О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1184
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п.2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 «Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168) следующие изменения и дополнения:
1) в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
«15) разрабатывает и утверждает инструкции по бонитировке (оценке) племенной ценности и воспроизводству животных;»;
подпункты 16) и 17) исключить;
подпункты 19) и 20) изложить в следующей редакции:
«19) разрабатывает и утверждает формы племенных свидетельств на все виды племенной продукции (материала) и порядок их выдачи (аннулирования);
20) разрабатывает и утверждает порядок присвоения (приостановления, отмены) статуса племенной продукции (материала);»;
дополнить подпунктом 20-1) следующего содержания:
«20-1) разрабатывает и утверждает формы и порядок заполнения индивидуальной карточки племенного животного;»;
подпункт 26) исключить;
подпункты 353), 360), 362), 373) и 412) изложить в следующей редакции:
«353) разрабатывает и утверждает правила регистрации заключения уполномоченного органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения, выдаваемого физическим и юридическим лицам на поверхностные и подземные водные объекты, использующиеся для нецентрализованного питьевого и хозяйственно-питьевого водоснабжения населения;»;
«360) утверждает порядок ведения Государственного реестра селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан;»;
«362) прогнозирует объемы производства и реализации семян сортов сельскохозяйственных растений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан;»;
«373) разрабатывает и утверждает Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан, и перечень перспективных сортов сельскохозяйственных растений;»;
«412) разрабатывает и утверждает правила ведения государственного реестра селекционных достижений в области животноводства, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан;»;
подпункт 433) исключить;

"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1184 қаулысы
2016 жылғы 2 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбір мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«15) малдардың асыл тұқымдық құндылығын бонитирлеу (бағалау) және өсімін молайту жөніндегі нұсқаулықтарды әзірлейді және бекітеді;»;
16) және 17) тармақшалар алып тасталсын;
19) және 20) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«19) асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) барлық түрлеріне асыл тұқымдық куәліктердің нысандарын және оларды беру (жою) тәртібін әзірлейді және бекітеді;
20) асыл тұқымдық өнім (материал) мәртебесін беру (тоқтата тұру, күшін жою) тәртібін әзірлейді және бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 20-1) тармақшамен толықтырылсын:
«20-1) асыл тұқымды малдың жеке карточкасын толтыру нысаны мен тәртібін әзірлейді және бекітеді;»;
26) тармақша алып тасталсын;
353)360)362)373) және 412) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«353) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органның жеке және заңды тұлғаларға беретін халықты орталықтандырылмаған ауыз сумен және шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін пайдаланылатын жерасты және жерүсті су объектілеріне қорытындысын тіркеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;»;
«360) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін жүргізу тәртібін бекітеді;»;
«362) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқымдарын өндіру және өткізу көлемдеріне болжам жасайды;»;
«373) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін әзірлейді және бекітеді;»;
«412) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;»;
433) тармақша алып тасталсын;

дополнить подпунктами 434-4), 434-5), 434-6), 434-7) и 434-8) следующего содержания:
«434-4) разрабатывает и утверждает правила ведения реестра производителей органической продукции;
434-5) разрабатывает и утверждает правила производства и оборота органической продукции по согласованию с уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и уполномоченным органом в сфере защиты прав потребителей;
434-6) разрабатывает и утверждает список разрешенных средств, применяемых при производстве органической продукции, по согласованию с уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и уполномоченным органом в сфере защиты прав потребителей;
434-7) согласовывает снижение показателей качества семян на срок не более одного года, установленных национальными стандартами и иными нормативными документами по стандартизации в области семеноводства, на основании обращений местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы в неблагоприятные по погодно-климатическим условиям годы;
434-8) утверждает нормы естественной убыли (падежа) сельскохозяйственных животных по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;»;
в пункте 17:
подпункт 3) исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) ведет и издает государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан в области племенного животноводства;»;
подпункт 6) исключить;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
«7) принимает от физических и юридических лиц уведомления о начале деятельности в области племенного животноводства в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года «О разрешениях и уведомлениях»;»;
подпункт 8-1) исключить;
подпункты 11), 12) и 13) изложить в следующей редакции:
«11) осуществляет государственный контроль за качеством услуг по бонитировке (оценке) и воспроизводству племенных животных, оказываемых субъектами в области племенного животноводства;
12) осуществляет государственный контроль за состоянием селекционной и племенной работы, ее учета и отчетности у физических и юридических лиц, получивших бюджетные субсидии;
13) осуществляет государственный контроль за соответствием требованиям законодательства Республики Казахстан условий содержания, кормления животных, а также хранения племенной продукции (материала) субъектами в области племенного животноводства, физическими и юридическими лицами, получившими бюджетные субсидии;»;
подпункт 14) исключить;
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
«16) проверяет достоверность данных, указанных в племенных свидетельствах;»;
подпункт 94) исключить;

мынадай мазмұндағы 434-4), 434-5), 434-6), 434-7) және 434-8) тармақшалармен толықтырылсын:
«434-4) органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
434-5) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органмен және тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша органикалық өнім өндіру және оның айналымы қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
434-6) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органмен және тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша органикалық өнім өндіру кезінде қолданылатын рұқсат етілген құралдар тізімін әзірлейді және бекітеді;
434-7) табиғи-климаттық жағдайлар бойынша қолайсыз жылдары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының өтiнiштерi негiзiнде тұқым шаруашылығы саласындағы ұлттық стандарттарда және стандарттау жөніндегі өзге де нормативтік құжаттарда белгiленген тұқым сапасының көрсеткiштерiн бiр жылдан аспайтын мерзімге төмендетуді келіседі;
434-8) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша ауыл шаруашылығы малдарының табиғи кему (өлу) нормаларын бекітеді;»;
17-тармақта:
3) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін жүргізеді және басып шығарады;»;
6) тармақша алып тасталсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) «Рұқсаттар және хабарламалар туралы» 2015 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен жеке және заңды тұлғалардан асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы қызметтің басталғаны туралы хабарламаларды қабылдайды;»;
8-1) тармақша алып тасталсын;
11), 12) және 13) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«11) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілер көрсететін асыл тұқымды малдарды бонитирлеу (бағалау) және өсімін молайту жөніндегі қызметтердің сапасына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
12) бюджеттік субсидиялар алған жеке және заңды тұлғалардағы селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың жай-күйін, оның есепке алынуы мен есептілігін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
13) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердің, бюджеттік субсидиялар алған жеке және заңды тұлғалардың малды күтіп-бағу, азықтандыру, сондай-ақ асыл тұқымды өнімді (материалды) сақтау жағдайларының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;»;
14) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«16) асыл тұқымдық куәліктерде көрсетілген деректердің анықтығын тексереді;»;
94) тармақша алып тасталсын;

2) в перечне республиканских государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его ведомств:
в пункт 3 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпункта 1) пункта 1, который вводится в действие со 2 июня 2016 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                     К. Масимов

2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң «Республикалық эпизоотияға қарсы отряд» республикалық мемлекеттік мекемесі.».
2. Осы қаулы 2016 жылғы 2 маусымнан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 1) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов