О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2019 года № 419 "О проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2020 года № 587.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2019 года № 419 "О проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2020 году" (САПП Республики Казахстан, 2019 г., № 21, ст. 197) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Провести национальную перепись населения Республики Казахстан в период с 1 по 30 октября 2021 года.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году (далее - План).";
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) создать специальную комиссию для решения организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году, возложив на нее координацию деятельности центральных и местных исполнительных органов.";
План мероприятий по проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 сентября 2020 года № 587
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 июня 2019 года № 419
План мероприятий по проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
№ п/п
Мероприятие
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
Объем финансирования (тыс. тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1.
Создание специальной комиссии для решения организационных и инструктивных вопросов, связанных с подготовкой и проведением национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
приказ
МНЭ
I - II кварталы 2021 года
-
не требуется
2.
Создание региональных комиссий по содействию в проведении национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
распоряжение акимов
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
I - II кварталы 2021 года
-
не требуется
3.
Внесение изменений в переписные листы, методологический инструментарий по проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году, а также в совместные акты о взаимодействии с государственными органами
приказ
МНЭ, МО, МФ, МВД, КНБ (по согласованию), МИД, МЗ, МОН, МТСЗН, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
I - II кварталы 2021 года
-
не требуется
4.
Проведение мероприятий по уточнению перечня и границ административно-территориальных единиц, упорядочение названия улиц, нумерации кварталов, домов и квартир, проведение работ с КСК, ЖСК, управляющими компаниями по уточнению количества проживающего населения
информация в МНЭ
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
III - IV кварталы 2019 года
в пределах выделенных средств
местный бюджет
5.
Приобретение оборудования, оргтехники, портативно-вычислительных устройств (планшетов), программных продуктов, доработка модулей программного обеспечения (е - Статистика) и прочее
акт выполненных работ
МНЭ, МФ, МЦРИАП
III - IV кварталы 2019 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
6.
Изготовление, утверждение и представление в МНЭ картографических материалов (карты и схематические планы населенных пунктов)
утвержденные картографические материалы
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы, МСХ
I - II кварталы 2020 года
в пределах выделенных средств
местный бюджет
7.
Тиражирование картографических материалов (карты и схематические планы населенных пунктов)
картографические материалы
МНЭ
I - II кварталы 2020 года II - III кварталы 2021 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
8.
Проведение массово-разъяснительной работы среди населения о целях и порядке проведения национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
ролики, баннеры, реклама и другое
МНЭ, МИОР, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
II квартал 2020 года II - IV кварталы 2021 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский и (или) местный бюджеты
9.
Подбор и обучение переписного персонала
приказ
территориальные органы КС МНЭ
II квартал 2020 года II - IV кварталы 2021 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
10.
Обеспечение помещениями переписного персонала
информация в МНЭ
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
II квартал 2020 года II - IV кварталы 2021 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский и (или) местный бюджеты
11.
Составление списков жилищ, зданий и нежилых помещений в населенных пунктах
информация в МНЭ
территориальные органы КС МНЭ, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
II квартал 2020 года II - III кварталы 2021 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
12.
Тиражирование переписного инструментария (справки, пояснения, удостоверения переписного персонала и другое)
акт выполненных работ
МНЭ
I - II кварталы 2020 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
13.
Разработка и утверждение календарного плана по проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
приказ
МНЭ
IV квартал 2020 года
-
не требуется
14.
Разработка, утверждение и согласование организационных планов по проведению национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году
приказ
МНЭ
III квартал 2021 года
-
не требуется
15.
Проведение национальной переписи населения Республики Казахстан в 2021 году, в том числе переписи военнослужащих (включая членов их семей) и гражданского населения, проживающих на территориях воинских частей и закрытых административно-территориальных единиц; лиц, отбывающих наказание в виде лишения свободы и содержащихся в следственных изоляторах; лиц, находящихся на лечении в иных институциональных единицах; граждан Республики Казахстан, находящихся за пределами страны в связи со служебной командировкой или выполнением служебных обязанностей, обучающихся и находящихся по иным причинам (включая членов их семей); лиц, проживающих и (или) находящихся в учреждениях социальной адаптации или обеспечения
формирование базы данных национальной переписи населения Республики Казахстан 2021 года
МНЭ, МО, МФ, МВД, КНБ (по согласованию), МИД, МЗ, МОН, МТСЗН, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы

"2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 19 маусымдағы № 419 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қыркүйектегі № 587 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2020 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 19 маусымдағы № 419 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., № 21, 197-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу туралы";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2021 жылғы 1 – 30 қазан аралығындағы кезеңде Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағы өткізілсін.
2. Қоса беріліп отырған 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.";
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын дайындау мен өткізуге байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу үшін арнайы комиссия құрып, оған орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіруді жүктесін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 587 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 19 маусымдағы
№ 419 қаулысымен
бекітілген
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с№
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көлемі (мың теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1.
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын дайындау мен өткізуге байланысты ұйымдастырушылық және нұсқаушылық мәселелерді шешу үшін арнайы комиссия құру
бұйрық
ҰЭМ
2021 жылғы I – II тоқсандар
-
талап етілмейді
2.
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізуге жәрдемдесу жөнінде өңірлік комиссиялар құру
әкімдердің өкімдері
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері
2021 жылғы I – II тоқсандар
-
талап етілмейді
3.
Санақ парақтарына, 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу бойынша әдіснамалық құралдарға, сондай-ақ мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл туралы бірлескен актілерге өзгерістер енгізу
бұйрықтар
ҰЭМ, Қорғанысмині, Қаржымині, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша), СІМ, ДСМ, БҒМ, Еңбекмині, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері
2021 жылғы I – II тоқсандар
-
талап етілмейді
4.
Әкімшілік-аумақтық бірліктердің тізбесін және шекараларын нақтылау, көше атауларын, квартал, үй және пәтер нөмірлерін ретке келтіру бойынша іс-шаралар өткізу, ПИК, ТҚК, басқарушы компаниялармен тұратын халық санын нақтылау бойынша жұмыстарды жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері
2019 жылғы ІІІ – IV тоқсандар
бөлінген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
5.
Жабдықтарды, ұйымдастыру техникасын, портативтік-есептеу құрылғыларын (планшеттер), бағдарламалық өнімдерді сатып алу, бағдарламалық қамтамасыз ету (е-Статистика) модульдерін пысықтау және басқалары
орындалған жұмыстар актісі
ҰЭМ, Қаржымині, ЦДҚАӨМ
2019 жылғы ІІІ – IV тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
6.
Картографиялық материалдарды (елді мекендердің карталарын және схемалық жоспарларын) дайындау, бекіту және ҰЭМ-ге ұсыну
бекітілген картографиялық материалдар
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері, АШМ
2020 жылғы І – ІІ тоқсандар
бөлінген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
7.
Картографиялық материалдарды (елді мекендердің карталарын және схемалық жоспарларын) тираждау
картографиялық материалдар
ҰЭМ
2020 жылғы І – ІІ тоқсандар 2021 жылғы II – III тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
8.
Халық арасында 2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу мақсаттары мен тәртібі туралы жаппай түсіндіру жұмыстарын жүргізу
роликтер, баннерлер, жарнама және басқалар
ҰЭМ, АҚДМ, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері
2020 жылғы ІІ тоқсан 2021 жылғы ІІ – IV тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық және (немесе) жергілікті бюджеттер
9.
Санақ персоналын іріктеу және оқыту
бұйрық
ҰЭМ СК аумақтық органдары
2020 жылғы ІІ тоқсан 2021 жылғы ІІ – IV тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
10.
Санақ персоналын үй-жайлармен қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері
2020 жылғы ІІ тоқсан 2021 жылғы ІІ – IV тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық және (немесе) жергілікті бюджеттер
11.
Елді мекендердегі тұрғын үйлердің, ғимараттар мен тұрғын емес үй-жайлардың тізімін жасау
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰЭМ СК аумақтық органдары, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері
2020 жылғы ІІ тоқсан 2021 жылғы ІІ – III тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
12.
Санақ құралдарын (анықтамаларды, түсіндірмелерді, санақ персоналының куәліктерін және басқаларды) тираждау
орындалған жұмыстар актісі
ҰЭМ
2020 жылғы I – II тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
13.
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу бойынша күнтізбелік жоспарды әзірлеу және бекіту
бұйрық
ҰЭМ
2020 жылғы IV тоқсан
-
талап етілмейді
14.
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық халық санағын өткізу бойынша ұйымдастыру жоспарларын әзірлеу, бекіту және келісу
бұйрықтар
ҰЭМ
2021 жылғы III тоқсан
-
талап етілмейді
15.
2021 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізу, оның ішінде әскери бөлімдер аумақтарында және жабық әкімшілік-аумақтық бірліктерде тұратын әскери қызметшілер (олардың отбасы мүшелерін қоса алғанда) мен азаматтық халық; бас бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеп жатқан және тергеу изоляторларында отырған адамдар; өзге де институционалдық бірліктерде емдеуде жүрген адамдар; қызметтік іссапармен немесе қызметтік міндеттерін орындауға байланысты елден тыс жерлерде, оқуда және өзге де себептермен жүрген Қазақстан Республикасының азаматтары (олардың отбасы мүшелерін қоса алғанда); әлеуметтік бейімделу немесе қамсыздандыру мекемелерінде тұратын және (немесе) орналасқан адамдар санағын жүргізу
2021 жылғы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағы деректер базасын қалыптастыру
ҰЭМ, Қорғанысмині, Қаржымині, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша), СІМ, ДСМ, БҒМ, Еңбекмині, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері

с 1 по 30 октября 2021 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
16.
Обработка баз данных национальной переписи населения Республики Казахстан 2021 года
база данных национальной переписи населения Республики Казахстан 2021 года
МНЭ
IV квартал 2021 года, 2022 год
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
17.
Публикация предварительных итогов национальной переписи населения Республики Казахстан 2021 года
статистические сборники на бумажных и электронных носителях
МНЭ
II - IV кварталы 2022 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
18.
Публикация итогов национальной переписи населения Республики Казахстан 2021 года
статистические сборники на бумажных и электронных носителях
МНЭ
I - IV кварталы 2023 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 081 "Обеспечение представления статистической информации"
республиканский бюджет
Расшифровка аббревиатур:
МИОР
-
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан;
МСХ
-
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МТСЗН
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МЗ
-
Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан;
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан;
МО
-
Министерство обороны Республики Казахстан;
МИД
-
Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
КНБ
-
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МНЭ
-
Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
КС
-
Комитет по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП
-
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
КСК
-
кооператив собственников помещений (квартир);
ЖСК
-
жилищно-строительный кооператив.

2021 жылғы 1-30 қазан
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
16.
2021 жылғы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағының деректер базасын өңдеу
2021 жылғы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағының деректер базасы
ҰЭМ
2021 жылғы IV тоқсан, 2022 жыл
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
17.
2021 жылғы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағының алдын ала қорытындыларын жариялау
қағаз және электрондық жеткізгіштердегі статистикалық жинақтар
ҰЭМ
2022 жылғы ІІ – IV тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
18.
2021 жылғы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағы қорытындыларын жариялау
қағаз және электрондық жеткізгіштердегі статистикалық жинақтар
ҰЭМ
2023 жылғы І – IV тоқсандар
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі;
АШМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
БҒМ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі;
ДСМ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі;
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi;
СІМ
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ҰҚК
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
СК
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті;
ЦДИАӨМ
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ПИК
үй-жайлар (пәтерлер) иелерінің кооперативі;
ТҚК
тұрғын үй-құрылыс кооперативі.