Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165.
Вводится в действие с 1 января 2016 года.
В соответствии с подпунктом 17) пункта 3 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан.
2. Уполномоченным в соответствии с международными договорами государственным органам обеспечить контроль за оптимальным и эффективным расходованием денежных средств, выделенных для закупок товаров, работ и услуг.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1165
Перечень товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан
1. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек", совершенным 22 декабря 2004 года, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 21 октября 2005 года, (далее - Соглашение) акционерным обществом "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек", основным предметом деятельности которого является создание нового экологически безопасного космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе объектов космической инфраструктуры космодрома "Байконур":
1) проведение ревизии оборудования технического и стартового комплексов предполагаемого к использованию в составе космического ракетного комплекса "Байтерек" (далее - КРК "Байтерек"), определение состава демонтируемого оборудования, определение объемов ремонтно-восстановительных работ;
2) обследование строительных конструкций и инженерно-технических систем технического и стартового комплексов, предполагаемых к использованию в составе КРК "Байтерек";
3) разработка технического проекта на КРК "Байтерек", выдача технических заданий на опытно-конструкторские работы по созданию новых агрегатов и систем стартового и технического комплексов и доработке существующих, выдача исходных данных для обоснования инвестиций;

Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысы.
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабы 3-тармағының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бекітілсін.
2. Халықаралық шарттарға сәйкес уәкілеттік берілген мемлекеттік органдар тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген ақша қаражатын оңтайлы және тиімді жұмсалуын бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1165 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
1. Қызметінің негізгі мәні "Байқоңыр" ғарыш айлағының ғарыштық инфрақұрылым объектілерінің базасында экологиялық қауіпсіз жаңа "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру болып табылатын "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы 2005 жылғы 21 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған, 2004 жылғы 22 желтоқсанда жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру туралы келісімге сәйкес сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер:
1) "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенінің (бұдан әрі – "Бәйтерек" ҒЗК) құрамында пайдалану болжанып отырған техникалық және ұшу кешендерінің жабдығына тексеріс жүргізу, бөлшектелетін жабдықтың құрамын анықтау, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарының көлемін анықтау;
2) "Бәйтерек" ҒЗК құрамында пайдалану болжанып отырған техникалық және ұшу кешендерінің құрылыс конструкциялары мен инженерлік-техникалық жүйелерін зерттеу;
3) "Бәйтерек" ҒЗК-ге техникалық жобаны әзірлеу, жаңа агрегаттар мен ұшу және техникалық кешендер жүйелерінің жаңаларын жасау және жұмыс істеп тұрғандарын жетілдіру жөніндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға техникалық тапсырмалар беру, инвестицияларды негіздеу үшін бастапқы деректерді беру;

4) выпуск эскизных проектов и конструкторской документации на вновь создаваемые и дорабатываемые технологические агрегаты и системы стартового и технического комплексов, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры и средств транспортирования;
5) разработка технических заданий, программ и методик, проведение работ по продлению назначенных показателей оборудования стартового и технического комплексов, предполагаемых к использованию в составе КРК "Байтерек", проведение ремонтно-восстановительных работ, выдача заключений;
6) демонтаж оборудования, не задействованного в работах КРК "Байтерек";
7) выдача исходных данных на строительную часть комплекса, разработка обоснования инвестиций на реконструкцию стартового и технического комплексов;
8) проведение изыскательских работ под рабочую документацию проекта;
9) разработка рабочего проекта на строительно-монтажные работы по реконструкции стартового и технического комплексов;
10) изготовление и поставка оборудования дорабатываемых и вновь вводимых технологических агрегатов и систем, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры и средств транспортирования;
11) выпуск эксплуатационной документации на технологические агрегаты и системы, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры и средств транспортирования, выпуск комплексной документации;
12) изготовление и поставка технологического оборудования;
13) проведение строительных работ, монтаж специальных технических систем на стартовом и техническом комплексах;
14) монтаж технологического оборудования, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры;
15) проведение пуско-наладочных работ, автономных и комплексных испытаний систем и агрегатов стартового и технического комплексов;
16) дооснащение существующей на комплексе "Байконур" системы связи и телекоммуникационного обеспечения для КРК "Байтерек";
17) создание комплекса средств измерения, сбора и обработки информации КРК "Байтерек";
18) реконструкция железнодорожных путей;
19) реконструкция кислородно-азотного завода и комплекса хранения компонентов ракетного топлива;
20) реконструкция заправочно-нейтрализационных станций 11Г141 и 11Г12;
21) разработка программно-методической и комплексной эксплуатационной документации;
22) работы по обеспечению экологической безопасности КРК "Байтерек" и трасс полета и районов падения отделяющихся частей ракеты-носителя при создании КРК "Байтерек" и его эксплуатации;
23) проведение регламентных работ, работ по содержанию и текущей эксплуатации оборудования технического и стартового комплексов, комплекса средств измерения, сбора и обработки информации, наземного комплекса управления разгонным блоком и других объектов инфраструктуры КРК "Байтерек";

4) ұшу және техникалық кешендердің, жердегі жабдық жинақтарының, тексеру аппаратурасы мен тасымалдау құралдарының жаңадан жасалатын және жетілдірілетін технологиялық агрегаттары мен жүйелеріне эскиздік жобалар мен конструкторлық құжаттама шығару;
5) техникалық тапсырмаларды, бағдарламалар мен әдістемелерді әзірлеу, "Бәйтерек" ҒЗК құрамында пайдалану болжанып отырған ұшу және техникалық кешендер жабдығының белгіленген көрсеткіштерін ұзарту жөнінде жұмыс жүргізу, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу, қорытындылар беру;
6) "Бәйтерек" ҒЗК жұмыстарында іске қосылмаған жабдықты бөлшектеу;
7) кешеннің құрылыс бөлігіне бастапқы деректерді беру, ұшу және техникалық кешендерді қайта жаңартуға арналған инвестициялардың негіздемесін әзірлеу;
8) жобаның жұмыс құжаттамасының негізінде іздестіру жұмыстарын жүргізу;
9) ұшу және техникалық кешендерді қайта жаңарту жөніндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған жұмыс жобасын әзірлеу;
10) жетілдірілетін және жаңадан енгізілетін технологиялық агрегаттар мен жүйелердің, жердегі жабдық жинақтарының, тексеру аппаратурасының және тасымалдау құралдарының жабдығын жасау әрі жеткізу;
11) технологиялық агрегаттар мен жүйелерге арналған пайдалану құжаттамасын, жердегі жабдық жинақтарын, тексеру аппаратурасы мен тасымалдау құралдарын шығару, кешенді құжаттаманы шығару;
12) технологиялық жабдықты жасау және жеткізу;
13) құрылыс жұмыстарын жүргізу, ұшу және техникалық кешендерде арнаулы техникалық жүйелерді монтаждау;
14) технологиялық жабдықты, жердегі жабдық жинақтарын, тексеру аппаратурасын монтаждау;
15) іске қосу-жөндеу жұмыстарын, ұшу және техникалық кешендердің жүйелері мен агрегаттарын дербес және кешенді сынауларды жүргізу;
16) "Бәйтерек" ҒЗК үшін қазіргі "Байқоңыр" кешеніндегі байланыс және телекоммуникациялық қамтамасыз ету жүйесін жете жарақтандыру;
17) "Бәйтерек" ҒЗК өлшеу, ақпарат жинау және өңдеу құралдарының кешенін құру;
18) темір жолдарды қайта жаңарту;
19) оттегі-азот зауытын және зымыран отын құрауыштарын сақтау кешенін қайта жаңарту;
20) 11Г141 және 11Г12 май құю-бейтараптандыру станцияларын қайта жаңарту;
21) бағдарламалық-әдістемелік және кешенді пайдалану құжаттамасын әзірлеу;
22) "Бәйтерек" ГЗК-нің экологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі және "Бәйтерек" ҒЗК-ні құру мен пайдалану кезінде зымыран тасығыштан бөлінетін бөліктердің ұшу трассалары мен құлайтын аудандарын қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстар;
23) регламенттік жұмыстарды, техникалық және ұшу кешендері жабдығын, өлшеу, ақпарат жинау және өңдеу құралдарының кешенін, айдау блогын жер үсті басқару кешенін және "Бәйтерек" ҒЗК инфрақұрылымының басқа да объектілерін ұстау және ағымдағы пайдалану жөніндегі жұмыстарды жүргізу;

24) подготовка технологического оборудования к работам с ракетой космического назначения;
25) обеспечение работ по сборке и испытаниям ракеты космического назначения на техническом и стартовом комплексе;
26) приобретение и транспортировка компонентов ракетного топлива;
27) послепусковые ремонтно-восстановительные работы;
28) проведение работ по продлению назначенных показателей и ресурса строительных сооружений, технического и технологического оборудования КРК "Байтерек".
2. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года (далее - Соглашение) совместным предприятием - товариществом с ограниченной ответственностью "КазРосГаз", основными предметами деятельности которого являются закупка, маркетинг, транспортировка и переработка природного газа в рамках Соглашения:
1) природный газ Карачаганакского месторождения;
2) работы и услуги по транспортировке и переработке природного газа Карачаганакского месторождения на газоперерабатывающих заводах Российской Федерации, включая объемы газа, предназначенные для потребления в Республике Казахстан;
3) природный газ из других источников и услуги по его транспортировке с целью приоритетного обеспечения внутреннего рынка Республики Казахстан в рамках обменных операций.
3. Товары, работы и услуги, приобретаемые товариществом с ограниченной ответственностью "Казахстанско-Китайский Трубопровод", товариществом с ограниченной ответственностью "Северо-Западная трубопроводная компания "МунайТас", акционерным обществом "КазТрансОйл" по основному предмету деятельности в соответствии с Протоколом о внесении изменений в Рамочное соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о развитии всестороннего сотрудничества в области нефти и газа от 17 мая 2004 года, совершенным 18 августа 2007 года, (далее – Протокол к Рамочному соглашению) для реконструкции и строительства системы магистральных нефтепроводов по маршруту Атырау – Кенкияк – Кумколь – Атасу – Алашанькоу и его объектов, осуществляемых в целях ввода в эксплуатацию второго этапа нефтепровода Казахстан – Китай (далее – нефтепровод Атырау – Алашанькоу):
1) разработка проектно-сметной документации в соответствии с нормативно-технической документацией, включая проектно-изыскательские работы, авторский надзор, экспертизы проектных работ;
2) товары, работы и услуги, необходимые для строительства и реконструкции системы магистральных нефтепроводов по маршруту Атырау - Кенкияк - Кумколь - Атасу - Алашанькоу, в объемах и количестве, предусмотренных проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательством порядке соответствующие государственные экспертизы:
трубная продукция;
запорная арматура;
насосное оборудование и агрегаты;
термоусадочные манжеты и изолировочные материалы;
сварочные материалы и оборудование;
камеры пуска и приема очистных устройств;
железобетонные изделия;
металлопрокат и металлоконструкции;
электрические провода;
передвижные и стационарные дизельные электростанции;
станции катодной защиты;
оборудование системы контроля, управления и сбора данных;
блок-боксы для технологического оборудования;
волоконно-оптический кабель;
оборудование связи;
оборудование системы периметральной охраны;
оборудование системы противопожарной сигнализации и пожаротушения;
силовые и контрольные кабели;
узлы коммерческого учета количества и качества нефти;
автоматические пробоотборники;
электрооборудование для высоковольтных закрытых и открытых распределительных устройств;
электрические трансформаторы;
регуляторы давления;
технологические фильтры;
специальная защитная одежда и обувь;
горюче-смазочные материалы;
спецмашины, автотранспортная техника для АВП;
строительство объектов магистрального нефтепровода, высоковольтных линий, дорог, нефтеперекачивающих станций, внешнего электроснабжения и водоснабжения, системы технологической связи, системы контроля, управления и сбора данных нефтепровода;

24) ғарыштық мақсаттағы зымыранмен жұмыстарға технологиялық жабдық дайындау;
25) техникалық және ұшу кешендеріндегі ғарыштық мақсаттағы зымыранды жинау және сынау жөніндегі жұмыстарды қамтамасыз ету;
26) зымыран отынының құрауыштарын сатып алу және тасымалдау;
27) іске қосқаннан кейінгі жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары;
28) "Бәйтерек" ҒЗК-нің құрылыс ғимараттарының, техникалық және технологиялық жабдықтарының белгіленген көрсеткіштері мен ресурсын ұзарту жөніндегі жұмыстарды жүргізу.
2. Қызметінің негізгі мәні 2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Газ саласындағы ынтымақтастық туралы келісім (бұдан әрі – Келісім) шеңберінде табиғи газды сатып алу оның маркетингі, тасымалдау және қайта өңдеу болып табылатын "ҚазРесейГаз" бірлескен кәсіпорны – жауапкершілігі шектеулі серіктестігі Келісімге сәйкес сатып алатын тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер:
1) Қарашығанақ кен орнының табиғи газы;
2) Қазақстан Республикасында тұтынуға арналған газдың көлемін қоса алғанда, Ресей Федерациясының газ өңдеу зауыттарында Қарашығанақ кен орнының табиғи газын тасымалдау және өңдеу жөніндегі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер;
3) Қазақстан Республикасының ішкі нарығын айырбастау операцияларының шеңберінде басым қамтамасыз ету мақсатында басқа
көздерден алынатын табиғи газ және оны тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтер.
3. Қазақстан-Қытай мұнай құбырының екінші кезеңін пайдалануға беру мақсатында жүзеге асырылатын Атырау – Кеңқияқ – Құмкөл – Атасу – Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесі (бұдан әрі – Атырау – Алашанькоу мұнай құбыры) мен олардың объектілерін қайта жаңарту және салу үшін "Қазақстан-Қытай Құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "МұнайТас" Солтүстік-Батыс құбыр компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "КазТрансОйл" акционерлік қоғамы 2007 жылғы 18 тамызда жасалған 2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Мұнай және газ саласындағы жан-жақты ынтымақтастықты дамыту туралы негізгі келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға сәйкес қызметтің негізгі мәні бойынша сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
1) жобалық-зерттеу жұмыстарын, авторлық қадағалауды, жобалық жұмыстардың сараптамаларын қоса алғанда, нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті мемлекеттік сараптамалардан өткен жобалық-сметалық құжаттамада көзделген көлемде және мөлшерде Атырау – Кеңқияқ – Құмкөл – Атасу – Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесін салу және қайта жаңарту үшін қажетті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
құбыр өнімі;
тиекті арматура;
сорғы жабдығы мен агрегаттары;
термошөгінді манжеттер және оқшауландырғыш материалдар;
дәнекерлеу материалдары мен жабдығы;
тазалау қондырғыларын іске қосу және қабылдау камералары;
темір-бетон бұйымдары;
металл прокаты және металл конструкциялары;
электр сымдары;
жылжымалы және тұрақты дизельді электр станциялары;
катодтық қорғау станциялары;
бақылау, басқару және деректер жинау жүйесінің жабдығы;
технологиялық жабдыққа арналған блок бокстар;
талшықты-оптикалық кабель;
байланыс жабдығы;
периметральды қорғау жүйесінің жабдығы;
өртке қарсы дабыл және өрт сөндіру жүйесінің жабдығы;
күш және бақылау кабельдері;
мұнайдың мөлшері мен сапасын коммерциялық есептеу тораптары;
автоматтандырылған сынама алғыштар;
жоғары вольтты жабық және ашық таратушы қондырғыларға арналған электр жабдығы;
электр трансформаторлары;
қысым реттегіштер;
технологиялық фильтрлер;
арнайы қорғау киімі мен аяқ киім;
жанар-жағар май материалдары;
АҚП-ға арналған арнайы машиналар, автокөлік техникасы;
магистральдық мұнай құбыры объектілерін, жоғары вольтты желілерді, жолдарды, мұнай айдау станцияларын, сыртқы электрмен жабдықтауды және сумен жабдықтауды, технологиялық байланыс жүйесін, мұнай құбырын бақылау, басқару және деректер жинау жүйесін салу;

3) управление и надзор за проектированием, поставками товаров (материалов и оборудования) и строительством объектов нефтепровода;
4) консультационные услуги, в том числе юридические и финансовые, связанные с проектированием, строительством и вводом в эксплуатацию системы магистральных нефтепроводов по маршруту Атырау - Кенкияк - Кумколь - Атасу - Алашанькоу.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.10.2019 № 791.
4. Работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", совершенным 4 июля 2005 года, акционерным обществом "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос", предметом деятельности которого являются создание, развитие и обеспечение функционирования инфраструктуры казахстанской части Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос":
работы и услуги, необходимые для проектирования и строительства казахстанской части специального перехода в Международном центре приграничного сотрудничества "Хоргос", проходящего через государственную границу.
5. Работы и услуги, приобретаемые в целях реализации Договора между Республикой Казахстан и Туркменистаном о делимитации и процессе демаркации казахстанско-туркменской государственной границы от 5 июля 2001 года, Договора между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан о казахстанско-узбекской государственной границе от 16 ноября 2001 года, Договора между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан об отдельных участках казахстанско-узбекской государственной границы от 9 сентября 2002 года, Договора между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой о казахстанско-кыргызской государственной границе от 15 декабря 2001 года, Протокола между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о демаркации линии казахстанско-китайской государственной границы от 10 мая 2002 года и Договора между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о казахстанско-российской государственной границе от 18 января 2005 года республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, предметом деятельности которого является производство топографо-геодезических и картографических работ, а также ведение Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан:
работы и услуги, необходимые для проведения делимитации и демаркации (редемаркации) линии Государственной границы Республики Казахстан с сопредельными государствами.

3) жобалауды, тауарларды (материалдар мен жабдықтарды) жеткізуді және мұнай құбыры объектілерін салуды басқару және қадағалау;
4) Атырау – Кеңқияқ – Құмкөл – Атасу – Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесін жобалауға, салуға және пайдалануға беруге байланысты консультациялық, оның ішінде заң және қаржы көрсетілетін қызметтері.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 23.10.2019 № 791 қаулысымен.
4. Қызметінің мәні "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қазақстандық бөлігінің инфрақұрылымын құру, дамыту және жұмыс істеуін қамтамасыз ету болып табылатын "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлік қоғамы 2005 жылғы 4 шілдеде жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметін реттеу туралы келісімге сәйкес сатып алатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығында мемлекеттік шекара арқылы өтетін арнайы өткелдің қазақстандық бөлігін жобалау мен салуға қажетті жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер.
5. Қызметінің мәні топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорын жүргізу болып табылатын Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитетінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны 2001 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы мен Түрікменстан арасындағы Қазақстан-Түрікменстан мемлекеттік шекарасын делимитациялау және оны демаркациялау процесі туралы шартты, 2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы туралы шартты, 2002 жылғы 9 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасының жекелеген учаскелері туралы шартты, 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы Қазақстан-қырғыз мемлекеттік шекарасы туралы шартты, 2002 жылғы 10 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай мемлекеттік шекара сызығын демаркациялау туралы хаттаманы және 2005 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасы туралы шартты іске асыру мақсатында сатып алатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
Қазақстан Республикасының шектес мемлекеттермен мемлекеттік шекара сызығын межелеу және шегендеу (қайта шегендеу) жүргізу үшін қажетті жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер.

Сноска. Пункт 5 – в редакции постановления Правительства РК от 08.09.2020 № 559.
6. Товары, работы и услуги военного назначения, приобретаемые в соответствии с Договором между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о военно-техническом сотрудничестве, совершенным 24 декабря 2013 года, республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" Комитета государственного оборонного заказа Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, одним из основных видов деятельности которого является импорт оружия, военной техники, боеприпасов, запасных частей и комплектующих изделий к ним, продукции, оборудования и соответствующих технологий двойного применения для нужд Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан:
1) вооружение и военная техника сухопутных войск, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
2) вооружение и военная техника военно-воздушных сил, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
3) вооружение и военная техника военно-морских сил, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
4) боеприпасы, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 6 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 738 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 17.02.2020 № 64.
7. Продукция военного назначения, приобретаемая в соответствии с Соглашением об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года, совершенного 20 июня 2000 года, ратифицированного Законом Республики Казахстан от 2 апреля 2001 года, республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" Комитета государственного оборонного заказа Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, одним из основных видов деятельности которого является импорт оружия, военной техники, боеприпасов, запасных частей и комплектующих изделий к ним, продукции, оборудования и соответствующих технологий двойного применения для нужд Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан:

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.09.2020 № 559 қаулысымен.
6. 2013 жылғы 24 желтоқсанда жасалған Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы әскери-техникалық ынтымақтастық туралы шартқа сәйкес қызметінің негізгі түрлерінің бірі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының мұқтажы үшін қаруды, әскери техниканы, оқ-дәрілерді, оларға қосалқы бөлшектер мен жиынтықтаушы бұйымдарды, өнімдерді, жабдықты және қосарлана қолданылатын тиісті технологияларды импорттау болып табылатын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс комитетінің "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны сатып алатын әскери мақсаттағы тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
1) құрлық әскерлерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
2) әскери-әуе күштерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
3) әскери-теңіз күштерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
4) оқ-дәрілер, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері.
Ескерту. Тізбе 6-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 738 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 17.02.2020 № 64 қаулыларымен.
7. 2001 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған 2000 жылғы 20 маусымда жасалған 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі принциптері туралы келісімге сәйкес қызметінің негізгі түрлерінің бірі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының мұқтажы үшін қаруды, әскери техниканы, оқ-дәрілерді, оларға қосалқы бөлшектер мен жиынтықтаушы бұйымдарды, өнімдерді, жабдықты және қосарлана қолданылатын тиісті технологияларды импорттау болып табылатын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс комитетінің "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны сатып алатын әскери мақсаттағы өнім:

1) вооружение и военная техника сухопутных войск, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
2) вооружение и военная техника военно-воздушных сил, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
3) вооружение и военная техника военно-морских сил, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
4) боеприпасы, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 7 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 738 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 17.02.2020 № 64.
8. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Рамочным соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об укреплении сотрудничества в области индустриализации и инвестиций, совершенным 31 августа 2015 года, товариществом с ограниченной ответственностью "Астана LRT" в рамках реализации проекта "Новая транспортная система города Астана. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала).
Сноска. Перечень дополнен пунктом 8 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.06.2018 № 387.
9. Товары, работы и услуги, приобретаемые товариществом с ограниченной ответственностью "Центрально-Азиатский региональный гляциологический центр (категории 2) под эгидой ЮНЕСКО" (далее – Центр), акционерным обществом "Институт географии и водной безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – акционерное общество) по основному предмету деятельности в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Организацией Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО) о создании в Республике Казахстан Центрально-Азиатского регионального гляциологического центра (категории 2) под эгидой ЮНЕСКО, совершенным в Астане 29 мая 2012 года, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 1 марта 2017 года:
1) товары, работы, услуги, необходимые для функционирования акционерного общества и Центра: спецодежда, расходные материалы, горюче-смазочные материалы, дрова и уголь для обеспечения стационаров, экспедиционные и специальные снаряжения для работы в труднодоступной высокогорной местности;

1) құрлық әскерлерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
2) әскери-әуе күштерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
3) әскери-теңіз күштерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
4) оқ-дәрілер, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері.
Ескерту. Тізбе 7-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 738 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 17.02.2020 № 64 қаулыларымен.
8. 2015 жылғы 31 тамызда жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы индустрияландыру және инвестициялар саласындағы ынтымақтастықты нығайту жөніндегі негіздемелік келісімге сәйкес "Астана LRT" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасын іске асыру аясында сатып алатын тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер.
Ескерту. Тізбе 8-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 28.06.2018 № 387 қаулысымен.
9. "ЮНЕСКО аясындағы Орталық Азия өңірлік гляциологиялық орталығы (2-санат)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі – Орталық), Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "География және су қауіпсіздігі институты" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – акционерлік қоғам) 2012 жылғы 29 мамырда Астанада жасалған, 2017 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Білім, ғылым және мәдениет мәселелері жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымы (ЮНЕСКО) арасындағы Қазақстан Республикасында Орталық Азия өңірлік гляциологиялық орталығын құру (2-санат) туралы келісімге сәйкес қызметінің негізгі мәні бойынша сатып алатын тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер:
1) акционерлік қоғам мен Орталықтың жұмыс істеуі үшін қажетті тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер: арнайы киім, шығыс материалдары, жанар-жағармай материалдары, стационарларды қамтамасыз етуге арналған отын мен көмір, жету қиын биік таулы жерлерде жұмыс істеуге арналған экспедициялық және арнайы керек-жарақтар;

2) оргтехника, компьютеры, измерительные приборы, метеорологическое оборудование и приборы, лабораторное оборудование, беспилотные летательные аппараты (дрон), спецмашины и автотранспортная техника высокой проходимости для обслуживания экспедиционных исследований;
3) настольные и серверные программы ArcGIS (ESRI) с технической поддержкой;
4) серверы для развертывания серверного программного обеспечения;
5) услуги и работы по установке волоконно-оптического кабеля, оборудования связи, монтажу структурированной кабельной сети для административного здания и научных стационаров;
6) аренда помещений, оборудования, техники, автотранспортных средств в целях обеспечения исследовательских программ Центра в высокогорных районах Центрально-Азиатского региона;
7) оснащение служебных помещений административного здания и научных стационаров офисной мебелью, оборудованием, приборами и расходными материалами, эксплуатационные расходы на ремонт помещений, измерительных приборов/оборудования и автотранспортной техники;
8) научно-организационное сопровождение: публикация научных статей, издание сборников, монографии, атласов, периодических журналов, патентование и приобретение аналитических материалов;
9) научно-прикладные работы, связанные с угрозами стихийных природных опасностей: селей, лавин, оползней, наводнений и других экстремальных гидрометеорологических явлений, водной и экологической безопасности на территории Республики Казахстан;
10) товары, работы и услуги, необходимые для строительства административного здания Центра и научных стационаров.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 9 в соответствии с постановлением Правительства РК от 18.02.2021 № 76.
10. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Соглашением между Республикой Казахстан и Соединенными Штатами Америки относительно уничтожения шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет, ликвидации последствий аварийных ситуаций и предотвращения распространения оружия массового уничтожения, (далее – Соглашение) совершенным 13 декабря 1993 года республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" Министерства энергетики Республики Казахстан, одним из основных видов деятельности которого является ликвидация (уничтожение, утилизация, захоронение) и переработка высвобождаемых военно-технических средств, в том числе и боеприпасов, содержащих радиоактивные компоненты:
1) для проектирования, строительства, реконструкции, модернизации элементов и систем объектов в объемах и количестве, предусмотренных проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательством порядке соответствующие государственные экспертизы, в рамках работ по конверсии исследовательских ядерных реакторов:
систем автоматического управления и защиты реакторов, включая модернизацию исполнительных, измерительных и логических подсистем;
систем охлаждения реакторов, охлаждения экспериментальных устройств, систем технологического контроля параметров;
систем радиационной безопасности и дозиметрического контроля реакторных комплексов;
транспортно-технологических систем и грузоподъемного оборудования реакторных комплексов;
сооружений хранилища радиоактивных отходов, радиационно-защитной камеры, промежуточных хранилищ реакторных комплексов;

2) ұйымдастыру техникасы, компьютерлер, өлшеу аспаптары, метеорологиялық жабдық пен аспаптар, зертханалық жабдық, пилотсыз ұшу аппараттары (дрон), экспедициялық зерттеулерге қызмет көрсетуге арналған арнайы машиналар мен жүріп өту мүмкіндігі жоғары автокөлік техникасы;
3) техникалық қолдауымен ArcGIS (ESRI) үстелдік және серверлік бағдарламалары;
4) серверлік бағдарламалық қамтылымды өрістетуге арналған серверлер;
5) талшықты-оптикалық кәбілді, байланыс жабдығын орнату, әкімшілік ғимарат пен ғылыми стационарлар үшін құрылымдалған кәбілдік желіні монтаждау жөніндегі көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар;
6) Орталық Азия өңірінің биік таулы аудандарында Орталықтың зерттеу бағдарламаларын қамтамасыз ету мақсатында үй-жайларды, жабдықтарды, техниканы, автокөлік құралдарын жалға алу;
7) әкімшілік ғимараттың және ғылыми стационарлардың қызметтік үй-жайларын офистік жиһазбен, жабдықпен, аспаптармен және шығыс материалдарымен жарақтандыру, үй-жайларды, өлшеу аспаптарын/жабдықтарды және автокөлік техникасын жөндеуге арналған пайдалану шығыстары;
8) ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу: ғылыми мақалаларды жариялау, жинақтарды, монографияларды, атластарды, мерзімді журналдарды басып шығару, патенттеу және талдамалық материалдарды сатып алу;
9) Қазақстан Республикасының аумағындағы дүлей табиғи қауіптер: селдер, көшкіндер, су тасқыны және басқа да төтенше гидрометеорологиялық құбылыстар, су және экологиялық қауіпсіздік қатерлеріне байланысты ғылыми-қолданбалы жұмыстар;
10) Орталықтың әкімшілік ғимаратын және ғылыми стационарларды салу үшін қажетті тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер.
Ескерту. Тізбе 9-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2021 № 76 қаулысымен.
10. Қызметінің негізгі түрлерінің бірі босатылатын әскери-техникалық құралдарды, оның ішінде құрамында радиоактивті компоненттер бар оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу болып табылатын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны 1993 жылғы 13 желтоқсанда жасалған Қазақстан Республикасы мен Америка Құрама Штаттарының арасындағы континентаралық баллистикалық ракеталардың шахталық ұшыру қондырғыларын, апатты жағдайлардың салдарын жоюға және жаппай қырып-жоятын қарудың таралуына жол бермеуге қатысты келісімге (бұдан әрі – Келісім) сәйкес:
1) ядролық зерттеу реакторларын конверсиялау жөніндегі жұмыстар шеңберінде заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті мемлекеттік сараптамалардан өткен жобалау-сметалық құжаттамада көзделген көлемде және мөлшерде объектілердің элементтері мен жүйелерін:
атқарушы, өлшеу және логикалық кіші жүйелерді жаңғыртуды қоса алғанда, реакторларды автоматты басқару және қорғау жүйелерін;
реакторларды салқындату, эксперименттік құрылғыларды салқындату жүйелерін, параметрлерді технологиялық бақылау жүйелерін;
реакторлық кешендердің радиациялық қауіпсіздік және дозиметрлік бақылау жүйелерін;
реакторлық кешендердің көлік-технологиялық жүйелерін және жүк көтергіш жабдығын;
реакторлық кешендердің радиоактивті қалдықтар қоймасының, радиациялық-қорғау камерасының, аралық қоймаларының құрылысын жобалау, салу, реконструкциялау, жаңғырту үшін;

2) для реализации задач возврата в страну происхождения, переработки и утилизации высокообогащенного ядерного топлива исследовательских ядерных реакторов.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 10 в соответствии с постановлением Правительства РК от 18.08.2021 № 566 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
11. К работам и услугам, приобретаемым в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве по осуществлению пусков с космодрома "Байконур" ракет-носителей типа "Союз-2" для запусков космических аппаратов в северном направлении на приполярные орбиты от 20 июня 2019 года, относятся:
оповещение местных исполнительных органов и руководителей хозяйств о предстоящем пуске ракеты-носителя;
рекогносцировка района падения перед пуском ракеты-носителя и временное закрытие района падения в период проведения пуска ракеты-носителя;
эвакуация населения из района падения (в случае его наличия) и его возвращение после осуществления пуска ракеты-носителя;
поиск фрагментов отделяющихся частей ракеты-носителя;
возврат организации, производящей пуски, обнаруженных жидкостных ракетных двигателей (или их фрагментов) и содержащих драгоценные металлы изделий (или их фрагментов) с отделяющихся частей ракеты-носителя;
соблюдение требований и нормативов пожарной безопасности с целью снижения воздействия на животный мир и растительный покров;
максимально быстрая ликвидация степных пожаров, в случае их возникновения при приземлении отделяющихся частей ракеты-носителя;
своевременная очистка района падения от фрагментов отделяющихся частей ракеты-носителя (при падении отделяющихся частей в солончаки допускается их эвакуация из района падения в зимний период);
детоксикация загрязненных участков (при необходимости) и техническая рекультивация (выравнивание) нарушенного почвенного покрова на местах падения отделяющихся частей ракеты-носителя;
оценка воздействия подготовки и пуска ракеты-носителя на состояние окружающей среды позиционного района космодрома "Байконур";
оценка воздействия падения отделяющихся частей ракеты-носителя на состояние окружающей среды в районе падения и населенных пунктах, расположенных на сопредельной территории;
ежегодный мониторинг состояния флоры и фауны в районе падения и на сопредельной территории;
комплексная оценка воздействия пусков ракет-носителей на состояние окружающей среды в районе падения и на сопредельной территории один раз в пять лет или по завершении эксплуатации района падения.

2) ядролық зерттеу реакторларының жоғары байытылған ядролық отынын шығарылған еліне қайтару, қайта өңдеу және кәдеге жарату міндеттерін іске асыру үшін сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер.
Ескерту. Тізбе 10-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 18.08.2021 № 566 қаулысымен.
11. 2019 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы поляр маңындағы орбиталарға солтүстік бағытта ғарыш аппараттарын ұшыру үшін "Байқоңыр" ғарыш айлағынан "Союз-2" типіндегі тасымалдағыш зымырандарды ұшыруды жүзеге асыру жөніндегі ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге мыналар жатады:
жергілікті атқарушы органдар мен шаруашылық басшыларын тасымалдағыш зымыранның алдағы ұшырылуы туралы құлақтандыру;
тасымалдағыш зымыранды ұшыру алдында құлау ауданын шолып байқау және тасымалдағыш зымыранды ұшыруды жүргізу кезеңінде құлау ауданын уақытша жабу;
тасымалдағыш зымыранды ұшыру жүзеге асырылған соң тұрғындарды (бар болса) құлау ауданынан эвакуациялау және оларды қайтару;
тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің фрагменттерін іздестіру;
табылған сұйықтықты зымыран қозғалтқыштарын (немесе олардың фрагменттерін) және тасымалдағыш зымыраннан бөлінетін бөліктерінен құрамында бағалы металдары бар бұйымдарды (немесе олардың фрагменттерін) ұшыруды жүргізетін ұйымға қайтару;
жануарлар дүниесіне және өсімдік жабынына әсерді төмендету мақсатында өрт қауіпсіздігі талаптары мен нормативтерін сақтау;
тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктері жерге түскен кезде өрт туындаған жағдайда дала өрттерін барынша тез жою;
тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің фрагменттерінен құлау ауданын уақтылы тазалау (бөлінетін бөліктер сорға құлаған кезде оларды құлау ауданынан қысқы кезеңде эвакуациялауға жол беріледі);
тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктері құлаған жерлерде ластанған учаскелерді детоксикациялау (қажет болған кезде) және бұзылған топырақ жабынын техникалық рекультивациялау (тегістеу);
"Байқоңыр" ғарыш айлағының позициялық ауданы қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымырандарды дайындау және ұшыру әсерін бағалау;
құлау ауданында және шектес аумақта орналасқан елді мекендердің қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің құлау әсерін бағалау;
құлау ауданында және шектес аумақта флора мен фаунаның жай-күйін жыл сайынғы мониторингтеу;
бес жылда бір рет немесе құлау ауданын пайдалану мерзімі аяқталған соң құлау ауданы мен шектес аумақтың қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымырандарды ұшырудың әсерін кешенді бағалау.

Сноска. Перечень дополнен пунктом 11 в соответствии с постановлением Правительства РК от 07.02.2023 № 77 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
12. К услугам, приобретаемым в соответствии с Протоколом о присоединении Республики Казахстан к Марракешскому соглашению об учреждении Всемирной торговой организации от 15 апреля 1994 года по взаимодействию с Секретариатом Всемирной торговой организации и членами Всемирной торговой организации по вопросам, связанным с обязательствами Республики Казахстан во Всемирной торговой организации, относятся:
услуги по обеспечению функционирования деятельности информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам и представлению информации по техническим регламентам, стандартам и процедурам подтверждения соответствия продукции.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.09.2023 № 788 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13. К услуге, приобретаемой в соответствии с Соглашением о принятии единообразных технических предписаний для колесных транспортных средств, предметов оборудования и частей, которые могут быть установлены и (или) использованы на колесных транспортных средствах, и об условиях взаимного признания официальных утверждений, выдаваемых на основе этих предписаний, заключенным в городе Женеве 20 марта 1958 года, и пунктом 43 технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011), утвержденного решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 года № 877, относится:
услуга по проверке правильности и обоснованности оформления одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 13 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.09.2023 № 788 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1165
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 56 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 16, ст. 189).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2011 года № 1092 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 56 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан".

Ескерту. Тізбе 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 07.02.2023 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымындағы міндеттемелеріне байланысты мәселелер бойынша Дүниежүзілік сауда ұйымының хатшылығымен және Дүниежүзілік сауда ұйымының мүшелерімен өзара іс-қимыл жасасу жөніндегі 1994 жылғы 15 сәуірдегі Дүниежүзілік сауда ұйымын құру туралы Марракеш келісіміне Қазақстан Республикасының қосылуы туралы хаттамаға сәйкес сатып алынатын көрсетілетін қызметтерге:
саудадағы техникалық кедергілер, санитариялық және фитосанитариялық шаралар жөніндегі ақпарат орталығы қызметінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және техникалық регламенттер, стандарттар мен өнімнің сәйкестігін растау рәсімдері бойынша ақпарат беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер жатады.
Ескерту. Тізбе 12-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 13.09.2023 № 788 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. 1958 жылғы 20 наурызда Женевада жасалған Доңғалақты көлік құралдарына, доңғалақты көлік құралдарында орнатылуы және (немесе) пайдаланылуы мүмкін жабдықтау заттары мен бөлшектерге арналған біркелкі техникалық нұсқамаларды қабылдау туралы және осы нұсқамалар негізінде берілетін ресми бекітулерді өзара тану шарттары туралы келісімге және Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімімен бекітілген "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) 43-тармағына сәйкес сатып алынатын көрсетілетін қызметке:
көлік құралының типін мақұлдауды, шасси типін мақұлдауды ресімдеудің дұрыстығы мен негізділігін тексеру жөніндегі көрсетілетін қызмет жатады.
Ескерту. Тізбе 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 13.09.2023 № 788 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1165 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 56 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 16, 189-құжат).
2. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 56 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 1092 қаулысы

3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2013 года № 772 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 56 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 43, ст. 639).

3. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 56 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 тамыздағы № 772 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 43, 639-құжат).