Об основных условиях кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения на 2016 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года № 197.
В соответствии с пунктом 2 статьи 180 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые основные условия кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения на 2016 год.
2. Министерству финансов Республики Казахстан, Министерству национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение кредитных договоров с местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы;
2) контроль за выполнением условий кредитных договоров;
3) контроль и мониторинг целевого и эффективного использования, погашения и обслуживания бюджетных кредитов.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке заключить договор поручения с поверенным (агентом).
4. Местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы:
1) заключить кредитные договора с конечными заемщиками;
2) ежеквартально, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять информацию об освоении кредитов в Министерство национальной экономики Республики Казахстан и Министерство финансов Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2016 года № 197
Основные условия кредитования областных бюджетов, бюджетов
городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство
систем тепло-, водоснабжения и водоотведения на 2016 год
1. Для предоставления кредитов местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы (далее – заемщики) устанавливаются следующие основные условия:
1) представление заемщиками решений маслихатов, предусматривающих в областных бюджетах, бюджетах городов Астаны и Алматы на 2016 год соответствующие поступления, в Министерство финансов Республики Казахстан (далее – кредитор);
2) кредиты в сумме 75000000000 (семьдесят пять миллиардов) тенге предоставляются заемщикам сроком на 20 (двадцать) лет по 0,01 %-ной ставке годовых вознаграждения на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения;

Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға 2016 жылға арналған кредит берудің негізгі талаптары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 8 сәуірдегі № 197 қаулысы.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 180-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға 2016 жылға арналған кредит берудің негізгі талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен кредиттік шарттар жасасуды;
2) кредиттік шарттар талаптарының орындалуын бақылауды;
3) бюджеттік кредиттердің мақсатты және тиімді пайдаланылуын, өтелуін және оларға қызмет көрсетілуін бақылау мен мониторингтеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен сенім білдірілген өкілмен (агентпен) тапсырма шартын жасассын.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары:
1) түпкі қарыз алушылармен кредиттік шарттар жасассын;
2) тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне кредиттердің игерілуі туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 8 сәуірдегі
№ 197 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға 2016 жылға арналған кредит берудің негізгі талаптары
1. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі – қарыз алушылар) кредиттер беру үшін мынадай негізгі талаптар белгіленеді:
1) қарыз алушылардың Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне (бұдан әрі – кредитор) мәслихаттардың 2016 жылға арналған облыстық бюджеттерде, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінде тиісті түсімдерді көздейтін шешімдерін ұсынуы;
2) 75 000 000 000 (жетпіс бес миллиард) теңге сомасындағы кредиттер қарыз алушыларға жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға жылдық 0,01 %-дық сыйақы мөлшерлемесі бойынша 20 (жиырма) жыл мерзімге беріледі;

3) льготный период по выплате основного долга не должен превышать 6 (шесть) лет;
4) период освоения кредитов исчисляется с момента перечисления кредитов со счета кредитора и заканчивается 10 декабря 2017 года.
2. Дополнительные условия по предоставлению, погашению и обслуживанию кредита устанавливаются в кредитном договоре в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

3) негізгі борышты төлеу бойынша жеңілдікті кезең 6 (алты) жылдан аспауға тиіс;
4) кредиттерді игеру кезеңі кредиттер кредитордың шотынан аударылған сәттен бастап есептеледі және 2017 жылғы 10 желтоқсанда аяқталады.
2. Кредиттерді беру, өтеу және оларға қызмет көрсету жөніндегі қосымша талаптар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес кредиттік шартта белгіленеді.