О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 187 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 374
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2020 года № 126 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 287 "О дальнейших мерах по стабилизации экономики" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

"2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 187 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 374 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына және "Экономиканы тұрақтандыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2020 жылғы 16 наурыздағы № 287 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 126 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкіметіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 187 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 год" следующие изменения и дополнение:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Выделить из средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2020 год на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы, сумму в размере 295 454 825 тысяч тенге для перечисления:

1. "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 187 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыру үшін 2020 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражаттан 295 454 825 мың теңге мөлшеріндегі сома:

1) целевых трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в сумме 282 323 682 тысяч тенге Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для финансирования следующих мероприятий на:
ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов – 191 536 948 тысяч тенге;

1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтамасыз етуге берілетін 282 323 682 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттерді мынадай іс-шараларды қаржыландыруға аудару үшін бөлінсін:
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға – 191 536 948 мың теңге;

строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 90 786 734 тысячи тенге;
2) Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан 8 166 000 тысяч тенге на строительство и (или) реконструкцию объектов водного хозяйства;
3) Министерству обороны Республики Казахстан 4 965 143 тысячи тенге на ремонт объектов обороны.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға – 90 786 734 мың теңге;
2) Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігіне су шаруашылығы нысандарын салу және (немесе) реконструкциялауға аудару үшін 8 166 000 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне қорғаныс нысандарын жөндеуге 4 965 143 мың теңге бөлінсін.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в срок до 1 сентября 2020 года на основании решения Межведомственной комиссии по вопросам занятости населения при Правительстве Республики Казахстан разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект решения о распределении средств на реализацию Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы в сумме 4 545 175 тысяч тенге.";
приложение 55 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 57 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего

"5. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 2020 жылғы 1 қыркүйекке дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссиясының шешімі негізінде Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасын іске асыруға берілген 4 545 175 мың теңге сомасындағы қаражатты бөлу туралы шешімнің жобасын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.";
көрсетілген қаулыға 55-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 57-қосымшада:
мына:
"
Барлығы

1. Разработка нового национального бренда Казахстана (страновое лого, брендбук, стандарты единой цветовой палитры, оригинального шрифта и т.д.), который будет направлен на наполнение имиджа Казахстана позитивным содержанием, а также на повышение узнаваемости страны зарубежом. Новый визуальный образ будет отражать основные черты казахской философии – фундаментальные национальные и общечеловеческие ценности, которые помогают сохранить историческую преемственность поколений.
2. Разработка Стратегии продвижения и популяризации национального бренда по всем основным каналам коммуникаций, которая будет способствовать усилению национальной идентичности, объединению казахстанцев вокруг идеи сохранения культурного кода нации, повышению гордости и ответственности граждан, росту конкурентоспособности казахстанских товаров, продвижению внешних экономических и политических интересов Казахстана
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
480 190
".
2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения и дополнение в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 июня 2020 года № 374
Приложение 55
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 апреля 2020 года № 187
Распределение сумм резерва Правительства Республики Казахстан
Администратор
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Программа
Подпрограмма

1. Қазақстанның имиджін оң мазмұнмен толықтыруға, сондай-ақ елдің шетелде танымалдығын арттыруға бағытталған Қазақстанның жаңа ұлттық брендін (елдік лого, брендбук, бірыңғай түстік палитраның стандарттары, түпнұсқа қаріп және т. б.) әзірлеу. Жаңа визуалды бейне қазақ философиясының негізгі белгілері – ұрпақтардың тарихи сабақтастығын сақтауға көмектесетін іргелі ұлттық және жалпыадамзаттық құндылықтарды бейнелейтін болады.
2. Ұлттық бірегейлікті күшейтуге, қазақстандықтардың ұлттың мәдени кодын сақтау идеясының төңірегінде бірігуіне, азаматтардың мақтанышы мен жауапкершілігін арттыруға, қазақстандық тауарлардың бәсекеге қабілеттілігінің өсуіне, Қазақстанның сыртқы экономикалық және саяси мүдделерін ілгерілетуге ықпал ететін коммуникацияның барлық негізгі арналары бойынша Ұлттық брендті ілгерілету және танымал ету стратегиясын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
480 190
".
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен бірлесіп, тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізсін.
3. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
ремьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 19 маусымдағы
№ 374 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 9 сәуірдегі
№ 187 қаулысына
55-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің резерв сомаларын бөлу
Әкімші
Атауы
Сомасы, мың теңге
Бағдарлама
Кіші бағдарлама

217
Министерство финансов Республики Казахстан
266 632 639
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
266 632 639
100
Чрезвычайный резерв Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории Республики Казахстан и других государств
23 500 000
101
Резерв Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
242 182 639
102
Резерв Правительства Республики Казахстан на исполнение обязательств по решениям судов
600 000
103
Резерв Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
350 000

217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
266 632 639
010
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервi
266 632 639
100
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві
23 500 000
101
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шұғыл шығындарға арналған резервi
242 182 639
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған резерві
600 000
103
Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резерві
350 000