Об утверждении Правил и сроков осуществления контроля за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства, за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет в случае его реализации, а также порядка передачи имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2018 года № 213.
В соответствии с пунктом 1 статьи 174 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и сроки осуществления контроля за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства, за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет в случае его реализации, а также порядка передачи имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2011 года № 1612 "Об утверждении Правил осуществления контроля за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного (подлежащего обращению) в собственность государства, за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет в случае его реализации, а также порядка передачи имущества, обращенного (подлежащего обращению)в собственность государства" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 10,ст. 203).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2018 года № 213
Правила и сроки осуществления контроля за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства, за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет в случае его реализации, а также порядка передачи имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки осуществления контроля за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства, за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет в случае его реализации, а также порядка передачи имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства, (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 174 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок и сроки осуществления контроля за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства (далее – имущество), за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет в случае его реализации, а также порядка передачи имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства.

Мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану және өткізу тәртібінің сақталуын, ол өткізілген жағдайда ақшаның бюджетке толық және уақтылы түсуін, сондай-ақ мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті беру тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 23 сәуірдегі № 213 қаулысы.
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 174-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану және өткізу тәртібінің сақталуын, ол өткізілген жағдайда ақшаның бюджетке толық және уақтылытүсуін, сондай-ақ мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті беру тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру қағидалары мен мерзімдері бекітілсін.
2. "Мемлекет меншiгiне айналдырылған (айналдыруға жататын) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрi пайдалану және өткiзу тәртiбiнiңсақталуын, ол сатылған жағдайда ақшаның бюджетке толық және уақтылытүсуін, сондай-ақ мемлекет меншiгiне айналдырылған (айналдырылуғажататын) мүлiктi беру тәртiбiнiң сақталуын бақылауды жүзеге асыруқағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 желтоқсандағы № 1612 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 10, 203-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2018 жылғы 23 сәуірдегі
№ 213 қаулысымен
бекітілген
Мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрi пайдалану және өткiзу тәртiбiнiң сақталуын, ол өткізілген жағдайда ақшаның бюджетке толық және уақтылы түсуiн, сондай-ақ мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi беру тәртiбiнiң сақталуын бақылауды жүзеге асыру қағидалары мен мерзімдері 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрi пайдалану және өткiзу тәртiбiнiң сақталуын, ол өткізілген жағдайда ақшаның бюджетке толық және уақтылы түсуiн, сондай-ақ мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi беру тәртiбiнiң сақталуын бақылауды жүзеге асыру қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 174-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді және мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi (бұдан әрі – мүлік) есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрi пайдалану және өткiзу тәртiбiнiң сақталуын, ол өткізілген жағдайда ақшаның бюджетке толық және уақтылы түсуiн, сондай-ақ мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi беру тәртiбiнiң сақталуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.

2. В целях обеспечения контроля за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования (в том числе передачи) и реализации имущества за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет от его реализации, а также порядка передачи имущества, органы государственных доходов осуществляют контроль:
1) в территориальных органах уполномоченного органа по управлению государственным имуществом (далее – органы по управлению государственным имуществом);
2) в местных исполнительных органах, уполномоченных управлять коммунальной собственностью (далее – органы, уполномоченные управлять коммунальной собственностью);
3) в государственных учреждениях по вопросу наличия, полноты и своевременности передачи имущества (включая вещественные доказательства), не имеющего собственника или собственник которого неизвестен, либо вещи, от права собственности на которую собственник отказался, признанного в установленном порядке обращенным в доход государства;
4) за субъектами (физическими и юридическими лицами, в том числе государственными органами), заключившими договор на хранение и реализацию имущества в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан по вопросу хранения и реализации имущества.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 14.05.2021 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Осуществление контроля, указанного в пункте 2 настоящих Правил, производится работниками органов государственных доходов при присутствии представителя проверяемого субъекта не чаще 1 (один) раза в год. Срок осуществления контроля составляет не более 30 (тридцать) рабочих дней, а период контроля не более трех лет. При этом срок осуществления контроля продлевается до 50 (пятьдесят) рабочих дней органом государственных доходов, назначившим контроль.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2021 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок осуществления контроля в органах по управлению государственным имуществом
4. При осуществлении контроля по вопросу полноты и своевременности постановки на учет, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества в органах по управлению государственным имуществом проверяются:
1) полнота принятия имущества на учет и его сохранность;
2) полнота и достоверность составления акта описи, оценки и приема-передачи имущества;

2. Мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану (оның ішінде беру) және өткізу, ол өткізілген жағдайда ақшаның бюджетке толық және уақтылы түсуiн, сондай-ақ мемлекет меншiгiне айналдырылған мүлiктi беру тәртiбiнiң сақталуын қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік кipicтep органдары:
1) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органдарында (бұдан әрі – мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі органдар);
2) коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті жергілікті атқарушы органдарда (бұдан әрі – коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органдар);
3) мемлекеттік мекемелерде меншік иесі жоқ немесе меншік иесі белгісіз мүліктің (заттай дәлелдемелерді қоса алғанда) не меншік иесі меншік құқығынан бас тартқан, белгіленген тәртіппен мемлекеттік кіріске айналдырылған деп танылған заттың болуы, толық және уақтылы берілу мәселелері бойынша;
4) мүлікті сақтау және өткізу мәселесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес мүлікті сақтауға және өткізуге шарт жасасқан субъектілерді (жеке және заңды тұлғаларды, оның ішінде мемлекеттік органдарды) бақылауды жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармаққа орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Үкіметінің 14.05.2021 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген бақылауды жүзеге асыруды мемлекеттік кipicтep органдарының қызметкерлері тексерілетін субъект өкілінің қатысуымен жылына 1 (бір) реттен жиілетпей жүргізеді. Бақылауды жүзеге асыру мерзімі 30 (отыз) жұмыс күнінен, ал бақылау кезеңі үш жылдан аспайды. Бұл ретте бақылауды тағайындаған мемлекеттік кірістер органы бақылауды жүзеге асыру мерзiмін 50 (елу) жұмыс күнiне дейiн ұзартады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.05.2021 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-тарау. Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі органдарда бақылауды жүзеге асыру тәртібі
4. Мүлікті толық және уақтылы есепке қою, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану және өткізу мәселесі бойынша бақылауды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі органдарда:
1) мүлікті есепке алудың толықтығы мен оның сақталуы;
2) мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актісін жасаудың толықтығы мен дұрыстығы;

3) порядок ведения книги учета актов описи, оценки и приема-передачи имущества, принятого на учет;
4) порядок открытия инвентаризационных карточек, а также полнота и достоверность данных инвентаризационных карточек;
5) соблюдение порядка организации аукционов по реализации имущества;
6) полнота и своевременность перечисления денег в бюджет от реализации имущества;
7) своевременность и достоверность представленных сведений;
8) порядок уничтожения имущества.
5. При осуществлении контроля по вопросу полноты и своевременности постановки на учет, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества органами по управлению государственным имуществом представляются следующие документы:
1) копии исполнительных листов, по которым имущество принято на учет;
2) таможенные декларации, заявленные в соответствии с таможенной процедурой отказа в пользу государства;
3) книга учета актов описи, оценки и приема-передачи имущества, принятого на учет;
4) акты описи, оценки и приема-передачи имущества;
5) инвентаризационные карточки имущества, принятого на учет по акту описи, оценки и приема-передачи имущества;
6) договора, заключенные с организаторами аукциона по реализации имущества, и информация, представляемая вместе с этими договорами;
7) акты и протокола о результатах проведенных аукционов;
8) сведения по имуществу, представленные в органы государственных доходов;
9) решения об уничтожении имущества с приложением перечня имущества, подлежащего уничтожению;
10) акты об уничтожении имущества;
11) документы, подтверждающие внесение в бюджет денег от реализации имущества.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 14.05.2021 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок осуществления контроля в органах, уполномоченных управлять коммунальной собственностью
6. При осуществлении контроля в органах, уполномоченных управлять коммунальной собственностью, охватываются следующие вопросы:
1) полнота принятия имущества на учет и его сохранность;
2) полнота и достоверность составления акта описи, оценки и приема-передачи имущества;
3) порядок ведения книги учета актов описи, оценки и приема-передачи имущества, принятого на учет;
4) порядок открытия инвентаризационных карточек, а также полнота и достоверность данных инвентаризационных карточек;
5) соблюдение порядка организации аукционов по реализации имущества;
6) полнота и своевременность перечисления денег в бюджет от реализации имущества;

3) есепке алынған мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актілерін есепке алу кітабын жүргізу тәртібі;
4) түгендеу карточкаларын ашу тәртібі, сондай-ақ түгендеу карточкалары деректерінің толықтығы мен дұрыстығы;
5) мүлікті өткізу бойынша аукциондар ұйымдастыру тәртібінің сақталуы;
6) мүлікті өткізуден түскен ақшаның бюджетке толық және уақтылы аударылуы;
7) мәліметтердің уақтылы ұсынылуы және дұрыс болуы;
8) мүлікті жою тәртібі тексеріледі.
5. Мүлікті толық және уақтылы есепке қою, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану және өткізу мәселесі бойынша бақылауды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі органдар мынадай құжаттарды береді:
1) мүлік есепке алынған атқару парақтарының көшірмелері;
2) мемлекеттің пайдасына бас тарту кедендік рәсіміне сәйкес мәлімделген кедендік декларациялар;
3) есепке алынған мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актілерін есепке алу кітабы;
4) мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актілері;
5) мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актісі бойынша есепке алынған мүліктің түгендеу карточкалары;
6) мүлікті өткізу жөнінде аукцион ұйымдастырушылармен жасалған шарттар және осы шарттармен бірге берілетін ақпарат;
7) өткізілген аукциондардың нәтижелері туралы актілер мен хаттамалар;
8) мемлекеттік кipicтep органдарына ұсынылған мүлік жөніндегі мәліметтер;
9) жойылуға жататын мүліктің тізбесін қоса бере отырып, мүлікті жою туралы шешімдер;
10) мүлікті жою туралы актілер;
11) мүлікті өткізуден түскен ақшаның бюджетке енгізілгенін растайтын құжаттар.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.05.2021 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-тарау. Коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органдарда бақылауды жүзеге асыру тәртібі
6. Коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органдарда бақылауды жүзеге асыру кезінде мынадай мәселелер қамтылады:
1) мүлікті есепке алудың толықтығы және оның сақталуы;
2) мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актісін жасаудың толықтығы мен дұрыстығы;
3) есепке алынған мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актілерін есепке алу кітабын жүргізу тәртібі;
4) түгендеу карточкаларын ашу тәртібі, сондай-ақ түгендеу карточкалары деректерінің толықтығы мен дұрыстығы;
5) мүлікті өткізу бойынша аукциондар ұйымдастыру тәртібінің сақталуы;
6) мүлікті өткізуден алынған ақшаның бюджетке аударылуының толық және уақтылы болуы;

7) своевременность и достоверность представленных сведений;
8) порядок уничтожения имущества.
7. При осуществлении контроля органами, уполномоченными управлять коммунальной собственностью, представляются следующие документы:
1) книга учета актов описи, оценки и приема-передачи имущества, принятого на учет;
2) акты описи, оценки и приема-передачи имущества;
3) инвентаризационные карточки имущества, принятого на учет по акту описи, оценки и приема-передачи имущества;
4) договора, заключенные с организаторами аукциона по реализации имущества, и информация, представляемая вместе с такими договорами;
5) сведения по имуществу, представленные в органы государственных доходов.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 14.05.2021 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок осуществления контроля в государственных учреждениях
8. При осуществлении контроля в государственных учреждениях по вопросу наличия, полноты и своевременности передачи имущества (включая вещественные доказательства), не имеющего собственника или собственник которого неизвестен, либо вещи, от права собственности на которую собственник отказался, признанного в установленном порядке обращенным в доход государства, охватываются следующие вопросы:
1) фактическое наличие имущества в государственных учреждениях;
2) полнота и своевременность передачи имущества государственными учреждениями на учет в орган по управлению государственным имуществом или орган, уполномоченный управлять коммунальной собственностью;
3) полнота и достоверность составления акта описи, оценки и приема-передачи имущества государственными учреждениями при передаче имущества в орган по управлению государственным имуществом или орган, уполномоченный управлять коммунальной собственностью.
9. При осуществлении контроля в государственных учреждениях представляются следующие документы:
1) книга учета вещественных доказательств;
2) книга учета поступления и передачи вещественных доказательств, документов в суде;
3) акты приема-передачи имущества в орган по управлению государственным имуществом или орган, уполномоченный управлять коммунальной собственностью;
4) книга или карточки специальных счетов, счетов в иностранной валюте и расчетов;
5) другие документы, связанные с имуществом (включая вещественные доказательства), не имеющим собственника или собственник которого неизвестен, либо вещи, от права собственности на которую собственник отказался, признанным в установленном порядке обращенным в доход государства.

7) мәліметтердің уақтылы ұсынылуы және дұрыс болуы;
8) мүлікті жою тәртібі.
7. Бақылауды жүзеге асыру кезінде коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органдар мынадай құжаттарды береді:
1) есепке алынған мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актілерін есепке алу кітабы;
2) мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актілері;
3) мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актісі бойынша есепке алынған мүліктің түгендеу карточкалары;
4) мүлікті өткізу жөніндегі аукционды ұйымдастырушылармен жасалған шарттар және осы шарттармен бірге ұсынылатын ақпарат;
5) мүлік жөнінде мемлекеттік кipicтep органдарына ұсынылған мәліметтер.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.05.2021 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4-тарау. Мемлекеттік мекемелерде бақылауды жүзеге асыру тәртібі
8. Мемлекеттік мекемелерде меншік иесі жоқ немесе меншік иесі белгісіз мүліктің (заттай дәлелдемелерді қоса алғанда) не меншік иесі меншік құқығынан бас тартқан, белгіленген тәртіппен мемлекеттік кіріске айналдырылған деп танылған заттың болуы, толық және уақтылы берілуі мәселелері бойынша бақылауды жүзеге асыру кезінде мынадай мәселелер қамтылады:
1) мүліктің мемлекеттік мекемелерде іс жүзінде болуы;
2) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі органға немесе коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органға есепке алуға мүлікті толық және уақтылы беруі;
3) мүлікті мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі органға немесе коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органға беру кезінде мемлекеттік мекемелердің мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актісін толық және уақтылы жасауы.
9. Мемлекеттік мекемелерде бақылауды жүзеге асыру кезінде мынадай құжаттар беріледі:
1) заттай дәлелдемелерді есепке алу кітабы;
2) заттай дәлелдемелердің, соттағы құжаттардың түсуін және берілуін есепке алу кітабы;
3) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі органға немесе коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органға мүлікті қабылдау-беру актілері;
4) арнайы шоттар, шетел валютасындағы шоттар мен есеп айырысу кітаптары немесе карточкалары;
5) меншік иесі жоқ немесе меншік иесі белгісіз мүлікке (заттай дәлелдемелерді қоса алғанда) не меншік иесі меншік құқығынан бас тартқан, белгіленген тәртіппен мемлекеттік кіріске айналдырылған деп танылған затқа байланысты басқа да құжаттар.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.05.2021 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Порядок осуществления контроля за субъектами (физическими и юридическими лицами, в том числе государственными органами), заключившими договор на хранение и реализацию имущества в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан по вопросу хранения и реализации имущества
10. При осуществлении контроля за субъектами (физическими и юридическими лицами, в том числе государственными органами), заключившими договор на хранение и реализацию имущества, охватываются следующие вопросы:
1) полнота принятия имущества на хранение и его сохранность;
2) полнота и достоверность составления акта описи, оценки и приема-передачи имущества;
3) соблюдение порядка организации и проведения аукционов по реализации имущества;
4) полнота и своевременность перечисления денег в бюджет от реализации имущества.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 14.05.2021 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Для осуществления контроля субъектами (физическими и юридическими лицами, в том числе государственными органами), заключившими договор на хранение и реализацию имущества, представляются:
1) документы, заключенные с органом по управлению государственным имуществом или органом, уполномоченным управлять коммунальной собственностью на проведение хранения и реализацию имущества;
2) протоколы по реализации имущества;
3) другие документы, связанные с имуществом.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 14.05.2021 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 6. Меры, принимаемые по результатам осуществления контроля
12. По результатам осуществления контроля должностным лицом органа государственных доходов составляется акт контроля в соответствии с пунктом 6 статьи 175 Налогового кодекса.
13. При наличии нарушений, выявленных по результатам контроля по вопросам порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, за полнотой и своевременностью поступления денег в бюджет в случае его реализации, а также порядка передачи имущества, органом государственных доходов выносится и направляется проверяемому субъекту требование об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан в соответствии с пунктом 8 статьи 175 Налогового кодекса.

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.05.2021 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5-тарау. Мүлікті сақтау және өткізу мәселесі бойынша Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес мүлікті сақтау және өткізуге шарт жасасқан субъектілерді (жеке және заңды тұлғаларды, оның ішінде мемлекеттік органдарды) бақылауды жүзеге асыру тәртібі
10. Мүлікті сақтауға және өткізуге шарт жасасқан субъектілерге (жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде мемлекеттік органдарға) бақылауды жүзеге асыру кезінде мынадай мәселелер қамтылады:
1) мүлікті сақтауға қабылдаудың толықтығы мен оның сақталуы;
2) мүлікті тізімдеу, бағалау және қабылдау-беру актісінің толық және дұрыс жасалуы;
3) мүлікті өткізу бойынша аукциондарды ұйымдастыру және жүргізу тәртібінің сақталуы;
4) мүлікті өткізуден түскен ақшаның бюджетке толық және уақтылы аударылуы.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.05.2021 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Бақылауды жүзеге асыру үшін мүлікті сақтауға және өткізуге шарт жасасқан субъектілерге (жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде мемлекеттік органдарға) мыналар ұсынылады:
1) мүлікті сақтауға және өткізуге мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі органмен немесе коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органмен жасасқан құжаттар;
2) мүлікті өткізу бойынша хаттамалар;
3) мүлікке байланысты басқа да құжаттар.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.05.2021 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-тарау. Бақылауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша қабылданатын шаралар
12. Бақылауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша мемлекеттік кipicтep органының лауазымды адамы Салық кодексінің 175-бабының 6-тармағына сәйкес бақылау актісін жасайды.
13. Мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану (оның ішінде беру) және өткізу, ол өткізілген жағдайда ақшаның бюджетке толық және уақтылы түсуiн, сондай-ақ мүлікті беру тәртібі мәселелері жөніндегі бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар болған кезде мемлекеттік кipicтep органы Салық кодексінің 175-бабының 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы талапты шығарады және оны тексерілетін субъектіге жібереді.

14. В течение 30 (тридцать) календарных дней со дня получения требования, предусмотренного пунктом 13 настоящих Правил, проверяемый субъект письменно извещает орган государственных доходов об устранении нарушений, выявленных по результатам контроля, и (или) взыскании сумм от реализации имущества.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2021 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

14. Осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген талапты алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде тексерілетін субъект мемлекеттік кipicтep органына бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтардың жойылғаны және (немесе) мүлікті өткізуден түскен сомалардың өндіріліп алынғаны туралы жазбаша хабарлайды.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.05.2021 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.