О некоторых вопросах подведомственных организаций Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан и принятии доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Оператор РОП" из частной собственности в республиканскую собственность по договору дарения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2022 года № 20.
В соответствии с пунктом 1 статьи 387 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года, подпунктом 9) пункта 1 статьи 19, пунктом 1 статьи 114, пунктом 1 статьи 169 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1103 "Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2021 года № 565 "Об определении оператора расширенных обязательств производителей (импортеров)".
2. Принять предложение товарищества с ограниченной ответственностью "Ecowaste Solution" и Муктаровой Шнар Уралгазыновны о передаче в республиканскую собственность 100 (сто) процентов доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Оператор РОП" (далее – товарищество) по договору дарения.
3. Отменить постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2021 года № 241 "О некоторых вопросах реорганизации подведомственных организаций Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
4. Определить акционерное общество "Жасыл даму" оператором расширенных обязательств производителей (импортеров).
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) совместно с Министерством экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан и товариществом (по согласованию) принять меры, вытекающие из пункта 2 настоящего постановления;
2) обеспечить:
передачу 100 (сто) процентов государственной доли участия товарищества в оплату акций акционерного общества "Жасыл даму";
принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
6. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 января 2022 года № 20
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдарының кейбір мәселелері және сыйға тарту шарты бойынша "ӨКМ Операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталындағы қатысу үлесін жеке меншіктен республикалық меншікке қабылдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 20 қаулысы.
2021 жылғы 2 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экология кодексі 387-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына, 114-бабының 1-тармағына, 169-бабының 1-тармағына, "Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 18 тамыздағы № 565 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
2. "Ecowaste Solution" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен Шнар Уралгазыновна Муктарованың "ӨКМ Операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі – серіктестік) жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің 100 (жүз) пайызын сыйға тарту шарты бойынша республикалық меншікке беру туралы ұсынысы қабылдансын.
3. "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдарын қайта ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 15 сәуірдегі № 241 қаулысының күші жойылсын.
4. "Жасыл даму" акционерлік қоғамы өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторы болып айқындалсын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігімен және серіктестікпен (келісу бойынша) бірлесіп, осы қаулының 2-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын;
2) мыналарды:
серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлесінің 100 (жүз) пайызын "Жасыл даму" акционерлік қоғамының акцияларын төлеуге беруді;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
6. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 18 қаңтардағы
№ 20 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар

1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Нур-Султан":
дополнить строкой, порядковый номер 21-204, следующего содержания:
"21-204. "Акционерное общество "Жасыл даму".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 401-2, следующего содержания:
"401-2. Акционерное общество "Жасыл даму".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2012 года № 978 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский научно-исследовательский институт экологии и климата" Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан":
пункт 2 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) реализацию принципа расширенных обязательств производителей (импортеров).".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан и его ведомств:
раздел "Акционерные общества" дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Акционерное общество "Жасыл даму".";
раздел "Республиканские государственные предприятия" дополнить пунктом 3 следующего содержания:

1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Нұр-Сұлтан қаласы" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-204-жолмен толықтырылсын:
"21-204. "Жасыл даму" акционерлік қоғамы".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге және өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігіне" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 401-2-жолмен толықтырылсын:
"401-2. "Жасыл даму" акционерлік қоғамы".
3. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің "Қазақ экология және климат ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 шілдедегі № 978 қаулысында:
2-тармақтың 3) тармақшасындағы "қалдықтарды басқару болып айқындалсын." деген сөздер "қалдықтарды басқару;" деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын::
"4) өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қағидатын іске асыру болып айқындалсын.".
4. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Акционерлік қоғам" деген бөлім мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. "Жасыл даму" акционерлік қоғамы.";
"Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген бөлім мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:

"3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды".".
______________________

"3. "Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.".