О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2012 года № 1384 "Об утверждении Правил размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния, а также перечня, форм и периодичности размещения отчетности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2015 года № 799. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 550.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.07.2023 № 550 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2012 года № 1384 "Об утверждении Правил размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния, а также перечня, форм и периодичности размещения отчетности" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 75-76, ст. 1126) следующие изменение и дополнение:
1) перечень и периодичность размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) формы отчетности, необходимой государственным органам, размещаемой на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния, утвержденные указанным постановлением:
дополнить формами 15 и 16 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2015 года № 799
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2012 года № 1384
Перечень и периодичность размещения отчетности,
необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе
Фонда национального благосостояния
№ п/п
Наименование отчетности
Периодичность размещения
Государственный орган, имеющий доступ к отчетности
1
2
3
4
1.
Структура заимствований и график погашения (структура гарантий) (форма 6)
ежеквартально,
до 30 числа месяца,
следующего за
отчетным периодом
АП, КПМ,
МНЭ, МФ
2.
Показатели финансовой устойчивости (форма 7)
1 раз в год
до 1 июля,
с 2013 года
ежеквартально,
по истечении 80
календарных дней
с отчетного периода
АП, КПМ,
МНЭ, МФ
3.
Отчет по освоению денежных средств Национального фонда Республики Казахстан (форма 8)
ежеквартально,
до 15 числа месяца,
следующего за
отчетным периодом
АП, КПМ,
МНЭ, МФ,
ГП, АДГСПК
4.
Отчет по социальным показателям дочерних организаций, имеющих статус национальных компаний (форма 9)
ежегодно, до 15 числа третьего месяца,
следующего за
отчетным периодом
(по состоянию на
1 января)
АП, КПМ,
МНЭ, МФ
5.

"Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын, сондай-ақ есептіліктің тізбесін, нысандарын және орналастыру кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 1384 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 799 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 550 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.07.2023 № 550 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын, сондай-ақ есептіліктің тізбесін, нысандарын және орналастыру кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 1384 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 75-76, 1126-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік органдарға қажетті есептіліктің тізбесі және оны Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру кезеңділігі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастырылатын мемлекеттік органдарға қажетті есептілік нысандары:
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 15 және 16-нысандармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 799 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 қазандағы
№ 1384 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік органдарға қажетті есептіліктің тізбесі және оны Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру кезеңділігі
Р/с №
Есептіліктің атауы
Орналастыру кезеңділігі
Есептілікке қолжетімділігі бар мемлекеттік орган
1
2
3
4
1.
Қарыз алу құрылымы және оны өтеу кестесі (кепілдіктер құрылымы) (6-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күніне дейін
ПӘ, ПМК, ҰЭМ, Қаржымині
2.
Қаржылық орнықтылық көрсеткіштері (7-нысан)
жылына 1 рет 1 шілдеге дейін, 2013 жылдан бастап тоқсан сайын, есепті кезеңнен бастап 80 күнтізбелік күн өткеннен кейін
ПӘ, ПМК, ҰЭМ, Қаржымині
3.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақшалай қаражатын игеру жөніндегі есеп (8-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін
ПӘ, ПМК, ҰЭМ,Қаржымині, БП,
МҚСЖҚА
4.
Ұлттық компаниялар мәртебесі бар еншілес ұйымдардың әлеуметтік көрсеткіштері жөніндегі есеп (9-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі үшінші айдың 15-күніне дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ, ПМК, ҰЭМ, Қаржымині
5.

Информация об освоении инвестиций и мощности по инвестиционным проектам по состоянию на "___" ________ 20__ г. (форма 10)
ежеквартально,
к 10 числу месяца,
следующего за
отчетным периодом
АП, КПМ,
МИР, МНЭ,
МФ
6.
Аналитическая информация по отрасли связи (форма 11)
ежемесячно, до 10
числа месяца,
следующего за
отчетным периодом, и
в сроки, указанные
в форме 11
АП, КПМ,
МИР
7.
Отчет по освоению бюджетных инвестиций Фонда на "___" ________ 20__ г. (форма 12)
ежемесячно, до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АП, КПМ,
МНЭ, МФ
8.
Отчет по освоению бюджетных кредитов Фонда на "___" ________ 20__ г. (форма 13)
ежемесячно, до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АП, КПМ,
МНЭ, МФ
9.
Информация по IT-специалистам группы Фонда (форма 14)
ежегодно,
до 15 числа
второго месяца,
следующего за
отчетным периодом
(по состоянию на 1 января)
АП, КПМ,
МИР
10.
Организационная структура Фонда (с указанием штатной численности работников)
ежегодно, до
20 числа месяца,
следующего за
отчетным периодом
(по состоянию на
1 января)
АП, КПМ,
МНЭ, МФ
11.
План развития Фонда, утвержденный Советом директоров Фонда, и отчет по его исполнению
в течение недели
после утверждения
Плана развития и
рассмотрения
отчета Советом
директоров Фонда
АП, КПМ,
МНЭ, МФ
12.
Корпоративная структура группы Фонда с указанием всех организаций, входящих в консолидированную годовую финансовую отчетность Фонда по состоянию на "___" ________ 20__ г. (форма 15)
ежегодно,
до 30 апреля,
следующего за
отчетным периодом
(по состоянию на
1 января)
МНЭ, МФ
13.
Информация о компаниях, входящих в структуру Фонда, не подпадающих под консолидацию, в том числе являющихся нерезидентами Республики Казахстан по состоянию на "___" ________ 20__ г. (форма 16)
ежегодно,
до 30 апреля,
следующего за
отчетным периодом
(по состоянию на
1 января)
МНЭ, МФ
Расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АДГСПК – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
АП – Администрация Президента Республики Казахстан
КПМ – Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
Фонд – акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2015 года № 799
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2012 года № 1384
Форма 15
Корпоративная структура группы Фонда с указанием всех
организаций, входящих в консолидированную годовую финансовую
отчетность Фонда по состоянию на "___" ________ 20__ г.
№ п/п
БИН
ОПФ
Уровни и наименование организации
Наименование материнской компании
Доля владения
Уровень 1
1.
Фонд
Уровень 2
1.
2.
Уровень n
1.
2.
Общее число организаций по всем уровням
Форма 16
Информация о компаниях, входящих в структуру Фонда,
не подпадающих под консолидацию, в том числе являющихся
нерезидентами Республики Казахстан по состоянию
на "___" ________ 20__ г.
№ п/п
Наименование компании
БИН*
ОПФ**
Наименование материнской компании
Доля владения
1.
Уровень 1
2.
Уровень 2
3.
Уровень n
Общее число компаний, входящих в структуру Фонда, не подпадающих под консолидацию, в том числе являющихся нерезидентами Республики Казахстан
* заполняется при наличии БИН у компании
** в группу "ОПФ" входят ассоциированные и совместно-контролируемые компании, финансовые инвестиции, доли владения ассоциированных и совместно-контролируемых компаний в других организациях, а также в данном столбце необходимо отметить компании, которые являются нерезидентами Республики Казахстан
Сводная информация о количестве компаний Фонда, входящих в его структуру,
в том числе являющихся нерезидентами Республики Казахстан:
Количество компании на первом уровне ___
Количество компании на втором уровне ___
Количество компании на n уровне ___
Всего компании по группе Фонда ___

20___ж. "___" _______ жағдай бойынша инвестициялық жобалар бойынша инвестициялардың игерілуі және олардың қуаты туралы ақпарат (10-нысан)
тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
ПӘ, ПМК, ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині
6.
Байланыс саласы бойынша талдамалық ақпарат (11-нысан)
ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін және 11-нысанда көрсетілген мерзімдерде
ПӘ, ПМК, ИДМ
7.
Қордың бюджеттік инвестицияларының игерілуі жөніндегі 20___ж. "___" _______ есеп (12-нысан)
ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін
ПӘ, ПМК, ҰЭМ, Қаржымині
8.
Қордың бюджеттік кредиттерінің игерілуі жөніндегі 20___ж. "___" _______ есеп (13-нысан)
ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін
ПӘ, ПМК, ҰЭМ,
Қаржымині
9.
Қор тобының IT-мамандары бойынша ақпарат (14-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-күніне дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ, ПМК, ИДМ
10.
Қордың ұйымдық құрылымы (қызметкерлердің штат санын көрсете отырып)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ, ПМК, ҰЭМ, Қаржымині
11.
Қордың Директорлар кеңесі бекіткен Қордың даму жоспары және оның орындалуы жөніндегі есеп
даму жоспары бекітілгеннен және Қордың Директорлар кеңесі есепті қарағаннан кейін бір апта ішінде
ПӘ, ПМК,
ҰЭМ, Қаржымині
12.
20___ж. "___" _______ жағдай бойынша Қордың шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілігіне кіретін барлық ұйымдар көрсетілген Қор тобының корпоративтік құрылымы (15-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі 30 сәуірге дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ҰЭМ, Қаржымині
13.
20___ж. "___" _______ жағдай бойынша Қор құрылымына кіретін, шоғырлануға жатпайтын, оның ішінде Қазақстан Республикасы резиденттері болып табылмайтын компаниялар туралы ақпарат (16-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі 30 сәуірге дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ҰЭМ, Қаржымині
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
МҚСЖҚА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ПӘ – Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Қор – "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 799 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 қазандағы
№ 1384 қаулысымен
бекітілген
15-нысан
20___ж. "___" _______ жағдай бойынша Қордың шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілігіне кіретін барлық ұйымдар көрсетілген Қор тобының корпоративтік құрылымы
Р/с №
БСН
ҰҚН
Деңгейлер және ұйым атауы
Негізгі компанияның атауы
Иелену үлесі
1-деңгей
1.
Қор
2-деңгей
1.
2.
n-деңгей
1.
2.
Барлық деңгейлер бойынша ұйымдардың жалпы саны
16-нысан
20___ж. "___" _______ жағдай бойынша Қор құрылымына кіретін, шоғырлануға жатпайтын, оның ішінде Қазақстан Республикасы резиденттері болып табылмайтын компаниялар туралы ақпарат
Р/с №
Компания атауы
БСН*
ҰҚН **
Негізгі компанияның атауы
Иелену үлесі
1.
1-деңгей
2.
2-деңгей
3.
n-деңгей
Қор құрылымына кіретін, шоғырлануға жатпайтын, оның ішінде Қазақстан Республикасы резиденттері болып табылмайтын компаниялардың жалпы саны
* компанияда БСН болған жағдайда толтырылады
** "ҰҚН" тобына қауымдасқан және бірлескен-бақылаушы компаниялар, қаржылық инвестициялар, басқа ұйымдардағы қауымдасқан және бірлескен-бақылаушы компаниялардың иелену үлестері кіреді, сондай-ақ осы бағанда Қазақстан Республикасы резиденттері болып табылмайтын компанияларды атап өту қажет
Қор құрылымына кіретін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы резиденттері болып табылмайтын компаниялардың саны туралы туралы жиынтық ақпарат:
Бірінші деңгейдегі компаниялар саны ___
Екінші деңгейдегі компаниялар саны ___
n деңгейдегі компаниялар саны ___
Қор тобы бойынша барлық компаниялар ___