О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618 "Об утверждении Правил реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика - в счет задолженности по таможенным платежам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1163. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2018 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вводится в действие с 1 января 2016 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618 "Об утверждении Правил реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 41, ст. 522) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней.";
в Правилах реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней (далее – Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Кодексом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", определяют порядок реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней.";

"Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер бойынша берешектің есебіне өткізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1163 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 208 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.04.2018 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер бойынша берешектің есебіне өткізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 41, 522-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидасын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидасы бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер бойынша берешектің есебіне өткізу қағидасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидасы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әзірленді және салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешек, өсімпұлдар есебіне өткізу тәртібін белгілейді.";

подпункты 4) и 12) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) должник – физическое или юридическое лицо, имущество которого по решению государственного органа ограничено в распоряжении в счет налоговой задолженности или задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней;";
"12) имущество – ограниченное в распоряжении имущество должника, на которое согласно постановлению государственного органа обращается взыскание в счет налоговой задолженности или задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Реализацию ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней осуществляет Компания путем проведения электронного аукциона.";
абзац второй подпункта 2) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"электронная (сканированная) копия справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 2 к указанным Правилам правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам реализации ограниченного
в распоряжении имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет налоговой
задолженности, плательщика – в счет
задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в приложении 4 к указанным Правилам правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Правилам реализации ограниченного
в распоряжении имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет налоговой
задолженности, плательщика – в счет
задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1163
Приложение 1
к Правилам реализации ограниченного
в распоряжении имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет налоговой
задолженности, плательщика – в счет
задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней
ЗАЯВКА
на участие в электронном аукционе
1. __________________________ (для юридического лица – полное наименование, адрес, банковские реквизиты, для физического лица – Ф.И.О., адрес проживания) (далее – участник), ознакомившись с объявлением о проведении электронного аукциона по продаже:
№ п/п
№ лота
Наименование лота электронного аукциона
Дата проведения электронного аукциона
Реквизиты платежного документа о перечислении гарантийного взноса
ознакомившись с Правилами реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней (далее – Правила), просит принять настоящую заявку на участие в электронном аукционе, проводимом Компанией "____" ___________________ года в ____ час _____ мин на интернет-ресурсе __________________________.

2-тармақтың 4) және 12) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) борышкер – мүлкі мемлекеттік органның шешімі бойынша салық берешегін немесе кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне билік етуі шектелген жеке немесе заңды тұлға;";
"12) мүлік – борышкердің билік етуі шектелген мүлкі, оған мемлекеттік органның қаулысына сәйкес салық берешегінің немесе кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өндіріп алуға жүгінеді;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізуді Компания электрондық аукцион өткізу жолымен жүзеге асырады.";
16-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтаманың электрондық (сканерленген) көшірмесі;";
көрсетілген Қағидаға 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаға 2-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық төлеушінің (салық агентінің)
билік етуі шектелген
мүлкін салық берешегі есебіне,
төлеушінің – кедендік төлемдер
және салықтар бойынша берешектің,
өсімпұлдардың есебіне өткізу
қағидасына 2-қосымша";
көрсетілген Қағидаға 3-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаға 4-қосымшада оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық төлеушінің (салық агентінің)
билік етуі шектелген
мүлкін салық берешегі есебіне,
төлеушінің – кедендік төлемдер
және салықтар бойынша берешектің,
өсімпұлдардың есебіне өткізу
қағидасына 4-қосымша";
2. Осы қаулы 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1163 қаулысына
1-қосымша
Салық төлеушінің (салық агентінің)
билік етуі шектелген мүлкін салық
берешегі есебіне, төлеушінің –
кедендік төлемдер және салықтар
бойынша берешектің, өсімпұлдардың
есебіне өткізу қағидасына
1-қосымша
Электрондық аукционға қатысуға арналған
ӨТІНІМ
1. ___________________________ (заңды тұлға үшін – толық атауы, мекенжайы, банк деректемелері, жеке тұлға үшін – толық Т.А.Ә., тұрғылықты мекенжайы) (бұдан әрі – қатысушы):
Р/с
лот №
Электрондық аукцион лотының атауы
Электрондық аукцион өткізілетін күн
Кепілдікті жарнаның аударылғаны туралы төлем құжатының деректемелері
сату бойынша электрондық аукцион өткізу туралы хабарландырумен таныса отырып, Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидасымен (бұдан әрі – Қағида) таныса отырып, _______ жылғы _____ _______ сағат ____ минутта _____ интернет ресурсында Компания өткізетін электрондық аукционға қатысуға осы өтінімді қабылдауды сұрайды.

2. Подавая настоящую заявку на участие в электронном аукционе, участник соглашается с условиями проведения электронного аукциона, содержащимися в Правилах.
3. В случае признания участника победителем электронного аукциона, согласен (-на):
подписать протокол об итогах электронного аукциона;
заключить договор купли-продажи имущества в срок, установленный Правилами;
оплатить покупную стоимость лота в порядке и сроки, установленные Правилами.
4. Участник осведомлен о том, что выставленное на электронный аукцион имущество продается на основании постановления государственного органа об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество и согласен с тем, что Компания не несет ответственности за ущерб, который может быть причинен участнику отменой электронного аукциона или снятием с электронного аукциона имущества (лота) либо его части государственным органом по основаниям, предусмотренным действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Банковские реквизиты участника для возврата гарантийного взноса:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложения:
1. Электронная (сканированная) копия справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копия паспорта, удостоверения личности (физического лица) участника.
2. Электронная (сканированная) копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан либо электронная (сканированная) копия документа с идентификационным номером.
3. Электронная (сканированная) копия платежного документа с отметкой банка, подтверждающего перечисление участником суммы гарантийного взноса на банковские реквизиты, указанные в объявлении о проведении торгов.
Дата _________________________________
ЭЦП участника ________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1163
Приложение 3
к Правилам реализации ограниченного
в распоряжении имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет налоговой
задолженности, плательщика – в счет
задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней
Протокол
об итогах электронного аукциона
г. Астана
"___" ______ 20___ года
"____" ч. "____" м.
Лот № _________________________________________________________
(краткое описание имущества), находящийся по адресу:__________ продан
по цене _________________________________ (_______) тенге.
Победителем электронного аукциона признан: ____________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, для физического лица - Ф.И.О.),
адрес ______________________________________________________________,
БИН/ИИН ____________________________________________________________.
Размер гарантийного взноса, внесенный победителем: ____________
(_______) тенге.
Победитель электронного аукциона, не внесший на банковский счет Компании в течение 5 (пять) календарных дней со дня получения протокола об итогах электронного аукциона покупную стоимость лота, лишается права дальнейшего участия в электронном аукционе по данному лоту.
Победитель электронного аукциона _______ (ЭЦП)
Компания ______ (ЭЦП)

2. Электрондық аукционға қатысуға осы өтінімді бере отырып, қатысушы Қағидада қамтылған электрондық аукцион өткізу шарттарымен келіседі.
3. Қатысушыны электрондық аукцион жеңімпазы деп таныған жағдайда:
электрондық аукцион қорытындылары туралы хаттамаға қол қоюға;
Қағидада белгіленген мерзімде мүлікті сатып алу-сату шартын жасасуға;
Қағидада белгіленген тәртіппен және мерзімде лоттың сатып алу құнын төлеуге келіседі.
4. Қатысушы электрондық аукционға шығарылған мүлік мемлекеттік органның билік ету шектелген мүлікке өндіріп алуды айналдыру туралы қаулысының негізінде сатылатындығы туралы хабардар және Компания Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік органның электрондық аукционды кейінге қалдыруымен немесе электрондық аукционнан мүлікті (лотты) не оның бір бөлігін алып тастауымен қатысушыға келтірілуі мүмкін зиян үшін жауап бермейтінімен келіседі.
5. Кепілдікті жарнаны қайтару үшін қатысушының банк деректемелері:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Қосымшалар:
1. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтаманың көшірмесі немесе қатысушының (жеке тұлғаның) паспортының, жеке куәлігінің электрондық (сканерленген) көшірмесі.
2. Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің электрондық (сканерленген) көшірмесі не сәйкестендіру нөмірі бар құжаттың электрондық (сканерленген) көшірмесі.
3. Қатысушының кепілдікті жарна сомасын сауда-саттықты өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген банк деректемелеріне аударғанын растайтын банктің белгісі бар төлем құжатының электрондық (сканерленген) көшірмесі.
Күні ______________________________
Қатысушының ЭЦҚ ___________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1163 қаулысына
2-қосымша
Салық төлеушінің (салық агентінің)
билік етуі шектелген мүлкін салық
берешегі есебіне, төлеушінің –
кедендік төлемдер және салықтар
бойынша берешектің, өсімпұлдардың
есебіне өткізу қағидасына
3-қосымша
Электрондық аукцион қорытындылары туралы хаттама
Астана қаласы 20____жылғы ____"__" с "____" _____м.
Мына: _______ мекенжайы бойынша орналасқан, № ________ лот (мүліктің қысқаша сипаттамасы) ______ ( _____ ) теңге бағамен сатылды.
Электрондық аукцион жеңімпазы деп ___________________________________________________________ танылды
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін – толық Т.А.Ә.)
мекенжайы, ___________________________________________________
БСН/ЖСН.______________________________________________________
Жеңімпаз енгізген кепілдікті жарна мөлшері: ________________ (_____) теңге.
Электрондық аукцион қорытындылары туралы хаттаманы алған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде Компанияның банктік шотына лоттың сатып алу құнын енгізбеген электрондық аукцион жеңімпазы осы лот бойынша электрондық аукционға одан әрі қатысу құқығынан айырылады.
Электрондық аукцион жеңімпазы _______ (ЭЦҚ)
Компания __________________________ (ЭЦҚ)