О подписании Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об открытии Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сиань и Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Актобе
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 682
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об открытии Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сиань и Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Актобе.
2. Заместителю Премьер-Министра – Министру иностранных дел Республики Казахстан Тлеуберди Мухтару Бескенулы подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об открытии Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сиань и Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Актобе, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2022 года №
Проект
Министерство иностранных дел Китайской Народной Республики свидетельствует свое уважение Министерству иностранных дел Республики Казахстан и от имени Правительства Китайской Народной Республики имеет честь подтвердить получение ноты Министерства иностранных дел Республики Казахстан в (дата)____________ №_____________ следующего содержания:
"Министерство иностранных дел Республики Казахстан свидетельствует свое уважение Министерству иностранных дел Китайской Народной Республики и от имени Правительства Республики Казахстан подтверждает, что Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики (далее – именуемые "Сторонами") в результате дружественных консультаций в соответствии с общим желанием дальнейшего развития дружественных отношений между двумя государствами согласились о нижеследующем:
1. Правительство Китайской Народной Республики выражает согласие на учреждение Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сиань, консульский округ которого охватывает провинции Шэньси, Ганьсу, Сычуань, Хубэй, Нинся-Хуэйский автономный район и город Чунцин.
МИНИСТЕРСТВО ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
город Нур-Султан
2. Правительство Республики Казахстан выражает согласие на учреждение Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Актобе, консульский округ которого охватывает Актюбинскую, Атыраускую, Мангистаускую, Западно-Казахстанскую и Кызылординскую области.
3. Стороны, основываясь на Венской конвенции о консульских сношениях от 24 апреля 1963 года, Консульском договоре между Китайской Народной Республикой и Республикой Казахстан от 10 августа 1992 года, а также в соответствии с законодательством своих государств и принципом паритета предоставляют всю необходимую помощь и возможности для открытия консульских учреждений и выполнения консульских функций на территории своих государств.
4. Стороны решают консульские вопросы между двумя государствами путем дружественных консультаций на основе международного права и практики, в частности Венской конвенции о консульских сношениях от 24 апреля 1963 года и Консульского договора между Китайской Народной Республикой и Республикой Казахстан от 10 августа 1992 года, а также в соответствии с принципом паритета.
В случае согласия Министерства иностранных дел Китайской Народной Республики от имени Правительства Китайской Народной Республики с вышеизложенным настоящая нота и ответная нота китайской стороны составят Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об учреждении Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сиань и Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Актобе, которое вступит в силу с даты получения по дипломатическим каналам ответной ноты китайской стороны.
Настоящая нота и ответная нота китайской стороны составляются на казахском и китайском языках, которые имеют одинаковую силу.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан пользуется случаем, чтобы возобновить Министерству иностранных дел Китайской Народной Республики уверения в своем высоком уважении.".
Министерство иностранных дел Китайской Народной Республики имеет честь подтвердить от имени Правительства Китайской Народной Республики вышеизложенное и согласиться с тем, что нота Министерства иностранных дел Республики Казахстан _______________ и настоящая ответная нота Министерства иностранных дел Китайской Народной Республики представляют собой Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Китайской Народной Республики и Правительством Республики Казахстан об учреждении Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сиань и Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Актобе.
Министерство иностранных дел Китайской Народной Республики пользуется случаем, чтобы возобновить Министерству иностранных дел Республики Казахстан уверения в своем высоком уважении.
" " 2022 года город Пекин
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2022 года №
Проект
Министерство иностранных дел Республики Казахстан свидетельствует свое уважение Министерству иностранных дел Китайской Народной Республики и от имени Правительства Республики Казахстан подтверждает, что Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики (далее – именуемые "Сторонами") в результате дружественных консультаций в соответствии с общим желанием дальнейшего развития дружественных отношений между двумя государствами согласились о нижеследующем:
3. Правительство Китайской Народной Республики выражает согласие на учреждение Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сиань, консульский округ которого охватывает провинции Шэньси, Ганьсу, Сычуань, Хубэй, Нинся-Хуэйский автономный район и город Чунцин.
4. Правительство Республики Казахстан выражает согласие на учреждение Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Актобе, консульский округ которого охватывает Актюбинскую, Атыраускую, Мангистаускую, Западно-Казахстанскую и Кызылординскую области.
МИНИСТЕРСТВО ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ
КИТАЙСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ
город Пекин
3. Стороны, основываясь на Венской конвенции о консульских сношениях от 24 апреля 1963 года, Консульском договоре между Республикой Казахстан и Китайской Народной Республикой от 10 августа 1992 года, а также в соответствии с законодательством своих государств и принципом паритета предоставляют всю необходимую помощь и возможности для открытия консульских учреждений и выполнения консульских функций на территории своих государств.
4. Стороны решают консульские вопросы между двумя государствами путем дружественных консультаций на основе международного права и практики, в частности Венской конвенции о консульских сношениях от 24 апреля 1963 года и Консульского договора между Республикой Казахстан и Китайской Народной Республикой от 10 августа 1992 года, а также в соответствии с принципом паритета.
В случае согласия Министерства иностранных дел Китайской Народной Республики от имени Правительства Китайской Народной Республики с вышеизложенным настоящая нота и ответная нота китайской стороны составят Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об учреждении Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сиань и Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Актобе, которое вступит в силу с даты получения по дипломатическим каналам ответной ноты китайской стороны.
Настоящая нота и ответная нота китайской стороны составляются на казахском и китайском языках, которые имеют одинаковую силу.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан пользуется случаем, чтобы возобновить Министерству иностранных дел Китайской Народной Республики уверения в своем высоком уважении.
" " 2022 года город Нур-Султан

Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Сиань қаласындағы Бас консулдығын және Қытай Халық Республикасының Ақтөбе қаласындағы Бас консулдығын ашу туралы ноталармен алмасу нысанындағы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 682 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Сиань қаласындағы Бас консулдығын және Қытай Халық Республикасының Ақтөбе қаласындағы Бас консулдығын ашу туралы ноталармен алмасу нысанындағы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі Мұхтар Бескенұлы Тілеуберді Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Сиань қаласындағы Бас консулдығын және Қытай Халық Республикасының Ақтөбе қаласындағы Бас консулдығын ашу туралы ноталармен алмасу нысанындағы келісімге Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қойсын, оған қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 682 қаулысымен
мақұлдаған
Жоба
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің ілтипатын білдіреді және Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі (бұдан әрі "Тараптар" деп аталады) екі мемлекет арасындағы достық қатынастарды одан әрі дамытудың ортақ ниетіне сәйкес достық консультациялары нәтижесінде төмендегілер туралы келіскенін растайды:
1. Қытай Халық Республикасының Үкіметі Сиань қаласында Қазақстан Республикасының Бас консулдығын ашуға келісімін білдіреді, консулдық округ Шэньси, Ганьсу, Сычуань, Хубэй провинцияларын, Нинся-Хуэй автономиялық ауданын және Чунцин қаласын қамтиды.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі Ақтөбе қаласында Қытай Халық Республикасының Бас консулдығын ашуға келісімін білдіреді, консулдық округ Ақтөбе, Атырау, Маңғыстау, Батыс Қазақстан және Қызылорда облыстарын қамтиды.
ҚЫТАЙ ХАЛЫҚ РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Бейжің қаласы
3. Тараптар 1963 жылғы 24 сәуірдегі Консулдық қатынастар туралы Вена конвенциясын, 1992 жылғы 10 тамыздағы Қазақстан Республикасы мен Қытай Халық Республикасы арасындағы Консулдық келісімді негізге ала отырып, сондай-ақ өз мемлекеттерінің заңнамасына және тепе-теңдік қағидатына сәйкес өз мемлекеттерінің аумағында консулдық мекемелер ашу және консулдық функцияларды орындау үшін барлық қажетті көмек пен мүмкіндіктерді ұсынады.
4. Тараптар екі мемлекет арасындағы консулдық мәселелерді халықаралық құқық пен практика, атап айтқанда 1963 жылғы 24 сәуірдегі Консулдық қатынастар туралы Вена конвенциясы және 1992 жылғы 10 тамыздағы Қазақстан Республикасы мен Қытай Халық Республикасы арасындағы Консулдық келісім негізінде, сондай-ақ тепе-теңдік қағидатына сәйкес достық консультациялар арқылы шешеді.
Қытай Халық Республикасының Үкіметі атынан Қытай Халық Республикасы Сыртқы істер министрлігі жоғарыда баяндалғанмен келіскен жағдайда, осы нота мен Қытай тарапының жауап нотасы негізінде Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Сиань қаласында Қазақстан Республикасының Бас консулдығын және Ақтөбе қаласында Қытай Халық Республикасының Бас консулдығын ашу туралы ноталармен алмасу нысанындағы келісімді жасайды, ол дипломатиялық арналар арқылы Қытай тарапының жауап нотасы алынған күнінен бастап күшіне енеді.
Осы нота мен Қытай тарапының жауап нотасы күші бірдей қазақ және қытай тілдерінде жасалады.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігіне осы мүмкіндікті пайдалана отырып, өзінің зор ілтипатын тағы да растайды.
Нұр-Сұлтан қаласы, 2022 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 682 қаулысымен
мақұлдаған
Жоба
Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің ілтипатын білдіреді және Қытай Халық Республикасы Үкіметінің атынан Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің _______ (күні) № _________ мынадай мазмұндағы нотасын алғанын растайды:
"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің құрметін білдіреді және Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметінің (бұдан әрі "Тараптар" деп аталады) екі мемлекет арасындағы достық қатынастарды одан әрі дамыту ортақ ниетіне сәйкес достық консультациялары нәтижесінде төмендегілер туралы келіскенін растайды:
1. Қытай Халық Республикасының Үкіметі Сиань қаласында орналасқан Қазақстан Республикасының Бас консулдығын ашуға келісімін білдіреді, консулдық округ Шэньси, Ганьсу, Сычуань, Хубэй провинцияларын, Нинся-Хуэй автономиялық ауданын және Чунцин қаласын қамтиды.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Нұр-Сұлтан қаласы
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі Ақтөбе қаласында Қытай Халық Республикасының Бас консулдығын ашуға келісімін білдіреді, консулдық округ Ақтөбе, Атырау, Маңғыстау, Батыс Қазақстан және Қызылорда облыстарын қамтиды.
3. Тараптар 1963 жылғы 24 сәуірдегі Консулдық қатынастар туралы Вена конвенциясын, 1992 жылғы 10 тамыздағы Қытай Халық Республикасы мен Қазақстан Республикасы арасындағы Консулдық келісімді негізге ала отырып, сондай-ақ өз мемлекеттерінің заңнамасына және тепе-теңдік қағидатына сәйкес өз мемлекеттерінің аумағында консулдық мекемелер ашу және консулдық функцияларды орындау үшін барлық қажетті көмек пен мүмкіндіктерді ұсынады.
4. Тараптар екі мемлекет арасындағы консулдық мәселелерді халықаралық құқық пен практика, атап айтқанда 1963 жылғы 24 сәуірдегі Консулдық қатынастар туралы Вена конвенциясы және 1992 жылғы 10 тамыздағы Қытай Халық Республикасы мен Қазақстан Республикасы арасындағы Консулдық келісім негізінде, сондай-ақ тепе-теңдік қағидатына сәйкес достық консультациялар арқылы шешеді.
Қытай Халық Республикасының Үкіметі атынан Қытай Халық Республикасы Сыртқы істер министрлігі жоғарыда баяндалғанмен келіскен жағдайда, осы нота мен қытай тарапының жауап нотасы негізінде Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Сиань қаласында Қазақстан Республикасының Бас консулдығын және Ақтөбе қаласында Қытай Халық Республикасының Бас консулдығын ашу туралы ноталармен алмасу нысанындағы келісімді жасайды, ол дипломатиялық арналар арқылы қытай тарапының жауап нотасы алынған күнінен бастап күшіне енеді.
Осы нота мен қытайлық тараптың жауап нотасы күші бірдей қазақ және қытай тілдерінде жасалады.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің жоғары құрметін қайта білдіру үшін осы мүмкіндікті пайдаланады.".
Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қытай Халық Республикасы Үкіметінің атынан жоғарыда айтылғандарды растауды және онымен келісуді мәртебе санай отырып, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ______ нотасы және Қытай Халық Республикасы Сыртқы істер министрлігінің осы жауап нотасы Қытай Халық Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Сиань қаласында Қазақстан Республикасының Бас консулдығын және Ақтөбе қаласындағы Қытай Халық Республикасының Бас консулдығын ашу туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімді білдіреді.
Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы мүмкіндікті пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің зор ілтипатын тағы да растайды.
Нұр-Сұлтан қаласы, 2022 жылғы " "