О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 – 2024 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 593.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 – 2024 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 – 2024 годы
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Выделить целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2022 год в размере 550 000 000 000 (пятьсот пятьдесят миллиардов) тенге, в том числе на:
1) оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры – 33 725 976 тысяч тенге;
2) повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризацию казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела – 573 372 тысячи тенге;
3) целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы – 45 335 770 тысяч тенге;
4) бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 20 000 000 тысяч тенге;
5) целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов – 24 000 000 тысяч тенге;
6) реализацию мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов – 67 000 000 тысяч тенге;
7) реализацию мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года – 61 999 996 тысяч тенге;
8) ремонт и организацию содержания, направленную на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования – 24 826 961 тысяча тенге;
9) реализацию мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы – 96 470 389 тысяч тенге;
10) реализацию мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы – 176 067 536 тысяч тенге.

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2022 – 2024 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 593 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2022 – 2024 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2022 – 2024 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2022 жылға арналған республикалық бюджетке 550 000 000 000 (бес жүз елу миллиард) теңге мөлшерінде нысаналы трансферт, оның ішінде:
1) республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғауға және көмек көрсетуге, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіруге және инфрақұрылымды дамытуға – 33 725 976 мың теңге;
2) мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыруға, қазақстандық мәдени мұраны сақтауға, зерделеу мен танымал етуге және архив ісін іске асырудың тиімділігін арттыруға – 573 372 мың теңге;
3) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне – 45 335 770 мың теңге;
4) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 20 000 000 мың теңге;
5) Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне – 24 000 000 мың теңге;
6) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 67 000 000 мың теңге;
7) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыруға – 61 999 996 мың теңге;
8) ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын жөндеуге және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыруға – 24 826 961 мың теңге;
9) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыруға - 96 470 389 мың теңге;
10) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыруға – 176 067 536 мың теңге бөлінсін.

2. Выделить целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2023 год в размере 400 000 000 000 (четыреста миллиардов) тенге, в том числе на:
1) оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры – 31 203 562 тысячи тенге;
2) целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы – 39 598 790 тысяч тенге;
3) бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов 20 000 000 тысяч тенге;
4) целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов – 30 000 000 тысяч тенге;
5) реализацию мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов – 87 500 000 тысяч тенге;
6) реализацию мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года – 3 427 747 тысяч тенге;
7) развитие автомобольных дорог на республиканском уровне – 36 245 525 тысяч тенге;
8) ремонт и организацию содержания, направленную на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования – 82 926 661 тысяча тенге;
9) реализацию мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы – 10 335 858 тысяч тенге;
10) реализацию мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы – 58 761 857 тысяч тенге.
3. Выделить целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2024 год в размере 400 000 000 000 (четыреста миллиардов) тенге, в том числе на:
1) оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры – 35 686 020 тысяч тенге;
2) целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы – 13 868 283 тысячи тенге;
3) бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 25 000 000 тысяч тенге;

2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2023 жылға арналған республикалық бюджетке 400 000 000 000 (төрт жүз миллиард) теңге мөлшерінде нысаналы трансферт, оның ішінде:
1) республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғауға және көмек көрсетуге, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіруге және инфрақұрылымды дамытуға - 31 203 562 мың теңге;
2) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 39 598 790 мың теңге;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 20 000 000 мың теңге;
4) Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне - 30 000 000 мың теңге;
5) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 87 500 000 мың теңге;
6) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыруға – 3 427 747 мың теңге;
7) республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамытуға – 36 245 525 мың тенге;
8) ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын жөндеуге және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыруға – 82 926 661 мың теңге;
9) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыруға – 10 335 858 мың теңге;
10) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыруға – 58 761 857 мың теңге бөлінсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2024 жылға арналған республикалық бюджетке 400 000 000 000 (төрт жүз миллиард) теңге мөлшерінде нысаналы трансферт, оның ішінде:
1) республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғауға және көмек көрсетуге, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіруге және инфрақұрылымды дамытуға – 35 686 020 мың теңге;
2) облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттеріне – 13 868 283 мың теңге;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 25 000 000 мың теңге;

4) реализацию мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов – 99 200 000 тысяч тенге;
5) развитие автомобольных дорог на республиканском уровне – 36 940 780 тысяч тенге;
6) ремонт и организацию содержания, направленную на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования – 167 576 867 тысячи тенге;
7) реализацию мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы – 2 966 281 тысяча тенге;
8) реализацию мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы – 18 761 769 тысяч тенге.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

4) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 99 200 000 мың теңге;
5) республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамытуға – 36 940 780 мың теңге;
6) ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын жөндеуге және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыруға – 167 576 867 мың теңге;
7) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыруға – 2 966 281 мың теңге;
8) Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыруға – 18 761 769 мың теңге бөлінсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев