Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2016 - 2018 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2016 года № 159
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 148 «Об утверждении Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года)» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана (до 2025 года) на 2016 – 2018 годы (далее – План мероприятий).
2. Центральным государственным и местным исполнительным органам и организациям:
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий;
2) представлять раз в полугодие не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным полугодием, информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан представлять два раза год, к 25 июля и 25 января, сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Администрацию Президента Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2016 года № 159
План мероприятий
по реализации Концепции развития Ассамблеи народа Казахстана

Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейін) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2016 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 26 наурыздағы № 159 қаулысы
«Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейін) даму тұжырымдамасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 148 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан халқы Ассамблеясының (2025 жылға дейін) даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2016 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар мен ұйымдар:
1) Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылда бір рет, есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың  10-күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі жылына екі рет, 25 шілдеге және 25 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 26 наурыздағы
№ 159 қаулысымен
бекітілген

до 1 июня 2016 года
-
не требуется
2.
Обеспечить ежеквартальный мониторинг ситуации в межэтнической сфере
отчет по мониторингу
МКС, КНБ (по согласованию), МВД, ГП (по согласованию), МИР, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, один раз в квартал до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
-
не требуется
3.
Разработать систему общественного поощрения юридических и физических лиц за активное участие в благотворительности
решение САНК
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МКС, МЗСР
до 20 декабря 2016 года
-
не требуется
4.
Разработать типовые положения (в электронном формате) о кабинетах медиации АНК, обеспечить методическую поддержку их деятельности
типовые положения, методика
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
разработка до 25 июля 2016 года
-
не требуется
5.
Разработать и внедрить элективные курсы «Основы медиации» на базе кафедр АНК
элективные курсы
МОН, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
до 25 июля 2016 года
-
не требуется
6.
Разработать методические рекомендации (в электронном формате (365 поводов) для этнокультурных объединений и домов дружбы регионов
методические рекомендации
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
до 25 июля 2016 года
-
не требуется

2016 жылғы 1 маусымға дейін
-
талап етілмейді
2.
Этносаралық саладағы жағдайдың тоқсан сайынғы мониторингін қамтамасыз ету
мониторинг бойынша есеп
МСМ, ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ, БП (келісім бойынша), ИДМ, БҒМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
жыл сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 күніне дейін тоқсанына бір рет
-
талап етілмейді
3.
Қайырымдылыққа белсене қатысқаны үшін заңды және жеке тұлғаларды қоғамдық көтермелеу жүйесін әзірлеу
ҚХАХ шешімі
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), МСМ, ДСӘДМ
2016 жылғы 20 желтоқсанға дейін
-
талап етілмейді
4.
ҚХА медиация кабинеттері туралы үлгі ережелер (электрондық форматта) әзірлеу, олардың қызметін әдістемелік қолдауды қамтамасыз ету
үлгі ережелер, әдістеме
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
2016 жылғы 25 шілдеге дейін әзірлеу
-
талап етілмейді
5.
ҚХА кафедралары базасында «Медиация негіздері» элективті курсын әзірлеу және енгізу
элективті курстар
БҒМ, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
2016 жылғы 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
6.
Өңірлердің этномәдени бірлестіктері мен достық үйлеріне арналған (электрондық форматта (365 себеп)) әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді

2. Организационно-практические мероприятия
7.
Реализовать совместные планы действий АНК с государственными органами по вопросам общественного согласия и общенационального единства
заключение соглашения АНК с МКС, МОН, МЗСР, МИР, МВД
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), САНК (по согласованию), МКС, МОН, МЗСР, МИР, МВД
ежегодно до 20 декабря
-
не требуется
8.
Организовать работу по укреплению единства народа Казахстана на основе общенациональной патриотической идеи «Мәңгілік Ел»
отчет о проведенной работе в МКС
МКС, МОН, МЗСР, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы

2. Ұйымдастыру-практикалық іс-шаралар
7.
Қоғамдық келісім мен жалпы ұлттық бірлік мәселелері бойынша ҚХА-ның мемлекеттік органдармен бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру
ҚХА-ның МСМ, БҒМ, ДСӘДМ, ИДМ, ІІМ келісім жасасу
ҚХАХ (келісім бойынша), «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), МСМ, БҒМ, ДСӘДМ, ИДМ, ІІМ
жыл сайын, 20 желтоқсанға дейін
-
талап етілмейді
8.
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық патриоттық идеясы негізінде Қазақстан халқының бірлігін нығайту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
МСМ-ге жүргізілген жұмыс туралы есеп
МСМ, БҒМ, ДСӘДМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

ежегодно, один раз в полугодие, до 25 января и 25 июля
-
не требуется
9.
Привлечь институты гражданского общества к продвижению и реализации общенациональной патриотической идеи «Мәңгілік Ел»
проведение мероприятий совместно с НПО
МКС, МОН, МЗСР, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, партия «Нұр Отан», Гражданский альянс Казахстана (по согласованию)
постоянно
-
не требуется
10.
Предоставить информацию к ежегодному отчету Главе государства по реализации общенациональной патриотической идеи «Мәңгілік Ел»
информация в МКС
МКС, МОН, МЗСР, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы

жыл сайын, жарты жылда бір рет, 25 қаңтарға және 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
9.
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық патриоттық идеясын ілгерілетуге және іске асыруға азаматтық қоғам институттарын тарту
ҮЕҰ-мен бірлескен іс-шаралар өткізу
МСМ, БҒМ, ДСӘДМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Нұр Отан» партиясы, Қазақстан Азаматтық Альянсы (келісім бойынша)
тұрақты
-
талап етілмейді
10.
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық патриоттық идеясын іске асыру жөнінде Мемлекет басшысына жылдық есепке ақпарат беру
МСМ-ге ақпарат
МСМ, БҒМ, ДСӘДМ, СІМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

до 20 июня 2016 года, далее ежегодно до 25 января
-
не требуется
11.
Обеспечить взаимодействие с депутатской группой АНК в Мажилисе Парламента Республики Казахстан
проведение встреч, круглых столов, заседаний
САНК (по согласованию), РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), аппарат Мажилиса Парламента (по согласованию), депутатская группа АНК в Мажилисе Парламента (по согласованию)
постоянно
-
не требуется
12.
Обеспечить взаимодействие АНК с политическими партиями и другими институтами гражданского общества на основе заключенных меморандумов
проведение встреч, круглых столов, заседаний
САНК (по согласованию)
постоянно
-
не требуется
13.
Обеспечить реализацию специальной программы АНК по обеспечению участия этнокультурных объединений в решении общегосударственных задач
отчет о реализации программы
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, один раз в полугодие, до 25 января и 25 июля
-
не требуется
14.
Усилить роль советов общественного согласия АНК в качестве механизма по рассмотрению актуальных вопросов населения, вырабатывать и принимать конструктивные решения с участием институтов гражданского общества
отчет о работе
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию) акиматы областей, городов Астаны и Алматы
постоянно
-
не требуется
15.
Активизировать работу советов общественного согласия АНК в сфере общественного контроля:
ежеквартально проводить обсуждение наиболее значимых проблем местных сообществ;
один раз в полугодие обеспечить общественное заслушивание информации руководителей государственных органов по актуальным вопросам;
обеспечить оперативное рассмотрение и обсуждение острых социальных проблем на местах (в районах и сельских округах) с выработкой практических рекомендации по их решению
отчет о работе
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, один раз в полугодие, до 25 января и 25 июля
-
не требуется
16.
Реализовать план мероприятий по содействию развитию и координации благотворительной деятельности в Казахстане и регионах с привлечением благотворительных организаций, меценатов, доноров и этнокультурных объединений
отчет о реализации плана
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно до 25 июля
-
не требуется
17.
Реализовать план работы Центра медиации АНК (на базе РГУ «Қоғамдық келісім»)
отчет о реализации плана
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно, один раз в полугодие, до 25 января и 25 июля
-
не требуется
18.
На базе кабинетов медиации АНК в домах дружбы организовать:
работу общественных приемных;
деятельность медиаторов по вопросам общественного согласия;
взаимодействие с советами общественного согласия АНК
отчет о реализации
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
постоянно
-
не требуется
19.
Реализовать образовательные программы для обучения основам медиации
информация в МКС
МОН, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), РОО «Жарасым», Ассоциация медиаторов, Центр социального партнерства «Самрук-Казына»
ежегодно до 25 июля
-
не требуется
20.
Организовать работу по модернизации деятельности этнопросветительских комплексов при этнокультурных объединениях и домах дружбы по изучению государственного языка
отчет о реализации
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
постоянно
-
не требуется
21.
Организовать взаимодействие с НИЦ «Молодежь» по изучению казахстанских ценностей и обеспечению преемственности ценностей единства и согласия в молодежной среде
встречи, круглые столы, конференции
МОН, НИЦ «Молодежь», РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
постоянно
-
не требуется
22.
Обеспечить привлечение молодежи к реализации проектов, направленных на укрепление общественного согласия и единства
отчет о реализации проектов
МОН, МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно до 25 января
-
не требуется
23.
Обеспечить реализацию проекта АНК по формированию Национального корпуса казахского языка, обеспечивающего дальнейшее развитие государственного языка
отчет о реализации проектов
МОН
ежегодно до 25 января
-
не требуется
24.

2016 жылғы 20 маусымға дейін, одан әрі жыл сайын 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
11.
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының депутаттық тобымен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету
кездесулер, дөңгелек үстелдер, отырыстар өткізу
ҚХАХ (келісім бойынша), «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), Парламент Мәжілісінің аппараты (келісім бойынша), Парламент Мәжілісіндегі ҚХА-ның депутаттық тобы (келісім бойынша)
тұрақты
-
талап етілмейді
12.
Саяси партиялармен және басқа да азаматтық қоғам институттарымен жасалған меморандумдар негізінде ҚХА-ның іс қимылын қамтамасыз ету
кездесулер, дөңгелек үстелдер, отырыстар өткізу
ҚХАХ (келісім бойынша)
тұрақты
-
талап етілмейді
13.
Жалпы мемлекеттік міндеттерді шешуге этномәдени бірлестіктердің қатысуын қамтамасыз ету бойынша ҚХА-ның арнайы бағдарламасын іске асыруды қамтамасыз ету
бағдарламаны іске асыру есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, жарты жылда бір рет, 25 қаңтарға және 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
14.
Халықтың өзекті мәселелерін қарау жөніндегі тетік ретінде ҚХА-ның қоғамдық келісім кеңестерінің рөлін нығайту, азаматтық қоғам институттарының қатысуымен сындарлы шешімдер әзірлеу және қабылдау
жұмыс туралы есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
тұрақты
-
талап етілмейді
15.
Қоғамдық бақылау саласындағы ҚХА қоғамдық келісім кеңестерінің жұмысын жандандыру:
жергілікті қауымдастықтардың аса маңызды проблемаларын талқылауды тоқсан сайын жүргізу;
өзекті мәселелер бойынша мемлекеттік органдар басшыларының ақпараттарын қоғамдық тыңдауды жарты жылда бір рет қамтамасыз ету;
жергілікті жерлерде (аудандар мен ауылдық округтерде) өткір әлеуметтік проблемаларды шешу жөніндегі практикалық ұсынымдарды әзірлей отырып, оларды жедел қарау мен талқылауды қамтамасыз ету
жұмыс туралы есеп
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, жарты жылда бір рет, 25 қаңтарға және 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
16.
Қазақстанда және өңірлерде қайырымдылық ұйымдарды, меценаттарды, донорлар мен этномәдени бірлестіктерді тарта отырып, қайырымдылық қызметін дамытуға ықпал ету және үйлестіру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
жоспарды іске асыру туралы есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
17.
ҚХА Медиация орталығының жұмыс жоспарын іске асыру («Қоғамдық келісім» РММ базасында)
жоспарды іске асыру туралы есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, жарты жылда бір рет, 25 қаңтарға және 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
18.
ҚХА медиация кабинеттерінің базасында достық үйлерінде:
қоғамдық қабылдау жұмысын;
қоғамдық келісім мәселелері бойынша медиаторлар қызметін;
ҚХА қоғамдық келісім кеңестерімен өзара іс-қимылды ұйымдастыру
іске асыру туралы есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
тұрақты
-
талап етілмейді
19.
Медиация негіздерін оқытуға арналған білім беру бағдарламасын іске асыру
МСМ-ге ақпарат есеп
БҒМ, («Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), «Жарасым» РҚҰ, Медиаторлар қауымдастығы, «Самұрық-Қазына» әлеуметтік әріптестік орталығы
жыл сайын 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
20.
Мемлекеттік тілді зерделеу бойынша этномәдени бірлестіктер мен достық үйлеріндегі этно ағарту кешендерінің қызметін жаңғырту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
іске асыру туралы есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
тұрақты
-
талап етілмейді
21.
«Жастар» ҒЗО-мен қазақстандық құндылықтарды зерделеу және жастар арасында бірлік пен келісім құндылықтарының сабақтастығын қамтамасыз ету жөніндегі өзара іс-қимылды ұйымдастыру
кездесулер, дөңгелек үстелдер, конференциялар
БҒМ, «Жастар» ҒЗО, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
тұрақты
-
талап етілмейді
22.
Қоғамдық келісім мен бірлікті нығайтуға бағытталған жобаларды іске асыруға жастарды тартуды қамтамасыз ету
жобаларды іске асыру туралы есеп
БҒМ, МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
23.
Мемлекеттік тілдің одан әрі дамуын қамтамасыз ететін Қазақ тілінің ұлттық корпусын қалыптастыру бойынша ҚХА жобасын іске асыруды қамтамасыз ету
жобаларды іске асыру туралы есеп
БҒМ
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
24.

Издать учебно-методический комплекс «Тілдарын» (уровни 2 и 3)
учебно-методический комплекс
МКС, МОН
ежегодно до 25 января
2016 г. - 10, 607 млн. тенге;
2017 г. - 10, 607 млн. тенге;
2018 г. - 10, 607 млн. тенге по бюджетной программе 021 «Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана»
республиканский бюджет
3. Общественно-массовые мероприятия
25.
Организовать под эгидой АНК мероприятия, посвященные празднику Дню благодарности
мероприятие
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно 1 марта
2016 г. – 21, 977 млн. тенге;
2017 г. – 21, 977 млн. тенге;
2018 г. – 21, 977 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
26.
Подготовить и провести заседание ежегодной сессии АНК
протокол заседания
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно до 1 мая
2016 г. – 67, 913 млн. тенге;
2017 г. – 67, 913 млн. тенге;
2018 г. – 67, 913 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
27.
Провести концерт, посвященный сессии АНК
проведение концерта
МКС
ежегодно до 1 мая
2016 г.- 58, 706 млн. тенге;
2017 г.- 58, 706 млн. тенге по бюджетной программе 033.105 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»
республиканский бюджет
28.
Провести заседание Совета АНК
протокол заседания
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежеквартально
2016 г. – 7 млн. 795 тенге;
2017 г. – 7, 795 млн. тенге;
2018 г. – 7, 795 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
29.
Провести под эгидой АНК акцию, посвященную празднику Единства народа Казахстана
проведение акции
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 1 мая
2016 г. – 8, 600 млн. тенге;
2017 г. – 8, 600 млн. тенге;
2018 г. – 8, 600 млн. тенге
местные бюджеты
30.
Провести республиканский форум советов общественного согласия АНК
проведение форума
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно
2016 г. – 4, 553 млн. тенге;
2017 г. – 4, 553 млн. тенге;
2018 г. – 4, 553 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
31.
Организовать благотворительные акции в рамках республиканской акции АНК «Караван милосердия»
проведение акций
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы

«Тілдарын» оқу-әдістемелік кешенін басып шығару (2 және 3-деңгейлер)
оқу-әдістемелік кешен
БҒМ, МСМ
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
2016 ж.-10,607 млн. теңге;
2017 ж.-10,607 млн. теңге;
2018 ж.-10,607 млн. теңге 021 «Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
3. Қоғамдық-бұқаралық іс-шаралар
25.
ҚХА-ның қолдауымен Алғыс айту күні мерекесіне арналған іс-шараларды ұйымдастыру
іс-шаралар
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 1 наурыз
2016 ж.– 21,977 млн. теңге;
2017 ж.– 21,977 млн. теңге;
2018 ж. – 21 977млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
26.
ҚХА-ның жыл сайынғы сессиясының отырысын дайындау және өткізу
отырыс хаттамасы
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
1 мамырға дейін
2016 ж.– 67,913 млн. теңге;
2017 ж.– 67,913 млн. теңге;
2018 ж. –67,913 млн. теңге 009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
27.
ҚХА сессиясына арналған концерт өткізу
концерт өткізу
МСМ
жыл сайын, 1 мамырға дейін
2016 ж.-58,706 млн. теңге;
2017 ж.- 58,706 млн. теңге
012 «Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» бағдарламасы
республикалық бюджет
28.
ҚХА Кеңесінің отырысын өткізу
отырыс хаттамасы
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
тоқсан сайын
2016 ж. – 7,795 млн. теңге;
2017 ж. – 7,795 млн. теңге;
2018 ж. – 7,795 млн. теңге 009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
29.
ҚХА қолдауымен Қазақстан халқы бірлігі күніне арналған акциялар өткізу
акциялар өткізу
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
1 мамыр
2016 ж. – 8,600 млн. теңге;
2017 ж. – 8,600 млн. теңге;
2018 ж. – 8,600 млн. теңге
жергілікті бюджет
30.
ҚХА қоғамдық келісім кеңестерінің республикалық форумын өткізу
форум өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын
2016 ж. – 4,553 млн. теңге;
2017 ж. – 4, 553 млн. теңге;
2018 ж. – 4,553 млн. теңге 009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
31.
ҚХА-ның «Қайырымдылық керуені» республикалық акциясы шеңберінде барлық қайырымдылық акцияларын ұйымдастыру
акциялар өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

ежегодно, один раз в полугодие, до 25 января и 25 июля
-
не требуется
32.
Провести республиканский съезд представителей благотворительных организаций и доноров с подведением итогов республиканской акции АНК «Караван милосердия»
проведение съезда
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МКС, МОН, МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, Ассоциация предпринимателей АНК (по согласованию)
ежегодно, ноябрь
2016 г.– 21, 977 млн. тенге;
2017 г.– 21, 977 млн. тенге;
2018 г.– 21, 977 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
33.
Провести акции «Подарим детям улыбку», посвященные Дню защиты детей
проведение акции
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно, июнь
-
не требуется
34.
Провести заседание центра медиации по вопросам предотвращения и разрешения конфликтов
протокол заседания
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), АГУ (по согласованию)
ежегодно, август
2016 г. – 6, 201 млн. тенге;
2017 г. – 6, 201 млн. тенге;
2018 г. – 6, 201 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
35.
Провести фестиваль моды «Этно-fashion» АНК
проведение фестиваля
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно, IV квартал
2017 г. – 9, 807 млн. тенге;
2018 г.– 11, 802 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
36.
Провести литературный конкурс АНК «Ансар» среди студентов факультета журналистики под эгидой Клуба журналистов
проведение конкурса
МОН
ежегодно, III квартал
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию молодежи»
республиканский бюджет
37.
Провести фестиваль этнических театров Республики Казахстан
проведение фестиваля
МКС
2017 год, III квартал
25, 470 млн. тенге по бюджетной программе 033.105 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»
республиканский бюджет
38.
Реализовать международный проект «Память во имя будущего», посвященный Дню памяти жертв политических репрессий
реализация проекта
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно до 1 июля
2016 г. – 9, 272 млн. тенге;
2017 г. – 9, 272 млн. тенге;
2018 г. – 9, 272 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
39.
Провести форум национально-культурных центров с участием представителей государств-членов Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии в рамках ежегодного Фестиваля дружбы народа Казахстана
проведение форума
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МОН, МИД
ежегодно, июнь

жыл сайын, жарты жылда бір рет, 25 қаңтарға және 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
32.
ҚХА-ның «Қайырымдылық керуені» республикалық акциясының қорытындылай отырып, қайырымдылық ұйымдар мен донорлардың республикалық съезін өткізу
съезд өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), МСМ, БҒМ, ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, қараша
2016 ж.– 21,977 млн. теңге;
2017 ж.– 21,977 млн. теңге;
2018 ж.– 21,977 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
33.
Балалар күніне арналған «Балаларға күлкі сыйлайық» акцияларын өткізу
акциялар өткізу
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, маусым
-
талап етілмейді
34.
Даулардың алдын алу және шешу мәселелері бойынша медиация орталығының отырысын өткізу
отырыстың хаттамасы
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), МБА келісім бойынша)
жыл сайын, тамыз
2016 ж. – 6, 201 млн. теңге;
2017 ж. – 6, 201 млн. теңге;
2018 ж. – 6, 201 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
35.
«Этно-fashion» ҚХА сән фестивалін өткізу
фестиваль өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, IV тоқсан
2017 ж.– 9,807 млн. теңге;
2018 ж. –11,802 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
36.
Журналистер клубының аясында журналистика факультетінің студенттері арасында «Аңсар» КХА-ның әдеби конкурсын өткізу
конкурс өткізу
БҒМ
жыл сайын III тоқсан
040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
37.
Қазақстан Республикасы этностық театрларының фестивалін өткізу
фестиваль өткізу
МСМ
2017 жыл, III тоқсан
25, 470 млн. теңге
033.105 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
38.
Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «Болашақ үшін естелік» халықаралық жобасын іске асыру
жобаны іске асыру
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 1 шілдеге дейін
2016 ж. – 9, 272 млн. теңге;
2017 ж. – 9, 272 млн. теңге;
2018 ж. – 9, 272 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
39.
Жыл сайынғы Қазақстан халқы достығының фестивальі шеңберінде Азиядағы өзара ықпалдастық және сенім шаралары жөніндегі кеңеске мүше мемлекеттері өкілдерінің қатысуымен ұлттық-мәдени орталықтар форумын өткізу
форум өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), БҒМ, СІМ
жыл сайын, маусым

2016 г.– 12, 300 млн. тенге;
2017 г.– 12, 300 млн. тенге;
2018 г. – 12, 300 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
40.
Провести VI республиканские спортивные сельские игры «Ақ бидай»
проведение спортивных игр
МКС
III квартал 2017 года
24 млн. 699 тенге по бюджетной программе 035100 «Поддержка развития национальных видов спорта» (подпрограмма 100 «обеспечение поддержки развития национальных видов спорта»)
республиканский бюджет
41.
Провести творческий конкурс в области этножурналистики «Шаңырак»
проведение конкурса
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно, октябрь
2016 г. – 5, 671 млн. тенге;
2017 г. – 5, 671 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
42.
Реализовать международный культурологический проект «Беседы на Шелковом пути»
рекомендации
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно, август-сентябрь
2016 г. – 15, 306 млн. тенге;
2017 г. – 15, 306 млн. тенге;
2018 г. – 15, 306 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
43.
Провести республиканский конкурс патриотической песни «Елім менің»
проведение конкурса
МКС
ежегодно, декабрь
2016 г.- 9, 405 млн. тенге;
2017 г.- 9, 405 млн. тенге;
2018 г.- 9, 405 млн. тенге по бюджетной программе 033.105 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»
республиканский бюджет
44.
Провести ежегодный молодежный фестиваль «Искусство жить вместе», пропагандирующий дружбу, толерантность, семейные ценности
проведение фестиваля
МОН
ежегодно, III квартал
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию молодежи»
республиканский бюджет
45.
Провести встречи аксакалов – лидеров общественного мнения «Ырыс алды - ынтымақ» в различных адресных группах населения с целью продвижения ценностей общественного согласия
проведение встреч
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, в течение года
-
не требуется
46.
Провести фестиваль представителей этнических групп, в совершенстве овладевших казахским национальным искусством (домбра, кобыз, танцы) – «Өнеріміз саған – Қазақстан!»
проведение фестиваля
МКС
IV квартал 2017 года
9, 077 млн. тенге по бюджетной программе 033.105 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»
республиканский бюджет
47.
Провести заседание Центральноазиатского научно-экспертного совета по вопросам межэтнической толерантности и общественного согласия
проведение заседания
РГУ «Коғамдық келісім» (по согласованию), АГУ (по согласованию), МОН
октябрь, ежегодно

2016 ж.– 12,300 млн. теңге;
2017 ж.– 12,300 млн. теңге;
2018 ж.– 12,300 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
40.
«Ақ бидай» VI республикалық ауыл ойындарын өткізу
спорт ойындарын өткізу
МСМ
2017 жыл, III тоқсан
24, 699 млн. теңге 035100 «Ұлттық спорт түрлерін дамытуды қолдау» бюджеттік бағдарламасы бойынша 100 «ұлттық спорт түрлерін дамытуды қолдауды қамтамасыз ету» кіші бағдарламасы
республикалық бюджет
41.
«Шаңырақ» этно журналистика саласында шығармашылық конкурсын өткізу
конкурс өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, қазан
2016 ж. – 5, 671 млн. теңге;
2017 ж. – 5, 671 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
42.
«Жібек Жолы бойындағы сырласу» халықаралық мәдени-танымдық жобаны іске асыру
ұсынымдар
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, тамыз-қыркүйек
2016 ж.– 15,306 млн. теңге;
2017 ж. –15,306 млн. теңге;
2018 ж. –15,306 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
43.
«Елім менің» патриоттық әндердің республикалық конкурсын өткізу
конкурс өткізу
МСМ
жыл сайын, желтоқсан
2016 ж.- 9,405 млн. теңге;
2017 ж.- 9,405 млн. теңге;
2018 ж.- 9,405 млн. теңге
033.105 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
44.
Достықты, толеранттықты, отбасылық құндылықтарды насихаттайтын «Бірлік түбі - береке» атты жыл сайынғы жастар фестивалін өткізу
фестиваль өткізу
БҒМ
жыл сайын, III тоқсан
040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
45.
Қоғамдық келісім құндылықтарын ілгері жылжыту мақсатында халықтың түрлі атаулы топтарында «Ырыс алды - ынтымақ» атты қоғамдық пікір көшбасшылары – ақсақалдардың кездесулерін өткізу
кездесулер өткізу
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, жыл ішінде
-
талап етілмейді
46.
«Өнеріміз саған – Қазақстан!» - қазақ ұлттық аспаптарын (домбыра қобыз, би) жетік меңгерген этникалық топтар өкілдерінің фестивалін өткізу
фестиваль өткізу
МСМ
2017 жылғы IV тоқсан
9, 077 млн. теңге 033.105 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
47.
Этносаралық толеранттық пен қоғамдық келісім мәселелері бойынша Орталық Азия ғылыми-сараптамалық кеңесінің отырысын өткізу
отырыс өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), МБА (келісім бойынша), БҒМ
жыл сайын, қазан

2016 г. – 6, 644 млн. тенге;
2017 г. – 6, 644 млн. тенге;
2018 г. – 6, 644 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
48.
Продолжить реализацию ежегодного республиканского культурно-просветительского проекта «МЫҢ БАЛА»
отчет о реализации
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно ко Дню языков
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
49.
Обеспечить деятельность Клуба журналистов и экспертов по вопросам межэтнических отношений при Ассамблее народа Казахстана
информация в МКС
РГУ «Коғамдық келісім» (по согласованию), МИР
ежегодно, июнь
2016 г. – 7, 683 млн. тенге;
2017 г. – 7, 683 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
50.
Провести международный медиа-форум Ассамблеи народа Казахстана
проведение форума
РГУ «Коғамдық келісім» (по согласованию), МИР
2017 год, октябрь
2017 г. – 13, 104 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
51.
Провести республиканский Совет матерей, занимающихся вопросами толерантности в семье
проведение Совета
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, октябрь
2016 г. – 4, 287 млн. тенге;
2017 г. – 4, 287 млн. тенге;
2018 г. – 4, 287 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
52.
Обеспечить работу кафедр Ассамблеи народа Казахстана в научно-образовательной и общественно-массовой сфере по укреплению общественного согласия и национального единства
информация в МКС
МОН, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно до 25 января
-
не требуется
53.
Заседание республиканского методического совета директоров домов дружбы АНК
проведение заседания
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно, июль
2016 г. – 3, 676 млн. тенге;
2017 г. – 3, 676 млн. тенге;
2018 г. – 3, 676 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
54.
Провести заседание Ассоциации предпринимателей АНК
проведение заседания
Ассоциация предпринимателей АНК, Национальная палата предпринимателей (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно до 25 января
-
не требуется
4. Информационно-разъяснительные мероприятия
55.
Разработать медиа-план по информационному сопровождению деятельности АНК, направленной на укрепление общественного согласия и общенационального единства
приказ Министра
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МИР
ежегодно до 25 января
-
не требуется
56.
Обеспечить функционирование официального сайта АНК (на казахском, русском и английском языках), продвижение сайта в социальных сетях
информация в МКС
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
в течение года

2016 ж. – 6, 644 млн. теңге;
2017 ж. – 6, 644 млн. теңге;
2018 ж. – 6, 644 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
48.
«МЫҢ БАЛА» жыл сайынғы республикалық мәдени-ағарту жобасын іске асыруды жалғастыру
іске асыру туралы есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, Тілдер күніне орай
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша қарастырылған қаражат шегінде
республикалық бюджет
49.
Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы этносаралық қатынастар мәселелері бойынша Журналистер клубы мен сарапшылар қызметін қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), ИДМ
жыл сайын, маусым
2016 ж. – 7, 683 млн. теңге;
2017 ж. – 7, 683 млн. теңге 009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
50.
Қазақстан халқы Ассамблеясының Халықаралық медиа-форумын өткізу
форум өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), ИДМ
2017 жыл, қазан
2017 ж.– 13,104 млн. теңге 009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
51.
Отбасындағы толеранттық мәселелерімен айналысатын республикалық Аналар кеңесін өткізу
кеңес өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, қазан
2016 ж. – 4,287 млн. теңге;
2017 ж. – 4, 287 млн. теңге;
2018 ж. – 4, 287 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
52.
Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедраларының ғылыми-білім беру және қоғамдық орта саласында қоғамдық келісім мен ұлттық бірлікті нығайту жөніндегі жұмысын қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
53.
ҚХА Достық үйлері директорларының республикалық әдістемелік кеңесінің отырысы
отырыс өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, шілде
2016 ж. – 3, 676 млн. теңге;
2017 ж. – 3, 676 млн. теңге;
2018 ж. – 3, 676 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
54.
ҚХА Кәсіпкерлер қауымдастығының отырысын өткізу
отырыс өткізу
ҚХА, Кәсіпкерлер қауымдастығы,
Ұлттық кәсіпкерлер палатасы (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
3. Ақпараттық-түсіндіру іс-шаралары
55.
Қоғамдық келісім және жалпы ұлттық бірлікті нығайтуға бағытталған ҚХА қызметін ақпараттық сүйемелдеу жөніндегі медиа-жоспарын әзірлеу
Министрдің бұйрығы
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), ИДМ
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
56.
ҚХА ресми сайтының қызметін қамтамасыз ету (қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде), әлеуметтік желілерде сайтты ілгерілету
МСМ-ге ақпарат
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл ішінде

2016 г. – 20, 000 млн. тенге;
2017 г. – 20, 000 млн. тенге;
2018 г. – 20, 000 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
57.
Организовать публикации материалов на страницах этнических средств массовой информации Республики Казахстан
публикации материалов
МИР
ежегодно до 25 декабря
в рамках средств, предусмотренных по бюджетной программе 087 «Реализация государственной информационной политики»
республиканский бюджет
58.
Обеспечить информационное сопровождение деятельности советов общественного согласия АНК
пресс-релизы, статьи, публикации в СМИ
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МИР
ежегодно до 25 июля
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
59.
Выпустить материалы по пропаганде межэтнического и межконфессионального согласия (буклеты, методические пособия по этнополитике, справочники и брошюры о деятельности АНК, книги по рекомендации НЭС, сборник-справочник АНК и др.)
методические пособия
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
в течение года
2016 г. – 10, 000 млн. тенге;
2017 г. – 10, 000 млн. тенге;
2018 г. – 10, 000 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
60.
Обеспечить привлечение этнокультурных объединений к контентному наполнению депозитариев АНК на портале www.kazneb.kz
информация в МКС
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение года, с 2016 по 2018 годы
-
не требуется
61.
Организовать участие этнокультурных объединений в онлайн-акции «Я - гражданин Казахстана» на портале АНК www.assambly.kz и социальных сетях (видеоролики, социальные проекты по тематике акции)
отчет по итогам проведения онлайн-акции
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июнь, ко Дню государственных символов
-
не требуется
62.
Публикация материалов о Казахстане, как о стране, предоставляющей равные возможности, о представителях этносов Казахстана, владеющих государственным языком и сделавших успешную карьеру, людях, воспользовавшихся «социальными лифтами», историях успеха, стипендиатах президентской программы «Болашақ»
публикации материалов
МИР - публикации в СМИ, МОН, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы – подготовка материалов
ежегодно до 25 января
в рамках средств, предусмотренных по бюджетной программе 087 «Реализация государственной информационной политики»
республиканский бюджет
63.
Провести республиканский лекторий по пропаганде казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства
проведение лектория
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МОН
в течение года

2016 ж.– 20,000 млн. теңге;
2017 ж.–20, 000 млн. теңге;
2018 ж. –20, 000 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
57.
Қазақстан Республикасының этностық бұқаралық ақпарат құралдарында материалдар жариялауды ұйымдастыру
материалдар жариялау
ИДМ
жыл сайын, 25 желтоқсанға дейін
087 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру» бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
58.
ҚХА қоғамдық келісім кеңестерінің қызметін ақпараттық сүйемелдеуді қамтамасыз ету
баспасөз хабарлама, мақалалар, БАҚ-та жарияланымдар
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ИДМ
жыл сайын, 25 шілдеге дейін
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
талап етілмейді
59.
Этносаралық және конфессияаралық келісімді дәріптеу жөніндегі материалдар шығару (буклеттер, этно саясат бойынша әдістемелік құралдар, ҚХА қызметі туралы анықтамалар мен брошюралар, ҒСК ұсыныстары бойынша кітаптар, ҚХА анықтама-жинағы және т.б.)
әдістемелік құралдар
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл ішінде
2016 ж.– 10,000 млн. теңге;
2017 ж. –10,000 млн. теңге;
2018 ж.– 10,000 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
60.
www.kazneb.kz порталында ҚХА депозитарийлерін контенттік толықтыруға этномәдени бірлестіктерді тартуды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылдан бастап 2018 жыл аралығында жыл ішінде
-
талап етілмейді
61.
ҚХА-ның www.assambly.kz порталында және әлеуметтік желілерде «Мен – Қазақстан азаматымын» онлайн-акциясына этномәдени бірлестіктерді тартуды ұйымдастыру (акция тақырыбы бойынша бейне баяндар, әлеуметтік желілер)
онлайн-акциясын өткізу қорытындысы бойынша есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
маусым, Мемлекеттік рәміздер күніне орай
-
талап етілмейді
62.
Тең мүмкіндіктер туғызған ел ретінде Қазақстан туралы, мемлекеттік тілді еркін меңгерген және табысты қызмет мансабына жеткен Қазақстан этностарының өкілдері, «әлеуметтік баспалдақтар» пайдаланушы адамдар, «Болашақ» президенттік бағдарламасы стипендиаттарының табыс тарихы туралы материалдарды жариялау
материалдар жариялау
ИДМ - БАҚ-та жариялау, БҒМ, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері – материалдарды дайындау
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
087 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
63.
Қоғамдық келісім мен жалпы ұлттық бірліктің қазақстандық моделін дәріптеу бойынша республикалық лекторий өткізу
лекторий өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), БҒМ
жыл ішінде

2016 г. – 29, 209 млн. тенге;
2017 г. – 29, 209 млн. тенге;
2018 г. – 29, 209 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
64.
Оказать содействие в реализации информационной кампании «Нация единого будущего», медиа-плана «100 шагов в будущее», контентном наполнении сайта «100kadam.kz»
публикации материалов
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно до 25 января
-
не требуется
65.
Обеспечить продвижение концептуальных основ Нации единого будущего в социальных сетях и на популярных интернет-ресурсах
публикации материалов в СМИ
МИР, МОН, МКС, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно до 25 января
в рамках средств, предусмотренных по бюджетной программе 087 «Реализация государственной информационной политики»
республиканский бюджет
66.
Выпуск материалов в СМИ по теме укрепления и развития казахстанской идентичности и единства, формирования Нации единого будущего
публикации материалов
МИР, МОН, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно до 25 января
в рамках средств, предусмотренных по бюджетной программе 087 «Реализация государственной информационной политики»
республиканский бюджет
67.
Организовать изучение общенациональной патриотической идеи «Мәңгілік Ел» в учреждениях образования
проведение открытых уроков, лекций, классных часов
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, в течение учебного периода
-
не требуется
68.
Провести обучающие семинары-тренинги для республиканских и региональных этнокультурных объединений, представителей государственных структур, научно-экспертных групп
проведение семинаров-тренингов
МГС, АГУ (по согласованию)
ежегодно
в пределах средств, выделенных по бюджетной программе 013 «Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих»
республиканский бюджет
69.
Провести семинары-тренинги по разработке и внедрению современных технологий для ускоренного обучения языкам
проведение семинаров-тренингов
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно
2016 г. – 4, 731 млн. тенге;
2017 г. – 4, 199 млн. тенге;
2018 г. – 4, 199 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
5. Мероприятия научно-экспертного сопровождения
70.
Проведение заседаний Научно-экспертного совета АНК
протокол заседания
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МОН, АГУ (по согласованию)
2 раза в год

2016 ж.– 29,209 млн. теңге;
2017 ж.– 29,209 млн. теңге;
2018 ж.– 29,209 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
64.
«Болашағы біртұтас ұлт» ақпараттық науқанын, «Болашаққа 100 қадам» медиа-жоспарын, «100kadam.kz» сайтының мазмұнын толықтыруды іске асыруға ықпал ету
материалдар жариялау
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
65.
Әлеуметтік желілерде және белгілі Интернет-ресурстарда Болашағы біртұтас ұлттың концептуалды негіздерін ілгерілетуді қамтамасыз ету
БАҚ-та материалдар жариялау
ИДМ, БҒМ, МСМ, Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
087 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
66.
Қазақстандық бірегейлік пен бірлікті нығайту және дамыту, Болашағы біртұтас ұлтты қалыптастыру тақырыптары бойынша БАҚ-та материалдар шығару
материалдар жариялау
ИДМ, БҒМ, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
087 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
67.
Білім мекемелерінде «Мәңгілік Ел» жалпы ұлттық патриоттық идеясын зерделеуді ұйымдастыру
ашық сабақтар, лекциялар, сынып сағаттарын өткізу
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, оқу кезеңі ішінде
-
талап етілмейді
68.
Республикалық және өңірлік этномәдени бірлестіктер, мемлекеттік құрылымдар, ғылыми-сараптамалық топтардың өкілдеріне оқыту семинар-тренингтерін өткізу
семинар-тренингтер өткізу
МҚІМ, МБА (келісім бойынша)
жыл сайын
013 «Мемлекеттік қызметшілерді дайындау, қайта дайындау және біліктілігін арттыру» бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
69.
Тілдерді жеделдетіп оқытуға арналған заманауи технологияларды әзірлеу және енгізу жөнінде семинар –тренингтер өткізу
семинар-тренингтер өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын
2016 ж. – 4,731 млн. теңге;
2017 ж. – 4,199 млн. теңге;
2018 ж. – 4, 199 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
5. Ғылыми-сараптамалық сүйемелдеу іс-шаралары
70.
ҚХА ғылыми-сараптамалық кеңесінің отырысын өткізу
отырыс хаттамасы
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), БҒМ, МБА (келісім бойынша)
жылына 2 рет

2016 г.–18, 400 млн. тенге;
2017 г.– 18, 400 млн. тенге;
2018 г.– 18, 400 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
71.
Организация научных исследований по проблемам межэтнических отношений, общественного согласия и общенационального единства
научные исследования
МОН, САНК (по согласованию)
ежегодно до 1 октября
в пределах выделенных средств
республиканский бюджет
72.
Продолжить проведение научных исследований по проблемам сферы межэтнических отношений, тематике общественного согласия и общенационального единства
научные исследования
МОН
ежегодно до 25 января
в пределах выделенных средств
республиканский бюджет
73.
Разработать методические рекомендации для государственных органов на основе проведенных научных исследований по проблемам сферы межэтнических отношений, тематике общественного согласия и общенационального единства
методические рекомендации
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию),МОН
ежегодно до 25 января
-
не требуется
74.
Провести анализ эффективности использования государственными органами в практической деятельности результатов научно-исследовательских работ по проблемам сферы межэтнических отношений, тематике общественного согласия и общенационального единства
отчет по анализу
РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию), МОН
ежегодно до 25 января
-
не требуется
75.
Подготовить аналитический обзор, посвященный казахстанской модели общественного согласия и единства
аналитический обзор
МОН, МКС, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
ежегодно до 25 января
-
не требуется
76.
Подготовить ежегодный обзор по международному опыту в сфере укрепления идентичности и единства
обзор
МИД, МОН
ежегодно до 25 июля
-
не требуется
77.
Провести форум ученых и экспертов «Полиэтничное общество и современное государство: национальные модели и стратегии развития»
проведение форума
РГУ «Коғамдық келісім» (по согласованию), АГУ (по согласованию), МОН
ежегодно, I квартал
2016 г. – 9, 554 млн. тенге;
2017 г. – 9, 554 млн. тенге;
2018 г.– 9, 554 млн. тенге по бюджетной программе 009 «Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана»
республиканский бюджет
78.
Провести республиканский конкурс на лучший научный проект, посвященный казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства Назарбаева Н.А., с участием представителей этнокультурных объединений
проведение конкурса
АДГСПК (по согласованию), АГУ (по согласованию)
ежегодно, IV квартал
в пределах средств, выделенных по бюджетной программе 013 «Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих»
республиканский бюджет

2016 ж.–18, 400 млн. теңге;
2017 ж.– 18,400 млн. теңге;
2018 ж. –18,400 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
71.
Этносаралық қатынастар, қоғамдық келісім және жалпы ұлттық бірлік проблемалары бойынша ғылыми зерттетулер ұйымдастыру
ғылыми зерттетулер
БҒМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
жыл сайын 1 қазанға дейін
бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
72.
Этносаралық қатынастар саласындағы проблемалар, қоғамдық келісім және жалпы ұлттық бірлік саласы тақырыбына ғылыми зерттеулер жүргізуді жалғастыру
ғылыми зерттетулер
БҒМ
жыл сайын 25 қаңтарға дейін
бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
73.
Этносаралық қатынастар саласындағы проблемалар, қоғамдық келісім және жалпы ұлттық бірлік тақырыбы бойынша жүргізілген ғылыми зерттеулер негізінде мемлекеттік органдарға арналған әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), БҒМ
жыл сайын 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
74.
Мемлекеттік органдардың этносаралық қатынастар саласындағы проблемалар, қоғамдық келісім және жалпы ұлттық бірлік тақырыбы бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарының нәтижелерін практикалық қызметінде тиімді пайдалануына талдау жүргізу
талдау бойынша есеп
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), БҒМ
жыл сайын 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
75.
Қоғамдық келісім мен бірліктің қазақстандық моделіне арналған талдамалық шолу дайындау
талдамалық шолу
БҒМ, МСМ, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
жыл сайын 25 қаңтарға дейін
-
талап етілмейді
76.
Бірегейлік пен бірлікті нығайту саласындағы халықаралық тәжірибе бойынша жылдық шолу дайындау
шолу дайындау
СІМ, БҒМ
жыл сайын, 25 шілдеге дейін
-
талап етілмейді
77.
Ғалымдар мен сарапшылардың «Көп этностық қоғам мен заманауи мемлекет: ұлттық модельдер және даму стратегиялары» форумын өткізу
форум өткізу
«Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша), МБА (келісім бойынша), БҒМ
жыл сайын, I тоқсан
2016 ж. – 9,554 млн. теңге;
2017 ж. – 9,554 млн. теңге;
2018 ж. – 9,554 млн. теңге
009 «Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша
республикалық бюджет
78.
Этномәдени бірлестіктер өкілдерінің қатысуымен
Н.Ә. Назарбаевтың қоғамдық келісім мен жалпы ұлттық бірліктің қазақстандық моделіне арналған үздік ғылыми жобалардың республикалық конкурсын өткізу
конкурс өткізу
МҚІСҚА (келісім бойынша), МБА (келісім бойынша)
жыл сайын, IV тоқсан
013 «Мемлекеттік қызметшілерді дайындау, қайта дайындау және біліктілігін арттыру» бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет

6. Международные мероприятия
79.
Организовать зарубежные выезды представителей АНК для участия в мероприятиях гуманитарного характера по популяризации казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства
отчет о проведенных мероприятиях в МКС
МИД, САНК (по согласованию)
2016 - 2018 годы
в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе 005 «Заграничные командировки»
республиканский бюджет
80.
Организовать взаимодействие с зарубежными странами и международными организациями по популяризации казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства и общенациональной патриотической идеи «Мәңгілік Ел»
отчет о выполненной работе
МИД, САНК (по согласованию)
в течение года, 2016 - 2018 годы
-
не требуется
81.
Провести работу по популяризации казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства за рубежом
отчет о выполненной работе
МИД, САНК (по согласованию)
2016 - 2018 годы
-
не требуется
82.
Обеспечить содействие в работе казахстанского Центра мира и согласия в городе Лондоне (Великобритания)
отчет о выполненной работе
МИД, МОН, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
май 2016 года
-
не требуется
83.
Провести международный этнокультурный форум приграничного сотрудничества «Бірлік-Единство.kz»
проведение форума
акимат Павлодарской области, МОН
ежегодно
2016 – 3, 000 млн. тенге;
2017 - 3, 000 млн. тенге;
2018 - 3, 000 млн. тенге
местный бюджет
84.
Обеспечить участие АНК в Международной специализированной выставке «ЭКСПО-2017» в городе Астане
участие АНК в выставке
МКС, АО «Национальная компания «Астана-ЭКСПО-2017», акимат города Астаны, РГУ «Қоғамдық келісім» (по согласованию)
2017 год, июнь-сентябрь
-
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АГУ
Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
АНК
-
Ассамблея народа Казахстана
ГП
-
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ
-
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
АДГСПК
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МИР
-
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЗСР
МКС
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НИЦ «Молодежь»
-
научно-исследовательский центр «Молодежь»
РГУ «Қоғамдық келісім»
-
республиканское государственное учреждение «Қоғамдық келісім» при Президенте Республики Казахстан
РОО «Жарасым»
-
республиканское общественное объединение «Жарасым»
САНК
Секретариат Ассамблеи народа Казахстана
СМИ
-
средства массовой информации

6. Халықаралық іс-шаралар
79.
Қоғамдық келісім мен жалпы ұлттық бірліктің қазақстандық моделін дәріптеуге арналған гуманитарлық сипаттағы іс-шараларға қатысу үшін ҚХА өкілдерінің шет елдерге шығуын ұйымдастыру
өткізілген іс-шаралар туралы есеп
СІМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
2016 – 2018 жылдар
005 «Шетелдік іс-сапарлар» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
80.
Қоғамдық келісім мен жалпы ұлттық бірліктің қазақстандық моделін және «Мәңгілік ел» жалпы ұлттық патриоттық идеясын танымал ету бойынша шетелдермен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл ұйымдастыру
орындалған жұмыс туралы есеп
СІМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
2016 – 2018 жылдар ішінде
-
талап етілмейді
81.
Қоғамдық келісім мен жалпы ұлттық бірліктің қазақстандық моделін танымал ету бойынша шетелдерде жұмыстар жүргізу
орындалған жұмыс туралы есеп
СІМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
2016 – 2018 жылдар
-
талап етілмейді
82.
Лондон қаласындағы (Ұлыбритания)
қазақстандық бейбітшілік және келісім орталығының жұмысына көмек көрсетуді қамтамасыз ету
орындалған жұмыс туралы есеп
СІМ, БҒМ, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
2016 жыл, мамыр
-
талап етілмейді
83.
«Бірлік-Единство.kz» шекаралық ынтымақтастық халықаралық этномәдени форумын өткізу
форум өткізу
Павлодар облысының әкімдігі,
БҒМ
жыл сайын
2016 ж. – 3, 000 млн. теңге;
2017 ж. – 3, 000 млн. теңге;
2018 ж. – 3, 000 млн. теңге
жергілікті бюджет
84.
Астана қаласында өтетін «ЭКСПО-2017» халықаралық мамандандырылған көрмесіне ҚХА-ның қатысуын қамтамасыз ету
ҚХА-ның көрмеге қатысуы
МСМ, «Астана-ЭКСПО-2017 » ұлттық компаниясы» АҚ, Астана қаласының әкімдігі, «Қоғамдық келісім» РММ (келісім бойынша)
2017 жыл,
маусым-қыркүйек
-
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МБА
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
ҚХА
Қазақстан халқы Ассамблеясы
БП
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ҰҚК
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ІІМ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
МҚІСҚА –
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ИДМ
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
СІМ
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ДСӘДМ
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
МСМ
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
БҒМ
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
«Қоғамдық келісім» РММ
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы «Қоғамдық келісім» республикалық мемлекеттік мекемесі
«Жарасым» РҚҰ
«Жарасым» республикалық қоғамдық ұйымы
ҚХАХ
Қазақстан халқы Ассамблеяның хатшылығы
БАҚ
бұқаралық ақпарат құралдары