О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в указы Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" и от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2022 года № 46
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в указы Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" и от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
О внесении изменений и дополнения в указы Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" и от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнение в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указе Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан":
в составе Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
Первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя";
строку "помощник Президента Республики Казахстан по вопросам развития реального сектора экономики" изложить в следующей редакции:
"советник Президента Республики Казахстан";
после строки "председатель правления акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз" (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель правления акционерного общества "Национальная компания "QazaqGaz" (по согласованию)";

"Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 және "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 ақпандағы № 46 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 және "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 және "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесінің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары
әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Президенттің көмекшісі, төрағаның орынбасары" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономиканың нақты секторын дамыту мәселелері жөніндегі көмекшісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі";
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)";

2) в Указе Президента Республики Казахстан от 3 октября 2013 года № 659 "О Совете по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан":
в составе Совета по горно-металлургической отрасли, геологии и недропользованию по твердым полезным ископаемым при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
Первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя";
строку "помощник Президента Республики Казахстан по вопросам развития реального сектора экономики" изложить в следующей редакции:
"советник Президента Республики Казахстан";
строку "Министр торговли и интеграции Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

2) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 қазандағы № 659 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы кен-металлургия саласы, қатты пайдалы қазбалар бойынша геология және жер қойнауын пайдалану жөніндегі кеңестің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, төрағаның орынбасары" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономиканың нақты секторын дамыту мәселелері жөніндегі көмекшісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі";
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев