О внесении дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных", и от 18 июня 2014 года № 673 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебетных и выработанных"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1132. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2019 года № 449 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.06.2019 № 449 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 17.09.2018 № 569 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 673 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебетных и выработанных" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 42, ст. 400):
перечень месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебетных и выработанных, утвержденный указанным постановлением, дополнить строками, порядковые номера 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12, следующего содержания:
"
4
Нефтегазовое месторождение Есжан, расположенное в Карагандинской и Кызылординской областях
Контракт на недропользование от 24 апреля 2001 года № 662
Лицензия на право пользования недрами от 4 декабря 2014 года № 14018145
Товарищество с ограниченной ответственностью "САУТС-
ОЙЛ"
Нефть
Средне-
суточный дебет нефти на месторождении составляет от 2 до 3 тонн в сутки
Малодебетные
2,5
1. 46о20,00,, с.ш. 64030,00,, в.д.
2. 46о40,00,, с.ш. 64030,00,, в.д.
3. 46о40,00,, с.ш. 64о50,00,, в.д.
4. 46о30,00,, с.ш. 64о50,00,, в.д.
5. 46о30,00,, с.ш. 64о56,05,, в.д.
6. 46о28,00,, с.ш. 64о56,00,, в.д.
7. 46о26,55,, с.ш. 64о57,30,, в.д.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлерi кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 және "Рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 18 маусымдағы № 673 қаулыларына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1132 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 449 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 27.06.2019 № 449 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.09.2018 № 569 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);
2) "Рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 673 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 42, 400-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-жолдармен толықтырылсын:
"
4
Қарағанды және Қызылорда облыстарында орналасқан Есжан газ-мұнайлы кен орны
Жер қойнауын пайдалануға арналған 2001 жылғы 24 сәуірдегі № 662 келісімшарт
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 14018145лицензия
"САУТС-ОЙЛ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орнындағы орташа тәуліктік дебет тәулігіне 2-ден 3 тоннаға дейін құрайды
Дебеті аз
2,5
1. 46020,00,, с.е. 64030,00,, ш.б.
2. 46040,00,, с.е.
64030,00,, ш.б.
3. 46040,00,, с.е. 64050,00,, ш.б.
4. 46030,00,, с.е. 64056,05,, ш.б.
5. 46030,00,, с.е.
64056,00,, ш.б.
6. 46028,00,, с.е. 64056,00,, ш.б.
7. 46026,55,, с.е. 64057,30,, ш.б.

3. 46о02,24,, с.ш. 65о47,07,, в.д.
4. 46о02,11,, с.ш. 65о47,12,, в.д.
5. 46о01,49,, с.ш. 65о47,12,, в.д.
6. 46о01,21,, с.ш. 65о47,31,, в.д.
7. 46о01,06,, с.ш. 65о47,42,, в.д.
8. 46о00,26,, с.ш. 65о47,38,, в.д.
9. 46о00,13,, с.ш. 65о47,25,,, в.д.
10. 46о00,13,, с.ш. 65о46,50,, в.д.
8
Нефтегазовое месторождение Кенкияк (надсоль), расположенное в Темирском районе Актюбинской области
Контракт на проведение операций по углеводородам от 26 сентября 1997 года № 76
Лицензия на право пользования недрами от 7 сентября 1995 года серия МГ № 252 (нефть).
Акционерное общество "СНПС-Актобемунайгаз"
Нефть
Вязкость нефти на месторождении составляет 217,6 мПа*сек
Высоковязкие
2,1
1. 48о33,23,, с.ш. 57о05,52,, в.д.
2. 48о35,06,, с.ш. 57о06,48,, в.д.
3. 48о35,09,, с.ш. 57о10,14,, в.д.
4. 48о34,16,, с.ш. 57о11,14,, в.д.
5. 48о33,26,, с.ш. 57о12,34,, в.д.
6. 48о32,33,, с.ш. 57о14,25,, в.д.
7. 48о32,00,, с.ш. 57о13,45,, в.д.
8. 48о31,56, с.ш. 57о11,18, в.д.
9. 48о32,21,, с.ш. 57о10,06,, в.д.
10. 48о32,25,, с.ш. 57о09,11,, в.д.
11. 48о32,46,, с.ш. 57о07,43,, в.д.
12. 48о32,58,,с.ш. 57о06,47,, в.д.
9
Нефтегазокондесатное месторождение Кумколь, расположенное в Жезказганской области
Контракт на добычу углеводородов от 10 декабря 1996 года № 49
Лицензия на право пользования недрами от 1 ноября 1996 года серия МГ № 259 (нефть).
Акционерное общество "Петро Казахстан КумкольРесорсиз"
Нефть
Обводненность на месторождении составляет 97,9 %
Обводненные
0,35
1. 46о26,05,, с.ш. 56о30,55,, в.д.
2. 46о26,24,, с.ш. 65о33,18,, в.д.
3. 46о27,57,, с.ш. 65о35,00,, в.д.
4. 46о27,25,, с.ш. 65о36,28,, в.д.
5. 46о28,32,, с.ш. 65о38,31,, в.д.
6. 46о28,28,, с.ш. 65о40,28,, в.д.
7. 46о27,33,, с.ш. 65о39,59,, в.д.
8. 46о26,30,, с.ш. 65о40,00,, в.д.
9. 46о24,30,, с.ш. 65о40,30,, в.д.
10. 46о23,05,, с.ш. 65о41,27,, в.д.
11. 46о23,10,, с.ш. 65о37,45,, в.д.
10
Нефтегазовое месторождение Сазанкурак, расположенное в Исатайском районе Атырауской области
Контракт на проведение доразведки и добычи углеводородного сырья от 31 октября 1997 года № 80
Лицензия на право пользования недрами от 29 мая 1997 года серия МГ № 245 (нефть).
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сазанкурак"
Нефть и газ
Высокая вязкость нефти на месторождении составляет 434,93 мПа*сек
Высоковязкие
0,25
1. 46о56,32,, с.ш. 50о15,51,, в.д.
2. 46о56,58,, с.ш. 50о16,37,, в.д.
3. 46о56,52,, с.ш. 50о18,18,, в.д.
4. 46о56,38,, с.ш. 50о19,00,, в.д.
11
Нефтегазокондесатные месторождения Кумколь и Восточный Кумколь, расположенные в Карагандинской области
Контракт на проведение доразведки и добычи углеводородного сырья от 6 мая 1996 года № 38
Лицензия на право пользования недрами от 20 декабря 1995 года серия МГ № 296 (нефть)
Акционерное общество "Тургай-Петролеум"
Нефть

3. 46002,24,, с.е.
65047,07,, ш.б.
4. 46002,11,, с.е.
65047,12,, ш.б.
5. 46001,49,, с.е.
65047,12,, ш.б.
6. 46001,21,, с.е.
65047,31,, ш.б.
7. 46001,06,, с.е.
65047,42,, ш.б.
8. 46000,26,, с.е.
65047,38,, ш.б.
9. 46000,13,, с.е.
65047,25,, ш.б.
10. 46000,13,, с.е.
65046,50,, ш.б.
8
Ақтөбе облысы Темір ауданындағы Кеңқияқ (тұз үсті) газ-мұнайлы кен орны
Көмiр-сутектер бойынша операциялар жүргізуге арналған 1997 жылғы 26 қыркүйектегі № 76 келісімшарт
МГ сериялы жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1995 жылғы 7 қыркүйектегі № 252 (мұнай) лицензия
"СНПС-Ақтөбемұнайгаз" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орнындағы мұнайдың тұтқырлығы 217,6 мПа*сек құрайды
Өте тұтқыр
2,1
1. 48033'23" с.е.
57005'52" ш.б.
2. 48035'06" с.е.
57006'48" ш.б.
3. 48035'09" с.е.
57010'14" ш.б.
4. 48034'16" с.е.
57011'14" ш.б.
5. 48033'26" с.е.
57012'34" ш.б.
6. 48032'33" с.е.
57014'25" ш.б.
7. 48032'00" с.е.
57013'45" ш.б.
8. 48031'56"с.е.
57011'18" ш.б.
9. 48032'21" с.е.
57010'06" ш.б.
10. 48032'25" с.е.
57009'11" ш.б.
11. 48032'46" с.е.
57007'43" ш.б.
12. 48032'58" с.е.
57006'47" ш.б.
9
Қарағанды облысындағы Құмкөл мұнай-газ конденсатты кен орны
Көмiр-сутектерді өндіруге арналған 1996 жылғы 10 желтоқсандағы № 49 келісімшарт
МГ сериялы жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1996 жылғы 1 қарашадағы № 259 (мұнай) лицензия
"Петро Қазақстан Құмкөл Ресорсиз" акционерлік қоғамы
Мұнай
Кен орнын су басуы 97,9 %-ды құрайды
Су басқан
0,35
1. 46026'05" с.е.
56030'55" ш.б.
2. 46026'24" с.е.
65033'18" ш.б.
3. 46027'57" с.е.
65035'00" ш.б.
4. 46027'25" с.е.
65036'28" ш.б.
5. 46028'32" с.е.
65038'31" ш.б.
6. 46028'28" с.е.
65040'28" ш.б.
7. 46027'33" с.е.
65039'59" ш.б.
8. 46026'30" с.е.
65040'00" ш.б.
9. 46024'30" с.е.
65040'30" ш.б.
10. 46023'05" с.е.
650 41'27" ш.б.
11. 46023'10" с.е.
65037'45" ш.б.
10
Атырау облысы Исатай ауданындағы Сазанқұрақ мұнай-газ кен орны
Көмiр-сутек шикізатын өндіруге дейінгі барлау жүргізуге арналған 1997 жылғы 31 қазандағы № 80 келісімшарт
МГ сериялы жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1997 жылғы
29 мамырдағы № 245 (мұнай) лицензия.
"Сазанқұрақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орнындағы мұнайдың тұтқырлығы 434,93 мПа*сек құрайды
Өте тұтқыр
0,25
1. 46056'32" с.е.
50015'51" ш.б.
2. 46056'58" с.е.
50016'37" ш.б.
3. 46056'52" с.е.
50018'18" ш.б.
4. 46056'38" с.е.
50019'00" ш.б.
11
Қарағанды облысындағы Құмкөл және Шығыс Құмкөл мұнай-газ конденсатты кен орындары
Көмiр-сутек шикізатын өндіруге дейінгі барлау жүргізуге арналған 1996 жылғы 6 мамырдағы № 38 келісімшарт
МГ сериялы жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1995 жылғы
20 желтоқсандағы № 296 (мұнай) лицензия
"Торғай Петролеум" акционерлік қоғамы
Мұнай

Обводненность на месторождениях составляет 91,5%
Обводненные
1,0
1. 46о26,05,, с.ш. 65о30,55,, в.д.
2. 46о26,24,, с.ш. 65о33,18,, в.д.
3. 46о27,57,, с.ш. 65о35,00,, в.д.
4. 46о27,25,, с.ш. 65о36,28,,в.д.
5. 46о28,32,, с.ш. 65о38,31,, в.д.
6. 46о55,55,, с.ш. 50о19,50,, в.д.
7. 46о55,25,, с.ш. 50о18,58,, в.д.
8. 46о55,48,, с.ш. 50о17,10,,в.д.
12
Нефтегазовое месторождение Арман, расположенное в Мангистауском районе Мангистауской области
Контракт на добычу углеводородного сырья от 19 июля 1994 года № 12
Лицензия на право пользования недрами от 9 сентября 1994 года серия МГ № 6
Товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "Арман"
Нефть
Обводненность на месторождении составляет 95,2%
Обводненные
0,25
1. 45о24,39,, с.ш. 51о41,16,, в.д.
2. 45о26,55,, с.ш. 51о48,34,, в.д.
3. 45о25,18,, с.ш. 51о49,42,, в.д.
4. 45о22,53,, с.ш. 51о42,25,, в.д.
".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.09.2018 № 569 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов

Кен орнындағы су басу 91,5 %-ды құрайды
Су басқан
1,0
1. 46026'05" с.е.
65030'55" ш.б.
2. 46026'24" с.е.
65033'18" ш.б.
3. 46027'57" с.е.
65035'00" ш.б.
4. 46027'25" с.е.
65036'28" ш.б.
5. 46028'32" с.е.
65038'31" ш.б.
6. 46055'55" с.е.
50019'50" ш.б.
7. 46055'25" с.е.
50018'58" ш.б.
8. 46055'48" с.е.
50017'10" ш.б.
12
Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданындағы Арман газ-мұнайлы кен орны
Көмiр-сутек шикізатынөндіруге арналған 1994 жылғы 19 маусымдағы № 12 келісімшарт
МГ сериялы жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1994 жылғы
9 қыркүйектегі № 6 лицензия
"Арман" Бірлескен кәсіпорны жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мұнай
Кен орнын су басуы 95,2 %-ды құрайды
Су басқан
0,25
1. 45024'39" с.е.
51041'16" ш.б.
2. 45026'55" с.е.
51048'34" ш.б.
3. 45025'18" с.е.
51049'42" ш.б.
4. 45022'53" с.е.
51042'25" ш.б.
".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.09.2018 № 569 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов