О некоторых вопросах государственной собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2019 года № 631.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11, пунктом 1 статьи 114 и пунктом 1 статьи 178 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью "Международное информационное агентство "Казинформ" республиканское имущество согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Реорганизовать товарищество с ограниченной ответственностью "Международное информационное агентство "Казинформ" путем преобразования в акционерное общество "Международное информационное агентство "Казинформ" после исполнения мероприятия, предусмотренного пунктом 1 настоящего постановления.
3. Реорганизовать акционерное общество "Международное информационное агентство "Казинформ" (далее – общество) путем присоединения к нему акционерного общества "Казконтент" после исполнения мероприятия, предусмотренного пунктом 2 настоящего постановления.
4. Определить основными предметами деятельности общества:
1) осуществление информационно-публицистической работы в рамках сопровождения государственной политики Республики Казахстан, в том числе по сети интернет, путем оперативного распространения информации, касающейся политической, экономической и культурной жизни страны, а также формирование положительного международного имиджа Республики Казахстан в мировом сообществе;
2) оказание консультаций в рамках определения оптимальных методов принятия решений в области инновационных технологий;
3) организацию и проведение интернет-конференций, брифингов, пресс-мероприятий и других мероприятий экспертного сопровождения в средствах массовой информации;
4) оказание услуг по предоставлению (продаже) рекламного места в сети интернет;
5) алгоритмизацию порталов и веб-проектов с использованием систем управления базами данных;
6) информационное управление, содержание и поддержку государственных электронных информационных порталов в сети интернет;

Мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 тамыздағы № 631 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4) тармақшасына, 114-бабының 1-тармағына және 178-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес республикалық мүлік "Қазақпарат" халықаралық ақпарат агенттігі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталына берілсін.
2. Осы қаулының 1-тармағында көзделген іс-шара орындалғаннан кейін "Қазақпарат" халықаралық ақпарат агенттігі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "Қазақпарат" халықаралық ақпарат агенттігі" акционерлік қоғамы болып қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Осы қаулының 2-тармағында көзделген іс-шара орындалғаннан кейін "Қазақпарат" халықаралық ақпарат агенттігі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам) оған "Қазконтент" акционерлік қоғамын қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
4. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік саясатын сүйемелдеу шеңберінде, оның ішінде елдің саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысты ақпаратты интернет желісі арқылы жедел тарату жолымен ақпараттық-публицистикалық жұмысты жүзеге асыру, сондай-ақ халықаралық қоғамдастықта Қазақстан Республикасының оң халықаралық имиджін қалыптастыру;
2) инновациялық технологиялар саласында шешімдер қабылдаудың оңтайлы әдістерін айқындау шеңберінде консультациялар көрсету;
3) бұқаралық ақпарат құралдарында интернет-конференциялар, брифингтер, баспасөз іс-шараларын және басқа да сараптамалық сүйемелдеу іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу;
4) интернет желісінде жарнамалық орын ұсыну (сату) бойынша қызметтер көрсету;
5) деректер базаларын басқару жүйелерін пайдалана отырып, порталдар мен веб-жобаларды алгоритмдеу;
6) интернет желісіндегі мемлекеттік электрондық ақпараттық порталдарды ақпараттық басқару, ұстау және қолдау көрсету;

7) оказание услуг по размещению и переработке данных с учетом использования инновационных средств обработки информации в сети интернет.
5. Ликвидировать республиканское государственное учреждение "Служба центральных коммуникаций" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
6. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

7) интернет желісінде ақпаратты өңдеудің инновациялық құралдарын пайдалануды ескере отырып, деректерді орналастыру және өңдеу қызметтерін көрсету қоғам қызметінің негізгі нысандары болып айқындалсын.
5. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесі таратылсын.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Нур-Султан":
строку, порядковый номер 21-168, исключить;
строку, порядковый номер 21-178, изложить в следующей редакции:
"21-178. Акционерное общество "Международное информационное агентство "Казинформ"".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 375-5, исключить;

1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Нұр-Сұлтан қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-168-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 21-178-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-178. "Қазақпарат" халықаралық ақпарат агенттігі" акционерлік қоғамы".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне" деген бөлімде:
реттік нөмірі 375-5-жол алып тасталсын;

строку, порядковый номер 375-9, изложить в следующей редакции:
"375-9. Акционерное общество "Международное информационное агентство "Казинформ"".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.03.2020 № 142.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 13:
строки:
"
13
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:

реттік нөмірі 375-9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"375-9. "Қазақпарат" халықаралық ақпарат агенттігі" акционерлік қоғамы.".
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 27.03.2020 № 142 қаулысымен.
4. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
13-бөлімде:
мына:
"
13
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

377
государственные учреждения, подведомственные Министерству информации и общественного развития, в том числе:
63
1)
РГУ "Центр религиоведческой экспертизы"
30
2)
"Служба центральных коммуникаций" РГУ
33
"
изложить в следующей редакции:
"
13
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
344
государственные учреждения, подведомственные Министерству информации и общественного развития  Республики Казахстан, в том числе:
30

377
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
63
1)
"Дінтану сараптамасы орталығы" РММ
30
2)
"Орталық коммуникациялар қызметі" РММ
33
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
13
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
344
Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
30