О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 590 "Об утверждении Комплексного плана по компактной застройке города Астаны с обеспечением инженерно-транспортной инфраструктуры на 2019 – 2023 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1052
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 590 "Об утверждении Комплексного плана по компактной застройке города Астаны с обеспечением инженерно-транспортной инфраструктуры на 2019 – 2023 годы" следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Комплексного плана по компактной застройке города Нур-Султана с обеспечением инженерно-транспортной инфраструктуры на 2019 – 2023 годы";
пункты 1, 2, 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Комплексный план по компактной застройке города Нур-Султана с обеспечением инженерно-транспортной инфраструктуры на 2019 – 2023 годы (далее – Комплексный план).
2. Акиму города Нур-Султана в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить координацию выполнения Комплексного плана.
3. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан обеспечить реализацию и представление акиму города Нур-Султана один раз в полугодие не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, информации о выполнении мероприятий, предусмотренных Комплексным планом.
4. Акиму города Нур-Султана обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан один раз в полугодие не позднее 25-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, сводной информации о выполнении мероприятий, предусмотренных Комплексным планом.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Скляра Р.В.";
в Комплексном плане по компактной застройке города Астаны с обеспечением инженерно-транспортной инфраструктуры на 2019 – 2023 годы, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Комплексного плана по компактной застройке города Нур-Султана с обеспечением инженерно-транспортной инфраструктуры на 2019 – 2023 годы";
по всему тексту:
слова "Астана", "Астаны", "Астаной", "Астане" заменить словами "Нур-Султан", "Нур-Султана", "Нур-Султаном", "Нур-Султане";
после раздела "Цели и стратегические задачи" дополнить разделом следующего содержания:
"Развитие жилых массивов города Нур-Султана
Развитие жилых массивов города Нур-Султана будет осуществляться согласно приложению к настоящему Комплексному плану.";
в разделе "Комплексный план по компактной застройке города Астаны с обеспечением инженерно-транспортной инфраструктуры на 2019 – 2023 годы":

"Инженерлік-көлік инфрақұрылымын қамтамасыз ете отырып, Астана қаласының жинақы құрылысы жөніндегі 2019 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 590 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1052 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Инженерлік-көлік инфрақұрылымын қамтамасыз ете отырып, Астана қаласының жинақы құрылысы жөніндегі 2019 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 590 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Инженерлік-көлік инфрақұрылымын қамтамасыз ете отырып, Нұр-Сұлтан қаласының жинақы құрылысы жөніндегі 2019 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы";
1, 2, 3, 4 және 5-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Инженерлік-көлік инфрақұрылымын қамтамасыз ете отырып, Нұр-Сұлтан қаласының жинақы құрылысы жөніндегі 2019 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспар (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Нұр-Сұлтан қаласының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Кешенді жоспардың орындалуын үйлестіруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары Кешенді жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыруды және олардың орындалуы туралы ақпаратты Нұр-Сұлтан қаласының әкіміне жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Нұр-Сұлтан қаласының әкімі жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-нен кешіктірмей Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Р. В. Склярға жүктелсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Инженерлік-көлік инфрақұрылымын қамтамасыз ете отырып, Астана қаласының жинақы құрылысы жөніндегі 2019 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Инженерлік-көлік инфрақұрылымын қамтамасыз ете отырып, Нұр-Сұлтан қаласының жинақы құрылысы жөніндегі 2019 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы";
бүкіл мәтін бойынша:
"Астана" деген сөз "Нұр-Сұлтан" деген сөзбен ауыстырылсын";
"Мақсаттар мен стратегиялық міндеттер" деген бөлімнен кейін мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Нұр-Сұлтан қаласының тұрғын алаптарын дамыту
Нұр-Сұлтан қаласының тұрғын алаптарын дамыту осы Кешенді жоспарға қосымшаға сәйкес жүзеге асырылатын болады.";
"Инженерлік-көлік инфрақұрылымын қамтамасыз ете отырып, Астана қаласының жинақы құрылысы жөніндегі 2019 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспар" деген бөлімде:

в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 17, аббревиатуру "МИР" заменить аббревиатурой "МИИР";
в строке, порядковый номер 7, аббревиатуру "МСХ" заменить аббревиатурой "МЭГПР";
в примечании: в расшифровке аббревиатур:
строки: "МИР − Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан",
"МСХ − Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"МИИР − Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
"МЭГПР − Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
дополнить разделом "Развитие жилых массивов города Нур-Султана" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2019 года № 1052
Приложение к
Комплексному плану по
компактной застройке города
Нур-Султана с обеспечением
инженерно-транспортной

реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 17-жолдарда "ИДМ" деген аббревиатура "ИИДМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын";
реттік нөмірі 7-жолда "АШМ" деген аббревиатура "ЭГТРМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"ИДМ − Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі",
"АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі";
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес "Нұр-Сұлтан қаласының тұрғын алаптарын дамыту" деген бөліммен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1052 қаулысына
қосымша
Инженерлік-көлік
инфрақұрылымын қамтамасыз
ете отырып, Нұр-Сұлтан
қаласының жинақы құрылысы