О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям" и от 21 апреля 2008 года № 573 "О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2015 года № 639
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 «О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям» и от 21 апреля 2008 года № 573 «О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                   К. Масимов
О внесении изменений в указы Президента Республики
Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 «О предоставлении особого
статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям» и
от 21 апреля 2008 года № 573 «О вопросах государственных высших
учебных заведений, первые руководители которых назначаются на
должности и освобождаются от должностей Президентом Республики
Казахстан»
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 «О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям» (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 27, ст. 331):
подпункт 4) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«4) Казахскому национальному исследовательскому техническому университету имени К.И. Сатпаева;»;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2008 года № 573 «О вопросах государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 19, ст. 166):
в Перечне государственных высших учебных заведений, первые руководители которых назначаются на должности и освобождаются от должностей Президентом Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
«3. Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева».

"Қазақстан Республикасы Президентінің "Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 және "Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы" 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 тамыздағы № 639 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің «Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы» 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 және «Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы» 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің "Жекелеген мемлекеттік
жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5
шілдедегі № 648 және "Бірінші басшыларын Қазақстан
Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және
қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының
мәселелері туралы" 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 жарлықтарына
өзгерістер енгізу туралы
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мына жарлықтарына өзгерістер енгізілсін:
1) «Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 27, 331-құжат):
1-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университетіне;»;
2) «Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 573 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 19, 166-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бірінші басшыларын Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесінде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті».

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан                   Н.Назарбаев

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев