О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2011 года № 74 "Об утверждении Правил (методики) ценообразования на концентрат природного урана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1041
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2011 года № 74 «Об утверждении Правил (методики) ценообразования на концентрат природного урана» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 17, ст. 199) следующие изменение и дополнения:
в Правилах (методике) ценообразования на концентрат природного урана, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Правила (методика) ценообразования на концентрат природного урана (далее - Правила) устанавливают порядок определения (расчета) цен реализации концентрата природного урана по сделкам, совершаемым в соответствии с контрактами на куплю-продажу концентрата природного урана, за исключением сделок с Управлением закупок и материальных запасов Департамента атомной энергии Правительства Индии, указанным в разделе 7 настоящих Правил, а также французским оператором атомных электростанций Electricite de France, указанным в разделе 8 настоящих Правил.»;
дополнить разделом 8 следующего содержания:
«8. Порядок определения цен реализации концентрата природного урана по сделкам с французским оператором атомных электростанций Electricite de France.
22. Цена сделок рассчитывается по следующей формуле:
Р = 0.50 х ВР х Еsc 0.50 х SР х (100% - D): 100%, где:
Р (price) цена концентрата урана (в долларах США за фунт U308);
ВР (base price) - базовая цена - постоянная на весь срок исполнения контракта составляющая цены, равная величине, не ниже среднеарифметического значения индикаторов среднесрочных и долгосрочных цен на концентрат природного урана из официально признанных источников информации (в долларах США за фунт U308) на дату подачи оферты или заключения контракта.
SP (spot price) - среднеарифметическое значение спотовых цен Trade Tech LLC (Exchange Value) и Ux U308 Month End Spot price за шесть месяцев, предшествующих дате перехода права собственности покупателю;
D (discount) - дисконт, %.
Верхний предел SP не должен быть ниже значения прогнозных индикаторов цен на концентрат природного урана (High Price Midpoint), публикуемых ежеквартально Ux Consulting LLC в отчете «Uranium Market Outlook», действующих на дату подачи оферты и/или заключения контракта.
Коэффициент эскалации (Esc) не должен превышать 2% в год.»;
примечание дополнить абзацем «****» следующего содержания:

"Табиғи уран концентратына баға белгілеу қағидаларын (әдістемесін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 ақпандағы № 74 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1041 қаулысы
Баспасөз релизі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Табиғи уран концентратына баға белгілеу қағидаларын (әдістемесін) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 ақпандағы № 74 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 17, 199-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Табиғи уран концентратына баға белгілеу қағидаларында (әдістемесінде):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Табиғи уран концентратына баға белгілеу қағидалары (әдістемесі) (бұдан әрі – Қағидалар) осы Қағидалардың 7-бөлімінде көрсетілген Үндістан Үкіметі Атом энергиясы департаментінің Сатып алу және материалдық қорлар басқармасымен, сондай-ақ осы Қағидалардың 8-бөлімінде көрсетілген EIectricite de France француз атом электр станциялары операторымен жасалған мәмілелерді қоспағанда, табиғи уран концентратын сатып алу-сату келісімшарттарына сәйкес жасалатын мәмілелер бойынша табиғи уран концентратын өткізу бағаларын айқындау (есептеу) тәртібін белгілейді.»;
мынадай мазмұндағы 8-бөліммен толықтырылсын:
«8. EIectricite de France француз атом электр станциялары операторымен жасалған мәмілелер бойынша табиғи уран концентратын өткізу бағаларын айқындау тәртібі.
22. Мәмілелер бағасы мынадай формула бойынша есептеледі:
P = 0.50 x BP x Esc + 0.50 x SP x (100% - D): 100%, мұнда:
P (price) – уран концентратының бағасы (U3O8 фунтына АҚШ долларымен);
BP – (base price) – оферта берілген немесе келісімшарт жасалған күнге ресми танылған ақпарат көздерінен (U3O8 фунтына АҚШ долларымен) алынған табиғи уран концентратының орта мерзімді және ұзақ мерзімді индикаторларының орташа арифметикалық мәнінен төмен болмайтын шамаға тең бағаны құрайтын, келісімшартты орындаудың бүкіл мерзімінде тұрақты болатын базалық баға;
SP (spot price) – меншік құқығының сатып алушыға ауысу күнінің алдындағы алты ай ішіндегі Trade Tech LLC (Exchange Value) және Ux U3O8 Month End Spot price споттық бағаларының орташа арифметикалық мәні;
D – (discount) – дисконт, %.
SP жоғарғы шегі Ux Consulting LLC «Uranium Market Outlook» есебінде тоқсан сайын жариялайтын, оферта берілген және/немесе келісімшарт жасалған күнге қолданыста болатын табиғи уран концентраты (High Price Midpoint) бағаларының болжамды индикаторларының мәнінен төмен болмауға тиіс.
Эскалация коэффициенті (Esc) жылына 2%-дан аспауға тиіс.»;
ескертпе мынадай мазмұндағы «****» толықтырылсын:

«**** Требования раздела 8 устанавливают порядок определения (расчета) цен реализации концентрата природного урана по сделкам между акционерным обществом «Национальная атомная компания «Казатомпром» и французским оператором атомных электростанций Eleсlricite de France, совершаемым в соответствии с контрактом на куплю-продажу концентрата природного урана на период 2021 - 2025 годы.».
2. Настоящее постановление вводится в действие но истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                     К. Масимов

«**** 8-бөлімнің талаптары «Қазатомөнеркәсіп» ұлттық атом компаниясы» акционерлік қоғамы мен EIectricite de France француз атом электр станциялары операторының арасындағы табиғи уран концентратын сатып алу-сатудың 2021 - 2025 жылдар кезеңіне арналған келісімшарттарына сәйкес жасалатын мәмілелер бойынша табиғи уран концентратын өткізу бағаларын айқындау (есептеу) тәртібін белгілейді.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов