О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 934.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п .2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункт 159-2) изложить в следующей редакции:
"159-2) разрабатывает и утверждает Правила гарантирования по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/кредитными товариществами в сельской местности и малых городах;";
подпункты 227) и 228) изложить в следующей редакции:
"227) разрабатывает перечень особо охраняемых природных территорий республиканского значения;
228) вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по изъятию редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений, их частей или дериватов и утверждению объемов их изъятия;";
дополнить подпунктами 239-1), 239-2), 239-3), 239-4), 239-5) и 239-6) следующего содержания:
"239-1) разрабатывает и утверждает правила по перезакреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков и квалификационные требования, предъявляемые к лицам, за которыми они ранее были закреплены;
239-2) разрабатывает и утверждает правила ихтиологических наблюдений;
239-3) разрабатывает и утверждает правила рыбоводства на рыбохозяйственных водоемах;
239-4) разрабатывает и утверждает критерии отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков к водоемам и (или) участкам для ведения промыслового рыболовства, любительского (спортивного) рыболовства, озерно-товарного рыбоводного хозяйства, садкового рыбоводного хозяйства;
239-5) разрабатывает и утверждает правила использования животных, кроме редких и находящихся под угрозой исчезновения, в целях предотвращения эпизоотии;
239-6) разрабатывает и утверждает нормативы промыслового усилия;";
подпункт 241) исключить;
дополнить подпунктом 242-1) следующего содержания:
"242-1) разрабатывает и утверждает Правила разработки проектов естественно-научного обоснования упразднения государственных природных заказников республиканского и местного значения и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшения их территории;";

"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 934 қаулысы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
159-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"159-2) Ауылдық жерлерде және шағын қалаларда микроқаржы ұйымдары/кредиттік серіктестіктер беретін кредиттер/микрокредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
227) және 228) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"227) республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар тізбесін әзірлейді;
228) Қазақстан Республикасының Үкіметіне өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупі төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою және оларды алып қою көлемдерін бекіту жөнінде ұсыныстар енгізеді;";
мынадай мазмұндағы 239-1), 239-2), 239-3), 239-4), 239-5) және 239-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"239-1) аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерiн қайта бекітіп беру жөніндегі қағидаларды және олар бұдан бұрын бекітіп берілген тұлғаларға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын әзірлейді және бекiтедi;
239-2) ихтиологиялық байқаулар қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
239-3) балық шаруашылығы су айдындарында балық өсіру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
239-4) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған су айдындарына және (немесе) учаскелеріне жатқызудың өлшемшарттарын әзірлейді және бекітеді;
239-5) сирек кездесетіндерден және жойылып кету қаупі төнгендерден басқа, жануарларды эпизоотияны болғызбау мақсатында пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
239-6) кәсіпшілік күш жұмсау нормативтерін әзірлейді және бекітеді;";
241) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 242-1) тармақшамен толықтырылсын:
"242-1) Республикалық және жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен республикалық маңызы бар мемлекеттік қорық аймақтарын таратудың және олардың аумақтарын азайтудың жаратылыстану-ғылыми негіздемесі жобаларын әзірлеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";

дополнить подпунктом 244-1) следующего содержания:
"244-1) разрабатывает и утверждает Правила отнесения особо охраняемых природных территорий к биосферным резерватам;";
подпункт 247) изложить в следующей редакции:
"247) разрабатывает и утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральные нормы обеспечения форменной одеждой со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан;";
подпункты 271) и 272) изложить в следующей редакции:
"271) разрабатывает и утверждает образцы и порядок ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан;
272) разрабатывает и утверждает методические указания: расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда; по учету и определению ущерба, причиненного пожарами на территории лесного фонда; по учету и определению объемов незаконных порубок леса и ущерба, причиненного незаконными порубками леса на территории лесного фонда;";
подпункт 278) изложить в следующей редакции:
"278) разрабатывает и утверждает правила государственной регистрации договоров долгосрочного и краткосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда;";
дополнить подпунктом 281-1) следующего содержания:
"281-1) разрабатывает и утверждает правила перевода земель других категорий в земли лесного фонда;";
подпункты 290) и 291) изложить в следующей редакции:
"290) разрабатывает и утверждает правила выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения;
291) разрабатывает и утверждает нормы и нормативы в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;";
дополнить подпунктом 291-1) следующего содержания:
"291-1) разрабатывает и утверждает правила учета и определения объемов незаконных порубок леса и ущерба, причиненного незаконными порубками на территории лесного фонда;";
подпункт 293) изложить в следующей редакции:
"293) разрабатывает и утверждает перечень должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, имеющих право на ношение форменной одежды со знаками различия (без погон);";
подпункт 297) изложить в следующей редакции:
"297) разрабатывает и утверждает правила интродукции, реинтродукции и гибридизации животных;";
подпункт 302) изложить в следующей редакции:
"302) разрабатывает и утверждает перечень рыбохозяйственных водоемов международного и республиканского значения;";

мынадай мазмұндағы 244-1) тармақшамен толықтырылсын:
"244-1) Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды биосфералық резерваттарға жатқызу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
247) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"247) Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарын айырым белгілері бар нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша әзірлейді және бекітеді;";
271) және 272) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"271) Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оны киіп жүру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
272) мынадай: мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің; орман қоры аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу және айқындау жөніндегі; орман қоры аумағында ағаштың заңсыз кесілуінің көлемдерін және ағаштың заңсыз кесілуінен келтірілген залалды есепке алу және айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқауларды әзірлейді және бекітеді;";
278) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"278) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді орман пайдалану шарттарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 281-1) тармақшамен толықтырылсын:
"281-1) басқа санаттардағы жерді орман қоры жеріне ауыстыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
290) және 291) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"290) Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетіндер және жойылып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тыс жерге әкетуге арналған рұқсаттар беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
291) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормалар мен нормативтерді әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 291-1) тармақшамен толықтырылсын:
"291-1) орман қоры аумағында ағаштың заңсыз кесілуінің көлемдерін және ағаштың заңсыз кесілуінен келтірілген залалды есепке алу мен айқындау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
293) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"293) айырым белгілері бар нысанды киімді (погонсыз) киюге құқығы бар, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;";
297) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"297) жануарларды интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру қағидаларын бекітеді және әзірлейді;";
302) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"302) халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін әзірлейді және бекітеді;";

дополнить подпунктами 302-1), 302-2) и 302-3) следующего содержания:
"302-1) разрабатывает и утверждает методику определения критериев отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков к водоемам и (или) участкам для ведения промыслового рыболовства, любительского (спортивного) рыболовства, озерно-товарного рыбоводного хозяйства, садкового рыбоводного хозяйства;
302-2) разрабатывает и утверждает нормы отходов, потерь и расходов сырья при переработке продукции осетровых видов рыб субъектом государственной монополии;
302-3) разрабатывает и утверждает нормы оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа, местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, и специализированных организаций по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;";
подпункт 314) изложить в следующей редакции:
"314) разрабатывает и утверждает правила содержания животных в неволе и (или) полувольных условиях;";
подпункты 316) и 317) исключить;
подпункты 320) и 321) изложить в следующей редакции;
"320) разрабатывает и утверждает образцы форменной одежды со знаками различия (без погон), порядок ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира;
321) разрабатывает и утверждает методики определения ставок плат за пользование животным миром и размеры возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также исчисления размера компенсации вреда, наносимого и нанесенного рыбным ресурсам и другим водным животным, в том числе и неизбежного, в результате хозяйственной деятельности;";
подпункт 323) изложить в следующей редакции;
"323) разрабатывает и утверждает типовые формы договоров на ведение охотничьего, рыбного хозяйств;";
подпункт 325) изложить в следующей редакции;
"325) разрабатывает и утверждает требования к рыбозащитным устройствам водозаборных и сбросных сооружений и согласовывает их установку;";
подпункт 335) изложить в следующей редакции;
"335) утверждает границы и вид режима охраны территорий государственных памятников природы республиканского значения;";

мынадай мазмұндағы 302-1), 302-2) және 302-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"302-1) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған су айдындарына және (немесе) учаскелеріне жатқызудың өлшемшарттарын айқындау әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
302-2) мемлекеттік монополия субъектісінің бекіре тұқымдас балық түрлері өнімін қайта өңдеуі кезіндегі шикізат қалдықтарының, ысыраптары мен шығыстарының нормаларын әзірлейді және бекітеді;
302-3) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органның ведомствосының аумақтық бөлімшелерін, жергілікті атқарушы органдарды және мамандандырылған ұйымдарды материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормаларын әзірлейді және бекітеді;";
314) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"314) жануарларды еріксіз және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұстау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
316) және 317) тармақшалар алып тасталсын;
320) және 321) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"320) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесiн қорғауды тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерiнiң айырым белгілері бар нысанды киiм (погонсыз) үлгiлерiн, оны киіп жүру тәртiбiн және онымен қамтамасыз ету нормаларын әзірлейді және бекітеді;
321) жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлемақы мөлшерлемелерін және Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтiрілген зиянның орнын толтыру мөлшерлерiн айқындау, сондай-ақ шаруашылық қызметі нәтижесінде балық ресурстары мен басқа да су жануарларына келтірілетін және келтірілген зиянды, оның ішінде болмай қоймайтын зиянды өтеу мөлшерін есептеу әдiстемелерiн әзiрлейдi және бекiтедi;";
323) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"323) аңшылық, балық шаруашылықтарын жүргізуге арналған шарттардың үлгілік нысандарын әзірлейді және бекітедi;";
325) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"325) су тарту және ағызу құрылыстарының балықтарды қорғау құрылғыларына қойылатын талаптарды әзірлейді және бекітеді және оларды орнатуды келіседі;";
335) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"335) республикалық маңызы бар мемлекеттiк табиғат ескерткiштерi аумақтарының шекарасын және оларды қорғау режимiнiң түрiн бекітеді;";

дополнить подпунктом 337-1) следующего содержания:
"337-1) разрабатывает и утверждает правила осуществления любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица, и выдачи разрешения;";
подпункт 341) изложить в следующей редакции:
"341) разрабатывает и утверждает правила проведения мелиоративного лова, осуществляемого в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях";";
в пункте 17:
подпункт 207) исключить;
подпункт 253) изложить в следующей редакции:
"253) осуществляет и (или) организует лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации, лов в воспроизводственных целях, лов в замороопасных водоемах и (или) участках, а также осуществляет контрольный лов;";
подпункт 255) изложить в следующей редакции:
"255) организует и (или) обеспечивает проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования животного мира на территории двух и более областей;";
дополнить подпунктами 281-1) и 281-2) следующего содержания:
"281-1) разрабатывает и утверждает формы актов должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан;
281-2) утверждает символику (эмблему и флаг) лесного учреждения, находящегося в его ведомственном подчинении;";
подпункт 283) изложить в следующей редакции:
"283) формирует в соответствии с правилами отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда и утверждает ежегодные объемы рубок леса на территории государственного лесного фонда;";
дополнить подпунктом 287-1) следующего содержания:
"287-1) разрабатывает и утверждает типовое положение о координационном совете при государственных национальных природных парках;";
подпункт 292) изложить в следующей редакции:
"292) выдает разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения;";
подпункт 293) исключить;
подпункт 294) изложить в следующей редакции:
"294) выдает разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы, за исключением случая, предусмотренного пунктом 2 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях";";
подпункт 354) изложить в следующей редакции:
"354) осуществляет согласование планов управления особо охраняемыми природными территориями, находящимися в ведении центральных исполнительных органов;";
подпункты 355), 357) и 358) исключить;
подпункты 378) и 379) изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 337-1) тармақшамен толықтырылсын:
"337-1) заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына кіретін су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу үшін аулауды, өсімін молайту мақсатында аулауды жүзеге асыру және рұқсат беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
341) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"341) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы
7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда жүзеге асырылатын мелиорациялық аулауды жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
17-тармақта:
207) тармақша алып тасталсын;
253) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"253) интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатында аулауды, балықтың қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аулауды жүзеге асырады және (немесе) ұйымдастырады, сондай-ақ бақылау үшін аулауды жүзеге асырады;";
255) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"255) екі және одан көп облыстың аумағында жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми-зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырады және (немесе) қамтамасыз етеді;";
мынадай мазмұндағы 281-1) және 281-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"281-1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары актілерінің нысандарын әзірлейді және бекітеді;
281-2) өзінің ведомстволық бағынысындағы орман мекемесінің рәмізін (эмблемасы мен жалауын) бекітеді;";
283) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"283) мемлекеттік орман қоры аумағында ағаш кесудің жыл сайынғы көлемдерін мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату қағидаларына сәйкес қалыптастырады және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 287-1) тармақшамен толықтырылсын:
"287-1) мемлекеттік ұлттық табиғи парктер жанындағы үйлестіру кеңесі туралы үлгілік ережені әзірлейді және бекітеді;";
292) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"292) өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетіндер және жойылып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тыс жерге әкетуге арналған рұқсаттар береді;";
293) тармақша алып тасталсын;
294) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"294) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабының 2-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына кіретін су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу үшін аулауды, өсімін молайту мақсатында аулауды жүзеге асыруға рұқсат береді;";
354) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"354) орталық атқарушы органдардың қарамағындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқару жоспарларын келісуді жүзеге асырады;";
355), 357) және 358) тармақшалар алып тасталсын;
378) және 379) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"378) принимает решение о введении ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов, переносе установленных сроков пользования и (или) запрета на пользование объектами животного мира, устанавливает места и сроки их пользования на основании биологического обоснования, выданного соответствующими научными организациями, подлежащего государственной экологической экспертизе;
379) предоставляет лесопользователям участки под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, находящихся в его ведении, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования, и согласовывает эскизы (эскизные проекты);";
подпункт 381) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзаца пятнадцатого пункта 1 настоящего постановления, который вводится в действие с 1 июля 2018 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев

"378) жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеулер мен тыйым салуларды енгізу, жануарлар дүниесі объектілерін пайдаланудың және (немесе) пайдалануға тыйым салудың белгіленген мерзімдерін ауыстыру туралы шешім қабылдайды, тиісті ғылыми ұйымдар берген, мемлекеттік экологиялық сараптамадан өткізілуге тиіс биологиялық негіздемеге орай оларды пайдалану орындары мен мерзімдерін белгілейді;
379) орман ресурстары сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген өз қарауындағы мемлекеттік орман қоры жерлерінде орман пайдаланушыларға құрылыс объектілерін салуға учаскелер береді және эскиздерді (эскиздік жобаларды) келіседі;";
381) тармақша алып тасталсын.
2. Осы қаулы оның 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағының он бесінші абзацын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев