Об установлении образцов форменной одежды (без погон) должностных лиц таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов на таможенной границе Таможенного союза и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 523. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 775 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.11.2018 № 775 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 168.
В соответствии c пунктом 4-1 статьи 6 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые образцы форменной одежды (без погон) должностных лиц таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов на таможенной границе Таможенного союза.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2011 года № 1062 "Об утверждении образцов форменной одежды и форменной одежды (без погон), натуральных норм обеспечения ею и знаков различия должностных лиц таможенных органов";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2013 года № 950 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2011 года № 1062 "Об утверждении образцов форменной одежды и форменной одежды (без погон), натуральных норм обеспечения ею и знаков различия должностных лиц таможенных органов".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 2015 года № 523
Образцы форменной одежды (без погон) должностных лиц таможен,
таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов на таможенной
границе Таможенного союза
1. Образцы мужской форменной одежды (без погон) должностных лиц таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов на таможенной границе Таможенного союза
1. В комплект мужской форменной одежды (без погон) входят (рисунок 1):

Кеден одағының кедендік шекарасындағы кедендердің, кеден бекеттерінің және бақылау-өткізу пункттерінің лауазымды адамдарының нысанды киімінің (погонсыз) үлгілерін белгілеу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 523 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 775 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 775 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 168 бұйрығын қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Кодексі 6-бабының 4-1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Кеден одағының кедендік шекарасындағы кедендердің, кеден бекеттерінің және бақылау-өткізу пункттерінің лауазымды адамдарының нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Кеден органдарының лауазымды адамдары нысанды киімінің және нысанды киімінің (погонсыз) үлгілерін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормалары мен айырым белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 қыркүйектегі № 1062 қаулысы;
2) "Кеден органдарының лауазымды адамдары нысанды киімінің және нысанды киімінің (погонсыз) үлгілерін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормалары мен айырым белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 қыркүйектегі № 1062 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 қыркүйектегі № 950 қаулысы.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 15 шілдедегі
№ 523 қаулысымен
бекітілген
Кеден одағының кедендік шекарасындағы кедендердің, кеден бекеттерінің және бақылау-өткізу пункттерінің лауазымды адамдарының нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері
1. Кеден одағының кедендік шекарасындағы кедендердің, кеден бекеттерінің және бақылау-өткізу пункттерінің лауазымды адамдарының ерлерге арналған нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері
1. Ерлерге арналған нысанды киім жиынтығына (погонсыз) (1-сурет) мыналар кіреді:

1) фуражка темно-синего цвета;
2) пиджак темно-синего цвета;
3) брюки серого цвета;
4) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
5) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
6) галстук синего цвета в серо-голубую полоску;
7) куртка меховая темно-синего цвета;
8) шапка-ушанка меховая темно-синего цвета;
9) кашне серого цвета;
10) полусапоги утепленные черного цвета;
11) туфли черного цвета;
12) ремень черного цвета.
Примечание: 1 – повседневная форма; 2 –летняя форма; 3 – зимняя форма.
2. Образцы женской форменной одежды (без погон) должностных лиц таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов на таможенной границе Таможенного союза
2. В комплект женской форменной одежды (без погон) входят (рисунок 2):
1) берет серого цвета;
2) пиджак темно-синего цвета;
3) юбка серого цвета;
4) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
5) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
6) галстук синего цвета в серо-голубую полоску;
7) куртка меховая темно-синего цвета;
8) шапка-ушанка меховая темно-синего цвета;
9) кашне серого цвета;
10) сапоги утепленные черного цвета;
11) туфли черного цвета.
Примечание: 1 – повседневная форма; 2 – летняя форма; 3 – зимняя форма.
3. Образец жилета должностных лиц таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов на таможенной границе Таможенного союза
3. Жилет темно-синего цвета для мужчин и женщин (рисунок 3):
Примечание: 1 – передняя часть; 2 – спинка.

1) қою көк түсті фуражка;
2) қою көк түсті пиджак;
3) сұр түсті шалбар;
4) ұзын жеңді ақ түсті жейде;
5) қысқа жеңді ақ түсті жейде;
6) көгілдір-сұр жолақты көк түсті галстук;
7) қою көк түсті тері күрте;
8) қою көк түсті теріден тігілген құлақшын;
9) сұр түсті кашне;
10) қара түсті жылы қысқа етік;
11) қара түсті туфли;
12) қара түсті белдік.
1-сурет
Ескертпе: 1 – күнделікті киім; 2 – жазғы киім; 3 – қысқы киім.
2. Кеден одағының кедендік шекарасындағы кедендердің, кеден бекеттерінің және бақылау-өткізу пункттерінің лауазымды адамдарының әйелдерге арналған нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері
2. Әйелдерге арналған нысанды киім жиынтығына (погонсыз) (2-сурет) мыналар кіреді:
1) сұр түсті берет;
2) қою көк түсті пиджак;
3) сұр түсті белдемше;
4) жеңі ұзын ақ түсті жейде;
5) жеңі қысқа ақ түсті көйлек;
6) көгілдір-сұр жолақты көк түсті галстук;
7) қою көк түсті тері күрте;
8) қою көк түсті теріден жасалған құлақшын;
9) сұр түсті кашне;
10) қара түсті жылы етік;
11) қара түсті туфли.
2-сурет
Ескертпе: 1 – күнделікті киім; 2 – жазғы киім; 3 – қысқы киім.
3. Кеден одағының кедендік шекарасындағы кедендердің, кеден бекеттерінің және бақылау-өткізу пункттерінің лауазымды адамдарының кеудеше үлгілері
3. Ерлерге және әйелдерге арналған қою көк түсті кеудеше (3-сурет):
3-сурет
Ескертпе: 1 – алдыңғы бөлігі; 2 - арқасы.