О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 253 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 учебные годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2021 года № 894. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2023 года № 690.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.08.2023 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 253 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 учебные годы" следующие изменения:
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;

"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 253 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 894 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 16 тамыздағы № 690 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.08.2023 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 253 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан принять меры по размещению и распределению утвержденного государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2021 года № 894
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253

көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға бекітілген мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және бөлу жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 894 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы "20" сәуірдегі
№ 253 қаулысымен
бекітілген

Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год
Администратор бюджетных программ: Министерство образования и науки Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год/год (в тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 студента (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
1
2
3
4

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі:
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында/ жылына
1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) /
1 студентті оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1
2
3
4

6B01 Педагогические науки
10075
1010,9/16 848
901/15 017
6B02 Искусство и гуманитарные науки
1615
1 049,3/17 488
922,5/15 375
6B03 Социальные науки, журналистика и информация
960
799,1/13 318
714,9/11 915
6B04 Бизнес, управление и право
1223
799,1/13 318
714,9/11 915
6B05 Естественные науки, математика и статистика
5188
826,9/13 781,7
742,7/12 378
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
8103
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
17580
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
1973
826,9/13 782
742,7/12 378
6B11 Услуги
2 200
799,1/13 318

6B01 Педагогикалық ғылымдар
10075
1010,9 /16 848
901,0 /15 017
6B02 Өнер және гуманитарлық ғылымдар
1615
1 049,3 /17 488
922,5 /15 375
6B03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
960
799,1 /13 318
714,9 /11 915
6B04 Бизнес, басқару және құқық
1223
799,1 /13 318
714,9 /11 915
6B05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика
5188
826,9 /13 781,7
742,7 /12 378
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
8104
1004,7 /16 742
920,5 /15 342
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
17581
1004,7 /16 742
920,5 /15 342
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
1973
826,9 /13 782
742,7 /12 378
6B11 Қызмет көрсету
2 200
799,1 /13 318

6В01 Педагогические науки
6В014 Подготовка учителей с предметной специализацией общего развития
100
901,0
6B11 Услуги
6B111 Сфера обслуживания
700
714,9
Всего
800
Итого
1690
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год (в тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования

6В01 Педагогикалық ғылымдар
6В014 Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған мұғалімдерін даярлау
100
901,0
6B11 Қызмет көрсету
6B111 Қызмет көрсету саласы
700
714,9
Барлығы
800
Жиыны
1690
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныпталуы
Даярлау бағыттарының коды және сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында
1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

6В10 Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
6В101 Здравоохранение
2700 (в том числе по неклиническим специальностям – 200, на обучение иностранных граждан по международным соглашениям -20)
1188,0
1001,0
Всего
2700
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2021 года № 894
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253
Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год
Прием в магистратуру
Администратор бюджетных программ: Министерство образования и науки Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 магистранта (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Научная и педагогическая магистратура

6В10 – Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)
6В101 Денсаулық сақтау
2700 (оның ішінде клиникалық емес мамандықтар бойынша – 200, халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға – 20)
1188,0
1001,0
Барлығы
2700
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 894 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20" сәуірдегі
№ 253 қаулысымен
бекітілген
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Магистратураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) /
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредиттің шығыстары (теңге)
Ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Ғылыми және педагогикалық магистратура

6309,0
Всего
60
Администратор бюджетных программ: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Государственный образовательный заказ
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 магистранта в год
(тыс. тенге)
7М03 Социальные науки, журналистика и информация
7М04 Бизнес, управление и право
7М031 Социальные науки
7М041 Бизнес и управление

6309,0
Барлығы
60
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
7М03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
7М04 Бизнес, басқару және құқық
7M031 Әлеуметтік ғылымдар
7M041 Бизнес және басқару

2597,0
Всего
30
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 обучающегося
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства
19
х
Всего
19
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код
Классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 обучающегося в год (тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования

2597,0
Барлығы
30
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
19
х
Барлығы
19
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Коды
Білім беру саласының сыныпталуы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары

714,9/11 915
6B09 Ветеринария
825
1082,6/18 043
955,8/15 930
На обучение студентов в рамках проекта "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!", в том числе:
5156
6B01 Педагогические науки
1653
1010,9/16 848
901/15 017
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
1300
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
1873
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
330
826,9/13 782

714,9 /11 915
6B09 Ветеринария
825
1082,6 /18 043
955,8 /15 930
"Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" жобасы шеңберінде студенттерді оқытуға, оның ішінде:
5156
6B01 Педагогикалық ғылымдар
1653
1010,9 /16 848
901,0 /15 017
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
1300
1004,7 /16 742
920,5 /15 342
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
1873
1004,7 /16 742
920,5 /15 342
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
330
826,9 /13 782

742,7/12 378
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям, граждан Монголии, Турецкой Республики, других тюркоязычных республик
365
920,3 /15 339
825 /13 751
На обучение студентов в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
125
1706,4
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
45
874,9
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет", в том числе иностранных граждан
1192
7747,2
На обучение слушателей подготовительных отделений ВУЗов
1750
344,8
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет

742,7 /12 378
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын, Моңғолия, Түркия Республикасының, түркітілдес басқа да республикалардың азаматтарын оқытуға
365
920,3 /15 339
825 /13 751
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында студенттерді оқытуға
125
1706,4
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында студенттерді оқытуға
45
874,9
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-да студенттерді, оның ішінде шетелдік азаматтарды оқытуға
1192
7747,2
ЖОО-лар даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1750
344,8
"Назарбаев Университеті" ДБҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға

600
6570,1
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
635,8/10597
635,8/10597
Всего
51561
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

600
6570,1
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға арналған стипендиялық бағдарлама
490
635,8/10597
635,8/10597
Барлығы
51561
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
250
1687,0
Всего
250
Администратор бюджетных программ: Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
250
1687,0
Барлығы
250
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
(мың теңге)
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясы