.06.2019 № 380.
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.11.2017 № 719 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 июля 2015 года № 515
Правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и изделий медицинского назначения, услуг по учету и реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 08.11.2017 № 719 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12-2) статьи 6 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее - Кодекс) и определяют порядок выбора единым дистрибьютором поставщиков услуг по хранению и транспортировке, а также поставщиков услуг по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.

Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 515 қаулысы. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 47 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.02.2021 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 515 қаулысымен
бекітілген
Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.11.2017 № 719 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 6-бабының 12-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің өнім берушілерін, сондай-ақ есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтердің өнім берушілерін таңдау тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 06.06.2019 № 380.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) единый дистрибьютор - юридическое лицо, осуществляющее в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования деятельность в соответствии со статьей 77 Кодекса;
2) лекарственное средство – средство, представляющее собой или содержащее вещество либо комбинацию веществ, вступающее в контакт с организмом человека, предназначенное для лечения, профилактики заболеваний человека или восстановления, коррекции или изменения его физиологических функций посредством фармакологического, иммунологического либо метаболического воздействия, или для диагностики заболеваний и состояния человека;
3) медицинские изделия – любые инструменты, аппараты, приборы, оборудование, материалы и прочие изделия, которые применяются в медицинских целях отдельно или в сочетании между собой, а также с принадлежностями, необходимыми для применения указанных изделий по назначению, включая специальное программное обеспечение, предназначены производителем медицинского изделия для профилактики, диагностики, лечения заболеваний, медицинской реабилитации и мониторинга состояния организма человека, проведения медицинских исследований, восстановления, замещения, изменения анатомической структуры или физиологических функций организма, предотвращения или прерывания беременности и функциональное назначение которых не реализуется путем фармакологического, иммунологического, генетического или метаболического воздействия на организм человека и может поддерживаться применением лекарственных средств;
4) конкурс с использованием двухэтапных процедур (далее – конкурс) – способ выбора потенциального поставщика услуг с применением аукциона в соответствии с настоящими Правилами, предусматривающий открытую конкуренцию между потенциальными поставщиками услуг и направленный на определение наименьшей цены закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств, медицинских изделий, а также услуг по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий;
5) конкурсная заявка – предложение потенциального поставщика, составленное в соответствии с технической спецификацией и положениями настоящих Правил;
6) долгосрочный договор по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий – гражданско-правовой договор оказания услуг, заключаемый единым дистрибьютором с субъектом в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий – резидентом Республики Казахстан, соответствующим требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP);

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бірыңғай дистрибьютор – қызметін Кодекстің 77-бабына сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) дәрілік зат – затты не заттардың құрамасын білдіретін немесе қамтитын, адам организмімен байланысқа түсетін, адамның ауруларын емдеуге, олардың профилактикасына немесе оның физиологиялық функцияларын фармакологиялық, иммунологиялық не метаболизмдік әсер ету арқылы қалпына келтіруге, түзетуге немесе өзгертуге немесе адамның аурулары мен жай-күйінің диагностикасына арналған зат;";
3) медициналық бұйымдар – медициналық мақсаттарда жеке немесе өзара ұштастырылып, сондай-ақ арнайы бағдарламалық қамтылымды қоса алғанда, көрсетілген бұйымдарды мақсаты бойынша қолдану үшін қажетті керек-жарақтармен бірге қолданылатын, аурулардың профилактикасы, диагностикасы, оларды емдеу, медициналық оңалту және адам организмінің жай-күйін мониторингтеу, медициналық зерттеулер жүргізу, организмнің анатомиялық құрылымын немесе физиологиялық функцияларын қалпына келтіру, алмастыру, өзгерту, жүктілікті болғызбау немесе үзу үшін медициналық бұйымды өндіруші арнап шығарған және функционалдық мақсаты адам организміне фармакологиялық, иммунологиялық, генетикалық немесе метаболизмдік әсер ету жолымен іске асырылмайтын және дәрілік заттарды қолдану арқылы сүйемелденуі мүмкін кез келген құралдар, аппараттар, аспаптар, жабдық, материалдар және басқа да бұйымдар;
4) екі кезеңдік рәсім пайдаланылатын конкурс (бұдан әрі – конкурс) – әлеуетті өнім берушілер арасында ашық бәсекелестікті көздейтін және дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөнінде көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ең төменгі бағасын айқындауға бағытталған, әлеуетті өнім берушіні осы Қағидаларға сәйкес аукционды қолдана отырып таңдау тәсілі;
5) конкурстық өтінім – техникалық ерекшелікке және осы Қағидалардың ережелеріне сәйкес жасалған әлеуетті өнім берушінің ұсынысы;
6) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі ұзақ мерзімді шарт – бірыңғай дистрибьютор тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкес келетін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектімен – Қазақстан Республикасының резидентімен жасасатын, қызметтер көрсетудің азаматтық-құқықтық шарты;

7) информационная система единого дистрибьютора – определяемая единым дистрибьютором информационная система, автоматизирующая деятельность единого дистрибьютора и позволяющая вести обмен электронными документами со всеми заинтересованными сторонами процесса дистрибуции;
8) информационная система учета амбулаторного лекарственного обеспечения – информационная система, определяемая уполномоченным органом в области здравоохранения, для автоматизации учета выписки рецептов, отпуска товара поставщиком фармацевтической услуги или услуги по учету и реализации в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном уровне;
9) эксперт – физическое лицо, обладающее специальными и (или) техническими познаниями, опытом и квалификацией в области проводимых закупок, подтверждаемыми соответствующими документами (дипломами, сертификатами, свидетельствами и другими документами), привлекаемое заказчиком, организатором закупок либо единым дистрибьютором на безвозмездной основе для дачи экспертного заключения в отношении соответствия характеристики или технической спецификации предлагаемых товаров потенциальных поставщиков списку единого дистрибьютора или технической спецификации и требованиям к закупаемым товарам, установленным настоящими Правилами;
10) аукцион – сопоставление цен потенциальных поставщиков с целью определения наименьшей цены;
11) аффилированное лицо потенциального поставщика – физическое или юридическое лицо, которое имеет право прямо и (или) косвенно определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу договора или иной сделки, а также любое физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;
12) техническая спецификация – описание требований, которым должны соответствовать закупаемые услуги;
13) услуга по хранению и транспортировке лекарственных средств, медицинских изделий – услуга, оказываемая единому дистрибьютору субъектами в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий, связанная с приемкой, хранением, учетом и транспортировкой товара в рамках договора об оказании услуги заказчикам, поставщикам услуги по учету и реализации товара, операционными складами (или) между распределительными центрами;

7) бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесі – бірыңғай дистрибьютордың қызметін автоматтандыратын және дистрибуция процесінде барлық мүдделі талаптармен электрондық құжаттар алмасу жүргізуге мүмкіндік беретін, бірыңғай дистрибьютор айқындайтын ақпараттық жүйе;
8) амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді есепке алу ақпараттық жүйесі – амбулаториялық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек шеңберінде рецепттер жазып беруді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің өнім берушісінің тауарды босатуын немесе есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметті есепке алуды автоматтандыруға арналған денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын ақпараттық жүйе;
9) сарапшы – сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық өзіндік ерекшелігін әзірлеуге және (немесе) әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшелігіне сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытындыны дайындауға қатысу үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы не тапсырыс беруші тартатын, өткізілетін мемлекеттік сатып алу саласында тиісті құжаттармен (дипломдармен, сертификаттармен, куәліктермен және басқа да құжаттармен) расталатын арнайы және (немесе) техникалық білімі, тәжірибесі мен біліктілігі бар жеке тұлға;
10) аукцион – ең төмен бағаны айқындау мақсатында әлеуетті өнім берушілердің бағаларын салыстыру;
11) әлеуетті өнім берушілердің үлестес тұлғасы – осы әлеуеттi өнiм берушiнiң шешiмдерiн айқындауға және (немесе) ол қабылдайтын шешiмдерге, оның iшiнде жазбаша нысанда жасалған мәмiленiң күшiне орай ықпал етуге құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзiне қатысты осы әлеуеттi өнiм берушiнiң осындай құқығы болатын кез келген жеке немесе заңды тұлға;
12) техникалық ерекшелік – сатып алынатын көрсетілетін қызметтер сәйкес келуге тиіс талаптардың сипаттамасы;
13) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызмет – операциялық қоймалардың және (немесе) бөлу орталықтарының арасында тауарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтің өнім берушісінің тапсырыс берушілерге қызмет көрсету туралы шарт шеңберінде тауарды қабылдаумен, сақтаумен, есепке алумен және тасымалдаумен байланысты дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілердің бірыңғай дистрибьюторға көрсетілетін қызметі;

14) стоимость услуги по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий – стоимость услуги, установленная по результатам закупа услуги в порядке, определенном настоящими Правилами, в размере не более двенадцати процентов от цены товара по прайс-листу единого дистрибьютора;
15) возмещение затрат поставщику услуги по учету и реализации товаров – возмещение единым дистрибьютором затрат за реализацию и учет товаров поставщику услуги по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий по результатам закупа услуг за счет средств фонда;
16) соисполнитель – субъекты здравоохранения, привлекаемые поставщиком для совместного исполнения договора оказания услуги по учету и реализации товаров;
17) договор оказания услуги по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий – договор, заключенный между единым дистрибьютором и поставщиком услуг по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий, в соответствии с настоящими Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме, подписанный сторонами со всеми приложениями на соответствующий финансовый год;
18) аффилированное лицо единого дистрибьютора – лицо (за исключением государственных органов, осуществляющих регулирование его деятельности в рамках предоставленных полномочий), которое имеет возможность прямо и (или) косвенно определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые единым дистрибьютором решения, в том числе в силу договора, а также любое лицо, в отношении которого единый дистрибьютор имеют такое право;
19) надлежащая дистрибьюторская практика (GDP) – часть системы обеспечения качества, гарантирующая качество лекарственных средств на протяжении всех этапов цепи поставки, включая хранение и транспортировку, от производителя до субъектов, осуществляющих розничную реализацию или отпуск населению лекарственных средств, включая организации, осуществляющие медицинскую деятельность;
20) услуга по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий – деятельность субъектов в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий, связанная с обеспечением населения лекарственными средствами, медицинскими изделиями, обеспечивающая учет, хранение, реализацию (рецептурный отпуск) населению;
21) закуп – приобретение единым дистрибьютором услуг по хранению и транспортировке, а также услуг по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;

14) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны – көрсетілетін қызметтің осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен көрсетілетін қызметті сатып алу нәтижелері бойынша белгіленген бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағы бойынша тауар бағасынан он екі пайыздан аспайтын мөлшердегі құны;
15) өнім берушінің тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі шығынын өтеу – көрсетілетін қызметтерді сатып алу нәтижелері бойынша бірыңғай дистрибьютордың дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтердің өнім берушісінің тауарларды өткізу және есепке алу шығындарын қордың қаражаты есебінен өтеуі;
16) бірлесіп орындаушы – әлеуетті өнім беруші тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі қызметтерді көрсету шартын бірлесіп орындау үшін тартатын денсаулық сақтау субъектілері;
17) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу қызметін көрсету шарты – тиісті қаржы жылына арналған барлық қосымшаларына тараптардың қолдары қойылған, жазбаша нысанда тіркелген, осы Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес бірыңғай дистрибьютормен және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу қызметтерін жеткізушінің арасында жасалған шарт;
18) бірыңғай дистрибьютордың үлестес тұлғасы – шешiмдерді тікелей және (немесе) жанама айқындауға және (немесе) бірыңғай дистрибьютор қабылдайтын шешiмдерге, оның ішінде шартқа байланысты ықпал етуге мүмкіндігі бар адам (ұсынылған өкілеттіліктер шеңберінде оның қызметін реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды қоспағанда), сондай-ақ өзiне қатысты бірыңғай дистрибьютордың осындай құқығы болатын кез келген адам;
19) тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) – дәрілік заттарды өндірушіден бөлшек саудада өткізуді немесе медициналық қызметті жүзеге асыратын ұйымдарды қоса алғанда халыққа босатуды жүзеге асыратын субъектілерге дейін сақтау мен тасымалдауды қоса алғанда, беру тізбегінің барлық кезеңдерінде дәрілік заттардың сапасына кепілдік беретін сапаны қамтамасыз ету жүйесінің бір бөлігі;
20) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызмет – дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілердің халықты дәрілік заттармен, медициналық бұйымдармен қамтамсыз етумен байланысты есепке алуды, сақтауды, халыққа өткізуді (рецептімен босату) қамтамасыз ететін қызметі;
21) сатып алу – осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және тәсілдермен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді бірыңғай дистрибьютордың сатып алуы;

22) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), претендующие на заключение договора оказания услуги согласно настоящим Правилам;
23) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), заключившие договор оказания услуги в соответствии с настоящими Правилами;
24) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
25) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
26) товар - лекарственные средства, медицинские изделия;
27) международное непатентованное название лекарственного средства – название лекарственного средства, рекомендованное Всемирной организацией здравоохранения;
28) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
29) прайс-лист единого дистрибьютора – ценовое предложение на товары, утверждаемое единым дистрибьютором для заказчиков и поставщиков услуг по учету и реализации товаров, содержащее перечень закупленных единым дистрибьютором товаров с указанием их характеристики, единицы измерения, фасовки, наименования производителя, страны производителя, цены, не превышающей предельной цены по списку единого дистрибьютора, с учетом наценки единого дистрибьютора за единицу, а также для лекарственных средств торгового и международного непатентованного наименования или состава, для медицинских изделий торгового наименования или состава;
30) фонд социального медицинского страхования – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
31) наценка единого дистрибьютора - надбавка, утверждаемая уполномоченным органом в области здравоохранения, к цене лекарственных средств, медицинских изделий, закупаемых единым дистрибьютором, указанной в договоре поставки;

22) әлеуетті өнім беруші – осы Қағидаларға сәйкес қызметтер көрсету шартын жасасуға үміткер кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда);
23) өнім беруші – осы Қағидаларға сәйкес қызметтер көрсету шартын жасасқан, кәсіпкерлік қызметтер жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда);
24) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы;
25) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
26) тауар – дәрілік заттар, медициналық бұйымдар;
27) дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауы – дәрілік заттың Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы ұсынған атауы;
28) денсаулық сақтау субъектілері - денсаулық сақтау ұйымдары, сондай-ақ жекеше медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
29) бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағы – бірыңғай дистрибьютор сатып алған тауарлардың сипаттамалары, өлшем бірліктер, бөліп салынуы, өндірушінің атауы, өндірушінің елі, бір бірлік үшін бірыңғай дистрибъютордың үстеме бағасын ескере отырып, бірыңғай дистрибьютордың тізімі бойынша шекті бағадан аспайтын бағасы көрсетілген тауарлар тізімінен, сондай-ақ дәрілік заттар үшін саудадағы және халықаралық патенттелмеген атауына немесе құрамына, медициналық бұйымдардың сауда атауынан немесе құрамынан медициналық бұйымдар үшін саудадағы атауынан немесе құрамынан тұратын, тапсырыс берушілер мен тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілер үшін бірыңғай дистрибьютор бекітетін тауарларға баға ұсынысы;
30) медициналық әлеуметтік сақтандыру қоры – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерді медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
31) бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы – бірыңғай дистрибьютор сатып алатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың жеткізу шартында көрсетілген бағасына денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін үстеме баға;

32) фактическая цена услуги по хранению и транспортировке товаров (далее - цена услуги) - денежное выражение стоимости услуги по хранению и транспортировке товаров, рассчитанное по формулам:
по услуге хранения (W) = Wj*(S1+S2), где Wj – сложившаяся по результатам конкурса стоимость 1 паллетоместа в зависимости от региона (j), S1 – количество паллетомест со специальным температурным режимом; S2 – количество паллетомест без специального температурного режима;
по услуге транспортировки (T) = Cij * K1 * K2, где Cij – сложившаяся по результатам конкурса стоимость перевозки за 1 км в зависимости от грузоподъемности автотранспорта (i) и региона (j), К1 – корректировочный коэффициент (удорожание) при необходимости использования терморегулируемого оборудования для перевозки товара, К2 – корректировочный коэффициент (удорожание) в зимний сезон при использовании зимнего дизельного топлива;
по погрузочно-разгрузочным работам (L) = Lj * Lki, где Lj – сложившаяся по результатам конкурса стоимость 1 нормо-часа погрузочно-разгрузочных работ в зависимости от региона (j); Lki – количество нормо-часов, затрачиваемых для разгрузки/погрузки автомобиля в зависимости от тоннажа (i);
33) стоимость услуги по хранению и транспортировке товаров – стоимость услуги, установленная по результатам закупа услуги в порядке, определенном настоящими Правилами, рассчитанная с применением цены услуги, за счет наценки единого дистрибьютора;
34) предварительная стоимость услуги по хранению и транспортировке товара – сумма, выделенная для закупа услуги на соответствующий финансовый год, которая формируется единым дистрибьютором с учетом не менее трех прайс-листов (ценовых или коммерческих предложений) по услуге хранения (тенге/паллетоместо), транспортировке (тенге/километр) и погрузочно-разгрузочных работ (тенге/нормо-час) (при определении рыночных предложений услуг применяются объемы, полученные при сборе первичных заявок заказчиков и сводных предварительных расчетов потребности, представленных единому дистрибьютору на соответствующий финансовый год в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан);
35) распределительный центр (фармацевтический хаб) – аптечный склад единого дистрибьютора (склад, принадлежащий единому дистрибьютору на праве собственности или ином вещном праве, в том числе на основании договора оказания услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств, медицинских изделий, долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств, медицинских изделий) или аптечный склад субъектов здравоохранения, осуществляющий в рамках услуги по хранению и транспортировке приемку товара от поставщиков товара, учет, хранение, в том числе неснижаемого запаса и переходящих остатков, отпуск и транспортировку товара операционным складам и (или) заказчикам и поставщикам услуг учета и реализации товаров, расположенным в регионе обслуживания, вывоз и (или) отпуск товара другим распределительным центрам;

32) тауарларды сақтау және тасымалдау жөнінде көрсетілетін қызметтердің нақты бағасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет бағасы) – тауарды сақтау және тасымалдау бойынша көрсетілетін қызметтер құнының мына формула бойынша есептелген ақшалай мәні:
сақтау жөнінде көрсетілетін қызметтер бойынша (W) = Wj*(S1+S2), мұндағы Wj – өңірге қарай конкурс нәтижелері бойынша қалыптасқан 1 паллета орынның құны (j), S1 – арнайы температуралық режимі бар паллета орындардың саны; S2 – арнайы температуралық режимі жоқ паллета орындардың саны;
тасымалдаудың көрсетілетін қызметі бойынша (T) = Cij * K1 * K2, мұндағы Cij – автокөлік құралының жүк көтеру қабілетіне (i) және өңірге (j) қарай тасымалдаудың 1 км үшін конкурс нәтижелері бойынша қалыптасқан құны, К1 – тауарды тасымалдау үшін температура реттелетін жабдықты пайдалану қажет болғанда түзету коэффициенті (бағаның қымбаттауы); К2 – қысқы дизель отынын пайдаланылған кезде қысқы маусымдағы түзету коэффициенті (бағаның қымбаттауы);
тиеу-түсіру жұмыстары бойынша (L) = Lj * Lki, мұнда Lj – конкурс нәтижесі бойынша қалыптасқан өңірге (j) қарай тиеу және түсіру жұмыстарының 1 нормо сағаты үшін құны; Lki – тоннаға (i) байланысты автомобильді түсіру/тиеу үшін жұмсалатын нормо сағаттардың саны;
33) тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің құны – осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен көрсетілетін қызметтерді сатып алу нәтижелері бойынша белгіленген, бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасының есебінен көрсетілетін қызмет бағасын пайдалана отырып есептелген қызметтің құны;
34) тауарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің алдын ала құны – сақтау жөнінде көрсетілетін қызмет (теңге/паллета орын), тасымалдау (теңге/километр) және тиеу-түсіру жұмыстары (теңге/норма-сағат) көрсетілетін қызметтер бойынша кемінде үш прайс-парақты (баға немесе коммерциялық ұсыныстарды) ескере отырып, бірыңғай дистрибьютор қалыптастыратын тиісті қаржы жылына көрсетілетін қызметті сатып алу үшін бөлінген сома. Көрсетілетін қызметтердің нарықтық ұсыныстарын айқындау кезінде Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған тәртіппен тапсырыс берушілердің бастапқы өтінімдерін және тиісті қаржы жылына бірыңғай дистрибьюторға ұсынылған қажеттіліктің алдын ала жиынтық есептеулерін жинау кезінде алынған көлемдері қолданылады;
35) бөлу орталығы (фармацевтикалық хаб) – бірыңғай дистрибьютордың дәріханалық қоймасы (меншік құқығында немесе өзге заттай құқықта, оның ішінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсету шарты, дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетудің ұзақ мерзімді шарты негізінде бірыңғай дистрибьюторға тиесілі қойма) немесе сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтер шеңберінде тауар жеткізушілерден тауарды, оның ішінде төмендемейтін қорды және ауыспалы қалдықтарды қабылдауды, есепке алу мен сақтауды қызмет көрсету өңірінде орналасқан операциялық қоймаларға және (немесе) тапсырыс берушілерге және тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге тауарларды босату мен тасымалдауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің дәріханалық қоймасы;

36) регион обслуживания – часть территории Республики Казахстан, включающая несколько административно-территориальных единиц (область, город республиканского значения, столица), в одной из которых расположен распределительный центр;
37) операционный склад – аптечный склад субъектов здравоохранения, расположенный в административно-территориальной единице (область, город республиканского значения, столица), осуществляющий приемку товара от распределительного центра и (или) от поставщика товаров, учет, хранение, отпуск и транспортировку товара заказчикам и поставщикам услуг учета и реализации товаров, расположенным на территории административно-территориальной единицы (область, город республиканского значения, столица);
38) договор оказания услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств, медицинских изделий – гражданско-правовой договор оказания услуги, заключаемый единым дистрибьютором с физическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность, или юридическим лицом - резидентом Республики Казахстан на соответствующий финансовый год;
39) заказчики – местные органы государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), а также субъекты здравоохранения, относящиеся к государственным предприятиям, юридическим лицам, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей) которых принадлежит государству, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования;
40) потребность заказчиков – суммы первичных заявок заказчиков и сводных предварительных расчетов потребности, представленных местными органами государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы, а также центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов, имеющих военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), в том числе объемы заявленных товаров, единому дистрибьютору в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан;
41) паллетоместо – расчетная единица за услуги хранения одной паллеты, где паллета – транспортная тара, имеющая жесткую площадку и место, достаточное для создания укрупненной грузовой единицы, используемая в качестве основания для сбора, складирования, перегрузки и перевозки грузов;

36) қызмет көрсету өңірі – бірнеше әкімшілік-аумақтық бірлікті қамтитын (облыс, республикалық маңызы бар қалалар, астана), олардың бірінде бірыңғай бөлу орталығы орналасқан Қазақстан Республикасы аумағының бөлігі;
37) операциялық қойма – әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыс, республикалық маңызы бар қалалар, астана) орналасқан, бөлу орталығынан және (немесе) жеткізушіден тауарды қабылдауды, әкімшілік-аумақтық бірліктің (облыс, республикалық маңызы бар қалалар, астана) аумағында орналасқан тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге және тауарларды есепке алуды, сақтауды, тапсырыс берушілерге босатуды және тасымалдауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің дәріханалық қоймасы;
38) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсету шарты – тиісті қаржы жылына кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғамен немесе бірыңғай дистрибьютор немесе Қазақстан Республикасының резиденті – заңды тұлғамен бірыңғай дистрибъютор жасасатын қызмет көрсетудің азаматтық-құқықтық шарты;
39) тапсырыс берушілер – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындарға, дауыс беру акцияларының (үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін мемлекеттік кәсіпорындарға, заңды тұлғаларға тиесілі денсаулық сақтау субъектілері;
40) тапсырыс берушілердің қажеттілігі – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, сондай-ақ орталық атқарушы органдар және әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелері, ведомстволық бөлімшелері (ұйымдары) бар өзге орталық мемлекеттік органдар ұсынған тапсырыс берушілердің бастапқы өтінімдерінің және қажеттілікті жиынтық алдын ала есептеу сомасы, оның ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған тәртіппен бірыңғай дистрибьюторға мәлімделген тауарлардың көлемі;
41) паллета-орын – бір паллетаны сақтаудың көрсетілген қызметтері үшін есептеу бірлігі, мұнда паллета – жүктерді жинау, жинақтау, қайта тиеу және тасымалдау үшін негіз ретінде пайдаланылатын, қатты алаңы және ірілендірілген жүк бірлігін құру үшін жеткілікті орны бар көліктік ыдыс;

42) нормо-час - единица времени выполнения работ, расчетная единица за погрузочно-разгрузочные работы, совершаемые поставщиком услуги: разгрузка транспортного средства, размещение товара на хранение, комплектация (сборка) для отгрузки/перемещения товара, паллетирование (размещение на паллету и обертывание упаковочным материалом), погрузка на транспорт, разгрузка в месте доставки.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 06.06.2019 № 380.
3. Закуп услуг производится с соблюдением принципов:
1) оптимального и эффективного расходования денег, используемых для закупа;
2) предоставления потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процедуре проведения закупа;
3) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
4) гласности и прозрачности процесса закупа;
5) бесперебойного обеспечения населения Республики Казахстан безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами, медицинскими изделиями.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 06.06.2019 № 380.
4. Единым дистрибьютором закуп услуг осуществляется одним из следующих способов:
1) двухэтапного конкурса;
2) из одного источника.
5. Закуп услуг по хранению и транспортировке товаров, а также услуг по учету и реализации товаров осуществляется единым дистрибьютором. Единый дистрибьютор организует и проводит конкурс c использованием двухэтапных процедур и закуп способом из одного источника.
6. Единый дистрибьютор на основании потребности заказчиков, не позднее первого сентября приступает к процедурам закупа:
услуги по хранению и транспортировке товаров через распределительные центры и (или) через операционные склады. Услуга по хранению и транспортировке товаров через распределительные центры, с учетом доступности транспортных коммуникаций Республики Казахстан закупается в городах Астана, Актобе, Алматы, Шымкент. Услуга по хранению и транспортировке товаров через операционные склады закупается в административно-территориальной единице (области), за исключением административно-территориальных единиц (области), в которых расположены распределительные центры;
услуги по учету и реализации товаров.
7. Перечень недобросовестных потенциальных поставщиков (поставщиков) формируется единым дистрибьютором на основании решения суда, вступившего в законную силу, и направляется в уполномоченный орган в области здравоохранения для размещения на его интернет-ресурсе в порядке и сроки, предусмотренные уполномоченным органом в области здравоохранения.
Основаниями для включения в перечень недобросовестных потенциальных поставщиков или поставщиков являются:

42) норма-сағат – жұмыстарды орындау уақытының бірлігі, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші жасайтын тиеу-түсіру жұмыстары үшін есептеу бірлігі: көлік құралын босату, тауарды сақтауға орналастыру, тауарды тиеу/орнын ауыстыру үшін жинақтау (жинау), паллеттеу (паллетаға орналастыру және қаптау материалымен орау), көлікке тиеу, жеткізу орнында түсіру.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
3. Көрсетілетін қызметтерді сатып алу мынадай:
1) сатып алу үшін пайдаланылатын ақшаны оңтайлы және тиімді жұмсау;
2) әлеуетті өнім берушілерге сатып алуды өткізу рәсіміне қатысу үшін тең мүмкіндіктер беру;
3) әлеуетті өнім берушілер арасындағы әділетті бәсекелестік;
4) сатып алу процесінің жариялылығы мен ашықтығы;
5) Қазақстан Республикасының халқын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен, медициналық бұйымдармен үздіксіз қамтамасыз ету.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
4. Бірыңғай дистрибьютор көрсетілетін қызметтерді сатып алуды мынадай:
1) екі кезеңдік конкурс;
2) бір көзден сатып алу тәсілдерінің бірімен жүзеге асырады.
5. Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алуды бірыңғай дистрибьютор жүзеге асырады. Бірыңғай дистрибьютор екі кезеңдік рәсімді бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды пайдалана отырып, конкурс ұйымдастырады және өткізеді.
6. Бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушілердің қажеттілігі негізінде бірінші қыркүйектен кешіктірмей:
бөлу орталықтары арқылы және (немесе) операциялық қоймалар арқылы тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметті. Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызмет бірыңғай дистрибьютордың бөлу орталықтары арқылы Қазақстан Республикасындағы көлік коммуникациясының қолжетімділігін ескере отырып, Астана, Ақтау, Ақтөбе, Алматы, Шымкент қалаларында сатып алынады. Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызмет операциялық қоймалар арқылы бөлу орталықтары орналасқан әкімшілік-аумақтық бірліктерді (облыстарды) қоспағанда, әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыста) сатып алынады;
тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу рәсіміне кіріседі.
7. Жосықсыз әлеуетті өнім берушілердің (өнім берушілердің) тізбесін бірыңғай дистрибьютор заңды күшіне енген сот шешімінің негізінде қалыптастырады және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган көздеген тәртіппен және мерзімдерде оның интернет-ресурсына орналастыру үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға жіберіледі.
Мыналар:

1) представление потенциальными поставщиками недостоверной информации по квалификационным требованиям или требованиям к услугам;
2) уклонение потенциальных поставщиков, определенных победителями, от заключения договора оказания услуги согласно настоящим Правилам;
3) уклонение потенциальных поставщиков, занявших второе место, от заключения договора оказания услуги согласно настоящим Правилам;
4) неисполнение или ненадлежащее исполнение поставщиками обязательств по заключенным с ними договорам оказания услуги, что привело к расторжению договора оказания услуги единым дистрибьютором в одностороннем порядке.
Единый дистрибьютор обязан обратиться в суд с исковым заявлением о признании потенциального поставщика или поставщика недобросовестным не позднее тридцати календарных дней со дня, когда ему стало известно о наступлении основания признания потенциального поставщика или поставщика недобросовестным, предусмотренного частью второй настоящего пункта.
8. При закупе услуг по хранению и транспортировке товаров единый дистрибьютор определяет за один лот:
административно-территориальную единицу (область) при закупе услуг по хранению и транспортировке товаров через операционный склад;
регион обслуживания при закупе услуг по хранению и транспортировке товаров через распределительный центр.
Распределительный центр оказывает услугу по хранению и транспортировке товаров региона обслуживания, а также выполняет функцию операционного склада по месту нахождения в административно-территориальной единице (область, город республиканского значения, столица).
В случае, когда закуп услуг по хранению и транспортировке товаров через операционные склады признан несостоявшимся, распределительный центр оказывает услугу по хранению и транспортировке товаров в таких административно-территориальных единицах (области) региона обслуживания или всего региона обслуживания.
При закупе услуг по учету и реализации товаров, единый дистрибьютор определяет за один лот административно-территориальную единицу (области, города республиканского значения и столицы).
9. Допускается привлечение потенциальным поставщиком соисполнителя для оказания услуги по учету и реализации товаров. При этом, привлекаемый потенциальным поставщиком соисполнитель соответствует квалификационным требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику услуги по учету и реализации, установленным подпунктами 1), 3), 11) пункта 10 настоящих Правил.

1) әлеуетті өнім берушілердің біліктілік талаптары немесе көрсетілетін қызметтерге қойылатын талаптар бойынша дәйексіз ақпарат беруі;
2) жеңімпаздар деп айқындалған әлеуетті өнім берушілердің осы Қағидаларға сәйкес қызметтер көрсету шартын жасасудан жалтаруы;
3) екінші орын алған әлеуетті қызмет берушілердің осы Қағидаларға сәйкес қызметтер көрсету шартын жасасудан жалтаруы;
4) бірыңғай дистрибьютордың қызметтер көрсету шартын бір жақты тәртіппен бұзуға әкелген, олармен жасалған қызметтер көрсету шарттары бойынша міндеттемелерді өнім берушілердің орындамауы немесе тиісінше орындамауы жосықсыз әлеуетті өнім берушілердің немесе өнім берушілердің тізбесіне қосу үшін негіздемелер болып табылады.
Бірыңғай дистрибьютор осы тармақтың екінші бөлігінде көзделген әлеуетті қызмет берушіні немесе өнім берушіні жосықсыз деп тану негіздемесінің туындағаны туралы хабардар болған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей әлеуетті өнім берушіні немесе өнім берушіні жосықсыз деп тану туралы талап арызбен сотқа жүгінуге міндетті.
8. Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде, бірыңғай дистрибьютор бір лот үшін:
тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді операциялық қойма арқылы сатып алу кезінде, әкімшілік-аумақтық бірлікті (облыс);
тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді бөлу орталығы арқылы сатып алу кезінде өңірді айқындайды.
Бөлу орталығы қызмет көрсету өңірінде тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетеді, сондай-ақ әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) орналасқан жері бойынша операциялық қойманың функциясын атқарады.
Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді операциялық қойма арқылы сатып алу өткізілмеді деп танылған жағдайда, бөлу орталығы қызмет көрсетілетін өңірдің осындай әкімшілік-аумақтық бірлігінде (облыста) немесе қызмет көрсетілетін тұтас өңірде тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетеді.
Тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде бірыңғай дистрибьютор бір лот үшін әкімшілік-аумақтық бірлікті (облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана) айқындайды.
9. Тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі қызметтерді көрсету үшін әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушыны тартуына жол беріледі, бұл ретте әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушысы осы Қағидалардың 10-тармағының 1), 3), 11) тармақшаларында белгіленген есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтің әлеуетті өнім берушісіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс.

Глава 2. Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику
10. К потенциальным поставщикам услуг предъявляются следующие квалификационные требования:
1) правоспособность (для юридических лиц), гражданская дееспособность (для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность);
2) правоспособность потенциального поставщика, осуществляющего виды деятельности, на занятие которыми необходимо получение разрешения, направление уведомления подтверждается посредством информационных систем государственных органов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации". В случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов, потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
3) платежеспособность - не иметь налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование;
4) не подлежать процедуре реабилитации, банкротства либо ликвидации, финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан на момент проведения конкурса;
5) не состоять в перечне недобросовестных потенциальных поставщиков и (или) поставщиков;
6) опыт работы на фармацевтическом рынке Республики Казахстан не менее 1 (одного) года;
7) соответствие требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP) (при закупе услуг по хранению и транспортировке сроком на 3 года);
8) наличие информационно-коммуникационной инфраструктуры для ведения информационной системы единого дистрибьютора для оказания услуг по хранению и транспортировке в соответствии с технической спецификацией единого дистрибьютора;
9) наличие информационно-коммуникационной инфраструктуры для ведения информационной системы учета амбулаторного лекарственного обеспечения (при закупе услуг учета и реализации);
10) не быть привлеченным, в соответствии со вступившим в законную силу решением суда, к ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по заключенным в течение последних двух лет договорам оказания услуг;
11) отсутствие ограничений, предусмотренных пунктом 13 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик услуги по хранению и транспортировке товаров, кроме требований подпунктов 1)-8), 10), 11) настоящего пункта, соответствует технической спецификации услуги по хранению и транспортировке товаров, разрабатываемой единым дистрибьютором. В технической спецификации услуги по хранению и транспортировке товаров единый дистрибьютор устанавливает требования к объекту оказания услуг по хранению и транспортировке товаров, а также ресурсам потенциального поставщика.

2-тарау. Әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары
10. Көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілеріне мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) құқық қабілеттілігі (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекет қабілеттілігі (кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін);
2) айналысу үшін рұқсат алу, хабарлама жіберу қажет қызметтің түрін жүзеге асыратын әлеуетті өнім берушінің құқық қабілеттілігі "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелері арқылы расталады. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда әлеуетті өнім беруші "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес алған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады;
3) төлем қабілеттілігі – салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударымдары және (немесе) жарналары бойынша берешегінің болмауы;
4) оңалту, банкроттық не таратылу рәсімдеріне жатпауы, қаржы-шаруашылық қызметі конкурс өткізу сәтінде Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес тоқтатыла тұрған болмауға тиіс;
5) жосықсыз әлеуетті өнім берушілер (өнім берушілер) тізбесінде болмауы;
6) Қазақстан Республикасының фармацевтикалық нарығында жұмыс өтілі кемінде 1 (бір) жыл;
7) тиісті дистрибьюторлық практика (GDР) талаптарына сәйкестік (3 жыл мерзімге тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);
8) бірыңғай дистрибьютордың техникалық ерекшелігіне сәйкес сақтау және тасымалдау жөнінде қызметтер көрсетуге арналған бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесін жүргізу үшін ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның болуы;
9) амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді ақпараттық есепке алу жүйесін жүргізу үшін ақпараттық-коомуникациялық инфрақұрылымның болуы (есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);
10) соңғы екі жыл ішінде жасасқан қызметтер көрсету шарттары бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін заңды күшіне енген сот шешімінің негізінде жауапкершілікке тартылмауы;
11) осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген шектеулердің болмауы.
Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушісі осы тармақтың 1) – 8), 10), 11) тармақшаларындағы талаптардан басқа, бірыңғай дистрибьютор әзірлейтін тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігіне сәйкес келуге тиіс. Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің техникалық ерекшелігінде бірыңғай дистрибьютор тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсету объектілеріне, сондай-ақ әлеуметтік өнім берушінің ресурстарына қойылатын талаптарды белгілейді.

11. Единый дистрибьютор не предъявляет к потенциальному поставщику квалификационные требования, не предусмотренные настоящими Правилами.
12. Потенциальным поставщикам услуг по хранению и транспортировке товаров запрещается привлекать соисполнителей и передавать какие-либо объемы оказания услуг, являющихся предметом проводимого конкурса.
13. Работники, а также аффилированные лица единого дистрибьютора не участвуют в качестве потенциальных поставщиков при осуществлении закупа услуг, регулируемого настоящими Правилами.
Потенциальный поставщик и его аффилированное лицо не выступают в качестве участника конкурса по одному его лоту.
Потенциальный поставщик не участвует в закупе, если:
1) близкие родственники, супруг (супруга) или свойственники первых руководителей потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя потенциального поставщика обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо являются работником единого дистрибьютора в проводимом закупе;
2) руководитель потенциального поставщика, учредитель юридического лица, а также физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, которые претендуют на участие в закупе, имели отношения, связанные с управлением, учреждением, участием в уставном капитале юридических лиц, включенных в перечень недобросовестных потенциальных поставщиков (поставщиков);
3) руководитель потенциального поставщика, претендующий на участие в конкурсе, является осуществляющим предпринимательскую деятельность физическим лицом, включенным в перечень недобросовестных потенциальных поставщиков (поставщиков);
4) потенциальный поставщик, являющийся физическим лицом, осуществляющий предпринимательскую деятельность, претендующий на участие в конкурсе, является руководителем потенциального поставщика юридического лица, включенного в перечень недобросовестных потенциальных поставщиков (поставщиков);
5) финансово-хозяйственная деятельность потенциального поставщика или поставщика приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) потенциальный поставщик состоит в перечне недобросовестных потенциальных поставщиков (поставщиков).
Глава 3. Порядок проведения двухэтапного конкурса
14. Объявление о проведении двухэтапного конкурса публикуется на государственном и русском языках на интернет-ресурсе единого дистрибьютора за двадцать календарных дней до дня окончания приема заявок.
15. В случае осуществления повторного двухэтапного конкурса не менее чем за десять календарных дней до окончательной даты представления конкурсных заявок на интернет-ресурсе единого дистрибьютора размещается текст объявления.

11. Бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім берушіге осы Қағидаларда көзделмеген біліктілік талаптарды қомайды.
12. Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілеріне бірлесіп орындаушыларды тартуға және өткізілетін конкурстың нысанасы болып табылатын қызметтерді көрсетудің қандай да бір көлемін оларға беруге тыйым салынады.
13. Бірыңғай дистрибьютордың қызметкерлері, сондай-ақ үлестес тұлғалары осы Қағидалармен реттелетін көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушілер ретінде қатыспайды.
Әлеуетті өнім беруші және оның үлестес тұлғасы оның бір лоты бойынша конкурстың қатысушы ретінде әрекет ете алмайды.
Әлеуетті өнім беруші, егер:
1) әлеуетті өнім берушінің бірінші басшыларының және (немесе) әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жегжаттары өнім берушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие болса не өткізілетін сатып алуда бірыңғай дистрибьютордың қызметкері болып табылса;
2) сатып алуға қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің басшысы, заңды тұлғаның құрылтайшысы, сондай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға жосықсыз әлеуетті өнім берушілердің (өнім берушілердің) тізбесіне енгізілген заңды тұлғаларды басқарумен, құрумен, олардың жарғылық капиталына қатысумен байланысты болса;
3) конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің басшысы жосықсыз әлеуетті өнім берушілердің (өнім берушілердің) тізбесіне енгізілген, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға болса;
4) конкурсқа қатысуға үміткер, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға болып табылатын әлеуетті өнім беруші жосықсыз әлеуетті өнім берушілердің (өнім берушілердің) тізбесіне енгізілген әлеуетті өнім беруші заңды тұлғаның басшысы болса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрса;
6) әлеуетті өнім беруші жосықсыз әлеуетті өнім берушілердің (өнім берушілердің) тізбесінде болса, сатып алуға қатыспайды.
3-тарау. Екі кезеңдік конкурс өткізу тәртібі
14. Екі кезеңдік конкурс өткізу туралы хабарландыру өтінімдер қабылдаудың аяқталған күніне дейін күнтізбелік жиырма күн қалғанда мемлекеттік және орыс тілдерінде бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсында жарияланады.
15. Екі кезеңдік қайталама конкурс жүзеге асырылған жағдайда конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы күніне дейін кемінде күнтізбелік он күн қалғанда бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына хабарландырудың мәтіні орналастырылады.

16. Объявление о проведении двухэтапного конкурса содержит:
1) наименование и адрес единого дистрибьютора;
2) банковские реквизиты единого дистрибьютора;
3) наименование двухэтапного конкурса по закупу услуг;
4) наименование закупаемых услуг по каждому лоту с указанием международных непатентованных наименований или состава лекарственных средств, наименований или состава медицинских изделий, их характеристик и (или) технических характеристик и объемов;
5) дату, время и место начала и окончания приема заявок на участие в двухэтапном конкурсе;
6) дату, время и место вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
7) техническую спецификацию закупаемых услуг по каждому лоту;
8) порядок предоставления гарантийного обеспечения конкурсной заявки на участие в двухэтапном конкурсе;
9) сумму, выделенную для закупа услуги по каждому лоту на соответствующий финансовый год.
При этом, сумма, выделенная по каждому лоту услуги по хранению и транспортировке товаров, не превышает предварительной стоимости услуги по хранению и транспортировке товаров:
через распределительный центр сумма составляет два процента от потребности заказчиков соответствующего региона обслуживания и не более одного процента от потребности заказчиков по месту нахождения распределительного центра в административно-территориальной единице (области, города республиканского значения, столицы);
через операционный склад сумма составляет один процент от потребности заказчиков соответствующей административно-территориальной единицы (области, города республиканского значения, столицы).
Сумма, выделенная по каждому лоту для закупа услуг по учету и реализации товаров, составляет двенадцать процентов от общей суммы лота, рассчитанной по предельной цене товаров;
10) место и сроки предоставления услуг;
11) перечень населенных пунктов по каждому лоту, в которых надлежит оказывать закупаемые услуги (при закупе услуг по учету и реализации товаров);
12) перечень и адреса субъектов здравоохранения (при закупе услуг по хранению и транспортировке товаров);
13) требование о соответствии потенциального поставщика и (или) его соисполнителей квалификационным требованиям главы 2 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 06.06.2019 № 380.

16. Екі кезеңдік конкурс өткізу туралы хабарландыруда мыналар қамтылады:
1) бірыңғай дистрибьютордың атауы мен мекенжайы;
2) бірыңғай дистрибьютордың банктік деректемелері;
3) көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі екі кезеңдік конкурстың атауы;
4) дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атаулары немесе құрамы, медициналық бұйымдардың атаулары немесе құрамы, олардың сипаттамалары және (немесе) техникалық сипаттамалары мен көлемдері көрсетілген әрбір лот бойынша сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің атауы;
5) екі кезеңдік конкурсқа қатысуға арналған өтінім қабылдаудың басталған және аяқталған күні, уақыты мен орны;
6) конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күні, уақты және орны;
7) әрбір лот бойынша сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі;
8) екі кезеңдік конкурсқа қатысуға арналған конкурстық өтінімінің кепілдікті қамтамасыз етуін ұсыну тәртібі;
9) тиісті қаржы жылына әрбір лот бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу үшін бөлінген сома.
Бұл ретте, тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің әрбір лоты бойынша бөлінген сома тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің алдын ала құнынан аспайды:
бөлу орталығы арқылы қызмет көрсетілетін тиісті өңірдің тапсырыс берушілерінің қажеттілігінен екі пайыздан аспайтын және тапсырыс берушінің тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы және астанадағы) бөлу орталығының орналасқан жері бойынша тапсырыс берушілердің қажеттілігінен бір пайыздан аспайтын соманы құрайды;
операциялық қойма арқылы сома тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың) тапсырыс берушілерінің қажеттілігінің бір пайызын құрайды.
Тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін әрбір лот бойынша бөлінген сома тауарлардың шекті бағасы бойынша есептелген лоттың жалпы сомасының он екі пайызын құрайды;
10) көрсетілетін қызметтерді ұсыну орны және мерзімдері;
11) сатып алынатын қызметтер көрсетілуге тиіс әрбір лот бойынша елді мекендердің тізбесі (тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);
12) денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі және мекенжайы (тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);
13) әлеуетті өнім берушінің және (немесе) оның бірлесіп орындаушының осы Қағидалардың 2-тарауының біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы талап.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.

17. Порядок проведения единым дистрибьютором двухэтапного конкурса представляет собой совокупность следующих последовательных этапов:
1) на первом этапе осуществляются следующие мероприятия:
образование комиссии, определение секретаря комиссии;
размещение на интернет-ресурсе единого дистрибьютора объявления о проведении двухэтапного конкурса по закупу услуг по хранению и транспортировке или услуг по учету и реализации;
прием, вскрытие и предварительное рассмотрение конкурсных заявок, гарантийного обеспечения конкурсной заявки и первичных ценовых предложений, привлечение эксперта (при необходимости);
прием и рассмотрение дополнений к конкурсным заявкам;
определение потенциальных поставщиков для допуска к процедуре определения наименьшей цены (далее - аукцион);
2) на втором этапе:
аукцион путем сопоставления цен потенциальных поставщиков;
подведение итогов двухэтапного конкурса.
18. Для организации и проведения двухэтапного конкурса единый дистрибьютор создает конкурсную комиссию (далее - комиссия), утверждает ее состав на каждый двухэтапный конкурс отдельно, определяет секретаря.
19. Решение о создании комиссии и определении ее секретаря принимается первым руководителем единого дистрибьютора (или лицом, исполняющим его обязанности).
20. Председателем комиссии определяется первый руководитель единого дистрибьютора. В состав комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены комиссии. Общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
21. В состав комиссии включаются работники единого дистрибьютора, представители уполномоченного органа в области здравоохранения (по согласованию), работники и (или) представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию).
22. Комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность со дня заключения договора оказания услуги по хранению и транспортировке товаров, договора оказания услуги по учету и реализации на соответствующий финансовый год.
23. Председатель руководит на заседаниях комиссии, планирует ее работу. В случае его отсутствия функции председателя выполняет его заместитель.
24. Секретарь комиссии размещает объявления, принимает конверты с конкурсными заявками, дополнениями к ним, формирует повестку дня заседания комиссии, необходимые документы и материалы, оформляет протоколы заседания комиссии после его проведения, ведет журнал регистрации поступивших конкурсных заявок с указанием времени и даты представления конвертов с конкурсными заявками, фамилии, имени, отчества (при наличии) уполномоченного представителя потенциального поставщика (лица, представившего конверт с конкурсной заявкой) и журнал регистрации обеспечения конкурсной заявки.
Журналы регистрации поступивших конкурсных заявок и гарантийного обеспечения конкурсной заявки должны быть прошиты, страницы пронумерованы, последняя страница скреплена печатью единого дистрибьютора.

17. Бірыңғай дистрибьютордың екі кезеңдік конкурс өткізу тәртібі мынадай жүйелі кезеңдердің жиынтығын білдіреді:
1) бірінші кезеңде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
комиссияны құру, комиссияның хатшысын айқындау;
бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді немесе есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша екі кезеңдік конкурс өткізу туралы хабарландыруды орналастыру;
конкурстық өтінімдерді, конкурстық өтінімдерді кепілдікті қамтамасыз етуді және бастапқы баға ұсыныстарын қабылдау, ашу және алдын ала қарау, сарапшыны тарту (қажет болған кезде);
конкурстық өтінімдерге толықтыруларды қабылдау және қарау;
ең төмен бағаны айқындау рәсіміне (бұдан әрі – аукцион) жіберу үшін әлеуетті өнім берушілерді айқындау;
2) екінші кезеңде:
әлеуетті өнім берушілердің бағаларын салыстыру арқылы аукцион;
екі кезеңдік конкурстардың қорытындысын шығару жүзеге асырылады.
18. Екі кезеңдік конкурсты ұйымдастыру және өткізу үшін бірыңғай дистрибьютор конкурстық комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрады, оның құрамын әрбір конкурсқа жеке бекітеді, хатшыны айқындайды.
19. Комиссияны құру және оның хатшысын айқындау туралы шешімді бірыңғай дистрибьютордың бірінші басшысы (немесе оның міндеттерін атқаратын адам) қабылдайды.
20. Бірыңғай дистрибьютордың бірінші басшысы Комиссия төрағасы болып айқындалады. Комиссияның құрамына төраға, төрағаның орынбасары және комиссия мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауға және үш адамнан кем болмауға тиіс. Комиссияның хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды.
21. Комиссия құрамына бірыңғай дистрибьютордың қызметкерлері, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның өкілдері (келісім бойынша), "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (келісім бойынша) қызметкерлері және (немесе) өкілдері енгізіледі.
22. Комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күнінен бастап әрекет етеді және тиісті қаржы жылында тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсету шарты немесе есепке алу және өткізу жөніндегі қызметтер көрсету шарты жасалған күннен бастап өз қызметін тоқтатады.
23. Төраға комиссия отырыстарына басшылық етеді, оның жұмысын жоспарлайды. Ол болмаған жағдайда төрағаның функцияларын оның орынбасары атқарады.
24. Комиссияның хатшысы хабарландыруды орналастырады, конкурстық өтінімдері, оларға қоса берілетін толықтырулар салынған конверттерді қабылдайды, комиссия отырысының күн тәртібін, қажетті құжаттар мен материалдарды қалыптастырады, комиссия отырысы өткеннен кейін оның хаттамаларын ресімдейді, конкурстық өтінімдері бар конверттерді ұсыну уақыты мен күнін, әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің (конкурстық өтінім салынған конвертті ұсынған адамның) тегі, атын, әкесінің атын (болған жағдайда) көрсете отырып, келіп түскен конкурстық өтінімдерді тіркеу журналын және конкурстық өтінімдерді қамтамасыз етуді тіркеу журналын жүргізеді.
Келіп түскен конкурстық өтінімдерді және конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді тіркеу журналдары тігілген, беттері нөмірленген, соңғы беті бірыңғай дистрибьютордың мөрімен бекітілген болуға тиіс.

25. Заседания комиссии проводятся при условии присутствия не менее двух третьих от общего числа членов комиссии. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя.
Протоколы заседания комиссии подписываются и полистно парафируются всеми присутствующими членами комиссии, председателем, заместителем и секретарем.
26. В случае отсутствия кого-либо из состава комиссии в протоколе, указывается причина его отсутствия и прилагается документ, подтверждающий причину его отсутствия. Допускается до начала предварительного рассмотрения конкурсных заявок внести изменения в состав комиссии в части замены отсутствующих членов комиссии.
27. Единый дистрибьютор при необходимости привлекает эксперта или экспертов по профильным специальностям для получения экспертного заключения на закупаемые услуги при проведении закупа способом двухэтапного конкурса.
Уполномоченный орган в области здравоохранения определяет эксперта или экспертов по профильным специальностям и обеспечивает их участие при проведении закупа способом двухэтапного конкурса.
28. Эксперт дает экспертное заключение по технической части конкурсной заявки на соответствие характеристик, предлагаемых потенциальными поставщиками услуг по хранению и транспортировке товаров или услуг по учету и реализации товаров, требованиям установленным настоящими Правилами.
29. Эксперт не участвует в голосовании при принятии комиссией решения. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертом и прилагается к протоколу заседания комиссии. Экспертное заключение эксперта принимается комиссией при допуске потенциального поставщика к аукциону.
Глава 4. Срок действия, содержание, предоставление, изменение и отзыв конкурсных заявок
30. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в конкурсе, до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок представляет единому дистрибьютору в запечатанном виде конкурсную заявку и отдельно гарантийное обеспечение конкурсной заявки, составленные в соответствии с условиями объявления и требованиями настоящих Правил.
31. Единым дистрибьютором разрабатывается техническая спецификация к услуге по хранению и транспортировке товаров. В технической спецификации услуги по хранению и транспортировке товаров единый дистрибьютор устанавливает требования к объекту оказания услуги по хранению и транспортировке товаров, а также ресурсам потенциального поставщика.

25. Комиссия отырыстары комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда өткізіледі. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссияның төрағасы немесе ол болмаған жағдайда, төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі.
Комиссия отырысының хаттамаларына барлық қатысып отырған комиссия мүшелері, төраға, төрағаның орынбасары және хатшы қол қояды және оның әр парағына бұрыштама қол қояды.
26. Комиссия құрамынан біреу болмаған жағдайда, хаттамада оның болмау себебі көрсетіледі және оның болмау себебін растайтын құжат қоса беріледі. Конкурстық өтінімдерді алдын ала қарауды бастағанға дейін комиссия құрамына комиссияның жоқ мүшелерін алмастыру бөлігінде өзгерістер енгізуге рұқсат етіледі.
27. Бірыңғай дистрибьютор қажет болған кезде сарапшыны және екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу өткізу кезінде сатып алынатын көрсетілетін қызметтерге сараптамалық қорытынды алу үшін бейінді мамандықтар бойынша сарапшыларды тартады.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган сарапшыны және бейінді мамандықтар бойынша сарапшыларды айқындайды және олардың екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу өткізуге қатысуын қамтамасыз етеді.
28. Сарапшы әлеуетті өнім беруші ұсынатын тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің немесе тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтердің сипаттамаларының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігіне конкурстық өтінімнің техникалық бөлігі бойынша қорытынды береді.
29. Сарапшы комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беруге қатысады. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, сарапшы қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі. Сарапшының сараптамалық қорытындысын комиссия әлеуетті өнім берушіні аукционға жіберу кезінде қабылдайды.
4-тарау. Конкурстық өтінімдердің қолданылу мерзімі, мазмұны, оларды ұсыну, өзгерту және кері қайтару
30. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін бірыңғай дистрибьюторға хабарландырудың шарттарына және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес жасалған конкурстық өтінімді және жеке конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді желімделген түрде ұсынады.
31. Бірыңғай дистрибьютор тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметке техникалық ерекшелік әзірлейді. Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің техникалық ерекшелігінде бірыңғай дистрибьютор тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметті көрсету объектісіне, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің ресурстарына қойылатын талаптарды белгілейді.

32. Конкурсная заявка, представленная по истечении срока представления конкурсных заявок, не вскрывается и возвращается представившему ее потенциальному поставщику, при этом, в журнале регистрации, поступивших конкурсных заявок, отмечается время представления конкурсной заявки.
33. Срок действия конкурсной заявки, представленной потенциальным поставщиком, должен быть не менее сорока пяти календарных дней. Конкурсная заявка, имеющая более короткий срок действия, чем указанная в условиях двухэтапного конкурса, отклоняется.
34. Конкурсная заявка потенциального поставщика состоит из двух частей: основной, и технической.
35. Основная и техническая части прошиваются и пронумеровываются отдельно, последние страницы подписываются первым руководителем или уполномоченным лицом потенциального поставщика и скрепляются печатью потенциального поставщика.
Все части конкурсной заявки запечатываются в одном конверте.
При представлении потенциальным поставщиком конкурсной заявки, не соответствующей требованиям настоящего пункта, такая конкурсная заявка потенциального поставщика возвращается без рассмотрения.
36. На конверте указываются наименование и юридический адрес потенциального поставщика. Конверт адресуется единому дистрибьютору по адресу, указанному в объявлении, и должен содержать слова "Конкурс с использованием двухэтапных процедур ___________ (указывается название конкурса)" и "Не вскрывать до ______________ (указываются дата и время вскрытия конвертов, указанные в объявлении)".
37. Гарантийное обеспечение конкурсной заявки не прошивается и не запечатывается в конверт, представляется отдельно от конкурсной заявки и регистрируется в журнале регистрации гарантийного обеспечения конкурсной заявки до окончания срока представления конкурсных заявок.
38. В конкурсной заявке, на конверте не должно быть никаких вставок между строками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить грамматические или арифметические ошибки. Не допускается исправление грамматических или арифметических ошибок в первичных ценовых предложениях потенциального поставщика.
39. Основная часть конкурсной заявки должна содержать документы:
1) заявку на участие в конкурсе по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения (на электронном носителе представляется опись прилагаемых к заявке документов);
2) копию свидетельства или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, либо копию свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, а также копию документа, удостоверяющего личность при закупе услуг по учету и реализации;

32. Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін ұсынылған конкурстық өтінім ашылмайды және оны ұсынған әлеуетті өнім берушіге кері қайтарылады, бұл ретте келіп түскен өтінімдерді тіркеу журналына конкурстық өтінімнің ұсынылған уақыты белгіленеді.
33. Әлеуетті өнім беруші ұсынған конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі кемінде күнтізбелік қырық бес күн болуға тиіс. Мерзімі екі кезеңдік конкурс шарттарында көрсетілген қолданылу мерзімінен қысқа конкурстық өтінім қабылданбайды.
34. Әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімі екі бөліктен тұрады: негізгі, техникалық және бастапқы баға ұсынысы.
35. Негізгі және техникалық бөліктер жеке тігіледі және нөмірленеді, соңғы беттеріне бірінші басшы немесе өнім берушінің уәкілетті адамы қол қояды және әлеуетті өнім берушінің мөрмен расталады.
Конкурстық өтінімінің барлық үш бөліктері бір конвертке желімденеді.
Әлеуетті өнім беруші осы тармақтың талаптарына сәйкес келмейтін конкурстық өтінімді ұсынған кезде, әлеуетті өнім берушінің мұндай конкурстық өтінім қаралмай кері қайтарылады.
36. Конвертте әлеуетті өнім берушінің атауы мен заңды мекенжайы көрсетіледі. Конверт хабарламада көрсетілген мекенжай бойынша бірыңғай дистрибьюторға жіберіледі және ол "Екі кезеңдік рәсімдер пайдаланыла отырып өткізілетін конкурс______________ (конкурстың атауы көрсетіледі)" және "________________________ дейін ашпаңыз" (хабарламада көрсетілген конверттерді ашу күні мен уақыты көрсетіледі)" деген сөздерді қамтуға тиіс.
37. Конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету тігілмейді және конвертке желімделмейді, конкурстық өтінімнен бөлек ұсынылады және конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету журналында тіркеледі.
38. Әлеуетті өнім берушіге грамматикалық немесе арифметикалық қателерді түзету қажет болатын жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімде, конвертте жолдар арасында ешқандай қосымша жазулар, өшірілген сөздер немесе толықтырулар болмауға тиіс. Әлеуетті өнім берушінің бастапқы баға ұсыныстарындағы грамматикалық немесе арифметикалық қателерді түзетуге жол берілмейді.
39. Конкурстық өтінімнің негізгі бөлігі мынадай құжаттарды қамтуға тиіс:
1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша конкурсқа қатысуға өтінім (электрондық жеткізгіште өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізімдемесі ұсынылады);
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе анықтама не дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі, сондай-ақ есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;

3) копию устава для юридического лица (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляется выписка о составе учредителей, участников или копия учредительного договора или выписка из реестра действующих держателей акций, выданная не ранее даты объявления);
4) копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом, копию документа, удостоверяющую личность (для физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность);
5) копии разрешений и (или) уведомлений на занятие соответствующей фармацевтической деятельностью и (или) реализацию медицинских изделий, полученных (направленных) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов (в случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов, потенциальный поставщик представляет нотариально удостоверенную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях");
6) документ об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, полученные посредством веб-портала "электронного правительства" не ранее одного месяца, предшествующего дате объявления конкурса;
7) подписанный оригинал справки банка или филиала банка с подписью, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", утвержденному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793) по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, представление таких справок от каждого из таких банков), выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;

3) заңды тұлға үшін жарғының көшірмесі (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмесе, құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді немесе хабарландыру күнінен ерте берілмеген құрылтай шартының көшірмесі немесе қолданыстағы акция ұстаушыларының тізілімінің үзінді ұсынылады);
4) заңды тұлғаны құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін тиісті мемлекеттік орган берген құжаттың көшірмесі, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға үшін);
5) мәліметтері мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті фармацевтикалық қызметпен айналысуға және (немесе) медициналық бұйымдарды өткізуге рұқсаттардың және (немесе) хабарламалардың көшірмелері. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда әлеуетті өнім беруші "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады;
6) конкурсты хабарлау күнінің алдында бір айдан ерте емес "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің бар-жоғы туралы құжат;
7) әлеуетті өнім берушіге қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 болып енгізілген) екінші деңгейдегі банктерде, ипотекалық ұйымдарда және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамында бухгалтерлік есепке алу шоттарының үлгі жоспарына сәйкес банктің немесе банк филиалының алдында әлеуетті өнім берушінің анықтама берген күннің алдындағы үш айдан астам мерзімге созылған міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің жоқ екені туралы қол қойылған және конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан ерте емес берілген, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша анықтаманың түпнұсқасы (егер әлеуетті өнім беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осындай банктердің әрқайсысынан);

8) сведения о квалификации по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения;
9) копию действующего сертификата GDP (при закупе услуг по хранению и транспортировке товаров сроком на 3 года);
10) при закупе услуг по учету, в случае необходимости – акта санитарно-эпидемиологического обследования о наличии "холодовой цепи" (акты должны быть выданы не позднее одного года до даты вскрытия конвертов с заявками, в случае представления потенциальным поставщиком копии сертификата надлежащей аптечной практики (GPP), вышеуказанные акты не представляются);
11) копии договоров намерения об оказании услуги по учету и реализации товаров с соисполнителями и (или) договоров с соисполнителями, на период оказания услуги, заключенных после размещения объявления по закупу услуги по учету и реализации товаров путем проведения двухэтапного конкурса, с указанием их наименований, адресов объектов розничной реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения; номера и даты выдачи лицензии и приложений к ним, фамилии, имени, отчества (при наличии) руководителя организации (в одном финансовом году при осуществлении закупа услуги по учету и реализации товаров способом из одного источника либо проведении повторного тендера с использованием двухэтапных процедур потенциальными поставщиками представляются договоры с соисполнителями на период оказания услуги, заключенные после размещения объявления по закупу услуги по учету и реализации товаров путем проведения двухэтапного конкурса);
12) документы, подтверждающие соответствие соисполнителя квалификационным требованиям согласно подпунктам 8) - 10) пункта 10 настоящих Правил;
13) гарантийное письмо об отсутствии аффилированности в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил;
14) письмо о согласии на расторжение договора оказания услуги в случае выявления фактов, указанных в пункте 13 настоящих Правил, в порядке, установленном настоящими Правилами;
15) гарантийное письмо потенциального поставщика, подтверждающее непричастность потенциального поставщика к процедуре реабилитации, банкротства либо ликвидации, отсутствие потенциального поставщика в перечне недобросовестных поставщиков;
16) гарантийное письмо потенциального поставщика, в случае признания его победителем конкурса, подтверждающее обязательство обеспечить наличие, в том числе и у соисполнителей, информационно-коммуникационной инфраструктуры для ведения информационной системы учета амбулаторного лекарственного обеспечения, в порядке, установленном уполномоченным органом в области здравоохранения (при закупе услуги учета и реализации);

8) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша біліктілік туралы мәліметтер;
9) қолданыстағы GDP сертификатының көшірмесі (3 жыл мерзімге тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);
10) есепке алу жөніндегі қызметтерді сатып алу кезінде, қажет болған жағдайда – "салқындату тізбегінің" болуы туралы санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісі (актілер өтінімдер салынған конверттер ашылатын күнге дейін бір жылдан кешіктірілмей берілуге тиіс). Әлеуетті өнім беруші тиісті дәріханалық практика сертификатының (GPP) көшірмесін ұсынған жағдайда, жоғарыда көрсетілген актілер ұсынылмайды;
11) бірлесіп орындаушылармен тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі қызметтерді көрсету ниеті туралы шарттарының және (немесе) бірлесіп орындаушылармен қызметтерді көрсету кезеңіне дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың бөлшек саудасы объектілерінің атауларын, мекенжайларын; лицензияны және оларға қосымшаларды беру нөмірін және күнін, ұйым басшысының тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда) көрсете отырып, екі кезеңдік конкурс өткізу арқылы тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша хабарлама орналастырылғаннан кейін жасалған шарттардың көшірмелерін. Бір қаржы жылында бір көзден сатып алу тәсілімен тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде не екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып қайтадан тендер өткізу кезінде әлеуетті жеткізушілер бірлесіп орындаушылармен қызметтерді көрсету кезеңіне екі кезеңдік конкурс өткізу арқылы тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша хабарлама орналастырылғаннан кейін жасалған шарттар ұсынылады;
12) бірлесіп орындаушының осы Қағидалардың 10-тармағының 8) – 10) тармақшаларына сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар;
13) осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес үлестестіктің болмауы туралы кепілдік хат;
14) осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген фактілер анықталған жағдайда, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен қызметтер көрсету шартын бұзуға келісу туралы хат;
15) әлеуетті өнім берушінің оңалту, банкроттық не тарату рәсіміне қатысы жоқ екенін, әлеуетті өнім берушінің жосықсыз өнім берушілер тізбесінде болмауын растайтын әлеуетті өнім берушінің кепілдік хаты;
16) конкурс жеңімпазы деп танылған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушыларда да денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді ақпараттық есепке алу жүйесін жүргізуге арналған ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының болуын қамтамасыз ету міндеттемесін растайтын кепілдік хаты (есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);

17) гарантийное письмо потенциального поставщика, в случае признания его победителем конкурса, подтверждающее обязательство установления информационно-коммуникационной инфраструктуры для ведения информационной системы единого дистрибьютора (при закупе услуги по хранению и транспортировке);
18) первичное ценовое предложение потенциального поставщика, подписанное первым руководителем или уполномоченным лицом потенциального поставщика и скрепленное печатью потенциального поставщика.
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 06.06.2019 № 380.
40. Техническая часть конкурсной заявки должна содержать документы, подтверждающие соответствие предлагаемых услуг технической спецификации, указанной в объявлении.
41. Потенциальный поставщик при представлении ценового предложения единожды представляет по одному лоту одно первичное, окончательное, дополнительное ценовые предложения, подписанные руководителем или уполномоченным лицом потенциального поставщика по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения.
42. Окончательное (при необходимости дополнительное) ценовое предложение представляется в день проведения аукциона.
43. В ценовое предложение (первичное, окончательное или дополнительное) потенциального поставщика включаются все расходы, связанные с оказанием единому дистрибьютору услуг по хранению и транспортировке или услуг по учету и реализации товаров.
44. Представление потенциальным поставщиком соответствующего ценового предложения является формой выражения его согласия о предоставлении услуг с соблюдением условий, указанных в объявлении и в типовой форме договора оказания услуги, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения.
45. Потенциальный поставщик имеет право изменить, отозвать свою конкурсную заявку до истечения срока представления конкурсной заявки, а также право на возврат гарантийного обеспечения конкурсной заявки.
46. Уведомление потенциального поставщика об отзыве конкурсной заявки должно быть направлено единому дистрибьютору в письменной форме, но не позднее окончательного срока представления конкурсных заявок.
47. Не допускается внесение изменений в конкурсные заявки и их обеспечения после истечения срока представления конкурсных заявок, за исключением случаев, когда изменения были внесены в соответствии с настоящими Правилами в конкурсную заявку на основании замечаний единого дистрибьютора.
Глава 5. Гарантийное обеспечение конкурсной заявки
48. Потенциальный поставщик вносит гарантийное обеспечение конкурсной заявки единому дистрибьютору на участие в конкурсе по закупу услуг по хранению и транспортировке в размере трех процентов от суммы каждого лота; при закупе услуг по учету и реализации в размере одного процента от суммы каждого лота.
При проведении конкурса для заключения долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке, потенциальный поставщик вносит гарантийное обеспечение конкурсной заявки единому дистрибьютору в размере трех процентов от суммы заявки.
В случае участия по нескольким лотам, потенциальный поставщик может представить гарантийное обеспечение конкурсной заявки на каждый лот отдельно. Срок действия гарантийного обеспечения конкурсной заявки должен быть не менее срока действия конкурсной заявки на участие в двухэтапном конкурсе.

17) конкурс жеңімпазы деп танылған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің бірыңғай дистрибьютордың ақпараттық жүйесін жүргізу үшін ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды орнату міндеттемесін растайтын кепілдік хаты (сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде);
18) әлеуетті өнім берушінің бірінші басшысы немесе уәкілетті адамы қол қойған және әлеуетті өнім берушінің мөрімен бекітілген әлеуетті өнім берушінің бастапқы бағалық ұсынымы.
Ескерту. 39-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
40. Конкурстық өтінімнің техникалық бөлігі хабарландыруда көрсетілген ұсынылатын қызметтердің техникалық ерекшеліктерінің сәйкестігін растайтын құжаттарды қамтуға тиіс.
41. Әлеуетті өнім беруші баға ұсынысын бір рет ұсынған кезде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша әлеуетті өнім берушінің басшысы немесе уәкілетті адам қол қойған бір лот бойынша бір бастапқы, түпкілікті, қосымша баға ұсынысын береді.
42. Түпкілікті баға ұсынысы (қажет болған кезде қосымша) аукцион өткізілетін күні ұсынылады.
43. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысына (бастапқы, түпкілікті немесе қосымша) бірыңғай дистрибьюторға тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді немесе есепке алу және өткізу жөніндегі қызметтерді көрсетумен байланысты барлық шығыстар енгізіледі.
44. Әлеуетті өнім берушіге тиісті баға ұсынысын беру оның хабарландыруда және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен қызметтерді көрсету шартының үлгілік нысанында көрсетілген талаптарды сақтай отырып, көрсетілетін қызметтерді ұсыну туралы келісімін білдіру нысаны болып табылады.
45. Әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімді беру мерзімі аяқталғанға дейін өзінің конкурстық өтінімін өзгертуге, кері қайтаруға, сондай-ақ конкурстық өтінімнің кепілдікті қамтамасыз етуін қайтаруға құқығы бар.
46. Әлеуетті өнім берушінің Конкурстық өтінімді кері қайтару туралы хабарламасы бірыңғай дистрибьюторға жазбаша нысанда, бірақ конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінен кешіктірмей жіберілуге тиіс.
47. Бірыңғай дистрибьютордың ескертулерінің негізінде конкурстық өтінімге осы Қағидаларға сәйкес өзгерістер енгізілген жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдерге және олардың қамтамасыз етулеріне конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғаннан кейін өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
5-тарау. Конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету
48. Әлеуетті өнім беруші сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша конкурсқа қатысу үшін әрбір лоттың сомасынан үш пайыз мөлшерде; есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде әрбір лоттың сомасынан бір пайыз мөлшерде бірыңғай дистрибьюторға конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді енгізеді.
Сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартын жасасу үшін конкурс өткізілген жағдайда әлеуетті өнім беруші өтінім сомасынан үш пайыз мөлшерде конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді енгізеді.
Бірнеше лот бойынша қатысқан жағдайда, әлеуетті өнім беруші әрбір лотқа жеке конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді ұсына алады. Конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етудің жарамдылық мерзімі екі кезеңдік конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету мерзімінен кем болмауға тиіс.

49. При непредставлении гарантийного обеспечения конкурсной заявки до истечения окончательного срока приема конкурсных заявок, конкурсная заявка такого потенциального поставщика возвращается без рассмотрения в течение трех рабочих дней.
50. Гарантийное обеспечение конкурсной заявки представляется в виде:
1) гарантийного денежного взноса, который вносится на банковский счет единого дистрибьютора;
2) оригинала банковской гарантии по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения.
51. Не допускается совершение потенциальным поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до истечения срока действия конкурсной заявки.
52. Единый дистрибьютор в журнале регистрации гарантийного обеспечения указывает следующие сведения:
1) название двухэтапного конкурса (номер лота);
2) фамилию, имя, отчество (при наличии) уполномоченного представителя потенциального поставщика, представившего гарантийное обеспечение;
3) дату и время регистрации гарантийного обеспечения.
53. Гарантийное обеспечение конкурсной заявки не возвращается по соответствующим лотам, если потенциальный поставщик:
1) отозвал или изменил (за исключением, когда изменения были внесены в соответствии с настоящими Правилами в конкурсную заявку на основании замечаний комиссии) конкурсную заявку после истечения окончательного срока приема конкурсных заявок;
2) победитель уклонился от заключения договора оказания услуги после признания победителем конкурса;
3) победитель не внес либо несвоевременно внес гарантийное обеспечение исполнения договора оказания услуги и/или дополнительного соглашения на соответствующий финансовый год;
4) представил ценовое предложение, превышающее сумму, выделенную для закупа по данному лоту;
5) не представил первичное ценовое предложение в порядке, установленном настоящими Правилами;
6) потенциальный поставщик, занявший второе место, уклонился от заключения договора оказания услуги;
7) потенциальный поставщик, занявший второе место, заключив договор оказания услуги, не внес в срок гарантийное обеспечение исполнения договора оказания услуги и/или дополнительного соглашения на соответствующий финансовый год.
54. Гарантийное обеспечение конкурсной заявки возвращается потенциальному поставщику в течение пяти рабочих дней по письменному обращению потенциального поставщика в случае:
1) отзыва потенциальным поставщиком своей конкурсной заявки до истечения окончательного срока приема заявок;
2) размещения на интернет-ресурсе единого дистрибьютора протокола итогов двухэтапного конкурса (за исключением победителя и потенциального поставщика, занявшего второе место);

49. Конкурстық өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету ұсынылмаған жағдайда, осындай әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімі үш жұмыс күні ішінде қаралмай кері қайтарылады.
50. Конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету:
1) бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарна;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша банктік кепілдіктің түпнұсқасы түрінде ұсынылады.
51. Әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі өткенге дейін үшінші тұлғада енгізілген кепілдікті ақшалай жарнасына тұтастай не бір бөлігіне талап қою құқығының туындауына әкелетін әрекеттерді жасауына жол берілмейді.
52. Бірыңғай дистрибьютор кепілдікті қамтамасыз етуді тіркеу журналында мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) екі кезеңдік конкурстың атауы (лот нөмірі);
2) кепілдікті қамтамасыз етуді ұсынған әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
3) кепілдікті қамтамасыз етуді тіркеу күні мен уақыты.
53. Егер әлеуетті өнім беруші:
1) конкурстық өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін конкурстық өтінімді кері қайтарып алса немесе өзгертсе (осы Қағидаларға сәйкес комиссияның ескертулерінің негізінде конкурстық өтінімге өзгерістер енгізілген жағдайларды қоспағанда);
2) конкурстың жеңімпазы деп танылғаннан кейін жеңімпаз қызметтер көрсету шартын жасасудан жалтарса;
3) жеңімпаз тиісті қаржы жылына арналған қызметтер көрсету шартын және/немесе қосымша келісімді кепілдікті қамтамасыз етуді енгізбеген не уақтылы енгізбеген жағдайда;
4) осы лот бойынша сатып алуға бөлінген сомадан асатын сомада баға ұсынысын берсе;
5) осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен бастапқы баға ұсынысын ұсынбаса;
6) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші қызметтер көрсету шартын жасасудан жалтарса;
7) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші қызметтер көрсету шартын жасасып, тиісті қаржы жылына арналған қызметтер көрсету шартын және/немесе қосымша келісімді орындауды кепілдікті қамтамасыз етуді мерзімінде енгізбесе, конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету тиісті лоттар бойынша кері қайтарылмайды.
54. Конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету әлеуетті өнім берушіге:
1) әлеуетті өнім беруші өзінің конкурстық өтінімін өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алған;
2) бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына екі кезеңдік конкурс қорытындыларының (жеңімпаздың және екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні қоспағанда) хаттамасын орналастырылған;

3) вступления в силу договора оказания услуги и внесения победителем обеспечения исполнения договора оказания услуги.
Гарантийное обеспечение конкурсной заявки потенциальному поставщику, занявшему второе место по его письменному обращению, возвращается после внесения гарантийного обеспечения договора оказания услуги победителем. При этом единый дистрибьютор не позднее двух рабочих дней от даты внесения победителем обеспечения исполнения договора оказания услуги, извещает потенциального поставщика, занявшего второе место, о вступлении в силу договора оказании услуги с победителем.
Глава 6. Вскрытие и рассмотрение конкурсных заявок
55. Вскрытие конвертов с конкурсными заявками производится комиссией в день, время и месте, указанные в объявлении о проведении конкурса.
На следующий рабочий день после дня вскрытия конвертов комиссия доводит до сведения потенциальных поставщиков регламент с указанием места, времени и даты проведения процедур, предусмотренных настоящими Правилами, путем размещения регламента на интернет-ресурсе единого дистрибьютора.
56. Период между окончательным сроком представления конвертов с конкурсными заявками и их вскрытием не должен превышать двух часов.
57. Вскрытию подлежат конверты с конкурсными заявками потенциальных поставщиков, представленные в сроки, указанные в объявлении, и порядке, установленном настоящими Правилами.
58. Потенциальный поставщик, представивший конкурсную заявку, и (или) его уполномоченный представитель могут присутствовать при вскрытии конвертов с конкурсными заявками.
59. Потенциальные поставщики и их уполномоченные представители уведомляют комиссию о технических средствах аудиозаписи и видеосъемки, которые они намерены использовать для записи процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.
60. На заседании комиссии при вскрытии конвертов с конкурсными заявками:
1) секретарь комиссии информирует присутствующих о: составе комиссии; потенциальных поставщиках, представивших в установленный срок конкурсные заявки, зарегистрированные в журнале регистрации конкурсных заявок; наличии либо отсутствии запросов потенциальных поставщиков; оглашает иную информацию по данному конкурсу;
2) председатель либо лицо, определенное председателем из числа членов комиссии: вскрывают конверты с конкурсными заявками и оглашают перечень документов и их краткое содержание и заявленные первичные ценовые предложения по каждому лоту.
61. Секретарь комиссии оформляет протокол вскрытия конвертов с конкурсными заявками и публикует его на интернет-ресурсе единого дистрибьютора в течение трех рабочих дней со дня их вскрытия.
В протоколе вскрытия конвертов с конкурсными заявками отражаются:

3) қызметтерді көрсету шарты күшіне енген және жеңімпаз қызметтерді көрсету шартын орындауды кепілдікті қамтамасыз етуді енгізген жағдайларда бес жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша қайтарылады.
Конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге оның жазбаша өтініші бойынша жеңімпаз қызметті көрсету шартының кепілдікті қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін қайтарылады. Бұл ретте, бірыңғай дистрибьютор жеңімпаз қызметті көрсету шартын орындауды кепілдікті қамтамасыз етуді енгізген күннен кейін екі жұмыс күнінен кешіктірмей екінші орын алған жеңімпазды жеңімпазбен қызметті көрсету шартының күшіне енгені туралы хабардар етеді.
6-тарау. Конкурстық өтінімдерді ашу және қарау
55. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашуды комиссия конкурсты өткізу туралы хабарламада көрсетілген күні, уақытта және орнында жүргізеді.
Конверттерді ашқан күннен кейінгі келесі күні комиссия регламентті бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастыру арқылы осы Қағидаларда көзделген рәсімдерді өткізу орнын, уақытын және күнін көрсете отырып, регламентті әлеуетті өнім берушілердің назарына жеткізеді.
56. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ұсынудың соңғы мерзімі мен оларды ашу арасындағы кезең екі сағаттан аспауы тиіс.
57. Хабарландыруда көрсетілген мерзімде және осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен ұсынылған әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдер салынған конверттер ашылуға жатады.
58. Конкурстық өтінімді ұсынған әлеуетті өнім беруші және (немесе) оның уәкілетті өкілі конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде қатыса алады.
59. Әлеуетті өнім берушілер және олардың уәкілетті өкілдері комиссияны конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімін жазу үшін пайдалануға ниет етіп отырған аудиожазба мен бейнетүсірілімнің техникалық құралдары туралы хабардар етеді.
60. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде комиссия отырысында:
1) комиссияның хатшысы қатысушыларды: комиссияның құрамы; конкурстық өтінімдерді тіркеу журналында тіркелген, конкурстық өтінімдерін белгіленген мерзімде ұсынған әлеуетті өнім берушілер; әлеуетті өнім берушілердің сұратудың бар-жоғы туралы хабардар етеді; осы конкурс бойынша өзге де ақпаратты жария етеді;
2) төраға не комиссия мүшелері қатарынан төраға айқындаған адам: конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашады және құжаттардың тізбесі мен олардың қысқаша мазмұнын және әрбір лот бойынша мәлімделген бастапқы баға ұсыныстарын жария етеді.
61. Комиссия хатшысы конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасын ресімдейді және ашылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсында жариялайды.
Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасында:

1) место, дата и время проведения вскрытия конкурсных заявок;
2) состав конкурсной комиссии, секретарь конкурсной комиссии;
3) наименования потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, с указанием даты и времени их представления и представления гарантийного обеспечения конкурсной заявки;
4) наименования потенциальных поставщиков, отозвавших свои конкурсные заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок (при наличии);
5) наименования потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки после окончательного срока приема конкурсных заявок (при наличии);
6) наименования потенциальных поставщиков с указанием фамилии, имени и отчества (при наличии) руководителя и (или) уполномоченного представителя потенциального поставщика, присутствовавших на процедуре вскрытия конкурсных заявок;
7) опись конкурсных заявок, представленных потенциальными поставщиками на участие в двухэтапном конкурсе;
8) наименования потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, с указанием номеров лотов, по которым они принимают участие и заявленные первичные ценовые предложения по каждому лоту.
62. Не позднее третьего рабочего дня со дня опубликования протокола вскрытия конкурсных заявок секретарь комиссии представляет для рассмотрения эксперту конкурсные заявки.
63. Конкурсная комиссия предварительно рассматривает конкурсные заявки и гарантийное обеспечение конкурсной заявки на соответствие требованиям настоящих Правил в течение десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
64. Комиссия в случае выявления несоответствия требованиям настоящих Правил предоставляет таким потенциальным поставщикам срок для приведения конкурсных заявок в соответствие, но не более трех рабочих дней со дня размещения протокола предварительного рассмотрения на интернет-ресурсе единого дистрибьютора.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям в части их непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства либо ликвидации, в части наличия их в перечне недобросовестных поставщиков, а также информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области здравоохранения.
65. Комиссия не предоставляет срок для приведения в соответствие конкурсных заявок потенциальных поставщиков, нарушивших пункт 13 настоящих Правил.
66. Комиссия признает внесенное гарантийное обеспечение конкурсной заявки не соответствующим требованиям настоящих Правил в случаях:

1) конкурстық өтінімдер салынған конвертті ашу күні мен уақыты;
2) конкурстық комиссияның құрамы, конкурстық комиссияның хатшысы;
3) ұсыну уақыты мен күні көрсетілген конкурстық өтінімді және конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атауы;
4) конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталғанға дейін өздерінің конкурстық өтінімдерін кері қайтарып алған әлеуетті өнім берушілердің атауы (бар болса);
5) конкурстық өтінімдердің қабылдаудың соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін конкурстық өтінім ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атауы (бар болса);
6) әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімдерді ашу рәсіміне қатысқан басшысының және (немесе) уәкілетті өкілінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіле отырып, әлеуетті өнім берушінің атауы;
7) әлеуетті өнім беруші екі кезеңдік конкурсқа қатысу үшін ұсынған конкурстық өтінімдердің тізімдемесі;
8) олар қатысатын лоттардың нөмірлерін және әрбір лот бойынша мәлімделген бастапқы баға ұсыныстарын көрсете отырып, конкурстық өтінім ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атауы көрсетіледі.
62. Конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасы жарияланған күннен бастап үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей комиссияның хатшысы конкурстық өтінімдерді сарапшыға қарау үшін ұсынады.
63. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінен бастап он жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімдердің және конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етудің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін алдын ала қарайды.
64. Комиссия осы Қағидалардың талаптарына сәйкессіздік анықталған жағдайда мұндай әлеуетті өнім берушілерге конкурстық өтінімдерді сәйкес келтіру үшін, бірақ бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына алдын ала қарау хаттамасы орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде береді.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық не тарату рәсіміне қатысы жоқтығы бөлігінде талаптарға сәйкестігін анықтау мақсатында комиссия банкроттық не тарату рәсімдерінің жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастырылған ақпаратты олардың жосықсыз өнім берушілер тізбесінде болу бөлігінде қарайды, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастырылған ақпаратты қарайды.
65. Осы Қағидалардың 13-тармағын бұзған әлеуетті өнім берушілерге комиссия конкурстық өтінімдерді сәйкес келтіру үшін мерзім бермейді.
66. Комиссия енгізілген конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді:

1) недостаточного срока действия обеспечения конкурсной заявки, представленной в виде банковской гарантии;
2) ненадлежащего оформления обеспечения конкурсной заявки, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение конкурсной заявки;
название конкурса, для участия в котором вносится обеспечение конкурсной заявки в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения конкурсной заявки, условия его предоставления, представленной в виде банковской гарантии;
лицо, которому выдано гарантийное обеспечение конкурсной заявки;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение конкурсной заявки.
3) сумма внесенного гарантийного обеспечения конкурсной заявки не соответствует требованиям пункта 49 настоящих Правил.
67. После окончания рассмотрения конкурсных заявок составляется протокол предварительного рассмотрения.
Протокол предварительного рассмотрения конкурсных заявок размещается на интернет-ресурсе единого дистрибьютора в течение десяти рабочих дней, при повторном двухэтапном конкурсе - в течение пяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками, в котором отражаются:
1) место, дата и время проведения предварительного рассмотрения конкурсных заявок;
2) состав конкурсной комиссии, секретарь конкурсной комиссии;
3) наименования потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, с указанием номеров лотов, по которым они принимают участие и заявленные первичные ценовые предложения по каждому лоту;
4) наименование потенциальных поставщиков, к конкурсным заявкам которых не имелись замечания;
5) наименования потенциальных поставщиков, к конкурсным заявкам которых имеются замечания, с указанием причин;
6) наименования потенциальных поставщиков, допущенных к аукциону;
7) срок устранения замечаний, который не превышает трех рабочих дней, не включая день опубликования протокола предварительного рассмотрения;
8) номера лотов, по которым представлено менее двух конкурсных заявок.
68. Протокол предварительного рассмотрения подписывается в день принятия решения о предварительном рассмотрении конкурсных заявок.
Протокол предварительного рассмотрения конкурсных заявок размещается на интернет-ресурсе единого дистрибьютора в течение одного рабочего дня с даты его подписания.
69. Потенциальный поставщик представляет единому дистрибьютору дополнения к конкурсной заявке по замечаниям комиссии, оформленные в соответствии с требованиями, предъявляемыми при подаче конкурсной заявки в сроки, указанные в протоколе предварительного рассмотрения. Дополнения потенциального поставщика к конкурсной заявке представленные помимо замечаний единого дистрибьютора, указанных в протоколе предварительного рассмотрения, не рассматриваются комиссией.

1) банктік кепілдік түрінде ұсынылған конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі жеткіліксіз болған;
2) комиссияға:
конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді ұсынған адамды;
оған қатысу үшін банктік кепілдік түрінде конкурстық өтінімді қамтамасыз ету енгізетін конкурстың атауын;
конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімін, банктік кепілдік түрінде ұсынылған оны ұсыну шарттарын;
конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету ұсынған адамды;
пайдасына конкурстық өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін адамды белгілеуге мүмкіндік бермейтін мәліметтердің болмауынан көрінетін конкурстық өтінімді қамтамасыз ету тиісінше ресімделмеген;
3) енгізілген конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету сомасы осы Қағидалардың 49-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейді деп таниды.
67. Конкурстық өтінімдерді қарау аяқталғаннан кейін алдын ала қарау хаттамасы жасалады.
Конкурстық өтінімдерді алдын ала қарау хаттамасы – он жұмыс күні ішінде, қайталама конкурс өткізілген кезде конкурстық өтінімдер салынған конверттердің ашылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастырылады, онда:
1) конкурстық өтінімдерді алдын ала қарау орны, күні және уақыты;
2) конкурстық комиссияның құрамы, конкурстық комиссияның хатшысы;
3) олар қатысатын лоттардың нөмірлері көрсетілген конкурстық өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атауы және әрбір лот бойынша мәлімделген бастапқы баға ұсыныстары;|
4) конкурстық өтінімдеріне ескертулер болмаған әлеуетті қызмет берушілердің атауы;
5) конкурстық өтінімдеріне себептері көрсетілген ескертулер бар әлеуетті
өнім берушілердің атауы;
6) аукционға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің атауы;
7) алдын ала қарау хаттамасын ашуды жариялау күнін қоспағанда, үш
жұмыс күнінен аспайтын ескертулерді жою мерзімі;
8) кемінде екі конкурстық өтінім ұсынылған лоттардың нөмірлері көрсетіледі.
68. Алдын ала қарау хаттамасына конкурстық өтінімдерді алдын ала қарау туралы шешім қабылданған күні қол қойылады.
Конкурстық өтінімдерді алдын ала қарау хаттамасы оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастырылады.
69. Әлеуетті өнім беруші бірыңғай дистрибьюторға алдын ала қарау хаттамасында көрсетілген мерзімдерде конкурстық өтінімді берген кезде қойылатын талаптарға сәйкес ресімделген комиссияның ескертулері бойынша конкурстық өтінімге толықтырулар ұсынады. Әлеуетті өнім берушінің алдын ала қарау хаттамасында көрсетілген бірыңғай дистрибьютордың ескертулерінен басқа, конкурстық өтінімге толықтыруларын комиссия қарамайды.

70. Вскрытие конвертов с дополнениями к конкурсной заявке осуществляется комиссией в соответствии с регламентом.
Потенциальный поставщик и (или) его уполномоченный представитель, представившие дополнения, могут присутствовать при вскрытии конвертов с дополнениями.
71. Период между окончательным сроком представления конвертов с дополнениями и их вскрытием не должен превышать двух часов.
72. Комиссия повторно рассматривает конкурсные заявки с дополнениями в течение пяти рабочих дней после дня вскрытия конвертов с дополнениями к конкурсным заявкам, при повторном двухэтапном конкурсе - в течение трех рабочих дней после дня вскрытия конвертов с дополнениями к конкурсным заявкам.
73. При повторном рассмотрении конкурсных заявок комиссия:
1) повторно рассматривает конкурсные заявки и дополнения к ним на предмет полноты приведения их в соответствие с требованиями настоящих Правил и устранения замечаний;
2) определяет потенциальных поставщиков, конкурсные заявки которых не соответствуют требованиям Правил;
3) в случае если по результатам рассмотрения конкурсных заявок, только один потенциальный поставщик, соответствует требованиям Правил и объявленным условиям, определяет его победителем и с ним заключается договор оказания услуги без проведения аукциона. При этом, закуп услуг по лоту осуществляется у такого потенциального поставщика автоматически, согласно его конкурсной заявке, и цена услуги в лоте не должна превышать его конкурсного ценового предложения.
74. В целях уточнения сведений, содержащихся в конкурсных заявках, конкурсная комиссия вправе в письменной форме и (или) форме электронного документа запросить необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, государственных органов.
Не допускаются направление запроса и иные действия конкурсной комиссии, связанные с дополнением заявки на участие в конкурсе недостающими документами, заменой документов, представленных в конкурсной заявке, приведением в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов после истечения срока приведения конкурных заявок в соответствие с квалификационными требованиями, предусмотренными пунктом 64 настоящих Правил.
75. По результатам повторного рассмотрения составляется протокол допуска к аукциону, который подписывается всеми присутствующими членами комиссии и размещается на интернет-ресурсе единого дистрибьютора на следующий день после завершения срока повторного рассмотрения.
76. Протокол допуска к аукциону содержит информацию:
1) место, дату и время проведения аукциона;

70. Конкурстық өтінімге толықтырулар салынған конверттерді ашуды комиссия регламентке сәйкес жүзеге асырады.
Толықтыруларды ұсынған әлеуетті өнім беруші және (немесе) оның уәкілетті өкілі толықтырулар салынған конверттерді ашу кезінде қатыса алады.
71. Толықтырулар салынған конверттерді ұсынудың соңғы мерзімі мен оларды ашу арасындағы кезең екі сағаттан аспауға тиіс.
72. Комиссия толықтырулары бар конкурстық өтінімдерді конкурстық өтінімдерге толықтырулар салынған конверттерді ашу күнінен кейін бес жұмыс күні ішінде екі кезеңдік қайталама конкурс кезінде конкурстық өтінімдерге толықтырулар салынған конверттерді ашу күнінен кейін үш жұмыс күні ішінде қайта қарайды.
73. Комиссия конкурстық өтінімдерді қайта қараған кезде:
1) конкурстық өтінімдерді және оларға толықтыруларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келтіру толықтығы және ескертулерді жою тұрғысынан қайта қарайды;
2) конкурстық өтінімдері осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды;
3) конкурстық өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша бір ғана әлеуетті өнім беруші Қағидаларға және хабарландырылған шарттарға сәйкес келген жағдайда, оның жеңімпаз деп айқындайды және онымен аукцион өткізбей қызметтер көрсету шарты жасалады. Бұл ретте, мұндай әлеуетті өнім берушіден лот бойынша қызметтерді сатып алу оның конкурстық өтініміне сәйкес автоматты түрде жүзеге асыралады және лоттағы қызметтің бағасы оның конкурстық баға ұсынысынан аспауға тиіс.
74. Конкурстық өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында конкурстық комиссия тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан жазбаша нысанда және (немесе) электрондық нысанда қажетті ақпаратты сұратуға құқылы.
Комиссияның конкурсқа қатысуға арналған өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтырумен, конкурстық өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстырумен, конкурстық өтінімдерді осы Қағидалардың 64-тармағында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келтіру мерзімі өткеннен кейін тиісінше ресімделмеген сәйкес келтірумен байланысты сұрау салу жіберуіне және өзге де іс-әрекетіне жол берілмейді.
75. Қайта қарау нәтижелері бойынша аукционға жіберу хаттамасы жасалады, оған комиссияның барлық қатысып отырған мүшелері қол қояды және ол қайта қарау мерзімі өткеннен кейін келесі күні бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастырылады.
76. Аукционға жіберу хаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) аукцион өткізу орны, күні мен уақыты;

2) состав комиссии, секретарь комиссии;
3) наименование потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, с указанием номеров лотов, по которым принимает участие каждый из потенциальных поставщиков;
4) наименование потенциальных поставщиков, к конкурсным заявкам которых не имелись замечания;
5) наименования потенциальных поставщиков, к конкурсным заявкам которых у комиссии имелись замечания, а также информацию о представлении дополнений к конкурсным заявкам;
6) наименования потенциальных поставщиков, конкурсные заявки которых отклонены в целом или по лоту в соответствии с настоящими Правилами, с указанием причин;
7) номера лотов, по которым допущен только один потенциальный поставщик, который не будет участвовать в аукционе ввиду отсутствия конкурентной среды;
8) сумму представленных потенциальными поставщиками первичных ценовых предложений по каждому лоту;
9) решение комиссии о допуске потенциальных поставщиков к аукциону.
Глава 7. Основания отклонения конкурсной заявки
77. Комиссия отклоняет конкурсную заявку в целом или по лоту в случаях:
1) непредставления гарантийного обеспечения конкурсной заявки в соответствии с требованиями настоящих Правил;
2) представления конкурсной заявки, не соответствующей требованиям настоящих Правил и (или) условиям объявления;
3) непредставления копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) непредставления копии устава для юридического лица или выписки о составе учредителей, участников или выписки из реестра держателей акций или копии учредительного договора, выданной не ранее даты объявления закупа;
5) непредставления копии документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом и(или) копии документа, удостоверяющую личность (для физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность);
6) непредставления копии разрешений и (или) уведомлений на занятие соответствующей фармацевтической деятельностью и (или) реализацию медицинских изделий, полученных (направленных) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов, либо непредставления нотариально удостоверенных копий соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", в случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов;

2) комиссияның құрамы, комиссияның хатшысы;
3) әлеуетті өнім берушілердің әрқайсысы қатысатын лоттардың нөмірлері көрсетіліп, конкурстық өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атаулары;
4) конкурстық өтінімдеріне ескертулер болмаған әлеуетті өнім берушілердің атаулары;
5) конкурстық өтінімдерге комиссияның ескертулері болған әлеуетті өнім берушілердің атаулары, сондай-ақ конкурстық өтінімдерге толықтырулар ұсыну туралы ақпарат;
6) себептерін көрсете отырып, конкурстық өтінімдері осы Қағидаларға сәйкес тұтастай немесе лот бойынша кері қайтарылған әлеуетті өнім берушілердің атауы;
7) бәсекелестік ортаның болмауына байланысты аукционға қатыспайтын бір ғана әлеуетті өнім беруші жіберілген лоттардың нөмірлері;
8) әрбір лот бойынша әлеуетті өнім берушілер ұсынған бастапқы баға ұсынысының сомасы;
9) әлеуетті өнім берушілерді аукционға жіберу туралы комиссияның шешімі.
7-тарау. Конкурстық өтінімді қабылдамау негіздемелері
77. Комиссия:
1) осы Қағидалардың талаптарына сәйкес конкурстық өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету ұсынылмаған;
2) осы Қағидалардың талаптарына және (немесе) хабарландыру шарттарына сәйкес келмейтін конкурстық өтінім ұсынылған;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама ұсынылмаған;
4) заңды тұлғаға арналған жарғының көшірмесі немесе құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді немесе акция ұстаушылардың тізілімінен үзінді немесе сатып алуды хабарлау күнінен ерте емес берілген құрылтай шартының көшірмесі ұсынылмаған;
5) тиісті мемлекеттік орган берген заңды тұлғаны құрмай, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың көшірмесі және (немесе) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі ұсынылмаған (кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлға үшін) ұсынылмаған;
6) мәліметтері мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес алынған тиісті фармацевтикалық қызметпен айналысуға және (немесе) медициналық бұйымдарды өткізуге арналған рұқсаттардың (хабарламалардың) көшірмелері ұсынылмаған не мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшірмесі ұсынылмаған;

7) непредставления документа об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, полученным посредством веб-портала "электронного правительства", полученных не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;
8) наличия в документе соответствующего органа государственных доходов информации о налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование (за исключением сумм, по которым изменены сроки уплаты, не отраженных в общей сумме задолженности);
9) непредставления подписанного оригинала справки банка в соответствии с требованиями настоящих Правил;
10) наличия в справке банка или филиала банка просроченной задолженности по обязательствам потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи данной справки;
11) непредставления копии действующего сертификата GDP (при закупе услуг по хранению и транспортировке товаров сроком на 3 года);
12) непредставление при закупе услуг по учету, в случае необходимости – акта санитарно-эпидемиологического обследования о наличии "холодовой цепи" (акты должны быть выданы не позднее одного года до даты вскрытия конвертов с заявками, в случае представления потенциальным поставщиком копии сертификата надлежащей аптечной практики (GPP), вышеуказанные акты не представляются);
13) непредставления сведений о квалификации по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения;
14) несоответствия квалификационным требованиям, установленным главой 2 настоящих Правил;
15) непредставления потенциальным поставщиком технической спецификации, в соответствии с требованиями настоящих Правил и объявленными условиями;
16) при закупе услуг по хранению и транспортировке представления потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям настоящих Правил и (или) объявлению;
17) установления факта представления недостоверной информации по квалификационным требованиям и требованиям к услугам, приобретаемым в рамках настоящих Правил;
18) установления факта проведения процедуры банкротства либо ликвидации в отношении потенциального поставщика;
19) если конкурсная заявка имеет более короткий срок действия, чем указано в условиях объявленного двухэтапного конкурса;

7) конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан ерте емес "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы құжат ұсынылмаған;
8) тиісті мемлекеттік кірістер органының құжаттарында салық берешегі, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешек (берешектің жалпы сомасында көрсетілмеген олар бойынша төлем мерзімдері өзгертілген сомаларды қоспағанда) туралы ақпарат болған;
9) осы Қағидалардың талаптарына сәйкес қол қойылған банк анықтамасының түпнұсқасы ұсынылмаған;
10) банктің немесе банк филиалының анықтамасында осы анықтаманы беру күнінің алдындағы үш айдан артық созылған әлеуетті өнім берушінің міндеттемелері бойынша мерзімі өткен берешегі болған;
11) қолданыстағы GDP сертификатының көшірмесі (3 жыл мерзімге тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде) ұсынылмаған;
12) есепке алу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде, қажет болған жағдайда – "салқындату тізбегінің" болуы туралы санитариялық-эпидемиологиялық зерттеп-қарау актісі ұсынылмаған (актілер өтінімдер салынған конверттерді ашу күніне дейін бір жылдан кешіктірілмей берілуі тиіс), әлеуетті өнім беруші тиісті дәріханалық практика сертификатының (GPP) көшірмесін ұсынған жағдайда, жоғарыда көрсетілген актілер ұсынылмайды;
13) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша біліктілік туралы мәліметтер ұсынылмаған;
14) осы Қағидалардың 2-тарауында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
15) әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың талаптарына және хабарланған шарттарға сәйкес техникалық ерекшелікті ұсынбаған;
16) сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың талаптарына және (немесе) хабарландыруға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелік ұсынған;
17) біліктілік талаптарына және осы Қағидалардың шеңберінде сатып алынатын көрсетілетін қызметтерге қойылатын талаптар бойынша дәйексіз ақпарат ұсыну фактісі анықталған;
18) әлеуетті өнім берушіге қатысты банкроттық не тарату рәсімін жүргізу фактісі анықталған;
19) егер конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі хабарланған екі кезеңдік конкурстың шарттарында көрсетілгенге қарағанда қысқа болса;

20) если не представлено либо представлено не подписанное и не скрепленное печатью потенциального поставщика первичное ценовое предложение;
21) представления первичного ценового предложения выше суммы, выделенной для закупа услуги по соответствующему лоту;
22) принятия рекомендаций эксперта или экспертов о признании характеристик и/или технической спецификации предлагаемой потенциальным поставщиком услуги не соответствующими требованиям, установленным настоящими Правилами и технической спецификацией к закупаемой услуге;
23) уклонение потенциального поставщика от заключения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке при предыдущем закупе такой услуги согласно настоящим Правилам;
24) потенциальный поставщик состоит в перечне недобросовестных потенциальных поставщиков и (или) поставщиков;
25) непредставления документов, указанных в подпунктах 11) - 18) пункта 39 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 77 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 06.06.2019 № 380.
Глава 8. Аукцион
78. Аукцион на понижение начинается по времени, указанному в протоколе допуска к аукциону. Потенциальный поставщик обеспечивает присутствие лица, уполномоченного на подачу ценовых предложений.
79. При проведении аукциона по закупу услуги по хранению и транспортировке товаров потенциальным поставщиком, представляются изменения в сторону понижения стоимости услуги по хранению и транспортировке.
При проведении аукциона по закупу услуги по учету реализации товара потенциальным поставщиком представляются изменения в сторону понижения первичного, окончательного ценовых предложений по размеру вознаграждения за услугу.
80. Секретарь либо член комиссии объявляют участникам двухэтапного конкурса все первичные ценовые предложения, потенциальных поставщиков, допущенных к аукциону по лоту, после чего предлагают уменьшить первичные ценовые предложения и предоставить окончательные ценовые предложения.
81. На прием окончательных, дополнительных ценовых предложений отводится до пяти минут, исчисляемых с момента объявления начала их приема. Если потенциальным поставщиком, внесшим первичное ценовое предложение, не внесено окончательное ценовое предложение, то его первичное предложение принимается как окончательное.
82. В случае подачи двух и более одинаковых наименьших окончательных ценовых предложений, для определения наименьшей цены допускается подача дополнительного ценового предложения, которое считается окончательным.

20) егер бастапқы баға ұсынысы ұсынылмаса не қол қойылмай және әлеуетті өнім берушінің мөрімен бекітілмей ұсынылған;
21) тиісті лот бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу үшін бөлінген сомадан жоғары баға ұсынысы ұсынылған;
22) әлеуетті өнім беруші ұсынып отырған көрсетілетін қызмет сипаттамаларының және/немесе техникалық ерекшелігінің осы Қағидаларда және сатып алынатын көрсетілетін қызметке техникалық ерекшелікте белгіленген талаптарға сәйкес келмейді деп таныған сарапшының немесе сарапшылардың ұсынымдары қабылданған;
23) осы Қағидаларға сәйкес мұндай көрсетілетін қызметтерді алдыңғы сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші қызметтер көрсету шартын немесе сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетудің ұзақ мерзімді шартын жасасудан жалтарған;
24) әлеуетті өнім беруші жосықсыз әлеуетті өнім берушінің (өнім берушілердің) тізбесінде тұрған;
25) осы Қағидалардың 39-тармағының 11) – 18) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда, конкурстық өтінімді тұтастай немесе жеке лот бойынша қабылдамайды.
Ескерту. 77-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
8-тарау. Аукцион
78. Төмендетуге арналған аукцион аукционға рұқсат хаттамасында көрсетілген уақыт бойынша басталады. Әлеуетті өнім беруші баға ұсынымдарын ұсынуға уәкілетті адамдардың қатысуын қамтамасыз етеді.
79. Тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметті сатып алу бойынша аукцион өткізу кезінде әлеуетті өнім беруші сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің құнын төмендетуге қарай өзгерістер ұсынады.
Тауарды өткізуді есепке алу жөніндегі көрсетілетін қызметті сатып алу бойынша аукцион өткізу кезінде әлеуетті өнім беруші көрсетілетін қызмет үшін сыйақы мөлшері бойынша бастапқы, түпкілікті баға ұсынысын төмендетуге қарай өзгерістер ұсынады.
80. Хатшы не комиссия мүшесі екі кезеңдік конкурсқа қатысушыларға лот бойынша аукционға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің барлық бастапқы баға ұсыныстарын хабарлайды, одан кейін бастапқы баға ұсыныстарын азайтуды және түпкілікті баға ұсынысын беруді ұсынады.
81. Түпкілікті, қосымша баға ұсыныстарын қабылдауға оларды қабылдаудың басталғаны хабарланған сәттен бастап есептелетін бес минутқа дейін уақыт беріледі. Егер бастапқы баға ұсынысын енгізген әлеуетті өнім беруші түпкілікті баға ұсынысын енгізбесе, оның бастапқы ұсынысы түпкілікті ретінде қабылданады.
82. Екі және одан да көп бірдей ең төмен түпкілікті баға ұсыныстары берілген жағдайда, ең төмен бағаны айқындау үшін түпкілікті деп есептелетін қосымша баға ұсынымын беруге жол беріледі.

83. Если потенциальными поставщиками представлены два и более одинаковых наименьших окончательных ценовых предложений по лоту, победителем признается потенциальный поставщик, первым подавший конкурсную заявку.
84. В случае представления двух и более одинаковых окончательных ценовых предложений, следующих после наименьшего ценового предложения, потенциальным поставщиком, занявшим второе место, признается потенциальный поставщик, первым подавший конкурсную заявку.
85. Потенциальный поставщик, занявший второе место, определяется на основе окончательного ценового предложения, следующего после наименьшего ценового предложения.
86. Потенциальный поставщик, занявший второе место, не определяется в случае представления одинаковых ценовых предложений.
87. Основания отклонения ценового предложения по лоту при проведении аукциона:
1) окончательное (при наличии дополнительное) ценовое предложение не соответствует требованиям настоящих Правил;
2) в случаях представления окончательного (при наличии дополнительного) ценового предложения выше суммы, выделенной для закупа по лоту.
При этом, если по лоту останется менее двух потенциальных поставщиков, участвующих в аукционе, комиссия признает такой лот несостоявшимся в виду отсутствия конкурентной среды и единый дистрибьютор осуществляет закуп способом из одного источника у данного потенциального поставщика.
88. Шаг аукциона при закупе услуг по хранению и транспортировке составляет не менее пяти процентов (5%) от предлагаемого первичного ценового предложения потенциального поставщика, услуг по учету и реализации - не менее трех процентов (3%) от предлагаемого первичного ценового предложения потенциального поставщика.
89. Победителем признается потенциальный поставщик, предложивший наименьшее ценовое предложение.
90. В течение трех рабочих дней после подведения итогов двухэтапного конкурса комиссия подписывает протокол итогов, который отражает информацию:
1) дата, время начала и окончания аукциона;
2) состав комиссии, секретарь комиссии;
3) наименование и местонахождение (адрес) потенциальных поставщиков, допущенных к аукциону;
4) наименования и краткое описание лотов;
5) наименьшая цена, определенная по итогам конкурса по каждому лоту (при наличии);
6) цена лота потенциального поставщика, занявшего второе место (в случае его определения);
7) наименование победителей по каждому лоту (при наличии) с указанием суммы закупаемых услуг (при наличии);
8) наименование потенциального поставщика, занявшего второе место по каждому лоту (при его определении);

83. Егер, әлеуетті өнім беруші лот бойынша екі және одан да көп бірдей ең төмен түпкілікті баға ұсынысын ұсынған жағдайда, конкурстық өтінімді бірінші болып ұсынған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
84. Ең төмен баға ұсынысынан кейін екі және одан да көп бірдей ең төмен түпкілікті баға ұсынысын ұсынған жағдайда, конкурстық өтінімді бірінші болып берген әлеуетті өнім беруші екінші орын алған әлеуетті өнім беруші деп танылады.
85. Екінші орын алған әлеуетті өнім беруші ең төмен баға ұсынысынан кейінгі түпкілікті баға ұсынысының негізінде айқындалады.
86. Екінші орын алған әлеуетті өнім беруші бірдей баға ұсыныстары ұсынылған жағдайда айқындалмайды.
87. Аукцион өткізу кезінде лот бойынша баға ұсынысын қабылдамау негіздемелері:
1) түпкілікті (қосымша бар болса) баға ұсынысының осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
2) лот бойынша сатып алуға бөлінген бағадан жоғары түпкілікті баға ұсынысының (бар болса қосымша) берілуі.
Бұл ретте, егер лот бойынша аукционға екі әлеуетті өнім берушіден аз қатысса, комиссия бәсекелестік ортаның болмауына байланысты мұндай лотты өткізілмеген деп таниды және бірыңғай дистрибьютор осы әлеуетті өнім берушіден бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асырады.
88. Сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде аукцион қадамы әлеуетті өнім беруші ұсынатын бастапқы баға ұсынысынан кемінде бес (5%) пайызды, есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші ұсынатын бастапқы баға ұсынысынан кемінде үш (3%) пайызды құрайды.
89. Ең төмен баға ұсынысын берген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
90. Екі кезеңдік конкурстың қорытындылары шығарылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде комиссия қорытындылар хаттамасына қол қояды, онда мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) аукционның күні, басталу және аяқталу күні, уақыты;
2) комиссияның құрамы, комиссияның хатшысы;
3) аукционға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің атауы және орналасқан жері (мекенжайы);
4) лоттардың атауы және қысқаша сипаты;
5) әрбір лот (болған кезде) бойынша конкурс қорытындылары бойынша айқындалған ең төмен баға;
6) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші лотының бағасы (ол айқындалған жағдайда);
7) сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің сомасын (бар болса) көрсете отырып, әрбір лот бойынша жеңімпаздардың атаулары (бар болса);
8) әрбір лот бойынша екінші орын алған әлеуетті өнім берушінің атауы (ол айқындалған жағдайда);

9) основания признания несостоявшимся конкурса либо отдельного его лота (при возникновения такого случая);
10) наименование потенциальных поставщиков, отклоненных при участии в аукционе с указанием оснований (при наличии);
11) срок, в течение которого должен быть подписан договор оказания услуги в соответствии с настоящими Правилами.
91. Не позднее одного рабочего дня после подписания комиссией, протокол итогов подлежит публикации на интернет-ресурсе единого дистрибьютора.
92. Закуп способом двухэтапного конкурса или его какой-либо лот признаются несостоявшимися по одному из следующих оснований:
1) отсутствия представленных конкурсных заявок;
2) к участию в аукционе не допущен ни один потенциальный поставщик;
3) при проведении аукциона осталось менее двух потенциальных поставщиков, участвующих в аукционе;
4) к участию в аукционе допущен один потенциальный поставщик.
93. На основании итогов двухэтапного конкурса между единым дистрибьютором и победителями конкурса заключаются договоры по оказанию услуг или долгосрочный договор оказания услуги по хранению и транспортировке сроком до трех лет с учетом требований главы 9 настоящих Правил.
94. Если закуп способом двухэтапного конкурса или его какой-либо лот признаны несостоявшимися, единый дистрибьютор принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении двухэтапного конкурса;
2) об изменении условий двухэтапного конкурса и повторном проведении двухэтапного конкурса;
3) об осуществлении закупа способом из одного источника.
Повторный двухэтапный конкурс проводится согласно порядку проведения конкурса в соответствии с настоящими Правилами.
Глава 9.Порядок осуществления закупа способом из одного источника
Параграф 1. Порядок осуществления закупа способом из одного источника
95. Закуп способом из одного источника осуществляется единым дистрибьютором в следующих случаях:
1) при признании двухэтапного конкурса в целом или по какому-либо его лоту несостоявшимся;
2) когда победитель двухэтапного конкурса и потенциальный поставщик, занявший второе место (при наличии) в установленные сроки не подписали или уклонились от подписания договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке;
3) при расторжении договора оказания услуги ввиду неисполнения, ненадлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке;
4) возникновения потребности у единого дистрибьютора в осуществлении закупа услуг до шестидесятидневной потребности на период до подведения единым дистрибьютором итогов закупа услуг;

9) конкурс не оның жекелеген лоты өткізілмеді деп тану негіздемесі (мұндай жағдай туындаған кезде);
10) аукционға қатысқан кезде негіздемесі көрсетіле отырып қабылданбаған әлеуетті өнім берушілердің атаулары (бар болса);
11) осы Қағидаларға сәйкес қызметтер көрсету шартына қол қойылуға тиіс мерзім.
91. Комиссия қол қойғаннан кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей қорытынды хаттамасы бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсында жариялануға тиіс.
92. Екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты мынадай негіздемелердің бірі бойынша:
1) ұсынылған конкурстық өтінімдер болмаса;
2) аукционға қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмесе;
3) егер аукцион өткізу кезінде аукционға қатысатын екі әлеуетті өнім берушіден аз қалса;
4) аукционға қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілсе, өткізілмеді деп танылады.
93. Осы Қағидалардың 9-тарауының талаптары ескеріле отырып, бірыңғай дистрибьютор мен конкурс жеңімпазының арасында екі кезеңдік конкурс қорытындыларының негізінде қызметтер көрсету бойынша шарттар немесе сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шарты үш жылға дейінгі мерзімге жасалады.
94. Егер екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты өткізілмеді деп танылса, бірыңғай дистрибьютор мынадай:
1) екі кезеңдік конкурсты қайта өткізу туралы;
2) екі кезеңдік конкурстың шарттарын өзгерту және екі кезеңдік конкурсты қайта өткізу туралы;
3) бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
Қайталама екі кезеңдік конкурс осы Қағидаларға сәйкес конкурс өткізу тәртібіне сай өткізіледі.
9-тарау. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
1-параграф. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
95. Бірыңғай дистрибьютор мынадай:
1) екі кезеңдік конкурс тұтастай немесе қандай да бір лот бойынша өткізілмеді деп танылған;
2) егер екі кезеңдік конкурстың жеңімпазы және (немесе) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (бар болса) белгіленген мерзімде беру шартына немесе сақтау және тасымалдау жөніндегі қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына қол қоймаса немесе жалтарса;
3) сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтер көрсету шарты немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шарты бойынша өнім берушінің өз міндеттемелерін орындамауына, тиісінше орындамауына байланысты қызметтер көрсету шартын бұзған;
4) бірыңғай дистрибьютор көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындысын жасағанға дейінгі кезеңде бірыңғай дистрибьюторда алпыс күндік қажеттілікке дейін көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға қажеттілігі туындаған;

5) когда закуп услуги, связанной с хранением и транспортировкой, учетом и реализацией лекарственных средств и медицинских изделий, указан в договоре государственно - частного партнерства.
Сноска. Пункт 95 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 06.06.2019 № 380.
96. Решение о проведении закупа способом из одного источника принимается единым дистрибьютором в течение пяти рабочих дней:
1) со дня признания двухэтапного конкурса несостоявшимся по основаниям, предусмотренным настоящими Правилами;
2) когда победитель двухэтапного конкурса и потенциальный поставщик, занявший второе место (при наличии) в установленные сроки не подписали или уклонились от подписания договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке;
3) после даты расторжения договора оказания услуги ввиду неисполнения, ненадлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке;
4) после принятия решения единым дистрибьютором в связи с возникновением потребности у единого дистрибьютора в осуществлении закупа услуг до шестидесятидневной потребности на период до подведения единым дистрибьютором итогов закупа услуг.
97. При осуществлении закупа способом из одного источника единый дистрибьютор запрашивает у потенциального поставщика:
1) ценовое предложение;
2) документы, подтверждающие соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, установленным главой 2 настоящих Правил.
98. При осуществлении закупа способом из одного источника по несостоявшимся двухэтапным конкурсам, ценовое предложение, предоставляемое потенциальным поставщиком для участия в закупе способом из одного источника, не превышает его окончательного ценового предложения, поданного при проведении аукциона, а в случае отсутствия окончательного ценового предложения, то первичного ценового предложения. При проведении закупа способом из одного источника в случае признания закупа способом из одного источника несостоявшимся единый дистрибьютор закупает услуги в размере, не превышающей сумм, выделенных для закупа по соответствующим лотам.
99. Организация и проведение закупа способом из одного источника предусматривают выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) принятие решения единым дистрибьютором о проведении закупа способом из одного источника с обоснованием применения данного способа;
2) создание комиссии для организации и проведения процедур закупа способом из одного источника;

5) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтауға және тасымалдауға, есепке алуға және өткізуге байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартында көрсетілген жағдайларда бір көзден алу тәсілмен сатып алуды жүзеге асырады.
Ескерту. 95-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
96. Бірыңғай дистрибьютор:
1) екі кезеңдік конкурс осы Қағидаларда көзделген негіздер бойынша өткізілмеді деп танылған күннен бастап;
2) екі кезеңдік конкурстың жеңімпазы және (немесе) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (бар болса) белгіленген мерзімде сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына қол қоймағанда немесе жалтарғанда;
3) сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шарты немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шарты бойынша өнім берушінің өз міндеттемелерін орындамауы, тиісінше орындамауына байланысты қызметтер көрсету шартын бұзған күннен кейін;
4) бірыңғай дистрибьютор көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындысын жасағанға дейінгі кезеңде бірыңғай дистрибьюторда алпыс күндік қажеттілікке дейін көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға қажеттілігі туындаған кезде бірыңғай дистрибьютор шешім қабылдағаннан кейін бес жұмыс күні ішінде бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізу туралы шешім қабылдайды.
97. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім берушіден:
1) баға ұсынысын;
2) әлеуетті өнім берушінің осы Қағидалардың 2-тарауында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды сұратады.
98. Өткізілмеген екі кезеңдік конкурстар бойынша бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асырған кезде әлеуетті өнім беруші бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысу үшін ұсынған баға ұсынысы, оның аукцион жүргізу кезінде берген түпкілікті баға ұсынысынан, ал түпкілікті баға ұсынысы болмаған жағдайда бастапқы баға ұсынысынан аспайды. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізілген кезде, бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізілген жоқ деп танылған жағдайда, бірыңғай дистрибьютор қызметтерді тиісті лоттар бойынша сатып алу үшін бөлінген сомадан аспайтын құн бойынша сатып алады.
99. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай жүйелі іc-шаралардың орындалуын көздейді:
1) бірыңғай дистрибьютордың осы тәсілді қолдануды негіздемесімен бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізу туралы шешім қабылдауы;
2) бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу рәсімдерін ұйымдастыру және өткізу үшін комиссия құру;

3) направление потенциальному поставщику услуги приглашения об участии в закупе способом из одного источника;
4) направление потенциальным поставщиком единому дистрибьютору в течение трех рабочих дней с даты приглашения об участии в закупе способом из одного источника согласия об участии в закупе из одного источника или письма об отказе в участии с указанием причин. Единый дистрибьютор может продлить срок представления документов до двадцати календарных дней по обоснованному обращению потенциального поставщика. При этом, отсутствие ответа в установленный настоящим подпунктом срок расценивается как отказ от участия в закупе способом из одного источника;
5) направление потенциальным поставщиком единому дистрибьютору в течение семи рабочих дней с даты приглашения об участии в закупе способом из одного источника ценового предложения и документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика требованиям главы 2 настоящих Правил;
6) рассмотрение представленных потенциальным поставщиком документов, подтверждающих их соответствие требованиям главы 2 настоящих Правил;
7) проведение переговоров с потенциальным поставщиком на предмет уменьшения стоимости услуги. Потенциальный поставщик может отказаться от такого предложения, что не является основанием для отказа единым дистрибьютором от подписания договора оказания услуги;
8) размещение на интернет-ресурсе единого дистрибьютора протокола об итогах закупа способом из одного источника в течение пяти рабочих дней со дня представления потенциальным поставщиком необходимых документов, в котором отражаются:
состав и секретарь комиссии;
основания проведения закупа способом из одного источника;
наименования потенциальных поставщиков, приглашенных на закуп способом из одного источника;
наименования потенциальных поставщиков, документы которых соответствуют требованиям настоящих Правил;
наименование потенциального поставщика у которого осуществляется закуп способом из одного источника, с указанием наименования услуги, лота, стоимости услуги;
срок, в течение которого должен быть подписан договор оказания услуги, долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке;
наименования лотов, по которым закуп способом из одного источника признан несостоявшимся;
9) заключение договора оказания услуги с потенциальным поставщиком на основании протокола об итогах закупа способом из одного источника. Договоры оказания услуги по итогам закупа способом из одного источника заключаются с учетом требований главы 9 настоящих Правил.

3) көрсетілетін қызметтің әлеуетті өнім берушісіне бір көзден сатып алу тәсілімен қызметтерді сатып алуға қатысу туралы шақыру жіберу;
4) әлеуетті өнім берушінің бірыңғай дистрибьюторға бір көзден сатып алу тәсілімен қызметтерді сатып алуға қатысу туралы шақыру күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде бір көзден сатып алу тәсілімен қызметтерді сатып алуға қатысу туралы келісімін немесе себептерін көрсете отырып қатысудан бас тарту туралы хат жіберуі. Бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім берушінің негізделген өтініші бойынша құжаттарды ұсыну күнін күнтізбелік жиырма күнге дейін ұзарта алады. Бұл ретте осы тармақшада белгіленген мерзімде жауаптың болмауы бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысудан бас тарту деп есептеледі;
5) әлеуетті өнім берушінің бірыңғай дистрибьюторға бір көзден сатып алу тәсілімен қызметтерді сатып алуға қатысу туралы шақыру күнінен бастап жеті жұмыс күні ішінде баға ұсынысын және әлеуетті өнім берушінің осы Қағидалардың 2-тарауының талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды жіберуі;
6) әлеуетті өнім беруші ұсынған, олардың осы Қағидалардың 2-тарауының талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды қарау;
7) әлеуетті өнім берушілермен көрсетілетін қызмет құнын азайту жайында келіссөздер жүргізу. Әлеуетті өнім беруші мұндай ұсыныстан бас тарта алады, бұл бірыңғай дистрибьютордың қызметтер көрсету шартына қол қоюдан бас тартуы үшін негіздеме болып табылмайды;
8) әлеуетті өнім беруші қажетті құжаттарды ұсынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастыру, онда мыналар көрсетіледі:
комиссияның құрамы мен хатшысы;
бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізу негіздемелері;
бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға шақырылған әлеуетті өнім берушілердің атауы;
құжаттары осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілердің атауы;
көрсетілетін қызметтің, лоттың, қызметтер құнының атауын көрсете отырып, бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыратын әлеуетті өнім берушінің атауы;
сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына, ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына қол қойылуға тиіс мерзім;
бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізілмеді деп танылған лоттардың атауы;
9) әлеуетті өнім берушімен бір көзден сатып алу тәсілімен қызметтерді сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың негізінде қызмет көрсету шартын жасасу. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу қорытындылары бойынша қызмет көрсету шарттары осы Қағидалардың 9-тарауының талаптары ескеріле отырып жасалады.

100. При закупе услуг способом из одного источника единый дистрибьютор публикует объявление на интернет-ресурсе единого дистрибьютора.
Объявление о проведении закупа из одного источника размещается на государственном и русском языках за три рабочих дня до дня окончания приема заявок.
101. Объявление о проведении закупа услуг способом из одного источника публикуется в соответствии с требованиями, указанными в пункте 16 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик, приглашенный для участия в закупе способом из одного источника, в случае, допуска к участию в двухэтапном конкурсе, вправе не представлять повторно документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям.
Параграф 2. Порядок закупа способом из одного источника при признании двухэтапного конкурса в целом или по какому-либо его лоту несостоявшимся
102. В случае признания закупа способом двухэтапного конкурса несостоявшимся по причине отсутствия представленных заявок на участие, единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения об осуществлении закупа способом из одного источника направляет приглашение потенциальному поставщику, определенному единым дистрибьютором, из числа потенциальных поставщиков, фактически оказывающих аналогичные услуги, с одновременным его размещением на интернет-ресурсе единого дистрибьютора, либо принимает решение о размещении объявления на интернет-ресурсе единого дистрибьютора о закупе услуг способом из одного источника.
103. В случае признания закупа способом двухэтапного конкурса несостоявшимся по причине того, что к участию в аукционе не допущен ни один потенциальный поставщик, единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения об осуществлении закупа способом из одного источника направляет приглашение потенциальному поставщику, определенному единым дистрибьютором, из числа потенциальных поставщиков, фактически оказывающих аналогичные услуги, с одновременным его размещением на интернет-ресурсе единого дистрибьютора, либо принимает решение о размещении объявления на интернет-ресурсе единого дистрибьютора о закупе услуг способом из одного источника.
104. В случае признания закупа способом двухэтапного конкурса несостоявшимся по причине того, что к участию в аукционе допущен только один потенциальный поставщик, единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения об осуществлении закупа способом из одного источника направляет приглашение данному потенциальному поставщику.

100. Бір көзден сатып алу тәсілімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде бірыңғай дистрибьютор өзінің интернет-ресурсында хабарландыру жариялайды.
Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу туралы хабарландыру өтінімдер қабылдау аяқталардан үш жұмыс күні бұрын мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
101. Бір көзден сатып алу тәсілімен қызметтерді сатып алу туралы хабарландыру осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес жарияланады.
Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысу үшін шақырылған әлеуетті өнім беруші екі кезеңдік конкурсқа қатысуға жіберілген жағдайда біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды қайта ұсынбауға құқылы.
2-параграф. Екі кезеңдік конкурс тұтастай немесе қандай да бір лот бойынша өткізілмеді деп танылған кезде бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу тәртібі
102. Қатысуға ұсынылған өтінімдердің болмауы себебінен екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу өткізілген жоқ деп танылған жағдайда, бірыңғай дистрибьютор бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу кезінде ұқсас қызметтерді іс жүзінде көрсететін әлеуетті өнім берушілердің қатарынан бір мезгілде оны бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастыра отырып шақыру жібереді не бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына бір көзден сатып алу тәсілімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы хабарландыруды орналастыру туралы шешім қабылдайды.
103. Аукционға бір де бір әлеуетті өнім берушінің жіберілмеуі себебінен екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу өткізілмеді деп танылған жағдайда, бірыңғай дистрибьютор бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде екі кезеңдік конкурс тәсілімен ұқсас қызметтерді іс жүзінде көрсететін әлеуетті өнім берушілердің қатарынан бірыңғай дистрибьютор айқындаған әлеуетті өнім берушіге, бір мезгілде оны бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастыра отырып шақыру жібереді шақыру жібереді не бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына бір көзден сатып алу тәсілімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы хабарландыруды орналастыру туралы шешім қабылдайды.
104. Аукционға қатысуға бір ғана әлеуетті өнім берушінің жіберілуі себебінен екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу өткізілмеді деп танылған жағдайда бірыңғай дистрибьютор бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аталған әлеуетті өнім берушіге шақыру жібереді.

105. В случае признания закупа способом двухэтапного конкурса несостоявшимся по причине того, что при проведении аукциона остался один потенциальный поставщик, единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения об осуществлении закупа способом из одного источника направляет приглашение данному потенциальному поставщику, с одновременным его размещением на интернет-ресурсе единого дистрибьютора.
Параграф 3. Порядок закупа способом из одного источника, когда победитель двухэтапного конкурса и (или) потенциальный поставщик, занявший второе место, в установленные сроки не подписали или уклонились от подписания договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке
106. Когда победитель двухэтапного конкурса и (или) потенциальный поставщик, занявший второе место, в установленные сроки не подписали или уклонились от подписания договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения об осуществлении закупа способом из одного источника направляет приглашение потенциальному поставщику (при наличии), участвовавшему в двухэтапном конкурсе, представившему на аукционе наименьшее ценовое предложение после победителя и поставщика, занявшего второе место.
107. При осуществлении закупа способом из одного источника в соответствии с пунктом 106 настоящей главы, потенциальный поставщик, приглашенный единым дистрибьютором для участия в закупе способом из одного источника, не представляет повторно документы, подтверждающие соответствие данного участника двухэтапного конкурса квалификационным требованиям, установленным главой 2 настоящих Правил. При этом сведения, содержащиеся в приглашении, должны соответствовать условиям двухэтапного конкурса.
108. В случае, если к аукциону по лоту было допущено только два потенциальных поставщика, которые не подписали или уклонились от подписания договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке, единый дистрибьютор направляет приглашение потенциальному поставщику, определенному единым дистрибьютором из числа потенциальных поставщиков, фактически оказывающих аналогичные услуги, с одновременным его размещением на интернет-ресурсе единого дистрибьютора, либо принимает решение о размещении объявления на интернет-ресурсе единого дистрибьютора о закупе услуг способом из одного источника. принимает решение о размещении объявления на интернет-ресурсе единого дистрибьютора о закупе услуг способом из одного источника.
При этом единым дистрибьютором осуществляются процедуры в порядке, предусмотренном параграфом 1 настоящей главы.

105. Аукцион жүргізу кезінде бір әлеуетті өнім берушінің қалуы себебінен екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу өткізілмеді деп танылған жағдайда, бірыңғай дистрибьютор бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аталған әлеуетті өнім берушіге бір мезгілде бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастыра отырып шақыру жібереді.
3-параграф. Екі кезеңдік конкурстың жеңімпазы және (немесе) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (болған кезде) белгіленген мерзімде қызметтерді көрсету шартына немесе қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына қол қоймағанда немесе жалтарғанда бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу тәртібі
106. Екі кезеңдік конкурстың жеңімпазы және (немесе) екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (болған кезде) белгіленген мерзімде сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына қол қоймағанда немесе жалтарғанда бірыңғай дистрибьютор бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде екі кезеңдік конкурсқа қатысқан, аукционда жеңімпаздан және екінші орын алған өнім берушіден кейін ең төмен баға ұсынысын ұсынған әлеуетті өнім берушіге (болған кезде) шақыру жібереді.
107. Осы тараудың 106-тармағына сәйкес бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асырған кезде бірыңғай дистрибьютор бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысу үшін шақырған әлеуетті өнім беруші екі кезеңдік конкурсқа аталған қатысушының осы Қағидалардың 2-тарауында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды қайта ұсынбайды. Бұл ретте, шақыруда қамтылған мәліметтер екі кезеңдік конкурстың шарттарына сәйкес келуге тиіс.
108. Егер, аукционға лот бойынша сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына қол қоймаған немесе жалтарған екі әлеуетті өнім беруші ғана жіберілген жағдайда, бірыңғай дистрибьютор бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алу кезінде ұқсас қызметтерді іс жүзінде көрсететін әлеуетті өнім берушілердің қатарынан бірыңғай дистрибьютор айқындаған әлеуетті өнім берушіге бір мезгілде оны бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастыра отырып шақыру жібереді не бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына бір көзден сатып алу тәсілімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы хабарландыруды орналастыру туралы шешім қабылдайды.
Бұл ретте бірыңғай дистрибьютор осы тараудың 1-параграфында көзделген тәртіппен рәсімдерді жүзеге асырады.

Параграф 4. Порядок закупа способом из одного источника при расторжении договора оказания услуги ввиду неисполнения, ненадлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке
109. При расторжении договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке ввиду неисполнения, ненадлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения об осуществлении закупа способом из одного источника направляет приглашение потенциальному поставщику, определенному единым дистрибьютором из числа потенциальных поставщиков, принимавших участие в закупе способом двухэтапного конкурса, с одновременным его размещением на интернет-ресурсе единого дистрибьютора, либо принимает решение о размещении объявления на интернет-ресурсе единого дистрибьютора о закупе услуг способом из одного источника. При этом единым дистрибьютором осуществляются процедуры в порядке, предусмотренном параграфом 1 настоящей главы.
Ценовое предложение данного приглашенного поставщика не превышает суммы расторгнутого договора оказания услуги.
Параграф 5. Порядок закупа способом из одного источника при возникновении потребности у единого дистрибьютора в осуществлении закупа услуг до шестидесятидневной потребности на период до подведения единым дистрибьютором итогов закупа услуг
110. При возникновении потребности у единого дистрибьютора в осуществлении закупа услуг до шестидесятидневной потребности на период до подведения итогов закупа услуг, единый дистрибьютор принимает решение о размещении объявления на интернет-ресурсе единого дистрибьютора о закупе услуг способом из одного источника.
111. Единый дистрибьютор осуществляет процедуры в порядке, предусмотренном параграфом 1 настоящей главы. При этом ценовое предложение данного потенциального поставщика не превышает сумму шестидесятидневной потребности в оказании услуг по каждому лоту:
при закупе услуг по хранению и транспортировке товаров - предварительную стоимость услуги по хранению и транспортировке товаров;
при закупе услуг по учету и реализации товаров - сумму, выделенную по каждому лоту, не превышающую двенадцати процентов от общей суммы лота, рассчитанную по предельной цене товаров.

4-параграф. Қызмет көрсету шарты немесе қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шарты бойынша өнім берушінің өзінің міндеттемелерін орындамауы, тиісінше орындамауына байланысты қызметтер көрсету шартын бұзу кезінде бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу тәртібі
109. Сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шарты немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шарты бойынша өнім берушінің өз міндеттемелерін орындамауына, тиісінше орындамауына байланысты сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын бұзу кезінде бірыңғай дистрибьютор бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде екі кезеңдік конкурс тәсілімен ұқсас қызметтерді іс жүзінде көрсететін әлеуетті өнім берушілердің қатарынан бірыңғай дистрибьютор айқындаған әлеуетті өнім берушіге бір мезгілде оны бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына орналастыра отырып шақыру жібереді не бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсына бір көзден сатып алу тәсілімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы хабарландыруды орналастыру туралы шешім қабылдайды. Бұл ретте бірыңғай дистрибьютор осы тараудың 1-параграфында көзделген тәртіппен рәсімдерді жүзеге асырады.
Осы шақырылған өнім берушінің баға ұсынысы қызметтер көрсетудің бұзылған шарты сомасынан аспайды.
5-параграф. Бірыңғай дистрибьютор қызметтерді сатып алу қорытындысын жасағанға дейінгі мерзімде бірыңғай дистрибьюторда алпыс күндік қажеттілікке дейін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға қажеттілігі туындаған кезде бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу тәртібі
110. Бірыңғай дистрибьютор көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындысын жасағанға дейінгі кезеңде бірыңғай дистрибьюторда алпыс күндік қажеттілікке дейін көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға қажеттілігі туындаған кезде бірыңғай дистрибьютор өзінің интернет-ресурсына бір көзден сатып алу тәсілімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы хабарландыруды орналастыру туралы шешім қабылдайды.
111. Бірыңғай дистрибьютор осы тараудың 1-параграфында көзделген тәртіппен рәсімдерді жүзеге асырады. Бұл ретте аталған әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы әрбір лот бойынша қызметтер көрсетуге алпыс күндік қажеттілік сомасынан:
тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде – тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтердің алдын ала құнынан;
тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде – тауарлардың шекті бағасы бойынша есептелген лоттың жалпы сомасынан он екі пайыздан аспайтын әрбір лот бойынша бөлінген сомадан аспайды.

Параграф 6. Основания признания закупа способом из одного источника несостоявшимся
112. Закуп способом из одного источника посредством закупок признается несостоявшимся в случаях, если:
1) документы потенциального поставщика не соответствуют требованиям настоящих Правил и условиям закупа;
2) потенциальный поставщик имеет ограничения, связанные с участием в закупе, предусмотренные пунктами 12, 13 настоящих Правил;
3) потенциальный поставщик отказался от участия в закупе способом из одного источника.
113. В случае, если закуп способом из одного источника признан несостоявшимся, единый дистрибьютор принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупа способом двухэтапного конкурса;
2) об изменении условий двухэтапного конкурса и повторном проведении закупа способом двухэтапного конкурса;
3) об осуществлении повторного закупа способом из одного источника.
В случае, если закуп способом из одного источника признан несостоявшимся по лоту закупа услуги по хранению и транспортировки товаров через операционный склад, то единый дистрибьютор принимает решение о заключении договора на оказание услуги в таких административно-территориальных единицах (области) региона обслуживания или всего региона обслуживания через распределительный центр.
Глава 10. Порядок заключения договора оказания услуги
114. В течение семи рабочих дней после подведения итогов закупа единый дистрибьютор передает победителю, поставщику по акту приема-передачи:
подписанный договор оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке, составленные по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения. В договоре оказания услуги или долгосрочном договоре оказания услуги по хранению и транспортировке оговариваются порядок и сроки возмещения стоимости услуг по хранению и транспортировке товаров или услуг по учету и реализации товаров;
проект дополнительного соглашения на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке, составленный по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения.
115. Победитель в течение семи рабочих дней со дня получения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке или дополнительного соглашения на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке подписывает и передает их единому дистрибьютору по акту приема-передачи.
Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в сроки, установленные настоящим пунктом, договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке, единый дистрибьютор в течение двух рабочих дней, следующих после окончания срока, определенного в настоящем пункте для подписания победителем договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке, передает их по акту приема-передачи потенциальному поставщику, занявшему второе место.
Потенциальный поставщик, занявший второе место, подписывает и передает по акту приема-передачи единому дистрибьютору проект договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке в течение семи рабочих дней со дня передачи ему проекта договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке.
В случае, если потенциальный поставщик, признанный победителем либо занявший второе место, в сроки, установленные настоящими Правилами, не представил единому дистрибьютору подписанный договор оказания услуги или долгосрочный договор оказания услуги по хранению и транспортировке по хранению и транспортировке или, заключив договор оказания услуги или долгосрочный договор оказания услуги по хранению и транспортировке, не внес обеспечение исполнения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке.

6-параграф. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізілмеді деп тану негіздемелері
112. Мынадай жағдайларда:
1) егер әлеуетті өнім берушінің құжаттары осы Қағидалардың талаптарына және сатып алу шарттарына сәйкес келмесе;
2) егер әлеуетті өнім берушінің осы Қағидалардың 12, 13-тармақтарында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулері болса;
3) әлеуетті өнім беруші бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысудан бас тартса, бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізілмеді деп танылады.
113. Бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу өткізілмеді деп танылған жағдайда, бірыңғай дистрибьютор мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) екі кезеңдік конкурс тәсілімен сатып алуды қайталама өткізу туралы;
2) екі кезеңдік конкурс шарттарын өзгерту және екі кезеңдік тендер тәсілімен қайталама өткізу туралы;
3) бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды қайталама жүзеге асыру туралы;
Егер бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді операциялық қойма арқылы сатып алу лоты бойынша өткізілмеді деп танылған жағдайда, онда бірыңғай дистрибьютор қызмет көрсететін өңірдің (облыстардың) осындай әкімшілік-аумақтық бірліктерінде немесе қызмет көрсетудің барлық өңірінде бөлу орталығы арқылы қызмет көрсетуге шарт жасасу туралы шешім қабылдайды.
10-тарау. Қызметтер көрсету шартын жасасу тәртібі
114. Бірыңғай дистрибьютор сатып алудың қорытындысы шығарылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде жеңімпазға, өнім берушіге қабылдау-беру актісі бойынша мыналарды:
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша жасалған, қол қойылған сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын (сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартында немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартында тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің немесе тауарларды есепке алу және өткізу жөніндегі қызметтердің құнын өтеу тәртібі мен мерзімі жазылады);
қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызметті көрсетудің ұзақ мерзімді шартында қолданылатын денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша жасалған тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімнің қол қойылған жобасын береді.
115. Жеңімпаз сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын немесе қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына тиісті қаржы жылына қосымша келісімді алған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде оларға қол қояды және қабылдау-беру актісі бойынша бірыңғай дистрибьюторға ұсынады.
Егер жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші осы тармақта белгіленген мерзімдерде сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына қол қоймаса, бірыңғай дистрибьютор жеңімпаздың сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына қол қоюы үшін осы тармақта айқындалған мерзім аяқталғаннан кейінгі екі жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге оларды қабылдау-беру актісі бойынша береді.
Екінші орын алған әлеуетті өнім беруші сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартының немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартының жобасына қол қояды және сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартының немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартының жобасы берілген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде оны қабылдау-беру актісі бойынша бірыңғай дистрибьюторға береді.
Егер жеңімпаз деп танылған не екінші орын алған әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде бірыңғай дистрибьюторға қол қойылған сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын немесе сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын жасасып, сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын орындауды қамтамасыз етуді енгізбеген жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын жасасудан жалтарған болып танылады.

116. Не допускается увеличение цены услуги и (или) стоимости услуги, явившейся основой для выбора поставщика, путем внесения изменений в заключенный договор оказания услуги или долгосрочный договор оказания услуги по хранению и транспортировке или дополнительное соглашение на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке.
117. Единый дистрибьютор до подписания договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке, вправе провести переговоры с победителем либо потенциальным поставщиком, занявшим второе место, на предмет уменьшения цены договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке. Потенциальный поставщик может отказаться от такого предложения, что не является основанием для отказа от подписания единым дистрибьютором договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке.
118. Единый дистрибьютор, в случае заключения долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке, осуществляет закуп услуг на каждый предстоящий финансовый год путем оформления дополнительного соглашения на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги. Дополнительное соглашение является неотъемлемой частью долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке и заключается на соответствующий финансовый год, по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения.
119. В случае изменения объемов товара на предстоящий финансовый год по сравнению с текущим финансовым годом, в соответствии с представленной потребностью заказчиков, единый дистрибьютор проводит переговоры с поставщиком до подписания дополнительного соглашения на предмет:
изменения адреса и (или) площади склада и (или) складов;
изменения количества соисполнителей.
При этом, в случае изменений, предусмотренных настоящим пунктом, поставщик представляет единому дистрибьютору документы, подтверждающие соответствие объектов квалификационным требованиям, установленным настоящими Правилами и технической спецификацией.
Не допускается увеличение цены и (или) стоимости услуги, явившейся основой для выбора поставщика, путем внесения изменений в дополнительное соглашение на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке.
120. По письменному заявлению поставщика допускается изменение адреса склада и (или) площади склада и (или складов), количества соисполнителей услуги, при условии представления единому дистрибьютору документов, подтверждающих соответствие объектов квалификационным требованиям, установленным настоящими Правилами и технической спецификацией. При этом, адреса предлагаемых объектов соответствуют региону обслуживания или перечню населенных пунктов, указанных в объявлении. Не допускается увеличение цены и (или) стоимости услуги, явившейся основой для выбора поставщика, путем внесения изменений в дополнительное соглашение на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке.

116. Жасалған сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына немесе қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімге өзгерістер енгізу арқылы өнім берушіні таңдау үшін негіз болған көрсетілетін қызмет бағасын және (немесе) көрсетілетін қызмет құнын ұлғайтуға жол берілмейді.
117. Бірыңғай дистрибьютор сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына қол қойылғанға дейін жеңімпазбен не екінші орын алған әлеуетті өнім берушімен сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартының немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартының бағасын азайту тұрғысында келіссөздер жүргізуге құқылы. Әлеуетті өнім беруші мұндай ұсыныстан бас тартуы мүмкін, бұл бірыңғай дистрибьютордың сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартына немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартына қол қоюдан бас тартуы үшін негіздеме болып табылмайды.
118. Бірыңғай дистрибьютор сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартын жасасқан жағдайда, қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімді ресімдеу арқылы әрбір келесі қаржы жылы көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асырады. Қосымша келісім сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартының ажырамас бөлігі болып табылады және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша тиісті қаржы жылына жасалады.
119. Тапсырыс берушілердің ұсынған қажеттілігіне сәйкес ағымдағы қаржы жылымен салыстырғанда алдағы қаржы жылында тауар көлемі өзгерген жағдайда бірыңғай дистрибьютор өнім берушімен қосымша келісімге қол қойғанға дейін:
қойма және (немесе) қоймалар мекенжайының және (немесе) алаңдарының өзгеруі;
бірлесіп орындаушылар санының өзгеруі тұрғысында келіссөздер жүргізеді.
Бұл ретте осы тармақта көзделген өзгерістер жағдайында, өнім беруші бірыңғай дистрибьюторға объектілердің осы Қағидаларда белгіленген біліктілік талаптарына және техникалық ерекшелікке сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады.
Қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына тиісті қаржы жылына жасалған қосымша келісімге өзгерістер енгізу арқылы өнім берушіні таңдау үшін негіз болған бағаны және (немесе) көрсетілетін қызметтің құнын ұлғайтуға жол берілмейді.
120. Бірыңғай дистрибьюторға объектілердің осы Қағидаларда белгіленген біліктілік талаптарына және техникалық ерекшелікке сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда, өнім берушінің жазбаша өтініші бойынша қойманың мекенжайын және (немесе) қойманың және (немесе) қоймалардың алаңын, көрсетілетін қызметтерді бірлесіп орындаушылардың санын өзгертуге жол беріледі. Бұл ретте, болжамды объектілердің мекенжайлары қызмет көрсету өңіріне немесе хабарландыруда көрсетілген елді мекендердің тізбесіне сәйкес келеді. Қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімге өзгерістер енгізу арқылы өнім берушіні таңдау үшін негіз болған бағаны және (немесе) көрсетілетін қызметтің құнын ұлғайтуға жол берілмейді.

121. В дополнительном соглашении на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке предусматривается обязательство поставщика по внесению обеспечения исполнения договора оказания услуги на соответствующий финансовый год в размере трех процентов (3%) от суммы дополнительного соглашения по форме, утвержденной уполномоченным органом.
Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня подписания дополнительного соглашения на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке представляет единому дистрибьютору оригинал документа, подтверждающего внесение гарантийного обеспечения исполнения поставщиком договора оказания услуги по хранению и транспортировке в размере трех процентов (3%) от суммы, указанной в дополнительном соглашении на соответствующий финансовый год к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке.
Обеспечение исполнения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке вносится поставщиком на соответствующий финансовый год в соответствии с дополнительным соглашением к действующему долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке и является гарантией того, что поставщик надлежащим образом исполнит свои обязательства по заключенному с ним договору оказания услуги или долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке.
122. Поставщик может выбрать один из следующих видов обеспечения исполнения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет единого дистрибьютора;
2) банковскую гарантию на бумажном носителе по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения.
123. Не допускается совершение поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору оказания услуги или долгосрочному договору оказания услуги по хранению и транспортировке.
124. Обеспечение исполнения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке не возвращается единым дистрибьютором поставщику в случаях:
1) расторжения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением поставщиком договорных обязательств;

121. Қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімде өнім берушінің уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша қосымша келісімнің сомасынан үш (3%) пайыз мөлшерде тиісті қаржы жылына қызмет көрсету шартын орындауды қамтамасыз етуді енгізу бойынша міндеттемелері көзделеді.
Өнім беруші қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімге қол қойған күннен бастап он жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьюторға қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісімде көрсетілген құнынан үш пайыз (3%) мөлшерде сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын орындауды кепілдікті қамтамасыз ету енгізілгенін растайтын құжаттың түпнұсқасын ұсынады.
Өнім беруші сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын орындауды қамтамасыз етуді қолданыстағы сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсетудің ұзақ мерзімді шартына арналған қосымша келісімге сәйкес тиісті қаржы жылына енгізеді және өнім берушінің онымен жасалған сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шарты немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шарты бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындайтынына кепіл болып табылады.
122. Өнім беруші сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын орындауды қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдай алады:
1) бірыңғай дистрибьютордың банк шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарна;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша қағаз жеткізгіштегі банк кепілдігі.
123. Әлеуеттi өнiм берушiнің сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шарты немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шарты бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғаларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не бiр бөлiгiнде талап қою құқығының туындауына әкелетін іс-әрекеттерді жасауына жол берiлмейдi.
124. Бірыңғай дистрибьютор өнім берушіге мынадай:
1) өнім берушінің шарттық міндеттемелерін орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шарты немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шарты бұзылған;

2) неуплаты штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение, предусмотренных договором оказания услуги или долгосрочным договором оказания услуги по хранению и транспортировке.
125. Основаниями для расторжения договора оказания услуги или долгосрочного договора оказания услуги по хранению и транспортировке являются:
1) нарушение обязательств, предусмотренных в договоре оказания услуги или долгосрочном договоре оказания услуги по хранению и транспортировке;
2) лишение (отзыв) разрешений (уведомлений), предусмотренное Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
3) отказ поставщика от предоставления услуг.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 июля 2015 года № 515
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.02.2021 № 48.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения и на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 8-9, ст. 50):
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения и на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний), утвержденных указанным постановлением:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов осуществляет единый дистрибьютор, определяемый Правительством Республики Казахстан.".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 123 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 13, ст. 70):
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение, утвержденных указанным постановлением:
часть вторую пункта 11 изложить в следующей редакции:

2) сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартында немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартында көзделгендерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайларда, сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын орындауды қамтамасыз етуді қайтармайды.
125. Мыналар:
1) сақтау және тасымалдау жөнінде қызмет көрсету шартында немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартында көзделген міндеттемелердің бұзылуы;
2) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген рұқсаттардан (хабарламалардан) айыру (кері қайтарып алу);
3) өнім берушінің көрсетілетін қызметтерді ұсынудан бас тартуы сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтер көрсету шартын немесе ұзақ мерзімді қызмет көрсету шартын бұзу үшін негіздеме болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 515 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.02.2021 № 48 қаулысымен.
2. "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге және профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 93 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 8-9, 50-құжат.):
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге және профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларында:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуды Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын бірыңғай дистрибьютор жүзеге асырады.".
3. "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 наурыздағы № 123 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 13, 70-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларында:
11-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"Закуп лекарственных средств, указанных в подпункте 6) пункта 5 настоящих Правил, осуществляет единый дистрибьютор, определяемый Правительством, за исключением случаев приобретения лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения на амбулаторном уровне с заболеваниями: ишемическая болезнь сердца, артериальная гипертензия, хроническая сердечная недостаточность, аритмия, пневмония, хроническая обструктивная болезнь легких, язвенная болезнь желудка и двенадцатиперстной кишки, антиретровирусных препаратов для ВИЧ-инфицированных детей и постконтактной профилактики, который осуществляется местными органами государственного управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы.".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 47-48, ст. 444):
в Правилах организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:
в пункте 2:
подпункты 3), 4) изложить в следующей редакции:
"3) заказчики – администраторы бюджетных программ здравоохранения, государственные учреждения, а также государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей) которых принадлежат государству, и юридические лица, осуществляющие приобретение товаров и услуг в соответствии с настоящими Правилами, а также гражданским законодательством Республики Казахстан, за исключением национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных управляющих компаний и аффилиированных с ними юридических лиц;
4) единый дистрибьютор – юридическое лицо, осуществляющее в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи закуп лекарственных средств, изделий медицинского назначения, услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств, изделий медицинского назначения и заключение договоров, долгосрочных договоров, а также организацию закупа медицинской техники;";

"Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары жүзеге асыратын жүректің ишемиялық ауруы, артериялық гипертензия, жүрек функциясының созылмалы жетіспеушілігі, аритмия, пневмония, өкпенің созылмалы обструктивтік ауруы, асқазан мен ұлтабардың ойық жарасы ауруларымен ауыратын тұрғындарды, АИТВ инфекциясын жұқтырған адамдарды емдеуге және байланыста болғаннан кейінгі адамдардың профилактикасына арналған ретровирусқа қарсы препараттарды амбулаториялық деңгейде тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу жағдайларын қоспағанда, осы Қағидалардың 5-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген дәрiлiк заттарды сатып алуды Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын бірыңғай дистрибьютор жүзеге асырады.".
4. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 47-48, 444-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесінде:
2-тармақта:
3, 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) тапсырыс берушілер – денсаулық сақтау бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ дауыс беретін акцияларының (үлестерінің) елу және одан көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар және ұлттық басқарушы холдингтерді, ұлттық холдингтерді, ұлттық басқарушы компанияларды және олармен үлестес заңды тұлғаларды қоспағанда, осы Ережеге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар;
4) бірыңғай дистрибьютор – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің сатып алынуын және шарттар, ұзақ мерзімді шарттар жасасуды, сондай-ақ медициналық техниканың сатып алынуын ұйымдастыруды жүзеге асыратын заңды тұлға;";

дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) пациентоориентированное лекарственное обеспечение – обеспечение каждого пациента лекарственными средствами с учетом индивидуальной и возрастной особенностей организма, преемственности уровней оказания медицинской помощи для непрерывности лечения;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) список лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, подлежащих для закупа у единого дистрибьютора (далее – список единого дистрибьютора) – разрабатываемый и утверждаемый уполномоченным органом в области здравоохранения документ, содержащий:
перечень лекарственных средств, изделий медицинского назначения, закупаемых заказчиками у единого дистрибьютора, с указанием международного непатентованного наименования или состава лекарственных средств, возможности применения с учетом пациентоориентированного лекарственного обеспечения, а также технической характеристики и предельных цен;
перечень и технические характеристики медицинской техники по каждому наименованию, предполагаемое количество, предельную стоимость за единицу на текущий финансовый год и в разрезе комплектации по каждому наименованию, подлежащей закупу по долгосрочным договорам поставки;";
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) долгосрочный договор поставки лекарственных средств, изделий медицинского назначения – гражданско-правовой договор, заключаемый единым дистрибьютором сроком на десять лет с юридическим лицом – резидентом Республики Казахстан на поставку лекарственных средств, изделий медицинского назначения, произведенных в соответствии с требованиями надлежащей производственной практики (GMP) для лекарственных средств и требованиями международного стандарта для изделий медицинского назначения, имеющим сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, либо с юридическим лицом, имеющим намерение на создание производства лекарственных средств, изделий медицинского назначения в соответствии с требованиями надлежащей производственной практики (GMP) для лекарственных средств и требованиями международного стандарта для изделий медицинского назначения;";
дополнить подпунктами 36), 37), 38) и 39) следующего содержания:
"36) долгосрочный договор поставки медицинской техники – гражданско-правовой договор, заключаемый единым дистрибьютором сроком до семи лет с юридическим лицом – резидентом Республики Казахстан на поставку медицинской техники, произведенной в соответствии с требованиями международных стандартов и имеющей сертификат о происхождении товара для внутреннего обращения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) пациентке бағдарланған дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету – әр пациентті организмінің жеке және жас ерекшеліктерін, үздіксіз емдеу үшін медициналық көмек көрсету деңгейлерінің сабақтастығын ескере отырып, дәрілік заттармен қамтамасыз ету;";
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) бірыңғай дистрибьютордан сатып алуға жататын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың тізімі (бұдан әрі – бірыңғай дистрибьютордың тізімі) – денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін:
дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атаулары немесе құрамы, пациентке бағдарланған дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді ескере отырып, қолдану мүмкіндігі, сондай-ақ техникалық сипаттамасы мен шекті бағасы көрсетілген, тапсырыс берушілер бірыңғай дистрибьютордан сатып алатын дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін;
медициналық техниканың әр атауы бойынша техникалық сипаттамасы мен тізбесін, болжамды санын, жеткізудің ұзақ мерзімді шарты бойынша сатып алынуға тиіс әр бірлік үшін ағымдағы қаржы жылына және әрбір атауы бойынша жинақтау бөлінісінде шекті бағасын қамтитын құжат;";
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарты – дәрілік заттарға арналған тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына және медициналық мақсаттағы бұйымдарға арналған халықаралық стандарт талаптарына сәйкес өндірілген, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тауардың ішкі айналыс үшін шығарылуы туралы сертификаты бар дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды беруге Қазақстан Республикасының резиденті – заңды тұлғамен не дәрілік заттарға арналған тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына және медициналық мақсаттағы бұйымдарға арналған халықаралық стандарт талаптарына сәйкес дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар өндірісін құруға ниеті бар заңды тұлғамен бірыңғай дистрибьютор жасасатын азаматтық-құқықтық шарт;";
мынадай мазмұндағы 36), 37), 38) және 39) тармақшалармен толықтырылсын:
"36) медициналық техниканы берудің ұзақ мерзімді шарты – халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес өндірілген және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ішкі айналыс үшін тауардың шығарылғаны туралы сертификаты бар медициналық техниканы беруге Қазақстан Республикасының резиденті – заңды тұлғамен бірыңғай дистрибьютор жасасатын азаматтық-құқықтық шарт;

37) прайс-лист единого дистрибьютора – утверждаемый единым дистрибьютором документ, содержащий перечень закупленных лекарственных средств, изделий медицинского назначения единым дистрибьютором с указанием международного непатентованного наименования или состава, торгового наименования, лекарственной формы (технической характеристики), единицы измерения, фасовки, производителя (страны), цены за единицу с учетом наценки единого дистрибьютора;
38) орфанные препараты – препараты для лечения и диагностики орфанных (редких) заболеваний;
39) государственная экспертная организация в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники – республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения, осуществляющее производственно-хозяйственную деятельность в области здравоохранения по обеспечению безопасности, эффективности и качества лекарственных средств, а также научные исследования в области разработки новых оригинальных лекарственных средств, фармации, фармакологии.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В целях оптимального и эффективного расходования бюджетных средств, выделяемых для закупа лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, предназначенных для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинская техника закупаются по ценам, не превышающим установленных уполномоченным органом цен.
Предельные цены на лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинскую технику по списку единого дистрибьютора ежегодно утверждаются уполномоченным органом.";
в подпункте 2) пункта 7:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"особый порядок осуществления закупа по долгосрочным договорам поставки у потенциальных поставщиков, имеющих намерение на создание производства лекарственных средств, изделий медицинского назначения;";
дополнить абзацами шестым и седьмым следующего содержания:
"особый порядок осуществления закупа по долгосрочным договорам поставки у потенциальных поставщиков, имеющих производство лекарственных средств, изделий медицинского назначения;
особый порядок осуществления закупа медицинской техники по долгосрочным договорам поставки;";
в пункте 8:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"8. Для участия в закупе лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи способами, указанными в пункте 7, за исключением деятельности по закупу фармацевтических услуг, а также способа, предусмотренного подпунктом 4) пункта 7 настоящих Правил, потенциальный поставщик должен соответствовать следующим квалификационным требованиям:";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для физических лиц);";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:

37) бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағы – бірыңғай дистрибьютор сатып алған дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың халықаралық патенттелмеген атауларын немесе құрамын, саудалық атауларын, дәрілік түрін (техникалық сипаттамасын), өлшем бірліктерін, қаптамасын, өндіруші (елі) тізбесін, бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасын есепке алғанда бір бірлігінің бағасын қамтитын бірыңғай дистрибьютор бекітетін құжат;
38) орфандық препараттар – орфандық (сирек) ауруларды емдеуге және оның диагностикасына арналған препараттар;
39) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымы – дәрілік заттардың қауіпсіздігін, тиімділігі мен сапасын қамтамасыз ету бойынша денсаулық саласында өндірістік-шаруашылық қызметті, сондай-ақ жаңа бірегей дәрілік заттарды әзірлеу, фармация, фармакология саласындағы ғылыми зерттеуді жүзеге асыратын шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы сатып алу үшін бөлінетін бюджет қаражатын оңтайлы және тиімді жұмсау мақсатында дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника уәкілетті орган белгілеген бағадан аспайтын бағамен сатып алынады.
Бірыңғай дистрибьютордың тізімі бойынша дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың шекті бағаларын жыл сайын уәкілетті орган бекітеді.";
7-тармақтың 2) тармақшасында:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісін құруға ниеті бар әлеуетті өнім берушілерден медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шарты бойынша сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібі";
мынадай мазмұндағы алтыншы және жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісі бар әлеуетті өнім берушілерден ұзақ мерзімді жеткізу шарты бойынша сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібі;
ұзақ мерзімді жеткізу шарты бойынша сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібі;";
8-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы 7-тармақта көрсетілген тәсілдермен сатып алуға қатысу үшін фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі қызметті, сондай-ақ осы Ереженің 7-тармағының 4) тармақшасында көзделген тәсілді қоспағанда, әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуге тиіс:";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) құқық қабілеттілікті иеленуі (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекет қабілеттілігінің болуы (жеке тұлғалар үшін);";
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:

"9) для получения преимущественного права на заключение договора иметь сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей производственной практики (GMP) при закупе лекарственных средств и заключении долгосрочных договоров поставки лекарственных средств, изделий медицинского назначения и/или надлежащей дистрибьюторской практики (GDP) при закупе лекарственных средств, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.";
подпункт 1) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"1) лекарственные средства, профилактические (иммунобиологические, диагностические, дезинфицирующие) препараты, изделия медицинского назначения должны быть зарегистрированы в Республике Казахстан в соответствии с Кодексом и порядком государственной регистрации лекарственных средств, изделий медицинского назначения, установленным уполномоченным органом в области здравоохранения, за исключением орфанных препаратов, утвержденных уполномоченным органом в области здравоохранения или ввезенных незарегистрированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения в соответствии с Кодексом и порядком, определяемым уполномоченным органом.";
в пункте 39:
подпункт 2) дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"в случае, если потенциальный поставщик предусматривает использование преимущественного права, то им представляется нотариально засвидетельствованная копия сертификата о соответствии объекта требованиям надлежащей производственной практики (GMP) при закупе лекарственных средств и заключении долгосрочных договоров поставки лекарственных средств, изделий медицинского назначения и/или надлежащей дистрибьюторской практики (GDP) при закупе лекарственных средств, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) технические спецификации с указанием точных технических характеристик предлагаемого товара на бумажном носителе, при предложении медицинской техники - на электронном носителе (в формате *doc).";
в пункте 40:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"40. Тендерная заявка потенциального поставщика лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов и/или изделий медицинского назначения, за исключением потенциального поставщика фармацевтических услуг, а также кроме документов, предусмотренных пунктом 39 настоящих Правил, должна содержать следующие документы:";
подпункт 1-2) изложить в следующей редакции:
"1-2) график поставок лекарственных средств, изделий медицинского назначения, подтвержденный производителем или заводом-изготовителем согласно регистрационному удостоверению, кроме закупа фармацевтических услуг;";
пункт 58 изложить в следующей редакции:

"9) шарт жасасуға басым құқық алу үшін дәрілік заттарды сатып алуға және дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізуге ұзақ мерзімді шарт жасасу кезінде тиісті өндірістік практика (GMP) және/немесе дәрілік заттарды тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына объектінің сәйкестігі туралы сертификат болуға тиіс.";
12-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен орфандық препараттардан немесе Кодекске және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіпке сәйкес тіркелмей әкелінген дәрілік заттардан, медициналық мақсаттағы бұйымдардан басқа, дәрілік заттар, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттар медициналық мақсаттағы бұйымдар Қазақстан Республикасында Кодекске және дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеу тәртібіне сәйкес тіркелуге тиіс.";
39-тармақта:
2) тармақша мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"егер әлеуетті өнім беруші басым құқықты пайдалануды көздеген жағдайда, оларға дәрілік заттарды сатып алуға және дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізуге ұзақ мерзімді шарт жасасу кезінде тиісті өндірістік практика (GMP) және/немесе дәрілік заттарды, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына объектінің сәйкестігі туралы сертификаттың нотариат куәландырған көшірмесі ұсынылады.";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ұсынылатын тауардың нақты техникалық сипаттамасы – қағаз жеткізгіште, медициналық техниканы ұсыну кезінде – электрондық жеткізгіште (doc* форматында) көрсетілген техникалық ерекшеліктер;";
40-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді жеткізетін өнім берушіні, сондай-ақ осы Ереженің 39-тармағында көзделген құжаттарды қоспағанда, дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізетін өнім берушінің тендерлік өтінімдері мынадай құжаттарды қамтуға тиіс:";
1-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1-2) фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алудан басқа, тіркеу куәлігіне сәйкес өндіруші немесе өндіруші зауыт растаған дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізу кестесі;";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"58. Если тендер в целом или какой-либо лот признаны несостоявшимися, организатор тендера в случае необходимости изменяет содержание условий тендера и проводит повторный тендер.
При этом, если тендер в целом или какой-либо лот признаны несостоявшимися в случае, если в тендере по какому-либо лоту подана только одна заявка потенциального поставщика, соответствующая требованиям настоящих Правил, то организатор тендера переходит к закупу способом из одного источника у данного потенциального поставщика.";
подпункт 1) пункта 79 изложить в следующей редакции:
"1) тендер признан несостоявшимся, за исключением случаев, когда закуп был признан недействительным;";
части первую и вторую пункта 82 изложить в следующей редакции:
"82. Уполномоченный орган в области здравоохранения ежегодно не позднее первого июля соответствующего финансового года утверждает список единого дистрибьютора на следующий финансовый год, который включает в себя лекарственные средства и изделия медицинского назначения для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи с возможностью внесения изменений и дополнений в порядке, установленном уполномоченным органом в области здравоохранения.
Утвержденный список единого дистрибьютора направляется уполномоченным органом единому дистрибьютору с указанием международных непатентованных наименований или состава лекарственных средств, возможности применения с учетом пациентоориентированого лекарственного обеспечения, а также технической характеристики и предельными ценами;";
части первую и вторую пункта 86 изложить в следующей редакции:
"86. После проведения закупа единый дистрибьютор утверждает и направляет заказчикам для формирования (корректировки) бюджета на соответствующий финансовый год прайс-лист, содержащий перечень закупленных единым дистрибьютором лекарственных средств, изделий медицинского назначения с указанием международного непатентованного наименования или состава, торгового наименования, лекарственной формы (технической характеристики), единицы измерения, фасовки, производителя (страны), цены за единицу с учетом наценки единого дистрибьютора в размере, не более 9 %, включающей таможенные пошлины, подлежащие уплате единым дистрибьютором при закупе у иностранного производителя (завода-изготовителя) лекарственных средств, изделий медицинского назначения, не имеющих аналогов или четырех месячных расчетных показателей за упаковку для орфанных препаратов и для препаратов, стоимость которых превышает 100000 (сто тысяч) тенге за единицу. При этом цены на лекарственные средства и изделия медицинского назначения не должны превышать предельную цену, установленную уполномоченным органом.";

"58. Егер тендер тұтастай немесе оның қандай да бір лоты өтпей қалды деп танылса, тендерді ұйымдастырушы қажет болған жағдайда тендердің шарттарын өзгертеді және тендерді қайта өткізеді.
Бұл ретте егер тендер тұтастай немесе оның қандай да бір лоты өтпей қалды деп танылса, егер тендерге қандай да бір лот бойынша осы Ереженің талаптарына сәйкес келетін тек бір ғана өтінім ұсынылса, онда тендерді ұйымдастырушы осы әлеуетті өнім берушіден бір көзден сатып алу тәсіліне көшеді.";
79-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) сатып алу жарамсыз деп танылған жағдайларды қоспағанда, тендер өтпей қалды деп танылғанда;";
82-тармақтың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"82. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган жыл сайын тиісті қаржы жылының бірінші шілдесінен кешіктірмей, келесі қаржы жылына бірыңғай дистрибьютордың тізімін бекітеді, онда денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен тәртіппен өзгерістер мен толықтырулар енгізу мүмкіндігімен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар қамтылады.
Бірыңғай дистрибьютордың бекітілген тізімін уәкілетті орган дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларын немесе құрамын, пациентке бағдарланған дәрілік қамтамасыз етуді ескере отырып қолдану мүмкіндігін, сондай-ақ техникалық сипаттамасын және шекті бағасын көрсете отырып, бірыңғай дистрибьюторға жібереді;";
86-тармақтың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Бірыңғай дистрибьютор сатып алуды өткізгеннен кейін бірыңғай дистрибьютор сатып алған дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы, саудалық атауы, дәрілік нысаны (техникалық сипаттамасы), өлшем бірліктері, қаптамасы, өндірушісі (елі), шетелдік өндірушіден (өндіруші зауыттан) аналогы жоқ дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу кезінде бірыңғай дистрибьютор төлеуге тиіс кедендік баж салықтарын қамтитын 9 %-дан аспайтын немесе орфандық препараттарға және бір бірлігіне құны 100000 (жүз мың) теңгеден асатын препараттарға арналған қаптама үшін төрт айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшердегі бірыңғай дистрибьютор белгілеген үстеме бағаны қамтитын, бір бірлігі үшін бағасы көрсетілген прайс-парағын бекітеді және тапсырыс берушілерге тиісті қаржы жылына бюджетті қалыптастыру (түзету) үшін жібереді. Бұл ретте дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың бағасы уәкілетті орган бекіткен шекті бағадан аспауға тиіс.";

дополнить пунктом 87-3 следующего содержания:
"87-3. Заказчики представляют предварительную, окончательную, дополнительную заявки на бумажном носителе и (или) в электронном формате. В случае направления заявок в электронном формате, заявка формируется в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью заказчика.";
пункт 88 изложить в следующей редакции:
"88. Заказчики осуществляют закуп лекарственных средств и изделий медицинского назначения у единого дистрибьютора на основании окончательных заявок и договоров закупа лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения (далее – договор закупа), составленных и заключенных в соответствии с Типовым договором закупки лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения между единым дистрибьютором и заказчиком согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня получения окончательной заявки от заказчиков передает на подписание заказчикам по акту приема-передачи договора закупа.
Заказчики не позднее десяти рабочих дней со дня получения договоров закупа от единого дистрибьютора подписывают их в полном объеме.";
в пункте 88-1:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
"88-1. Закуп медицинской техники стоимостью до 5000000 (пять миллионов) тенге, не входящих в список единого дистрибьютора в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, осуществляется способом, предусмотренным подпунктом 1) пункта 7 настоящих Правил, на основании клинико-технического обоснования и технической спецификации, согласованной:";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Закуп медицинской техники стоимостью до 5000000 (пять миллионов) тенге, включенной в список единого дистрибьютора в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, осуществляется заказчиком в обязательном порядке путем подачи заявки согласно пункту 133-139 настоящих Правил без проведения процедуры согласования с уполномоченным органом в области здравоохранения или местными органами управления здравоохранения и экспертизы лизингодателем.";
пункт 88-3 дополнить частью второй следующего содержания:
"Закуп медицинской техники за счет средств местного бюджета по списку единого дистрибьютора проводится путем подачи заявки согласно пункту 133-139 настоящих Правил без проведения процедуры согласования с уполномоченным органом в области здравоохранения или местными органами управления здравоохранения и экспертизы лизингодателем.";

мынадай мазмұндағы 87-3-тармақпен толықтырылсын:
"87-3. Тапсырыс берушілер алдын ала, түпкілікті, қосымша өтінімдерді қағаз жеткізгіште және (немесе) электрондық форматта ұсынады. Өтінімдерді электрондық форматта жіберген жағдайда, өтінім тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылады.";
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Тапсырыс берушілер түпкілікті өтінімдердің және бірыңғай дистрибьютор мен тапсырыс берушінің арасында осы Ережеге 9-қосымшаға сәйкес дәрілік заттарды және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алудың үлгі шартына сәйкес әзірленген және жасалған дәрілік заттарды және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу шартының (бұдан әрі – сатып алу шарты) негізінде дәрілік заттарды және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуды жүзеге асырады.
Бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушілерден түпкілікті өтінімді алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде сатып алу шартын қабылдау-беру актісі бойынша тапсырыс берушілерге қол қоюға береді.
Тапсырыс берушілер бірыңғай дистрибьютордан сатып алу шартын алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей оларға толық көлемде қол қояды.";
88-1-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"88-1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енбейтін, құны 5000000 (бес миллион) теңгеге дейінгі медициналық техниканы сатып алу келісілген клиникалық-техникалық негіздеме және техникалық ерекшелік негізінде осы Ереженің 7-тармағының 1) тармақшасында көзделген тәсілмен жүзеге асырылады:";
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енгізілген құны 5000000 (бес миллион) теңгеге дейінгі медициналық техниканы сатып алуды осы Ереженің 133-139-тармақтарына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен немесе денсаулық сақтауды басқарудың жергілікті органдарымен келісу рәсімдерін және лизинг берушінің сараптамасын жүргізбей міндетті түрде өтінім беру арқылы тапсырыс беруші жүзеге асырады.";
88-3-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Жергілікті бюджет есебінен бірыңғай дистрибьютордың тізімі бойынша медициналық техниканы сатып алу осы Ереженің 133-139-тармақтарына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен немесе денсаулық сақтауды басқарудың жергілікті органдарымен келісу рәсімдерін және лизинг берушінің сараптамасын жүргізбей міндетті түрде өтінім беру арқылы тапсырыс беруші жүзеге асырады.";

часть первую пункта 88-6 изложить в следующей редакции:
"88-6. Организации здравоохранения для определения оптимальных параметров технических характеристик (технических спецификаций) приобретаемой медицинской техники, не включенной в список единого дистрибьютора, на условиях финансового лизинга представляют клинико-техническое обоснование, техническую спецификацию и иные документы в порядке и согласно перечню документов, определяемых лизингодателем для проведения технической, организационной экспертизы и экспертизы стоимости, а также на соответствие условиям и требованиям финансового лизинга.";
дополнить пунктом 88-10 следующего содержания:
"88-10. Организации здравоохранения для приобретения медицинской техники, включенной в список единого дистрибьютора, на условиях финансового лизинга представляют клинико-техническое обоснование, техническую спецификацию, наименование потенциального поставщика и иные документы лизингодателю для проведения лизингодателем технической, организационной экспертизы и экспертизы стоимости, а также на соответствие условиям и требованиям финансового лизинга, которые осуществляются в соответствии с методикой осуществления экспертной оценки оптимальных технических характеристик и клинико-технического обоснования медицинской техники, разработанной и утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения.
Лизингодатель после проведения технической, организационной экспертизы и экспертизы стоимости, а также на соответствие условиям и требованиям финансового лизинга в течение десяти рабочих дней составляет перечень планируемой к приобретению медицинской техники, произведенной отечественными производителями, и направляет его на согласование в уполномоченный орган в области здравоохранения в части наименования, стоимости, количества, срока и места поставки, который осуществляет согласование перечня медицинской техники в течение пятнадцати календарных дней с момента получения.
По согласованному с уполномоченным органом в области здравоохранения перечню медицинской техники лизингодатель в течение двадцати рабочих дней заключает трехсторонний договор финансового лизинга с организациями здравоохранения и поставщиком медицинской техники по форме, определяемой лизингодателем.
После заключения договора финансового лизинга отечественный производитель - поставщик поставляет в организацию здравоохранения медицинскую технику, производит пусконаладочные работы, обучение персонала и гарантийное сервисное обслуживание медицинской техники в порядке и на условиях, предусмотренных данным договором. При этом гарантийное сервисное обслуживание медицинской техники не должно составлять менее тридцати семи месяцев с даты ввода в эксплуатацию медицинской техники.";
пункт 101 изложить в следующей редакции:

88-6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"88-6. Денсаулық сақтау ұйымдары қаржылық лизинг шартында сатып алынатын, бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енгізілмеген медициналық техниканың техникалық сипаттамасының (техникалық ерекшеліктердің) оңтайлы параметрлерін айқындау үшін клиникалық-техникалық негіздемені, техникалық ерекшелікті және өзге де құжаттарды техникалық, ұйымдастырушылық сараптаманы және құн сараптамасын, сондай-ақ қаржылық лизинг шарттары мен талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу үшін лизинг беруші айқындаған тәртіппен және құжаттар тізбесіне сәйкес ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 88-10-тармақпен толықтырылсын:
"88-10. Денсаулық сақтау ұйымдары қаржылық лизинг шартында бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енгізілген медициналық техниканы сатып алу үшін клиникалық-техникалық негіздемені, техникалық ерекшелікті, әлеуетті өнім берушінің атауын және басқа да құжаттарды денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган әзірлеген және бекіткен Медициналық техниканың оңтайлы техникалық сипаттамалары мен клиникалық-техникалық негіздемесін сараптамалық бағалауды жүзеге асыру әдістемесіне сәйкес жүзеге асырылатын техникалық, ұйымдастырушылық сараптамасын және құн сараптамасын, сондай-ақ қаржылық лизинг шарттары мен талаптарына сәйкестігі сараптамасын жүргізу үшін лизинг берушіге ұсынады.
Лизинг беруші техникалық, ұйымдастырушылық сараптаманы және құн сараптамасын, сондай-ақ қаржылық лизинг шарттары мен талаптарына сәйкестігі сараптамасын жүргізгеннен кейін он жұмыс күні ішінде сатып алу жоспарланған, отандық өндіруші өндірген медициналық техниканың тізбесін қалыптастырады және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға саны, мерзімі және жеткізу орны бөлігінде келісуге жібереді, ол оны алған кезден бастап күнтізбелік он бес күн ішінде медициналық техниканың тізбесін келісуді жүзеге асырады.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісілген медициналық техниканың тізбесі бойынша лизинг беруші жиырма жұмыс күні ішінде лизинг беруші айқындайтын нысан бойынша денсаулық сақтау ұйымдарымен және медициналық техниканы жеткізушімен үшжақты қаржылық лизинг шартын жасасады.
Қаржылық лизинг шарты жасалғаннан кейін отандық өндіруші – өнім беруші осы шартта көзделген тәртіппен және шарттарда денсаулық сақтау ұйымына медициналық техниканы жеткізеді, іске қосу-баптау жұмыстарын жүргізеді, персоналдарды оқытады және медициналық техникаға кепілдік берілген сервистік қызмет көрсетуді ұсынады. Бұл ретте медициналық техникаға кепілдік берілген сервистік қызмет көрсету медициналық техника пайдалануға берілген күннен бастап отыз жеті айдан кем болмауға тиіс.";
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"101. Эксперт (экспертная комиссия, в случае ее создания) дает(ют) экспертное заключение по соответствию предлагаемых потенциальными поставщиками лекарственных средств, изделий медицинского назначения согласно списку единого дистрибьютора и подпунктам 5) и 6) пункта 12 настоящих Правил.
При закупе медицинской техники эксперт (экспертная комиссия) дает (ют) экспертное заключение по соответствию медицинской техники требованиям пункта 13 настоящих Правил, а также объявленной технической характеристике.
Эксперт (экспертная комиссия) не имеет(ют) право голоса при принятии комиссией решения. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертом (экспертной комиссией) и прилагается к протоколу заседания комиссии. Экспертное заключение эксперта (экспертной комиссии) рассматривается комиссией при решении вопроса о допуске заявки потенциального поставщика к процедуре определения наименьшей цены.";
в пункте 103:
часть первую дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) наименования лекарственных средств (международные непатентованные наименования или в случае его отсутствия его состав), изделий медицинского назначения, по которым возможно заключение долгосрочных договоров поставки сроком до 10 лет согласно главе 11-4 настоящих Правил (при наличии)";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"При расчете суммы, выделенной для закупа по каждому лоту, единый дистрибьютор в соответствии с предварительными заявками заказчиков уменьшает предельные цены на лекарственные средства, изделия медицинского назначения, определенные уполномоченным органом на девять процентов.";
подпункты 2) и 3) части первой пункта 107 изложить в следующей редакции:
"2) был признан победителем тендера с использованием двухэтапных процедур, но своевременно не заключил договор поставки или долгосрочный договор поставки;
3) заключив договор поставки, не исполнил либо несвоевременно исполнил требование по внесению гарантийного обеспечения исполнения договора поставки или долгосрочного договора поставки;";
пункт 113 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) номера лотов, по которым представлены тендерные заявки отечественными товаропроизводителями, с которыми возможно заключение долгосрочных договоров поставки при представлении ими документа, подтверждающего производство лекарственных средств в соответствии с требованиями надлежащей производственной практики (GMP) и/или производство изделий медицинского назначения в соответствии с требованиями международного стандарта.";
в пункте 118:
часть вторую изложить в следующей редакции:

"101. Сарапшы (құрылған жағдайда сараптама комиссиясы) әлеуетті өнім берушілер ұсынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың бірыңғай дистрибьютордың тізіміне және осы Ереженің 12-тармағының 5) және 6) тармақшаларына сәйкестігі жөнінде сараптамалық қорытынды береді.
Медициналық техниканы сатып алу кезінде сарапшы (сараптама комиссиясы) медициналық техниканың осы Ереженің 13-тармағының талаптарына, сондай-ақ жарияланған техникалық сипаттамаға сәйкестігі жөнінде сараптамалық қорытынды береді.
Сарапшының (сараптама комиссиясының) комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшы (сараптама комиссиясы) қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі. Сарапшының (сараптама комиссиясының) сараптамалық қорытындысын әлеуетті өнім берушінің өтінімін ең төменгі бағаны айқындау рәсіміне жіберу туралы мәселені шешу кезінде комиссия қарайды.";
103-тармақта:
бірінші бөлік мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) осы Ереженің 11-4-тарауына сәйкес (болған кезде) 10 жылға дейінгі мерзімге ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу мүмкін болатын дәрілік заттардың (халықаралық патенттелмеген атаулардың немесе ол болмаған жағдайда, оның құрамы), медициналық мақсаттағы бұйымдардың атаулары;";
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әр лот бойынша сатып алу үшін бөлінген қаражатты есептеу кезінде бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушілердің алдын ала өтінімдеріне сәйкес уәкілетті орган айқындаған дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың шекті бағаларын тоғыз пайызға азайтады.";
107-тармақтың бірінші бөлігінің 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын тендердің жеңімпазы деп танылса, бірақ жеткізу шартын немесе ұзақ мерзімді жеткізу шартын уақтылы жасамаса;
3) жеткізу шартын жасап, жеткізу шартын немесе ұзақ мерзімді жеткізу шартын орындауды кепілдікті қамтамасыз ету бойынша талаптарды орындамаса немесе уақтылы орындамаса;";
113-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) дәрілік заттардың тиісті өндірістік практика (GMP) талаптарына сәйкес және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдардың халықаралық стандарт талаптарына сәйкес өндірілгенін растайтын құжатты ұсынған жағдайда, ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасауға болатын отандық тауар өндірушілер ұсынған тендерлік өтінімдер лоттарының нөмірлері.";
118-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

"Если в тендере с использованием двухэтапных процедур по какому-либо его лоту подана только одна заявка потенциального поставщика, являющегося отечественным товаропроизводителем, соответствующая требованиям настоящих Правил, либо подано две и более заявки потенциальных поставщиков, одна из которых - потенциального поставщика, являющегося отечественным товаропроизводителем, соответствующая требованиям настоящих Правил, то комиссия объявляет тендер по данному лоту несостоявшимся, а единый дистрибьютор или организатор закупа медицинской техники переходят к закупу способом из одного источника у данного потенциального поставщика. В случае, если в заявке отечественного производителя имеются лоты, по которым выражается готовность к заключению долгосрочного договора поставки согласно условиям объявления, то единый дистрибьютор заключает долгосрочный договор поставки без применения способа из одного источника согласно главе 11-4 настоящих Правил.";
дополнить частью четвертой следующего содержания:
"Если в тендере с использованием двухэтапных процедур по какому-либо его лоту подано две и более заявки потенциальных поставщиков, одна из которых – потенциального поставщика, соответствующая требованиям настоящих Правил и имеющая сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей производственной практики (GMP) и/или надлежащей дистрибьюторской практики (GDP) при закупе лекарственных средств по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, при отсутствии отечественных товаропроизводителей в лоте, то комиссия объявляет тендер не состоявшимся, а единый дистрибьютор переходит к закупу способом из одного источника у данного потенциального поставщика.";
в пункте 131:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) когда в тендере с использованием двухэтапных процедур по какому-либо его лоту подана только одна заявка потенциального поставщика, соответствующая требованиям настоящих Правил, либо по какому-либо его лоту подано две и более заявки потенциальных поставщиков, одна из которых - потенциального поставщика, являющегося отечественным товаропроизводителем, соответствующая требованиям настоящих Правил. В этом случае единый дистрибьютор или организатор закупа медицинской техники осуществляет закупки способом из одного источника у данного потенциального поставщика либо данного отечественного товаропроизводителя. При этом, если в заявке отечественного производителя имеются лоты, по которым выражается готовность к заключению долгосрочного договора поставки согласно условиям объявления, то единый дистрибьютор заключает долгосрочный договор поставки без применения способа из одного источника согласно главе 11-4 настоящих Правил;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) если государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники подтверждено, что в Республике Казахстан зарегистрировано только одно:
лекарственное средство иностранного производителя, не имеющее аналогов по международному непатентованному наименованию или составу;
изделие медицинского назначения, не имеющее аналогов;";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:

"Егер екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын тендерде қандай да бір лоты бойынша осы Ереженің талаптарына сәйкес келетін отандық тауар өндіруші болып табылатын әлеуетті өнім берушінің бір өтінімі ғана ұсынылса не әлеуетті өнім беруші екі және одан да көп өтініш ұсынып, оның біреуі – осы Ереженің талаптарына сәйкес келетін отандық тауар өндіруші болатын әлеуетті өнім берушінің өтінімі болса, онда комиссия осы лот бойынша тендерді өтпеген деп жариялайды, ал бірыңғай дистрибьютор немесе медициналық техниканы сатып алуды ұйымдастырушы отандық тауар өндіруші болып табылатын әлеуетті өнім берушіден бір көзден сатып алу тәсіліне көшеді. Егер отандық тауар өндірушінің өтінімінде хабарландырудың шартына сәйкес ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасауға дайын екенін білдіретін лоттар болған жағдайда, бірыңғай дистрибьютор осы Ереженің 11-4-тарауына сәйкес бір көзден сатып алу тәсілін қолданбай ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасады.";
мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
"Егер екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын тендерде қандай да бір лоты бойынша әлеуетті өнім берушілердің екі және одан да көп өтінімі берілсе, әлеуетті өнім берушілердің бірінің өтініші – осы Ереженің талаптарына сәйкес келсе және объектінің тиісті өндірістік практика (GMP) және/немесе тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды сатып алу кезінде тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификаты бар болса, лотта отандық тауар өндірушілер болмаған кезде комиссия тендерді өтпеген деп жариялайды, ал бірыңғай дистрибьютор осы әлеуетті өнім берушіден бір көзден сатып алу тәсіліне көшеді.";
131-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын тендерде қандай да бір лоты бойынша әлеуетті өнім берушінің осы Ереженің талаптарына сәйкес келетін тек бір ғана өтінімі берілгенде не оның қандай да бір лоты бойынша әлеуетті өнім берушінің екі және одан да көп өтінімі берілсе, оның біреуі – отандық тауар өндіруші болып табылатын әлеуетті өнім берушінің өтініші осы Ереженің талаптарына сәйкес болған кезде. Бұл жағдайда бірыңғай дистрибьютор немесе медициналық техниканы сатып алуды ұйымдастырушы осы әлеуетті өнім берушіден немесе осы отандық тауар өндірушіден бір көзден сатып алу тәсіліне көшеді. Бұл ретте егер, отандық тауар өндірушінің өтінімінде хабарландыру шартына сәйкес ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасауға дайын екенін білдіретін лоттар болған жағдайда, онда бірыңғай дистрибьютор осы Ереженің 11-4-тарауына сәйкес бір көзден сатып алу тәсілін қолданбай, ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасады;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) егер дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымы Қазақстан Республикасында тек бір ғана:
халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы бойынша аналогтары жоқ шетелдік өндірушінің дәрілік заты;
аналогтары жоқ медициналық мақсаттағы бұйымдар тіркелгенін растаса;";
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:

"9) когда в тендере с использованием двухэтапных процедур по какому-либо его лоту подано две и более заявки потенциальных поставщиков, одна из которых – потенциального поставщика, соответствующая требованиям настоящих Правил и имеющая сертификат о соответствии объекта требованиям надлежащей производственной практики (GMP) и/или надлежащей дистрибьюторской практики (GDP) при закупе лекарственных средств по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.";
абзац первый части первой пункта 132-2 изложить в следующей редакции:
"132-2. При осуществлении закупа из одного источника в соответствии с подпунктом 7) пункта 131 настоящих Правил гражданско-правовой договор заключается до 3 лет в следующих случаях:";
заголовок главы 11-2 изложить в следующей редакции:
"Глава 11-2. Особый порядок осуществления закупа по долгосрочным договорам поставки у потенциальных поставщиков, имеющих намерение на создание производства лекарственных средств, изделий медицинского назначения";
пункт 133-50 изложить в следующей редакции:
"133-50. Секретарь комиссии объявляет все представленные потенциальными поставщиками условные ценовые скидки, в том числе наибольшую условную ценовую скидку по лоту, и предлагает им увеличить первоначальную условную ценовую скидку.";
дополнить главами 11-4 и 11-5 следующего содержания:
"Глава 11-4. Особый порядок осуществления закупа по долгосрочным
договорам поставки у потенциальных поставщиков, имеющих производство
лекарственных средств, изделий медицинского назначения
133-75. Единый дистрибьютор для заключения долгосрочного договора поставки проводит тендер с использованием двухэтапных процедур согласно главе 10 настоящих Правил после получения номенклатуры, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения, с указанием наименования лекарственных средств, изделий медицинского назначения из действующего списка единого дистрибьютора, по которым возможно заключение долгосрочного договора поставки и отсутствуют ранее заключенные долгосрочные договора поставки.
133-76. При участии в тендере с использованием двухэтапных процедур согласно главе 10 настоящих Правил для заключения долгосрочного договора поставки потенциальный поставщик в представляемой заявке согласно приложению 2 настоящих Правил дополнительно указывает лоты, по которым готов заключить долгосрочный договор поставки с предоставлением:
1) сертификата о соответствии объекта требованиям надлежащей производственной практики (GMP) для лекарственных средств и международного стандарта для изделий медицинского назначения;

"9) екі кезеңді рәсімдер пайдаланатын тендерде қандай да бір лоты бойынша әлеуетті өнім берушінің екі және одан да көп өтінімі берілгенде, әлеуетті өнім берушілердің біреуінің өтінімі – осы Ереженің талаптарына сәйкес келген және объектінің тиісті өндірістік практика (GMP) және/немесе тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды сатып алу кезінде тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкестігі туралы сертификаты бар болған кезде;";
132-2-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"132-2. Осы Ереженің 131-тармағының 7) тармақшасына сәйкес бір көзден сатып алуды жүзеге асырған кезде азаматтық-құқықтық шарт мынадай жағдайларда 3 жылға дейін жасалады:";
11-2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-2-тарау. Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісін құруға ниеті бар әлеуетті өнім берушілерден ұзақ мерзімді жеткізу шарттары бойынша сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібі";
133-50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"133-50. Комиссия хатшысы әлеуетті өнім берушілер ұсынған барлық шартты бағалық жеңілдіктерді, оның ішінде лот бойынша ең көп шартты бағалық жеңілдікті жариялайды және оларға бастапқы шартты бағалық жеңілдікті ұлғайтуға ұсыныс жасайды.";
мынадай мазмұндағы 11-4 және 11-5-тараулармен толықтырылсын:
"11-4-тарау. Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісі бар әлеуетті өнім берушілерден ұзақ мерзімді жеткізу шарттары бойынша сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібі";
"133-75. Бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасау үшін ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасау мүмкін болатын және бұрын жасалған ұзақ мерзімді жеткізу шарттары болмаған, бірыңғай дистрибьютордың қолданыстағы тізіміндегі дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы көрсетілген, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен номенклатураны алғаннан кейін осы Ереженің 10-тарауына сәйкес екі кезеңді рәсімді пайдалана отырып тендер өткізеді.
133-76. Екі кезеңді рәсім пайдаланылатын тендерге қатысқан кезде осы Ереженің 10-тарауына сәйкес ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасау үшін әлеуетті өнім беруші осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес ұсынылған өтінімінде:
1) объектінің дәрілік заттарға арналған тиісті өндірістік практика стандарттарына (GMP) және медициналық мақсаттағы бұйымдарға арналған халықаралық стандартқа сәйкестігі туралы сертификатты;

2) сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
133-77. Победитель тендера с использованием двухэтапных процедур для заключения долгосрочного договора поставки в течение пяти рабочих дней со дня подведения итогов тендера представляет единому дистрибьютору график поставок лекарственных средств, изделий медицинского назначения, с указанием объемов, сроков и условий поставки.
133-78. Единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня получения от победителя тендера графика поставки лекарственных средств, изделий медицинского назначения направляет потенциальному поставщику подписанный долгосрочный договор поставки.
133-79. Если победитель тендера не предоставит единому дистрибьютору график поставки лекарственных средств, изделий медицинского назначения, то единый дистрибьютор должен отказаться от подписания с ним долгосрочного договора поставки.
133-80. Единый дистрибьютор на каждый финансовый год осуществляет закуп по долгосрочным договорам поставки в течение срока его действия путем заключения дополнительного соглашения с указанием объема, цены, обеспечения исполнения обязательств и условий поставок лекарственных средств, изделий медицинского назначения на соответствующий финансовый год, при:
1) включении лекарственных средств, изделий медицинского назначения в список единого дистрибьютора;
2) утверждении предельных цен лекарственных средств, изделий медицинского назначения уполномоченным органом;
3) предоставлении заказчиками заявок на лекарственные средства, изделия медицинского назначения;
4) подтверждении поставщиком соответствия требованиям пунктов 8, 12 настоящих Правил;
5) предоставлении сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения "СТ-KZ", а также сертификата на производство лекарственных средств в соответствии с требованиями надлежащей производственной практики (GMP) и/или производство изделий медицинского назначения в соответствии с требованиями международного стандарта;
6) предоставлении графика поставок.
133-81. Основаниями для расторжения долгосрочного договора поставки являются:
1) нарушение обязательств, предусмотренных в долгосрочном договоре поставки;
2) отказ от поставки в течение двух лет подряд;
3) в случае наличия поставщика в перечне недобросовестных потенциальных поставщиков (поставщиков);
4) нарушение законодательства Республики Казахстан в сфере интеллектуальной собственности.
Глава 11-5. Особый порядок осуществления закупа медицинской
техники по долгосрочным договорам поставки

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ішкі айналысқа арналған тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсына отырып, олар бойынша ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасуға дайын қосымша лоттарды көрсетеді.
133-77. Екі кезеңді рәсімдер пайдаланылған тендер жеңімпазы тендердің қорытындысы шығарылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьюторға дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізудің көлемдері, мерзімдері және шарттары көрсетілген жеткізу кестесін ұсынады.
133-78. Бірыңғай дистрибьютор тендер жеңімпазынан дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізу кестесін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушіге қол қойылған ұзақ мерзімді жеткізу шартын жібереді.
133-79. Егер тендер жеңімпазы бірыңғай дистрибьюторға дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізу кестесін ұсынбаса, онда бірыңғай дистрибьютор онымен жасасатын ұзақ мерзімді жеткізу шартына қол қоюдан бас тартуға құқылы.
133-80. Бірыңғай дистрибьютор:
1) дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енгізілген;
2) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың шекті бағасын уәкілетті орган бекіткен;
3) тапсырыс берушілер дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға өтінімдер ұсынған;
4) өнім беруші осы Ереженің 8, 12-тармақтарының талаптарына сәйкестігін растаған;
5) ішкі айналым үшін тауардың шығарылған жері туралы "СТ-КZ" сертификаты, сондай-ақ дәрілік заттарды тиісті өндірістік практика стандарттарының (GMP) өндіру талаптарына сәйкес және/немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды халықаралық стандартқа сәйкес өндіру сертификаты ұсынылған;
6) жеткізу кестесі ұсынылған кезде әр қаржы жылына ұзақ мерзімді жеткізу шарттары бойынша оның қолданылу мерзімі ішінде көлемін, бағасын міндеттемелерді орындауды қамтамасыз етуді және тиісті қаржы жылына дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізу шарттарын көрсете отырып, қосымша келісім жасасу арқылы сатып алуды жүзеге асырады.
133-81. Мыналар:
1) ұзақ мерзімді жеткізу шартында көзделген міндеттемелердің бұзылуы;
2) екі жыл қатарынан жеткізуден бас тарту;
3) өнім берушінің жосықсыз әлеуетті өнім берушілер (өнім берушілер) тізбесінде болуы;
4) зияткерлік меншік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасының бұзылуы ұзақ мерзімді жеткізу шартын бұзуға негіз болып табылады.
11-5-тарау. Ұзақ мерзімді жеткізу шарты бойынша медициналық
техниканы сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібі

133-82. В целях подготовки и организации закупа медицинской техники по долгосрочным договорам поставки уполномоченный орган в области здравоохранения представляет лизингодателю информацию, которая должна содержать перечень медицинской техники, техническую спецификацию, количество, предполагаемую стоимость по каждому наименованию закупаемой медицинской техники.
Отечественные товаропроизводители для проведения экспертизы предоставляют лизингодателю перечень производимой ими медицинской техники, техническую спецификацию и комплектацию, сроки поставок, достаточных для производства, но не более 150 дней, предлагаемую стоимость за единицу и в разрезе комплектации по каждому наименованию медицинской техники.
Лизингодатель в течение 20 (двадцать) рабочих дней с момента представления уполномоченным органом в области здравоохранения информации, указанной в первой и второй частях пункта 133-91 настоящих Правил, проводит экспертизу представленных наименований медицинской техники в части определения медицинской техники, изготавливаемой отечественными товаропроизводителями, технической спецификации (технической характеристики), стоимости медицинской техники по каждому наименованию и в разрезе комплектации, сроков поставки, возможности замещения закупаемой медицинской техники, изготавливаемой отечественными товаропроизводителями, и по ее результатам выносит экспертное заключение с утверждением технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью экспертного заключения.
Лизингодатель в течение 3 (три) рабочих дней с момента вынесения экспертного заключения направляет утвержденное экспертное заключение, прошитое с технической спецификацией с указанием предельной стоимости за единицу и в разрезе комплектации, по каждому наименованию медицинской техники, уполномоченному органу в области здравоохранения.
Уполномоченный орган в области здравоохранения в течение 10 (десять) рабочих дней с момента получения от лизингодателя экспертного заключения, прошитого с технической спецификацией, направляет единому дистрибьютору утвержденный перечень медицинской техники, подлежащей закупу по долгосрочным договорам поставки, с учетом обращений отечественных производителей по заключению долгосрочных договоров поставки, который должен содержать перечень, техническую характеристику по каждому наименованию, предельную стоимость за единицу и в разрезе комплектации по каждому наименованию медицинской техники, длительность периода поставки медицинской техники.
133-83. Решение о проведении конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки, утверждении состава конкурсной комиссии (далее – комиссия), экспертной комиссии, назначении секретаря комиссии оформляется в виде приказа первого руководителя единого дистрибьютора либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя, в течение 10 (десять) рабочих дней с момента получения от уполномоченного органа в области здравоохранения утвержденного перечня медицинской техники, подлежащей закупу по долгосрочным договорам поставки.

133-82. Ұзақ мерзімді жеткізу шарттары бойынша медициналық техниканы сатып алуды дайындау және ұйымдастыру мақсатында денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган лизинг берушіге медициналық техниканың тізбесі, техникалық ерекшелік, саны, сатып алынатын медициналық техниканың әрбір атауы бойынша болжамды құны қамтылуға тиіс ақпаратты ұсынады.
Отандық тауар өндірушілер сараптама жүргізу үшін лизинг берушіге өздері өндіретін медициналық техниканың тізбесін, техникалық ерекшелігін және жиынтығын, өндіруге жеткілікті, бірақ 150 күннен аспайтын жеткізу мерзімін, медициналық техниканың әрбір атауы бойынша бір бірлікке ұсынылған және жинақтама бөлінісіндегі құнын ұсынады.
Лизинг беруші денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган осы Ереженің 133-82-тармағының бірінші және екінші бөліктерінде көрсетілген ақпаратты ұсынған кезден бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде отандық тауар өндірушілер дайындаған медициналық техниканы, техникалық ерекшелігін (техникалық сипаттамасын) әрбір атауы және жиынтық бөлінісіндегі медициналық техниканы жеткізу мерзімін, сатып алынатын медициналық техниканы отандық тауар өндірушілер дайындайтын техникамен ауыстыру мүмкіндігін айқындау бөлігінде ұсынылған медициналық техника атауларына сараптама жүргізеді және оның нәтижелері бойынша сараптама қорытындысының ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікті бекітіп, сараптамалық қорытындысын шығарады.
Лизинг беруші сараптамалық қорытынды шығарылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде медициналық техниканың әрбір атауы бойынша бір бірлігі үшін және жиынтық бөлінісіндегі шекті бағасы көрсетілген техникалық ерекшелікпен бірге тігілген, бекітілген сараптама қорытындысын денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға жібереді.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган лизинг берушіден техникалық ерекшелікпен бірге тігілген сараптама қорытындысын алған кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде отандық тауар өндірушілердің медициналық техниканың тізбесі, әрбір атауы бойынша техникалық сипаттамалары, әрбір атауы бойынша бірлігі үшін және жиынтық бөлінісіндегі шекті бағасы, медициналық техниканы жеткізу мерзімінің ұзақтығы қамтылған ұзақ мерзімді жеткізу шарттарын жасасу жөніндегі өтінішін ескере отырып, бірыңғай дистрибьюторға ұзақ мерзімді жеткізу шарты бойынша сатып алынуға жататын медициналық техниканың бекітілген тізбесін жібереді.
133-83. Ұзақ мерзімді жеткізу шарттарын жасауға конкурс өткізу, конкурстық комиссияның (бұдан әрі – комиссия), сараптамалық комиссияның құрамын бекіту, комиссия хатшысын тағайындау туралы шешім бірыңғай дистрибьютордың бірінші басшысының не бірінші басшының міндетін атқаратын адамның бұйрығы түрінде ұзақ мерзімді жеткізу шарттары бойынша сатып алынуға жататын медициналық техниканың бекітілген тізімін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органнан алған кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ресімделеді.

133-84. Для проведения конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки единый дистрибьютор создает комиссию, экспертную комиссию и утверждает их состав.
133-85. Комиссия прекращает свою деятельность с момента заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники либо признания несостоявшимся конкурса на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники.
133-86. В состав комиссии включаются:
1) руководитель, не ниже заместителя председателя Комитета, работники уполномоченного органа в области здравоохранения;
2) руководители, работники единого дистрибьютора;
3) руководитель, работники лизингодателя;
4) представители аккредитованных уполномоченным органом в области здравоохранения профильных ассоциаций по фармацевтической или медицинской промышленности, не ниже заместителя руководителя (по согласованию);
5) представители Национальной палаты предпринимателей, не ниже заместителя руководителя структурного подразделения.
133-87. В состав комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены комиссии. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, не менее пяти человек и не более тринадцати человек. Решения комиссии оформляются протоколом. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
133-88. Председателем назначается работник уполномоченного органа в области здравоохранения, не ниже заместителя председателя Комитета, заместителем председателя назначается руководитель или заместитель руководителя единого дистрибьютора.
133-89. Председатель руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
133-90. Секретарем комиссии является работник единого дистрибьютора, который принимает от потенциальных поставщиков конверты с заявками, готовит предложения по повестке дня заседания комиссии, необходимые документы и материалы, оформляет протоколы заседания комиссии после его проведения, ведет журналы регистрации поступивших заявок и потенциальных поставщиков, изъявивших желание участвовать в процедуре вскрытия конвертов, в которых отражаются время и дата представления потенциальными поставщиками конвертов с заявками, фамилия, имя, отчество уполномоченного представителя потенциального поставщика (лица, представившего конверт с заявкой и участвующего при процедуре вскрытия конвертов). Журналы регистрации поступивших заявок и потенциальных поставщиков, изъявивших желание участвовать в процедуре вскрытия конвертов, должны быть прошиты, страницы пронумерованы, последняя страница заверена печатью единого дистрибьютора.

133-84. Ұзақ мерзімді жеткізу шарттарын жасауға конкурс өткізу үшін бірыңғай дистрибьютор комиссия, сараптамалық комиссия құрады және олардың құрамын бекітеді.
133-85. Комиссия өз қызметін медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шарты жасалған кезден не медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасауға конкурс өткізілмеген деп танылған кезден бастап тоқтатады.
133-86. Комиссия құрамына:
1) Комитет төрағасының орынбасарынан төмен емес басшы, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның қызметкерлері;
2) бірыңғай дистрибьютордың басшылары, қызметкерлері;
3) лизинг берушінің басшылары, қызметкерлері;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган фармацевтикалық немесе медициналық өнеркәсіп бойынша аккредиттеген бейінді қауымдастықтардың басшының орынбасарынан төмен емес өкілдері (келісім бойынша);
5) Ұлттық кәсіпкерлер палатасының құрылымдық бөлімше басшысының орынбасарынан төмен емес өкілдері кіреді.
133-87. Комиссия құрамына төраға, төрағаның орынбасары және комиссия мүшелері кіреді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауға және бес адамнан кем, он үш адамнан артық болмауға тиіс. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды.
133-88. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның Комитет төрағасының орынбасарынан төмен емес қызметкері – төраға болып, бірыңғай дистрибьютордың басшысы немесе басшысының орынбасары – төрағаның орынбасары болып тағайындалады.
133-89. Төраға оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарда төрағалық етеді, жұмысты жоспарлайды және оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары атқарады.
133-90. Бірыңғай дистрибьютордың қызметкері комиссия хатшысы болып табылады, ол әлеуетті өнім берушілерден өтінімдер салынған конверттерді қабылдайды, комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттар мен материалдарды әзірлейді, комиссия отырысы өткен соң оның хаттамаларын ресімдейді, келіп түскен өтінімдерді және өтінімі бар конверттерді ашу рәсіміне қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналын жүргізеді, онда әлеуетті өнім берушілердің өтінімі бар конверттерді ұсыну уақыты мен күні, әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілдерінің (өтінім салынған конвертті ұсынған және конверттерді ашу рәсіміне қатысқан тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі. Келіп түскен өтінімдерді және конверттерді ашу рәсіміне қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналдары тігіледі, парақтары нөмірленеді, соңғы парағы бірыңғай дистрибьютордың мөрімен расталады.

133-91. Заседание комиссии проводится при условии присутствия не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
133-92. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовали председатель комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя.
133-93. Единый дистрибьютор образовывает экспертную комиссию, состоящую из специалистов по профилю запрашиваемого образца медицинской техники и/или специалистов организаций здравоохранения, либо экспертов организаций, аккредитованных осуществлять экспертизу медицинской техники.
133-94. Экспертная комиссия дает экспертное заключение по соответствию предлагаемой потенциальными поставщиками медицинской техники требованиям технических характеристик согласно списку закупаемой медицинской техники и не имеет права голоса при принятии комиссией решения. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается членами экспертной комиссии и прилагается к протоколу заседания комиссии. Экспертное заключение экспертной комиссии рассматривается комиссией при решении вопроса о допуске заявки потенциального поставщика к процедуре определения наибольшей скидки.
133-95. Единый дистрибьютор не менее чем за тридцать календарных дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок размещает объявление о проведении конкурса на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники на государственном и русском языках в республиканских периодических печатных изданиях и на своем интернет-ресурсе.
133-96. Объявление о проведении конкурса на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники содержит следующие сведения:
1) наименование, адрес и банковские реквизиты единого дистрибьютора;
2) перечень медицинской техники, подлежащий закупу, утвержденный в порядке, установленном уполномоченным органом в области здравоохранения, который должен содержать наименование закупаемой медицинской техники, техническую характеристику по каждому наименованию, предельную стоимость за единицу по каждому наименованию и в разрезе комплектации, сроки поставки по каждому наименованию товара, длительность периода поставки медицинской техники (при большом объеме сведений, вышеуказанная информация может размещаться только на интернет-ресурсе единого дистрибьютора);
3) дату, время и место окончания приема заявок на участие в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставок.

133-91. Комиссия отырысы комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда өткізіледі.
133-92. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған қатысқан комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген болса, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы немесе ол болмаған жағдайда, төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданған болып саналады.
133-93. Бірыңғай дистрибьютор медициналық техниканың сұратылған үлгісінің бейіні бойынша мамандардан және/немесе денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарынан не медициналық техникаға сараптаманы жүзеге асыруға аккредиттелген ұйымдардың сарапшыларынан тұратын сараптамалық комиссия құрады.
133-94. Сараптамалық комиссия әлеуетті өнім берушілер ұсынатын медициналық техниканың сатып алынатын медициналық техниканың тізіміне сәйкес техникалық сипаттамасының талаптарына сәйкестігі бойынша сараптамалық қорытынды береді және комиссия шешім қабылдаған кезде оның дауыс беру құқығы болмайды. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сараптамалық комиссияның мүшелері қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі. Сараптамалық комиссияның сараптамалық қорытындысын әлеуетті өнім берушінің өтінімін ең көп жеңілдікті айқындау рәсіміне жіберу туралы мәселені шешу кезінде комиссия қарайды.
133-95. Бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерді беру күні аяқталғанға дейін кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын республикалық мерзімді баспасөз басылымдарында және өзінің интернет-ресурсында мемлекеттік және орыс тілдерінде медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасауға конкурс өткізетіні туралы хабарландыру орналастырады.
133-96. Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасауға конкурс өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) бірыңғай дистрибьютордың атауы, мекенжайы және банктік деректемелері;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен, сатып алынатын медициналық техниканың атауы, әрбір атауы бойынша техникалық сипаттамасы, әрбір атауы бойынша бір бірлігінің және жиынтық бөлінісіндегі шекті бағасы, тауардың әрбір атауы бойынша жеткізу мерзімдері, медициналық техниканы жеткізу кезеңінің ұзақтығы қамтылуға тиіс сатып алынуға жататын медициналық техниканың тізбесі (мәліметтер көлемі көп болған жағдайда, жоғарыда көрсетілген ақпарат бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсында ғана орналастырылуы мүмкін);
3) ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасау конкурсына қатысу үшін өтінімдерді қабылдауды аяқтау күні, уақыты және орны.

133-97. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки, до истечения окончательного срока приема заявок представляет единому дистрибьютору заявку в запечатанном виде.
133-98. Заявка, полученная по истечении окончательного срока их представления, а также не заверенная печатью потенциального поставщика, не принимается и возвращается представившему ее потенциальному поставщику.
133-99. Для изменения и отзыва заявки потенциальный поставщик до истечения срока представления заявки направляет единому дистрибьютору уведомление в письменной форме.
133-100. Конкурсная заявка представляется потенциальным поставщиком в прошитом виде с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется подписью и печатью (при ее наличии).
Техническая спецификация конкурсной заявки (в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя из которых заверяется подписью и печатью (при ее наличии) юридического лица) прикладывается к конкурсной заявке отдельно и запечатывается с конкурсной заявкой в один конверт.
133-101. Потенциальный поставщик запечатывает заявку в конверт. На конверте указываются наименование и юридический адрес потенциального поставщика. Конверт адресуется единому дистрибьютору по адресу, указанному в объявлении, и должен содержать слова "Конкурс на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники" и "Не вскрывать до _______ (указываются дата и время вскрытия конвертов, указанные в объявлении)".
133-102. Для участия в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники потенциальный поставщик подтверждает соответствие следующим квалификационным требованиям:
1) наличие лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан;
2) наличие необходимых финансовых, материальных и трудовых ресурсов для исполнения обязательств по заключенным договорам;
3) обладать правоспособностью юридического лица;
4) являться платежеспособным, не подлежать ликвидации, его финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан на момент проведения закупок;
5) наличие статуса отечественного товаропроизводителя;
6) отсутствие налоговой задолженности сроком, превышающим три месяца.
133-103. Потенциальные поставщики, желающие участвовать в конкурсе на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники, подают заявку согласно следующему перечню документов:
1) заявка на участие в конкурсе по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам с указанием наименований медицинской техники (лотов);

133-97. Ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін бірыңғай дистрибьюторға жабық түрде өтінім береді.
133-98. Өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін алынған, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің мөрімен расталмаған өтінім қабылданбайды және оны ұсынған әлеуеті өнім берушіге қайтарылады.
133-99. Өтінімді өзгерту және қайтарып алу үшін әлеуетті өнім беруші өтінімді ұсыну мерзімі өткенге дейін әлеуетті бірыңғай дистрибьюторға жазбаша нысанда хабарлама жібереді.
133-100. Әлеуетті өнім беруші парақтары нөмірленген, тігілген түрінде және соңғы парақтары қол қоюмен және мөрмен (егер бар болса) расталған конкурстық өтінімді ұсынады.
Конкурстық өтінімнің техникалық ерекшелігі (тігілген түрде, парақтары нөмірленген, соңғы парағы заңды тұлғаның қолымен және мөрімен (егер бар болса) расталған) конкурстық өтінімге бөлек қосылып беріледі және конкурстық өтініммен бір конвертке салынады.
133-101. Әлеуетті өнім беруші өтінімді конвертке желімдейді. Конвертте әлеуетті өнім берушінің атауы және заңды мекенжайы көрсетіледі. Конверт бірыңғай дистрибьютордың хабарландыруда көрсетілген мекенжайына жіберілуге және мынадай: "Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу жөніндегі конкурс" және "______ дейін ашуға болмайды (хабарландыруда көрсетілген конверттердің ашылу күні және уақыты көрсетіледі)" деген жазулар болуға тиіс.
133-102. Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу конкурсына қатысу үшін әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкестігін растайды:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға лицензиясының болуы;
2) жасалған шарттар бойынша міндеттемелерді орындауға қажетті қаржылық, материалдық және еңбек ресурстарының болуы;
3) заңды тұлғаның құқық қабілеттілігінің болуы;
4) төлем қабілетінің болуы, таратылуға жатпауы, сатып алуды өткізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес оның қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатылмауы тиіс;
5) отандық тауар өндіруші мәртебесінің болуы;
6) мерзімі үш айдан асқан салық берешегінің болмауы.
133-103. Медициналық техниканы ұзақ мерзiмдi жеткiзу шартын жасасу жөніндегі конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушілер мынадай құжаттар тізбесіне сәйкес өтінім береді:
1) осы Ережеге 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық техниканың (лоттардың) атауы көрсетілген конкурсқа қатысу өтінім;

2) документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику:
нотариально засвидетельствованная копия лицензии либо лицензии в виде бумажной копии электронного документа, подтверждающих право потенциального поставщика на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодcgbcjательством Республики Казахстан;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета за последний финансовый год юридических лиц, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита. В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 1 июня текущего года, то представляются оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
нотариально засвидетельствованная копия устава для юридического лица (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также предоставляется выписка из реестра держателей акций или выписка о составе учредителей, участников или нотариально засвидетельствованная копия учредительного договора);
справка об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям по Республике Казахстан более чем за три месяца, выданной не позднее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, заверяется подписью руководителя либо заместителя руководителя и печатью данного налогового органа. При передаче указанной справки в электронном виде заверяется электронной цифровой подписью уполномоченного органа;
оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в которых обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", утвержденному постановлением правления Национального Банка Республики Казахстан, в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков или филиалов банка, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков или филиалов банка). Справка выдается не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками. Отсутствие документа, подтверждающего полномочие должностного лица, подписавшего справку, не является основанием для признания такого потенциального поставщика не соответствующим квалификационным требованиям;

2) әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар:
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға арналған әлеуетті өнім берушінің құқығын растайтын лицензияның не қағаз көшірме түріндегі электрондық құжат лицензиясының нотариат куәландырған көшірмесі;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде міндетті аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылындағы аудиторлық есебінің түпнұсқасы немесе нотариат куәландырған көшірмесі. Егер конверттерді ашу ағымдағы жылдың 1 маусымына дейінгі мерзімде жүргізілген жағдайда, соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылындағы аудиторлық есептің түпнұсқасы немесе нотариат куәландырған көшірмесі ұсынылады;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариат куәландырған көшірмесі не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
заңды тұлға үшін Жарғының нотариат куәландырған көшірмесі (жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылардың немесе акционерлердің құрамы көрсетілмеген жағдайда, акцияларды ұстаушылардың тізілімінен үзінді көшірме немесе құрылтайшылардың, қатысушылардың құрамы туралы үзінді көшірме немесе құрылтай шартының нотариат куәландырған көшірмесі);
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, берілгеніне конкурстық өтінімдері бар конверттер ашылатын күннен бұрын бір ай өтпеген салық төлеушінің Қазақстан Республикасы бойынша үш айдан асқан салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы осы салық органының басшысы не басшының орынбасары қол қойған және мөрімен бекітілген анықтама. Көрсетілген анықтама электрондық түрде берілген кезде уәкілетті органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталады;
әлеуетті өнім берушіге қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы және мөрі қойылған әлеуетті өнім берушінің осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдар мен "Қазақстанның даму банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есеп шоттарының үлгі жоспарына сәйкес банктің немесе банк филиалының алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан асқан мерзімге берешегінің жоқ екені туралы анықтаманың түпнұсқасы (егер әлеуетті өнім беруші бірнеше банктің немесе банк филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылған жағдайда, бұл анықтама осындай банктердің немесе банк филиалдарының әрқайсысынан ұсынылады). Анықтаманың берілгеніне конкурстық өтінімдер салынған конверттер ашылатын күнінің алдында бір ай өтпеуге тиіс. Анықтамаға қол қойған лауазымды тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттың болмауы осындай әлеуетті өнім берушіні біліктілік талаптарына сәйкес емес деп тану үшін негіздеме болып табылмайды;

3) технические спецификации с указанием точных технических характеристик предлагаемого товара в бумажном и электронном виде (в формате doc*);
4) оригинал или нотариально заверенная копия сертификата установленного образца о происхождении товара для внутреннего обращения "CT-KZ";
5) нотариально заверенная копия документа, подтверждающего соответствие производства медицинской техники международному стандарту ISO;
6) документы, подтверждающие соответствие предлагаемой медицинской техники требованиям, предусмотренным пунктом 133-104 настоящих Правил.
133-104. К закупаемой медицинской технике предъявляются следующие требования:
1) медицинская техника в соответствии с Кодексом и порядком, установленным уполномоченным органом в области здравоохранения, зарегистрирована в Республике Казахстан;
2) маркировка, потребительская упаковка и инструкция по применению медицинской техники соответствуют требованиям Кодекса и порядка, установленного уполномоченным органом в области здравоохранения;
3) медицинская техника является новой и ранее неиспользованной, при этом поставщик принимает на себя обязательства по предоставлению медицинской техники, произведенной не позднее двадцати четырех месяцев к моменту поставки;
4) медицинская техника, относящаяся к средствам измерения, внесена в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обеспечении единства измерений.
133-105. Конверты с заявками вскрываются комиссией во время, срок и месте, указанные в объявлении.
При вскрытии конвертов комиссия доводит до сведения потенциальных поставщиков регламент с указанием места, времени и даты проведения процедур. Регламент также размещается на интернет-ресурсе единого дистрибьютора.
133-106. Потенциальные поставщики либо их уполномоченные представители вправе присутствовать при вскрытии конвертов с заявками.
133-107. При вскрытии конвертов с заявками секретарь комиссии объявляет присутствующим лицам наименование и адрес потенциальных поставщиков, участвующих в конкурсе, наименования лотов, по которым представлены заявки потенциальных поставщиков, и регистрирует данную информацию в протоколе вскрытия конвертов с заявками.
133-108. В течение десяти рабочих дней с момента вскрытия конвертов с конкурсными заявками, комиссия рассматривает представленные конкурсные заявки потенциальных поставщиков на соответствие квалификационным требованиям и требованиям настоящих Правил.
133-109. Комиссия в соответствии с датой и временем согласно регламенту, но не позднее десятого рабочего дня рассмотрения конкурсных заявок доводит (путем проведения заседания и размещения на интернет-ресурсе единого дистрибьютора) до сведения потенциальных поставщиков протокол вскрытия, в котором отражается следующая информация:

3) ұсынылатын тауардың нақты техникалық сипаттамалары көрсетілген қағазда және электрондық түрдегі (doc* форматында) техникалық ерекшеліктер;
4) белгіленген үлгідегі ішкі айналысқа арналған тауардың шығуы тегі туралы "CT-KZ" сертификатының түпнұсқасы немесе оның нотариат растаған көшірмесі;
5) медициналық техника өндірісінің ISO халықаралық стандартына сәйкестігін растайтын құжаттың нотариат растаған көшірмесі;
6) ұсынылатын медициналық техниканың осы Ереженің 133-104-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар.
133-104. Сатып алынатын медициналық техникаға мынадай талаптар қойылады:
1) медициналық техника Кодекске және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпке сәйкес Қазақстан Республикасында тіркелген;
2) медициналық техниканы таңбалау, тұтынушы қаптамасы және қолдану жөніндегі нұсқаулық Кодекстің және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіптің талаптарына сәйкес келеді;
3) медициналық техника жаңа және бұрын пайдаланылмаған болып табылады, бұл ретте өнім беруші өндірілгеніне медициналық техниканы жеткізу кезінде жиырма төрт айдан аспаған медициналық техниканы ұсыну бойынша міндеттемелерді қабылдайды;
4) өлшеу құралдарына жататын медициналық техника Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі тізіліміне енгізілуі тиіс.
133-105. Комиссия өтінімдер салынған конверттерді хабарландыруда көрсетілген уақытта, мерзімде және орында ашады.
Комиссия конверттерді ашу кезінде рәсімдерді өткізу орны, уақыты мен күні көрсетілген регламентті әлеуетті өнім берушілердің назарына жеткізеді. Регламент бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсында да орналастырылады.
133-106. Әлеуетті өнім берушілер не олардың уәкілетті өкілдері өтінімдері бар конверттерді ашу кезінде қатысуға құқылы.
133-107. Өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде комиссия хатшысы қатысып отырған адамдарға конкурсқа қатысушы әлеуетті өнім берушілердің атаулары мен мекенжайларын, әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері ұсынылған лоттардың атауларын хабарлайды және бұл ақпаратты өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына тіркейді.
133-108. Комиссия конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашқан сәттен бастап он жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілер ұсынған конкурстық өтінімдердің біліктілік талаптарына және осы Ереженің талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
133-109. Комиссия регламентке сәйкес күні мен уақытына сай, бірақ конкурстық өтінімдерді қараудың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей ашу хаттамасын (отырыс өткізу және бірыңғай дистрибьютордың немесе медициналық техниканы сатып алуды ұйымдастырушының интернет-ресурсында орналастыру жолымен) әлеуетті өнім берушілердің назарына жеткізеді, онда мынадай ақпарат көрсетіледі:

1) наименования потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки с указанием номеров лотов, по которым принимает участие каждый из потенциальных поставщиков;
2) содержание конкурсных заявок потенциальных поставщиков;
3) наименования потенциальных поставщиков, конкурсные заявки которых не требуют дополнений или изменений;
4) наименования потенциальных поставщиков, к конкурсным заявкам которых имеются замечания;
5) замечания к конкурсным заявкам потенциальных поставщиков;
6) срок внесения дополнений для устранения замечаний, указанных комиссией;
7) номера лотов, по которым представлено менее двух конкурсных заявок.
133-110. Срок устранения замечаний, указанных комиссией, составляет три рабочих дня, не включая день оглашения протокола вскрытия.
133-111. После устранения замечаний измененная конкурсная заявка в виде дополнений, оформленных в соответствии с требованиями, предъявляемыми при подаче конкурсной заявки, представляется секретарю комиссии до 15 часов последнего рабочего дня срока внесения изменений, указанного в протоколе вскрытия.
133-112. Вскрытие конвертов с дополнениями осуществляется комиссией в 15 часов 30 минут в день окончания срока внесения изменений. Потенциальные поставщики либо их уполномоченные представители вправе присутствовать при вскрытии конвертов с дополнениями к конкурсным заявкам.
133-113. После изучения дополнений к конкурсным заявкам, представленным в срок для внесения изменений, комиссия в дату и время согласно регламенту, но не позднее трех рабочих дней с даты вскрытия конвертов с дополнениями, оглашает перечень потенциальных поставщиков, допущенных к процедуре определения наибольшей скидки.
133-114. Протокол допуска потенциальных поставщиков к процедуре определения наибольшей скидки подписывается комиссией в день оглашения перечня потенциальных поставщиков, допущенных к процедуре определения наибольшей скидки. Протокол допуска размещается единым дистрибьютором на своем интернет-ресурсе через один рабочий день после его подписания членами комиссии. Протокол допуска содержит следующую информацию:
1) наименования потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, с указанием номеров лотов, по которым принимает участие каждый из потенциальных поставщиков;
2) содержание конкурсных заявок потенциальных поставщиков;
3) наименования потенциальных поставщиков, к конкурсным заявкам которых не имелись замечания;
4) наименования потенциальных поставщиков, к конкурсным заявкам которых у комиссии имелись замечания, а также информацию о представлении дополнений к заявкам;

1) әлеуетті өнім берушілердің әрқайсысы қатысатын лоттардың нөмірлері көрсетілген, конкурстық өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атауы;
2) әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерінің мазмұны;
3) конкурстық өтінімдері толықтырулар мен өзгерістерді қажет етпейтін әлеуетті өнім берушілердің атауы;
4) конкурстық өтінімдеріне ескертулер бар әлеуетті өнім берушілердің атауы;
5) әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдеріне ескертулер;
6) комиссия көрсеткен ескертулерді жою үшін толықтырулар енгізу мерзімі;
7) екі конкурстық өтінімнен аз өтінім ұсынылған лоттардың нөмірі.
133-110. Комиссия көрсеткен ескертулерді жою мерзімі ашу хаттамасы жария етілген күнді қоспағанда, үш жұмыс күнін құрайды.
133-111. Ескертулер жойылғаннан кейін конкурстық өтінім беру кезінде қойылатын талаптарға сәйкес ресімделген толықтырулар түріндегі өзгертілген конкурстық өтінім ашу хаттамасында көрсетілген өзгерістерді енгізу мерзімінің соңғы жұмыс күні сағат 15.00-ге дейін комиссияның хатшысына ұсынылады
133-112. Толықтырулары бар конверттерді ашуды өзгерістер енгізу мерзімі аяқталған күні 15 сағат 30 минутта комиссия жүзеге асырады. Әлеуетті өнім берушілер не олардың уәкілетті өкілдері конкурстық өтінімдерге толықтырулар салынған конверттерді ашу кезінде қатысуға құқылы.
133-113. Өзгерістер енгізуге ұсынылған конкурстық өтінімдердің толықтырулары зерделенгеннен кейін комиссия регламентке сәйкес күні мен уақытта, бірақ толықтырулар салынған конверттер ашылатын күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, ең көп жеңілдікті айқындау рәсіміне рұқсат берілген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін хабарлайды.
133-114. Әлеуетті өнім берушілерге ең көп жеңілдікті айқындау рәсіміне рұқсат беру хаттамасына комиссия ең көп жеңілдікті анықтау рәсіміне рұқсат берілген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін жария еткен күні қол қояды. Бірыңғай дистрибьютор рұқсат беру хаттамасына комиссия мүшелері қол қойған соң бір жұмыс күнінен кейін оны өзінің интернет-ресурсында орналастырады. Рұқсат беру хаттамасында мынадай ақпарат қамтылады:
1) конкурстық өтінімдер ұсынған әрбір әлеуетті өнім берушілердің әрқайсысы қатысатын лоттардың нөмірлері көрсетілген әлеуетті өнім берушілердің атауы;
2) әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерінің мазмұны;
3) конкурстық өтінімдерге ескертулер болмаған әлеуетті өнім берушілердің атауы;
4) конкурстық өтінімдерге комиссияның ескертулері болған әлеуетті өнім берушілердің атауы, сондай-ақ өтінімдерге толықтырулар ұсыну туралы ақпарат;

5) решение комиссии о допуске потенциальных поставщиков к процедуре определения наибольшей скидки.
133-115. Комиссия отклоняет конкурсную заявку в целом либо по лотам после изучения представленных изменений, если:
1) представленная заявка не соответствует требованиям главы 11-4 настоящих Правил;
2) потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям, предусмотренным пунктом 133-102;
3) предлагаемая потенциальным поставщиком медицинская техника не отвечает требованиям, предусмотренным пунктом 133-104;
4) в случае, если экспертная комиссия признает медицинскую технику, предложенную потенциальным поставщиком, не соответствующей требованиям технических характеристик (технических спецификаций);
5) техническая характеристика предлагаемой медицинской техники в представленной технической спецификации не соответствует технической характеристике и (или) комплектации, указанной в регистрационном удостоверении и (или) регистрационном досье, размещенном на сайте государственной экспертной организации в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники.
133-116. В случае участия в конкурсе только одного отечественного производителя в лоте, с последним автоматически заключается долгосрочный договор при соответствии его квалификационным и иным требованиям, предусмотренным в главе 11-4 настоящих Правил.
133-117. В случае наличия конкурентной среды по лоту, комиссия определяет победителя по процедуре наибольшей ценовой скидки.
133-118. В 10 часов (времени города Астаны) рабочего дня, через один рабочий день со дня размещения на интернет-ресурсе единого дистрибьютора протокола допуска, комиссия начинает прием ценовых скидок от потенциальных поставщиков, допущенных к процедуре наибольшей ценовой скидки.
133-119. Потенциальный поставщик обеспечивает присутствие лица, уполномоченного на подачу ценовых скидок.
133-120. Первоначальная ценовая скидка потенциального поставщика представляется письменно с указанием наибольшей ценовой скидки по лоту, заверенной печатью потенциального поставщика и подписанной первым руководителем или лицом, уполномоченным подписывать такую ценовую скидку.
Минимальный шаг ценовой скидки составляет 1 % (один процент).
133-121. В случае непредставления потенциальным поставщиком первоначальной ценовой скидки по какому-либо лоту, потенциальный поставщик лишается возможности представить окончательную ценовую скидку по этому лоту и отстраняется от участия в процедуре определения наибольшей ценовой скидки по соответствующему лоту.

5) ең көп жеңілдікті анықтау рәсіміне әлеуетті өнім берушілерге рұқсат беру туралы комиссияның шешімі.
133-115. Ұсынылған өзгерістерді зерделегеннен кейін комиссия, егер:
1) ұсынылған өтінім осы Ереженің 11-4-тарауының талаптарына сәйкес келмейтін болса;
2) әлеуетті өнім беруші 133-102-тармақта көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) әлеуетті өнім беруші ұсынған медициналық техника 133-104-тармақта көзделген талаптарға сай болмаса;
4) сараптама комиссиясы әлеуетті өнім беруші ұсынған медициналық техниканы техникалық сипаттаманың (техникалық ерекшеліктің) талаптарына сәйкес келмейді деп таныса;
5) ұсынылған техникалық ерекшелікте ұсынылып отырған медициналық техниканың техникалық сипаттамасы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымының сайтында орналасқан, тіркеу куәлігінде және (немесе) тіркеу құжаттамасында көрсетілген техникалық сипаттамаға және (немесе) жинақтауышқа сәйкес келмесе, өтінімді толықтай не лоттар бойынша қайтарады.
133-116. Конкурсқа лот бойынша тек бір ғана отандық өндіруші қатысқан жағдайда, ол Ереженің 11-4-тарауында көзделген біліктілік және өзге де талаптарға сәйкес келген кезде онымен автоматты түрде ұзақ мерзімді шарт жасалады.
133-117. Лот бойынша бәсекелес орта болған жағдайда, комиссия жеңімпазды ең жоғары баға жеңілдігі рәсімі бойынша айқындайды.
133-118. Бірыңғай дистрибьютордың интернет-ресурсында рұқсат беру хаттамасын орналастырған күннен бастап бір жұмыс күнінен кейінгі жұмыс күні сағат 10.00-де (Астана қаласының уақытымен) комиссия ең көп баға жеңілдігі рәсіміне қатысатын әлеуетті өнім берушілерден баға жеңілдіктерін қабылдауды бастайды.
133-119. Әлеуетті өнім беруші баға жеңілдігін беруге уәкілетті тұлғасының қатысуын қамтамасыз етеді.
133-120. Әлеуетті өнім берушінің бастапқы баға жеңілдігі әлеуетті өнім берушінің мөрімен расталған және бірінші басшының немесе осындай баға жеңілдігіне қол қоюға уәкілетті адамның қолы қойылған лот бойынша баға жеңілдігі көрсетіле отырып, жазбаша түрде ұсынылады.
Баға жеңілдігінің ең төменгі қадамы 1 %-ды (бір пайыз) құрайды.
133-121. Қандай да бір лот бойынша әлеуетті өнім беруші бастапқы баға жеңілдігін ұсынбаған жағдайда, әлеуетті өнім беруші осы лот бойынша түпкілікті баға жеңілдігін ұсыну мүмкіндігінен айырылады және тиісті лот бойынша ең көп баға жеңілдігін айқындау рәсіміне қатысудан шеттетіледі.

133-122. Если в результате отстранения в процедуре определения наибольшей ценовой скидки по соответствующему лоту остается один поставщик, последний признается победителем.
133-123. Секретарь комиссии объявляет все представленные потенциальными поставщиками ценовые скидки, в том числе наибольшую ценовую скидку по лоту, и предлагает им увеличить первоначальную ценовую скидку.
133-124. Время для приема окончательных ценовых скидок составляет до пяти минут с момента объявления секретарем комиссии о начале приема таких ценовых скидок.
133-125. В случае, если потенциальный поставщик, предложивший первоначальную ценовую скидку, не представит окончательную ценовую скидку, комиссия принимает его первоначальную ценовую скидку как окончательную.
133-126. Процедура определения наибольшей ценовой скидки будет являться окончательной при условии наличия одной наибольшей ценовой скидки.
133-127. При наличии двух одинаковых ценовых скидок по лоту, победитель определяется по максимальной доле казахстанского содержания согласно "СТ KZ".
В случае предоставления одинаковой доли казахстанского содержания согласно "СТ KZ", победителем признается потенциальный поставщик, ранее предоставивший заявку на участие в конкурсе.
133-128. Потенциальный поставщик, ценовая скидка которого будет являться наибольшей по отношению к другим ценовым скидкам, признается победителем.
133-129. Представленная ценовая скидка действует в течение срока действия долгосрочного договора поставки. Ценовая скидка изменяется в сторону увеличения и не подлежит изменению в сторону уменьшения.
133-130. Представленная ценовая скидка применяется к ценам медицинской техники на год закупа по следующей формуле:
Р - S = D
Р - предельная цена, установленная уполномоченным органом в области здравоохранения;
S - ценовая скидка;
D - цена медицинской техники.
133-131. Комиссия подводит итоги и подписывает протокол.
133-132. В протоколе итогов указываются:
1) дата, время начала и окончания процедуры определения наибольшей скидки;
2) наименования и местонахождение потенциальных поставщиков, участвовавших в процедуре определения наибольшей скидки;
3) наименования и краткое описание лотов;
4) наименования лотов, на которые не вышел ни один потенциальный поставщик;
5) наибольшая скидка, определенная по итогам конкурса;
6) наименования и местонахождение победителей конкурса;
7) информация о предоставлении только одной заявки потенциальным поставщиком, с которым автоматически заключается долгосрочный договор поставки.
133-133. Не позднее одного рабочего дня с момента окончания процедуры определения наибольшей скидки единый дистрибьютор публикует на интернет-ресурсе протокол итогов конкурса на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники по лотам.

133-122. Егер тиісті лот бойынша ең көп шартты баға жеңілдігін айқындау рәсіміне қатысудан шеттетілу нәтижесінде бір ғана әлеуетті өнім беруші қалса, соңғысы жеңімпаз деп танылады.
133-123. Комиссия хатшысы әлеуетті өнім берушілер ұсынған барлық баға жеңілдіктерін, соның ішінде лот бойынша ең көп шартты баға жеңілдігін жариялайды және оларға бастапқы шартты баға жеңілдігін арттыруға ұсыныс жасайды.
133-124. Түпкілікті баға жеңілдіктерін қабылдау уақыты комиссия хатшысының осындай баға жеңілдіктерін қабылдаудың басталғаны туралы хабарлаған кезінен бастап бес минутқа дейінгі уақытты құрайды.
133-125. Егер бастапқы баға жеңілдігін ұсынған әлеуетті өнім беруші түпкілікті баға жеңілдігін ұсынбаса, комиссия оның бастапқы баға жеңілдігін түпкілікті ретінде қабылдайды.
133-126. Ең жоғары баға жеңілдігін айқындау рәсімі ең жоғары баға жеңілдігі біреу болған жағдайда түпкілікті болып табылады.
133-127. Лот бойынша бірдей екі түпкілікті баға жеңілдігі болған жағдайда, жеңімпаз "СТ КZ"-ға сәйкес қазақстандық қамтудың ең көп үлесі бойынша айқындалады.
Бірдей қазақстандық қамту үлесі ұсынылған жағдайда, "СТ КZ"-ға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінімді бұрын берген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
133-128. Басқа баға жеңілдіктеріне қарағанда ең жоғары баға жеңілдігін ұсынған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
133-129. Ұсынылған баға жеңілдігі ұзақ мерзімді жеткізу шартының қолданылу мерзімінде әрекет етеді. Баға жеңілдігі өсу жағына өзгереді және кему жағына қарай өзгермеуге тиіс.
133-130. Ұсынылған баға жеңілдігі медициналық техниканы бір жылға сатып алу бағаларына мынадай формула бойынша қолданылады:
P - S = D
Р - денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген шекті баға;
S - баға жеңілдігі;
D – медициналық техниканың бағасы.
133-131. Комиссия қорытынды шығарады және хаттамаға қол қояды.
133-132. Қорытындылар хаттамасында:
1) ең көп жеңілдікті айқындау рәсімі өтетін күн, басталу және аяқталу уақыты;
2) ең көп жеңілдікті айқындау рәсіміне қатысқан әлеуетті өнім берушілердің атаулары мен мекенжайлары;
3) лоттардың атаулары мен қысқаша сипаттамалары;
4) бірде бір әлеуетті өнім беруші шықпаған лоттардың атаулары;
5) конкурстың қорытындысы бойынша айқындалған ең көп жеңілдік;
6) конкурс жеңімпаздарының атаулары мен мекенжайлары;
7) автоматты түрде ұзақ мерзімді жеткізу шарты жасалатын бір ғана өтінім ұсынған әлеуетті өнім беруші туралы ақпарат көрсетіледі.
133-133. Ең көп жеңілдікті анықтау рәсімінің аяқталған кезден бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай дистрибьютор лот бойынша медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсының қорытынды хаттамасын интернет-ресурста жариялайды.

133-134. Единый дистрибьютор заключает долгосрочный договор поставки медицинской техники на основании протокола итогов конкурса в течение пяти рабочих дней с момента его подписания, в соответствии с Типовым долгосрочным договором поставки медицинской техники согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
133-135. В течение пяти рабочих дней со дня заключения долгосрочных договоров поставки медицинской техники единый дистрибьютор направляет информационное письмо с итогами проведенного конкурса и списком победителей конкурса уполномоченному органу в области здравоохранения и заказчикам с приложением протокола итогов конкурса и копии технических спецификаций победителя конкурса в бумажном и электронном виде (в формате doc*).
133-136. По итогам проведенного конкурса уполномоченный орган в области здравоохранения утверждает список медицинской техники, подлежащий закупу у единого дистрибьютора.
133-137. Единый дистрибьютор после получения утвержденного уполномоченным органом в области здравоохранения списка медицинской техники, подлежащей закупу у единого дистрибьютора, размещает его на своем интернет-ресурсе с указанием наименований медицинской техники, технической спецификации и комплектации, стоимости за единицу и в разрезе комплектации, сроков поставки по каждому наименованию товара.
133-138. В целях определения потребности в медицинской технике отечественного производителя по долгосрочным договорам поставки, приобретаемой за счет средств республиканского бюджета, включая целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций на местном уровне, заказчики представляют уполномоченному органу в области здравоохранения информацию, которая содержит перечень медицинской техники, количество, техническую спецификацию, клинико-техническое обоснование.
Уполномоченный орган в области здравоохранения в течение десяти рабочих дней с момента получения информации от заказчиков направляет полученную информацию лизингодателю для проведения экспертизы в части клинико-технического обоснования и вынесения экспертного заключения.
Лизингодатель в течение двадцати рабочих дней с момента представления информации уполномоченным органом в области здравоохранения, а также информации от заказчиков, приобретающих медицинскую технику за счет средств местного бюджета, в целях определения уровня готовности организаций здравоохранения в принятии и надлежащей эксплуатации медицинской техники, соответствия медицинской техники услугам, представляемым организацией здравоохранения проводит экспертизу в части клинико-технического обоснования и по ее результатам выносит экспертное заключение.
Лизингодатель в течение трех рабочих дней с момента вынесения экспертного заключения направляет экспертное заключение в уполномоченный орган в области здравоохранения.
Уполномоченный орган в области здравоохранения в течение десяти рабочих дней с момента представления экспертного заключения лизингодателем направляет полученное экспертное заключение заказчику для представления последующей заявки единому дистрибьютору.

133-134. Бірыңғай дистрибьютор осы Ережеге 16-қосымшаға сәйкес медициналық техниканы жеткізудің үлгілік ұзақ мерзімді шартына сәйкес қорытынды хаттаманың негізінде, оған қол қойылған кезден бастап бес жұмыс күні ішінде медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасады.
133-135. Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шарттарын жасасқан күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға және тапсырыс берушілерге конкурстың қорытынды хаттамасын және конкурс жеңімпазының техникалық ерекшеліктерінің көшірмелерімен қоса, қағаз (doc* форматында) және электрондық түрде өткізілген конкурстың қорытындысы және конкурс жеңімпаздарының тізімі көрсетілген ақпараттық хат жібереді.
133-136. Өткізілген конкурстың қорытындысы бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бірыңғай дистрибьютордан сатып алынуға тиіс медициналық техниканың тізімін бекітеді.
133-137. Бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен, бірыңғай дистрибьютордан сатып алынуға тиіс медициналық техниканың тізімін алғаннан кейін медициналық техниканың атауларын техникалық сипаттамасы мен жиынтығын, тауардың әрбір атауы бойынша бір бірлігінің және жиынтық бөлінісіндегі шекті бағасын, медициналық техниканы жеткізу кезеңінің ұзақтығын көрсете отырып, өзінің интернет-ресурсына орналастырады.
133-138. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қоса алғанда, республикалық бюджет қаражаты есебінен сатып алынатын ұзақ мерзімді жеткізу шарттары бойынша отандық өндірушінің медициналық техникасына қажеттілікті айқындау мақсатында тапсырыс берушілер денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға медициналық техниканың тізбесі, саны, техникалық ерекшелігі, клиникалық-техникалық негіздемесі қамтылған ақпаратты ұсынады.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган ақпаратты алған кезден бастап он жұмыс күні ішінде тапсырыс берушілерден алған ақпаратты клиникалық-техникалық негіздеме бөлігінде сараптама жүргізу және сараптамалық қорытынды шығару үшін лизинг берушіге жібереді.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган ақпарат берген кезден бастап, сондай-ақ медициналық техниканы жергілікті бюджет есебінен иеленетін тапсырыс берушілерден алған ақпараттарды ұсынған сәттен бастап жиырма жұмыс күні ішінде лизинг беруші денсаулық сақтау ұйымының медициналық техниканы қабылдауға және тиісінше пайдалануға беруге дайындық деңгейін, медициналық техниканың денсаулық сақтау ұйымы көрсететін қызметтерге сәйкестігін анықтау мақсатында клиникалық-техникалық негіздемесі бөлігінде сараптама жүргізеді және оның нәтижелері бойынша сараптамалық қорытынды шығарады.
Лизинг беруші сараптамалық қорытынды шығарылған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде алынған ақпаратты денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға жібереді.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган лизинг беруші сараптамалық қорытындыны ұсынған кезден бастап он жұмыс күні ішінде алған сараптамалық қорытындыны тапсырыс берушіге кейіннен бірыңғай дистрибьюторға өтінім ұсыну үшін жолдайды.

133-139. Заказчики после утверждения списка уполномоченным органом в области здравоохранения представляют единому дистрибьютору заявку, которая содержит:
1) наименование закупаемой медицинской техники;
2) комплектацию, количество, срок, условия и место поставки;
3) копию экспертного заключения лизингодателя в случае приобретения медицинской техники за счет средств республиканского бюджета, включая целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций на местном уровне;
4) полное наименование заказчиков с приложением копии справки или свидетельства о государственной регистрации, устава/положения, их реквизиты, адрес (почтовый и юридический), контактные номера телефонов, факсов, адрес электронной почты, должность, фамилию, имя, отчество (при наличии) первого руководителя или лица, его замещающего, с приложением копии документа, подтверждающего занимаемую должность, фамилии, имена, отчества (при наличии) ответственных лиц за осуществление закупа, наименование программы, подпрограммы, специфики, в рамках которой планируется закуп.
Единый дистрибьютор в течение пяти рабочих дней со дня получения заявки от заказчиков передает на подписание заказчикам по акту приема-передачи договора закупа.
Заказчики не позднее десяти рабочих дней со дня получения договоров закупа от единого дистрибьютора подписывают их в полном объеме.
133-140. Единый дистрибьютор обязуется ежегодно, после заключения долгосрочного договора поставки медицинской техники, осуществлять закуп медицинской техники на основании заявок заказчиков на каждый предстоящий календарный год, который оформляется дополнительным соглашением о поставке медицинской техники на соответствующий финансовый год, являющимся неотъемлемой частью долгосрочного договора поставки медицинской техники при условии:
1) включения медицинской техники в список единого дистрибьютора;
2) определения заказчиками количества (объема) поставки медицинской техники;
3) подтверждения соответствия требованиям к потенциальному поставщику, медицинской технике, установленных условиями долгосрочного договора поставки медицинской техники.
Единый дистрибьютор ежегодно не позднее 30 (тридцать) календарных дней с момента получения заявок от заказчиков направляет на подписание отечественному производителю дополнительное соглашение о поставке медицинской техники, закупаемой в рамках долгосрочного договора поставки. Отечественный производитель обязан подписать дополнительное соглашение не позднее 10 (десять) рабочих дней со дня его получения.

133-139. Тапсырыс берушілер денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган тізімді бекіткеннен кейін бірыңғай дистрибьюторға өтінім береді, онда мыналар қамтылуы тиіс:
1) сатып алынатын медициналық техниканың атауы;
2) жиынтығы, саны, мерзімі, талаптары және жеткізу орны;
3) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қоса алғанда, республикалық бюджет қаражаты есебінен медициналық техника сатып алынған жағдайда лизинг берушінің сараптама қорытындысының көшірмесі;
4) тапсырыс берушілердің мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасы немесе куәлігі, жарғы/ереже көшірмелерінің қосымшаларымен толық атауы, олардың деректемелері, мекенжайы (пошта және заңды), байланыс телефондарының, факстарының нөмірлері, электрондық поштасының мекенжайы, бірінші басшының немесе оны алмастыратын адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), сатып алуды жүзеге асыруға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), шеңберінде сатып алу жоспарланған бағдарламаның, кіші бағдарламаның, ерекшеліктің атауы.
Бірыңғай дистрибьютор тапсырыс берушілерден өтінім алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде сатып алу шартын қабылдау-беру актісі бойынша тапсырыс берушілерге қол қоюға береді.
Тапсырыс берушілер бірыңғай дистрибьютордан сатып алу шартын алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей толық көлемде оларға қол қоюға міндетті.
133-140. Бірыңғай дистрибьютор медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасқаннан кейін медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартының ажырамас бөлігі болып табылатын медициналық техниканы жеткізу туралы тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісіммен ресімделетін тапсырыс берушілердің әрбір келесі күнтізбелік жылға өтінімдерінің негізінде жыл сайын мына шарттармен медициналық техниканы сатып алуды жүзеге асыруға міндеттенеді:
1) медициналық техниканы бірыңғай дистрибьютордың тізіміне енгізу;
2) тапсырыс берушілердің медициналық техниканы жеткізу санын (көлемін) айқындауы;
3) медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартының талаптарында белгіленген әлеуетті өнім берушіге, медициналық техникаға қойылатын талаптарға сәйкестігін растауы.
Бірыңғай дистрибьютор жыл сайын, тапсырыс берушілерден өтінім алған кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей отандық тауар өндірушіге ұзақ мерзімді жеткізу шарты шеңберінде сатып алынатын медициналық техниканы жеткізу туралы қосымша келісімді қол қою үшін жібереді. Отандық тауар өндіруші қосымша келісімді алғаннан кейін оған 10 (күн) жұмыс күнінен кешіктірмей қол қоюға міндетті.

133-141. Единый дистрибьютор вправе не чаще одного раза в год, на основании представленной уполномоченным органом в области здравоохранения предельной стоимости и технических характеристик в сторону улучшения, после проведения лизингодателем экспертизы, подтверждающей изменение предельной стоимости и/или изменение технических характеристик в сторону улучшения, внести изменения в долгосрочный договор путем заключения дополнительного соглашения.
Внесение такого изменения допускается по взаимному согласию сторон, по прошествии одного года действия долгосрочного договора поставки медицинской техники и не более одного раза в год.
При этом к предельной стоимости медицинской техники на год закупа будет применятся формула согласно пункта 133-130 настоящих Правил.
133-142. Конкурс на заключение долгосрочного договора поставки медицинской техники признается несостоявшимся в целом либо в части отдельных лотов, в случаях:
1) отсутствия представленных заявок по лоту;
2) отклонения всех представленных заявок по лоту;
3) непредставления ценовых скидок всеми потенциальными поставщиками при процедуре определения наибольшей скидки.
133-143. Основаниями для расторжения долгосрочного договора поставки являются:
1) неоднократное нарушение обязательств, предусмотренных в договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан;
3) отказ от поставки (независимо от причин и обстоятельств) в течение двух лет подряд;
4) включение поставщика в перечень недобросовестных потенциальных поставщиков;
5) случаи неоднократной поставки товара, ненадлежащего качества.";
пункт 140 изложить в следующей редакции:
"140. Внесенное обеспечение исполнения договора о закупе (договора поставки) возвращается поставщику по его письменному обращению после полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по этому договору в сроки, указанные в договоре.";
в приложении 9 к указанным Правилам:
подпункт 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"5) Единый дистрибьютор по закупу и обеспечению лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения (далее – Единый дистрибьютор) – юридическое лицо, осуществляющее в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи организацию закупа, заключение по его результатам договоров поставки с Поставщиками, а также обеспечение Заказчиков лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения.";
в пункте 5:
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Приемка товара по количеству и качеству производится уполномоченным представителем Заказчика в момент приемки ее от уполномоченного представителя Единого дистрибьютора. В день поставки товара представители Сторон проверяют количество и качество товара. Заказчик не позднее трех рабочих дней с момента поставки товара от Единого дистрибьютора подписывает сопроводительные документы на товар и передает их в полном объеме уполномоченному представителю Единого дистрибьютора.";
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Допускается замена поставляемого товара или его части по соглашению Сторон, при условии сохранения (уменьшения) цены, объема и срока поставки такого товара.";
часть седьмую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой Стороне в соответствии с Договором, формируется в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью либо высылается в виде письма, телеграммы и факса с последующим предоставлением оригинала.";
в приложении 11 к указанным Правилам:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

133-141. Бірыңғай дистрибьютор денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган ұсынған шекті құнының және жақсару жағына техникалық сипаттамаларының негізінде лизинг беруші шекті құнының өзгерісін және/немесе жақсару жағына техникалық сипаттаманың өзгерісін растайтын сараптама жүргізгеннен кейін ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім жасау жолымен жылына бір рет өзгеріс енгізуге құқылы.
Мұндай өзгеріс енгізуге тараптардың өзара келісуі бойынша медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартының қолданысына бір жыл өткенде және жылына бір рет қана жол беріледі.
Бұл ретте сатып алу жылына медициналық техниканың шекті құнына осы Ереженің 133-130-тармағына сәйкес формула қолданылатын болады.
133-142. Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсы мынадай:
1) лот бойынша өтінім ұсынылмаған;
2) лот бойынша ұсынылған барлық өтінімдер қайтарылған;
3) ең көп жеңілдікті анықтау рәсімі кезінде әлеуетті өнім берушілердің барлығы баға жеңілдігін ұсынбаған жағдайларда, толықтай не жекелеген лоттар бөлігінде өткізілмеді деп танылады.
133-143. Мыналар:
1) шартта көзделген міндеттемелердің бірнеше мәрте бұзылуы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға лицензияның қайтарылуы;
3) екі жыл қатарынан жеткізуден бас тарту (себептері мен мән-жайларына қарамастан);
4) әлеуетті өнім берушінің жосықсыз әлеуетті өнім берушілердің тізбесіне енгізілуі;
5) бірнеше рет сапасы лайықсыз тауарды жеткізуі ұзақ мерзімді жеткізу шартын бұзуға негіздеме болады.";
140-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"140. Өнім берушілер осы шарт бойынша өз міндеттемелерін, шартта көрсетілген мерзімде толық және тиісінше орындағаннан кейін оның жазбаша өтініші бойынша сатып алу туралы шарттың (жеткізу шарты) орындалуына енгізілген қамтамасыз ету өнім берушіге қайтарылады.";
көрсетілген Ережеге 9-қосымшада:
1-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу және қамтамасыз ету жөніндегі бірыңғай дистрибьютор (бұдан әрі – бірыңғай дистрибьютор) – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде сатып алуды ұйымдастыруды, оның нәтижелері бойынша Өнім берушілермен жеткізу шарттарын жасасуды, сондай-ақ Тапсырыс берушілерді дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз етуді жүзеге асыратын заңды тұлға.";
5-тармақта:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкілінен тауарды қабылдау кезінде Тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі оны саны мен сапасы бойынша қабылдауды жүзеге асырады. Тауарды жеткізген күні Тараптардың өкілдері тауардың саны мен сапасын тексереді. Тапсырыс беруші бірыңғай дистрибьютордан тауар жеткізілген кезден бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей тауардың ілеспе құжаттарына қол қояды және оларды толық көлемде бірыңғай дистрибьютордың уәкілетті өкіліне береді.";
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеткізілетін тауарды немесе оның бөліктерін ауыстыруға осындай тауардың бағасы, көлемі және мерзімі сақталған (төмендеген) жағдайда, Тараптардың келісімі бойынша рұқсат етіледі.";
8-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шартқа сәйкес бір Тарап екінші Тарапқа жолдайтын кез келген хабарлама электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат түрінде жасалады не кейіннен түпнұсқасын бере отырып хат, жеделхат немесе факс түрінде жіберіледі.";
көрсетілген Ережеге 11-қосымшада:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Оплата по Договору производится при условии своевременного предоставления Покупателю надлежаще оформленных (с обязательной ссылкой на Договор) оригиналов следующих документов, подтверждающих поставку продукции:
1) счет-фактура Поставщика;
2) накладная на отпуск товара на сторону с указанием номера и срока действия заключения о безопасности и качестве;
3) товаротранспортная накладная Поставщика, с отметкой о принятии продукции по количеству и качеству Покупателем или его законным представителем;
4) упаковочный лист Поставщика, с отметкой о принятии продукции по количеству и качеству Покупателем или его законным представителем;
5) акт приема-передачи продукции с отметкой Сторон или их законных представителей, составленных на месте приема-передачи;
6) акт сверки взаимных расчетов, подписанный Сторонами (данный документ представляется Поставщиком с последней партией продукции).";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Покупатель вправе в одностороннем порядке расторгнуть (отказаться от исполнения Договора) Договор полностью или частично (в отношении поставки отдельных лекарственных средств и изделий медицинского назначения, срок поставки которых Поставщик нарушил) путем направления Поставщику соответствующего письменного уведомления без возмещения Поставщику каких-либо расходов и убытков в случаях, если:
1) просрочка поставки продукции превысит 30 (тридцать) календарных дней, и (или) задержка выплаты пени и (или) штрафа превысит 15 (пятнадцать) календарных дней;
2) Поставщик предоставил обеспечение исполнения договора с нарушением требований пункта 139 Правил.
Договор считается расторгнутым полностью или частично по истечении даты вступления в силу расторжения Договора с даты получения Поставщиком соответствующего письменного уведомления Покупателя о расторжении Договора в одностороннем порядке (отказа от исполнения Договора), где указывается причина расторжения Договора, объем аннулируемых договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора, которая не превышает тридцати дней. При одностороннем частичном расторжении покупателем Договора в отношении поставки отдельной продукции, обязательства сторон по Договору в оставшейся части не прекращаются.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. В случае несвоевременного или неполного исполнения Поставщиком обязательства, установленного пунктом 8 части 5 Договора, Покупатель имеет право расторгнуть Договор в одностороннем порядке. При этом наличие какого-либо дополнительного соглашения о таком расторжении не требуется.";

"5. Шарт бойынша төлем Сатып алушыға өнімді жеткізгенін растайтын мына құжаттардың тиісті ресімделген (Шартқа міндетті түрде сілтеме жасалуға тиіс) түпнұсқаларын уақтылы тапсырған кезде жүргізіледі:
1) Өнім берушінің шот-фактурасы;
2) қауіпсіздігі және сапасы туралы қорытындының нөмірі мен қолданылу мерзімі көрсетілген тараптарға тауарды босату жүкқұжаты;
3) Сатып алушының немесе оның заңды өкілінің өнімді саны мен сапасы бойынша қабылдағаны туралы белгісі бар Өнім берушінің тауар-көліктік жүкқұжаты;
4) Сатып алушының немесе оның заңды өкілінің саны мен сапасы бойынша өнімді қабылдағаны туралы белгісі бар Өнім берушінің қаптама қағазы;
5) қабылдау-беру орнында жасалған, Тараптардың немесе олардың заңды өкілдері белгі қойған қабылдау-беру актісі;
6) Тараптар қол қойған өзара есеп айырысудың салыстыру актісі (бұл құжатты өнім беруші өнімнің соңғы партиясымен ұсынады).";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Сатып алушы өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жіберу арқылы (Өнім беруші жеткізу мерзімін бұзған жекелеген дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды жеткізуге қатысты):
1) өнім жеткізу мерзімін кешіктіру күнтізбелік 30 (отыз) күннен асқан және (немесе) өсімпұл және (немесе) айыппұл төлеуді кідірту күнтізбелік 15 (он бес) күннен асқан;
2) шартты орындауды қамтамасыз етуді Өнім беруші Ереженің 139-тармағының талаптарын бұза отырып ұсынған жағдайларда, Өнім берушіге қандай да бір залал мен шығындарын өтемей шартты бір жақты тәртіппен толықтай немесе ішінара бұзуға (шартты орындаудан бас тартуға) құқылы.
Өнім беруші шартты біржақты тәртіппен бұзу (Шартты орындаудан бас тарту) себебі туралы күші жойылатын шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне енуінің отыз күннен аспайтын күні көрсетілген Сатып алушының тиісті жазбаша хабарламасын алған күннен бастап Шартты бұзу күшіне енген күн өткен соң Шарт толықтай немесе ішінара бұзылды деп саналады. Сатып алушы жекелеген өнімді жеткізуге қатысты ішінара Шартты біржақты тәртіппен бұзған кезде тараптардың Шарттың қалған бөлігі бойынша міндеттемелері тоқтатылмайды.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Өнім беруші Шарттың 5-бөлігінің 8-тармағында белгіленген міндеттемелерді уақтылы немесе толық орындамаған жағдайда, Сатып алушы Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы. Бұл ретте мұндай бұзу туралы қандай да бір қосымша келісімнің болуы талап етілмейді.";

дополнить указанные Правила приложениями 15, 16 согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 июля 2015 года № 515
Приложение 15
к Правилам организации и проведения закупа
лекарственных средств, профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов, изделий
медицинского назначения и медицинской
техники, фармацевтических услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
(Кому) ________________________________________________________
(наименование Единого дистрибьютора)
(От кого) _____________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка
на участие в конкурсе на заключение долгосрочных
договоров поставки медицинской техники
Сведения о юридическом лице, претендующем на участие в конкурсе
(потенциальном поставщике):
Полное наименование юридического лица - потенциального поставщика (в соответствии со свидетельством о государственной регистрации)
Номер и дата свидетельства о государственной регистрации юридического лица
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН)
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
Юридический, почтовый адрес и адрес электронной почты, контактные телефоны потенциального поставщика
Банковские реквизиты юридического лица (включая полное наименование банка или его филиала)
Ф.И.О. первого руководителя юридического лица
___________________ (указывается полное наименование
юридического лица) настоящей заявкой на участие в конкурсе на
заключение долгосрочных договоров поставки медицинской техники (далее
– Заявка) предлагает осуществить поставку медицинской техники по
следующим лотам:
______________________________________________________________.
(номер лота, наименование товара)
2. ___________________ (указывается полное наименование
юридического лица) настоящей заявкой выражает желание принять участие
в конкурсе на заключение долгосрочных договоров поставки медицинской
техники в качестве потенциального поставщика и выражает согласие
поставить медицинскую технику в соответствии с требованиями и
условиями, предусмотренными главой 11-4 настоящих Правил.
3. Потенциальный поставщик подтверждает, что он ознакомлен с
требованиями и условиями, предусмотренными главой 11-4 настоящих
Правил, и осведомлен об ответственности за предоставление конкурсной
комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации,
качественных и иных характеристиках поставки медицинской техники, а
также иных ограничениях, предусмотренных действующим
законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик принимает на себя полную
ответственность за представление в данной заявке и прилагаемых к ней
документах таких недостоверных сведений.

көрсетілген Ереже осы қаулыға 1, 2-қосымшаларға сәйкес 15, 16-қосымшалармен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 515 қаулысына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету бойынша дәрілік
заттарды, профилактикалық
(иммундық-биологиялық,
диагностикалық, дезинфекциялық)
препараттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы,
фармацевтикалық қызметтерді
сатып алуды ұйымдастыру және
өткізу ережесіне
15-қосымша
Кімге ______________________________________________________________
(Бірыңғай дистрибьютордың атауы)
Кімнен _____________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына қатысуға өтінім
Конкурсқа қатысуға үміткер заңды тұлға (әлеуетті өнім беруші) туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің толық атауы (мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі мен күні
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
Әлеуетті өнім берушінің заңды, пошталық мекенжайы және электрондық поштасының мекенжайы, байланыс телефондары
Заңды тұлғаның банктік деректемелері (банктің немесе оның филиалының толық атауын қоса алғанда)
Заңды тұлғаның бірінші басшысының Т.А.Ә.
___________________ (заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі) осы медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына қатысуға өтініммен (бұдан әрі – өтінім)
____________________________________________________________________
(лот нөмірі, тауардың атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
лоттары бойынша медициналық техниканы жеткізуді жүзеге асыруды ұсынады.
2. ________________ (заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі) осы өтініммен медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға тілек білдіреді және медициналық техниканы осы Ереженің 11-4-тарауында көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес жеткізуге келісімін білдіреді.
3. Әлеуетті өнім беруші осы Ереженің 11-4-тарауында көзделген талаптармен және шарттармен танысқанын және конкурстық комиссияға өзінің құзыреттілігі, біліктілігі, медициналық техниканы жеткізу сапасы және өзге де сипаттамалары туралы жалған мәлімет бергені үшін жауапкершілік, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген басқа шектеулер туралы хабардар екенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу конкурсына қатысуға берген өтінімінде және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай жалған мәліметтерді бергені үшін жауапкершілікті толық қабылдайды.

4. Перечень прилагаемых документов.
п\п
Наименование документа
Количество листов
1.
2.
5. Настоящая заявка действует в течение ___ дней.
6. До момента заключения долгосрочного договора поставки
медицинской техники настоящая заявка будет выполнять роль
обязательного договора между нами.
_______________ ___________________________________
(Подпись, дата) (должность, фамилия, имя, отчество)
М.П.
Имеющий все полномочия подписать конкурсную заявку от имени и
по поручению ________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 июля 2015 года № 515
Приложение 16
к Правилам организации и проведения закупа
лекарственных средств, профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов, изделий
медицинского назначения и медицинской
техники, фармацевтических услуг
по оказанию гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Типовой долгосрочный договор поставки медицинской техники
№ _______
город Астана
"____" _________20__ г.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК-Фармация" (далее – Единый дистрибьютор), в лице председателя правления, действующего на основании Устава, именуемое в дальнейшем "Покупатель", с одной стороны, и
__________________________, в лице директора _______________________, действующего/ей на основании Устава, именуемое в дальнейшем "Поставщик", с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", а по отдельности - "Сторона", принимая во внимание, что:
уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) в соответствии с подпунктами 20), 50), 68) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 76 и статьи 77 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) осуществляет государственное регулирование цен на медицинскую технику, приобретаемую для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП), ежегодно устанавливая предельные цены для закупа медицинской техники, определяет и утверждает список медицинской техники, закупаемой у Единого дистрибьютора,
и руководствуясь:
пунктом 1 статьи 77 Кодекса;
подпунктом 2) пункта 7 Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию ГОБМП, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 (далее – Правила);
на основании:
протокола итогов конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки медицинской техники от __________ года № _____;
договорились заключить настоящий Долгосрочный договор поставки медицинской техники от __________ года № _____ (далее - Договор) о нижеследующем:

4. Қоса берілетін құжаттардың тізбесі.
Р/с
Құжаттың атауы
Парақтардың саны
1.
2.
5. Осы өтінім ___ күн ішінде әрекет етеді.
6. Медициналық техниканы ұзақ мерзімді жеткізу шартын жасасу кезіне дейін осы өтінім біздің арамыздағы міндетті шарттың рөлін атқарады.
___________________ _____________________________
(қолы, күні) (лауазым, Т.А.Ә.)
М.О.
Конкурстық өтінімге _____________________________ атынан және оның
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
тапсырмасымен қол қоюға барлық өкілеттігі бар
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 515 қаулысына
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету бойынша дәрілік
заттарды, профилактикалық
(иммундық-биологиялық,
диагностикалық, дезинфекциялық)
препараттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы,
фармацевтикалық қызметтерді
сатып алуды ұйымдастыру және
өткізу ережесіне
16-қосымша
Медициналық техниканы жеткізудің № ____ ұзақ мерзімді үлгілік шарты
Астана қаласы "__"________ 2015 ж.
Бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталатын "СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бірыңғай дистрибьютор) атынан Жарғы негізінде әрекет ететін Басқарма төрағасы бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ______________________________ атынан Жарғы негізінде әрекет ететін директор екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке-жеке "Тарап" деп аталып,
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабы 1-тармағының 20), 50), 68) тармақшаларына, 76-бабының 2-тармағына және 77-бабына сәйкес жыл сайын медициналық техниканы сатып алудың шекті бағаларын белгілей отырып, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) көрсету үшін сатып алынатын медициналық техниканың бағасын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратынын, бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын медициналық техника тізімін айқындайтын және бекітетінін ескере отырып,
және:
Кодекстің 77-бабының 1-тармағын;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесінің (бұдан әрі – Ереже) 7-тармағының 2) тармақшасын басшылыққа ала отырып;
мыналардың:
медициналық техниканы жеткізуге ұзақ мерзімді шарттар жасау конкурсы қорытындыларының ___________ жылғы № ________ хаттамасының негізінде:
төмендегілер туралы осы __________ жылғы Медициналық техниканы жеткізудің № _____ ұзақ мерзімді шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасуға уағдаласты:

1. Термины, применяемые в Договоре
1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Покупателем и Поставщиком в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также всей документацией, на которую в Договоре есть ссылки;
2) сумма Договора – сумма, которая выплачивается Покупателем Поставщику в соответствии с условиями Договора;
3) товары – медицинская техника и сопутствующие услуги, которые Поставщик поставляет Покупателю в соответствии с условиями Договора;
4) сопутствующие услуги – услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие, например, как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода обязанности Поставщика, предусмотренные данным Договором.
2. Предмет Договора
2. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемыми частями, а именно:
1) настоящий Договор;
2) перечень закупаемых товаров (приложение 1 к настоящему Договору);
3) комплектация закупаемых товаров (приложение 2 к настоящему Договору)
4) техническая спецификация закупаемых товаров (приложение 3 к настоящему Договору);
5) акт по монтажу, пуско-наладочным работам (обучению работников) (приложение 4 к настоящему Договору).
Поставщик обязуется поставить товар согласно приложениям к настоящему Договору.
Для Покупателя обязательства по приобретению товара наступают после поступления заявок Заказчиков на каждый предстоящий календарный год, который оформляется дополнительным соглашением о поставке медицинской техники на соответствующий финансовый год, являющимся неотъемлемой частью настоящего Договора, при условии:
1) включения медицинской техники в список лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора;
2) определения Заказчиками количества поставки медицинской техники;
3) подтверждения соответствия требованиям к потенциальному поставщику, а также медицинской технике, установленных условиями настоящего Договора.
Стороны заявляют и гарантируют, что обладают всеми полномочиями для заключения и исполнения настоящего Договора, не обременены требованиями третьих лиц и, в случае возникновения в будущем претензий со стороны третьих лиц, урегулируют их самостоятельно.

1. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде көрсетілген ұғымдардың мынадай түсініктері болады:
1) Шарт – Өнім беруші мен Сатып алушы арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жазбаша нысаны сақтала отырып жасалған, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен, сондай-ақ Шартта сілтемесі бар барлық құжаттамамен қоса қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарт сомасы – Шарт талаптарына сәйкес Сатып алушы Өнім берушіге төлейтін сома;
3) тауарлар – Шарт талаптарына сәйкес Өнім беруші Сатып алушыға жеткізетін медициналық техника және қосалқы көрсетілетін қызметтер;
4) қосалқы көрсетілетін қызметтер – тауарларды жеткізуді қамтамасыз ететін, мысалы, тасымалдау және сақтандыру сияқты қызметтер және мысалы, монтаждауды, іске қосуды, техникалық жәрдемдесуді, оқытуды және осы Шартта көзделген Өнім берушінің міндеттемелерінің басқа ұқсас түрлерін қамтитын кез келген басқа қосалқы қызметтер.
2. Шарттың нысанасы
2. Төменде көрсетілген құжаттар мен оларда жазылған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың тізбесі (осы Шартқа 1-қосымша);
3) сатып алынатын тауарлардың жинақтауышы (осы Шартқа 2-қосымша);
4) сатып алынатын тауарлардың техникалық ерекшелігі (осы Шартқа 3-қосымша);
5) монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары (қызметкерлерді оқыту) жөніндегі акт (осы Шартқа 4-қосымша).
Өнім беруші осы Шартқа қосымшаларға сәйкес тауарды жеткізуге міндеттенеді.
Сатып алушы үшін тауарды сатып алу жөніндегі міндеттемелер медициналық техниканы жеткізу жөніндегі тиісті қаржы жылына арналған қосымша келісіммен ресімделетін, мынадай:
1) бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың тізіміне медициналық техника қосылған;
2) Тапсырыс берушілер жеткізетін медициналық техниканың көлемін айқындаған;
3) әлеуетті өнім берушіге, сондай-ақ осы Шарттың талаптарында белгіленген медициналық техникаға қойылатын талаптарға сәйкестігі расталған жағдайда осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын әрбір алдыңғы күнтізбелік жылға Тапсырыс берушіден өтінімдер түскеннен кейін басталады.
Тараптар осы Шартты жасау және орындау үшін барлық өкілеттіктері бар екенін, үшінші тараптардың талаптарымен ауыртпалық салынбағанын және келешекте үшінші тараптардан шағым болған жағдайда, оларды дербес реттейтінін мәлімдейді және кепілдік береді.

3. Обязательства сторон по поставке товара
3. При условии включения товара в список медицинской техники, подлежащей закупу у Единого дистрибьютора, определения Заказчиками количества поставки товара, а также подтверждения соответствия требованиям к потенциальному поставщику, а также медицинской технике, установленным Правилами, Покупатель ежегодно, не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты получения заявок от Заказчиков и формирования общей ежегодной потребности на текущий календарный год, а также с даты получения дополнительных заявок от Заказчиков в течение календарного года, представляет Поставщику дополнительное соглашение, которое должно содержать следующую информацию:
1) наименования медицинской техники;
2) количество медицинской техники;
3) комплектацию медицинской техники с указанием стоимости комплектации в разрезе;
4) сроки поставки;
5) технические характеристики закупаемого товара;
6) порядок оплаты;
7) место поставки.
Поставщик обязуется ежегодно подписывать Дополнительное соглашение о поставке товара на соответствующий финансовый год. Поставщик обязан подписать Дополнительное соглашение не позднее 10 (десять) рабочих дней со дня его получения.
Дополнительное соглашение на каждый финансовый год подписывается Сторонами на условиях и во исполнение настоящего Договора. По требованию Покупателя в Дополнительном соглашении может быть предусмотрено обязательство Поставщика по внесению обеспечения исполнения Дополнительного соглашения в размере не более одного процента от суммы Дополнительного соглашения.
Организация поставки медицинской техники выполняется Поставщиком на основании письменной заявки, предоставляемой Покупателем. Наименование, количество, комплектация, стоимость медицинской техники, сроки оплаты, место поставки согласовываются Сторонами путем подписания заявок, которые являются неотъемлемыми частями Дополнительного соглашения.
В случае поступления от Заказчиков Покупателю дополнительных заявок в течение календарного года на поставку товара, дополнительные поставки Поставщиком будут осуществляться по заявкам от Покупателя, которые содержат следующую информацию:
1) наименования медицинской техники;
2) количество медицинской техники;
3) комплектацию медицинской техники с указанием стоимости комплектации в разрезе;
4) сроки поставки;
5) технические характеристики закупаемого товара;
6) порядок оплаты;
7) место поставки.
Поставщик обязуется произвести и поставить товар в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан, предъявляемыми к медицинской технике на дату производства и поставки товара.
Дополнительное соглашение о поставке товара на соответствующий финансовый год заключается с учетом существенных условий (порядок оплаты, упаковка и маркировка, монтаж и пуско-наладочные работы, гарантия на продукцию, ответственность (штрафные санкции) и иные условия).
Поставка товара осуществляется в упаковке, способной предотвратить его повреждение или порчу во время перевозки к конечному пункту назначения. Упаковка должна быть способной выдержать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
Упаковка и маркировка тары, а также документация внутри и снаружи соответствующая специальным требованиям, определенным действующим законодательством Республики Казахстан.
Приемка товара по количеству и качеству производится представителями Заказчика, Покупателя и Поставщика в момент поставки, результаты приемки оформляются актом приема-передачи товара. В момент поставки представители Покупателя и Поставщика обеспечивают наличие доверенности и копии документа, удостоверяющего личность, для надлежащего осуществления приемки товаров. Датой поставки товара считается дата составления акта приема-передачи товара и акта по монтажу и пуско-наладочным работам. Товар, поставляемый по Договору, считается переданным Поставщиком и принятым Покупателем:

3. Тараптардың тауар жеткізу жөніндегі міндеттемелері
3. Тауар Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынуға тиіс медициналық техника тізіміне енгізілген, Тапсырыс берушілер тауарды жеткізу санын анықтаған, сондай-ақ әлеуетті өнім берушіге, сондай-ақ медициналық техникаға қойылатын Ережеде белгіленген талаптарға сәйкестігі расталған жағдайда, Сатып алушы жыл сайын тапсырыс берушілерден өтінімдер алған және ағымдағы күнтізбелік жылға арналған жалпы қажеттілік қалыптастырылған, сондай-ақ ағымдағы күнтізбелік жыл ішінде тапсырыс берушіден қосымша келісім алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, Сатып алушы өнім берушіге қосымша келісімді ұсынады, онда мынадай ақпарат қамтылуға тиіс:
1) медициналық техниканың атауы;
2) медициналық техниканың саны;
3) жиынтықтың бөліністегі құны көрсетілген медициналық техниканың жиынтығы;
4) жеткізу мерзімі;
5) сатып алынатын тауардың техникалық сипаттамалары;
6) төлем жүргізу тәртібі;
7) жеткізу орны.
Өнім беруші жыл сайын тиісті қаржы жылына арналған тауарды жеткізу туралы қосымша келісімге қол қоюға міндеттенеді. Өнім беруші қосымша келісімді алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей қол қоюға міндетті.
Әр қаржы жылына қосымша келісімге тараптар осы Шарттың талаптарында және оны орындау мақсатында қол қояды. Сатып алушының талабы бойынша Қосымша келісімде Өнім берушінің қосымша келісімнің сомасынан кемінде бір пайыз мөлшерінде қосымша келісімді орындауды қамтамасыз етуді енгізуі бойынша міндеттеме көзделуі мүмкін.
Медициналық техниканы жеткізуді ұйымдастыруды Сатып алушы ұсынатын жазбаша өтінімнің негізінде Өнім беруші орындайды. Медициналық техниканың атауы, саны, жиынтығы, құны, ақы төлеу мерзімдері, жеткізу орны Қосымша келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын өтінімдерге қол қою арқылы Тараптармен келісіледі.
Күнтізбелік жыл ішінде Сатып алушыға Тапсырыс берушілерден тауарды жеткізуге қосымша өтінімдер келіп түскен жағдайда, Өнім беруші қосымша жеткізуді Сатып алушыдан өтінімдер бойынша жүзеге асыратын болады, оларда мынадай ақпарат қамтылады:
1) медициналық техниканың атауы;
2) медициналық техниканың саны;
3) жиынтықтың бөліністегі құны көрсетілген медициналық техниканың жиынтығы;
4) жеткізу мерзімі;
5) сатып алынатын тауардың техникалық сипаттамалары;
6) төлем жүргізу тәртібі;
7) жеткізу орны.
Қазақстан Республикасының заңнамасында медициналық техникаға қойылатын талаптарға сәйкес Өнім беруші тауарды өндіру және жеткізу күніне тауарды өндіруге және жеткізуге міндеттенеді.
Тиісті қаржы жылына арналған тауар жеткізу туралы қосымша келісім маңызды талаптар (төлем тәртібі, қаптама және таңбалау, монтаж және іске қосу жұмыстары, өнімге берілетін кепілдік, жауапкершілік (айыппұл санкциялары) және өзге жағдайлар) ескеріле отырып жасалады.
Тауарды жеткізу соңғы межелі пунктке тасымалдау кезінде зақымданудан немесе бұзылудан қорғай алатын қаптамада жүзеге асырылады. Қаптаманың тасымалдау кезінде, сондай-ақ ашық жерде сақтау кезінде қарқынды көтеру-тасымалдауға және экстремалды температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның әсеріне қандай да бір шектеусіз төзімділік қабілеті болуы тиіс.
Ыдыстың қаптамасы мен таңбасы, сондай-ақ ішіндегі және сыртындағы құжаттары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында айқындалған арнайы талаптарға сәйкес болуы тиіс.
Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдап алуды жеткізу сәтінде Тапсырыс берушінің, Сатып алушының және Өнім берушінің өкілдері жүргізеді, қабылдап алу нәтижелері тауарды қабылдау-беру актісімен ресімделеді. Жеткізу кезінде Сатып алушы мен Өнім берушінің өкілдері тауарды қабылдауды дұрыс жүзеге асыру үшін сенімхаттың және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесінің болуын қамтамасыз етеді. Тауарды қабылдау-беру актісі және монтаждау мен іске қосу-баптау жұмыстары жөніндегі акт жасалған күн тауарды жеткізу күні болып саналады. Шарт бойынша жеткізілетін Тауар:

1) по количеству: согласно указанному в акте приема-передачи товара;
2) по комплектации: согласно комплектации закупаемой медицинской техники (приложение 2 к Договору);
3) по качеству: согласно качеству, указанному в технической спецификации (приложение 3 к Договору), номеру и сроку действия заключения о безопасности и качестве продукции на каждое наименование медицинской техники, указанного в сопроводительном документе;
4) после монтажа и проведения пуско-наладочных работ, согласно акта монтажа и пуско-наладочных работ (приложение 4 к Договору).
Поставка медицинской техники осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями Покупателя, оговоренными в перечне закупаемых товаров.
Транспортировка медицинской техники до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком и входит в сумму Договора.
В случае, если товар требует специальной подготовки помещения, Поставщик в течение 10 дней с момента подписания Дополнительного соглашения письменно уведомляет Покупателя о необходимости подготовки помещения и условий для монтажа.
Покупатель не позднее чем за 30 дней до завершения срока поставки письменно уведомляет Поставщика о готовности помещения и условий для монтажа.
Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки медицинской техники квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы на данной медицинской технике, монтаж, установку, наладку и подключение медицинской техники.
При осуществлении поставки медицинской техники Поставщик предоставляет Покупателю все сервис-коды для доступа к программному обеспечению медицинской техники после истечения гарантийного срока обслуживания.
Поставщик гарантирует, что медицинская техника, поставленная в рамках Договора, является новой, неиспользованной, новейшей либо серийной моделью, отражающей все последние модификации конструкций и материалов, при этом Поставщик принимает на себя обязательства по предоставлению медицинской техники, произведенной не позднее 24 (двадцать четыре) месяцев к моменту поставки. Поставщик далее гарантирует, что медицинская техника, поставленная по данному Договору, не будет иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленной медицинской техники в условиях, обычных для страны Покупателя.
Гарантия действительна в течение 37 (тридцать семь) месяцев после доставки всей партии товаров и их приемки на конечном пункте назначения.
Плановое сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика.
Поставщик в течение десяти календарных дней с даты подписания акта приема–передачи товара предоставляет Покупателю график проведения сервисного обслуживания с указанием наименования работ и расходных материалов для сервисного обслуживания.
По результатам проведения сервисного обслуживания согласно графику проведения Поставщик составляет акт осмотра медицинской техники.
Акт осмотра подписывается уполномоченными представителями Покупателя и Поставщика и в течение пяти рабочих дней с даты проведения осмотра Поставщиком копия акта осмотра направляется Покупателю.
В случае поломки медицинской техники, Покупатель в письменном виде уведомляет Поставщика.
После получения подобного уведомления Поставщик в срок не более семидесяти двух часов с момента получения уведомления обеспечивает выезд квалифицированного специалиста на место дислокации медицинской техники для определения причин, сроков предполагаемого ремонта. При проведении ремонта Поставщик использует запасные части и узлы, произведенные заводом- изготовителем, или заменяет бракованный товар или его части без каких-либо расходов со стороны Покупателя, кроме случаев, когда выявлены повреждения товара, возникшие по вине Заказчика, а также признаки самостоятельного ремонта товара Заказчиком;
Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки или услуги, предоставляемые Покупателем и т.д.) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.

1) саны бойынша: тауарды қабылдау-беру актісінде көрсетілген санына сәйкес;
2) жиынтығы бойынша: сатып алынатын медициналық техниканың жиынтығына сәйкес (Шартқа 2-қосымша);
3) сапасы бойынша: техникалық ерекшелікте (Шартқа 3-қосымша) көрсетілген сапаға, ілеспе құжатта көрсетілген медициналық техниканың әрбір атауына өнімнің қауіпсіздігі мен сапасы жөніндегі қорытындының нөміріне және қолданылу мерзіміне сәйкес;
4) монтаждаудан және іске қосу-баптау жұмыстарынан кейін монтаждау және іске қосу-баптау жұмыстарының актісіне (Шартқа 4-қосымша) сәйкес Өнім беруші берген және Сатып алушы қабылдап алған болып саналады.
Өнім беруші медициналық техниканы жеткізуді Сатып алушының сатып алынатын тауарлар тізімінде айтылған талаптарына сәйкес жүзеге асырады.
Медициналық техниканы межелі пунктіне дейін тасымалдауды Өнім беруші жүзеге асырады және оған ақы төлейді және ол Шарт сомасына кіреді.
Тауар үй-жайдың арнайы дайындығын талап еткен жағдайда, Өнім беруші қосымша келісімге қол қойылған кезден бастап 10 күн ішінде Сатып алушыға үй-жайды дайындау және монтаж жасауға жағдайлар қажеттілігі туралы жазбаша хабарлайды.
Сатып алушы жеткізу мерзімі аяқталғанға дейін 30 күннен кешіктірмей Өнім берушіге монтаждау үшін үй-жай және жағдайлардың дайындығы жөнінде жазбаша хабарлайды.
Өнім беруші медициналық техниканы жеткізу процесін осы медициналық техникамен жұмыс істеу, монтаждау, орнату, баптау және іске қосу үшін персоналды оқытуға құжаттық растауы бар білікті мамандармен сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Медициналық техниканы жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші қызмет көрсетудің кепілді мерзімі өткеннен кейін Сатып алушыға медициналық техниканың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді.
Өнім беруші Шарт шеңберінде жеткізілген медициналық техника жаңа, қолданылмаған, ең жаңа немесе конструкциялар мен материалдардың ең соңғы модификацияларын көрсететін үлгі болып табылатынына кепілдік береді, бұл ретте Өнім беруші өндірілгеніне жеткізу сәтіне 24 (жиырма төрт) айдан аспаған медициналық техниканы жеткізуге міндеттеме алады. Өнім беруші одан әрі осы Шарт бойынша жеткізілген медициналық техника Сатып алушының елі үшін әдеттегі болып табылатын жағдайларда қалыпты қолданылса, оның конструкциясымен, материалдарымен және жұмысымен байланысты ақаулары болмайды деп кепілдік береді.
Кепілдік тауардың барлық партиясы жеткізілгеннен және межелі пунктінде қабылданғаннан кейін 37 (отыз жеті) ай ішінде жарамды.
Кепілдік қызмет көрсету мерзімі ішінде жоспарлы сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы жүзеге асырады.
Өнім беруші тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде Сатып алушыға сервистік қызмет көрсетуге қажетті шығыс материалдары мен жұмыстардың атауы көрсетілген сервистік қызмет көрсету кестесін ұсынуға міндетті.
Сервистік қызмет көрсетуді жүргізу кестесіне сәйкес жүргізу нәтижесі бойынша Өнім беруші медициналық техниканы тексеру актісін жасайды.
Тексеру актісіне Сатып алушы мен Өнім берушінің уәкілетті өкілдері қол қояды және Өнім беруші тексеруді жүргізген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Сатып алушыға тексеру актісінің көшірмесін жібереді.
Медициналық техника бұзылған жағдайда, Сатып алушы Өнім берушіге жазбаша түрде хабарлайды.
Осындай хабарлама алғаннан кейін Өнім беруші хабарлама алған кезден бастап жетпіс екі сағаттан аспайтын мерзім ішінде оның бұзылуының себептерін және болжамды жөндеу мерзімін анықтау үшін білікті маманның медициналық техника орналасқан жерге баруын қамтамасыз етеді. Жөндеуді жүргізу кезінде Өнім беруші тауар Тапсырыс берушінің кінәсінен бұзылғаны, сондай-ақ Тапсырыс беруші өз бетінше жөндегені анықталғаннан басқа жағдайларда, өндіруші зауытта жасалған қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдаланады немесе ақауы бар тауарды немесе оның бөлшектерін Сатып алушы тарапынан ешқандай шығын шығармай ауыстырады.
Шарт құжаттарына екі тарап та қол қойған жазбаша өзгерістерден басқа ешқандай ауытқулар немесе өзгерістер (сызбалар, жобалар немесе техникалық сипаттамалар, жүк түсіру, орау тәсілі, жеткізу орны немесе Сатып алушы көрсететін қызметтер және т.б.) енгізуге жол берілмейді.

В случае обнаружения несоответствия поставленного товара по количеству и качеству сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте приема–передачи. Покупатель оперативно уведомляет Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с качеством полученного товара, но не позднее 72 (семьдесят два) часов после подписания актов приема-передачи товара. При этом Поставщик обязуется в течение 30 (тридцать) рабочих дней устранить все замечания Покупателя к поставленному товару, в противном случае Покупатель будет расценивать действия Поставщика как несвоевременную поставку товара.
Поставщик не позднее, чем на следующий день после получения уведомления Поставщика (если иной срок не указан в уведомлении) направляет своего представителя для участия в проверке количества и качества товара.
Допускается замена поставляемого товара или его части другим наименованием товара при улучшении качества и количества, а также сохранения цены, объема и срока поставки такого товара.
4. Ценообразование
4. Цена на товар в Дополнительном соглашении о поставке товара на соответствующий финансовый год устанавливается не превышающей предельную цену, ежегодно определяемую и утверждаемую уполномоченным органом на товар.
Представленная Поставщиком на конкурсе ценовая скидка в размере ___ применяется к ценам медицинской техники на год закупа по следующей формуле:
Р - S = D
Р – предельная цена, установленная уполномоченным органом в области здравоохранения;
S – ценовая скидка;
D – цена медицинской техники.
Поставщик вправе отказаться от поставки Товара с предоставлением обоснования Покупателю до подписания Дополнительного соглашения, но не более двух лет подряд.
Цена товара включает все налоги, сборы и другие обязательные платежи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, затраты на упаковку, маркировку товара, а также расходы Поставщика, связанные с поставкой товара Покупателю и оказанием сопутствующих услуг.
Все вопросы по определению цены на товар согласно разделу 4 настоящего Договора считаются решенными Сторонами при заключении Дополнительного соглашения о поставке на соответствующий финансовый год.
5. Срок Договора
5. Настоящий Договор вступает в силу с ___________________ года и действует в течение ___________ лет с момента заключения Договора.
6. Ответственность сторон и расторжение Договора
6. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Поставщик освобождается от ответственности за неисполнение Заказчиком обязательств по Договору.

Жеткізілген тауардың саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-беру актісінде көрсетіледі. Сатып алушы Өнім берушіге алынған тауардың сапасына байланысты барлық наразылықтарын жазбаша түрде, бірақ тауарды қабылдау-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 72 (жетпіс екі) сағаттан кешіктірмей жедел хабарлайды. Бұл ретте Өнім беруші 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Сатып алушының жеткізілген тауарға қатысты барлық ескертулерін жоюға міндеттенді, олай болмаған жағдайда Сатып алушы Өнім берушінің әрекетін Тауарды уақтылы жеткізбеу ретінде бағалайтын болады.
Өнім беруші Сатып алушының хабарламасын алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей (егер хабарламада өзге мерзім көрсетілмесе) тауардың саны мен сапасын тексеруге қатысу үшін өз өкілін жібереді.
Жеткізілетін тауарды немесе оның бір бөлігін саны мен сапасын жақсарту, сондай-ақ осындай тауардың бағасын, көлемін және жеткізу мерзімін сақтау шартымен басқа тауар атауымен ауыстыруға жол беріледі.
4. Баға белгілеу
4. Тиісті қаржы жылына арналған Тауар жеткізу жөніндегі қосымша келісімде тауардың бағасы жыл сайын тауарға уәкілетті орган айқындайтын және бекітетін шекті бағадан аспайтындай етіп белгіленеді.
Өнім беруші конкурсқа ұсынатын _____ мөлшеріндегі баға жеңілдігі сатып алу жылына медициналық техника бағаларына қатысты мына формула бойынша қолданылады:
Р - S = D
Р – денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен шекті баға;
S – баға жеңілдігі;
D – медициналық техниканың бағасы.
Өнім беруші Қосымша келісімге қол қойылғанға дейін Сатып алушыға негіздемені ұсына отырып, тауар жеткізуден бас тартуға құқылы, бірақ екі жыл қатарынан бас тартуға болмайды.
Тауар бағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтарды, алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді, сондай-ақ Сатып алушыға тауарды жеткізумен және қосалқы қызметтер көрсетумен байланысты Өнім беруші шығыстарын қамтиды.
Осы Шарттың 4-бөліміне сәйкес тауарға бағасын анықтау бойынша барлық мәселелер Тараптар тиісті қаржы жылына арналған Тауар жеткізу жөніндегі қосымша келісім жасасқан кезде шешілді деп саналады.
5. Шарт мерзімі
5. Осы Шарт _______ жылғы ____________ күшіне енеді және Шарт жасалған сәттен бастап ___________ жыл қолданылады.
6. Тараптардың жауапкершілігі және шартты бұзу
6. Шарт бойынша міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
Өнім беруші Тапсырыс берушінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.

В случае нарушения Поставщиком сроков поставки, замены, устранения некачественного (дефектного) товара, а также несвоевременного гарантийного обслуживания поставленного товара, Поставщик обязан уплатить Покупателю пеню в размере 0,1 % от суммы не поставленного в срок товара за каждый день просрочки, но не более 10 % от стоимости не поставленного в срок товара, либо от стоимости товара, по которому несвоевременно оказано гарантийное обслуживание. Оплата пени производится в течение 7 (семь) календарных дней с момента получения Поставщиком соответствующего счета Покупателя.
В случае отказа от поставки всей или части товара, Поставщик обязан оплатить Покупателю единовременный штраф в размере 10 % от стоимости недопоставленного товара. Счет на оплату единовременного штрафа может быть выставлен Покупателем при неисполнении поставки товара в течение 10 (десять) рабочих дней после окончательной даты поставки товара.
Счет, предъявленный Покупателем Поставщику для оплаты пени и/или штрафа, может быть включен в акт сверки взаимных расчетов с целью проведения зачета встречных однородных требований по оплате за поставленный товар и по оплате пени и/или штрафа.
Покупатель вправе удержать сумму обеспечения исполнения Дополнительного соглашения в счет погашения обязательств Поставщика по суммам пени и/или штрафа.
Уплата пени или штрафа не освобождает Стороны от выполнения своих обязательств по настоящему Договору.
В случае нарушения Поставщиком обязательств по замене и/или полному изъятию (возврату) всей дефектной партии товара, Поставщик оплатит Покупателю пеню в размере 1 % от стоимости товара, подлежащего замене, изъятию (возврату), за каждый день нарушения обязательств по замене и/или полному изъятию (возврату) всего некачественного (поврежденного и\или дефектного) товара по настоящему Договору.
Договор может быть расторгнут в целом или частично (расторжение договорных обязательств по отдельным наименованиям медицинской техники) по соглашению Сторон в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, или по инициативе одной из Сторон в одностороннем порядке.
Основаниями для расторжения настоящего Договора по инициативе Покупателя являются:
1) неоднократное нарушение обязательств, предусмотренных в настоящем Договоре;
2) отзыв лицензии на выполнение лицензируемой деятельности, предусмотренный законодательством Республики Казахстан;
3) отказ от поставки (независимо от причин и обстоятельств) в течение двух лет подряд;
4) в случае включения Поставщика в перечень недобросовестных потенциальных поставщиков и/или реестр недобросовестных участников государственных закупок;

Өнім беруші жеткізілген тауардың жеткізу, алмастыру, сапасыз (ақауы бар) тауарды жою мерзімдері бұзылған, сондай-ақ кепілдікті қызмет уақтылы көрсетілмеген жағдайда Өнім беруші Сатып алушыға мерзімі өткен әр күн үшін мерзімінде жеткізілмеген тауар сомасының 0,1 %-ы мөлшерінде, бірақ мерзімінде жеткізілмеген тауар құнының не ол бойынша кепілдікті қызмет уақтылы көрсетілмеген тауар құнының 10 %-дан артық емес өсімпұл төлейді. Өсімпұлды төлеу Өнім беруші Сатып алушыдан тиісті шотты алған кезден бастап күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде жүргізіледі.
Тауарды тұтастай немесе оның бір бөлігін жеткізуден бас тартқан жағдайда, Өнім беруші Сатып алушыға жеткізілмеген тауар құнының 10%-ы мөлшерінде біржолғы айыппұл төлеуге міндетті. Біржолғы айыппұл төлеуге шотты тауарды жеткізудің соңғы күнінен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде тауарды жеткізу орындалмаған кезде Сатып алушы береді.
Сатып алушы Өнім берушіге өсімпұл және/немесе айыппұл төлеу үшін берген шот жеткізілген тауарға төлем жасау бойынша және өсімпұлды және/немесе айыппұлды төлеу бойынша біртектес екіжақты талаптарды есептеуді жүргізу мақсатында өзара есеп айырысуды салыстыру актісіне енгізілуі мүмкін.
Сатып алушы өсімпұл және/немесе айыппұл сомалары бойынша Өнім берушінің міндеттемелерін өтеу есебінен қосымша келісімді орындауды қамтамасыз ету сомасын ұстап қалуға құқылы.
Өсімпұл немесе айыппұл төлеу тараптарды осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
Өнім беруші ақаулы тауар партиясын ауыстыру және/немесе толықтай алу (қайтару) жөніндегі міндеттемелерін бұзған жағдайда, Өнім беруші Сатып алушыға барлық сапасыз (бұзылған және/немесе ақауы бар) тауарды ауыстыру және немесе толықтай алу (қайтару) жөніндегі міндеттемелерін бұзған әр күн үшін осы Шарт бойынша ауыстыруға, алынуға (қайтаруға) жататын тауар бағасының 1 %-ы мөлшерінде өсімпұл төлейді.
Шарт Тараптардың келісімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда немесе бойынша Тараптардың бірінің бастамасы бойынша біржақты тәртіппен тұтастай немесе ішінара (медициналық техниканың жекелеген атаулары бойынша шарттық міндеттемелерді бұзу) бұзылуы мүмкін.
Мыналар:
1) осы Шартта көзделген міндеттемелерді бірнеше рет бұзылуы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген лицензияланатын қызметті орындауға лицензияның қайтарып алынуы;
3) қатарынан екі жыл тауар жеткізуден (себебі мен мән-жайларына қарамастан) бас тарту;
4) Өнім берушінің жосықсыз өнім берушілердің тізбесіне және/немесе мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары тізіліміне енгізілу жағдайлары;

5) в случае поставки товара, ненадлежащего качества.
Основанием для расторжения настоящего Договора по инициативе Поставщика является необоснованная задержка оплаты за поставленный товар.
В случае расторжения Договора, Сторона, инициирующая его расторжение, направляет другой Стороне уведомление о расторжении Договора. В уведомлении указываются причина расторжения Договора, объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
Покупатель может в любое время расторгнуть Договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае расторжение осуществляется немедленно и Покупатель не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
7. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор)
7. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение своих обязательств по Договору, если оно является следствием обстоятельств непреодолимой силы, а именно: наводнения, землетрясения, военных действий, блокады, а также издания нормативных правовых актов или нормативных актов государственных органов в отношении Поставщика, Покупателя, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств.
Обстоятельства непреодолимой силы не могут служить основанием для прекращения действия настоящего Договора, за исключением случаев, когда такие обстоятельства длятся более трех месяцев. Срок исполнения обязательств по Договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами. После прекращения действия обстоятельств непреодолимой силы исполнение Договора возобновляется обеими сторонами.
Любая из Сторон при возникновении обстоятельств непреодолимой силы в течение пяти календарных дней с даты их наступления информирует другую Сторону о наступлении этих обстоятельств в письменном виде. Данные обстоятельства подтверждаются соответствующим уполномоченным государственным органом.
Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любое вышеуказанное обстоятельство, как основание, освобождающее от ответственности за неисполнение обстоятельств по Договору.
8. Порядок разрешения споров
8. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами из настоящего Договора или в связи с ним, разрешаются путем переговоров.
В случае невозможности разрешения спора (и) или разногласия между Сторонами путем переговоров, такой спор и (или) разногласие подлежит окончательному урегулированию в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по месту нахождения Покупателя.
Настоящий Договор регулируется законодательством Республики Казахстан.

5) сапасыз тауар жеткізу жағдайлары Сатып алушының бастамасы бойынша осы Шартты бұзу үшін негіз болып табылады.
Жеткізілген тауар үшін төлемді негізсіз кешіктіру осы Шартты Өнім берушінің бастамасымен бұзуға негіз болып табылады.
Шарт бұзылған жағдайда, оны бұзуға бастама жасаған Тарап екінші Тарапқа Шартты бұзу туралы хабарлама жібереді. Хабарламада Шартты бұзу себебі көрсетіліп, күші жойылатын шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне енетін күні көрсетіледі.
Егер Өнім беруші банкрот немесе төлемге қабілетсіз болып қалса, Сатып алушы Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жіберіп, кез келген уақытта Шартты бұза алады. Бұл жағдайда бұзу бірден жүзеге асырылады және Шарттың бұзылуы Тапсырыс берушіге зиян келтірмесе немесе Тапсырыс берушінің әрекет етуге немесе осының салдарынан болған немесе болуы мүмкін санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтары бұзылмаса, Сатып алушының Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндеттемесі болмайды.
7. Еңсерілмейтін күш мән-жайлары (форс-мажор)
7. Егер Тараптардың Шарт бойынша өз міндеттемелерін ішінара немесе толықтай орындамауы еңсерілмейтін күш мән-жайларының, атап айтқанда: топан су, жер сілкінісі, әскери іс-қимылдар, блокадалар, сондай-ақ Өнім берушіге, Сатып алушыға қатысты міндеттемелерін орындауына тыйым салатын не қандай да бір себептерден жұмыстың орындалуына кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің немесе нормативтік актілерінің шығарылуы салдарынан болса, олар жауапкершіліктен босатылады.
Еңсерілмейтін күш мән-жайлары үш айдан асатын жағдайларды қоспағанда, мұндай мән-жайлар осы Шарттың қолданысын тоқтатуға негіз бола алмайды. Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш мән-жайлары ықпал еткен, сондай-ақ осы мән-жайлардан туындаған жағдайлар пайда болған уақытқа дейін шегеріледі. Еңсерілмейтін күш мән-жайларының қолданылуы тоқтағаннан кейін екі тарап та Шартты орындауды қайта бастайды.
Еңсерілмейтін күш мән-жайлары туындаған кезде Тараптардың кез келгені олар орын алған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде екінші Тарапты жазбаша түрде осындай мән-жайлардың орын алуы жөнінде хабардар етеді. Осы мән-жайларды тиісті уәкілетті мемлекеттік орган растайды.
Хабарламау немесе уақтылы хабарламау Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген кез келген мән-жайларға сүйену құқығынан айырады.
8. Дауларды шешу тәртібі
8. Тараптар арасында осы Шарттан немесе оған байланысты туындаған барлық даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер жолымен шешіледі.
Тараптар арасындағы дауларды (және) немесе келіспеушіліктерді келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, мұндай дау және (немесе) келіспеушілік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Сатып алушының орналасқан жері бойынша түпкілікті реттелуге тиіс.
Осы Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.

9. Корреспонденция
9. Любые уведомления или сообщения представляются в письменном виде и направляются заказным письмом или с помощью курьерской службы. В случае срочности, указанная корреспонденция может быть передана по факсу, с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, с обязательным отправлением ее заказным письмом или с помощью курьерской службы.
Корреспонденция по настоящему Договору направляется Сторонам или их представителям по реквизитам, указанным в настоящем Договоре.
Корреспонденция, отправленная заказным письмом или курьерской службой, считается доставленной в день (час) получения ее Стороной, которой она адресовала, при условии наличия у другой Стороны уведомления со штампом почтового отделения или курьерской службы, подтверждающего ее доставку. Корреспонденция, отправленная по факсу, с помощью электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, предусматривающих регистрацию ее доставки, считается доставленной в день (час) ее передачи Стороне, которой она адресована, при наличии подтверждения получения корреспонденции получающим факсимильным аппаратом, ответным сообщением о получении в системе электронной почты или иных телекоммуникационных средств связи, при соблюдении требований, установленных настоящих Договором.
10. Прочие условия
10. После подписания Договора все документы, корреспонденция, переговоры о предмете настоящего Договора в устной и письменной форме утрачивают силу.
Все изменения и дополнения к настоящему Договору будут иметь силу, если они совершены в письменной форме в виде Дополнительного соглашения, являющегося неотъемлемой частью настоящего Договора, подписаны уполномоченными на это представителями Сторон и заверены печатями Сторон.
Сторона не вправе, без предварительного письменного согласия на то другой Стороны, передавать свои обязанности по Договору третьим лицам, за исключением законных правопреемников такой Стороны.
В случае изменения наименования, юридического адреса и других реквизитов какой-либо Стороны, она в течение пяти рабочих дней с момента таких изменений письменно уведомляет об этом другую Сторону.
Взаимоотношения Сторон, не урегулированные Договором, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Договор составлен в двух экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для Покупателя и Поставщика. В случае возникновения разногласий между текстами Договора на государственном и русском языках, предпочтение отдается тексту Договора на русском языке.

9. Хат-хабарлар
9. Кез келген хабарламалар немесе хабарландырулар жазбаша түрде ұсынылады және тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен жіберіледі. Хабарлама жедел болған жағдайда көрсетілген хат-хабар факспен, электрондық поштаның көмегімен немесе оның жеткізілуін тіркеуді, оны тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен міндетті түрде жіберілуін көздейтін өзге телекоммуникациялық байланыс құралдарымен берілуі мүмкін.
Осы Шарт бойынша хат-хабар Тараптарға немесе олардың заңды өкілдеріне осы Шартта көрсетілген деректемелер бойынша жіберілуге тиіс.
Тапсырыс хатпен немесе курьер қызметімен жіберілген хат-хабар екінші Тарапта пошта бөлімшесінің немесе курьер қызметінің оны жеткізгенін растайтын мөртаңбасы бар хабарламасы болса, хат-хабар жіберілген Тарап оны алған күні (сағатта) жеткізілген болып саналады. Факспен жіберілген, электрондық пошта көмегімен немесе оның жеткізілуін тіркеуді, оны тапсырыс хатпен немесе курьер қызметінің көмегімен міндетті түрде жіберілуін көздейтін өзге телекоммуникациялық байланыс құралдарымен жіберілген хат-хабар оны қабылдайтын факсимильді аппараттың, электрондық поштаның немесе басқа да телекоммуникациялық байланыс құралдарының жүйесінде алуы туралы жауап хабарламасымен растау болған кезде осы Шартта белгіленген талаптар сақталған жағдайда, хат-хабар жіберілген Тарапқа ол берілген күні (сағатта) жеткізілген болып саналады.
10. Өзге де жағдайлар
10. Шартқа қол қойылғаннан кейін осы Шарттың нысанасы туралы ауызша және жазбаша нысандағы барлық құжаттар, хат-хабарлар, келіссөздер күшін жояды.
Егер олар осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда жасалған, Тараптардың осыған уәкілетті өкілдерінің қолы қойылған және Тараптардың мөрлерімен куәландырылған болса, осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулардың күші болады.
Тараптардың екінші Тарапқа осындай Тараптардың заңды құқық иеленушісін қоспағанда, үшінші тұлғаға Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін беруге құқығы жоқ.
Кез келген Тараптың атауы, заңды мекенжайлары және басқа да деректемелері өзгерген жағдайда, ол осындай өзгерістер орын алған кезден бастап бес жұмыс күні ішінде екінші Тарапты бұл туралы жазбаша хабардар етеді.
Тараптардың Шартпен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Өнім берушіге және Сатып алушыға бір-бір данадан екі данада жасалды. Шарттың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мәтіндері арасында келіспеушіліктер туындаған жағдайда Шарттың орыс тіліндегі мәтініне басымдық беріледі.

11. ЮРИДИЧЕСКИЕ АДРЕСА, БАНКОВСКИЕ РЕКВИЗИТЫ И ПОДПИСИ СТОРОН
Покупатель ____________________ Поставщик _____________________
_______________________________ _______________________________
_______________________________ _______________________________
_______________________________ _______________________________
_______________________________ _______________________________
Приложение 1
к Договору № __________
от "_____" _____________201__ г.
Перечень закупаемых товаров
п/п
Наименование медицинской техники
Модель
Ед. изм.
Кол-во, объем
Период поставки товаров (лет)
1
2
3
4
5
6
Покупатель Поставщик
Приложение 2
к Договору № __________
от "_____" _____________201__ г.
Комплектация закупаемого товара
п/п
Наименование медицинской техники
Комплектация
Стоимость
ПОКУПАТЕЛЬ: ПОСТАВЩИК:
________________________ ________________________
м.п. м.п.
Приложение 3
к Договору №__________
от "_____" _____________201__ г.
Техническая спецификация
Наименование товара
Регистрационное название: _____________________________________
Закупаемая модель: ____________________________________________
Производитель: ________________________________________________
Регистрационный номер: ________________________________________
Срок действия регистрационного удостоверения: _________________
Подробное техническое описание ________________________________
Товары поставляются новыми и ранее неиспользованными. Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на государственном или русском языке. Ввоз и реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товаров и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 В, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования конечного получателя. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами, имеющими документальное подтверждение на обучение персонала для работы на данном товаре, установку, наладку и подключение товара. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Срок гарантийного сервисного и технического обслуживания и ремонта составляет не менее 37 (тридцать семь) месяцев с момента ввода оборудования в эксплуатацию с проведением ремонта вышедшего из строя оборудования или его замены в срок не более 30 (тридцать) календарных дней с момента официального уведомления конечного получателя. Сервисное обслуживание в течение гарантийного срока обслуживания осуществляется квалифицированным специалистом Поставщика не реже 1 раза в квартал. К технической спецификации кроме описания технических и эксплуатационных характеристик, а также моделей и производителей, прилагаются фотографии поставляемых товаров. Товары, относящиеся к измерительным средствам, внесены в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет конечного потребителя о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 см, высота 200 см). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и т.д.), обучение персонала осуществляет Поставщик.
ПОКУПАТЕЛЬ: ПОСТАВЩИК:
________________________ ________________________
м.п. м.п.
Приложение 4
к Договору №__________
от "_____" _____________201__ г.
Акт оказания услуг по монтажу,
пуско-наладочным работам (обучению работников)
______________________
(Место оказания услуг)
"___"__________ 201_ года
п/п
Наименование
медицинской
техники
Ф.И.О.
лица (лиц),
осуществляющего (щих)
монтаж и пуско-наладочные
работы
Количество
Описание
оказанных услуг и
произведенных
работ
ПОКУПАТЕЛЬ: ПОСТАВЩИК:
________________________ ________________________
м.п. м.п.
Представитель Заказчика
_______________________
м.п.

11. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Сатып алушы _____________ Өнім беруші _____________
_________________________ __________________________
_________________________ __________________________
_________________________ __________________________
201 __ жылғы "__"___________
№ ________ Шартқа
1-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың тізбесі
Р/с №
Медициналық техниканың атауы
Моделі
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Тауарларды жеткізу кезеңі (жыл)
1
2
3
4
5
6
1
Cатып алушы Өнім беруші
201 __ жылғы "___"___________
№ ________ Шартқа
2-қосымша
Сатып алынатын тауардың жиынтығы
Р/с
Медициналық техниканың атауы
Жиынтығы
Құны
САТЫП АЛУШЫ ӨНІМ БЕРУШІ
______________________ _________________________
м.о. м.о.
201 __ жылғы "___"___________
№ ________ Шартқа
3-қосымша
Техникалық ерекшелік
Тауардың атауы
Тіркелген атауы: ___________________________________________________
Сатып алынатын моделі: _____________________________________________
Өндіруші:___________________________________________________________
Тіркеу нөмірі:______________________________________________________
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі: _______________________________
Егжей-тегжейлі техникалық сипаттамасы_______________________________
Тауарлар жаңа әрі бұрын қолданылмаған түрде жеткізіледі. Тауардың әр жиынтығы мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасымен жабдықталады. Тауарды әкелу және сату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Жеткізу жиынтығы тауарлардың және барлық жиынтығының нақты техникалық сипаттамалары көрсетіліп және осы кестенің әрбір тармағына жекелеп (жиынтығы немесе жабдық бірлігі) сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, электр қуаты ешқандай қосымша жалғастыру тетігінсіз немесе транформаторсыз 220В болуы тиіс. Аспаптармен бірге жеткізілген бағдарламалық жасақтама түпкі алушының орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамасына сәйкес болуы тиіс. Өнім беруші тауарды жеткізу рәсімін аталған тауармен жұмыс істеу үшін персоналды оқытуға құжатпен расталған білікті мамандардың қолдауын, тауарды орнатуды, жөндеуді және іске қосуды қамтамасыз етеді. Тауарды жеткізуді жүзеге асыру кезінде Өнім беруші тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды береді. Кепілдікті сервистік және техникалық қызмет көрсету және жөндеу мерзімі түпкі алушыға ресми хабарланған сәтінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде істен шыққан жабдыққа жөндеу жүргізу немесе оны ауыстыра отырып, жабдықты пайдалануға беру сәтінен бастап кемінде 37 (отыз жеті) айды құрайды. Қызмет көрсетудің кепілдікті мерзімі ішінде сервистік қызмет көрсетуді Өнім берушінің білікті маманы тоқсанына кемінде 1 рет жүзеге асырады. Техникалық ерекшелікке техникалық және пайдалану сипаттамаларын, сондай-ақ модельдер мен өндірушілерді көрсетуден басқа, жеткізілетін тауарлардың фотосуреттері де қоса беріледі. Өлшеу құралдарына жататын тауарлар Қазақстан Республикасының өлшем құралдарының тізіліміне енгізілуі тиіс. Жабдықты орнатуға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші түпкі алушыны жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті орнату алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Үй-жайды сыртқы пішіні бойынша есіктердің стандартты ойығынан өтетін (ені 80 см, биіктігі 200 см), инсталляциялық дайындаумен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын көлемді жабдық. Жұмыс орнына жеткізуді, жабдықты түсіруді, қаптамасын ашуды, орнатуды, аспаптарды жөндеуді және іске қосуды, олардың сипаттамасының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне сәйкестігін (дәлдігі, сезгіштігі, өнімділігі және т.б.) тексеруді, персоналды оқытуды Өнім беруші жүзеге асырады.
САТЫП АЛУШЫ ӨНІМ БЕРУШІ
______________________ _________________________
м.о. м.о.
201 __ жылғы "___"___________
№ ________ Шартқа
4-қосымша
Монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары (қызметкерлерді оқыту) бойынша қызметтер көрсету актісі
_______________ 201 __ жылғы "___"__________
(Қызметтер көрсету орны)
Р/с
Медициналық техниканың атауы
Монтаждауды, іске қосу-баптау жұмыстарын жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) Т.А.Ә.
Саны
Көрсетілген қызметтердің және жүргізілген жұмыстардың сипаттамасы
САТЫП АЛУШЫ ӨНІМ БЕРУШІ
______________________ ________________________
м.о. м.о.
ТАПСЫРЫС БЕРУШІНІҢ ӨКІЛІ
________________________
м.о.