Об утверждении Национального плана мероприятий по организации и проведению 25-летия Конституции Республики Казахстан и Ассамблеи народа Казахстана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2019 года № 801.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Национальный план мероприятий по организации и проведению 25-летия Конституции Республики Казахстан и Ассамблеи народа Казахстана (далее - Национальный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также иным организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Национальным планом;
2) представлять раз в полугодие, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, информацию о ходе выполнения Национального плана в Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан представлять два раза в год, к 30 июля и 30 января, сводную информацию о ходе выполнения Национального плана в Администрацию Президента Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 октября 2019 года № 801
Национальный план мероприятий по организации и проведению 25-летия Конституции Республики Казахстан и Ассамблеи народа Казахстана
Сноска. Национальный план с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
п/п
Мероприятие Срок исполнения Форма завершения
Ответственные исполнители Объем финансирования (тыс. тенге) Источник финансирования
1 2 3 4
5 6 7
Организация и проведение мероприятий, посвященных 25-летию Конституции Республики Казахстан
1. Организационно-методические мероприятия
1.
Разработка и утверждение региональных планов мероприятий по празднованию 25-летия Конституции Республики Казахстан
декабрь 2019 года
планы мероприятий
акиматы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкента
-
не требуется
2.
Изготовление и выпуск нагрудных знаков к 25-летию Конституции Республики Казахстан
II квартал 2020 года
нагрудные знаки
УДП (по согласованию), КС (по согласованию)
в рамках выделенных средств по бюджетной программе
001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" подпрограмма 100 "Обеспечение деятельности Главы государства, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов"
республиканский бюджет
3.
Обеспечение учреждения и изготовления юбилейных медалей "25 лет Конституции Республики Казахстан"
II квартал 2020 года
юбилейные медали
УДП (по согласованию), КС (по согласованию), МИД

Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 25 қазандағы № 801 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Ұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша), сондай-ақ өзге де ұйымдар (келісу бойынша):
1) Ұлттық жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылда бір рет, есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне Ұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі жылына екі рет, 30 шілдеге және 30 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Ұлттық жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 25 қазандағы
№ 801 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Конституциясының және Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
Р/с
Іс-шара Орындау мерзімі Аяқталу нысаны Жауапты орындаушылар Қаржыландыру көлемі (мың теңге) Қаржыландыру
көзі
1 2 3 4 5 6 7
Қазақстан Республикасы Конституциясының 25 жылдығына арналған іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
1. Ұйымдық-әдістемелік іс-шаралар
1.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығын мерекелеу жөніндегі өңірлік
іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және бекіту
2019 жылғы желтоқсан
іс-шаралар жоспарлары
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
кестенің жалғасы
1
2
3
4
5
6
7
2.
Қазақстан Республикасы
Конституциясының
25 жылдығына арналған төсбелгі дайындау және шығару
2020 жылғы
IІ тоқсан
төсбелгі
ПІБ (келісу бойынша), КК (келісу бойынша)
001
"Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасының
100
"Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
3.
"Қазақстан Республикасының Конституциясына 25 жыл" мерейтойлық медалін тағайындауды және жасауды қамтамасыз ету
2020 жылғы
IІ тоқсан
мерейтойлық медальдар
ПІБ (келісу бойынша), КК (келісу бойынша), СІМ
001
"Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасының
100
"Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" кіші бағдарламасы бойынша

57 180 тыс.тенге по бюджетной программе
001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" подпрограмма 100 "Обеспечение деятельности Главы государства, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов"
республиканский бюджет
4.
Выпуск почтовых марок к 25-летию Конституции Республики Казахстан
I квартал 2020 года
почтовые марки
МЦРИАП, АО "Казпочта" (по согласованию), КС (по согласованию)
за счет собственных средств АО "Казпочта"
за счет внебюджетных средств
5.
Выпуск юбилейных монет, посвященных 25-летию Конституции Республики Казахстан
I квартал 2020 года
юбилейные монеты
НБ (по согласованию), КС (по согласованию)
за счет собственных средств Национального Банка
за счет внебюджетных средств
6.
Обеспечение производства и распространения сувенирной продукции, посвященной 25-летию Конституции Республики Казахстан
первое полугодие 2020 года
сувенирная продукция
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
2. Информационно-разъяснительные мероприятия
7.
Разработка республиканского медиа-плана по освещению празднования 25-летия Конституции Республики Казахстан
Декабрь 2019 года
медиа-план
МИОР, КС (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
8.
Обеспечение информационной поддержкой мероприятий, проводимых в рамках празднования 25-летия Конституции Республики Казахстан
в течение 2020 года
освещение мероприятий в СМИ
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
9.
Размещение материалов, посвященных празднованию 25-летия Конституции Республики Казахстан в ведущих отечественных СМИ
в течение 2020 года
публикации материалов в СМИ
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в рамках средств, предусмотренных по бюджетной программе
003 "Проведение государственной информационной политики"
республиканский бюджет
10.
Разработка серий документальных фильмов, посвященных развитию конституционных прав человека за 25 лет, с дальнейшей ротацией в электронных СМИ на республиканском и региональном уровнях
в течение 2020 года
документальные фильмы
МИОР, КС (по согласованию),
ВС (по согласованию), ГП (по согласованию)
в рамках средств, предусмотренных по бюджетной программе
003 "Проведение государственной информационной политики"
республиканский бюджет
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
12.
Размещение заказных материалов в ведущих зарубежных СМИ, посвященных 25-летию Конституции Республики Казахстан
в течение 2020 года
публикация материалов в СМИ
МИД
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет

57 180 мың теңге
республикалық бюджет
4.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған пошта маркаларын шығару
2020 жылғы
I тоқсан
пошта маркалары
ЦДИАӨМ, "Қазпошта" АҚ (келісу бойынша),
КК (келісу бойынша)
"Қазпошта" АҚ меншікті қаражаты есебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
5.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған мерейтойлық монеталар шығару
2020 жылы
I тоқсан
мерейтойлық монеталар
ҰБ (келісу бойынша), КК (келісу бойынша)
Ұлттық Банктің меншікті қаражаты есебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
6.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған кәдесый өнімін шығаруды және таратуды қамтамасыз ету
2020 жылғы
бірінші жартыжылдық
кәдесый өнімі
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджеттер
2. Ақпараттық-түсіндіру іс-шаралары
7.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығын мерекелеуді жария ету жөніндегі республикалық медиа-жоспарды әзірлеу
2019 жылғы желтоқсан
медиа-жоспар
АҚДМ, КК (келісу бойынша), облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
8.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығын мерекелеу шеңберінде өткізілетін
іс-шараларға ақпараттық қолдау көрсетуді қамтамасыз ету
2020 жыл бойы
БАҚ-та іс-шараларды жария ету
АҚДМ,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
9.
Қазақстан Республикасы Конституцияның
25 жылдығын мерекелеуге арналған материалдарды жетекші отандық БАҚ-та орналастыру
2020 жыл бойы
БАҚ-та материалдар жариялау
АҚДМ,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
10.
Республикалық және өңірлік деңгейлердегі электрондық БАҚ-та одан әрі ротациялай отырып, 25 жыл ішінде адамның конституциялық құқықтарын дамытуға арналған деректі фильмдер сериясын әзірлеу
2020 жыл бойы
деректі фильмдер
АҚДМ, КК (келісу бойынша), ЖС (келісу бойынша), БП (келісу бойынша)
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
11.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
12.
Шетелдік жетекші БАҚ-та Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған тапсырыспен материалдарды орналастыру
2020 жыл бойы
БАҚ-та материалдар жариялау
СІМ
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет

3. Мероприятия научно-экспертного сопровождения
13.
Проведение конкурсов среди студентов юридических факультетов высших учебных заведений на лучшую работу, посвященную вопросам конституционного развития в Республике Казахстан
первое полугодие 2020 года
конкурс
МОН, КС (по согласованию)
-
не требуется
14.
Выпуск научной статьи, посвященной 25-летию Конституции Республики Казахстан
август 2020 года
статья
МЮ
-
не требуется
15.
Проведение на базе Института законодательства и правовой информации научно-практической конференции в онлайн-формате, посвященной 25-летию Конституции Республики Казахстан
август 2020 года
конференция
МЮ
-
не требуется
16.
Организация и проведение лекций и "открытых уроков", в том числе в онлайн-формате, посвященных 25-летию Конституции Республики Казахстан, в высших и средних общеобразовательных учебных заведениях и иных организациях с участием судей и членов Конституционного Совета и правоохранительных органов
в течение 2020 года
информация в МИОР
МОН, КС (по согласованию), ГП (по согласованию), ВС (по согласованию), МВД
-
не требуется
17.
Издание юбилейного экземпляра Конституции Республики Казахстан с иллюстрациями на казахском, русском и английском языках
первое полугодие 2020 года
издание книги
МКС, КС (по согласованию)
15 540 тыс.тенге по бюджетной программе
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" подпрограммы 108 "Приобретение, издание и распространение социально-важных видов литературы программы"
республиканский бюджет
18.
Издание книги о достижениях Республики Казахстан на пути утверждения принципов правового государства (мнения зарубежных партнеров)
август 2020 года
издание книги
МКС, МИД, КС (по согласованию)
2 160 тыс.тенге по бюджетной программе
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" подпрограммы 108 "Приобретение, издание и распространение социально-важных видов литературы программы"
республиканский бюджет
19.
Издание монографии, посвященной институту конституционного контроля в Республике Казахстан
первое полугодие 2020 года
издание книги
МКС, КС (по согласованию)
14 576,25 тыс.тенге по бюджетной программе
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" подпрограммы 108 "Приобретение, издание и распространение социально-важных видов литературы программы"
республиканский бюджет
20.
Издание энциклопедического справочника Конституции Республики Казахстан
первое полугодие 2020 года
издание справочника
МКС, КС (по согласованию)
12 041,25 тыс.тенге планируется предусмотреть по бюджетной программе
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
подпрограммы 108 "Приобретение, издание и распространение социально-важных видов литературы программы"
республиканский бюджет
21.
Издание книги "Роль Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в конституционном строительстве независимого Казахстана"
первое полугодие 2020 года
издание книги
МКС, КС (по согласованию)
2 160 тыс.тенге по бюджетной программе
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" подпрограммы 108 "Приобретение, издание и распространение социально-важных видов литературы программы"
республиканский бюджет
22.
Издание книги "Конституция как культурная ценность народа"
первое полугодие 2020 года
издание книги
МКС, КС (по согласованию)
2 160 тыс.тенге по бюджетной программе
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" подпрограммы 108 "Приобретение, издание и распространение социально-важных видов литературы программы"
республиканский бюджет
23.
Проведение круглых столов и семинаров, посвященных 25-летию Конституции Республики Казахстан, с участием правоведов, научного сообщества, студентов высших учебный заведений и колледжей
первое полугодие 2020 года
информация в МИОР
МОН, КС (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
24.

3. Ғылыми-сараптамалық сүйемелдеу іс-шаралары
13.
Жоғары оқу орындарының заң факультеттерінің студенттері арасында Қазақстан Республикасындағы конституциялық даму мәселелеріне арналған үздік жұмысқа конкурс өткізу
2020 жылғы
бірінші жартыжылдық
конкурс
БҒМ, КК (келісу бойынша)
-
талап етілмейді
14.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған ғылыми мақала шығару
2020 жылғы
тамыз
мақала
Әділетмині
-
талап етілмейді
15.
Заңнама және құқықтық ақпарат институтының базасында онлайн-форматта Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған ғылыми-практикалық конференция өткізу
2020 жылғы тамыз
конференция
Әділетмині
-
талап етілмейді
16.
Судьялардың, Конституциялық Кеңес мүшелерінің және құқық қорғау органдары өкілдерінің қатысуымен жоғары және жалпы орта білім беретін оқу орындарында және өзге де ұйымдарда дәрістер мен "ашық сабақтар", оның ішінде онлайн-форматта ұйымдастыру және өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, КК (келісу бойынша), БП (келісу бойынша), ЖС (келісу бойынша), ІІМ
-
талап етілмейді
17.
Қазақстан Республикасы Конституциясының мерейтойлық данасын қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде иллюстрациялап басып шығару
2020 жылғы
бірінші жартыжылдық
кітап шығару
МСМ,
КК (келісу бойынша)
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
108 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату" кіші бағдарламасы бойынша
15 540 мың теңге
республикалық бюджет
18.
Құқықтық мемлекет қағидаттарын бекіту жолындағы Қазақстан Республикасының жетістіктері туралы кітап шығару (шетелдік әріптестердің пікірлері)
2020 жылғы
тамыз
кітап шығару
МСМ, СІМ, КК (келісу бойынша)
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
108 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату" кіші бағдарламасы бойынша
2 160 мың теңге
республикалық бюджет
19.
Қазақстан Республикасындағы конституциялық бақылау институтына арналған монографияны басып шығару
2020 жылғы
бірінші жартыжылдық
кітап шығару
МСМ, КК (келісу бойынша)
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
108 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату" кіші бағдарламасы бойынша 14 576, 25
мың теңге
республикалық бюджет
20.
Қазақстан Республикасы Конституциясының энциклопедиялық анықтамалығын шығару
2020 жылғы
бірінші жартыжылдық
анықтамалық шығару
МСМ, КК (келісу бойынша)
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
108 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату" кіші бағдарламасы бойынша 12 041,25 мың теңге
республикалық бюджет
21.
"Тәуелсіз Қазақстанның конституциялық құрылысындағы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының рөлі" кітабын шығару
2020 жылғы
бірінші жартыжылдық
кітап шығару
МСМ, КК (келісу бойынша)
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
108 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату" кіші бағдарламасы бойынша
2 160 мың теңге
республикалық бюджет
22.
"Конституция – халықтың мәдени құндылығы ретінде" кітабын шығару
2020 жылғы
бірінші жартыжылдық
кітап шығару
МСМ, КК (келісу бойынша)
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
108 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату" кіші бағдарламасы бойынша
2 160 мың теңге
республикалық бюджет
23.
Құқықтанушылардың, ғылыми қоғамдастықтың, жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің қатысуымен Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған дөңгелек үстелдер мен семинарлар өткізу
2020 жылғы
бірінші жартыжылдық
АҚДМ-ге ақпарат
БҒМ, КК (келісу бойынша),
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
24.

Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
25.
Подготовка методического пособия на тему "Правовой минимум"
IV квартал 2020 года
методическое пособие
МИОР, Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру" (по согласованию)
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе
программа 001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития", подпрограммы 124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
4. Общественно-массовые мероприятия
26.
Организация праздничного концерта, посвященного 25-летию Конституции Республики Казахстан, в онлайн-формате
август 2020 года
концерт
МКС, КС (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
137 177 тыс. тенге по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" 105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"
республиканский бюджет
27.
Организация награждения государственными наградами и юбилейными медалями отечественных и зарубежных деятелей, внесших вклад в разработку проекта Конституции Республики Казахстан и реализацию конституционных ценностей
август 2020 года
награждение
АП (по согласованию), УДП (по согласованию), КС (по согласованию), МИД, МЮ
-
не требуется
28.
Проведение в городе Нур-Султане международной конференции в онлайн-формате на тему "Конституция XXI века – верховенство права, ценность человека и эффективность государства" с участием руководства страны, представителей авторитетных международных организаций, органов конституционной юстиции других стран и научной общественности
август 2020 года
информация в МИОР
КС (по согласованию), ГП (по согласованию), МИД, акимат города Нур-Султана
33765 тыс. тенге по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
республиканский бюджет
29.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
30.
Организация общенациональной акции – торжественной церемонии вручения удостоверений личности, паспортов гражданам Республики Казахстан, которым в День Конституции Республики Казахстан исполняется 16 лет
август 2020 года
акция
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
31.
Организация "Недели Основного Закона", посвященной Конституции Республики Казахстан
август 2020 года
круглые столы, вебинары, бесплатные юридические консультаци, благотворительные акции
КС (по согласованию), МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента,
НПП "Атамекен" (по согласованию)
-
не требуется
32.
Проведение дистанционного республиканского интернет-конкурса рисунков среди обучающихся общеобразовательных школ республики, посвященного 25-летию Конституции Республики Казахстан, с опубликованием на сайтах МОН РК и www.ziyatker
первое полугодие 2020 года
конкурс
МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
Организация и проведение мероприятий, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
25.
"Құқықтық минимум" тақырыбына әдістемелік құрал дайындау
2020 жылғы
IV тоқсан
әдістемелік құрал
АҚДМ, "Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты (келісу бойынша)
001
"Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" 124
"Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу" кіші бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
4. Қоғамдық-бұқаралық іс-шаралар
26.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған мерекелік концертті
онлайн-форматта ұйымдастыру
2020 жылғы тамыз
концерт
МСМ, КК (келісу бойынша),
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, әкімдіктері
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
105 "Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу" кіші бағдарламасы бойынша 137 177 мың теңге
республикалық бюджет
27.
Қазақстан Республикасы Конституциясының жобасын әзірлеуге және конституциялық құндылықтарды іске асыруға үлес қосқан отандық және шетелдік қайраткерлерді мемлекеттік наградалармен және мерекелік медальдар наградтауды ұйымдастыру
2020 жылғы тамыз
наградтау
ПӘ (келісу бойынша), ПІБ (келісу бойынша), КК (келісу бойынша), СІМ, Әділетмині
-
талап етілмейді
28.
Нұр-Сұлтан қаласында ел басшылығының, беделді халықаралық ұйымдар, басқа елдердің конституциялық әділет органдары мен ғылыми қауым өкілдерінің қатысуымен онлайн-форматта "XXI ғасырдың Конституциясы – құқықтың үстемдігі, адамның құндылығы және мемлекеттің тиімділігі" тақырыбында халықаралық конференция өткізу
2020 жылғы тамыз
АҚДМ-ға ақпарат
КК (келісу бойынша), БП (келісу бойынша),
СІМ, Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
006 "Өкілдік шығыстар" бюджеттік бағдарламасы бойынша
33 765 мың теңге
республикалық бюджет
29.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
30.
Қазақстан Республикасының Конституциясы күні 16 жасқа толатын азаматтарға жеке куәліктерді, паспорттарды салтанатты рәсімі тапсырудың жалпыұлттық акциясын ұйымдастыру
2020 жылғы тамыз
акция
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
31.
Қазақстан Республикасының Конституциясына арналған
"Ата Заң аптасын" ұйымдастыру
2020 жылғы тамыз
дөңгелек үстелдер, вебинарлар, тегін заң консультациялары, кездесулер, қайырымдылық акциялары
КК (келісу бойынша), АҚДМ,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП
-
талап етілмейді
32.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
25 жылдығына арналған республиканың жалпы білім беру мектептері оқушылары арасында сурет салудан қашықтықтан республикалық интернет-конкурс өткізу және оны ҚР ҒБМ-нің www.ziyatker сайтында жариялау
2020 жылғы бірінші жартыжылдық
конкурс
БҒМ,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
кестенің жалғасы
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу

1. Организационно-методические мероприятия
33.
Разработка и утверждение региональных планов мероприятий по празднованию 25-летия Ассамблеи народа Казахстана
декабрь 2019 года
планы мероприятий
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
34.
Разработка и утверждение эскиза юбилейной эмблемы (логотипа) 25-летия Ассамблеи народа Казахстана
IV квартал 2019 года
эскиз юбилейной эмблемы
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИОР
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
35.
Разработка и изготовление юбилейных медалей к 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
I квартал 2020 года
юбилейные медали
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
15 000 тыс.тенге по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
36.
Выпуск памятного нагрудного знака "25 лет Ассамблее народа Казахстана"
I квартал 2020 года
нагрудный знак
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
15 000 тыс.тенге по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
37.
Обеспечение разработки эскизов и производство визуальной продукции, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
I квартал 2020 года
эскизы средств визуальной продукции
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
15 000 тыс.тенге по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
38.
Изготовление юбилейной марки к 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
I квартал 2020 года
юбилейные марки
МЦРИАП, АО "Казпочта" (по согласованию), РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
за счет собственных средств АО "Казпочта"
за счет внебюджетных средств
39.
Выпуск юбилейных монет, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
I квартал 2020 года
юбилейные монеты
НБ (по согласованию)
за счет собственных средств Национального Банка
за счет внебюджетных средств
40.
Обеспечение выпуска серии книг авторов – представителей казахстанских этносов
в течение 2020 года
выпуск книг
МКС, МОН
69 300 тыс.тенге по бюджетной программе
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" подпрограммы 108 "Приобретение, издание и распространение социально-важных видов литературы"
республиканский бюджет
41

1. Ұйымдық-әдістемелік іс-шаралар
33.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын мерекелеу жөніндегі өңірлік
іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және бекіту
2019 жылғы
желтоқсан
іс-шаралар жоспарлары
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, әкімдіктері
-
талап етілмейді
34.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығы мерейтойлық эмблемасының (логотипінің) нобайын әзірлеу және бекіту
2019 жылғы
IV тоқсан
мерейтойлық эмблеманың нобайы
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
35.
Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған мерейтойлық медальдар әзірлеу және шығару
2020 жылғы
I тоқсан
мерейтойлық медальдар
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 15 000 мың теңге
республикалық бюджет
36.
"Қазақстан халқы Ассамблеясына 25 жыл" естелік төсбелгісін шығару
2020 жылғы
I тоқсан
төсбелгі
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 15 000 мың теңге
республикалық бюджет
37.
Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған көрнекі өнімдерің нобайларын әзірлеуді және шығаруды қамтамасыз ету
2020 жылғы
I тоқсан
көрнекі өнім құралдарының нобайлары
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 15 000 мың теңге
республикалық бюджет
38.
Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған мерейтойлық марка жасау
2020 жылғы
I тоқсан
мерейтойлық марка
ЦДИАӨМ, "Қазпошта" АҚ (келісу бойынша),
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
"Қазпошта" АҚ меншікті қаражаты есебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
39.
Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған мерейтойлық монеталар шығару
2020 жылғы
I тоқсан
мерейтойлық монеталар
ҰБ (келісу бойынша)
Ұлттық Банктің меншікті қаражаты есебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
40.
Қазақстандық этнос өкілдері – авторларының кітаптар сериясын шығаруды қамтамасыз ету
2020 жыл
бойы
кітаптар шығару
МСМ, БҒМ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
108 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату" кіші бағдарламасы бойынша
69 300 мың теңге
республикалық бюджет
41.

Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
42.
Проведение расширенного заседания ассоциации кафедр Ассамблеи народа Казахстана, посвященного 25-летию Ассамблеи народа Казахстана, в онлайн-формате
второе полугодие 2020 года
протокол заседания
МОН, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
-
не требуется
43.
Проведение круглых столов, конференций, семинаров, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана, в том числе в онлайн-формате
в течение 2020 года
информация в МИОР
МОН, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
44.
Обеспечение производства сувенирной продукции, посвященной 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
сувенирная продукция
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
8 000 тыс.тенге по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
2. Информационно-разъяснительные мероприятия
45.
Разработка медиа-плана по освещению празднования 25-летия Ассамблеи народа Казахстана
декабрь 2019 года
медиа-план
МИОР, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
-
не требуется
46.
Обеспечение информационной поддержкой мероприятий, проводимых в рамках празднования 25-летия Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
освещение мероприятий в СМИ
МИОР,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, гг. Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
47.
Обеспечение информационной поддержкой мероприятий этнокультурных объединений, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
освещение мероприятий в СМИ
МИОР, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, uородов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
48.
Организация освещения 25-летия Ассамблеи народа Казахстана на мультимедийном портале Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
публикации материалов на сайте АНК
МИОР, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
-
не требуется
49.
Издание книги, посвященной 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
информация в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
7 000 тыс.тенге по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
50.
Подготовка статьи "Қазақстан – достық мекені" и обеспечение ее публикации в республиканских и региональных средствах массовой информации
август 2020 года
Публикация статьи
МИОР,
Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру" (по согласованию)
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития", подпрограммы 124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
республиканский бюджет
51.
Выпуск роликов о развитии института Ассамблеи народа Казахстана
второе полугодие 2020 года
видеоролики
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИОР

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
42.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының кафедралары қауымдастығының кеңейтілген отырысын онлайн-форматта өткізу
2020 жылғы
II жартыжылдық
отырыс хаттамасы
БҒМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
-
талап етілмейді
43.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған дөңгелек үстелдерді, конференцияларды, семинарларды оның ішінде онлайн-форматта өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
44.
Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған кәдесый өнімін өндіруді қамтамасыз ету
2020 жыл бойы
кәдесый өнімі
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 8 000 мың теңге
республикалық бюджет
2. Ақпараттық-түсіндіру іс-шаралары
45.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын мерекелеуді жария ету жөніндегі медиа-жоспар әзірлеу
2019 жылғы желтоқсан
медиа-жоспар
АҚДМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
-
талап етілмейді
46.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын мерекелеу шеңберінде өткізілетін іс-шараларды ақпараттық қолдаумен қамтамасыз ету
2020 жыл бойы
БАҚ-та іс-шараларды жария ету
АҚДМ,
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
47.
Этномәдени бірлестіктердің Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған
іс-шараларын ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету
2020 жыл бойы
БАҚ-та іс-шараларды жария ету
АҚДМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
48.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын Қазақстан халқы Ассамблеясы мультимедиялық порталында көрсетуді ұйымдастыру
2020 жыл бойы
материалдарды ҚХА сайтында жариялау
АҚДМ, Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
-
талап етілмейді
49.
Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған кітапты басып шығару
2020 жыл бойы
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 7 000 мың теңге
республикалық бюджет
50.
"Қазақстан – достық мекені" мақаласын дайындау және оның республикалық және өңірлік бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз ету
2020 жылғы тамыз
мақала
АҚДМ,
"Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты (келісу бойынша)
001
"Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу" кіші бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
51.
Қазақстан халқы Ассамблеясы институтының дамуы туралы роликтер шығару
2020 жылғы екінші жартыжылдық
бейнероликтер
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ

15 000 тыс. тенге по бюджетной программе 001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
республиканский бюджет
52.
Выпуск цикла документальных фильмов о Первом Президенте Республики Казахстан – Елбасы, Председателе Ассамблеи народа Казахстана Н.А. Назарбаеве
в течение 2020 года
цикл документальных фильмов
МИОР, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в рамках средств, предусмотренных по бюджетной программе
003 "Проведение государственной информационной политики"
республиканский бюджет
53.
Обеспечение выпуска информационно-справочных материалов (брошюр, буклетов и др.) на казахском, русском и английском языках, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
выпуск материалов
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в пределах выделенных средств по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
3. Мероприятия научно-экспертного сопровождения
54.
Проведение в онлайн-формате расширенного заседания научно-экспертного совета Ассамблеи народа Казахстана, посвященного 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
информация в МИОР
ТОО "Институт этнополитических исследований" (по согласованию), РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в пределах выделенных средств по бюджетной программе 001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
республиканский бюджет
55.
Обеспечение научно-экспертного сопровождения 25-летия Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
информация в МИОР
МОН, МКС, МИОР, АГУ (по согласованию)
-
не требуется
56.
Проведение научных исследований по проблемам межэтнических отношений, общественного согласия и общенационального единства
в течение 2020 года
научные исследования
МОН
в рамках предусмотренных средств по бюджетной программе
217 "Развитие науки", подпрограммы 102 "Грантовое финансирование научных исследований"
республиканский бюджет
57.
Обеспечение актуализации и информационной поддержки "Интерактивной научной исторической карты "Народ Казахстана"
в течение 2020 года
информация в МИОР
МОН
20 000 тыс.тенге по бюджетной программе
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки", подпрограмме 103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
республиканский бюджет

001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша 15 000 мың теңге
республикалық бюджет
52.
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы, Қазақстан халқы Ассамблеясының төрағасы Н.Ә. Назарбаев туралы деректі фильмдер циклін шығару
2020 жыл бойы
деректі фильмдер циклі
АҚДМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты өткізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
53.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған ақпараттық-анықтамалық материалдарды (брошюралар, буклеттер және т.б.) қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде шығаруды қамтамасыз ету
2020 жыл бойы
материалдар шығару
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
3. Ғылыми-сараптамалық сүйемелдеу іс-шаралары
54.
Қазақстан халқы Ассамблеясы ғылыми-сараптамалық кеңесінің Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған кеңейтілген отырысын онлайн-форматта өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС (келісу бойынша), "Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
55.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығын ғылыми-сараптамалық сүйемелдеуді қамтамасыз ету
2020 жыл бойы
АҚДМ-ге ақпарат
БҒМ, МСМ, АҚДМ, МБА (келісу бойынша)
-
талап етілмейді
56.
Этносаралық қатынастар, қоғамдық келісім және жалпыұлттық бірлік мәселелері бойынша ғылыми зерттеулер жүргізу
2020 жыл бойы
ғылыми зерттеулер
БҒМ
217 "Ғылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы, 102 "Ғылыми зерттеулерді гранттық қаржыландыру" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шеңберінде
республикалық бюджет
57.
"Қазақстан халқы" интерактивті ғылыми тарихи картаны" жаңартуды және ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету
2020 жыл бойы
АҚДМ-ге ақпарат
БҒМ
001
"Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтік, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету" кіші бюджеттік бағдарламасы бойынша
20 000 мың теңге
республикалық бюджет

4. Международные мероприятия
58.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
59.
Проведение за рубежом серии "круглых столов", научно-практических конференций в онлайн-формате, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана, с участием депутатов Парламента Республики Казахстан, членов Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
информация в МИОР
МИД, Парламент Республики Казахстан (по согласованию)
-
не требуется
60.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
5. Общественно-массовые мероприятия
61.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
62.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
63.
Реализация проекта "Народная экспедиция "Дорогой Первого Президента"
в течение 2020 года
информация в МИОР
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИД, МИОР, МОН, МКС, акиматы городов Нур-Султана, Алматы, Шымкент и областей
21 000 тыс.тенге по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
64.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
65.
Организация экспозиций и выставок в музеях, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана, в онлайн-формате
в течение 2020 года
информация в МИОР
МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
-
не требуется
66.
Организация восхождения на горную вершину Мало-Алматинского ущелья, посвященного 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
июль 2020 года
информация в МИОР
акиматы г. Алматы, Алматинской области, МВД,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
67.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.05.2021 № 341.
68.
Проведение фотовыставок, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана и роли Елбасы в обеспечении мира и согласия
в течение 2020 года
фотовыставки
Акиматы гг.Нур-Султана, Алматы, Шымкента и областей
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
69.
Проведение выставки "Елбасы. Бірлік. Келісім", посвященной 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
ІІ-ІІІ квартал 2020 года
выставка
РГУ "Қоғамдық келісім", акиматы гг. Нур-Султана, Алматы, Шымкента и областей
7 500 тыс.тенге по бюджетной программе
009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
70.
Проведение областных фестивалей с участием этнокультурных объединений, посвященных 25-летию Ассамблеи народа Казахстана
в течение 2020 года
информация в МИОР
Акиматы гг. Нур-Султана, Алматы, Шымкента и областей
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
71.
Организация в областных театрах постановок, посвященных единству казахстанского народа, ценностям мира и согласия
в течение 2020 года
информация в МИОР
Акиматы гг. Нур-Султана, Алматы, Шымкента и областей
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
АО
-
акционерное общество
МИОР
-
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МСХ
-
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ
-
Министерство юстиции Республики Казахстан
СМИ
-
средства массовой информации
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
ГП
-
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ООН
-
Организация Объединенных Наций
ОБСЕ
-
Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе
ВС
-
Верховный Суд Республики Казахстан
КС
-
Конституционный Совет Республики Казахстан
САНК
-
Секретариат Ассамблеи народа Казахстана
МКС
-
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АГУ
-
Академия государственной службы при Президенте Республики Казахстан
АП
-
Администрация Президента Республики Казахстан
УДП
-
Управление Делами Президента Республики Казахстан
МИД
-
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
НБ
-
Национальный Банк Республики Казахстан
МЦРАП
-
Министерство цифрового развития, инновации и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР
-
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
РГУ "Қоғамдық келісім"
-
республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
ТОО "Институт прикладных этнополитических исследований"
товарищество с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований"

4. Халықаралық іс-шаралар
58.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
59.
Шетелде Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының, Қазақстан халқы Ассамблеясы мүшелерінің қатысуымен онлайн-форматта Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған дөңгелек үстелдер сериясын, ғылыми-практикалық конференциялар өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
СІМ, Қазақстан Республикасының Парламенті (келісу бойынша)
-
талап етілмейді
60.
Этникалық топтардың әлеуметтік-экономикалық жағдайы және Қазақстан халқының әлеуметтік көңіл-күйі туралы шолу баяндама дайындау
2020 жыл бойы
әлеуметтік зерттеулер
АҚДМ, ҰЭМ
002 "Қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты іске асыру" бюджеттік бағдарламасы
100 "Этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру" кіші бағдарламасы бойынша
50 000 мың теңге
республикалық бюджет
5. Қоғамдық-бұқаралық іс-шаралар
61.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
62.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
63.
"Тұңғыш Президенттің жолымен" халықтық экспедиция" жобасын іске асыру
2020 жыл бойы
АҚДМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), СІМ, АҚДМ, БҒМ, МСМ,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 21 000 мың теңге
республикалық бюджет
64.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
65.
Музейлерде Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған экспозициялар мен көрмелерді онлайн-форматта ұйымдастыру
2020 жыл бойы
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
-
талап етілмейді
66.
Қазақстан халқы Ассамблеясы 25 жылдығына арналған Кіші Алматы шатқалындағы тау шыңына көтерілуді ұйымдастыру
2020 жылғы
шілде
АҚДМ-ге ақпарат
Алматы қаласының, Алматы облысының әкімдіктері, ІІМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджеттер
67.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2021 № 341 қаулысымен.
68.
Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына және Елбасының бейбітшілік пен келісімді қамтамасыз етудегі рөліне арналған фотокөрмелер өткізу
2020 жыл бойы
фотокөрмелер
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджеттер
69.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған "Елбасы. Бірлік. Келісім" көрмесін өткізу
2020 жылғы
ІІ-ІІІ тоқсан
көрме
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 7 500 мың теңге
республикалық бюджет
70.
Қазақстан халқы Ассамблеясының
25 жылдығына арналған этномәдени бірлестіктердің қатысуымен облыстық фестивальдар өткізу
2020 жыл бойы
АҚДМ-ге ақпарат
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының
әкімдіктері
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджеттер
71.
Облыстық театрларда Қазақстан халқының бірлігіне, бейбітшілік пен келісім құндылықтарына арналған қойылымдар ұйымдастыру
2020 жыл бойы
АҚДМ-ге ақпарат
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының
әкімдіктері
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджеттер
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ
акционерлік қоғам
АҚДМ
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
АШМ
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
БАҚ
бұқаралық ақпарат құралдары
БҒМ
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
БП
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
БҰҰ
Біріккен Ұлттар Ұйымы
ЕҚЫҰ
Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы
ЖС
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
КК
Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі
ҚХАХ
Қазақстан халқы Ассамблеясының Хатшылығы
МСМ
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
МБА
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
ПӘ
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
ПІБ
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
СІМ
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ҰБ
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ЦДИАӨМ
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
"Қоғамдық келісім" РММ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі