О создании Ащиозекского государственного природного заказника республиканского значения и республиканского государственного учреждения "Государственный природный резерват "Бокейорда" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2022 года № 330.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2022.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 13 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и подпунктом 6) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Ащиозекский государственный природный заказник республиканского значения (зоологический) Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан общей площадью 314504,1 гектара на территории Жанибекского и Казталовского районов Западно-Казахстанской области.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, установить по границам земельных участков собственников и землепользователей или естественным географическим рубежам границы земель Ащиозекского государственного природного заказника республиканского значения.
3. Создать республиканское государственное учреждение "Государственный природный резерват "Бокейорда" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – учреждение) на территории Бокейординского, Жанибекского, Казталовского, Жангалинского районов Западно-Казахстанской области.
4. Изъять из категории земель запаса земельные участки Бокейординского, Жанибекского, Казталовского, Жангалинского районов Западно-Казахстанской области общей площадью 343040,1 гектара.

Ащыөзек республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалын және "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Бөкейорда" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 25 мамырдағы № 330 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07. 2022 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 13-бабының 3) тармақшасына және "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысының Жәнібек және Қазталов аудандарының аумағында Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жалпы ауданы 314504,1 гектар Ащыөзек республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалы (зоологиялық) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен меншік иелері мен жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің шекаралары немесе табиғи географиялық шептер бойынша Ащыөзек республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалы жерлерінің шекарасын белгілесін.
3. Батыс Қазақстан облысының Бөкей ордасы, Жәнібек, Казталов, Жаңақала аудандарының аумағында "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Бөкейорда" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) құрылсын.
4. Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы, Жәнібек, Казталов, Жаңақала аудандарының босалқы жерлері санатынан жалпы ауданы 343040,1 гектар жер учаскелері алынсын.

5. Предоставить учреждению в порядке, установленном земельным законодательством Республики Казахстан, земельные участки, указанные в пункте 4 настоящего постановления, в постоянное землепользование на территории Бокейординского, Жанибекского, Казталовского, Жангалинского районов Западно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
6. Перевести земельные участки, указанные в пункте 4 настоящего постановления, в категорию земель особо охраняемых природных территорий.
7. Акимату Западно-Казахстанской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан установить охранную зону вокруг и на землях собственников земельных участков и землепользователей, находящихся в границах учреждения, с запрещением и (или) ограничением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологических систем.

5. Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы, Жәнібек, Казталов, Жаңақала аудандарының аумағындағы осы қаулының 4-тармағында көрсетілген жер учаскелері Қазақстан Республикасының жер заңнамасында белгіленген тәртіппен мекемеге тұрақты жер пайдалануға берілсін.
6. Осы қаулыға қосымшада көрсетілген жер учаскелері ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері санатына ауыстырылсын.
7. Батыс Қазақстан облысының әкімдігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мекеменің шекарасындағы жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың жерлерінде және оның айналасында осы аймақтың шегінде экологиялық жүйелердің жай-күйіне және қалпына келтірілуіне кері әсерін тигізетін кез келген қызметке тыйым салып және (немесе) шектеу қоя отырып, күзету аймағын белгілесін.

8. Установить, что финансирование учреждения осуществляется из республиканского бюджета за счет и в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете на содержание особо охраняемых природных территорий.
9. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
10. Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.

8. Мекемені қаржыландыру ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстауға республикалық бюджетте көзделетін қаражат есебінен және оның шегінде республикалық бюджеттен жүзеге асырылады деп белгіленсін.
9. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
10. Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.

11. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2022 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 мая 2022 года № 330
Экспликация земельных участков, предоставляемых в постоянное землепользование республиканскому государственному учреждению "Государственный природный резерват "Бокейорда" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" на территории Бокейординского, Жанибекского, Казталовского, Жангалинского районов Западно-Казахстанской области
гектары
№ п/п Название сельских округов Площадь по округам Земли запаса В том числе:
озера и пруды каналы и реки (в т. ч. пересыхающие) сенокосы пастбища солончаки и болота проходимые пашни пески прочие земли

11. Осы қаулы 2022 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 25 мамырдағы
№ 330 қаулысына
қосымша
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы, Жәнібек, Казталов, Жаңақала аудандарының аумағындағы "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Бөкейорда" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесіне тұрақты жер пайдалануға берілетін жер учаскелерінің ЭКСПЛИКАЦИЯСЫ
гектар
Р/с
Ауылдық округтердің атауы Округтер бойынша аудан Босалқы жерлер Оның ішінде:
көлдер мен тоғандар каналдар мен өзендер (оның ішінде кеуіп бара жатқан) шабындықтар жайылымдар сорлар мен өтуге болатын батпақтар егістік жерлер құмдар өзге жерлер

279 818,3
31 084,1
4 939,6
2 173,4
1 961,7
___________________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 мая 2022 года № 330
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
для служебного пользования.

279 818,3
31 084,1
4 939,6
2 173,4
1 961,7
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 25 мамырдағы
№ 330 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде (қызмет бабында пайдалану үшін):
қызмет бабында пайдалану үшін.

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2017 года № 593 "Об утверждении перечня особо охраняемых природных территорий республиканского значения":
в перечне особо охраняемых природных территорий республиканского значения, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Западно-Казахстанская область":
дополнить строкой, порядковый номер 58-1, следующего содержания:
"
58-1
Государственный природный резерват "Бокейорда"
343040,1
Бокейординский, Жанибекский, Казталовский, Жангалинский районы
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
";
дополнить строкой, порядковый номер 60-1, следующего содержания:
"
60-1
Ащиозекский государственный природный заказник
(зоологический)
314504,1
Жанибекский, Казталовский районы
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне подведомственных организаций Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан:
раздел "Республиканские государственные учреждения":
дополнить строкой, порядковый номер 31, следующего содержания:
"31. Республиканское государственное учреждение ""Государственный природный резерват "Бокейорда" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.".
__________________

2. "Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 593 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесінде:
"Батыс Қазақстан облысы" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 58-1-жолмен толықтырылсын:
"
58-1
"Бөкейорда" мемлекеттік табиғи резерваты
343040,1
Бөкей ордасы, Жәнібек, Казталов, Жаңақала аудандары
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 60-1-жолмен толықтырылсын:
"
60-1
Ащыөзек мемлекеттік табиғи қаумалы
(зоологиялық)
314504,1
Жәнібек, Казталов аудандары
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
".
3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің ведомстволық бағынысты ұйымдарының тізбесінде:
"Республикалық мемлекеттік мекемелер" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 31-жолмен толықтырылсын:
"31. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Бөкейорда" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі.".