О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1418 "О карте индустриализации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2020 года № 878. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 78.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.02.2023 № 78.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1418 "О карте индустриализации" следующие изменения:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Ответственным государственным органам и акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" представлять в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации проектов на ежемесячной основе в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным.
3. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан ежеквартально в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию по мониторингу хода реализации проектов.";
карту индустриализации, утвержденную указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

"Индустрияландыру картасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1418 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 878 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 7 ақпандағы № 78 қаулысымен
"Индустрияландыру картасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1418 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.02.2023 № 78 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Индустрияландыру картасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1418 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
2 және 3-тармақтар мынадай редакция жазылсын:
"2. Жауапты мемлекеттік органдар мен "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлiк қоғамы ай сайынғы негізде есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне жобалардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметіне жобалардың іске асырылу барысының мониторингі бойынша ақпарат берсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген индустрияландыру картасы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 декабря 2020 года № 878
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 1418
Карта индустриализации
п/п
Наименование проекта Ответственный государственный орган и/или национальный холдинг Регион Заявитель проекта Срок реализации*/ статус проекта
1
2
3
4
5
6
1.
Увеличение производства стали до 5 млн тонн в год
МИИР
Карагандинская
область
АО "АрселорМиттал ТеМИИРтау"
2010 – 2022
годы
2.
Строительство Бозшакольского ГОКа
МИИР
Павлодарская
область
ТОО "KAZ Minerals Bozshakol (КАЗ Минералз Бозшаколь)"
2010 – 2015
годы
3.
Строительство Актогайского ГОКа
МИИР
Восточно-Казахстанская область
ТОО "KAZ Minerals Aktogay (КАЗ Минералз Актогай)"
2011 – 2017
годы
4.
Строительство рельсобалочного завода
МИИР, акимат Актюбинской области
Актюбинская область
ТОО "Актюбинский рельсобалочный завод"
2012 – 2015
годы
5.
Строительство автозавода полного цикла и технопарка по производству автокомпонентов в городе Усть-Каменогорске
МИИР
Восточно-Казахстанская область
АО "АЗИЯ АВТО Казахстан"
2010 – 2022
годы
6.
Строительство завода по производству минеральных удобрений
МИИР
Жамбылская область
ТОО "ЕвроХим-Удобрения"
2011 – 2021
годы
7.
Строительство завода по производству и обработке листового стекла мощностью 197,1 тыс. тонн в год в городе Кызылорде
МИИР
Кызылординская область
ТОО "Орда Гласс"
2013 – 2021
годы
8.
Реконструкция и модернизация Атырауского НПЗ (Строительство комплекса глубокой переработки нефти)
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская
область
ТОО "Атырауский НПЗ"
2010 – 2016
годы
9.
Строительство интегрированного газохимического комплекса (первая фаза)
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская
область
ТОО "Kazakhstan Petrochemical Industires Inc.", ТОО "Фирма АЛМЭКС ПЛЮС"
2010 – 2021
годы
10.
Строительство интегрированного газохимического комплекса (вторая фаза)
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская
область
ТОО "KLPE"
2010 – 2025
годы
11.
Производство моторного топлива экологического класса К5
МЭ
Западно-Казахстанская область
АО "Конденсат"
2012 – 2016
годы
12.
Модернизация Павлодарского НХЗ
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Павлодарская область
ТОО "Павлодарский нефтехимический завод"
2010 – 2017
годы
13.
Реконструкция и модернизация Шымкентского НПЗ
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
г. Шымкент
ТОО "ПетроКазахстан ойл Продактс"
2010 – 2018
годы
14.
Строительство ГОКа на базе месторождения полиметаллических руд "Шалкия"
МИИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Кызылординская область
АО "НГК "Тау-Кен Самрук"
2014 – 2023
годы
15.
Строительство Карагандинского завода комплексных сплавов
МИИР
Карагандинская область
ТОО "Карагандинский завод комплексных сплавов"
2011 – 2022
годы
16.
Комплекс по производству колес для железнодорожного назначения
МИИР
Павлодарская область
ТОО "Проммашкомплект"
2014 – 2018
годы
17.
Производство треххлористого фосфора и глифосата
МИИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Жамбылская область
ТОО "Объединенная химическая компания"
2014 – 2021
годы
18.
Модернизация завода по производству минеральных удобрений (2 этап)
МИИР
Мангистауская область
ТОО "Каз Азот"
2015 – 2021
годы
19.
Модернизация завода по производству минеральных удобрений
МИИР
Жамбылская область
ТОО "Казфосфат"
2015 – 2020
годы
20.
Строительство завода по производству кальцинированной соды
МИИР
Кызылординская область
ТОО "АралСода"
2017 – 2021
годы
21.
Строительство завода по производству стальных сварных труб большого диаметра
МИИР
город Алматы
ТОО "Эйжа Стил Пайп Корпорейшн"
2015 – 2018
годы
22.
Строительство завода по производству ферросилиция
МИИР
Карагандинская область
ТОО "YDD Corporation"
2017 – 2019
годы
23.
Расширение перерабатывающих мощностей Актогайского ГОКа путем дублирования существующей сульфидной фабрики
МИИР
Восточно-Казахстанская область
ТОО "KAZ Minerals Aktogay"
2018 – 2021
годы
24.
Строительство завода по производству ЭТБЭ/МТБЭ и порошкового полипропилена
МЭ
г. Шымкент
ТОО "Шымкентская Химическая Компания"
2017 – 2022
годы
25.
Строительство горно-обогатительного комбината и промышленная разработка месторождения меди "Айдарлы" и месторождения подземных вод "Жанарское"
МИИР
Восточно-Казахстанская область
ТОО "АйдарлыПроджект (AidarlyProject)"
2019 – 2069
годы
26.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 787 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1418 қаулысымен
бекітілген
Индустрияландыру картасы
Р/с
Жобаның атауы
Жауапты мемлекеттiк орган және/немесе ұлттық холдинг
Өңiр
Жобаға өтiнiш берушi
Iске асыру мерзiмi*/ жобаның мәртебесі
кестенің жалғасы
1
2
3
4
5
6
1.
Болат өндiрiсiн жылына 5 млн тоннаға дейiн ұлғайту
ИИДМ
Қарағанды облысы
"АрселорМиттал Теміртау" АҚ
2010 – 2022 жылдар
2.
Бозшакөл КБК салу
ИИДМ
Павлодар
облысы
"KAZ Minerals Bozshakol (КАЗ Минералз Бозшакөл)" ЖШС
2010 – 2015 жылдар
3.
Ақтоғай КБК салу
ИИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"KAZ Minerals Aktogay (КАЗ Минералз Ақтоғай)" ЖШС
2011 – 2017 жылдар
4.
Рельсті арқалық зауытын салу
ИИДМ, Ақтөбе облысының әкімі
Ақтөбе облысы
"Ақтөбе рельсті арқалық зауыты" ЖШС
2012 – 2015 жылдар
5.
Өскемен қаласында толық циклдi автозауыт және автоқұрамдауыштар шығаратын технопарк салу
ИИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"АЗИЯ АВТО Қазақстан" АҚ
2010 – 2022 жылдар
6.
Минералды тыңайтқыштар өндіретін зауыт салу
ИИДМ
Жамбыл облысы
"ЕвроХим-Тыңайтқыш" ЖШС
2011 – 2021 жылдар
7.
Қызылорда қаласында қуаты жылына 197,1 мың тонна табақты шыны өндіретін және өңдейтін зауыт салу
ИИДМ
Қызылорда облысы
"Орда Гласс" ЖШС
2013 – 2021 жылдар
8.
Атырау МӨЗ реконструкциялау және жаңғырту (мұнайды тереңдетіп қайта өңдеу кешенін салу)
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Атырау облысы
"Атырау МӨЗ" ЖШС
2010 – 2016 жылдар
9.
Интеграцияланған газ-химия кешенiн салу (бірінші фаза)
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Атырау
облысы
"Kazakhstan
Petrochemical
Industires Inc." ЖШС,
"АЛМЭКС ПЛЮС фирмасы" ЖШС
2010 – 2021 жылдар
10.
Интеграцияланған газ-химия кешенiн салу (екінші фаза)
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Атырау
облысы
"KLPE" ЖШС
2010 – 2025 жылдар
11.
К5 экологиялық класты мотор отынының өндірісі
ЭМ
Батыс Қазақстан облысы
"Конденсат" АҚ
2012 – 2016 жылдар
12.
Павлодар МХЗ жаңғырту
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Павлодар облысы
"Павлодар мұнай-химия зауыты" ЖШС
2010 – 2017 жылдар
13.
Шымкент МӨЗ реконструкциялау және жаңғырту
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Шымкент қаласы
"ПетроКазахстан ойл Продактс" ЖШС
2010 – 2018 жылдар
14.
"Шалқия" полиметалл кен орны базасында КБК салу
ИИДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Қызылорда облысы
"Тау-Кен Самұрық" ҰТК" АҚ
2014 – 2023 жылдар
15.
Қарағанды кешенді қорытпа зауытын салу
ИИДМ
Қарағанды облысы
"Қарағанды кешенді қорытпалар зауыты" ЖШС
2011 – 2022 жылдар
16.
Теміржолға арналған дөңгелектер шығару кешені
ИИДМ
Павлодар облысы
"Проммашкомплект" ЖШС
2014 – 2018 жылдар
17.
Үшхлорлы фосфор және глифосат өндірісі
ИИДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Жамбыл облысы
"Біріккен химия компаниясы" ЖШС
2014 - 2021 жылдар
18.
Минералды тыңайтқыштар шығаратын зауытты жаңғырту (2-кезең)
ИИДМ
Маңғыстау облысы
"ҚазАзот" ЖШС
2015 – 2021 жылдар
19.
Минералды тыңайтқыштар шығаратын зауытты жаңғырту
ИИДМ
Жамбыл облысы
"Қазфосфат" ЖШС
2015 – 2020 жылдар
20.
Кальцийлендірілген сода өндіру зауытын салу
ИИДМ
Қызылорда облысы
"АралСода" ЖШС
2017 – 2021 жылдар
21.
Үлкен диаметрлі дәнекерленген болат құбырларын өндіретін зауыт салу
ИИДМ
Алматы қаласы
"Эйжа Стил Пайп Корпорейшн" ЖШС
2015 – 2018 жылдар
22.
Ферросилиций өндіру зауытын салу
ИИДМ
Қарағанды облысы
"YDD Corporation" ЖШС
2017 – 2019 жылдар
23.
Ақтоғай КБК өңдеу қуатын жұмыс істеп тұрған сульфидий фабрикасын қайталау арқылы кеңейту
ИИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"KAZ Minerals Aktogay" ЖШС
2018 – 2021 жылдар
24.
ЭТБЭ/МТБЭ және ұнтақ полипропилен шығаратын зауыт салу
ЭМ
Шымкент қаласы
"Шымкент Химия Компаниясы" ЖШС
2017 – 2022 жылдар
25.
Тау-кен комбинаты құрылысы және "Айдарлы" мыс кен орнын және "Жанар" жерасты суы кен орнын өнеркәсіптік игеру
ИИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"Айдарлы Проджект (AidarlyProject)" ЖШС
2019 – 2069 жылдар
26.

Строительство горно-гидрометаллургического комплекса производительностью 5,0 млн тонн руды в год с размещением инженерной инфраструктуры в Бурабайском и Буландынском районах Акмолинской области
МИИР
Акмолинская область
ТОО "RGProcessing", ТОО "RGGold"
2018 – 2022
годы
27.
Строительство завода кальцинированной соды мощностью 400 000 тонн в год
МИИР
Жамбылская область
ТОО "Qazaq-Soda"
2020 – 2022
годы
* по проектам, реализация которых зависит, в том числе от выделения средств из республиканского бюджета, сроки реализации будут уточняться в зависимости от объема средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующие периоды
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АО
-
акционерное общество
ТОО
-
товарищество с ограниченной ответственностью
МИИР
-
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
НПЗ
-
нефтеперерабатывающий завод
НХЗ
-
нефтехимический завод
АО "ФНБ "Самрук-Казына"
-
акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НГК "Тау-Кен Самрук"
-
акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
МЭ
-
Министерство энергетики Республики Казахстан

Ақмола облысы Бурабай және Бұланды аудандарында инженерлік инфрақұрылымын орналастырумен жылына 5,0 млн тонна кен өндіретін тау-кен гидрометаллургия кешенінің құрылысы
ИИДМ
Ақмола облысы
"RGProcessing" ЖШС, "RGGold" ЖШС
2018 – 2022 жылдар
27.
Қуаты жылына 400 000 тонна кальцийленген сода зауытының құрылысы
ИИДМ
Жамбыл облысы
"Qazaq-Soda" ЖШС
2020 – 2022 жылдар
* iске асырылуы республикалық бюджеттен қаражат бөлуге де байланысты жобалар бойынша іске асыру мерзімдері тиiстi кезеңдерге арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат көлемiне байланысты нақтыланатын болады
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ
-
акционерлiк қоғам
ЖШС
-
жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiк
ИИДМ
-
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
МӨЗ
-
мұнай өңдеу зауыты
МХЗ
-
мұнай-химия зауыты
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
-
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлiк қоғамы
"Тау-Кен Самұрық" ҰТК" АҚ
-
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлiк қоғамы
ЭМ
-
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлiгi