О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 863 "Об утверждении образца удостоверения личности моряка Республики Казахстан и требований к его защите, Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения удостоверения личности моряка Республики Казахстан и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2011 года № 797 "Об утверждении образца удостоверения личности моряка Республики Казахстан, мореходной книжки, подтверждения дипломов, Правил их оформления, выдачи, продления, а также изъятия"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 520.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 863 "Об утверждении образца удостоверения личности моряка Республики Казахстан и требований к его защите, Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения удостоверения личности моряка Республики Казахстан и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2011 года № 797 "Об утверждении образца удостоверения личности моряка Республики Казахстан, мореходной книжки, подтверждения дипломов, Правил их оформления, выдачи, продления, а также изъятия" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 50, ст. 704) следующие изменения:
в образце удостоверения личности моряка Республики Казахстан и требований к его защите, утвержденном указанным постановлением:
часть вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Лицевая сторона УЛМ состоит из двух частей:
верхняя часть – визуальная зона, в которой размещены Государственный Герб Республики Казахстан и следующие надписи:
Қазақстан Республикасы
Republic of Kazakhstan
ТЕҢIЗШIНІҢ ЖЕКЕ КУӘЛIГI
SEAFARER’S IDENTITY DOCUMENT
Түрi/Type
Мемлекет коды/Code of issuing State
№ ТЖК/SID’s №
Тегi/Surname
Аты, Әкесiнiң аты /Given names
Азаматтығы/Nationality
Жынысы/Sex
Туған күнi/Date of birth
Туған жерi/Place of birth
Берiлген күнi/Date of issue
Қолданылу мерзiмi/Date of expiry
нижняя часть:
двумерный штрих-код, в котором размещены биометрические данные владельца документа, составленные на основе отпечатков пальцев рук и представленные в цифровом виде;
машиносчитываемая зона, включающая 2 строки, содержащая фамилию, имя, отчество (при его наличии), дату рождения владельца документа и номер документа.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"На оборотной стороне размещены следующие надписи:
Ерекше белгiлер/Special physical characteristics
Беруге рұқсат ету/Authorized by
Қолы/Signature
Құжат берген мекеменiң мекенжайы/Authority address
Үйлестiру орталығы/Coordination center
Халықаралық еңбек ұйымының Теңiзшiлердiң жеке куәлiктерi туралы 2003 жылғы (қайта қаралған) конвенциясының мақсаттары үшiн осы құжат теңiзшiнiң жеке куәлiгi болып табылады
Осы құжат дербес мазмұнды және паспорт болып табылмайды
This document is a seafarer’s identity document for the purpose of the Seafarer’s Identity Documents Convention (Revised), 2003, of the International Labour Organization. This document is a stand – alone document and not a passport.";

"Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің үлгісін және оны қорғауға қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын бекіту және "Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің, теңізде жүзу кітапшасының, дипломдарды растаудың үлгісін, оларды ресімдеу, беру, мерзімін ұзарту, сондай-ақ алып қою қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 шілдедегі № 797 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 863 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 520 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің үлгісін және оны қорғауға қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын бекіту және "Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің, теңізде жүзу кітапшасының, дипломдарды растаудың үлгісін, оларды ресімдеу, беру, мерзімін ұзарту, сондай-ақ алып қою қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 шілдедегі № 797 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 863 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 50, 704-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының теңiзшiсi жеке куәлiгiнiң үлгiсiнде және оны қорғауға қойылатын талаптарда:
5-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"ТЖК-нің беткi жағы екi бөлiктен тұрады:
жоғарғы бөлiгi – көрнекi аймақ, онда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасы және мынадай жазулар орналастырылған:
Қазақстан Республикасы
Republic of Kazakhstan
ТЕҢIЗШIНIҢ ЖЕКЕ КУӘЛIГI
SEAFARER’S IDENTITY DOCUMENT
Түрi/Type
Мемлекет коды/Code of issuing State
№ ТЖК/SID’s №
Тегi/Surname
Аты, Әкесiнiң аты /Given names
Азаматтығы/Nationality
Жынысы/Sex
Туған күнi/Date of birth
Туған жерi/Place of birth
Берiлген күнi/Date of issue
Қолданылу мерзiмi/Date of expiry
төменгi бөлiгi:
қол саусақтарының iздерi негiзiнде жасалған және цифрлық түрде берiлген құжат иесiнiң биометрикалық деректері орналасқан екi өлшемдi штрих-код;
құжат иесiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде), туған күнi мен құжат нөмiрiнен тұратын 2 жолды қамтитын машина оқитын аймақ.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Артқы бетiнде мынадай жазулар орналастырылған:
Ерекше белгiлер/Special physical characteristics
Беруге рұқсат ету/Authorized by
Қолы/Signature
Құжатты берген мекеменiң мекенжайы/Authority address
Үйлестiру орталығы/ Coordination center
Халықаралық еңбек ұйымының Теңiзшiлердiң жеке куәлiктерi туралы 2003 жылғы (қайта қаралған) конвенциясының мақсаттары үшiн осы құжат теңiзшiнiң жеке куәлiгi болып табылады.
Осы құжат дербес мазмұнды және паспорт болып табылмайды.
This document is a seafarer’s identity document for the purpose of the Seafarer’s Identity Documents Convention (Revised), 2003, of the International Labour Organization. This document is a stand – alone document and not a passport.";

Рисунки 1 и 2 заменить следующими рисунками:
Рисунок 1. Лицевая сторона
Рисунок 2. Оборотная сторона
в Правилах оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения удостоверения личности моряка Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В соответствии с требованиями Конвенции № 185 создается координационный центр системы оформления, выдачи и контроля УЛМ (далее - координационный центр).
Координационный центр осуществляет удовлетворение запросов, поступающих из иммиграционных служб и других компетентных органов всех государств-участников Конвенции № 185 относительно подлинности и действительности выданных УЛМ.";
подпункт 3) пункта 6 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Представление в МАП документов на выдачу УЛМ заявитель осуществляет лично.
В случае отсутствия документов, указанных в подпункте 4) пункта 6 Правил, сотрудник МАП информирует заявителя о возможности выдачи УЛМ после представления указанных документов.
Срок оформления и выдачи УЛМ составляет тринадцать рабочих дней с момента принятия документов заявителя, указанных в пункте 6 настоящих Правил.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Согласование оформления УЛМ с органами национальной безопасности производится в срок до десяти рабочих дней путем направления анкеты-заявления почтой или при наличии закрытого канала связи - по межведомственной сети передачи данных.";
подпункт 10) пункта 22 изложить в следующей редакции:
"10) в графе "Координациялық орталығы /Coordination center" указываются номер телефона, адрес электронной почты и интернет-ресурса координационного центра;";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Для случаев, когда заявителем не представлен документ, указанный в подпункте 4) пункта 6 настоящих Правил, и при положительном решении о выдаче УЛМ, заявителю в течение тринадцати рабочих дней после принятия его документов выдаются справка об оформлении УЛМ, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, и заверенная МАП копия лицевой стороны оформленного УЛМ.
Справка об оформлении УЛМ выдается заявителю под роспись в журнале учета выдачи УЛМ согласно приложению 8 к настоящим Правилам. Данные об оформлении УЛМ и выдаче справки об оформлении УЛМ хранятся в электронной базе данных МАП.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев

1 және 2-суреттер мынадай суреттермен ауыстырылсын:
1-сурет. Алдыңғы беті
2-сурет. Артқы беті
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. № 185 Конвенцияның талаптарына сәйкес ТЖК-ні ресімдеу, беру және бақылау жүйесiнiң үйлестiру орталығы (бұдан әрі – үйлестіру орталығы) құрылады.
Үйлестiру орталығы берілген ТЖК-нің түпнұсқалығына және дұрыстығына қатысты иммиграциялық қызметтерден және № 185 Конвенцияға қатысушы барлық мемлекеттердің басқа да құзыретті органдарынан келіп түсетін сұрау сұрауларды қанағаттандыруды жүзеге асырады.";
6-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. ТЖК беруге арналған құжаттарды ПТӘ-ге ұсынуды өтiнiш берушi өзі жүзеге асырады.
Осы Қағидалардың 6-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда ПТӘ-нің қызметкері көрсетілген құжаттарды ұсынғаннан кейін ТЖК беру мүмкіндігі туралы өтініш берушіні хабардар етеді.
ТЖК-ні ресімдеу және беру мерзiмi өтiнiш берушiнің осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетiлген құжаттарын қабылдаған сәттен бастап он үш жұмыс күнін құрайды.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. ТЖК-нi ресiмдеудi ұлттық қауiпсiздiк органдарымен келiсу он жұмыс күніне дейінгі мерзімде өтiнiш-сауалнамаларды пошта арқылы немесе жабық байланыс арнасы болған кезде деректер берудiң ведомствоаралық желiсi бойынша жіберу арқылы жүргізіледі.";
22-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) "Үйлестiру орталығы/ Coordination center" деген бағанда үйлестiру орталығының телефон нөмiрi, электрондық поштасы мен интернет-ресурсының мекенжайы көрсетiледi;";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Өтiнiш берушi осы Қағидалардың 6-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжатты ұсынбаған жағдайларда және ТЖК-ні беру туралы оң шешім кезінде өтiнiш берушiге оның құжаттарын қабылдағаннан кейін он үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес ТЖК-ні ресімдеу туралы анықтама және ПТӘ растаған ресiмделген ТЖК бет жағының көшiрмесi берiледi.
ТЖК-ні ресiмдеу туралы анықтама осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес ТЖК беруді есепке алу журналына қол қойғыза отырып өтiнiш берушiге берiледi. ТЖК-нi ресiмдеу және ТЖК-нi ресiмдеу туралы анықтаманы беру туралы деректер ПТӘ-нiң электрондық дерекқорында сақталады.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев