О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 922
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункт 37) изложить в следующей редакции:
"37) утверждение предельных норм подъема и перемещения вручную тяжестей женщинами;";
подпункт 63-2) изложить в следующей редакции:
"63-2) разработка и утверждение правил организации сопровождения государственного информационного портала "Электронная биржа труда;";
подпункты 119), 119-1), 119-2) изложить в следующей редакции:
"119) разработка и утверждение правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
119-1) разработка и утверждение правил предоставления социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
119-2) разработка и утверждение правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, включая сроки их замены;";
дополнить подпунктом 119-3) следующего содержания:
"119-3) разработка и утверждение правил предоставления социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;";
подпункт 121-2) изложить в следующей редакции:
"121-2) разработка и утверждение правил допуска поставщиков товаров и (или) услуг на портал социальных услуг, их регистрации или снятия с регистрации на портале социальных услуг;";
подпункт 121-3) исключить;
дополнить подпунктами 121-4), 121-5), 121-6), 121-7) следующего содержания:
"121-4) разработка правил порядка оценки потребностей инвалида согласно классификатору технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых инвалидам;

"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 922 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
37) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"37) әйелдердің ауыр заттарды қолмен көтеруінің және жылжытуының шекті нормаларын бекіту;";
63-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"63-2) "Электрондық еңбек биржасы" мемлекеттік ақпараттық порталын қолдап отыруды ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
119), 119-1), 119-2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"119) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектер мен мүгедек балаларға санаторий-курорттық емдеуді ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
119-1) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерді көрсетуі қағидаларын әзірлеу және бекіту;
119-2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 119-3) тармақшамен толықтырылсын:
"119-3) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес есту кемістігі бар мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерді көрсетуі қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
121-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"121-2) тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу, әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында оларды тіркеу немесе тіркеуден шығару қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
121-3) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 121-4), 121-5), 121-6), 121-7) тармақшалармен толықтырылсын:
"121-4) мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және көрсетілетін қызметтердің сыныптауышына сәйкес мүгедектің қажеттіліктерін бағалау тәртібінің қағидаларын әзірлеу;

121-5) разработка и утверждение методики определения гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости товаров и (или) услуг, приобретаемых инвалидами через портал социальных услуг;
121-6) разработка и утверждение классификатора технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых инвалидам;
121-7) разработка и утверждение правил использования портала социальных услуг;";
дополнить подпунктом 154-14) следующего содержания:
"154-14) утверждение методики прогнозирования показателей социальной сферы Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан на пятилетний период;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

121-5) мүгедектер әлеуметтік қызметтер порталы арқылы сатып алатын тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеу ретінде ұсынылатын кепілдік берілген соманы айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
121-6) мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және көрсетілетін қызметтердің сыныптауышын әзірлеу және бекіту;
121-7) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталын пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 154-14) тармақшамен толықтырылсын:
"154-14) бес жылдық кезеңге арналған Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының әлеуметтік сала көрсеткіштерін болжау әдістемесін бекіту;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин