О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц и Исполнительного протокола о порядке реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2018 года № 114
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемые проекты Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц и Исполнительного протокола о порядке реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц.
2. Уполномочить Министра внутренних дел Республики Казахстан Касымова Калмуханбета Нурмуханбетовича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц и Исполнительный протокол о порядке реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б.Сагинтаев
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 марта 2018 года № 114
Проект
СОГЛАШЕНИЕ
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Таджикистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
уважая суверенное право каждого из государств Сторон в соответствии с его национальным законодательством устанавливать ответственность за незаконную миграцию на его территории или через нее иностранных граждан и лиц без гражданства,
подчеркивая, что настоящее Соглашение не наносит ущерба правам и обязательствам государств Сторон, вытекающим из Всеобщей декларации прав человека от 10 декабря 1948 года и других международных договоров, в частности, Конвенции о статусе беженцев от 28 июля 1951 года и Протокола, касающегося статуса беженцев от 31 января 1967 года, Международного пакта о гражданских и политических правах от 16 декабря 1966 года, Конвенции против пыток и других жестоких, бесчеловечных или унижающих достоинство видов обращения и наказания от 10 декабря 1984 года и Конвенции о правовом статусе трудящихся-мигрантов и членов их семей государств-участников Содружества Независимых Государств от 14 ноября 2008 года,
исходя из актуальной необходимости четкой регламентации миграционных процессов на территориях государств Сторон,
согласились о нижеследующем:

Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімге және Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімді іске асыру тәртібі туралы атқару хаттамасына қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 7 наурыздағы № 114 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімнің және Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімді іске асыру тәртібі туралы атқару хаттамасының жобалары мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі Қалмұханбет Нұрмұханбетұлы Қасымовқа Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімге және Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімді іске асыру тәртібі туралы атқару хаттамасына қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұксат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б.Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 7 наурыздағы
№ 114 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы
КЕЛІСІМ
Осы Келісімде төменде келтірілген анықтамалар мынадай мағынаға ие болады:
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі
Тараптар мемлекеттерінің әрқайсысының өз аумағында немесе өз аумағы арқылы шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың заңсыз көші-қоны үшін өзінің ұлттық заңнамасына сәйкес жауаптылық белгілеу жөніндегі егеменді құқығын құрметтей отырып,
осы Келісім Тараптар мемлекеттерінің 1948 жылғы 10 желтоқсандағы Адам құқықтарының жалпыға ортақ декларациясынан және басқа да халықаралық шарттардан, атап айтқанда, 1951 жылғы 28 шілдедегі Босқындардың мәртебесі туралы конвенциядан және 1967 жылғы 30 қаңтардағы Босқындардың мәртебесіне қатысты хаттамадан, 1966 жылғы 16 желтоқсандағы Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактіден, 1984 жылғы 10 желтоқсандағы Азаптауларға және басқа да қатыгез, адамгершілікке жатпайтын немесе ар-намысты қорлайтын іс-әрекеттер мен жазалау түрлеріне қарсы конвенциядан және 2008 жылғы 14 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің еңбекші-мигранттары мен олардың отбасы мүшелерінің құқықтық мәртебесі туралы конвенциядан туындайтын құқықтары мен міндеттемелеріне нұқсан келтірмейтінін атап көрсете отырып,
Тараптар мемлекеттерінің аумақтарында көші-қон процестерін нақты регламенттеудің өзекті қажеттілігін негізге ала отырып, төмендегілер туралы келісті:

Статья 1
Определения
В настоящем Соглашении приводимые ниже определения имеют следующее значение:
"реадмиссия" - передача компетентными органами государства запрашивающей Стороны и прием компетентными органами государства запрашиваемой Стороны в порядке, на условиях и в целях, предусмотренных настоящим Соглашением, лиц, въехавших или находящихся на территории государства запрашивающей Стороны в нарушение действующего в нем национального законодательства по вопросам въезда, выезда и пребывания иностранных граждан и лиц без гражданства;
"запрашивающая Сторона" - Сторона, направляющая запрос о реадмиссии или транзите лица;
"запрашиваемая Сторона" - Сторона, в адрес которой направлен запрос о реадмиссии или транзите лица;
"граждане третьих государств" - лица, не имеющие гражданства государств Сторон и принадлежащие к гражданству государства, не являющегося участником настоящего Соглашения;
"лица без гражданства" - лица, не являющиеся гражданами государств Сторон и не имеющие доказательства принадлежности к гражданству третьего государства;
"центральный компетентный орган" - компетентный орган каждого из государств Сторон, на который возлагаются основные задачи по реализации настоящего Соглашения;
"компетентные органы" - органы государств Сторон, ответственные за реализацию настоящего Соглашения;
"Исполнительный протокол" - протокол о порядке реализации настоящего Соглашения;
"персональные данные" - любая информация, относящаяся к определенному или определяемому на основе такой информации физическому лицу;
"транзит" - проезд гражданина третьего государства или лица без гражданства через территорию государства запрашиваемой Стороны по пути следования из государства запрашивающей Стороны в государство назначения.
Статья 2
Реадмиссия граждан государств Сторон
1. Компетентные органы государства запрашиваемой Стороны принимают по запросу компетентного органа государства запрашивающей Стороны лиц, которые въехали или находятся на территории государства запрашивающей Стороны с нарушением национального законодательства этого государства по вопросам въезда, выезда и пребывания иностранных граждан и лиц без гражданства, если установлено, что они являются гражданами государства запрашиваемой Стороны.
2. Компетентные органы государства запрашиваемой Стороны выдают передаваемым лицам документы, необходимые для их въезда на территорию государства запрашиваемой Стороны, срок действия которых составляет 30 календарных дней с даты их выдачи.
3. Перечни документов, на основании которых определяется наличие у лица гражданства государства одной из Сторон, содержатся в Исполнительном протоколе.
Стороны в течение 30 дней с даты вступления в силу настоящего Соглашения и Исполнительного протокола обмениваются по дипломатическим каналам образцами таких документов. В последующем каждая из Сторон незамедлительно уведомляет другую Сторону по дипломатическим каналам о любых изменениях в образцах указанных документов.

1-бап Анықтамалар
Осы Келісімде төменде келтірілген анықтамалар мынадай мағынаға ие болады:
"реадмиссия" - сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына онда қолданылып жүрген шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың кіруі, шығуы және болуы мәселелері жөніндегі ұлттық заңнаманы бұза отырып, кірген немесе онда жүрген адамдарды осы Келісімде көзделген тәртіппен, шарттарда және мақсаттарда сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органдарының беруі және сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органдарының қабылдауы;
"сұрау салушы Тарап" - адамның реадмиссиясы немесе транзиті туралы сұрау салу жіберетін Тарап;
"сұрау салынатын Тарап" - өзінің атына адамның реадмиссиясы немесе транзиті туралы сұрау салу жіберілген Тарап;
"үшінші мемлекеттердің азаматтары" - Тараптар мемлекеттерінің азаматтығына ие емес және осы Келісімнің қатысушысы болып табылмайтын мемлекеттің азаматтығына тиесілі адамдар;
"азаматтығы жоқ адамдар" - Тараптар мемлекеттерінің азаматтары болып табылмайтын және үшінші мемлекеттің азаматтығына тиесілігіне дәлелдемелері жоқ адамдар;
"орталық құзыретті орган" - Тараптар мемлекеттерінің әрқайсысының осы Келісімді іске асыру жөніндегі негізгі міндеттер жүктелетін құзыретті органы;
"құзыретті органдар" - Тараптар мемлекеттерінің осы Келісімді іске асыруға жауапты органдары;
"Атқару хаттамасы" - осы Келісімді іске асыру тәртібі туралы хаттама;
"дербес деректер" - осындай ақпарат негізінде айқындалған немесе айқындалатын жеке тұлғаға қатысты кез келген ақпарат;
"транзит" - үшінші мемлекет азаматының немесе азаматтығы жоқ адамның сұрау салушы Тарап мемлекетінен межелі мемлекетке сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағы арқылы жүріп өтуі.
2-бап Тараптар мемлекеттері азаматтарының реадмиссиясы
1. Сұрау салынатын Тарап мемлекетінің кұзыретті органдары, егер сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына осы мемлекеттің шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың кіру, шығу және болу мәселелері жөніндегі ұлттық заңнамасын бұза отырып кірген немесе онда жүрген адамдардың сұрау салынатын Тарап мемлекетінің азаматтары болып табылатыны анықталса, оларды сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органының сұрау салуы бойынша қабылдайды.
2. Сұрау салынатын Тарап мемлекетінің кұзыретті органдары берілетін адамдарға олардың сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағына кіруі үшін қажетті, қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап күнтізбелік 30 күнді құрайтын құжаттар береді.
3. Адамда Тараптардың бірінің мемлекетінің азаматтығы бар екенін айқындауға негіз болатын құжаттардың тізбелері Атқару хаттамасында қамтылады.
Осы Келісім мен Атқару хаттамасы күшіне енген күннен бастап 30 күн ішінде Тараптар дипломатиялық арналар арқылы осындай құжаттардың үлгілерін алмасады. Кейіннен Тараптардың әрқайсысы көрсетілген құжаттардың үлгілеріндегі кез келген өзгерістер туралы екінші Тарапты дипломатиялық арналар арқылы дереу хабардар етеді.

4. Если ни один из документов, указанных в пункте 3 настоящей статьи, не может быть представлен, компетентный орган государства запрашивающей Стороны договаривается с дипломатическим представительством или консульским учреждением государства запрашиваемой Стороны о проведении собеседования с лицом, подлежащим реадмиссии, с целью получения сведений о его гражданстве. Процедура проведения таких собеседований определяется в Исполнительном протоколе.
5. В случае, если лицо, указанное в пункте 1 настоящей статьи, имеет действительный документ, удостоверяющий личность гражданина государства запрашиваемой Стороны, направление запроса о реадмиссии не требуется.
Статья 3
Реадмиссия граждан третьих государств и лиц без гражданства
1. Компетентные органы государства запрашиваемой Стороны принимают по запросу компетентного органа государства запрашивающей Стороны граждан третьих государств и лиц без гражданства, которые прибыли или находятся на территории государства запрашивающей Стороны с нарушением национального законодательства этого государства, и если установлено, что они прибыли на его территорию непосредственно с территории государства запрашиваемой Стороны.
2. В случае, если гражданин третьего государства или лицо без гражданства не имеют документа, удостоверяющего личность, и отсутствует возможность выдачи такого документа компетентным органом государства гражданства или постоянного проживания данного лица, то после получения положительного ответа на запрос о реадмиссии лица компетентные органы государства запрашиваемой Стороны выдают ему документ для въезда на территорию своего государства.
3. Положения настоящей статьи не применяются к лицам:
- имевшим на момент законного въезда на территорию государства запрашивающей Стороны действительные визу, разрешение на временное или постоянное проживание, выданные компетентными органами этого государства;
- прибывшим на законных основаниях на территорию государства запрашивающей Стороны в безвизовом порядке в соответствии с международным договором;
- которым виза, разрешение на временное или постоянное проживание были выданы компетентными органами государства запрашивающей Стороны после въезда на территорию этого государства.
4. Положения настоящей статьи применяются только в отношении граждан третьих государств и к лицам без гражданства из тех третьих государств, с которыми Республика Казахстан и Республика Таджикистан имеют действующие международные договоры о реадмиссии.
Статья 4
Ошибочная реадмиссия
Компетентные органы государства запрашивающей Стороны принимают обратно переданное ими лицо в течение 30 календарных дней с даты его передачи, если компетентным органам государства запрашиваемой Стороны будет установлено, что в момент передачи отсутствовали условия для его реадмиссии, предусмотренные статьей 2 настоящего Соглашения.
В таких случаях компетентный орган государства запрашиваемой Стороны передает компетентному органу государства запрашивающей Стороны имеющиеся в его распоряжении материалы, касающиеся данного лица.

4. Егер осы баптың 3-тармағында көрсетілген құжаттардың бірде біреуі ұсыныла алмайтын болса, сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы реадмиссияға жататын адамның азаматтығы туралы мәліметтер алу мақсатында сұрау салынатын Тарап мемлекетінің дипломатиялық өкілдіктерімен немесе консулдық мекемелерімен осы адаммен әңгімелесу өткізу туралы уағдаласады. Мұндай әңгімелесулер өткізу рәсімі Атқару хаттамасында айқындалады.
5. Егер осы баптың 1-тармағында көрсетілген адамның сұрау салынатын Тарап мемлекеті азаматының жеке басын куәландыратын жарамды құжаты болған жағдайда, реадмиссия туралы сұрау салуды жіберу талап етілмейді.
3-бап Үшінші мемлекеттер азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың реадмиссиясы
1. Сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органдары, егер сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына осы мемлекеттің ұлттық заңнамасын бұза отырып келген немесе онда жүрген үшінші мемлекеттің азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың өз аумағына тікелей сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағынан келгені анықталса, осы адамдарды сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органының сұрау салуы бойынша қабылдайды.
2. Егер үшінші мемлекет азаматының немесе азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжаты жоқ болса және осы адам азаматы болып табылатын немесе тұрақты тұратын мемлекеттің құзыретті органының мұндай құжатты беруге мүмкіндігі болмаса, онда адамның реадмиссиясы туралы сұрау салуға оң жауап алынғаннан кейін сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органдары оған өз мемлекетінің аумағына кіру үшін құжат береді.
3. Осы баптың ережелері:
- сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына заңды түрде кіру кезінде осы мемлекеттің құзыретті органдары берген жарамды визасы, уақытша немесе тұрақты тұруға рұқсаты болған;
- сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына халықаралық шартқа сәйкес заңды негізде визасыз тәртіппен келген;
- сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына кіргеннен кейін осы мемлекеттің құзыретті органдары виза, уақытша немесе тұрақты тұруға рұқсат берген адамдарға қолданылмайды.
4. Осы баптың ережелері Қазақстан Республикасы мен Тәжікстан Республикасының реадмиссия туралы қолданыстағы халықаралық шарттары бар үшінші мемлекеттердің азаматтары мен сол үшінші мемлекеттерден келген азаматтығы жоқ адамдарға ғана қатысты қолданылады.
4-бап Қате реадмиссия
Егер сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органдары адам берілген кезде оның реадмиссиясы үшін осы Келісімнің 2-бабында көзделген шарттардың жоқ екенін анықтаса, сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органдары өздері берген адамды оны берген күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде кері қабылдайды.
Мұндай жағдайларда сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органына осы адамға қатысты, өзінің иелігінде бар материалдарды береді.

Статья 5
Сроки направления и рассмотрения запросов о реадмиссии
1. Запрос о реадмиссии лица направляется компетентным органом государства запрашивающей Стороны непосредственно компетентному органу государства запрашиваемой Стороны в течение 45 календарных дней с даты установления факта незаконного въезда или незаконного пребывания данного лица на территории государства запрашивающей Стороны и/или установления его личности, но не позднее 180 календарных дней.
2. Компетентный орган государства запрашиваемой Стороны в течение 30 календарных дней с даты получения запроса о реадмиссии лица дает согласие на прием или мотивированный отказ в приеме лица, если компетентными органами государства запрашиваемой Стороны установлено отсутствие необходимых для передачи лица условий, предусмотренных пунктом 1 статьи 2 и пунктом 1 статьи 3 настоящего Соглашения. При наличии обстоятельств, препятствующих своевременному ответу на запрос о реадмиссии, срок ответа на основании оформленного в установленном порядке обращения компетентного органа государства запрашиваемой Стороны продлевается до 60 календарных дней.
Статья 6
Сроки реадмиссии
1. Передача лиц, в отношении которых запрашиваемой Стороной дано согласие на реадмиссию, осуществляется в течение 30 календарных дней с даты получения такого согласия запрашивающей Стороной, если центральные компетентные органы государств Сторон в каждом конкретном случае не договорятся об ином.
2. Срок, указанный в пункте 1 настоящей статьи, может быть продлен, если упомянутые в нем лица не могут быть переданы компетентным органам государства запрашиваемой Стороны по причине возникновения обстоятельств, объективно препятствующих передаче, о чем направляется соответствующее письменное уведомление.
3. При невозможности передачи лица, в отношении которого запрашиваемой Стороной дано согласие на реадмиссию, компетентный орган государства запрашивающей Стороны незамедлительно направляет компетентному органу государства запрашиваемой Стороны соответствующее письменное уведомление.
Статья 7
Транзит
1. Компетентный орган государства запрашиваемой Стороны по запросу компетентного органа государства запрашивающей Стороны разрешает транзит граждан третьих государств и лиц без гражданства через территорию государства запрашиваемой Стороны, если компетентный орган государства запрашивающей Стороны гарантирует, что указанным в настоящем пункте лицам предоставляется беспрепятственный въезд на территорию третьего государства независимо от того, является ли оно государством транзита или государством назначения.

5-бап Реадмиссия туралы сұрау салуларды жіберу және қарау мерзімдері
1. Сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы адамның сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына заңсыз кіру немесе онда заңсыз болу фактісі анықталған және/немесе оның жеке басы анықталған күннен бастап күнтізбелік 45 күн ішінде, бірақ күнтізбелік 180 күннен кешіктірмей сұрау салынатын Тарап мемлекетінің тікелей құзыретті органына осы адамның реадмиссиясы туралы сұрау салу жібереді.
2. Сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы адамның реадмиссиясы туралы сұрау салу алынған күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде оны қабылдауға келісім береді немесе егер сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органдары адамды беруге қажетті осы Келісімнің 2-бабының 1-тармағында және 3-бабының 1-тармағында көзделген шарттардың жоқ екенін анықтаса, оны қабылдаудан уәжді түрде бас тартады. Реадмиссия туралы сұрау салуға уақтылы жауап беруге кедергі келтіретін мән-жайлар болған кезде жауап беру мерзімі сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органының белгіленген тәртіппен ресімделген жүгінімі негізінде күнтізбелік 60 күнге дейін ұзартылады.
6-бап Реадмиссия мерзімдері
1. Егер Тараптар мемлекеттерінің орталық құзыретті органдары әрбір нақты жағдайда өзге жөнінде уағдаласпаса, сұрау салынатын Тарап өздеріне қатысты реадмиссияға келісім берген адамдарды беру сұрау салушы Тарап осындай келісімді алған күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде жүзеге асырылады.
2. Егер осы баптың 1-тармағында көрсетілген мерзім онда аталған адамдар оларды беруге объективті түрде кедергі келтіретін мән-жайлардың туындауы себебінен сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органдарына беріле алмайтын болса, ұзартылуы мүмкін, бұл туралы тиісті жазбаша хабарлама жіберіледі.
3. Сұрау салынатын Тарап өзіне қатысты реадмиссияға келісім берген адамды беру мүмкін болмаған кезде, сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органына дереу тиісті жазбаша хабарлама жібереді.
7-бап Транзит
1. Егер сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы үшінші мемлекеттің транзит мемлекеті немесе межелі мемлекет болып табылатынына - табылмайтынына қарамастан, осы тармақта көрсетілген адамдарға оның аумағына кедергісіз кіру ұсынылатынына кепілдік берсе, сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органының сұрау салуы бойынша үшінші мемлекеттердің азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағы арқылы транзитіне рұқсат береді.

2. Транзит лиц, указанных в пункте 1 настоящей статьи, может осуществляться в сопровождении сотрудников компетентных органов государства запрашивающей Стороны, статус которых определяется в Исполнительном протоколе.
3. Запрос о транзите лиц, указанных в пункте 1 настоящей статьи, направляется компетентным органом государства запрашивающей Стороны заблаговременно, но не позднее чем за 15 календарных дней до предполагаемой даты въезда лица на территорию государства запрашиваемой Стороны с целью транзита, если компетентные органы государств Сторон в каждом конкретном случае не договорятся об ином.
4. Компетентный орган государства запрашиваемой Стороны в течение 7 календарных дней с даты получения запроса о транзите лиц дает согласие на транзит или оформленный в установленном порядке отказ в осуществлении транзита.
5. При осуществлении транзита лиц, указанных в пункте 1 настоящей статьи, компетентный орган государства запрашиваемой Стороны по просьбе компетентного органа государства запрашивающей Стороны оказывает возможное содействие.
6. Компетентный орган государства запрашиваемой Стороны может отказать в транзите лиц, указанных в пункте 1 настоящей статьи, в случаях, если:
1) существует угроза того, что в государстве назначения или государстве транзита гражданин третьего государства или лицо без гражданства подвергнутся пыткам, бесчеловечному или унижающему достоинство обращению или наказанию, смертной казни или преследованию по признаку расовой, религиозной, национальной принадлежности, а также по принадлежности к определенной социальной группе или по признаку политических убеждений;
2) нахождение таких лиц на территории государства запрашиваемой Стороны является нежелательным, в том числе по соображениям национальной безопасности, охраны общественного порядка или здоровья населения.
7. Компетентные органы государства запрашиваемой Стороны, несмотря на выданное разрешение на транзитный проезд, могут возвратить лиц, указанных в пункте 1 настоящей статьи, компетентным органам государства запрашивающей Стороны, если после их въезда на территорию государства запрашиваемой Стороны в отношении них будут установлены обстоятельства, предусмотренные пунктом 6 настоящей статьи, а также, если беспрепятственный въезд на территорию другого государства транзита или государства назначения более нельзя считать гарантированным.
8. Стороны на основе взаимности принимают меры по ограничению случаев транзита граждан третьих государств и лиц без гражданства, которые могут быть возвращены непосредственно в государства их гражданства или государства их постоянного проживания.

2. Осы баптың 1-тармағында көрсетілген адамдардың транзиті сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органдарының өз мәртебесі Атқару хаттамасында айқындалатын қызметкерлерінің алып жүруі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
3. Егер Тараптар мемлекеттерінің құзыретті органдары әрбір нақты жағдайда өзге жөнінде уағдаласпаса, сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы осы баптың 1-тармағында көрсетілген адамдардың транзиті туралы сұрау салуды күні бұрын, бірақ адамның сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағына транзит мақсатында болжамды кіру күніне дейін күнтізбелік 15 күннен кешіктірмей жібереді.
4. Сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы адамдардың транзиті туралы сұрау салу алынған күннен бастап күнтізбелік 7 күн ішінде транзитке келісім береді немесе транзитті жүзеге асырудан белгіленген тәртіппен ресімдеп бас тартады.
5. Осы баптың 1-тармағында көрсетілген адамдардың транзитін жүзеге асыру кезінде сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органының өтінуі бойынша мүмкіндігінше көмек көрсетеді.
6. Егер:
1) үшінші мемлекеттің азаматы немесе азаматтығы жоқ адам межелі мемлекетте немесе транзит мемлекетінде азаптауларға, адамгершілікке жатпайтын немесе ар-намысты қорлайтын іс-әрекеттер немесе жазалауға, өлім жазасына немесе нәсілдік, діни белгісі, ұлттық тиесілігі, сондай-ақ белгілі бір әлеуметтік топқа тиесілігі немесе саяси наным белгісі бойынша қудалауға ұшырайды деген қатер бар болған;
2) мұндай адамдардың сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағында болуы қолайсыз, оның ішінде ұлттық қауіпсіздік, қоғамдық тәртіпті немесе халық денсаулығын сақтау тұрғысынан қолайсыз болған жағдайда, сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы осы баптың 1-тармағында көрсетілген адамдардың транзитінен бас тартуы мүмкін.
7. Егер осы баптың 1-тармағында көрсетілген адамдар сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағына кірген соң оларға қатысты осы баптың 6-тармағында көзделген мән-жайлар анықталса, сондай-ақ егер басқа транзит мемлекетінің немесе межелі мемлекеттің аумағына кедергісіз кіруге бұдан әрі кепілдік берілген деп санауға болмаса, сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органдары осы адамдарды транзиттік жол жүруге берілген рұқсатқа қарамастан, сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органдарына қайтаруы мүмкін.
8. Тараптар өзара түсіністік негізінде, азаматы болып табылатын мемлекеттерге немесе тұрақты тұратын мемлекеттерге тікелей қайтарыла алатын үшінші мемлекеттердің азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың транзит жағдайларын шектеу жөнінде шаралар қабылдайды.

9. Транзит граждан третьих государств и лиц без гражданства в государства назначения осуществляется только в случае отсутствия возможности прямой передачи лиц, подлежащих реадмиссии.
Статья 8
Защита персональных данных
1. Персональные данные, которыми компетентные органы государств Сторон обмениваются или передают друг другу в связи с реализацией положений настоящего Соглашения, подлежат защите в государстве каждой из Сторон в соответствии с их национальным законодательством и международными договорами, участниками которых являются государства Сторон.
2. Компетентные органы государств Сторон обмениваются персональными данными только для целей настоящего Соглашения и обеспечивают их конфиденциальность.
Статья 9
Расходы
1. Расходы, связанные с реадмиссией и возможным сопровождением лиц, указанных в пункте 1 статьи 2 и пункте 1 статьи 3 настоящего Соглашения, до пункта пропуска через государственную границу государства запрашиваемой Стороны несет запрашивающая Сторона в случае, если расходы не могут быть оплачены указанными лицами самостоятельно или третьей стороной.
2. Расходы, связанные с транзитом и возможным сопровождением лиц, указанных в пункте 1 статьи 7 настоящего Соглашения, а также с их возможным возвращением, несет запрашивающая Сторона в случае, если расходы не могут быть оплачены указанными лицами самостоятельно или третьей стороной.
3. Расходы, связанные с передачей лиц, указанных в статье 4 настоящего Соглашения, и их возможным сопровождением до пункта пропуска через государственную границу государства запрашивающей Стороны, несет Сторона, действия или бездействия которой привели к передаче лица, основания для реадмиссии которого отсутствовали.
Статья 10
Исполнительный протокол
1. Стороны заключат Исполнительный протокол, который содержит правила, касающиеся:
1) центральных и других компетентных органов и распределения полномочий между ними;
2) содержания и порядка направления запроса о реадмиссии или транзите;
3) проведения собеседований;
4) процедуры реадмиссии или транзита;
5) условий передачи лиц с сопровождением, в том числе в случае транзита граждан третьих государств и лиц без гражданства;
6) порядка осуществления взаиморасчетов, связанных с выполнением настоящего Соглашения.
2. Исполнительный протокол заключается одновременно с Соглашением и является его неотъемлемой частью.
Статья 11
Приостановление и возобновление действия настоящего Соглашения
1. Каждая из Сторон может частично или полностью приостановить действие настоящего Соглашения по причинам, связанным с защитой национальной безопасности, обеспечением общественного порядка или охраны здоровья населения.

9. Үшінші мемлекеттердің азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың межелі мемлекетке транзиті реадмиссияға жататын адамдарды тікелей беру мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана жүзеге асырылады.
8-бап Дербес деректерді қорғау
1. Осы Келісімнің ережелерін іске асыруға байланысты Тараптар мемлекеттерінің құзыретті органдары алмасатын немесе бір-біріне беретін дербес деректер Тараптардың әрбірінің мемлекетінде олардың ұлттық заңнамасына және Тараптар мемлекеттері қатысушылары болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес қорғалуға тиіс.
2. Тараптар мемлекеттерінің құзыретті органдары тек осы Келісімнің мақсаттары үшін ғана дербес деректерді алмасады және олардың құпиялылығын қамтамасыз етеді.
9-бап Шығыстар
1. Егер шығыстарды осы Келісімнің 2-бабының 1-тармағында және 3-бабының 1-тармағында көрсетілген адамдар өздері дербес немесе үшінші тарап төлей алмаған жағдайда, көрсетілген адамдардың реадмиссиясына және оларды сұрау салынатын Тарап мемлекетінің мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне дейін ықтимал алып жүруге байланысты шығыстарды сұрау салушы Тарап көтереді.
2. Егер шығыстарды осы Келісімнің 7-бабының 1-тармағында көрсетілген адамдар өздері дербес немесе үшінші тарап төлей алмаған жағдайда, көрсетілген адамдардың транзитіне және оларды ықтимал алып жүруге, сондай- ақ оларды ықтимал қайтаруға байланысты шығыстарды сұрау салушы Тарап көтереді.
3. Осы Келісімнің 4-бабында көрсетілген адамдарды беруге және оларды сұрау салушы Тарап мемлекетінің мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне дейін ықтимал алып жүруге байланысты шығыстарды өзінің әрекеті немесе әрекетсіздігі реадмиссиясына негіз жоқ адамды беруге әкеп соққан Тарап көтереді.
10-бап Атқару хаттамасы
1. Тараптар Атқару хаттамасын жасасады, ол:
1) орталық және басқа да құзыретті органдарға және олардың арасында өкілеттіктерді бөлуге;
2) реадмиссия немесе транзит туралы сұрау салудың мазмұнына және оны жіберу тәртібіне;
3) әңгімелесулер өткізуге;
4) реадмиссия немесе транзит рәсімдеріне;
5) адамдарды алып жүру арқылы, оның ішінде үшінші мемлекеттердің азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың транзиті жағдайында беру шарттарына;
6) осы Келісімді орындауға байланысты өзара есеп айырысуларды жүзеге асыру тәртібіне қатысты қағидаларды қамтиды.
2. Атқару хаттамасы Келісіммен бір мезгілде жасалады және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
11-бап Осы Келісімнің қолданысын тоқтата тұру және қайта жалғастыру
1. Тараптардың әрқайсысы осы Келісімнің қолданысын ұлттық қауіпсіздікті қорғауға, қоғамдық тәртіпті немесе халық денсаулығын сақтауды қамтамасыз етуге байланысты себептер бойынша ішінара немесе толық тоқтата тұруы мүмкін.

2. О приостановлении или возобновлении действия настоящего Соглашения другая Сторона уведомляется в письменной форме по дипломатическим каналам не позднее 72 часов до начала реализации такого решения.
Статья 12
Разрешение споров
1. Все спорные вопросы, возникающие в отношениях между Сторонами и связанные с выполнением или толкованием настоящего Соглашения, решаются путем консультаций и переговоров между ними.
2. По взаимной договоренности центральные компетентные органы государств Сторон могут проводить рабочие встречи и консультации экспертов по вопросам, связанным с реализацией Соглашения.
Статья 13
Действие других международных договоров
Настоящее Соглашение не затрагивает прав и обязательств каждой из Сторон, вытекающих из других международных договоров, участником которых являются государства Сторон.
Статья 14
Порядок внесения изменений и дополнений
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения и дополнения, являющиеся его неотъемлемой частью и оформляемые отдельными протоколами.
Статья 15
Заключительные положения
1. Настоящее Соглашение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты получения по дипломатическим каналам последнего из письменных уведомлений о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
2. Настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок, и срок его действия прекращается по истечении 60 календарных дней с даты получения одной Стороной по дипломатическим каналам письменного уведомления другой Стороны о ее намерении прекратить его действие.
3. В случае прекращения действия настоящего Соглашения, Стороны урегулируют обязательства, возникшие в период его действия.
Совершено в городе ______________ "_____" ________________ 20_____ года в двух экземплярах, каждый на казахском, таджикском и русском языках, причем все тексты являются равно аутентичными. В случае расхождения между текстами, Стороны обращаются к тексту на русском языке.
За Правительство
Республики Казахстан
За ПравительствоРеспублики Таджикистан
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 марта 2018 года № 114
Проект
ИСПОЛНИТЕЛЬНЫЙ ПРОТОКОЛ
О порядке реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Таджикистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
выражая обоюдное желание наиболее полно урегулировать вопросы, связанные с реализацией Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц от "___" ________ 20__ года (далее-Соглашение),
согласились о нижеследующем:

2. Осы Келісімнің қолданысын тоқтата тұру немесе қайта жалғастыру туралы екінші Тарап осындай шешімнің іске асырылуы басталғанға дейін 72 сағаттан кешіктірілмей, дипломатиялық арналар арқылы жазбаша нысанда хабардар етіледі.
12-бап Дауларды шешу
1. Тараптар арасындағы қарым-қатынастарда туындайтын және осы Келісімді орындауға немесе түсіндіруге байланысты барлық даулы мәселелер олардың арасындағы консультациялар және келіссөздер арқылы шешіледі.
2. Тараптар мемлекеттерінің орталық құзыретті органдары өзара уағдаластық бойынша осы Келісімді іске асыруға байланысты мәселелер бойынша сарапшылардың жұмыс кездесулері мен консультацияларын өткізе алады.
13-бап Басқа халықаралық шарттардың қолданысы
Осы Келісім Тараптардың әрқайсысының Тараптар мемлекеттері қатысушысы болып табылатын басқа халықаралық шарттардан туындайтын құқықтары мен міндеттемелерін козғамайды.
14-бап Өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
Осы Келісімге Тараптардың өзара келісуі бойынша, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жеке хаттамалармен ресімделетін өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
15-бап Қорытынды ережелер
1. Осы Келісім оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы жазбаша хабарламалардың соңғысы дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
2. Осы Келісім белгіленбеген мерзімге жасалады және оның қолданысы бір Тарап екінші Тараптың оның қолданысын тоқтату ниеті туралы жазбаша хабарламасын дипломатиялық арналар арқылы алған күннен бастап күнтізбелік 60 күн өткен соң тоқтатылады.
3. Осы Келісімнің қолданысы тоқтатылған жағдайда, Тараптар ол қолданылған кезеңде туындаған міндеттемелерді реттейді.
20___"___"___ ____ қаласында әрқайсысы қазақ, тәжік және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі барлық мәтіндер бірдей теңтүпнұсқалы болып табылады. Мәтіндер арасында айырмашылықтар болған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
Қазақстан Республикасының ТәжікстанРеспубликасының
Үкіметі үшін Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 7 наурыздағы
№114 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасынын Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімді іске асыру тәртібі туралы АТҚАРУ ХАТТАМАСЫ
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі
20 жылғы " " Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімді (бұдан әрі - Келісім) іске асыруға байланысты мәселелерді неғұрлым толық реттеуді өзара қалай отырып, төмендегілер туралы келісті:

Статья 1
Компетентные органы
1. Компетентными органами, ответственными за реализацию положений Соглашения, являются:
от Республики Казахстан:
центральный компетентный орган - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
компетентные органы - Министерство иностранных дел Республики Казахстан и Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
от Республики Таджикистан:
центральный компетентный орган - Министерство внутренних дел Республики Таджикистан;
компетентные органы - Министерство иностранных дел Республики Таджикистан, Министерство труда, миграции и занятости населения Республики Таджикистан и Государственный комитет национальной безопасности Республики Таджикистан.
2. Об изменениях, касающихся компетентных органов, указанных в пункте 1 настоящей статьи, Стороны незамедлительно информируют друг друга по дипломатическим каналам.
3. В целях реализации положений Соглашения и настоящего Исполнительного протокола центральные компетентные органы государств Сторон взаимодействуют между собой непосредственно.
4. Компетентные органы государств Сторон незамедлительно уведомляют друг друга в письменной форме об изменениях своих контактных данных.
Статья 2
Доказательства наличия гражданства
1. Наличие гражданства государств Сторон подтверждается следующими документами:
для Республики Казахстан:
1) паспорт гражданина Республики Казахстан;
2) удостоверение личности гражданина Республики Казахстан;
3) дипломатический паспорт Республики Казахстан;
4) служебный паспорт Республики Казахстан;
5) удостоверение личности моряка;
6) свидетельство на возвращение;
7) свидетельство о рождении ребенка (при наличии записи в паспорте одного из родителей);
для Республики Таджикистан:
1) дипломатический паспорт гражданина Республики Таджикистан;
2) служебный паспорт гражданина Республики Таджикистан;
3) паспорт гражданина Республики Таджикистан (в том числе ID-карта);
4) заграничный паспорт гражданина Республики Таджикистан;
5) удостоверение личности (военный билет) военнослужащего;
6) свидетельство о рождении при наличии записи в паспорте одного из родителей и со сведениями о принадлежности к гражданству Республики Таджикистан лица, не достигшего 16-ти летнего возраста;
7) свидетельство на возвращение в Республику Таджикистан.
2. Основания полагать, что лицо является гражданином государств Сторон, имеются при наличии:
1) документов, указанных в пункте 1 настоящей статьи, срок действия которых истек;
2) копий документов, указанных в пункте 1 настоящей статьи;
3) вида на жительство иностранца, удостоверение лица без гражданства, удостоверение беженца;

1-бап Құзыретті органдар
1. Келісімнің ережелерін іске асыруға жауапты құзыретті органдар:
Қазақстан Республикасынан:
орталық құзыретті орган - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
құзыретті органдар - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
Тәжікстан Республикасынан:
орталық құзыретті орган - Тәжікстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
құзыретті органдар - Тәжікстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі және Тәжікстан Республикасының Еңбек, көші-қон және халықты жұмыспен қамту министрлігі және Тәжікстан Республикасының Мемлекеттік ұлгтық қауіпсіздік комитеті болып табылады.
2. Осы баптың 1-тармағында көрсетілген құзыретті органдарға қатысты өзгерістер туралы Тараптар бір-біріне дипломатиялық арналар арқылы дереу ақпарат берді.
3. Келісімнің ережелерін және осы Атқару хаттамасын іске асыру мақсатында Тараптар мемлекеттерінің орталық құзыретті органдары бір-бірімен тікелей өзара іс-қимыл жасайды.
4. Тараптар мемлекеттерінің құзыретті органдары өздерінің байланыс деректерінің өзгергені туралы бір-бірін жазбаша нысанда дереу хабардар етеді.
2-бап Азаматтығы бар екенінің дәлелдемелері
1. Тараптар мемлекеттері азаматтығының бар екені мынадай құжаттармен расталады:
Қазақстан Республикасы үшін:
1) Қазақстан Республикасы азаматының паспорты;
2) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі;
3) Қазақстан Республикасының дипломатиялық паспорты;
4) Қазақстан Республикасының қызметтік паспорты;
5) теңізшінің жеке куәлігі;
6) қайтып оралуға арналған куәлік;
7) баланың туу туралы куәлігі (ата-анасының біреуінің паспортында жазба болған кезде);
Тәжікстан Республикасы үшін:
1) Тәжікстан Республикасы азаматының дипломатиялық паспорты;
2) Тәжікстан Республикасы азаматының қызметтік паспорты;
3) Тәжікстан Республикасы азаматының паспорты (оның ішінде ID-карта);
4) Тәжікстан Республикасы азаматының шетелдік паспорты;
5) әскери қызметшінің жеке куәлігі (әскери билеті);
6) ата-анасының біреуінің паспортында жазба болған кезде және 16 жасқа толмаған адамның Тәжікстан Республикасының азаматтығына тиесілігі туралы мәліметтері бар туу туралы куәлік;
7) Тәжікстан Республикасына кайтып оралуға арналған куәлік.
2. Мыналар:
1) осы баптың 1-тармағында көрсетілген, қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар;
2) осы баптың 1-тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелері;
3) шетелдіктің тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, босқын куәлігі;

4) заявления по форме, предусмотренной приложением 1 к настоящему Исполнительному протоколу, заполненного лицом, подлежащим реадмиссии;
5) письменных пояснений свидетелей, полученных на законных основаниях соответствующими компетентными органами;
6) письменной информации компетентных должностных лиц государственных органов;
7) положительных результатов собеседования с лицом, подлежащим реадмиссии.
3. Вопрос о возможности принятия во внимание документов, указанных в части 2 настоящей статьи, при рассмотрении запроса о реадмиссии решается центральным компетентным органом государства запрашиваемой Стороны.
Статья 3
Доказательства наличия оснований для реадмиссии граждан третьих государств и лиц без гражданства
1. Доказательством наличия оснований для реадмиссии граждан третьих государств и лиц без гражданства являются следующие документы (в том числе с истекшим сроком действия):
1) въездная /выездная отметка соответствующих компетентных органов государств Сторон в документе, удостоверяющем личность и дающем право на пересечение государственной границы;
2) въездная /выездная отметка соответствующих компетентных органов государств Сторон в поддельном документе;
3) вид на жительство иностранца на территории государства запрашиваемой Стороны;
4) действительное удостоверение и проездной документ беженца, выданные государством запрашиваемой Стороны;
5) документ, удостоверяющий личность гражданина третьего государства или лица без гражданства, с отметкой, дающей право на проживание в государстве запрашиваемой Стороны.
2. Документы, указанные в пункте 1 настоящей статьи, признаются Сторонами без дополнительных формальностей.
Статья 4
Собеседование
1. Собеседование с лицом, указанным в пункте 1 статьи 2 Соглашения, проводится в соответствии с пунктом 4 статьи 2 Соглашения по запросу центрального компетентного органа государства запрашивающей Стороны.
Собеседование проводится сотрудником дипломатического представительства или консульского учреждения государства запрашиваемой Стороны в государстве запрашивающей Стороны.
2. Собеседование должно быть проведено в срок, не превышающий 14 календарных дней с даты получения представителем компетентного органа государства запрашиваемой Стороны, находящимся на территории государства опрашивающей Стороны, либо (в случае, предусмотренном пунктом 2 настоящей статьи) дипломатическим представительством или консульским учреждением государства запрашиваемой Стороны в государстве запрашивающей Стороны запроса о проведении собеседования, составленного по форме согласно приложению 2 к настоящему Исполнительному протоколу.

4) реадмиссияға жататын адам толтырған, осы Атқару хаттамасына 1-қосымшада көзделген нысан бойынша өтініш;
5) тиісті құзыретті органдар заңды негіздерде алған, куәлардың жазбаша түсіндірмелері;
6) мемлекеттік органдардың құзыретті лауазымды адамдарының жазбаша ақпараты;
7) реадмиссияға жататын адаммен әңгімелесудің оң нәтижелері болған кезде адам Тараптар мемлекеттерінің азаматы болып табылады деп пайымдауға негіз бар.
3. Реадмиссия туралы сұрау салуды қарау кезінде осы баптың 2-белігінде көрсетілген құжаттарды назарға алу мүмкіндігі туралы мәселені сұрау салынатын Тарап мемлекетінің орталық құзыретті органы шешеді.
3-бап Үшінші мемлекеттер азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың реадмиссиясы үшін негіздердің бар екенінің дәлелдемелері
1. Мынадай құжаттар (оның ішінде қолданылу мерзімі өтіп кеткен):
1) жеке басты куәландыратын және мемлекеттік шекараны кесіп өтуге құқық беретін құжаттағы Тараптар мемлекеттерінің тиісті құзыретті органдарының кіру/шығу белгісі;
2) қолдан жасалған құжаттағы Тараптар мемлекеттерінің тиісті құзыретті органдарының кіру/шығу белгісі;
3) шетелдіктің сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағында тұруына ықтиярхат;
4) сұрау салынатын Тарап мемлекеті берген, босқынның жарамды куәлігі және жол жүру кұжаты;
5) сұрау салынатын Тарап мемлекетінде тұруға құқық беретін белгісі бар, үшінші мемлекет азаматының немесе азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжат үшінші мемлекеттер азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың реадмиссиясы үшін негіздердің бар екенінің дәлелдемесі болып табылады.
2. Осы баптың 1-тармағында көрсетілген құжаттарды Тараптар қосымша формальдылықтарсыз таниды.
4-бап Әңгімелесу
1. Келісімнің 2-бабының 1-тармағында көрсетілген адаммен әңгімелесу Сұрау салушы Тарап мемлекетінің орталық құзыретті органының сұрау салуы бойынша Келісімнің 2-бабының 4-тармағына сәйкес өткізіледі.
Әңгімелесуді сұрау салушы Тарап мемлекетіндегі сұрау салынатын Тарап мемлекетінің дипломатиялық өкілдігінің немесе консулдық мекемесінің қызметкері өткізеді.
2. Әңгімелесу сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағындағы сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органының өкілі не (осы баптың 2-тармағында көзделген жағдайда) сұрау салушы Тарап мемлекетіндегі сұрау салынатын Тарап мемлекетінің дипломатиялық өкілдігі немесе консулдық мекемесі осы Атқару хаттамасына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған, әңгімелесуді өткізу туралы сұрау салуды алған күннен бастап күнтізбелік 14 күннен аспайтын мерзімде өткізілуге тиіс.

3. Дата, время и место проведения собеседования согласовываются компетентными органами государств Сторон в каждом конкретном случае.
Статья 5
Содержание и порядок направления запроса о реадмиссии, а также порядок направления ответа на него
1. Запрос о реадмиссии, составленный по форме согласно приложению 3 к настоящему Исполнительному протоколу, направляется компетентным органом государства запрашивающей Стороны компетентному органу государства запрашиваемой Стороны посредством почтовой связи и при необходимости дополнительно при помощи технических средств передачи информации в сроки, установленные статьей 4 Соглашения.
2. К запросу о реадмиссии граждан государств Сторон прилагаются имеющиеся в распоряжении запрашивающей Стороны документы, предусмотренные статьей 2 настоящего Исполнительного протокола, наличие которых подтверждает либо дает основание предполагать, что у лица, подлежащего реадмиссии, имеется гражданство государства запрашиваемой Стороны.
3. К запросу о реадмиссии граждан третьих государств и лиц без гражданства прилагаются имеющиеся в распоряжении запрашивающей Стороны документы, предусмотренные статьей 3 настоящего Исполнительного протокола, наличие которых подтверждает основания для реадмиссии указанных лиц.
4. Ответ на запрос о реадмиссии направляется в компетентный орган государства запрашивающей Стороны компетентным органом государства запрашиваемой Стороны в письменной форме посредством почтовой связи и при необходимости дополнительно при помощи технических средств передачи информации в сроки, установленные пунктом 2 статьи 5 Соглашения, составленный по форме согласно приложению 5 к настоящему Исполнительному протоколу.
Статья 6
Порядок направления запроса о транзите и ответа на него
1. Запрос о транзите, составленный по форме согласно приложению 4 к настоящему Исполнительному протоколу, направляется компетентным органом государства запрашивающей Стороны компетентному органу государства запрашиваемой Стороны посредством почтовой связи и при необходимости дополнительно при помощи технических средств передачи информации в сроки, установленные пунктом 3 статьи 7 Соглашения.
2. Ответ на запрос о транзите направляется в компетентный орган государства запрашивающей Стороны компетентным органом государства запрашиваемой Стороны в письменной форме посредством почтовой связи и при необходимости дополнительно при помощи технических средств передачи информации в сроки, установленные пунктом 4 статьи 7 Соглашения.
Статья 7
Сопровождение лица, подлежащего реадмиссии или транзиту

3. Әңгімелесуді өткізу күні, уақыты және орны әрбір нақты жағдайда Тараптар мемлекеттерінің құзыретті органдарымен келісіледі.
5-бап Реадмиссия туралы сұрау салудың мазмұны және оны жіберу тәртібі, сондай-ақ оған жауап жіберу тәртібі
1. Осы Атқару хаттамасына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған реадмиссия туралы сұрау салуды сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органына осы Келісімнің 4-бабында белгіленген мерзімде пошта байланысы арқылы және қажет болған кезде ақпарат берудің техникалық құралдарының көмегімен қосымша жібереді.
2. Тараптар мемлекеттері азаматтарының реадмиссиясы туралы сұрау салуға олардың болуы реадмиссияға жататын адамда сұрау салынатын Тарап мемлекетінің азаматтыгы бар екендігін растайтын не азаматтыгы бар деп пайымдауға негіз болатын, осы Атқару хаттамасының 2-бабында көзделген, сұрау салушы Тараптың қолында бар құжаттар қоса беріледі.
3. Үшінші мемлекеттер азаматтарының және азаматтыгы жоқ адамдардың реадмиссиясы туралы сұрау салуға олардың болуы көрсетілген адамдардың реадмиссиясы үшін негіздерді растайтын, осы Атқару хаттамасының 3-бабында көзделген, сұрау салушы Тараптың қолында бар құжаттар қоса беріледі.
4. Реадмиссия туралы сұрау салуға жауапты сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органына осы Атқару хаттамасына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған Келісімнің 5-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімде жазбаша нысанда пошта байланысы арқылы және қажет болған кезде ақпаратты берудің техникалық құралдарының көмегімен қосымша жібереді.
6-бап Транзит туралы сұрау салуды жіберу және оған жауап беру тәртібі
1. Осы Атқару хаттамасына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған транзит туралы сұрау салуды сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органына Келісімнің 7-бабының 3-тармағында белгіленген мерзімде пошта байланысы арқылы және қажет болған кезде ақпарат берудің техникалық құралдарының көмегімен қосымша жібереді.
2. Транзит туралы сұрау салуға жауапты сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органына Келісімнің 7-бабының 4-тармағында белгіленген мерзімде жазбаша нысанда пошта байланысы арқылы және қажет болған кезде ақпарат берудің техникалық құралдарының көмегімен қосымша жібереді.
7-бап Реадмиссияға немесе транзитке жататын адамды алып жүру

1. В случае необходимости реадмиссии или транзита лица с сопровождением, компетентный орган государства запрашивающей Стороны сообщает компетентному органу государства запрашиваемой Стороны имена, фамилии и должности сопровождающих лиц, вид, номер, дату выдачи и срок действия их паспортов, а также предполагаемые сроки их пребывания на территории государства запрашиваемой Стороны.
2. Сопровождающие лица обязаны соблюдать национальное законодательство государства запрашиваемой Стороны во время пребывания на его территории.
3. Сопровождающие лица должны быть в гражданской одежде, а также иметь при себе действительные паспорта и документы, свидетельствующие о согласованной договоренности в отношении реадмиссии или транзита.
4. Сопровождающие лица не могут иметь при себе оружие и иные предметы, ограниченные или изъятые из оборота на территории государства запрашиваемой Стороны.
5. Центральные компетентные органы государств Сторон взаимодействуют друг с другом по всем вопросам, связанным с обеспечением пребывания сопровождающих лиц на территории государства запрашиваемой Стороны. При этом компетентные органы государства запрашиваемой Стороны при необходимости оказывают возможное содействие сопровождающим лицам.
Статья 8
Процедура реадмиссии или транзита
1. Реадмиссия или транзит лиц осуществляются во всех пунктах пропуска через государственную границу государств Сторон.
2. Дата и время реадмиссии или транзита, а также используемые в этих целях пункты пропуска через государственную границу государств Сторон определяются по взаимному согласию компетентных органов государств Сторон в каждом конкретном случае.
3. Компетентный орган государства запрашивающей Стороны не позднее 10 рабочих дней до планируемой даты передачи лица, подлежащего реадмиссии, уведомляет компетентный орган государства запрашиваемой Стороны об условиях такой передачи.
Компетентный орган государства запрашиваемой Стороны не позднее чем через 7 рабочих дней с даты получения такой информации уведомляет компетентный орган государства запрашивающей Стороны о приемлемости условий передачи.
4. В случае, если предложенные компетентным органом государства запрашивающей Стороны условия передачи являются неприемлемыми для компетентного органа государства запрашиваемой Стороны, другие условия передачи должны быть согласованы в возможно короткий срок.
Статья 9
Язык
В целях реализации положений Соглашения и настоящего Исполнительного протокола документы, предусмотренные приложениями 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему Исполнительному протоколу, оформляются компетентными органами государств Сторон на русском языке.

1. Алып жүру арқылы адамның реадмиссиясы немесе транзиті қажет болған жағдайда сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органына алып жүретін адамдардың аттарын, тектері мен лауазымдарын, олардың паспорттарының түрін, нөмірін, берілген күні мен қолданылу мерзімін, сондай-ақ олардың сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағында болуының болжамды мерзімдерін хабарлайды.
2. Алып жүретін адамдар сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағында болған уақытта оның ұлттық заңнамасын сақтауға міндетті.
3. Алып жүретін адамдар азаматтық киімде болуға, сондай-ақ олардың өздерімен бірге жарамды паспорттары және реадмиссияға немесе транзитке қатысты келісілген уағдаластық туралы куәландыратын құжаттары болуға тиіс.
4. Алып жүретін адамдар қаруды және сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағында шектелген немесе айналымнан алынған өзге де заттарды өздерімен алып жүре алмайды.
5. Тараптар мемлекеттерінің орталық құзыретті органдары алып жүретін адамдардың сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағында болуын қамтамасыз етуге байланысты барлық мәселелер бойынша бір-бірімен өзара іс-қимыл жасайды. Бұл ретте сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органдары қажет болған кезде алып жүретін адамдарға мүмкіндігінше жәрдем көрсетеді.
8-бап Реадмиссия немесе транзит рәсімі
1. Адамдардың реадмиссиясы немесе транзиті Тараптар мемлекеттерінің мемлекетгік шекарасы арқылы барлық өткізу пункттерінде жүзеге асырылады.
2. Реадмиссияның немесе транзиттің күні мен уақыты, сондай-ақ осы мақсаттарда пайдаланылатын Тараптар мемлекеттерінің мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері әрбір нақты жағдайда Тараптар мемлекеттерінің құзыретті органдарының өзара келісімі бойынша айқындалады.
3. Сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы реадмиссияға жататын адамды берудің жоспарланған күніне дейін 10 жұмыс күнінен кешіктірмей сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органын осындай берудің шарттары туралы хабардар етеді.
Сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы осындай ақпаратты алған күннен бастап 7 жұмыс күнінен кешіктірмей сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органын беру шарттарының қолайлылығы туралы хабардар етеді.
4. Егер сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы ұсынған беру шарттары сұрау салынатын Тарап мемлекетінің құзыретті органы үшін қолайсыз болып табылған жағдайда, берудің басқа шарттары мүмкіндігінше қысқа мерзімде келісілуге тиіс.
9-бап Тілі
Келісімнің және осы Атқару хаттамасының ережелерін іске асыру мақсатында осы Атқару хаттамасына 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларда көзделген құжаттарды Тараптар мемлекеттерінің құзыретті органдары орыс тілінде ресімдейді.

Статья 10
Приложения
Приложения 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему Исполнительному протоколу от неотъемлемыми частями.
Статья 11
Заключительные положения
1. Настоящий Исполнительный протокол вступает в силу и прекращает свое действие одновременно с Соглашением.
2. В настоящий Исполнительный протокол по взаимному согласию Сторон могут быть внесены изменения и дополнения, которые являются его неотъемлемыми частями и оформляются отдельными протоколами.
Совершено в городе ________________ "_____" ________________ 20____ года в двух экземплярах, каждый на казахском, таджикском и русском языках, причем все тексты являются равно аутентичными. В случае расхождения между текстами, Стороны обращаются к тексту на русском языке.
За Правительство
Республики Казахстан
За ПравительствоРеспублики Таджикистан
Приложение 1
к Исполнительному протоколу о
порядке реализации Соглашения
между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Республики
Таджикистан о реадмиссии лиц
ЗАЯВЛЕНИЕ
лица, подлежащего реадмиссии в соответствии с Соглашением между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о
реадмиссии лиц
от "_____" ______________ 20___ г.
1. Полное имя (фамилию подчеркнуть)_________________________________________
2. Прежняя фамилия      ________________________________________________________
3. Дата и место рождения____________________________________________________
4. Документ, удостоверяющий личность (№ и дата выдачи)_______________________
5. Гражданство_____________________________________________________________
6. Сведения о близких родственниках, проживающих на территории государства запрашиваемой Стороны__________________________________________________________
7. Адрес места жительства на территории государства запрашиваемой
Стороны __________________________________________________________________
8. Дата въезда на территорию государства запрашивающей Стороны
________________________________________________________________________________
9. Способ въезда на территорию государства запрашивающей
Стороны________________________________________________________________________
10. Цель въезда на территорию государства запрашивающей
Стороны________________________________________________________________________
11. Иные сведения__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Личная подпись
"____"______________20___г.
Место Составления заявления______________________________________________________
Подпись представителя компетентного
органа государства запрашивающей Стороны_________________________________________
Приложение 2
к Исполнительному протоколу о
порядке реализации Соглашения
между Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Республики Таджикистан
о реадмиссии лиц
Официальный бланк компетентного
органа государств Сторон
Запрос о проведении собеседования
в соответствии со статьей 4 Исполнительного протокола о порядке реализации
Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством
Республики Таджикистан о реадмиссии лиц
от "___" ______________ 20_____ г.
А. Персональные данные:

10-бап Қосымшалар
Осы Атқару хаттамасына 1, 2, 3, 4, 5-қосымшалар оның ажырамас бөліктері болып табылады.
11-бап Қорытынды ережелер
1. Осы Атқару хаттамасы Келісіммен бір мезгілде күшіне енеді және өз қолданысын тоқтатады.
2. Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Атқару хаттамасына жекелеген хаттамалармен ресімделетін және оның ажырамас бөліктері болып табылатын өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
20 __ "___" ___ қаласында әрқайсысы қазақ, тәжік және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі барлық мәтіндер бірдей теңтүпнұсқалы болып табылады. Мәтіндер арасында айырмашылықтар болған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
Қазақстан Республикасының Тәжікстан Республикасының
Үкіметі үшін Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Тәжікстан
Республикасының Үкіметі
арасындағы адамдардың
реадмиссиясы туралы келісімді
іске асыру тәртібі туралы атқару
хаттамасына
1-қосымша
20 ___ жылғы "___" _____ Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімге сәйкес реадмиссияға жататын адамның ӨТІНІШІ
1. Толық аты (тегінің астын сызып көрсетіңіз) ___________________________________
2. Бұрынғы тегі ____________________________________________________________
3. Туған күні мен жері _______________________________________________________
4. Жеке басты куәландыратын құжаты (№ ___ және берілген күні) __________________
5. Азаматтығы _____________________________________________________________
6. Сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағында тұратын жақын туыстары туралы мәліметтер ______________________________________________________________________
7. Сұрау салынатын Тарап мемлекетінің аумағындағы тұрғылықты жерінің мекенжайы ________________________________________________________________________________
8. Сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына кірген күні ________________________
9. Сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына кіру тәсілі _________________________
10. Сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына кіру мақсаты _____________________
11. Өзге де мәліметтер _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жеке қолы
20 ___ жылғы " " __________________________________________________________
Өтініш толтырылған жер ____________________________________________________
Сұрау салушы Тарап мемлекетінің құзыретті органы өкілінің қолы _________________
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Тәжікстан
Республикасының Үкіметі
арасындағы адамдардың
реадмиссиясы туралы келісімді
іске асыру тәртібі туралы атқару
хаттамасына
2-қосымша
Тараптар мемлекеттерінің құзыретті
органының ресми бланкісі
20 ___ жылғы " " _____ Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімді іске асыру тәртібі туралы атқару хаттамасының 4-бабына сәйкес әңгімелесу өткізу туралы сұрay салу
А. Дербес деректер:

1. Полное имя (подчеркнуть фамилию)____
______________________________________
2. Прежняя фамилия____________________
______________________________________
3. Дата и место рождения________________
______________________________________
4. Пол и описание внешности (рост, цвет глаз, отличительные приметы и др.)
5. Известен также как (бывшие имена, иные имена, используемые лицом, под
которыми оно известно, или псевдонимы) ___________________________________________
6. Гражданство и язык ____________________________________________________________
7. Семейное положение:
женат (замужем)
холост
разведен
вдовец (вдова)
Имя супруга (если женат, замужем) и его местонахождение
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Имена и возраст детей (если есть) и их местонахождение
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
8. Последнее местонахождение в государстве запрашивающей Стороны __________________
9. Последний адрес в государстве запрашиваемой Стороны
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
10. Сведения о маршрутах передвижения____________________________________________
________________________________________________________________________________
11. Состояние здоровья , медицинское ограничение и
рекомендации____________________________________________________________________
12. Документы, имеющиеся у лица:
_________________________________                  _________________________________
(вид документа)                              (дата и место выдачи)
_________________________________                  _________________________________
(орган, выдавший документ)                  (дата истечения срока действия)
Б. Примечание
Место проведения собеседования___________________________________________________
Подпись представителя компетентного
органа государства запрашивающей Стороны_________________________________________
МП
Приложение 3
к Исполнительному протоколу о
порядке реализации Соглашения
между Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Республики Таджикистан
о реадмиссии лиц
Официальный бланк компетентного органа государств Сторон
Запрос о реадмиссии
в соответствии со статьей 5 Исполнительного протокола о порядке реализации
Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством
Республики Таджикистан о реадмиссии лиц
от "_____" _______________20___ г.
А. Персональные данные

1. Толық аты (тегінің астьш сызьш көрсетіңіз) ____________________
____________________________________________________________
2. Бұрынғы тегі ______________________________________________
____________________________________________________________
3. Туған күні мен жері ________________________________________
____________________________________________________________
Фото
4. Жынысы және сыртқы келбетінің сипаттамасы (бойы, көзінің түсі, айрықша белгілері және т.б.) ____________________________________________________________________________
5. Басқа да аттары (адам пайдаланатын, ол танымал болған бұрынғы аттары, өзге де аттары немесе лақап аттары) _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Азаматтығы мен тілі ____________________________________________________________
7. Отбасы жағдайы: _______________________________________________________________
үйленген (тұрмыста)
бойдақ
ажырасқан
тұл ер адам (жесір әйел)
Жұбайының (зайыбының) аты (егер үйленген, тұрмыста болса) және оның тұратын жері _____
________________________________________________________________________________
Балаларының (егер бар болса) аттары мен жасы және олардың тұратын жері _______________
________________________________________________________________________________
8. Сұрау салушы Тарап мемлекетіндегі соңғы тұрған жері _______________________________
9. Сұрау салынатын Тарап мемлекетіндегі соңғы мекенжайы ____________________________
10. Жүріп-тұру маршруттары туралы мәліметтер ______________________________________
11. Денсаулық жағдайы, медициналық шектеулер және ұсыныстар _______________________
12. Адамның қолында бар құжаттары:
__________________________________            _________________________________
(құжат түрі)                                    (берілген күні мен жері)
__________________________________            _________________________________
(құжатты берген орган)                        (колданылу мерзімі өтетін күні)
Б. Ескертпе
________________________________________________________________________________
Әңгімелесу өткізілген орын ________________________________________________________
Сұрау салушы Тарап мемлекетінің
құзыретті органы өкілінің қолы _____________________________________________________
М.О.
__________________________________
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Тәжікстан
Республикасының Үкіметі
арасындағы адамдардың
реадмиссиясы туралы келісімді
іске асыру тәртібі туралы атқару
хаттамасына
3-қосымша
Тараптар мемлекеттерінің құзыретті
органының ресми бланкісі
20 ___жылғы "____" ______________ Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімді іске асыру тәртібі туралы атқару хаттамасының 5-бабына сәйкес реадмиссия туралы сұрау салу
А. Дербес деректер:

1. Полное имя (подчеркнуть фамилию)____
______________________________________
2. Прежняя фамилия____________________
______________________________________
3. Дата и место рождения________________
______________________________________
4. Пол и описание внешности (рост, цвет глаз, отличительные приметы и др.)
________________________________________________________________________________
5. Известен также как (бывшие имена, иные имена, используемые лицом, под
которыми оно известно, или псевдонимы)____________________________________________
6. Гражданство и язык_____________________________________________________________
7. Сведения о выданных видах на жительство, разрешениях на временное
проживание или визах_____________________________________________________________
8. Семейное положение____________________________________________________________
женат (замужем)
холост
разведен
вдовец (вдова)
Имя супруга (если женат, замужем) и его местонахождение
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Имена и возраст детей (если есть) и их местонахождение_______________________________
9. Последнее местонахождение в государстве запрашивающей Стороны__________________
________________________________________________________________________________
10. Последний адрес проживания в государстве запрашиваемой Стороны
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
11. Сведения о маршрутах передвижения_____________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Основания для принятия решения о незаконном въезде или пребывании лица на
территории государства запрашивающей Стороны_____________________________________
Б. Особые обстоятельства, относящиеся к передаваемому лицу
1. Состояние здоровья (возможные указания на необходимость особого медицинского ухода,
название инфекционной болезни и др.)
2. Отметка об особой опасности лица (подозревается в совершении преступления,
склонность к агрессивному поведению и др.)
________________________________________________________________________________
Б. Прилагаемые доказательства гражданской принадлежности

1. Толық аты (тегінің астьш сызып көрсетіңіз) ____________________
____________________________________________________________
2. Бұрынғы тегі ______________________________________________
____________________________________________________________
3. Туған күні мен жері ________________________________________
____________________________________________________________
Фото
4. Жынысы және сыртқы келбетінің сипаттамасы (бойы, кезінің түсі, айрықша белгілері және т.б.) ____________________________________________________________________________
5. Басқа да аттары (адам пайдаланатын, ол танымал болған бұрынғы аттары, өзге де аттары немесе лақап аттары) _____________________________________________________________
6. Азаматтығы мен тілі ____________________________________________________________
7. Берілген тұруға ықтиярхаттар, уақытша тұруға арналған рұқсаттар немесе визалар туралы мәліметтер ______________________________________________________________________
8. Отбасы жағдайы _______________________________________________________________
үйленген (тұрмыста)
бойдақ
ажырасқан
тұл ер адам (жесір әйел)
Жұбайының (зайыбының) аты (егер үйленген, тұрмыста болса) және оның тұратын жері _____
Балаларының (егер бар болса) аттары мен жасы және олардың тұратын жерлері _____________
________________________________________________________________________________
9. Сұрау салушы Тарап мемлекетіндегі соңғы тұрған жері _______________________________
________________________________________________________________________________
10. Сұрау салынатын Тарап мемлекетіндегі соңғы мекенжайы ___________________________
________________________________________________________________________________
11. Жүріп-тұру маршруттары туралы мәліметтер ______________________________________
________________________________________________________________________________
12. Адамның сұрау салушы Тарап мемлекетінің аумағына заңсыз кіргені немесе онда болғаны туралы шешім қабылдау үшін негіздер _______________________________________________
Б. Берілетін адамға қатысты ерекше мән-жайлар
1. Денсаулық жағдайы (ерекше медициналық күтімнің кажеттілігіне ықтимал көрсетулер, жұқпалы аурудың атауы және т.б.) __________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адамның аса қауіптілігі туралы белгі (қылмыс жасады деп күдікті болуда, агрессиялық мінез-құлыққа бейім      және т.б.) _____________________________________________________
В. Азаматтың тиесілілігіне қоса берілетін дәлелдемелер

1. Документы, подтверждающие гражданскую принадлежность:
_______________________________                  _________________________________
(вид документа)                                    (дата и место выдачи)
_______________________________                  _________________________________
(орган, выдавший)                              (дата истечения срока действия)
2. Документы, дающие основание предполагать гражданскую принадлежность ____________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Г. Примечание
________________________________________________________________________________
____________________________________________________
____________________________
________________________________________________________________________________
Подпись представителя компетентного
органа государства запрашивающей Стороны_________________________________________
МП.
_____________________________
Приложение 4
к Исполнительному протоколу о
порядке реализации Соглашения
между Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Республики Таджикистан
о реадмиссии лиц
Официальный бланк компетентного органа государств Сторон
Запрос о транзите
в соответствии со статьей 6 Исполнительного протокола о порядке
реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан
и Правительством Республики Таджикистан о реадмиссии лиц
от "_____"_____________20___г.
А. Персональные данные
1. Полное имя (подчеркнуть фамилию)____
______________________________________
2. Прежняя фамилия____________________
______________________________________
3. Дата и место рождения________________
______________________________________
4. Пол и описание внешности (рост, цвет глаз, отличительные приметы и др.)
________________________________________________________________________________
5. Известен также как (бывшие имена, иные имена, используемые лицом, под
которыми оно известно, или псевдонимы)____________________________________________
6. Гражданство и язык_____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
7. Тип и номер проездного документа________________________________________________
________________________________________________________________________________
Б. Особые обстоятельства, относящиеся к передаваемому лицу
1. Состояние здоровья (возможные указания на необходимость особого медицинского ухода,
название инфекционной болезни и др.)
________________________________________________________________________________
2. Отметка об особой опасности лица (подозревается в совершении преступления,
склонность к агрессивному поведению и д.р.)_________________________________________
________________________________________________________________________________
В. Транзитная операция

1. Азаматтық тиесілілігін растайтын құжаттар:
__________________________________            _________________________________
(құжат түрі)                                    (берілген күні мен жері)
__________________________________            _________________________________
(құжатты берген орган)                        (колданылу мерзімі өтетін күні)
2. Азаматтық тиесілілігін болжауға негіз болатын кұжаттар _____________________________
Г. Ескерту
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сұрау салушы Тарап мемлекетінің
кұзырепі органы өкілінің қолы _________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Тәжікстан
Республикасының Үкіметі
арасындағы адамдардың
реадмиссиясы туралы келісімді
іске асыру тәртібі туралы атқару
хаттамасына
4-қосымша
Тараптар мемлекеттерінің құзыретті
органының ресми бланкісі
20 ___ жылғы "___"_________ Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы адамдардың реадмиссиясы туралы келісімді іске асыру тәртібі туралы атқару хаттамасының 6-бабына сәйкес транзит туралы сұрау салу
А. Дербес деректер:
1. Толық аты (тегінің астын сызып көрсетіңіз) ____________________
____________________________________________________________
2. Бұрынғы тегі ______________________________________________
____________________________________________________________
3. Туған күні мен жері ________________________________________
____________________________________________________________
Фото
4. Жынысы және сыртқы келбетінің сипаттамасы (бойы, көзінің түсі, айрықша белгілері және т.б.) ____________________________________________________________________________
5. Басқа да аттары (адам пайдаланатын, ол танымал болған бұрынғы аттары, өзге де аттары немесе лақап аттары) _____________________________________________________________
6. Азаматтығы мен тілі ____________________________________________________________
7. Жол жүру құжатының типі мен нөмірі _____________________________________________
Б. Берілетін адамға қатысты ерекше мән-жайлар
1. Денсаулық жағдайы (ерекше медициналық күтімнің қажеттілігіне ықтимал көрсетулер, жұқпалы аурудың атауы және т.б.) __________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адамның аса қауіптілігі туралы белгі (қылмыс жасады деп күдікті болуда, агрессиялық мінез-құлыққа бейім және т.б.) _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
В. Транзиттік операция

1. Государство назначения
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2 Другие возможные государства транзита___________________________________________
3. Предлагаемое место пересечения государственной границы, дата, время
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Сведения о сопровождающих лицах
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Г. Примечание
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Принятие лица гарантировано другим государством транзита и (или) государством
назначения.
Подпись представителя компетентного
органа государства запрашивающей Стороны_________________________________________
М.П.
Приложение 5
к Исполнительному протоколу о
порядке реализации Соглашения
между Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Республики Таджикистан
о реадмиссии лиц
Официальный бланк компетентного органа государств Сторон
ОТВЕТ НА ЗАПРОС О РЕАДМИССИИ/ ТРАНЗИТЕ
ДАТА ОТВЕТА:……………………………………..
1- ПРИНЯТОЕ РЕШЕНИЕ
РАЗРЕШИТЬ
ОТКАЗАТЬ
ОСНОВАНИЯ ОТКАЗА В СЛУЧАЕ
ОТРИЦАТЕЛЬНОГО РЕШЕНИЯ
2
ОСОБЫЕ ОТМЕТКИ
ИМЯ ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА                         ПЕЧАТЬ И ПОДПИСЬ

1. Межелі мемлекет _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Басқа да ықтимал транзит мемлекеттері ____________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Мемлекеттік шекараны болжамды кесіп өту орны, күні, уақыты ________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Алып жүретін адамдар туралы мәліметтер: _________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Г. Ескерту
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Басқа транзит мемлекеті және (немесе) межелі мемлекет адамды қабылдауға кепілдік береді.
Сұрау салушы Тарап мемлекетінің
кұзыретті органы өкілінің қолы ___________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Тәжікстан
Республикасының Үкіметі
арасындағы адамдардың
реадмиссиясы туралы келісімді
іске асыру тәртібі туралы атқару
хаттамасына
5-қосымша
Тараптар мемлекеттерінің құзыретті
органының ресми бланкісі
РЕАДМИССИЯ/ ТРАНЗИТ ТУРАЛЫ СҰРАУ САЛУҒА ЖАУАП
ЖАУАП БЕРІЛГЕН КҮНІ ...............................................................
1 - ҚАБЫЛДАНҒАН ШЕШІМ
РҰҚСАТ ЕТІЛСІН
БАС ТАРТЫЛСЫН
ТЕРІС ШЕШІМ ЖАҒДАЙЫНДА
БАС ТАРТУ НЕГІЗДЕРІ
2 ■ ЕРЕКШЕ БЕЛГІЛЕР
3 ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ АТЫ      МӨР ЖӘНЕ ҚОЛЫ