О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан "О документах, удостоверяющих личность"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2015 года № 690
Сноска. Проект закона отозван из Мажилиса Парламента РК постановлением Правительства РК от 17.11.2015 № 916.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан «О документах, удостоверяющих личность».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
Проект
З А К О Н
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении дополнений в Закон
Республики Казахстан «О документах, удостоверяющих личность»
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 29 января 2013 года «О документах, удостоверяющих личность» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2013 г., № 2, ст. 12, 2014 г., № 16, ст. 90) следующие дополнения:
1) статью 7 дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
«2-1. Документ, удостоверяющий личность, указанный в подпункте 1) пункта 1 статьи 6 настоящего Закона, содержит слова Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации «Слово о независимости.»;
2) статью 20 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
«1-1. При получении удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, в связи с приемом гражданства Республики Казахстан, физическое лицо принимает присягу гражданина Республики Казахстан.»;
3) статью 24 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
«2-1) утверждает текст присяги гражданина Республики Казахстан;»;
4) статью 25 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
«2-1) утверждает порядок принесения присяги гражданина Республики Казахстан;»;
5) статью 26 дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
«2-1) разрабатывает текст присяги гражданина Республики Казахстан;
«2-2) разрабатывает порядок принесения присяги гражданина Республики Казахстан;».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

"Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 тамыздағы № 690 қаулысы
Ескерту. Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентінен кері қайтарып алынды - ҚР Үкіметінің 17.11.2015 № 916 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы» Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ «Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы»  Қазақстан
Республикасының Заңына толықтырулар енгізу туралы
1-бап. «Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы» 2013 жылғы 29 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2013 ж., № 2, 12-құжат, 2014 ж., № 16, 90-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) 7-бап мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Осы Заңның 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жеке басты куәландыратын құжат Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының «Тәуелсіздік толғауы» деген сөздерін қамтиды.»;
2) 20-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«1-1. Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауына байланысты Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін алған кезде жеке тұлға Қазақстан Республикасы азаматының антын қабылдайды.»;
3) 24-бап мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) Қазақстан Республикасының азаматы антының мәтінін бекітеді;»;
4) 25-бап мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) Қазақстан Республикасы азаматының ант қабылдау тәртібін бекітеді;»;
5) 26-бап мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«2-1) Қазақстан Республикасының азаматы антының мәтінін әзірлейді;»;
«2-2) Қазақстан Республикасы азаматының ант қабылдау тәртібін әзірлейді;».
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті