О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2009 года № 906 "Об утверждении Правил определения лимита правительственного долга и долга местного исполнительного органа, лимита предоставления государственных гарантий и поручительств государства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2018 года № 349. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 492.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.06.2023 № 492 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2009 года № 906 "Об утверждении Правил определения лимита правительственного долга и долга местного исполнительного органа, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства" следующие изменения:
в Правилах определения лимита правительственного долга и долга местного исполнительного органа, лимита предоставления государственных гарантий и поручительств государств, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) расчет лимита осуществляется исходя из прогноза бюджетных программ развития, учтенного при расчете трансфертов общего характера, на планируемый трехлетний период местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы с учетом поправочных коэффициентов.";
в приложении 2 к указанным Правилам:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Определяемый лимит должен соответствовать следующему требованию:
Lslg < MaxL*k, где
Lslg – лимит долга местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы в планируемом финансовом году в отношении к его прогнозу бюджетных программ развития, учтенного при расчете трансфертов общего характера, на планируемый трехлетний период;
MaxL – максимальный лимит долга местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, который составляет 100 % от прогноза бюджетных программ развития, учтенного при расчете трансфертов общего характера на планируемый трехлетний период;
k – поправочный коэффициент для местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (k=0,8 для регионов, получающих бюджетные субвенции из республиканского бюджета; k=1 для регионов, перечисляющих бюджетные изъятия в республиканский бюджет).".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев

"Үкіметтік борыштың және жергілікті атқарушы орган борышының лимитін, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимиттерін айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 маусымдағы № 906 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 349 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 492 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 21.06.2023 № 492 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Үкіметтік борыштың және жергілікті атқарушы орган борышының лимитін, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимиттерін айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 маусымдағы № 906 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Үкіметтік борыштың және жергілікті атқарушы орган борышының лимитін, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимиттерін айқындау ережесінде:
7-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) лимитті есептеу жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде есепке алынған, түзету коэффициенттерін ескере отырып облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік даму бағдарламаларының болжамына негізделе отырып жүзеге асырылады.";
көрсетілген Ережеге 2-қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Айқындалатын лимит мынадай талапқа сәйкес болуға тиіс:
Lslg < MaxL*k, мұнда
Lslg - облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы борышының жоспарланатын қаржы жылындағы өзінің жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген бюджеттік даму бағдарламаларының болжамына қатысты лимиті;
MaxL - облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы борышының ең жоғары лимиті, ол жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген бюджеттік даму бағдарламалары болжамының 100%-ын құрайды;
k - облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары үшін түзету коэффициенті (к=0,8, республикалық бюджеттен бюджеттік субвенциялар алатын өңірлер үшін; к=1, республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюларды аударатын өңірлер үшін).".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев