О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2021 года № 386 "Некоторые вопросы организации и проведения научной экспертизы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2021 года № 739. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2023 года № 560
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.07.2023 № 560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2021 года № 386 "Некоторые вопросы организации и проведения научной экспертизы" следующие изменения:
в Правилах организации и проведения научной экспертизы, а также отбора научных правовых экспертов, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 7) пункта 97 изложить в следующей редакции:
"7) паспорта по оценке социально-экономических последствий действия принимаемого проекта закона (на казахском и русском языках), полистно парафированного и подписанного курирующим заместителем руководителя органа-разработчика проекта закона, (далее – паспорт) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
При направлении на научную экономическую экспертизу проектов законов, разрабатываемых в порядке законодательной инициативы депутатов Парламента, паспорт полистно парафируется и подписывается депутатом/депутатами Парламента, инициировавшим(ими) разработку проекта закона;";
в приложении к указанным Правилам:
в паспорте по оценке социально-экономических последствий действия принимаемых проектов законов Республики Казахстан для представления на научную экономическую экспертизу:
строку:
"
Контактная информация исполнителя - разработчика
Ф.И.О.:
Должность:
Тел:
Адрес электронной почты:
"
изложить в следующей редакции:
"
Контактная информация исполнителя - разработчика
Ф.И.О. (при наличии):
Должность:
Тел:
Адрес электронной почты:
";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Ф.И.О. ____________________________________________________________
(подпись курирующего заместителя руководителя государственного органа-
разработчика проекта закона/депутата/депутатов Парламента, инициировавшего(их)
разработку проекта закона)".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

"Ғылыми сараптаманы ұйымдастыру мен жүргізудің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 8 маусымдағы № 386 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 14 қазандағы № 739 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 шiлдедегi № 560 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.07.2023 № 560 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ғылыми сараптаманы ұйымдастыру мен жүргізудің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 8 маусымдағы № 386 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ғылыми сараптаманы ұйымдастыру мен жүргізу, сондай-ақ ғылыми құқықтық сарапшыларды іріктеу қағидаларында:
97-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша заң жобасын әзірлеуші орган басшысының жетекшілік ететін орынбасары әрбір парағын дәйектеген және қол қойған қабылданатын заң жобасы қолданысының әлеуметтік-экономикалық салдарын бағалау жөніндегі паспортты (қазақ және орыс тілдерінде) (бұдан әрі – паспорт).
Парламент депутаттарының заң шығару бастамасы тәртібімен әзірленетін заң жобаларын ғылыми экономикалық сараптамаға жіберген кезде паспорттың әрбір парағын заң жобасын әзірлеуге бастама жасаған Парламент депутаты/депутаттары дәйектейді және қол қояды;";
көрсетілген Қағидаларға қосымшада:
ғылыми экономикалық сараптамаға ұсыну үшін Қазақстан Республикасының қабылданатын заң жобалары қолданысының әлеуметтік-экономикалық салдарын бағалау жөніндегі паспортта:
мына:
"
Әзірлеуші - орындаушының байланыс ақпараты
Т.А.Ә.:
Лауазымы:
Тел.:
Электрондық пошта мекенжайы:
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Әзірлеуші - орындаушының байланыс ақпараты
Т.А.Ә. (бар болса):
Лауазымы:
Тел.:
Электрондық пошта мекенжайы:
";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Т.А.Ә._____________________________________________________________
(заң жобасын әзірлеуші мемлекеттік орган басшысының жетекшілік ететін орынбасарының/заң жобасын әзірлеуге бастама жасаған Парламент депутатының/депутаттарының қолы)".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин