О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 149 "О распределении средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2015 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1065
Ввводится в действие с 1 января 2015 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 149 «О распределении средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2015 год» (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 14, ст. 84) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                     К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1065
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2015 года № 149
Распределение средств на реализацию межсекторального и
межведомственного взаимодействия по вопросам охраны
здоровья граждан на 2015 год
№ п/п
Наименование мероприятий
Ответственные государственные органы
Сумма, тыс. тенге
1
2
3
4

«Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2015 жылға қаражат бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 149 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1065 қаулысы
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2015 жылға қаражат бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 149 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 14, 84-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулыға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1065 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 149 қаулысына
қосымша
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2015 жылға қаражат бөлу
Р/с
Іс-шаралардың атауы
Жауапты мемлекеттік органдар
Сома, мың теңге
1
2
3
4

Цель 5.1.1. Формирование здорового образа жизни путем комплексного подхода к профилактике и усилению контроля за поведенческими факторами риска
1
Организовать и провести ежегодные отраслевые спартакиады по массовым видам спорта
МКС
57 196
2
Создать на республиканском уровне телевизионную государственную программу «Саламатты Қазақстан» на 2011 - 2015 годы, посвященную вопросам развития здравоохранения, на государственном и русском языках
МИР
64 500
Цель 5.1.2. Обеспечение здорового питания населения и профилактика заболеваний, зависимых от питания
3
Провести информационно-пропагандистскую кампанию по вопросам здорового питания
МЗСР
12 600
4
Формировать у населения навыки здорового питания и безопасности пищевых продуктов
МЗСР
49 917
5
Выпустить видео и аудиоролики по вопросам здорового питания
МИР
2 220
Цель 5.1.4. Снижение дорожно-транспортного травматизма и смертности от него
6
Провести мониторинг общественного мнения по проблемам дорожной безопасности
МВД
1 669
7
Создать социальные ролики по вопросам безопасности дорожного движения и обеспечить их прокат на центральных, республиканских телеканалах
МВД
24 720
8
Создать специализированную программу на республиканском телеканале по актуальным вопросам безопасности дорожного движения
МВД
16 700
9
Выпуск буклетов, информационных материалов по проблемам обеспечения безопасности дорожного движения
МВД
6 650
Цель 5.1.5. Снижение безвозвратных потерь среди пострадавших при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера
10
Функционирование 40 трассовых пунктов по оказанию экстренной медико-спасательной помощи на трассе
МВД
787 373
11
Приобрести 2 ангара для обеспечения эксплуатации санитарных вертолетов
МВД
57 848
Цель 5.1.6. Снижение уровня заболеваемости и смертности от туберкулеза и ВИЧ/СПИД в пенитенциарной системе
12
Повысить потенциал НПО, работающих по вопросам ВИЧ/СПИДа, укрепить взаимодействие между государственными и неправительственными организациями
МЗСР
1 425
13
Реализовать программу профилактики ВИЧ-инфекции в местах заключения и внедрить программы социального сопровождения для лиц, освобождающихся из мест лишения свободы.
МЗСР
32 724
в том числе:
Акмолинская область
2 709
Развивать потенциал НПО для борьбы с ВИЧ/СПИД в местах лишения свободы*
Актюбинская область
1 921
Алматинская область
2 544
Атырауская область
506
Восточно-Казахстанская область
4 145
Жамбылская область
2 661
Западно-Казахстанская область
1 205
Карагандинская область
4 279
Костанайская область
2 581
Кызылординская область
907
Мангистауская область

5.1.1-мақсат. Қауіпті мінез-құлық факторларын бақылау профилактикасы және оны күшейтуге кешендік ұстаным арқылы саламатты өмір салтын қалыптастыру
1
Бұқаралық спорт түрлері бойынша жыл сайын салалық спартакиадалар ұйымдастыру және өткізу
МСМ
57 196
2
Республикалық деңгейде денсаулық сақтау саласын дамыту мәселелеріне арналған мемлекеттік және орыс тілдерінде 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік телевизиялық бағдарламасын жасау
ИДМ
64 500
5.1.2-мақсат. Халықтың дұрыс тамақтануын қамтамасыз ету және тамақтануға байланысты аурулардың профилактикасы
3
Дұрыс тамақтану мәселелері бойынша ақпараттық-насихаттау науқанын жүргізу
ДСӘДМ
12 600
4
Халықтың дұрыс тамақтану дағдыларын және тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қалыптастыру
ДСӘДМ
49 917
5
Дұрыс тамақтану мәселелері бойынша бейне және аудиороликтер шығару
ИДМ
2 220
5.1.4-мақсат. Жол-көлік жарақаттанушылығы және одан болатын өлімді төмендету
6
Жол қауіпсіздігі проблемалары бойынша қоғамдық пікірге мониторинг жүргізу
ІІМ
1 669
7
Жол қозғалысы қауіпсіздігі мәселелері бойынша әлеуметтік роликтер дайындау және орталық, республикалық телеарналарда олардың прокатын қамтамасыз ету
ІІМ
24 720
8
Жол қозғалысы қауіпсіздігінің өзекті мәселелері бойынша республикалық телеарнада мамандандырылған бағдарлама әзірлеу
ІІМ
16 700
9
Жол қозғалысының қауіпсіздігін қамтамасыз ету проблемалары бойынша буклеттер, ақпараттық материалдар шығару
ІІМ
6 650
5.1.5-мақсат. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккендер арасындағы қайтымсыз шығындарды төмендету
10
Трассада шұғыл медициналық-құтқару көмегін көрсету бойынша 40 трассалық пункттің жұмыс істеуі
ІІМ
787 373
11
Санитариялық тікұшақтарды пайдалануды қамтамасыз ету үшін 2 ангар сатып алу
ІІМ
57 848
5.1.6-мақсат. Пенитенциарлық жүйеде туберкулезбен және АИТВ/ЖИТС-пен сырқаттанушылықтың және одан болатын өлім деңгейін төмендету
12
АИТВ/ЖИТС мәселелері бойынша жұмыс істейтін ҮЕҰ әлеуетін арттыру, мемлекеттік және үкіметтік емес ұйымдар арасындағы өзара іс-қимылды нығайту
ДСӘДМ
1 425
13
Қамауда ұстау орындарында АИТВ инфекциясының профилактикасы бағдарламасын іске асыру және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылатын адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету бағдарламаларын
ДСӘДМ
32 724
оның ішінде:
Ақмола облысы
2 709
енгізу. Бас бостандығынан айыру орындарында АИТВ/ЖИТС-ке қарсы күрес үшін ҮЕҰ әлеуетін дамыту*
Ақтөбе облысы
1 921
Алматы облысы
2 544
Атырау облысы
506
Шығыс Қазақстан облысы
4 145
Жамбыл облысы
2 661
Батыс Қазақстан облысы
1 205
Қарағанды облысы
4 279
Қостанай облысы
2 581
Қызылорда облысы
907
Маңғыстау облысы

1 315
Павлодарская область
1 500
Северо-Казахстанская область
2 160
Южно-Казахстанская область
1 359
город Алматы
894
город Астана
2 038
Всего
1 115 542
Примечание:
* Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы, и закуп услуг осуществляют местные уполномоченные органы здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МКС — Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
НПО - неправительственные организации

1 315
Павлодар облысы
1 500
Солтүстік Қазақстан облысы
2 160
Оңтүстік Қазақстан облысы
1 359
Алматы қаласы
894
Астана қаласы
2 038
Барлығы
1 115 542
Ескертпе:
* Бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар мен одан босап шыққан адамдар арасында АИТВ инфекциясының профилактикасы жөніндегі іс-шараларды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті уәкілетті денсаулық сақтау органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
ҮЕҰ - үкіметтік емес ұйымдар