Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции культурной политики Республики Казахстан на 2020 – 2030 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2021 года № 32. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 250.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.03.2023 № 250.
В целях реализации подпункта 1) пункта 2 Указа Президента Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 939 "О Концепции культурной политики Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции культурной политики Республики Казахстан на 2020 – 2030 годы (далее – План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Плана мероприятий:
1) принять меры по реализации Плана мероприятий;
2) не позднее 1 февраля по итогам года, следующего за отчетным, представлять информацию о ходе реализации Плана мероприятий в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан не позднее 20 февраля по итогам года, следующего за отчетным, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана мероприятий.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Аппарату Правительства Республики Казахстан не позднее 20 марта по итогам года, следующего за отчетным, представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Администрацию Президента Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2021 года № 32
План мероприятий

Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2020 – 2030 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 2 ақпандағы № 32 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 250 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.03.2023 № 250 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 4 қарашадағы № 939 Жарлығының 2-тармағының 1) тармақшасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2020 – 2030 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Іс-шаралар жоспарын орындауға жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ мүдделі ұйымдар:
1) Іс-шаралар жоспарын іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жылдың қорытындысы бойынша есепті жылдан кейінгі 1 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың қорытындылары бойынша 20 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты есепті жылдан кейінгі жылдың қорытындылары бойынша 20 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таралады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 2 ақпандағы
№ 32 қаулысымен
бекітілген

по реализации Концепции культурной политики Республики Казахстан на 2020 – 2030 годы
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п\п
Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные исполнители Сроки исполнения Объем финансирования (млн тенге) Источник финансирования
1 2 3 4 5 6 7
Целевые индикаторы:
1) в 2030 году на уровне 100 % будет обеспечиваться оцифровка новых поступлений национального библиотечного книжного фонда, подлежащего переводу в цифровой формат, согласно действующему законодательству;
2) в 2030 году увеличение числа посещений библиотек на 20 % в сравнении с 2019 годом;
3) в 2030 году увеличение числа посещений музеев в 2 раза в сравнении с 2019 годом;
4) в 2030 году увеличение числа посещений театров в 3 раза в сравнении с 2019 годом;
5) в 2030 году удовлетворенность населения качеством услуг в сфере культуры составит не менее 75 %.
1. Сохранение культурного кода нации
1.
Проведение социологического исследования на тему "Мониторинг восприятия населением отечественного продукта культуры, уровень удовлетворенности качеством услуг в сфере культуры и искусства"
аналитический отчет о проведении социологических исследований
МКС
ежегодно
2020 год – 4,5
2021 год – 3,2
2022 год – 3,2
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
РБ Бюджетная программа 001 "Формирование государственной политики в сфере культуры и спорта"
2.
Проведение социологического исследования на тему "Ценностные ориентиры казахстанского общества в контексте задач программ "Рухани жаңғыру" и "Семь граней Великой степи"
аналитический отчет о проведении социологических исследований
МКС
ежегодно
2020 год – 4,5
2021 год – 3,2
2022 год – 3,2
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
РБ Бюджетная программа 001 "Формирование государственной политики в сфере культуры и спорта"
3.
Проведение научно-реставрационных работ археолого-архитектурного комплекса Сауран
акт выполненных работ
МКС
2020-2023 годы
2020 год – 65,1
2021 год – 20,0
2022 год – 20,0
2023 год – *
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
4.
Проведение научно-реставрационных работ курганного могильника Бесшатыр
акт выполненных работ
МКС
2021 год

Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2020 – 2030 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с№
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі (млн теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
Нысаналы индикаторлар:
1) 2030 жылы қолданыстағы заңнамаға сәйкес цифрлық форматқа аударуға жататын ұлттық кітапханалық кітап қорына түскен жаңа кітаптарды цифрландыру 100 % деңгейде қамтамасыз етілетін болады;
2) 2030 жылы кітапханаларға келу саны 2019 жылмен салыстырғанда 20 %-ға артады;
3) 2030 жылы музейлерге келу саны 2019 жылмен салыстырғанда 2 есеге ұлғаяды;
4) 2030 жылы театрларға келу саны 2019 жылмен салыстырғанда 3 есеге ұлғаяды;
5) 2030 жылы халықтың мәдениет саласында көрсетілетін қызметтердің сапасына қанағаттануы кемінде 75 % болады.
1. Ұлттың мәдени кодын сақтау
1.
"Халықтың отандық мәдениет өнімін қабылдауына мониторинг, мәдениет және өнер саласындағы көрсетілетін қызмет сапасына қанағаттану деңгейі" тақырыбында әлеуметтанушылық зерттеу өткізу
әлеуметтік зерттеулер жүргізу туралы талдамалық есеп
МСМ
жыл сайын
2020 жылы – 4,5
2021 жылы – 3,2
2022 жылы – 3,2
2023 жылы – 3,2
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
РБ 001 "Мәдениет, спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы
2.
"Рухани жаңғыру" және "Ұлы даланың жеті қыры" бағдарламаларының міндеттері тұрғысынан қазақстандық қоғамның құндылық бағыттары" тақырыбында әлеуметтанушылық зерттеу жүргізу
әлеуметтік зерттеулер жүргізу туралы талдамалық есеп
МСМ
жыл сайын
2020 жылы – 4,5
2021 жылы – 3,2
2022 жылы – 3,2
2023 жылы – 3,2
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
РБ 001 "Мәдениет, спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы
3.
Сауран археологиялық сәулет кешеніне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2020 – 2023 жылдар
2020 жылы – 65,1
2021 жылы – 20,0
2022 жылы – 20,0
2023 жылы – 25,0
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
4.
Бесшатыр обалы қорымында ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2021 жыл

30,0
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
45.
Проведение научно-реставрационных работ Мавзолея Молкалан (Молла-Калан)
акт выполненных работ
МКС
2023 год
24,5
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
46.
Проведение научно-реставрационных работ Мавзолея Сырлытам
акт выполненных работ
МКС
2023 год

30,0
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
45.
Молқалан (Молла-Қалан) кесенесіне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2023 жыл
24,5
РБ033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
46.
Сырлытам кесенесіне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2023 жыл

16,0
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
55.
Проведение научно-реставрационных работ объектов заповедника-музея Азрет-Султан
акт выполненных работ
МКС
2020-2022 годы
2020 год – 767,7
2021 год – 387,0
2022 год – 396,0
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
56.
Реализация проекта по частичному восстановлению древнего города Отырар с вовлечением казахстанских и международных экспертов
акт выполненных работ
МКС
2020-2022 годы
2020 год – 610,8
2021 год – 426,5
2022 год – 636,0
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
57.
Разработка научно-проектной документации по научно-реставрационным работам на 31 памятниках истории и культуры республиканского значения
акт выполненных работ
МКС
2021-2022 годы
2021 год – 61,0
2022 год – 56,7
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
58.
Проведение международной научно-практической конференции "Маргулановские чтения" в режиме онлайн
информация в МКС
МОН,
РГКП "Институт археологии им. А.Х. Маргулана"
(по согласованию)
2020-2021 годы
-
За счет собственных средств РГКП "Институт археологии им. А.Х. Маргулана"
59.
Проведение археологических работ на памятниках Пазырыкской культуры
информация в МКС
акимат Алматинской
области
2021-2023 годы
2021 год – 15,7
2022 год – 16,5
2023 год – *
МБ
60.
Организация цикла научно-документальных фильмов о региональных сакральных объектах местного значения
информация
в МКС
акимат Алматинской области
2021-2026 годы
2021 год – 5,8
2022 год – 6,0
2023 год –*
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
МБ
61.
Создание археологического парка "Сакские пирамиды Жетысу"
информация
в МКС
акимат Алматинской области
2028-2030
годы
2028 год – *
2029 год – *
2030 год –*
МБ
62.
Разработка многофункционального виртуального 3D веб-портала по региональным сакральным объектам (на казахском, русском, английском, китайском, турецком языках)
информация
в МКС
акимат Алматинской области
2021-2025 годы
2021 год – 6,2
2022 год – 6,5
2023 год –*
2024 год – *
2025 год – *
МБ
63.
Издание каталога коллекций палеонтологии, археологии, ювелирных изделий, оружия, музыкальных инструментов ГККП "Историко-краеведческий музей Атырауской области Управления культуры, архивов и документации Атырауской области"
информация в МКС
акимат Атырауской области
2020 год

16,0
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
55.
Әзірет Сұлтан қорық-музейі объектілеріне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2020 – 2022 жылдар
2020 жылы – 767,7
2021 жылы – 387,0
2022 жылы – 396,0
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
56.
Қазақстандық және халықаралық сарапшыларды тарта отырып, Отырар ежелгі қаласын ішінара қалпына келтіру жөніндегі жобаны іске асыру
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2020 – 2022 жылдар
2020 жылы – 610,8
2021 жылы – 426,5
2022 жылы – 636,0
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
57.
Республикалық маңызы бар 31 тарих және мәдениет ескерткішіне ғылыми-реставрациялық жұмыстар бойынша ғылыми-жобалық құжаттама әзірлеу
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 61,0
2022 жылы – 56,7
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
58.
"Марғұлан оқулары" халықаралық ғылыми-практикалық конференциясын онлайн режимінде өткізу
МСМ-ге
ақпарат
БҒМ,
"Ә.Х. Марғұлан атындағы археология институты" РМҚК
2020 – 2021 жылдар
-
"Ә.Х. Марғұлан атындағы археология институты" РМҚК-нің өз қаражаты есебінен
59.
Пазырық мәдениеті ескерткіштеріне археологиялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 15,7
2022 жылы – 16,5
2023 жылы – 17,4
ЖБ
60.
Жергілікті маңызы бар өңірлік киелі объектілер туралы ғылыми-деректі фильмдер циклін ұйымдастыру
МСМ-ге
ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2021 – 2026 жылдар
2021 жылы – 5,8
2022 жылы – 6,0
2023 жылы – 6,3
2024 жылы –*
2025 жылы – *
2026 жылы – *
ЖБ
61.
"Жетісу сақтары пирамидалары" археологиялық паркін жасау
МСМ-ге
ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2028 – 2030 жылдар
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
62.
Өңірлік киелі объектілер бойынша көпфункциялы виртуалды 3D форматындағы (қазақ, орыс, ағылшын, қытай, түрік тілдерінде) web-порталын дайындау
МСМ-ге
ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2021 – 2025 жылдар
2021 жылы – 6,2
2022 жылы – 6,5
2023 жылы – 6,7
2024 жылы – *
2025 жылы – *
ЖБ
63.
"Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Атырау облысы тарихи-өлкетану музейі" КМҚК палеонтология, археология, зергерлік бұйымдар, қару-жарақтар, музыкалық аспаптар коллекцияларының каталогын шығару
МСМ-ге
ақпарат
Атырау облысының әкімдігі
2020 жыл

25,0
МБ
64.
Проведение археологических раскопок в курганном комплексе Миялы в населенном пункте Жангельды, село Миялы, Кызылкогинского района
информация в МКС
акимат Атырауской области
2020 год
38,0
МБ
65.
Создание документального фильма о памятниках истории и культуры Атырауской области
информация
в МКС
акимат Атырауской области
2026 год
15,0
МБ
66.
Проведение археологических раскопок в курганах раннего железного века на территории Донызтау
информация
в МКС
акимат Атырауской области
2025 год
10,0
МБ
67.
Организация выездной выставки из коллекции ювелирных изделий ГККП "Историко-краеведческий музей Атырауской области" в федеральное бюджетное государственное учреждение культуры "Российский этнографический музей" Министерства культуры РФ в городе Санкт-Петербурге
информация в МКС
акимат Атырауской области
2021 год
40,0
МБ
68.
Организация выездной выставки "Халық мұрасы-қасиетті қазынамыз" ГККП "Историко-краеведческий музей Атырауской области, Управления культуры, архивов и документации Атырауской области" в город Урумчи Синьцзян-Уйгурского автономного района КНР
информация в МКС
акимат Атырауской области
2026 год
60,0
МБ
69.
Организация работы кружков, проведение выставок-ярмарок и мастер-классов с участием мастеров народно-прикладного искусства с целью формирования национального кода
информация в МКС
акимат Павлодарской области
2022-2030 годы
2022 год – 0,2
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
70.
Проведение научно-исследовательских работ на археологических памятниках Костанайской области
информация
в МКС
акимат Костанайской области
2020 год
8,5
МБ
71.
Проведение научно-реставрационных работ на памятнике истории и культуры местного значения Костанайской области (здание мечети "Марал ишан")
информация
в МКС
акимат Костанайской области
2020 год
67,1
МБ/спонсорские средства
72.
Проведение этнокультурного фестиваля "Қазыналы мекен"
информация в МКС
акимат Акмолинской области
2023 год
25,0
МБ
73.
Исследование поселения Ботайской культуры близ поселка Красный Яр города Кокшетау Акмолинской области
информация в МКС
акимат Акмолинской области
2021-2022 годы
2021 год – 1,0
2022 год – 1,0
МБ
74.
Реализация проекта "Наследие в коллекциях: уникальные экспонаты после реставрации"
информация в МКС
акимат Западно-Казахстанской области
2022
15,0
МБ
75.
Комплексное изучение сакральных объектов Западно-Казахстанской области и их популяризация посредством современных технологий
информация в МКС
акимат Западно-Казахстанской области
2021-2028 годы
2021 год –3,9
2022 год –4,9
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
МБ
76.

25,0
ЖБ
64.
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Жангелді елді мекеніндегі Миялы қорғандар кешеніне археологиялық қазба жұмыстарын жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Атырау облысының әкімдігі
2020 жыл
37,3
ЖБ
65.
Атырау облысының тарих және мәдениет ескерткіштері туралы деректі фильм шығару
МСМ-ге
ақпарат
Атырау облысының әкімдігі
2025 жыл
15,0
ЖБ
66.
Доңызтау аумағындағы ерте темір дәуіріне жататын қорғандарға археологиялық қазба жұмыстарын жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Атырау облысының әкімдігі
2026 жыл
10,0
ЖБ
67.
Санкт-Петербург қаласындағы РФ Мәдениет министрлігі "Ресей этнографиялық музейі" федералды бюджеттік мемлекеттік мәдениет мекемесіне "Атырау облысы тарихи-өлкетану музейі" МКҚК зергерлік бұйымдар коллекциясынан көшпелі көрме ұйымдастыру
МСМ-ге
ақпарат
Атырау облысының әкімдігі
2021 жыл
40,0
ЖБ
68.
ҚХР Шыңжаң–Ұйғыр автономиялық ауданындағы Үрімжі қаласына "Атырау облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Атырау облысы тарихи-өлкетану музейі" МКҚК "Халық мұрасы – қасиетті қазынамыз" атты көшпелі көрмесін ұйымдастыру
МСМ-ге
ақпарат
Атырау облысының әкімдігі
2026 жыл
60,0
ЖБ
69.
Ұлттық кодты қалыптастыру мақсатында халық қолөнері шеберлерінің қатысуымен шеберлік сыныптары мен көрме-жәрмеңкелерді өткізу, үйірмелердің жұмысын ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Павлодар облысының әкімдігі
2022 – 2030 жылдар
2022 жылы – 0,2
2023 жылы – 0,2
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
70.
Қостанай облысының археологиялық ескерткіштерінде ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Қостанай облысының әкімдігі
2020 жыл
8,5
ЖБ
71.
Қостанай облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішіне ("Марал ишан" мешітінің ғимараты) ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Қостанай облысының әкімдігі
2020 жыл
67,1
ЖБ/демеушілер қаражаты
72.
"Қазыналы мекен" этно-мәдени фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімдігі
2023 жыл
25,0
ЖБ
73.
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Қызыл жар кентінің жанындағы Ботай мәдениетінің қонысын зерттеу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 1,0
2022 жылы – 1,0
ЖБ
74.
"Көнеден жеткен мұралар: қалпына келтірілген бірегей жәдігерлер" атты жобаны іске асыру
МСМ-ге ақпарат
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2022 жыл
15,0
ЖБ
75.
Батыс Қазақстан облысының киелі объектілерін кешенді зерттеу және оларды заманауи технологиялар арқылы насихаттау
МСМ-ге ақпарат
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2021 – 2028 жылдар
2021 жылы –3,9
2022 жылы –4,9
2023 жылы –4,9
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
ЖБ
76.

Исследование мест захоронения мавзолеев Алтын Орды на основании проведенных археологических работ на комплексах Жайык, Карауылтобе, Райым, Барбастау, Қараузень (Мокринский 3) Мокринский 1, Қошқар, Жалпақтал, Тонкерис и Сегізсай (Лебедевка)
информация в МКС
акимат Западно-Казахстанской области
2021 год
2,8
МБ
77.
Проведение археологических исследований мавзолеев, относящихся к периоду Алтын Орды:
1. Теректинский район, Шалкарский сельский округ;
2. Городище Жалпактал
информация в МКС
акимат Западно-Казахстанской области
2021 год
3,7
МБ
78.
Реализация историко-познавательного телепроекта "Асыл мұра"
информация
в МКС
акимат Кызылординской области
2020-2021
годы
-
спонсорские средства
79.
Проведение научно-реставрационных работ на здании бывшей железнодорожной милиции (ныне музей Акмечеть) в городе Кызылорда
информация
в МКС
акимат Кызылординской области
2021 год
56,4
МБ
80.
Проведение археологических исследований на городищах Бабиш мулла, Сыганак, Жанкент, Сортобе, Асанас, Кышкала
информация
в МКС
акимат Кызылординской области
2020-2021 годы
2020 год – 65,3
2021 год –81,9
МБ
81.
Внедрение 150 памятников в интерактивную карту памятников истории и культуры в 3D формате
информация
в МКС
акимат Кызылординской
области
2021 год
23,4
МБ
82.
Установка таблички с QR-кодом на памятниках истории и культуры (60 памятников)
информация
в МКС
акимат Кызылординской
области
2021 год
2,3
МБ
83.
Реализация экскурсионного проекта "SACRAL-TУР"
информация
в МКС
акимат Кызылординской области
2021 год
2,8
МБ
84.
Проведение научно-реставрационных работ на комплексе "Степлаг"
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2021 год
57,1
МБ
85.
Проведение научно-реставрационных работ на мавзолее "Болган ана" эпохи Золотой Орды
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2021 год
33,0
МБ
86.
Проведение научно-реставрационных работ на исторических памятниках Карагандинской области
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2021-2030 годы
2021 год – 45,0
2022 год – 45,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
87.
Проведение научно-реставрационных работ на сакральном памятнике "Мечеть Коркембай", Бейнеуский район Мангистауской области
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2022 год
25,0
МБ
88.
Проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры "Верхний Маяк", "Нижний Маяк", "Бывший жилой дом", "Часовня", "Дом дочери Дубского (здание Красного уголка)", "Дом А.Шамонина (здание Баутинского морского торгового порта)", Тупкараганский район Мангистауской области
информация в МКС
акимат Мангистауской области

Жайық, Қарауылтөбе, Райым, Барбастау, Қараөзен (Мокринский 3) Мокринский 1, Қошқар, Жалпақтал, Төңкеріс, Сегізсай (Лебедевка) кешендерінде жүргізілген археологиялық жұмыстар негізінде Алтын Орда кесенелерінің жерлеу орындарын зерттеу
МСМ-ге ақпарат
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2021 жыл
2,8
ЖБ
77.
Алтын Орда кезеңіне жататын кесенелерге археологиялық зерттеу жүргізу:
1.      Теректі ауданы, Шалқар ауылдық округі;
2.      Жалпақтал қалашығы
МСМ-ге ақпарат
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2021 жыл
3,7
ЖБ
78.
"Асыл мұра" тарихи-танымдық тележобасын жүзеге асыру
МСМ-ге
ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2020 – 2021
жылдар
-
демеушілер қаражаты
79.
Қызылорда қаласындағы бұрынғы теміржол милициясы (қазіргі Ақмешіт музейі) ғимаратына ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021 жыл
56,4
ЖБ
80.
Бәбіш мола, Сығанақ, Жанкент, Сортөбе, Асанас, Қышқала қалашықтарына археологиялық зерттеу жұмыстарын жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 65,3
2021 жылы – 81,9
ЖБ
81.
Тарих және мәдениет ескерткіштерінің 3D форматындағы интерактивті картасына 150 ескерткішті енгізу
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021 жыл
23,4
ЖБ
82.
Тарих және мәдениет ескерткіштеріне QR-коды бар тақтайшалар орнату
(60 ескерткіш)
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021 жыл
2,3
ЖБ
83.
"SACRAL-TУР" экскурсиялық жобасын іске асыру
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021 жыл
2,8
ЖБ
84.
"Степлаг" кешеніне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2021 жыл
57,1
ЖБ
85.
Алтын Орда дәуірінің "Болған ана" кесенесіне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2021 жыл
33,0
ЖБ
86.
Қарағанды облысының тарихи ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 45,0
2022 жылы – 45,0
2023 жылы – 45,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
87.
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданындағы "Көркембай мешіті" ескерткішіне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
25,0
ЖБ
88.
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының "Жоғарғы маяк", "Төменгі маяк", "Бұрынғы тұрғын үй", "Шағын шіркеу", "А.Шамониннің үйі" (Баутин теңіз портының ғимараты), "Дубский қызының үйі (Қызыл бұрыш ғимараты)" тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі

2021-2023 годы
2021 год – 7,2
2022 год –39,8
2023 год –*
МБ
89.
Проведение научно-исследовательских работ на памятнике средневековья Северного Казахстана мавзолея "Қызыл-оба"
информация в МКС
акимат Северо-Казахстанской области
2021-2026 годы
2021 год – 27,3
2022 год – 5,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
МБ
90.
Формирование единой базы данных памятников истории и культуры
информация в МКС
акимат Северо-Казахстанской области
2022-2025 годы
2022 год – 10,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год –*
МБ
91.
Строительство сельских клубов Сарыжансай в Мартукском районе и Терисаккан в Кобдинском районе Актюбинской области
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2020 год
178,5
МБ
92.
Съемка анимационных фильмов "Исторические личности Актюбинского края" и "Сакральные места Актюбинского региона"
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2020-2021 годы
2020 год – 15,0
2021 год – 15,0
МБ
93.
Проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры Актюбинской области (Шакен ишан (начало ХХ века), Алмат тамы (ХІХ век), комплекс Балғасын (ХІІІ-ХVІІІ века)
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2020-2023 годы
2020 год – 6,5
2021 год – 30,0
2022 год – 30,0
2023 год – *
МБ
94.
Изучение эпиграфики исторических памятников арабской графикой на территории Актюбинской области
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2022-2024 годы
2022 год – 12,0
2023 год – 12,0
2024 год – 12,0
МБ
95.
Капитальный ремонт здания ГККП "Областной центр народного творчества"
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2020 год
82,8
МБ
96.
По старому городу (Цитадель):
- проведение научно-реставрационных работ, в том числе археологических работ на старом городище (Цитадель);
- восстановление старого городища (Цитадели) на основании результатов археологических исследований 2017-2019 годов;
- строительство амфитеатра на Цитадели
информация в МКС
акимат города Шымкента
2020-2021 годы
2020 год – 1 741,0
2021 год–1 032,0
МБ
97.
Проведение археологических работ на памятнике археологии "Зимовка "Қозыкөш I-V"
информация в МКС
акимат города Нур-Султан
2021 год
15,3
МБ
98.
Проведение археологических работ на памятнике археологии "Көктал"
информация в МКС
акимат города Нур-Султан
2022 год
8,0
МБ
99.
Проведение международного фестиваля "Караван тысячелетия" с участием этно-фольклорных коллективов
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
2022, 2025, 2028
годы
2022 год – 25,0
2025 год – *
2028 год – *
МБ

2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 7,2
2022 жылы –39,8
2023 жылы –53,4
ЖБ
89.
Солтүстік Қазақстанның орта ғасыр ескерткіші "Қызыл оба" кесенесіне ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2021 – 2026 жылдар
2021 жылы – 27,3
2022 жылы – 5,0
2023 жылы –5,0
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы – *
ЖБ
90.
Тарих және мәдениет ескерткіштерінің бірыңғай дерекқорын қалыптастыру
МСМ-ге ақпарат
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2022 – 2025 жылдар
2022 жылы – 10,0
2023 жылы –10,0
2024 жылы – *
2025 жылы –*
ЖБ
91.
Ақтөбе облысы Мәртөк ауданындағы Сарыжансай және Қобда ауданындағы Терісаққан ауылдық клубтарын салу
МСМ-ге
ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2020 жыл
178,5
ЖБ
92.
"Ақтөбе өлкесінің тарихи тұлғалары" және "Ақтөбе өңірінің киелі жерлері" анимациялық фильмдерін түсіру
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 15,0
2021 жылы – 15,0
ЖБ
93.
Ақтөбе облысындағы тарих және мәдениет ескерткіштеріне (Шәкен ишан мешіті (ХХ ғасырдың басы), Алмат тамы (ХІХ ғасыр), Балғасын кешеніне (ХІІІ-ХVІІІ ғасырлар) ғылыми-реставрациялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2020 – 2023 жылдар
2020 жылы – 6,5
2021 жылы – 30,0
2022 жылы – 30,0
2023 жылы – 30,0
ЖБ
94.
Ақтөбе облысының аумағындағы араб графикасының тарихи ескерткіштерінің эпиграфикасын зерттеу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022 – 2024 жылдар
2022 жылы – 12,0
2023 жылы – 12,0
2024 жылы – *
ЖБ
95.
"Облыстық халық шығармашылығы орталығы" МКҚК ғимаратын күрделі жөндеу
МСМ-ге
ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2020 жыл
82,8
ЖБ
96.
Ескі қалашық (Цитадель) бойынша:
-      ескі қалашықта (Цитадель) ғылыми-реставрациялық, сонымен қатар археологиялық жұмыстар жүргізу;
-      2017 – 2019 жылдардағы археологиялық зерттеулердің нәтижелері негізінде ескі қалашықты (Цитадель) қалпына келтіру;
-      Цитадельде Амфитеатр салу
МСМ-ге
ақпарат
Шымкент қаласының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 1 741,0
2021 жылы –
1 032,0
ЖБ
97.
"Қозыкөш І-V" қыстауы" археологиялық ескерткішіне археологиялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
2021 жыл
15,3
ЖБ
98.
"Көктал" археология ескерткішіне археологиялық жұмыстар жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
2022 жыл
8,0
ЖБ
99.
Этно-фольклорлық ұжымдардың қатысуымен "Мыңжылдық керуені" халықаралық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2022, 2025, 2028 жылдар
2022 жылы –25,0
2025 жылы –*
2028 жылы –*
ЖБ

2. Совершенствование системы управления в сфере культуры
100.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам кинематографии"
НПА
МКС
2021-2022 годы
не требуется
-
101.
Разработка и утверждение правовых актов, принятие которых необходимо в реализацию Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам кинематографии"
НПА
МКС
2022-2023 годы
не требуется
-

2. Мәдениет саласындағы басқару жүйесін жетілдіру
100.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кинематография мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
НҚА
МСМ
2021 – 2022
жылдар
талап етілмейді
-
101.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кинематография мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру үшін қабылдануы қажет құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту
НҚА
МСМ
2022 – 2023
жылдар
талап етілмейді
-

102.
Разработка и утверждение правил изготовления и реализации билетов в государственных организациях культуры
НПА
МКС
2020-2021 годы
не требуется
-
103.
Разработка и утверждение правил информирования зрителей об использовании фонограммы исполнителями музыкальных произведений
НПА
МКС
2020-2021 годы
не требуется
-
104.
Разработка и утверждение типового положения о региональных художественных советах
НПА
МКС
2020-2021 годы
не требуется
-
3. Единое образовательное пространство сферы искусства

102.
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарындағы билеттерді дайындау және сату қағидаларын әзірлеу және бекіту
НҚА
МСМ
2020 – 2021 жылдар
талап етілмейді
-
103.
Музыкалық туындыларды орындаушылардың фонограмманы пайдалануы туралы көрермендерді хабардар ету қағидаларын әзірлеу және бекіту
НҚА
МСМ
2020 – 2021 жылдар
талап етілмейді
-
104.
Өңірлік көркемдік кеңестер жөніндегі үлгілік ережені әзірлеу және бекіту
НҚА
МСМ
2020 – 2021 жылдар
талап етілмейді
-
3. Өнер саласының бірыңғай білім беру кеңістігі

105.
Организация и проведение отраслевого совета Министерства культуры и спорта по вопросам подготовки кадров в сфере технического и профессионального образования, развития языков, физической культуры и спорта, архивного дела и документации
совет
МКС
ежегодно
не требуется
-
106.
Организация и проведение республиканского конкурса исполнителей среди музыкальных колледжей
конкурс
МКС, РГУ "Казахский национальный университет искусств"
ежегодно
-
за счет собственных средств РГУ "Казахский национальный университет искусств"
107.
Проведение международного конкурса юных исполнителей "Астана-Мерей"
конкурс
МКС, РГУ "Казахский национальный университет искусств"
ежегодно
-
за счет собственных средств РГУ "Казахский национальный университет искусств"
108.
Проведение республиканского конкурса молодых исполнителей учащихся средних специализированных музыкальных школ для одаренных детей Республики Казахстан
конкурс
МКС, РГУ "Республиканская средняя специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Куляш Байсеитовой"
ежегодно
-
за счет собственных средств РГУ "Республиканская средняя специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей им. К. Байсеитовой"
4. Интеграция в международное культурное пространство
109.
Определение территории, зон охраны и создание базы данных объектов основного и предварительного Списка Всемирного наследия ЮНЕСКО
акт выполненных работ
МКС
2020-2023 годы
2020 год – 4,8
2021 год – 4,8
2022 год – 4,8
2023 год – *
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
110.
Подготовка научной документации объектов культурного наследия для включения в Список Всемирного наследия ЮНЕСКО
акт выполненных работ
МКС
2020-2023 годы
2020 год – 4,0
2021 год – 4,0
2022 год – 4,0
2023 год – *
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
111.
Подготовка менеджмент-планов по сохранению и использованию памятников из списка всемирного культурного и природного наследия ЮНЕСКО
акт выполненных работ
МКС
2020-2023 годы
2020 год – 5,6
2021 год – 5,6
2022 год – 5,6
2023 год – *
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"

105.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің техникалық және кәсіптік білім беру, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт, архив ісі және құжаттама саласында кадрларды даярлау мәселесі жөніндегі салалық кеңесті ұйымдастыру және өткізу
кеңес
МСМ
жыл сайын
талап етілмейді
-
106.
Музыкалық колледждер арасында орындаушылардың республикалық конкурсын ұйымдастыру және өткізу
конкурс
МСМ, "Қазақ ұлттық өнер университеті" РММ
жыл сайын
-
"Қазақ ұлттық өнер университеті" РММ-нің өз қаражаты есебінен
107.
"Астана-Мерей" жас орындаушыларының халықаралық конкурсын өткізу
конкурс
МСМ, "Қазақ ұлттық өнер университеті" РММ
жыл сайын
-
"Қазақ ұлттық өнер университеті" РММ-нің өз қаражаты есебінен
108.
Қазақстан Республикасының дарынды балаларға арналған мамандандырылған орта музыка мектептерінің оқушылары – жас орындаушылардың республикалық конкурсын өткізу
конкурс
МСМ,
"К.Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған музыкалық орта мектеп-интернаты" РММ
жыл сайын
-
"К.Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған музыкалық орта мектеп-интернаты" РММ-нің өз қаражаты есебінен
4. Халықаралық мәдени кеңістікке ықпалдасу
109.
ЮНЕСКО-ның Дүниежүзілік мұраның негізгі және алдын ала тізімі объектілерінің аумағын, қорғау аймақтарын анықтау және дерек қорын құру
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2020 – 2023 жылдар
2020 жылы – 4,8
2021 жылы – 4,8
2022 жылы – 4,8
2023 жылы – 4,8
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
110.
ЮНЕСКО-ның Дүниежүзілік мұра тізіміне енгізу үшін Мәдени мұра объектілерінің ғылыми құжаттамасын дайындау
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2020 – 2023 жылдар
2020 жылы – 4,0
2021 жылы – 4,0
2022 жылы – 4,0
2023 жылы – 4,0
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
111.
ЮНЕСКО-ның Дүниежүзілік мәдени және табиғи мұралар тізіміндегі ескерткіштерді сақтау және пайдалану жөнінде менеджмент-жоспарлар дайындау
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2020 – 2023 жылдар
2020 жылы – 5,6
2021 жылы – 5,6
2022 жылы – 5,6
2023 жылы – 5,6
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы

112.
Участие в мероприятиях ШОС
участие в мероприятиях ШОС
МКС
2021-2022 годы
2021 год – 3,4
2022 год – 3,4
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
113.
Участие в мероприятиях ТЮРКСОЙ
участие в мероприятиях ТЮРКСОЙ
МКС
2020-2022 годы
2020 год – 2,9
2021 год – 8,5
2022 год – 8,5
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
114.
Участие творческих коллективов и отдельных исполнителей в мероприятиях СУАР (КНР)
участие в мероприятиях СУАР
МКС
2021-2022 годы
2021 год – 8,1
2022 год – 8,1
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
115.
Участие в мероприятиях СНГ и ЕАЭС
участие в мероприятиях СНГ и ЕАЭС
МКС
2021-2022 годы
2021 год – 30,1
2022 год – 30,1
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
116.
Участие в мероприятиях ЮНЕСКО и ИСЕСКО
участие в мероприятиях ЮНЕСКО и ИСЕСКО
МКС
2021-2022 годы
2021 год – 6,3
2022 год – 6,3
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
117.
Проведение международного фестиваля "МузейFEST"
информация в МКС
акимат
города Алматы
2024 год
150,0
МБ
118.
Проведение международного фестиваля "Парасатты поэзия"
информация
в МКС
акимат Кызылординской области
2021, 2024,
2027, 2030
годы
2021 год – 22,6
2024 год – *
2027 год – *
2030 год – *
МБ
119.
Организация международного конкурса кобызистов и исполнителей жыров в сопровождении кобыза "Қорқыт. Қобыз"
информация
в МКС
акимат Кызылординской области
2022 год
23,0
МБ
120.
Организация международного фестиваля мастеров-прикладников "Дархан дала өрнектері"
информация
в МКС
акимат Кызылординской области
2024 год
36,3
МБ
5. Применение информационных и инновационных технологий
121.
Оснащение современными технологиями ГККП "Актюбинский областной планетарий" (покупка цифрового планетария и ЗКП-4)
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2024 год

112.
ШЫҰ іс-шараларына қатысу
ШЫҰ іс-шараларына қатысу
МСМ
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 3,4
2022 жылы – 3,4
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
113.
ТҮРКСОЙ іс-шараларына қатысу
ТҮРКСОЙ іс-шараларына қатысу
МСМ
2020 – 2022 жылдар
2020 жылы – 2,9
2021 жылы – 8,5
2022 жылы – 8,5
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
114.
ШҰАА (ҚХР) іс-шараларына шығармашылық ұжымдар мен жеке орындаушылардың қатысуы
ШҰАА
іс-шараларына қатысу
МСМ
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 8,1
2022 жылы – 8,1
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
115.
ТМД және ЕАЭО іс-шараларына қатысу
ТМД және ЕАЭО іс-шараларына қатысу
МСМ
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 30,1
2022 жылы – 30,1
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
116.
ЮНЕСКО және ИСЕСКО іс-шараларына қатысу
ЮНЕСКО және ИСЕСКО
іс-шараларына қатысу
МСМ
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 6,3
2022 жылы – 6,3
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
117.
"МузейFEST" халықаралық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2024 жыл
150,0
ЖБ
118.
"Парасатты поэзия" халықаралық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021, 2024, 2027, 2030 жылдар
2021 жылы – 22,6
2024 жылы – *
2027 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
119.
"Қорқыт. Қобыз" атты қобызшылар және қобыздың сүйемелдеуімен жыр орындаушылардың халықаралық конкурсын ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2022 жыл
23,0
ЖБ
120.
"Дархан дала өрнектері" халықаралық қолөнершілер фестивалін ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2024 жыл
36,3
ЖБ
5. Ақпараттық және инновациялық технологияларды қолдану
121.
"Ақтөбе облыстық планетарийі" МКҚК заманауи технологиялармен жабдықтау (цифрлық планетарий және ЗКП-4 сатып алу)
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2024 жыл

90,0
МБ
122.
Перевод экспонатов, картин ГККП "Восточно-Казахстанский музей искусств" и ГККП "Областной историко-краеведческий музей" в цифровую форму, а также организация виртуальных выставок
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
ежегодно
2020 год – 25,0
2021 год – 25,0
2022 год – 25,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
123.
Обеспечение библиотек IT-технологиями (районных, городских, сельских, библиотека для незрячих и слабовидящих граждан)
информация в МКС
акимат Алматинской области
2021-2030 годы
2021 год – 66,6
2022 год – 66,6
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
124.
Обеспечение цифровой IT-технологией экспозиции ГККП "Талдыкорганский драматический театр имени Б. Римовой"
информация в МКС
акимат Алматинской
области
2021 год
15,0
МБ
6. Развитие современных культурных кластеров
6.1. Творческие кластеры
125.
Постановка детского мюзикла по мотивам казахских народных сказок
информация в МКС
акимат города Астаны
2021-2030 годы
2021 год – 40,0
2022 год – 40,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год –*
2029 год – *
2030 год –*
МБ
126.
Продолжение реализации проекта "Литературный HUB"
для поддержки талантливой молодежи в сфере творчества
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
ежегодно
2020 год –2,0
2021 год – 2,0
2022 год – 2,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год –*
2029 год – *
2030 год –*
МБ
6.2. Музеи как опорные центры развития науки и исследовательской деятельности
127.
Организация и проведение круглого стола "Место музеев в формировании исторической памяти и исторического сознания"
информация в МКС
МНВО,
ГУ "Институт истории государства"
2025 год
-
за счет собственных средств ГУ "Институт истории государства"
128.
Перевод экспонатов из фондов филиалов ГККП "Историко-краеведческий музей Алматинской области имени М. Тынышпаева" в 3D-формат
информация в МКС
акимат Алматинской области
2021-2025 годы
2021 год -1,8
2022 год –1,8
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
МБ
129.
Включение экспонатов из фондов ГККП "Историко-краеведческий музей Алматинской области имени М. Тынышпаева" и его филиалов в электронный каталог (программа "АС Музей")
информация в МКС
акимат Алматинской области
2028-2030 годы
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
130.
Открытие специализированной научно-производственной лаборатории в здании ГККП "Историко-краеведческий музей Алматинской области имени М. Тынышпаева" для проведения экспертизы артефактов, требующих научного исследования, поступивших в фонд музея
информация в МКС
акимат Алматинской области
2025 год

90,0
ЖБ
122.
"Шығыс Қазақстан өнер музейі" МКҚК, "Облыстық Тарихи-өлкетану музейі" МКҚК экспонаттарын, картиналарын цифрлық нысанға көшіру, сонымен қатар виртуалдық көрмелер ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
жыл сайын
2020 жылы – 25,0
2021 жылы – 25,0
2022 жылы – 25,0
2023 жылы – 25,0
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
2029 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ
123.
Кітапханаларды IT-технологиялармен қамтамасыз ету (аудандық, қалалық, ауылдық және зағип және нашар көретін адамдарға арналған кітапханалар)
МСМ-ге ақпарат
Алматы
облысының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 66,6
2022 жылы – 66,6
2023 жылы – 56,2
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
124.
"Б. Римова атындағы Талдықорған драма театры" МКҚК экспозициясын цифрлық IT-технологиямен қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
Алматы
облысының әкімдігі
2021 жыл
15,0
ЖБ
6. Қазіргі заманғы мәдени кластерлерді дамыту
6.1. Шығармашылық кластерлер
125.
Қазақ халық ертегілерінің желісі бойынша балалар мюзиклін қою
МСМ-ге
ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 40,0
2022 жылы – 40,0
2023 жылы – 40,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
126.
Шығармашылық саласындағы дарынды жастарды қолдауға арналған "Әдеби HUB" жобасын іске асыруды жалғастыру
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
жыл сайын
2020 жылы– 2,0
2021 жылы – 2,0
2022 жылы – 2,0
2023 жылы – 2,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы –*
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
6.2. Музейлер ғылым мен зерттеу қызметін дамытудың тірек орталықтары ретінде
127.
"Тарихи жады мен тарихи сана-сезімді қалыптастырудағы музейлердің орны" дөңгелек үстелін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге
ақпарат
ҒЖБМ,
"Мемлекет тарихы институты" ММ
2025 жыл
-
"Мемлекет тарихы институты" ММ-нің өз қаражаты есебінен
128.
"М.Тынышпаев атындағы Алматы облыстық тарихи-өлкетану музейі" МКҚК филиалдарының қорындағы экспонаттарды 3D форматқа көшіру
МСМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2021 – 2025 жылдар
2021 жылы – 1,8
2022 жылы – 1,8
2023 жылы – 1,8
2024 жылы – *
2025 жылы – *
ЖБ
129.
"М.Тынышпаев атындағы Алматы облыстық тарихи-өлкетану музейі" МКҚК және оның филиалдарының қорындағы экспонаттарды электронды каталогқа ("АС музей" бағдарламасы) енгізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2021 жыл
3,1
ЖБ
130.
"М.Тынышпаев атындағы Алматы облыстық тарихи-өлкетану музейі" МКҚК қорына келіп түскен ғылыми тұрғыда зерттеуді қажет ететін артефактілерге сараптама жүргізу үшін музей ғимаратында арнайы ғылыми-өндірістік зертхана ашу
МСМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2025 жыл

300,0
МБ
131.
Строительство современного археологического музея в городе Талдыкоргане
информация в МКС
акимат Алматинской области
2023-2025 годы
2023 год – 20,0
2024 год – *
2025 год – *
МБ
132.
Проведение акции "Ночь в музее", посвященной 90-летию ГККП "Жамбылский областной историко-краеведческий музей"
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2021 год
3,0
МБ
133.
Создание виртуального музея "Ерлікке тағзым"
информация в МКС
акимат Павлодарской области
2020 год
-
за счет собственных средств КГУ "Областная универсальная научная библиотека имени С.Торайгырова"
134.
Оцифровка музейных предметов из фонда ГККП "Акмолинский областной историко-краеведческий музей" и его филиалов
информация в МКС
акимат Акмолинской области
ежегодно
-
спонсорские средства
135.
Открытие "Дома-музея" в селе Шамши Калдаякова Отырарского района, в парке Шамши, в честь 90-летия известного композитора Ш. Калдаякова
информация в МКС
акимат
Туркестанской области
2020 год
-
спонсорские средства
136.
Завершение строительства здания музея в Сузакском районе Туркестанской области
информация в МКС
акимат
Туркестанской области
2021 год

300,0
ЖБ
131.
Талдықорған қаласында заманауи археологиялық музей салу
МСМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2023 – 2025 жылдар
2023 жылы –20,0
2024 жылы *
2025 жылы – *
ЖБ
132.
"Жамбыл облыстық тарихи-өлкетану музейі" МКҚК-ның 90 жылдығына орай "Музей түні" акциясын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2021 жыл
3,0
ЖБ
133.
"Ерлікке тағзым" виртуалдық музейін құру
МСМ-ге ақпарат
Павлодар облысының әкімдігі
2020 жыл
-
"С. Торайғыров атындағы облыстық әмбебап ғылыми кітапханасы" КММ-нің өз қаражаты есебінен
134.
"Ақмола облыстық тарихи-өлкетану музейі" МКҚК және оның филиалдарының қорынан музей заттарын цифрландыру
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімдігі
жыл сайын
-
демеушілер қаражаты
135.
Ұлы композитор Ш.Қалдаяқовтың 90 жылдығына орай Отырар ауданы Шәмші Қалдаяқов ауылы, Шәмші саябағында "Музей-үйін" ашу
МСМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі
2020 жыл
-
демеушілер қаражаты
136.
Түркістан облысы Созақ ауданындағы музей ғимаратының құрылысын аяқтау
МСМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі
2021 жыл

413,0
МБ
137.
Открытие Сайрамского районного историко-краеведческого музея как филиала ГККП "Туркестанский областной историко-краеведческий музей"
информация в МКС
акимат
Туркестанской области
2021 год
-
за счет собственных средств ГККП "Туркестанский областной историко-краеведческий музей"
138.
Создание научного центра истории города Алматы на базе ГККП "Объединение музеев города Алматы"
информация в МКС
акимат
города Алматы
2025 год
100,0
МБ

413,0
ЖБ
137.
"Түркістан облыстық тарихи-өлкетану музейі" МКҚК-ның филиалы ретінде Сайрам аудандық тарихи-өлкетану музейін ашу
МСМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі
2020 жыл
-
"Түркістан облыстық тарихи-өлкетану музейі" МКҚК-нің өз қаражаты есебінен
138.
"Алматы қаласы музейлер бірлестігі" МКҚК базасында Алматы қаласы тарихының ғылыми орталығын құру
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2025 жыл
100,0
ЖБ

139.
Реализация музейного познавательного проекта "Тоғысқан мәдениет"
информация в МКС
акимат Кызылординской области
2020-2021
годы
-
спонсорские средства
140.
Установка трехязычного аудио-гида по международной платформе в экспозиционных залах музея Кызылординской области
информация в МКС
акимат Кызылординской области
2021 год
3,7
МБ
141.
Внедрение приложения "SMART ГИД" согласно музейным технологическим требованиям
информация в МКС
акимат Кызылординской области
2022 год
7,5
МБ

139.
"Тоғысқан мәдениет" музейлік танымдық жобасын іске асыру
МСМ-ге
ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2020 – 2021
жылдар
-
демеушілер қаражаты
140.
Қызылорда облысы музейлерінің экспозициялық залдарына халықаралық платформадағы үш тілдік аудио-нұсқаулықты орнату
МСМ-ге
ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021 жыл
3,7
ЖБ
141.
Музейлік технологиялық талаптарға сәйкес "SMART ГИД" қосымшасын қолданысқа енгізу
МСМ-ге
ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2022 жыл
7,5
ЖБ

142.
Установка единой централизованной лицензированной базовой функционально-технической службы фонда "АС Музей" в ГККП "Кызылординский областной историко-краеведческий музей"
информация в МКС
акимат Кызылординской области
2022 год
4,0
МБ
143.
Создание модели экспонатов в 3D формате из фонда музеев области
информация в МКС
акимат Кызылординской области
2022-2023 годы
2022 год – 2,0
2023 год – 3,0
МБ
144.
Участие работников областного и районного музеев в курсах повышения квалификации и стажировки, проводимых в республиканских музеях (города Нур-Султан, Алматы)
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2021-2030 годы
2021 год – 1,8
2022 год – 1,8
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
145.
Прохождение работниками областного и городского музеев курсов повышения квалификации и стажировок в музеях ближнего и дальнего зарубежья
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2021-2030 годы
2021 год – 4,5
2022 год – 4,5
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
146.
Переэкспозиция залов природы, этнографии, археологии, истории, нефтяной промышленности и истории города, ассамблеи, современной истории, культуры и искусства, а также истории в ГККП "Мангистауский областной историко-краеведческий музей имени А. Кекилбаева"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2020-2021 годы
2020 год – 83,4
2021 год – 147,1
МБ
147.
Проведение республиканского научно-теоретической конференции на тему "Ә. Кекілбаев – абыз, ғұлама, кемеңгер"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2024,
2029
годы
2024 год – 7,0
2029 год – *
МБ
148.
Открытие краеведческих музеев в Каракиянском и Мунайлинском районах Мангистауской области
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2022,
2028
годы
2022 год – 449,2
2028 год – *
МБ
149.
Реализация проекта "виртуальный музей", и съемка в 3D формате музейных коллекций ГККП "Актюбинский областной историко-краеведческий музей"
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2023-2027 годы
2023 год – 2,0
2024 год –*
2025 год –*
2026 год – *
2027 год –*
МБ
150.
Создание музеев под открытым небом и туристических центров на объектах Хан моласы и Досжан ишан
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2020-2023 годы
-
спонсорские средства
151.
Перевод экспонатов из фонда ГККП "Шымкентский городской музей жертв политических репресий" в 3D формат;
- организация мероприятий по созданию сети виртуальных музеев и цифровизации музейного фонда
- ведение электронного каталога экспонатов из фондов музея
информация в МКС
акимат города Шымкента

142.
"Қызылорда облыстық тарихи-өлкетану музейі" КМҚК қорының бірыңғай орталықтандырылған "АЖ- Музей" лицензиялық базалық функционалды техникалық қызметін орнату
МСМ-ге
ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2022 жыл
4,0
ЖБ
143.
Облыс музейлерінің қорындағы экспонаттардың 3D форматтағы моделін жасау
МСМ-ге
ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2022 – 2023 жылдар
2022 жылы – 2,0
2023 жылы –3,0
ЖБ
144.
Облыстық және аудандық музей қызметкерлерінің республикалық музейлерде (Нұр-Сұлтан, Алматы қалалары) өткізілетін біліктілікті арттыру және тағылымдама курстарына қатысуы
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 1,8
2022 жылы –1,8
2023 жылы – 1,8
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
145.
Облыстық және қалалық музей қызметкерлерінің таяу және алыс шетел музейлерінде өткізілетін біліктілікті арттыру курстарынан және тағылымдамадан өтуі
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 4,5
2022 жылы – 4,5
2023 жылы – 4,5
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы –*
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
146.
"Ә. Кекілбаев атындағы Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі" МКҚК табиғат, этнография, археология, мұнай өндіріcі және тарихы, қала тарихы, ассамблея, заманауи тарих, мәдениет, сондай-ақ өнер залдарын қайта экспозициялау
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 83,4
2021 жылы – 147,1
ЖБ
147.
"Ә.Кекілбаев – абыз, ғұлама, кемеңгер" тақырыбында республикалық ғылыми-теориялық конференция өткізу
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2024, 2029 жылдар
2024 жылы – *
2029 жылы – *
ЖБ
148.
Маңғыстау облысының Қарақия және Мұнайлы аудандарында өлкетану музейлерін ашу
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022, 2028 жылдар
2022 жылы – 449,2
2028 жылы – *
ЖБ
149.
"Ақтөбе облыстық тарихи-өлкетану музейі" МҚКК музейлік коллекцияларын 3D форматына түсіру және виртуалды музей жобасын іске асыру
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2023 – 2027 жылдар
2023 жылы – 2,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
ЖБ
150.
Хан моласы және Досжан ишан объектілерінде ашық аспан астындағы музей және туристік орталық құру
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2020 – 2023 жылдар
-
демеушілер қаражаты
151.
"Шымкент қалалық саяси қуғын-сүргін құрбандарының музейі" МКҚК қорындағы жәдігерлерді 3D форматқа көшіру;
-      виртуалдық музейлер желісін құру және музей қорын цифрландыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыру;
-      музей қорындағы жәдігерлердің электронды каталогын жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Шымкент қаласының әкімдігі

2021-2030 годы
2021 год –5,0
2022 год –6,0
2023 год –6,3
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ
6.3. Литература, книгоиздание и библиотечное дело
152.
Проведение международной научно-практической конференции "Феномен национальной культуры в творчестве Мухтара Ауэзова", посвященной 125-летию со дня рождения великого писателя
М. Ауэзова
информация в МКС
МОН,
РГКП "Институт литературы и искусства имени М.О. Ауэзова"
(по согласованию)
2022 год
-
спонсорские средства
153.
Проведение республиканской конференции, посвященной 100-летию литературоведа Абдулхамит Нарымбетова
информация в МКС
МНВО,
РГКП "Институт литературы и искусства имени М.О. Ауэзова" (по согласованию)
2028 год
-
за счет собственных средств РГКП "Институт литературы и искусства имени М.О. Ауэзова"
154.
Проведение международной конференции, посвященной 100-летию литературоведа
С. Кирабаева
информация в МКС
МНВО,
РГКП "Институт литературы и искусства имени М.О. Ауэзова" (по согласованию)
2027 год
-
за счет собственных средств РГКП "Институт литературы и искусства имени М.О. Ауэзова"

2021 – 2030 жылдар
2021 жылы –5,0
2022 жылы –6,0
2023 жылы –6,3
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
2029 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ
6.3. Әдебиет, кітап шығару мен кітапхана ісі
152.
Ұлы жазушы
М.О. Әуезовтің туғанына 125 жыл толуына арналған "Мұхтар Әуезов шығармашылығындағы ұлттық мәдениет феномені" атты халықаралық ғылыми-практикалық конференциясын өткізу
МСМ-ге
ақпарат
БҒМ, "М.О. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" РМҚК
2022 жыл
-
демеушілер қаражаты
153.
Әдебиеттанушы ғалым
А. Нарымбетовтің 100 жылдық мерейтойына арналған республикалық конференция өткізу
МСМ-ге
ақпарат
ҒЖБМ, "М.О. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" РМҚК
2028 жыл
-
"М.О. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" РМҚК-нің өз қаражаты есебінен
154.
Әдебиеттанушы ғалым
С. Қирабаевтың 100 жылдық мерейтойына арналған халықаралық конференция өткізу
МСМ-ге
ақпарат
ҒЖБМ, "М.О. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" РМҚК
2027 жыл
-
"М.О. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" РМҚК-нің өз қаражаты есебінен

155.
Разработка энциклопедии "Жетісудың Ұлы есімдері"
информация в МКС
акимат Алматинской области
2021 год
20,0
МБ
156.
Анализ книжных фондов библиотек области с целью выявления в них редких краеведческих изданий, проведение сбора таких книг и их оцифровки в целях обеспечения их сохранности
информация в МКС
акимат Жамбылской области
ежегодно
-
за счет собственных средств библиотек
157.
Установка памятника Абая Кунанбаева в городе Атырау
информация в МКС
акимат города
Атырау
2021 год

155.
"Жетісудың Ұлы есімдері" энциклопедиясын әзірлеу
МСМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімдігі
2021 жыл
20,0
ЖБ
156.
Сирек кездесетін өлкетану басылымдарын анықтау мақсатында облыс кітапханаларының кітап қорын талдау, олардың сақталуын қамтамасыз ету мақсатында осындай кітаптарды жинауды және цифрландыруды жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
жыл сайын
-
кітапханалардың өз қаражаты есебінен
157.
Атырау қаласында Абай Құнанбайұлының ескерткішін орнату
МСМ-ге
ақпарат
Атырау қаласының әкімдігі
2021 жыл

145,0
МБ
158.
Внедрение нового программного продукта "Автоматизированная интегрированная библиотечная система "Мега Про"
информация в МКС
акимат города Нур-Султана
2020 год
42,0
МБ
159.
Модернизация КГУ "Центральная детско-юношеская библиотека" (проспект Богенбая батыра, 52)
информация в МКС
акимат города Нур-Султана
2021 год
210,0
МБ
160.
Расширение сети централизованной библиотечной системы в жилом массиве "Железнодорожный" (улица Жамбыл Жабаева, 12/2)
информация в МКС
акимат города Нур-Султана
2021 год
5,0
МБ

145,0
ЖБ
158.
"Мега Про" автоматтандырылған интеграцияланған кітапхана жүйесі" жаңа бағдарламалық өнімін енгізу
МСМ-ге
ақпарат
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
2020 жыл
42,0
ЖБ
159.
"Орталық балалар-жасөспірімдер кітапханасы" КММ жаңғырту (Бөгенбай батыр даңғылы, 52)
МСМ-ге
ақпарат
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
2021 жыл
210,0
ЖБ
160.
"Железнодорожный" тұрғын алабында орталықтандырылған кітапхана жүйесінің желісін кеңейту (Ж.Жабаев көшесі, 12/2)
МСМ-ге
ақпарат
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
2021 жыл
5,0
ЖБ

161.
Расширение сети централизованной библиотечной системы в районе "Есиль"
информация в МКС
акимат города Астаны
2023 год
25,0
МБ
162.
Расширение сети централизованной библиотечной системы в жилом массиве "Ильинка"
информация в МКС
акимат города Астаны
2027 год
15,0
МБ
163.
Внедрение программы WEB-РАБИС в библиотеках
информация в МКС
акиматы Алматинской, Павлодарской, Мангистауской областей
2021-2026 годы
Алматинская область
2021 год – 6,0
2022 год – 12,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
Павлодарская область
2022 год – 2,0
2023 год – 3,0
2024 год – *
Мангистауская область
2021 год –8,4
МБ

161.
"Есіл" ауданында орталықтандырылған кітапхана жүйесінің желісін кеңейту
МСМ-ге
ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2023 жыл
25,0
ЖБ
162.
"Ильинка" тұрғын алабында орталықтандырылған кітапхана жүйесінің желісін кеңейту
МСМ-ге
ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2027 жыл
15,0
ЖБ
163.
Кітапханаларда WEB-РАБИС бағдарламасын енгізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы, Павлодар, Маңғыстау облыстарының әкімдіктері
2021 – 2026 жылдар
Алматы облысы:
2021 жылы – 6,0
2022 жылы – 12,0
2023 жылы – 12,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
Павлодар облысы:
2022 жылы –2,0
2023 жылы –3,0
2024 жылы –*
Маңғыстау облысы:
2021 жылы – 8,4
ЖБ

164.
Создание на базе сельских библиотек Павлодарской области "Communication Center"
информация в МКС
акимат Павлодарской области
2022 год
2,0
МБ
165.
Проведение социально-культурного мероприятия "Ночь в библиотеке"
информация в МКС
акимат Павлодарской области
2020-2024 годы
-
за счет собственных средств КГУ "Областная универсальная научная библиотека имени С. Торайгырова"
166.
Проведение международного книжного фестиваля
информация в МКС
акимат Павлодарской области
2025 год
1,0
МБ

164.
Павлодар облысының ауылдық кітапханалар базасында "Comunication Center" құру
МСМ-ге ақпарат
Павлодар облысының әкімдігі
2022 жыл
2,0
ЖБ
165.
"Кітапхана түні" әлеуметтік-мәдени іс-шарасын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Павлодар облысының әкімдігі
2020 – 2024 жылдар
-
"С. Торайғыров атындағы облыстық әмбебап ғылыми кітапханасы" КММ-нің өз қаражаты есебінен
166.
Халықаралық кітап фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Павлодар облысының әкімдігі
2025 жыл
1,0
ЖБ

167.
Реализация проекта "Литературное Прииртышье"
информация в МКС
акимат Павлодарской области
2022 год
-
за счет собственных средств КГУ "Областная универсальная научная библиотека имени С. Торайгырова"
168.
Выпуск серии сборников стихов незрячих поэтов Павлодарского Прииртышья в разных форматах: рельефно-точечный шрифт, плоско-печатный шрифт, аудиодисках
информация в МКС
акимат Павлодарской области
2020-2022 годы
-
за счет собственных средств КГУ "Областная специальная библиотека для незрячих и слабовидящих граждан"

167.
"Литературное Прииртышье" жобасын іске асыру
МСМ-ге ақпарат
Павлодар облысының әкімдігі
2022 жыл
-
"С. Торайғыров атындағы облыстық әмбебап ғылыми кітапханасы" КММ-нің өз қаражаты есебінен
168.
Павлодар облысындағы зағип ақындардың өлеңдерін әртүрлі форматта шығару: нүктелі бедерлі қаріп, жалпақ баспа қарпі, аудиодиск
МСМ-ге ақпарат
Павлодар облысының әкімдігі
2020 – 2022 жыл
-
"Көзі көрмейтін және нашар көретін азаматтарға арналған облыстық арнайы кітапханасы" КММ-нің өз қаражаты есебінен

169.
Проведение слета молодых библиотекарей Костанайской области в режиме онлайн
информация в МКС
акимат Костанайской области
2020 год
-
за счет собственных средств КГУ "Костанайская областная универсальная библиотека имени Л.Н. Толстого"
170.
Реализация проекта "Электронная библиотека" в КГУ "Акмолинская областная научно-универсальная библиотека им. М. Жумабаева"
информация в МКС
акимат Акмолинской области
2021 год
12,0
МБ
171.
Перевод арабских книг Абу Насыра аль-Фараби на казахский язык
информация в МКС
акимат Туркестанской области
2020 год
27,2
МБ
172.
Реализация проекта "Электронная энциклопедия Алматы"
информация в МКС
акимат
города Алматы
2026 год
50,0
МБ
173.
Приобретение организационной техники и программного обеспечения для областных библиотек
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2021, 2022, 2027, 2030 годы
2021 год – 38,6
2022 год – 26,1
2027 год – *
2030 год – *
МБ

169.
Қостанай облысының жас кітапханашыларының онлайн режимдегі слетін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Қостанай облысының әкімдігі
2020 жыл
-
"Л.Н. Толстой атындағы Қостанай облыстық әмбебап ғылыми кітапханасы" КММ-нің өз қаражаты есебінен
170.
"М. Жұмабаев атындағы Ақмола облыстық ғылыми-әмбебап кітапханасы" КММ-де "Электрондық кітапхана" жобасын іске асыру
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімдігі
2021 жыл
12,0
ЖБ
171.
Әбу Насыр әл-Фарабидің араб тіліндегі кітаптарын қазақ тіліне аудару
МСМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі
2020 жыл
27,2
ЖБ
172.
"Алматының электрондық энциклопедиясы" жобасын іске асыру
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2026 жыл
50,0
ЖБ
173.
Облыстық кітапханалар үшін ұйымдастыру техникасы мен бағдарламалық қамтылымды сатып алу
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2021, 2022, 2027, 2030 жылдар
2021 жылы – 38,6
2022 жылы – 26,1
2027 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ

174.
Организация межрегионального форума молодых библиотекарей "Время молодых" (Карагандинская, Павлодарская и Костанайская области) на базе КГУ "Карагандинская областная универсальная библиотека имени Н.В. Гоголя"
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2021 год
5,0
МБ
175.
Проведение республиканской конференции "Кітапхана-киелі орда" в честь 50-летия ГУ "Мангистауская областная универсальная библиотека имени К. Сыдиыкова"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2023 год
5,0
МБ

174.
"Н.В.Гоголь атындағы Қарағанды облыстық әмбебап ғылыми кітапхана" КММ базасында жас кітапханашылардың өңіраралық (Қарағанды, Павлодар, Қостанай облыстары) форумын ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2021 жыл
5,0
ЖБ
175.
"Қ.Сыдиықов атындағы Маңғыстау облыстық әмбебап кітапхана" ММ-нің 50 жылдығына орай "Кітапхана – киелі орда" республикалық конференциясын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2023 жыл
5,0
ЖБ

176.
Включение информационных ресурсов библиотек Актюбинской области в фонд платформы КазНЭБ
информация в МКС
акимат Актюбинской области
ежегодно
-
за счет собственных средств КГУ "Областная научная универсальная библиотека имени С. Баишева"
177.
Проведение социально-культурного мероприятия "Ночь в библиотеке"
информация в МКС
акимат Актюбинской области
ежегодно
-
за счет собственных средств КГУ "Областная научная универсальная библиотека имени С. Баишева"
6.4. Изобразительное искусство, дизайн и архитектура
178.
Проведение республиканского фестиваля национальной одежды
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2026 год
50,0
МБ
179.
Проведение международной биеннале художников "Атырау арт-2023"
информация в МКС
акимат Атырауской области
2023 год
20,0
МБ
180.
Проведение ІV Международного фестиваля воздушных шаров "ASHYQASPAN"
информация МКС
акимат города Шымкента
2021-2025 годы
2021 год –60,2
2022 год –62,0
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
МБ
181.
Проведение международной (республиканской) выставки художников (выпуск сборника по итогам выставки)
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
ежегодно
2020 год – 20,0
2021 год – 20,0
2022 год –20,0
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ
182.
Организация цикла персональных выставок мастеров изобразительного искусства Восточно-Казахстанского региона
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
ежегодно
2020 год – 4,0
2021 год – 4,0
2022 год –4,0
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ
6.5. Театральное, цирковое, хореографическое, музыкальное и исполнительское искусство
183.
Проведение праздничных мероприятий и торжественных концертов, посвященных празднованиям государственных и национального праздников
праздничные мероприятия
МКС
2020-2022 годы
2020 год – 656,6
2021 год – 357,1
2022 год – 367,1
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
184.
Проведение торжественного концерта, посвященного Ассамблее народа Казахстана
концерт
МКС
2021-2022 годы
2021 год – 79,9
2022 год – 80,6
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
185.
Проведение республиканского айтыса акынов
айтыс
МКС
2020-2022 годы
2020 год – 80,0
2021 год – 38,8
2022 год – 38,8
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"

176.
Ақтөбе облысы кітапханаларының ақпараттық ресурстарын ҚазҰЭК платформасының қорына қосу
МСМ-ге
ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
жыл
сайын
-
"С. Бәйішев атындағы облыстық ғылыми әмбебап кітапхана" КММ-нің өз қаражаты есебінен
177.
"Кітапхана түні" әлеуметтік мәдени шарасын өткізу
МСМ-ге
ақпарат
Ақтөбе, облысының әкімдігі
жыл сайын
-
"С. Бәйішев атындағы облыстық ғылыми әмбебап кітапхана" КММ-нің өз қаражаты есебінен
6.4. Бейнелеу өнері, дизайн және сәулет
178.
Республикалық ұлттық киімдер фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2026 жыл
50,0
ЖБ
179.
"Атырау арт-2023" халықаралық суретшілер биенналесін өткізу
МСМ-ге
ақпарат
Атырау облысының әкімдігі
2023 жыл
20,0
ЖБ
180.
ІV Халықаралық "ASHYQASPAN" әуе шарлары фестивалін өткізу
МСМ-ге
ақпарат
Шымкент қаласының әкімдігі
2021 – 2025 жылдар
2021 жылы –60,2
2022 жылы –62,0
2023 жылы –63,5
2024 жылы –*
2025 жылы –*
ЖБ
181.
Халықаралық (республикалық) суретшілер көрмесін өткізу (көрме қорытындысы бойынша жинақ шығару)
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
жыл сайын
2020 жылы – 20,0
2021 жылы – 20,0
2022 жылы – 20,0
2023 жылы – 20,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
182.
Шығыс Қазақстан өңірінің бейнелеу өнері шеберлерінің дербес көрмелері циклін ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
жыл сайын
2020 жылы – 4,0
2021 жылы – 4,0
2022 жылы – 4,0
2023 жылы – 4,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
6.5. Театр, цирк, хореографиялық, музыкалық және орындаушылық өнер
183.
Мемлекеттік және ұлттық мерекелерді тойлауға арналған іс-шаралар мен салтанатты концерттерді өткізу
мерекелік іс-шаралар
МСМ
2020 – 2022 жылдар
2020 жылы – 656,6
2021 жылы – 357,1
2022 жылы – 367,1
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
184.
Қазақстан халқы Ассамблеясына арналған салтанатты концерт өткізу
концерт
МСМ
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 79,9
2022 жылы – 80,6
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
185.
Республикалық ақындар айтысын өткізу
айтыс
МСМ
2020 – 2022 жылдар
2020 жылы – 80,0
2021 жылы – 38,8
2022 жылы – 38,8
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы

193.
Проведение международного конкурса юных пианистов "Astana Piano Passion"
конкурс
МКС
2021, 2023 годы
2021 год –401,5
2023 год –*
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
194.
Проведение республиканского конкурса юных пианистов "Astana Piano Passion"
конкурс
МКС
2022 год
131,2
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
195.
Участие казахстанских исполнителей в международных конкурсах и выступление молодых дарований и ведущих исполнителей в лучших залах мира
участие в конкурсах и
выступление в лучших залах мира
МКС
2020-2021 годы
2020 год – 15,7
2021 год – 16,7
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
196.
Организация выступлений и гастролей зарубежных творческих коллективов и отдельных исполнителей в Казахстане
выступления и гастроли
МКС
2021-2022 годы
2021 год – 6,5
2022 год – 6,5
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"

193.
"Astana Piano Passion" халықаралық жас пианистер конкурсын өткізу
конкурс
МСМ
2021, 2023 жылдар
2021 жылы – 401,5
2023 жылы – 403,7
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
194.
"Astana Piano Passion" республикалық жас пианистер конкурсын өткізу
конкурс
МСМ
2022 жыл
131,2
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
195.
Қазақстандық орындаушылардың халықаралық конкурстарға қатысуы және жас дарындар мен жетекші орындаушылардың әлемнің үздік сахналарында өнер көрсетуі
конкурстарға қатысу және әлемнің үздік сахналарында өнер көрсету
МСМ
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 15,7
2021 жылы – 16,7
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
196.
Шетелдік шығармашылық ұжымдар мен жеке орындаушылардың Қазақстанда өнер көрсету мен гастрольдерін ұйымдастыру
гастрольдер мен өнер көрсетулер
МСМ
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 6,5
2022 жылы – 6,5
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы

197.
Проведение международного фестиваля песен Ш. Калдаякова
фестиваль
МКС
2021 год
34,5
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
198.
Проведение концертной программы, посвященной "Ұлттық Домбыра күні" в онлайн формате
концертная программа
МКС
2020 год
41,6
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
199.
Проведение юбилейных мероприятий, посвященных 175-летию Абая Кунанбайулы (концерт-спектакль "Абайдан аманат"; фестиваль социальных роликов и короткометражных фильмов "Абайдың мұрасы – адамзат қазынасы")
мероприятие
МКС
2020 год
77,0
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
200.
Проведение официальной церемонии начала празднования 175-летнего юбилея Абая Кунанбайулы и концерта мастеров искусств в городе Нур-Султане
официальная церемония
МКС
2020 год
222,6
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
201.
Проведение республиканского айтыса акынов в Жамбылской области
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2021-2030 годы
2021 год –25,0
2022 год –26,0
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ
202.
Проведение республиканского фестиваля народных театров "Театр – өмір айнасы"
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2021, 2026 годы
2021 год –15,0
2026 год –*
МБ
203.
Проведение фестиваля народного творчества "Өнер көзі – халықта"
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2021, 2024,
2027, 2030
годы
2021 год –15,0
2024 год –*
2027 год –*
2030 год –*
МБ
204.
Проведение международного фольклорного фестиваля "Taraz folk"
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2025 год
80,0
МБ
205.
Проведение республиканского фестиваля жырау "Жыр жампозы"
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2027 год
30,0
МБ
206.
Приглашение режиссеров и художников-постановщиков, балетмейстеров из других регионов в целях повышения уровня репертуара театра
информация в МКС
акимат Жамбылской области
ежегодно
2020 год –21,2
2021 год –21,3
2022 год –23,3
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ

197.
Ш.Қалдаяқов әндерінің халықаралық фестивалін өткізу
фестиваль
МСМ
2021 жыл
34,5
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
198.
"Ұлттық Домбыра күніне" арналған концерттік бағдарламаны онлайн форматта өткізу
концерттік бағдарлама
МСМ
2020 жыл
41,6
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
199.
Абай Құнанбайұлының 175-жылдығына арналған мерейтойлық іс-шаралар өткізу ("Абай аманаты" концерт-спектаклі; "Абайдың мұрасы – адамзат қазынасы" атты әлеуметтік роликтер және қысқаметражды фильмдер фестивалі)
іс-шара
МСМ
2020 жыл
77,0
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
200.
Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойын мерекелеудің ресми рәсімін және Нұр-Сұлтан қаласында өнер шеберлерінің концертін өткізу
ресми рәсім
МСМ
2020 жыл
222,6
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
201.
Жамбыл облысында республикалық ақындар айтысын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы –25,0
2022 жылы –26,0
2023 жылы –27,0
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
2029 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ
202.
"Театр – өмір айнасы" халық театрларының республикалық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2021, 2026 жылдар
2021 жылы –15,0
2026 жылы –*
ЖБ
203.
"Өнер көзі – халықта" халық шығармашылығы фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2021, 2024, 2027, 2030 жылдар
2021 жылы –15,0
2024 жылы –*
2027 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ
204.
"Taraz folk" халықаралық фольклорлық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2025 жыл
80,0
ЖБ
205.
"Жыр жампозы" республикалық жыраулар фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2027 жыл
30,0
ЖБ
206.
Театр репертуарының деңгейін жоғарылату мақсатында өзге өңірлерден режиссерлерді, қоюшы-суретшілерді, балетмейстерлерді шақырту
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
жыл сайын
2020 жылы –21,2
2021 жылы –21,3
2022 жылы –23,3
2023 жылы –25,3
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
2029 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ

207.
Проведение международного театрального фестиваля
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2022 год
30,0
МБ
208.
Проведение республиканского конкурса этно-фольклорных ансамблей "Көне Тараз күмбірі"
информация в МКС
акимат Жамбылской области
2021, 2023,
2025, 2027,
2029 годы
2021 год –12,7
2023 год –*
2025 год –*
2027 год –13,5
2029 год –13,8
МБ
209.
Проведение международного форума дирижеров
информация в МКС
акимат Костанайской области
ежегодно
2020 год –2,5
2021 год –2,6
2022 год –2,7
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ
210.
Проведение международного фестиваля хореографического искусства
информация в МКС
акимат Костанайской области
ежегодно
2020 год –1,1
2021 год –2,1
2022 год –2,2
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ
211.
Проведение республиканского жыр-мушайра, посвященного 90-летию народного писателя Казахстана, лауреата Государственной премии, акына Кадыра Мырза Али
информация
в МКС
акимат Западно-Казахстанской области
2025 год
6,5
МБ
212.
Гастрольные выезды ГККП "Областной казахский драматический театр имени Х. Бокеевой" (в Самарскую, Саратовскую, Астраханскую и Волгоградскую области РФ)
информация в МКС
акимат Западно-Казахстанской области
2022 год
3,2
МБ
213.
Гастрольные выезды ГККП "Областная филармония имени Г. Курмангалиева" (в Самарскую, Саратовскую, Астраханскую и Волгоградскую области РФ)
информация в МКС
акимат Западно-Казахстанской области
2024 год
18,0
МБ
214.
Проведение международного джазового фестиваля
информация в МКС
акимат
города Алматы
2021-2030 годы
2021 год – 15,0
2022 год – 15,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
215.
Создание школы акынов "АҚБЕРЕН" и организация мушайра молодых акынов и айтыса акынов
информация
в МКС
акимат Кызылординской области
2021-2022 годы
2021 год –8,1
2022 год –2,1
МБ
216.
Организация республиканского айтыса акынов "Арманы асқақ алашым", посвященного 30-летию Независимости Республики Казахстан
информация в МКС
акимат Кызылординской области
2021 год
16,2
МБ
217.
Проведение международного театрального фестиваля имени Ж. Хаджиева
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2021, 2023,
2025, 2027,
2030 годы
2021 год – 27,0
2023 год – *
2025 год – *
2027 год – *
2030 год – *
МБ
218.
Приобретение организационной техники с программным обеспечением для ГККП "Областной научно-методический центр досуга и народного творчества"
информация в МКС
акимат Карагандинской области
2022, 2026, 2030 годы
2022 год – 4,5
2026 год – *
2030 год – *
МБ
219.
Осуществление гастролей театров, концертных организаций области за рубежом и по республике и участие в международных фестивалях
информация в МКС
акимат Мангистауской области

207.
Халықаралық театр фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2022 жыл
30,0
ЖБ
208.
"Көне Тараз күмбірі" атты республикалық этно-фольклорлық ансамбльдер конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2021, 2023,
2025, 2027,
2029 жылдар
2021 жылы –12,7
2023 жылы –13,0
2025 жылы –*
2027 жылы –*
2029 жылы –*
ЖБ
209.
Халықаралық дирижерлер форумын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Қостанай облысының әкімдігі
жыл сайын
2020 жылы –2,5
2021 жылы –2,6
2022 жылы –2,7
2023 жылы –2,8
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
2029 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ
210.
Халықаралық хореография өнері фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Қостанай облысының әкімдігі
жыл сайын
2020 жылы –1,1
2021 жылы –2,1
2022 жылы –2,2
2023 жылы –2,2
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
2029 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ
211.
Қазақстанның Халық жазушысы, Мемлекеттік сыйлықтың иегері, ақын Қадыр Мырза Әлидің 90 жылдығына арналған республикалық жыр мүшәйрасын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2025 жыл
6,5
ЖБ
212.
"Х.Бөкеева атындағы облыстық қазақ драма театры" МКҚК гастрольдік сапарлары (РФ-ның Самара, Саратов, Астрахан, Волгоград облыстарына)
МСМ-ге ақпарат
Батыс Қазақстан облысы-ның әкімдігі
2022 жыл
3,2
ЖБ
213.
"Ғ.Құрманғалиев атындағы облыстық филармония" МКҚК гастрольдік сапарлары (РФ-ның Самара, Саратов, Астрахан, Волгоград облыстарына)
МСМ-ге ақпарат
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2024 жыл
18,0
ЖБ
214.
Халықаралық джаз фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 15,0
2022 жылы – 15,0
2023 жылы – 15,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы –*
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
215.
"АҚБЕРЕН" ақындар мектебін қалыптастыру және жас ақындар мүшәйрасы мен ақындар айтысын ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 8,1
2022 жылы –2,1
ЖБ
216.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған "Арманы асқақ алашым" атты республикалық ақындар айтысын ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021 жыл
16,2
ЖБ
217.
Ж.Хаджиев атындағы халықаралық театрлар фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2021, 2023, 2025, 2027,
2030 жылдар
2021 жылы – 27,0
2023 жылы – 29,0
2025 жылы – *
2027 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
218.
"Облыстық мәдени-сауық және халық шығармашылығының ғылыми-әдістемелік орталығы" МКҚК үшін бағдарламалық қамтылымы бар ұйымдастыру техникасын сатып алу
МСМ-ге ақпарат
Қарағанды облысының әкімдігі
2022, 2026,
2030 жылдар
2022 жылы – 4,5
2026 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
219.
Облыс театрларының, концерттік ұйымдарын шетелдер мен республика көлеміндегі гастрольдерін жүзеге асыру және халықаралық фестивальдарға қатысуы
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі

2021-2030 годы
2021 год – 23,8
2022 год – 19,7
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
220.
Проведение международного театрального фестиваля "Әбіш әлемі"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2022, 2024,
2026, 2028,
2030 годы
2022 год – 33,7
2024 год – *
2026 год – *
2028 год – *
2030 год – *
МБ
221.
Открытие нового здания ГККП "Государственный казахский музыкально-драматический театр имени Сабита Муканова"
информация в МКС
акимат Северо-Казахстанской области
2021 год
10,0
МБ
222.
Проведение капитального ремонта здания ГККП "Областной театр драмы имени Тахауи Ахтанова" и КГУ "Государственный архив Актюбинской области".
Обеспечение ГККП "Областной театр драмы имени Тахауи Ахтанова" комплектом звуковых, световых, технических средств
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2020 год
561,8
МБ
223.
Показ спектаклей в доме детей с физическими особенностями в рамках акции "Бір жарық сәуле"
информация в МКС
акимат Актюбинской области
ежегодно
-
спонсорские средства
224.
Организация театрального фестиваля "BALAUSA" на международном уровне
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2022, 2024,
2026, 2028,
2030 годы
2022 год – 15,0
2024 год – *
2026 год – *0
2028 год – *
2030 год –*
МБ
225.
Увеличение доли новых постановок и программ в репертуаре театров, цирков, концертных организаций (в том числе пополнение новыми постановками и программами, посвященными истории города и теме сегодняшнего дня)
информация в МКС
акимат города Шымкента
2021-2030 годы
2021 год – 50,0
2022 год – 53,0
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ

2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 23,8
2022 жылы – 19,7
2023 жылы – 31,3
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
220.
Халықаралық "Әбіш әлемі" театр фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022, 2024,
2026, 2028,
2030
жылдар
2022 жылы – 33,7
2024 жылы – *
2026 жылы – *
2028 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
221.
"Сәбит Мұқанов атындағы мемлекеттік қазақ музыкалық драма театры" МКҚК жаңа ғимаратының ашылуы
МСМ-ге ақпарат
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2021 жыл
10,0
ЖБ
222.
"Тахауи Ахтанов атындағы облыстық драма театры" МКҚК мен "Ақтөбе облысының мемлекеттік архиві" КММ ғимараттарын күрделі жөндеу.
"Тахауи Ахтанов атындағы Ақтөбе облыстық драма театры" МКҚК дыбыс беру, жарық түсіру, техникалық құралдар жиынтығымен қамтамасыз ету
МСМ-ге
ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2020 жыл
561,8
ЖБ
223.
"Бір жарық сәуле" акциясы аясында физикалық ерекшелігі бар балалардың үйінде спектакльдер көрсету
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
жыл сайын
-
демеушілер қаражаты
224.
Халықаралық деңгейдегі "BALAUSA" театр фестивалін ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022, 2024,
2026, 2028,
2030 жылдар
2022 жылы – 15,0
2024 жылы – *
2026 жылы – *
2028 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
225.
Театр, цирк, концерттік ұйымның репертуарындағы жаңа қойылымдар мен бағдарламалардың үлесін арттыру (оның ішінде қала тарихы мен бүгінгі күннің тақырыбына арналған жаңа қойылымдар мен бағдарламалармен толықтыру)
МСМ-ге ақпарат
Шымкент қаласының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы –50,0
2022 жылы –53,0
2023 жылы –55,0
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
2029 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ

226.
Открытие фольклорного ансамбля, оркестра народных инструментов, духового оркестра в ГККП "Шымкентский городской Дом культуры"
информация в МКС
акимат города Шымкента
2021-2022 годы
2021 год –20,0
2022 год –10,0
МБ
227.
Проведение республиканского фестиваля традиционной музыки "Шертпе күй"
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
2020, 2022,
2024, 2026,
2028, 2030
годы
2020 год – 30,0
2022 год – 30,0
2024 год – *
2026 год – *
2028 год – *
2030 год – *
МБ
228.
Проведение республиканского айтыса акынов в Восточно-Казахстанской области (тематический)
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
2020, 2022,
2024, 2026,
2028, 2030
годы
2020 год – 30,0
2022 год – 30,0
2024 год – *
2026 год – *
2028 год – *
МБ
6.6. Развитие киноиндустрии как важнейшего кластера современного культурного пространства
229.
Выпуск художественного фильма "Рассвет Великой степи"
выпуск фильма
МКС
2020-2021 годы
2020 год – 511,7
2021 год – 1046,5
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
230.
Выпуск анимационного фильма "Ботай арғымақтар мекені"
выпуск фильма
МКС
2020 год
412,2
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
231.
Выпуск художественного фильма "Мұқағали Мақатаев"
выпуск фильма
МКС
2020 год
40,0
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
232.
Создание дубляжей национальных фильмов
акт выполненных работ
МКС
2020-2023 годы
2020 год –38,1
2021 год – 16,6
2022 год – 10,9
2023 год – *
РБ Бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
233.
Открытие киношколы для молодежи в здании ГККП "Областной центр кино"
информация
в МКС
акимат Жамбылской области
2021 год
10,0
МБ
234.
Открытие в районах Жамбылской области 10 кинотеатров "Кинорум" на 50 мест
информация
в МКС
акимат Жамбылской области
2021-2025 годы
2021 год –10,1
2022 год –10,2
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
МБ
235.
Приобретение осветительных устройств с целью укрепления материально-технической базы ГККП "Областной центр кино"
информация
в МКС
акимат Жамбылской области
2021 год

226.
"Шымкент қалалық мәдениет үйі" МКҚК-да фольклорлық ансамблін, ұлт аспаптары оркестрін, үрмелі аспаптар оркестрін ашу
МСМ-ге ақпарат
Шымкент қаласының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы –20,0
2022 жылы –10,0
ЖБ
227.
"Шертпе күй" республикалық дәстүрлі музыка фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2020, 2022,
2024, 2026,
2028, 2030
жылдар
2020 жылы – 30,0
2022 жылы – 30,0
2024 жылы – *
2026 жылы – *
2028 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
228.
Шығыс Қазақстан облысында республикалық ақындар айтысын (тақырыптық) өткізу
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2020, 2022,
2024, 2026,
2028, 2030
жылдар
2020 жылы – 30,0
2022 жылы – 30,0
2024 жылы – *
2026 жылы – *
2028 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
6.6. Қазіргі заманғы мәдени кеңістіктің аса маңызды кластері ретінде киноиндустрияны дамыту
229.
"Ұлы дала таңы" көркем фильмін шығару
фильм шығару
МСМ
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 511,7
2021 жылы – 1046,5
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
230.
"Ботай – арғымақтар мекені" анимациялық фильмін шығару
фильм шығару
МСМ
2020 жыл
412,2
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
231.
"Мұқағали Мақатаев" көркем фильмін шығару
фильм шығару
МСМ
2020 жыл
40,0
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
232.
Ұлттық фильмдер дубляжын жасау
орындалған жұмыстар актісі
МСМ
2020 – 2023 жылдар
2020 жылы – 38,1
2021 жылы – 16,6
2022 жылы – 10,9
2023 жылы – 10,9
РБ 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы
233.
"Облыстық кино орталығы" МКҚК ғимаратында жастарға арналған киномектеп ашу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2021 жыл
10,0
ЖБ
234.
Жамбыл облысының аудандарында 50 орындық 10 "Кинорум" кинотеатрларын ашу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2021 – 2025 жылдар
2021 жылы –10,1
2022 жылы –10,2
2023 жылы –10,3
2024 жылы –*
2025 жылы –*
ЖБ
235.
"Облыстық кино орталығы" МКҚК-ның материалдық-техникалық базасын нығайту мақсатында жарық беру құрылғыларын алу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі
2021 жыл

30,0
МБ
236.
Организация премьеры фильма "Тайны Туркестана"
информация в МКС
акимат Туркестанской области
2020 год
29,9
МБ
237.
Проведение международного кинофестиваля "Almaty Film Festival"
информация в МКС
акимат
города Алматы
2021-2030 годы
2021 год – 350,0
2022 год – 350,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
238.
Проведение международного кинофестиваля студенческих фильмов "Бастау"
информация в МКС
акимат
города Алматы
2021-2030 годы
2021 год – 15,0
2022 год – 15,0
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
239.
Открытие учреждения кинофикации в городе Шымкенте в целях развития отрасли киноиндустрии
информация в МКС
акимат города Шымкента
2022 год
200,0
МБ
6.7. Культурно-туристские кластеры
Кластер "Нур-Султан – сердце Евразии"
240.
Проведение международного фестиваля современного искусства "NOMAD FESTIVAL"
информация в МКС
акимат города Астаны
2021, 2023,
2025 годы
2021 год –562,9
2023 год –*
2025 год –*
МБ
Кластер "Алматы свободная культурная зона Казахстана"
241.
Проведение международного этно-фестиваля "Ұлы дала – көшпенділер әлемі"
информация в МКС
акимат
города Алматы
2021-2030 годы
2021 год – 86,5
2022 год – 86,5
2023 год –86,5
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
242.
Проведение международного фестиваля "The Spirit of Tengri"
информация в МКС
акимат
города Алматы
2021-2030 годы
2021 год – 22,7
2022 год – 22,7
2023 год – *
2024 год – *
2025 год – *
2026 год – *
2027 год – *
2028 год – *
2029 год – *
2030 год – *
МБ
Кластер "Единство природы и кочевой культуры"
243.
Создание экспозиции "QYZYLJAR artcenter" под открытым небом
информация в МКС
акимат Северо-Казахстанской области
2020 год
85,5
МБ
244.
Реконструкция музея исламской культуры
информация в МКС
акимат Северо-Казахстанской области
2021-2022 годы
2021 год – 100,0
2022 год – 80,0
МБ
245.
Онлайн встреча читателей библиотеки "Этномосты" со сверстниками из казахских диаспор приграничных регионов РФ (Оренбург, Саратов, Курган и др.) по изучению традиций, обычаев казахского народа, устного народного творчества
информация в МКС
акимат Костанайской области
2020-2022 годы
не требуется
-
Кластер "Жемчужина Алтая"
246.
Подготовка и выпуск коллекции материалов по туристическому кластеру "Восточный Казахстан – жемчужина Алтая" (книга, статья, карта, фото, закон, видеоматериал)
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
ежегодно
2020 год – 5,0
2021 год – 5,0

30,0
ЖБ
236.
"Түркістан құпиялары" фильмінің премьерасын ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі
2020 жыл
29,9
ЖБ
237.
"Almaty Film festival" халықаралық кинофестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 350,0
2022 жылы – 350,0
2023 жылы – 350,0
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
238.
"Бастау" халықаралық студенттік фильмдер кинофестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы –15,0
2022 жылы – 15,0
2023 жылы – 15,0
2024 жылы– *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы –*
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы - *
ЖБ
239.
Киноиндустрия саласын дамыту мақсатында Шымкент қаласында кинофикация мекемесін ашу
МСМ-ге ақпарат
Шымкент қаласының әкімдігі
2022 жыл
200,0
ЖБ
6.7. Мәдени-туристік кластерлер
"Нұр-Сұлтан – Еуразия жүрегі" кластері
240.
"NOMAD FESTIVAL" халықаралық заманауи өнер фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2021,
2023,
2025 жылдар
2021 жылы – 562,9
2023 жылы – 562,9
2025 жылы – *
ЖБ
"Алматы – Қазақстанның еркін мәдени аймағы" кластері
241.
"Ұлы дала – көшпенділер әлемі" халықаралық этно-фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 86,5
2022 жылы – 86,5
2023 жылы – 86,5
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
242.
"The Spirit of Tengri" халықаралық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2021 – 2030 жылдар
2021 жылы – 22,7
2022 жылы – 22,7
2023 жылы – 22,7
2024 жылы – *
2025 жылы – *
2026 жылы – *
2027 жылы – *
2028 жылы – *
2029 жылы – *
2030 жылы – *
ЖБ
"Табиғат пен көшпенділер мәдениетінің тұтастығы" кластері
243.
Ашық аспан астында "QYZYLJAR artcenter" экспозициясын құру
МСМ-ге
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2020 жыл
85,5
ЖБ
244.
Ислам мәдениеті музейін реконструкциялау
МСМ-ге ақпарат
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 100,0
2022 жылы – 80,0
ЖБ
245.
"Этнокөпір" кітапхана оқырмандарының қазақ халқының салт-дәстүрін, әдет-ғұрпын, халық шығармашылығын зерделеу бойынша РФ шекаралас өңірлеріндегі (Орынбор, Саратов, Қорған және т.б.) қазақ диаспораларындағы құрдастарымен онлайн кездесуі
МСМ-ге ақпарат
Қостанай облысының әкімдігі
2020 – 2022 жылдар
талап етілмейді
-
"Алтай маржаны" кластері
246.
"Шығыс Қазақстан – Алтай маржаны" туристік кластері бойынша материалдар топтамасын дайындау, басып шығару (кітап, мақала, карта, фото, заң, бейнематериал)
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
жыл сайын
2020 жылы –5,0
2021 жылы –5,0

2022 год –5,0
2023 год –*
2024 год –*
2025 год –*
2026 год –*
2027 год –*
2028 год –*
2029 год –*
2030 год –*
МБ
247.
Подготовка IT-версии "Балбальные камни говорят"
информация в МКС
акимат Восточно-Казахстанской области
2020 год
2,7
МБ
Кластер "Возрождение Великого Шелкового пути"
248.
Проведение научно-реставрационных работ на памятнике истории и культуры "Культово-погребальный комплекс Алтынказган"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2022-2023 годы
2022 год – 6,0
2023 год – *
МБ
249.
Создание археологического парка "Средневековое городище Кызылкала"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2023-2024 годы
2023 год –15,0
2024 год –*
МБ
250.
Проведение научно-реставрационных работ на археологическом памятнике "Городище Каракабак"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2023 год
45,0
МБ
251.
Проведение фестиваля "Ұлы жібек жолындағы жаңғырған Көкжар жәрмеңкесі"
информация в МКС
акимат Актюбинской области
2022, 2023, 2025 годы
2022 год – 5,0
2023 год – *
2025 год – *
МБ
Кластер "Каспийские ворота"
252.
Проведение археологических исследований в рамках проекта "Пути торговых сообщений Арало-Каспийского региона: городище Каракабак"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2022 год
25,0
МБ
253.
Проведение международной научной конференции "Мангистау в потоке истории"
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2022 год
25,0
МБ
Расшифровка аббревиатур:
АС – автоматизированная система
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МБ – местный бюджет
ЕАЭС – Евразийский экономический союз
ИСЕСКО – Исламская организация по вопросам образования, науки и культуры
КГУ – коммунальное государственное учреждение
КазНЭБ – казахстанская национальная электронная библиотека
КНР – Китайская Народная Республика
ГККП – государственное коммунальное казенное предприятие
ГУ – государственное учреждение
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
НПА – нормативный правовой акт
РБ – республиканский бюджет
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие
РФ – Российская Федерация
ТЮРКСОЙ – Международная организация развития тюркской культуры и искусства
СНГ – Содружество Независимых Государств
СУАР – Синьцзян-Уйгурский автономный район
ШОС – Шанхайская организация сотрудничества
ЮНЕСКО – Организация Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры
IT – информационная технология
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан

2022 жылы –5,0
2023 жылы –5,0
2024 жылы –*
2025 жылы –*
2026 жылы –*
2027 жылы –*
2028 жылы –*
2029 жылы –*
2030 жылы –*
ЖБ
247.
"Балбал тастар сөйлейді" IT-нұсқасын дайындау
МСМ-ге ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2020 жыл
2, 7
ЖБ
"Ұлы Жібек жолын жаңғырту" кластері
248.
"Алтынқазған діни-қабірлеу кешені" тарих және мәдениет ескерткішінде ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 – 2023 жылдар
2022 жылы – 6,0
2023 жылы – 36,7
ЖБ
249.
"Ортағасырлық Қызылқала қалашығы" археологиялық паркін құру
МСМ-ге
ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2023 – 2025 жылдар
2023 жылы –15,0
2024 жылы –*
2025 жылы – *
ЖБ
250.
"Қарақабақ қалашығы" археологиялық ескерткішінде ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізу
МСМ-ге
ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2023 жыл
45,0
ЖБ
251.
"Ұлы жібек жолындағы жаңғырған Көкжар жәрмеңкесі" фестивалін өткізу
МСМ-ге
ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі
2022, 2023,
2025 жылдар
2022 жылы – 5,0
2023 жылы – 6,0
2025 жылы – *
ЖБ
"Каспий қақпасы" кластері
252.
"Арал-Каспий өңірінің сауда жолдары: Қарақабақ қалашығы" жобасы аясында археологиялық зерттеулер жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
25,0
ЖБ
253.
"Тарих толқынындағы Маңғыстау" халықаралық ғылыми конференциясын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
25,0
ЖБ
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АС – автоматтандырылған жүйе
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ЖБ – жергілікті бюджет
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ
ИСЕСКО – Білім, ғылым және мәдениет мәселелері жөніндегі Ислам ұйымы
КММ – коммуналдық мемлекеттік мекеме
ҚазҰЭК – Қазақстан Ұлттық электрондық кітапханасы
ҚХР – Қытай Халық Республикасы
МКҚК – мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорын
ММ – мемлекеттік мекеме
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
НҚА – нормативтік құқықтық акт
РБ – республикалық бюджет
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
РФ – Ресей Федерациясы
ТҮРКІСОЙ – Түркі мәдениетін және өнерін дамыту халықаралық ұйымы
ТМД – Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
ШҰАА – Шыңжаң-Ұйғыр автономиялық ауданы
ШЫҰ – Шанхай Ынтымақтастық Ұйымы
ЮНЕСКО – Біріккен Ұлттар Ұйымының Білім, ғылым және мәдениет мәселелері бойынша ұйымы
IT – ақпараттық технология
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі