дополнить подразделом и пунктом 83-1 следующего содержания:
"Нагрудный знак "Монополияға қарсы қызметтің үздігі"
83-1. Нагрудным знаком "Монополияға қарсы қызметтің үздігі" награждаются граждане Республики Казахстан, возглавлявшие антимонопольный орган, работники антимонопольного органа, проработавшие в антимонопольном ведомстве не менее 5 лет, внесшие большой вклад в развитие антимонопольной деятельности в республике, за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение обязанностей особой важности и сложности, плодотворную трудовую деятельность и другие достижения в работе, а также иностранные лица, внесшие вклад в развитие системы антимонопольной службы Республики Казахстан.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе "1. Перечень ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан":
в подразделе "Нагрудные знаки":
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Министерства здравоохранения Республики Казахстан:
1) "Денсаулық сақтау ісіне қосқан үлесі үшін";
2) "Денсаулық сақтау ісінің үздігі";";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
"Әлеуметтік-еңбек саласының үздігі".";
в пункте 7:
подпункты 10) и 11) исключить;
дополнить подпунктами 18, 19) и 20) следующего содержания:
"18) "Құрметті құрылысшы";
19) "Құрметті сәулетші";
20) "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері".";
пункт 9 дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:
"4) "Туризм саласына сіңірген еңбегі үшін";
5) "Туризм саласының үздігі".";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Министерства национальной экономики Республики Казахстан:
1) "Cтатистика үздігі";
2) "Монополияға қарсы қызметтің үздігі".";
в разделе "2. Описания ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан (далее – описания)":
заголовок подраздела "Нагрудный знак Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Нагрудные знаки Министерства здравоохранения Республики Казахстан";
главу "Әлеуметтік-еңбек саласының үздігі" (приложение 23)" исключить;
дополнить подразделом и главой следующего содержания:
"Нагрудные знаки Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;

мынадай мазмұндағы кіші бөліммен және 83-1-тармақпен толықтырылсын:
"Монополияға қарсы қызметтің үздігі" төсбелгісі"
83-1. "Монополияға қарсы қызметтің үздігі" төсбелгісімен монополияға қарсы органды басқарған Қазақстан Республикасының азаматтары, монополияға қарсы ведомствода кемінде 5 жыл жұмыс істеген, республикадағы монополияға қарсы қызметті дамытуға зор үлес қосқан монополияға қарсы органның қызметкерлері лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны, жемісті еңбек қызметі және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының монополияға қарсы қызметі жүйесін дамытуға елеулі үлес қосқан шетелдік тұлғалар марапатталады.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесінде және сипаттамаларында:
"1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі" деген бөлімде:
"Төсбелгілер" деген кіші бөлімде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі:
1) "Денсаулық сақтау ісіне қосқан үлесі үшін";
2) "Денсаулық сақтау ісінің үздігі";";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі:
"Әлеуметтік-еңбек саласының үздігі".";
7-тармақта:
10) және 11) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 18, 19) және 20) тармақшалармен толықтырылсын:
"18) "Құрметті құрылысшы";
19) "Құрметті сәулетші";
20) "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері".";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) "Туризм саласына сіңірген еңбегі үшін";
5) "Туризм саласының үздігі".";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі:
1) "Cтатистика үздігі";
2) "Монополияға қарсы қызметтің үздігі".";
"2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының сипаттамалары (бұдан әрі – сипаттамалар)" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің төсбелгілері" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің төсбелгілері";
"Әлеуметтік-еңбек саласының үздігі" (23-қосымша)" деген тарау алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен және тараумен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің төсбелгілері"

"Әлеуметтік-еңбек саласының үздігі" (приложение 25-1)
Нагрудный знак "Әлеуметтік-еңбек саласының үздігі" изготавливается из латуни в форме круга диаметром 37 мм.
На лицевой стороне по краям круга расположены национальный орнамент и текст "ӘЛЕУМЕТТІК-ЕҢБЕК САЛАСЫНЫҢ ҮЗДІГІ". В центре круга расположена фигура, состоящая из трех кругов, которые соединены таким образом, что появляется сложная треугольная фигура. Внутри фигуры располагается национальный орнамент, состоящий из трех элементов, создающий динамику движения.
Бортик окружности, текст, орнамент и символ выпуклые блестящие. Внутренняя часть окружности матовая. Символ залит голубой эмалью.
На оборотной стороне нагрудного знака в центре расположена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ЕҢБЕК ЖӘНЕ ХАЛЫҚТЫ ӘЛЕУМЕТТІК ҚОРҒАУ МИНИСТРЛІГІ", по краям – национальный орнамент. Оборотная сторона нагрудного знака матовая. Текст и орнамент выпуклые блестящие.
Нагрудный знак с помощью ушка и кольца соединяется с пятиугольной колодкой шириной 28 мм и высотой 19 мм. Внутренняя часть колодки залита голубой эмалью.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.";
в подразделе "Нагрудные знаки Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
главы "Туризм саласына сіңірген еңбегі үшін" (приложение 38) и "Туризм саласының үздігі" (приложение 39) исключить;
дополнить главами следующего содержания:
"Құрметтi құрылысшы" (приложение 47-1)
Нагрудный знак "Құрметтi құрылысшы" изготавливается из медно-никелевого сплава в форме круга диаметром 28 мм и толщиной 2 мм.
На лицевой стороне нагрудного знака располагается выступающая надпись "ҚҰРМЕТТI ҚҰРЫЛЫСШЫ" вокруг рельефного условного шанырака. Углубления в шаныраке и надписи покрыты темно-голубой эмалью.
На оборотной стороне нагрудного знака расположен регистрационный номер. Ребро знака гладкое.
Нагрудный знак при помощи ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой муаровой лентой темно-голубого цвета.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.
"Құрметтi сәулетшi" (приложение 47-2)
Нагрудный знак "Құрметтi сәулетшi" изготавливается из медно-никелевого сплава в форме круга диаметром 28 мм и толщиной 2 мм.
На лицевой стороне нагрудного знака располагается выступающая надпись "ҚҰРМЕТТI СӘУЛЕТШI" вокруг рельефного условного шанырака. Углубления в шаныраке и надписи покрыты темно-голубой эмалью.
На оборотной стороне нагрудного знака расположен регистрационный номер. Ребро знака гладкое.
Нагрудный знак при помощи ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой муаровой лентой темно-голубого цвета.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.

"Әлеуметтік-еңбек саласының үздігі" (25-1-қосымша)
"Әлеуметтік-еңбек саласының үздігі" төсбелгісі диаметрі 37 мм шеңбер нысанында жезден жасалады.
Төсбелгінің беткі жағында шеңбердің жиегінде ұлттық ою-өрнек және "ӘЛЕУМЕТТІК ЕҢБЕК САЛАСЫНЫҢ ҮЗДІГІ" деген мәтін орналасқан. Шеңбердің ортасында үш шеңберден тұратын фигура орналасқан, шеңберлер күрделі үшбұрышты фигура түзілетіндей тәсілмен байланыстырылған. Фигураның ішінде қозғалыс динамикасын білдіретін үш элементтен тұратын ұлттық ою-өрнек орналасады.
Айналасының жиегі, мәтін, ою-өрнек және символ – шығыңқы жылтырақ. Айналасының ішкі бөлігі – күңгірт. Символ көгілдір эмальмен құйылған.
Төсбелгінің сыртқы жағында ортасында "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ЕҢБЕК ЖӘНЕ ХАЛЫҚТЫ ӘЛЕУМЕТТІК ҚОРҒАУ МИНИСТРЛІГІ" деген жазу, жиектерінде ұлттық ою-өрнек орналасқан. Төсбелгінің сыртқы беті күңгірт. Жазу және ою-өрнек – шығыңқы жылтырақ.
Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы ені 28 мм және биіктігі 19 мм бес бұрышты тағанмен жалғанады. Тағанның ішкі бөлігі көгілдір эмальмен құйылған.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.";
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің төсбелгілері" деген кіші бөлімде:
"Туризм саласына сіңірген еңбегі үшін" (38-қосымша) және "Туризм саласының үздігі" (39-қосымша) деген тараулар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы тараулармен толықтырылсын:
"Құрметті құрылысшы" (47-1-қосымша)
"Құрметтi құрылысшы" төсбелгiсi диаметрi 28 мм және қалыңдығы 2 мм шеңбер нысанында мыс-никель қорытпасынан дайындалады.
Төсбелгiнiң беткі жағында шартты түрде бедерлi өрнектелген шаңырақты айналдыра "ҚҰРМЕТТI ҚҰРЫЛЫСШЫ" деген жазу шығыңқы орналастырылады. Шаңырақтың iшi және жазулар қою көгілдір түстi эмальмен боялған.
Төсбелгiнiң сыртқы жағында тiркеу нөмiрi орналасқан. Төсбелгiнiң қыры тегiс.
Төсбелгi құлақша мен шығыршық арқылы енi 25 мм және биiктiгi 15 мм қою көгілдір түстi қатқыл лентамен қапталған тiк бұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгi киiмге визорлы бекiткiшi бар түйреуiш арқылы бекiтiледi. "Құрметті сәулетші" (47-2-қосымша)
"Құрметтi сәулетшi" төсбелгiсi диаметрi 28 мм және қалыңдығы 2 мм шеңбер нысанында мыс-никель қорытпасынан дайындалады.
Төсбелгiнiң беткі жағында шартты түрде өрнектелген шаңырақты айналдыра "ҚҰРМЕТТI СӘУЛЕТШI" деген жазу орналастырылады. Шаңырақтың iшi және жазулар қою көгілдір түстi эмальмен боялған.
Төсбелгiнiң сыртқы жағында тiркеу нөмiрi орналасқан. Төсбелгiнiң қыры тегiс.
Төсбелгi құлақша мен шығыршық арқылы енi 25 мм және биiктiгi 15 мм қою көгілдір түстi қатқыл лентамен қапталған тiк бұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгi киiмге визорлы бекiткiшi бар түйреуiш арқылы бекiтiледi.

"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері" (приложение 47-3)
Нагрудный знак "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері" изготавливается из медно-никелевого сплава в форме круга диаметром 28 мм и толщиной 2 мм.
На лицевой стороне нагрудного знака располагается выступающая надпись "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері" вокруг рельефного условного шанырака. Углубления в шаныраке и надписи покрыты темно-голубой эмалью.
На оборотной стороне нагрудного знака расположен регистрационный номер. Ребро знака гладкое.
Нагрудный знак при помощи ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой муаровой лентой темно-голубого цвета.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.";
подраздел "Нагрудные знаки Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" дополнить главами следующего содержания:
"Туризм саласына сiңiрген еңбегi үшiн" (приложение 53-1)
Нагрудный знак "Туризм саласына сiңiрген еңбегi үшiн" изготавливается из латуни в форме прямоугольника высотой 32 мм, шириной 25 мм и толщиной 2 мм.
На голубом фоне в центре нагрудного знака в золотистых тонах расположен земной шар с картой Казахстана на крыльях беркута.
В верхней части нагрудного знака размещена надпись "ТУРИЗМ САЛАСЫНА СIҢIРГЕН ЕҢБЕГI ҮШIН". В верхней части земного шара размещена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".
Накладка – мельхиор, синяя эмаль, красная эмаль.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.
"Туризм саласының үздiгi" (приложение 53-2)
Нагрудный знак "Туризм саласының үздiгi" изготавливается из латуни в форме прямоугольника высотой 32 мм, шириной 25 мм и толщиной 2 мм.
На лицевой стороне нагрудного знака на темно-зеленом фоне изображена карта Республики Казахстан. В верхней части карты размещается надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ", в нижней части - "ТУРИЗМ САЛАСЫНЫҢ ҮЗДIГI".
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.";
в подразделе "Нагрудные знаки Министерства национальной экономики Республики Казахстан":
главы "Құрметтi құрылысшы" (приложение 54)", "Құрметтi сәулетшi" (приложение 55)" и "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері" (приложение 56)" исключить;
дополнить главой следующего содержания:
"Монополияға қарсы қызметтің үздігі" (приложение 57-1)
"Нагрудный знак "Монополияға қарсы қызметтің үздігі" имеет восьмиугольную форму диаметром 35 мм и изготавливается из металла желтого цвета (латунь) и муаровой ленты голубого цвета.
На лицевой части нагрудного знака расположены шанырак и парящий орел и по окружности – надпись "Монополияға қарсы қызметтің үздігі". Эмблема и надпись выступающие блестящие.
На оборотной стороне нагрудного знака в центре расположена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" с изображением границ Республики Казахстан, сверху и снизу – национальный орнамент. Оборотная сторона нагрудного знака матовая. Текст и орнамент выпуклые блестящие.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.";

"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері" (47-3-қосымша)
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері" төсбелгісі диаметрі 28 мм және қалыңдығы 2 мм шеңбер нысанында мыс-никель қорытпасынан жасалады.
Төсбелгінің беткі жағында шартты түрде өрнектелген шаңырақты айналдыра "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері" деген жазу шығыңқы орналастырылады. Шаңырақтың іші және жазулар қою көгілдір түсті эмальмен боялған.
Төсбелгінің сыртқы жағында тіркеу нөмірі орналастырылады. Төсбелгінің қыры тегіс.
Төсбелгі құлақша мен шығыршы қарқылы ені 25 мм және биіктігі 15 мм қою көгілдір түсті қатқыл лентамен қапталған тік бұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.";
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің төсбелгілері" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы тараулармен толықтырылсын:
"Туризм саласына сiңiрген еңбегi үшiн" (53-1-қосымша)
"Туризм саласына сiңiрген еңбегi үшiн" төсбелгiсi биiктiгi 32 мм, енi 25 мм және қалыңдығы 2 мм тiкбұрыш нысанында жезден жасалады.
Төсбелгiнiң ортасында көгiлдiр реңде алтын түстi реңкте бүркiттiң қанатында Қазақстанның картасы бар жер шары бейнеленген.
Төсбелгiнiң жоғарғы бөлiгiнде "ТУРИЗМ САЛАСЫНА СIҢIРГЕН ЕҢБЕГI ҮШIН" деген жазу орналасқан. Жер шарының жоғарғы бөлiгiнде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазу орналасқан.
Қондырмасы – мельхиор, көк эмаль, қызыл эмаль.
Төсбелгi киiмге визорлы бекiткiшi бар түйреуiш арқылы бекiтiледi.
"Туризм саласының үздiгi" (53-2-қосымша)
"Туризм саласының үздiгi" төсбелгiсi биiктiгi 32 мм, енi 25 мм және қалыңдығы 2 мм тiкбұрыш нысанында жезден жасалады.
Төсбелгiнiң беткі жағында қою жасыл реңде Қазақстан Республикасының картасы бейнеленген. Картаның жоғары бөлiгiнде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазу, төменгi бөлiгiнде "ТУРИЗМ САЛАСЫНЫҢ ҮЗДIГI" деген жазу орналасқан.
Төсбелгi киiмге визорлы бекiткiшi бар түйреуiш арқылы бекiтiледi.";
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің төсбелгілері" деген кіші бөлімде:
"Құрметтi құрылысшы" (54-қосымша)", "Құрметтi сәулетшi"
(55-қосымша)" және "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері" (56-қосымша)" деген тараулар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы тараумен толықтырылсын:
"Монополияға қарсы қызметтің үздігі" (57-1-қосымша)
"Монополияға қарсы қызметтің үздігі" төсбелгісі диаметрі 35 мм сегіз бұрышты нысанда болады және сары түсті металл (жез) мен көгілдір түсті қатқыл лентадан жасалады.
Төсбелгінің беткі жағында шаңырақ пен қалықтаған қыран орналасқан және айналасында – "Монополияға қарсы қызметтің үздігі" деген жазу бар. Эмблема және мәтін – шығыңқы жылтырақ.
Төсбелгінің сыртқы жағында ортасында Қазақстан Республикасының шекарасының бейнесімен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазу, жоғарғы және төменгі жағында ұлттық ою-өрнек орналасқан. Төсбелгінің сыртқы беті-күңгірт. Мәтін және ою-өрнек – шығыңқы жылтыр.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.";