О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2017 года № 678.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
подпункты 114-27), 114-28) и 114-29) изложить в следующей редакции:
"114-27) утверждение правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением виноматериала, пива и пивного напитка, учетно-контрольными марками и табачных изделий акцизными марками, а также форма, содержание и элементы защиты акцизных и учетно-контрольных марок;
114-28) утверждение правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также порядка учета и размера обеспечения такого обязательства;
114-29) утверждение правил оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на нефтепродукты;";
дополнить подпунктами 120), 121), 122), 123), 124), 125), 126), 127), 128), 129), 130), 131), 132), 133), 134) 135) и 136) следующего содержания:
"120) утверждение форм, правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов;
121) утверждение порядка и требований по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов, баз нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета;
122) утверждение правил оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию;
123) утверждение правил оснащения технологических линий производства этилового спирта и (или) алкогольной продукции контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета, кроме производства виноматериала, а также пива и пивного напитка, производственные мощности которых ниже четырехсот тысяч декалитров в год;
124) утверждение перечня необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции;

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 қазандағы № 678 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
114-27), 114-28) және 114-29) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"114-27) шарап материалын, сыраны және сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау таңбаларымен және темекі өнімдерін акциздік таңбалармен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ акциздік және есепке алу-бақылау таңбаларының нысанын, мазмұнын және қорғау элементтерін бекіту;
114-28) акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу тәртібі мен қамтамасыз ету мөлшерін бекіту;
114-29) мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 120), 121), 122), 123), 124), 125), 126), 127), 128), 129), 130), 131), 132), 133), 134), 135) және 136) тармақшалармен толықтырылсын:
"120) мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларациялар нысандарын жасау, оларды ұсыну қағидаларын бекіту;
121) мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің, мұнай өнімдері базаларының резервуарларын және автожанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі автожанармай құю станцияларынан басқа) есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру тәртібі мен талаптарын бекіту;
122) этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын бекіту;
123) шарап материалы, сондай-ақ өндірістік қуаты жылына төрт жүз мың декалитрден төмен сыра және сыра сусыны өндірісінен басқа, этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндірудің технологиялық желілерін есепке алу-бақылау аспаптарымен жарақтандыру, олардың жұмыс істеу және есепке алынуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
124) этил спирті және алкоголь өнімі өндірісінің паспорттары үшін қажетті мәліметтердің тізбесін бекіту;

125) утверждение порядка представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции;
126) утверждение правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта;
127) утверждение правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на производимые и импортируемые этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива и пивного напитка);
128) утверждение правил оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия;
129) определение формы, порядка и сроков представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга производства и оборота табачных изделий;
130) определение формы, порядка и сроков представления деклараций об остатках и (или) обороте табачных изделий;
131) установление порядка маркировки табачных изделий акцизными марками или учетно-контрольными марками;
132) утверждение правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия;
133) утверждение формы, порядка и сроков представления деклараций по обороту биотоплива;
134) утверждение формы уведомления об устранении правонарушений в области оборота биотоплива;
135) утверждение порядка оформления сопроводительных накладных на биотопливо;
136) рассмотрение жалоб налогоплательщиков (налоговых агентов) и (или) декларантов либо лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, на уведомление о результатах проверки и (или) уведомление об устранении нарушений в порядке и сроки, установленные налоговым и (или) таможенным законодательством;";
в функциях ведомств:
подпункт 97) изложить в следующей редакции:
"97) осуществление государственного контроля в области оборота нефтепродуктов и биотоплива;";
дополнить подпунктами 97-9), 97-10), 97-11), 97-12), 97-13), 97-14), 97-15), 97-16), 97-17), 97-18) 97-19), 97-20), 97-21), 97-22), 97-23), 97-24), 97-25), 97-26), 97-27), 97-28), 97-29) и 97-30) следующего содержания:
"97-9) реализация государственной политики в области государственного регулирования оборота нефтепродуктов в пределах своей компетенции;
97-10) разработка правил оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на нефтепродукты;
97-11) разработка форм, правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов;
97-12) разработка порядка и требований по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов, баз нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета;

125) этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібін бекіту;
126) этил спиртін сақтау мен еткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекіту;
127) өндірілетін және импортталатын этил спирті мен алкоголь өніміне (сыра мен сыра сусынынан басқа) дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту;
128) темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және пайдалану қағидаларын бекіту;
129) темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымына мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну нысанын, тәртібі және мерзімдерін айқындау;
130) темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияларды табыс ету нысанын, тәртібін және мерзімін айқындау;
131) темекі өнімдерін акциз маркаларымен немесе есепке алу-бақылау маркаларымен таңбалау тәртібін белгілеу;
132) темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту;
133) биоотын айналымы бойынша декларациялардың нысанын, оларды ұсыну тәртібі мен мерзімін бекіту;
134) биоотын айналымы саласындағы құқық бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысанын бекіту;
135) биоотынға ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу тәртібін бекіту;
136) салық төлеушілердің (салық агенттерінің) және (немесе) декларанттардың не кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын адамдардың тексеру нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе) бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға шағымдарын салық және (немесе) кеден заңнамасында белгіленген тәртіпте және мерзімдерде қарау;";
ведомстволардың функцияларында:
97) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"97) мұнай өнімдерінің және биоотынның айналымы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 97-9), 97-10), 97-11), 97-12), 97-13), 97-14), 97-15), 97-16), 97-17), 97-18) 97-19), 97-20), 97-21), 97-22), 97-23), 97-24), 97-25), 97-26), 97-27), 97-28), 97-29) және 97-30) тармақшалармен толықтырылсын:
"97-9) өз құзыреті шегінде мұнай өнімдерінің айналымын мемлекеттік реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
97-10) мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидаларын әзірлеу;
97-11) мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларациялар нысандарын, оларды ұсыну және жасау қағидаларын әзірлеу;
97-12) мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің, мұнай өнімдері базаларының резервуарларын және автожанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі автожанармай құю станцияларынан басқа) есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру тәртібі мен талаптарын әзірлеу;

97-13) разработка правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением виноматериала, пива и пивного напитка, учетно-контрольными марками и табачных изделий акцизными марками, а также формы, содержания и элементов защиты акцизных и учетно-контрольных марок;
97-14) разработка правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также порядка учета и размера обеспечения такого обязательства;
97-15) разработка правил оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию;
97-16) разработка правил оснащения технологических линий производства этилового спирта и (или) алкогольной продукции контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета, кроме производства виноматериала, а также пива и пивного напитка, производственные мощности которых ниже четырехсот тысяч декалитров в год;
97-17) разработка перечня необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции;
97-18) разработка порядка представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции;
97-19) разработка правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта;
97-20) разработка минимальных розничных цен на водки и водки особые, крепкие ликероводочные изделия;
97-21) разработка правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на производимые и импортируемые этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива и пивного напитка);
97-22) разработка правил оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия;
97-23) разработка формы, порядка и сроков представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга производства и оборота табачных изделий;
97-24) разработка формы, порядка и сроков представления деклараций об остатках и (или) обороте табачных изделий;
97-25) разработка порядка маркировки табачных изделий акцизными марками или учетно-контрольными марками;
97-26) разработка правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия;
97-27) осуществление камерального контроля оборота биотоплива;
97-28) разработка формы, порядка и сроков представления деклараций по обороту биотоплива;
97-29) разработка формы уведомления об устранении правонарушений в области оборота биотоплива;

97-13) шарап материалын, сыраны және сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өнімін-есепке алу-бақылау таңбаларымен және темекі өнімдерін - акциздік таңбалармен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ акциздік және есепке алу-бақылау таңбаларының нысанын, мазмұнын және қорғау элементтерін әзірлеу;
97-14) акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу тәртібі мен қамтамасыз ету мөлшерін әзірлеу;
97-15) этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын әзірлеу;
97-16) шарап материалы, сондай-ақ өндірістік қуаты жылына төрт жүз мың декалитрден төмен сыра және сыра сусыны өндірісінен басқа, этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндірудің технологиялық желілерін есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру, олардың жұмыс істеу және есепке алынуын жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
97-17) этил спирті және алкоголь өнімін өндірудің паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесін әзірлеу;
97-18) этил спирті және алкоголь өнімін ендіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібін әзірлеу;
97-19) этил спиртін сақтау мен еткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) тәртібін әзірлеу;
97-20) арақтарға және айрықша арақтарға, күштілігі жоғары ликер-арақ бұйымдарына ең темен бөлшек сауда бағаларын әзірлеу;
97-21) өндірілетін және импортталатын этил спирті мен алкоголь өніміне (сыра мен сыра сусынынан басқа) дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;
97-22) темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу және пайдалану қағидаларын әзірлеу;
97-23) темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымына мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтердің нысанын, тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
97-24) темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияларды табыс ету нысанын, тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
97-25) темекі өнімдерін акциз маркаларымен немесе есепке алу-бақылау маркаларымен таңбалау тәртібін әзірлеу;
97-26) темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;
97-27) биоотын айналымына камералдық бақылауды жүзеге асыру;
97-28) биоотын айналымы бойынша декларациялардың нысанын, оларды ұсыну тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
97-29) биоотын айналымы саласындағы құқық бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысанын әзірлеу;

97-30) разработка порядка оформления сопроводительных накладных на биотопливо;";
подпункт 131) изложить в следующей редакции:
"131) ведение реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих;";
подпункт 144) изложить в следующей редакции:
"144) проведение по решению суда:
первого собрания кредиторов в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";
ликвидации банкрота без возбуждения процедуры банкротства в порядке, установленном статьей 118 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";";
подпункт 152) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев

97-30) биоотынға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу тәртібін әзірлеу;";
131) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"131) уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдардың хабарламалар тізілімін жүргізу;";
144) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"144) сот шешімі бойынша:
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 4-тармағында көзделген жағдайда кредиторлардың алғашқы жиналысын өткізу;
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 118-бабында белгіленген тәртіппен банкроттық рәсімін қозғамай, банкротты жоюды жүргізу;";
152) тармақша алып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев