О реорганизации республиканского государственного учреждения "Национальная картинная галерея "Астана" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2016 года № 690.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем преобразования республиканское государственное учреждение "Национальная картинная галерея "Астана" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Музей мира и согласия" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – предприятие).
2. Определить:
1) уполномоченным органом соответствующей отрасли в отношении предприятия Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
2) основным предметом деятельности предприятия деятельность в сфере культуры.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устава предприятия;
2) государственную регистрацию предприятия в органах юстиции;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Внести изменения и дополнение в некоторые решения Правительства Республики Казахстан:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3:
в строке "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" цифры "3534" заменить цифрами "3265";
в строке "государственные учреждения, подведомственные Министерству культуры и спорта Республики Казахстан, в том числе:" цифры "3248" заменить цифрами "2979";
подпункт 13) исключить;
2) Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев

Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Астана" ұлттық сурет галереясы" республикалық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 10 қарашадағы № 690 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Астана" ұлттық сурет галереясы" республикалық мемлекеттік мекемесі қайта құру жолымен Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Бейбітшілік және келісім музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – кәсіпорын) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі кәсіпорынға қатысты тиісті саланың уәкілетті органы;
2) кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы мәдениет саласындағы қызмет болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) кәсіпорынның жарғысын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге ұсынуды;
2) кәсіпорынның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген жолдағы "3534" деген сандар "3265" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік мекемелер, оның ішінде": деген жолдағы "3248" деген сандар "2979" деген сандармен ауыстырылсын;
13) тармақша алып тасталсын;
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б.Сағынтаев