Об утверждении Дорожной карты по реализации пилотного проекта "Централизованные государственные закупки"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2019 года № 732.
В целях реализации поручений Президента Республики Казахстан, данных на совещании 20 мая 2019 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту по реализации пилотного проекта "Централизованные государственные закупки" (далее – Дорожная карта).
2. Центральным государственным органам, акиматам областей, города Нур-Султана и организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Дорожной карты:
1) принять необходимые меры по реализации Дорожной карты;
2) не позднее 25 числа последнего месяца квартала представлять информацию о ходе реализации Дорожной карты в Министерство финансов Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан информации о ходе реализации Дорожной карты.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 2019 года № 732
Дорожная карта
по реализации пилотного проекта "Централизованные государственные закупки"
п/п
Наименование мероприятия Форма
завершения
Ответственные за исполнение Срок
исполнения
Источники финансирования и предполагаемые расходы
(тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Определение перечня государственных органов, которые будут реализовать пилотный проект ЦГЗ
приказ МФ
МФ
октябрь 2019 года
не требуются
2.
Создание межведомственной рабочей группы по выработке предложений по реализации пилотного проекта ЦГЗ
приказ МФ
ГО пилотного проекта
октябрь 2019 года
не требуются
3.
Выработка предложений по реализации пилотного проекта ЦГЗ
протокол заседания рабочей группы
ГО пилотного проекта
октябрь 2019 года
не требуются
4.
Разработка порядка взаимодействия единых организаторов и заказчиков в рамках пилотного проекта ЦГЗ
приказ МФ
ГО пилотного проекта
октябрь – ноябрь 2019 года
не требуются
5.
Внесение поправок в нормативные правовые акты в части взаимодействия единых организаторов и заказчиков в рамках пилотного проекта ЦГЗ
приказы МФ
МФ, МЮ,
октябрь – ноябрь 2019 года
не требуются
6.
Реорганизация Комитета государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан путем присоединения к Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, МЮ, МНЭ
октябрь - декабрь 2019 года
не требуются
7.
Утверждение Положения, структуры и штатной численности вновь созданного Комитета и его территориальных подразделений
приказы МФ
МФ, МЮ, МНЭ
январь - февраль 2020 года
не требуются
8.
Увеличение штатной численности управлений (отделов) по государственным закупкам ГО пилотного проекта за счет внутренних резервов, утверждение их положений, структуры и штатной численности
постановление акимата области (акимата района), приказы
ГО пилотного проекта
ноябрь 2019 года
не требуются
9.
Пересмотр функционала веб-портала государственных закупок по вопросам пилотного проекта ЦГЗ
доработка функционала веб-портала государственных закупок
МФ, АО "ЦЭФ"
(по согласованию)
декабрь 2019 года
не требуются
10.
Проведение на базе Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан вебинаров по пилотному проекту ЦГЗ
проведение вебинаров
МФ,
АГУ
(по согласованию)
декабрь 2019 года – март 2020 года
не требуются
11.
Реализация пилотного проекта ЦГЗ в ГО пилотного проекта
организация и проведение централизованных государственных закупок
ГО пилотного проекта
январь - сентябрь 2020 года
не требуются
12.
Выработка предложений по усовершенствованию модели централизованных государственных закупок по результатам ежемесячного мониторинга и анализа реализации пилотного проекта ЦГЗ
отчет, реализация предложений
МФ,
ГО пилотного проекта
ежемесячно январь - сентябрь 2020 года
не требуются
13.
Итоги пилотного проекта ЦГЗ
информация в Правительство и Администрацию Президента
МФ,
ГО пилотного проекта
июль 2020 года
не требуются
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
АГУ
республиканское государственное казенное предприятие "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
ЦГЗ
"Централизованные государственные закупки"
ГО пилотного проекта
государственные органы, утвержденные приказом Министерства финансов, которые будут участвовать в реализации пилотного проекта ЦГЗ
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "ЦЭФ"
акционерное общество "Центр электронных финансов"

"Орталықтандырылған мемлекеттік сатып алу" пилоттық жобасын іске асыру жөніндегі жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 2 қазандағы № 732 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 20 мамырдағы кеңесте берген тапсырмаларын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Орталықтандырылған мемлекеттік сатып алу" пилоттық жобасын іске асыру жөніндегі жол картасы (бұдан әрі – Жол картасы) бекітілсін.
2. Жол картасының орындалуына жауапты орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Нұр-Сұлтан қаласының әкімдіктері және ұйымдар (келісу бойынша):
1) Жол картасын іске асыру бойынша қажетті шараларды қабылдасын;
2) тоқсанның соңғы айының 25-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне Жол картасының іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жол картасының іске асырылу барысы туралы ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 2 қазандағы
№ 732 қаулысымен
бекітілген
"Орталықтандырылған мемлекеттік сатып алу" пилоттық жобасын іске асыру жөніндегі жол картасы
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
Қаржылан
дыру көздері және болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
ОМС пилоттық жобасын іске асыратын мемлекеттік органдар тізбесін айқындау
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы қазан
талап
етілмейді
2.
ОМС пилоттық жобасын іске асыру жөнінде ұсыныстарды әзірлеу бойынша ведомствоаралық жұмыс тобын құру
Қаржыминінің бұйрығы
пилоттық жобаның МО
2019 жылғы қазан
талап
етілмейді
3.
ОМС пилоттық жобасын іске асыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
жұмыс тобы отырысының хаттамасы
пилоттық жобаның МО
2019 жылғы қазан
талап
етілмейді
4.
ОМС пилоттық жобасы шеңберінде бірыңғай ұйымдастырушылар мен тапсырыс берушілердің өзара іс-қимыл тәртібін әзірлеу
Қаржыминің бұйрығы
пилоттық жобаның МО
2019 жылғы қазан - қараша
талап
етілмейді
5.
ОМС пилоттық жобасы шеңберінде бірыңғай ұйымдастырушылар мен тапсырыс берушілердің өзара іс-қимылы бөлігінде нормативтік құқықтық актілерге түзетулер енгізу
Қаржыминің бұйрықтары
Қаржымині, Әділетмині
2019 жылғы қазан - қараша
талап
етілмейді
6.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу комитетін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіне біріктіру жолымен қайта ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, Әділетмині, ҰЭМ
2019 жылғы қазан - желтоқсан
талап
етілмейді
7.
Қайта ұйымдастырылған комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін, құрылымдарын және штаттық санын бекіту
Қаржыминің бұйрықтары
Қаржымині, Әділетмині, ҰЭМ
2020 жылғы қаңтар - ақпан
талап
етілмейді
8.
Пилоттық жобаның МО мемлекеттік сатып алу бойынша басқармаларының (бөлімдерінің) штаттық санын ішкі резерв есебінен ұлғайту және олардың ережелерін, құрылымдарын және штаттық санын бекіту
Облыс әкімдігінің (аудан әкімдігі) қаулысы, бұйрықтары
пилоттық жобаның МО
2019 жылғы қараша
талап
етілмейді
9.
ОМС пилоттық жобасы мәселелері бойынша мемлекеттік сатып алу веб-порталының функционалын қайта қарау
мемлекеттік
сатып алу
веб-порталының функционалын пысықтау
Қаржымині, "ЭҚО" АҚ
(келісу бойынша)
2019 жылғы желтоқсан
талап
етілмейді
10.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы базасында ОМС пилоттық жобасы бойынша вебинарлар өткізу
вебинарларды өткізу
Қаржымині,
МБА (келісу бойынша)
2019 жылғы желтоқсан-
2020 жылғы наурыз
талап
етілмейді
11.
ОМС пилоттық жобасын Пилоттық жобаның МО іске асыру
орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу
пилоттық жобаның МО
2020 жылғы
қаңтар -
қыркүйек
талап
етілмейді
12.
ОМС пилоттық жобасын іске асырудың ай сайынғы мониторинг және талдау нәтижелері бойынша орталықтандырылған мемлекеттік сатып алу моделін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
есеп беру, ұсыныстарды іске асыру
Қаржымині,
пилоттық жобаның МО
2020 жылғы
қаңтардан қыркүйекке дейін ай сайын
талап
етілмейді
13.
ОМС пилоттық жобасының қорытындысы
Үкіметке және Президент Әкімшілігіне
ақпарат
Қаржымині, пилоттық жобаның МО
2020 жылғы шілде
талап
етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
МБА
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
ОМС
Орталықтандырылған мемлекеттік сатып алу
пилоттық жобаның МО
Қаржы министрлігінің бұйрығымен бекітілген ОМС пилоттық жобасын дайындауға қатысатын мемлекеттік органдар
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"ЭҚО" АҚ
"Электрондық қаржы орталығы" акционерлік қоғамы