О некоторых вопросах Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2019 года № 789.
В соответствии со статьей 24 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в пределах лимита штатной численности Министерства образования и науки Республики Казахстан.
2. Переименовать Комитет по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Комитет по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Переименовать государственные учреждения – территориальные органы, находящиеся в ведении Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
5. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2019 года № 789
Перечень переименовываемых государственных учреждений – территориальных органов, находящихся в ведении Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
1. Департамент по контролю в сфере образования Акмолинской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Акмолинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
2. Департамент по контролю в сфере образования Актюбинской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Актюбинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Департамент по контролю в сфере образования Алматинской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Алматинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 23 қазандағы № 789 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 24-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім беру комитеті құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті болып қайта аталсын.
3. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің қарамағындағы аумақтық органдар – мемлекеттік мекемелер қайта аталсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2019 жылғы 23 қазандағы
№ 789 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің қарамағындағы қайта аталатын аумақтық органдардың – мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Ақмола облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақмола облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Ақтөбе облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақтөбе облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Алматы облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.

4. Департамент по контролю в сфере образования Атырауской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Атырауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
5. Департамент по контролю в сфере образования Восточно-Казахстанской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Восточно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
6. Департамент по контролю в сфере образования Жамбылской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Жамбылской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
7. Департамент по контролю в сфере образования Западно-Казахстанской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Западно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
8. Департамент по контролю в сфере образования Карагандинской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Карагандинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
9. Департамент по контролю в сфере образования Костанайской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Костанайской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
10. Департамент по контролю в сфере образования Кызылординской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Кызылординской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Атырау облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Атырау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шығыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Жамбыл облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жамбыл облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Батыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Қарағанды облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қарағанды облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Қостанай облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қостанай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Қызылорда облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қызылорда облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.

11. Департамент по контролю в сфере образования Мангистауской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Мангистауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
12. Департамент по контролю в сфере образования Павлодарской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Павлодарской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
13. Департамент по контролю в сфере образования Северо-Казахстанской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Северо-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
14. Департамент по контролю в сфере образования Туркестанской области Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования Туркестанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
15. Департамент по контролю в сфере образования города Астаны Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Нур-Султан Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
16. Департамент по контролю в сфере образования города Алматы Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Алматы Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
17. Департамент по контролю в сфере образования города Шымкент Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Шымкент Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2019 года № 789
Перечень государственных учреждений - территориальных органов, находящихся в ведении Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан

11. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Маңғыстау облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Маңғыстау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Павлодар облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Павлодар облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Солтүстік Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Түркістан облысының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Түркістан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Астана қаласының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Нұр-Сұлтан қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Алматы қаласының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
17. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің Шымкент қаласының Білім саласындағы бақылау департаменті – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шымкент қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 23 қазандағы
№ 789 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім жәнеғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің қарамағындағы аумақтық органдардың – мемлекеттік мекемелердің тізбесі

Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.

Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.