2) в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе "1. Перечень ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан":
в подразделе "Нагрудные знаки":
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Министерства просвещения Республики Казахстан:
1) "Ы. Алтынсарин";
2) "Білім беру ісінің құрметті қызметкері".";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан:
1) "Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін";
2) "Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін";
3) "Ахмет Байтұрсынұлы".";
пункт 10-2 изложить в следующей редакции:
"10-2. Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан:
1) "Үздік байланысшы";
2) "Үздік цифрландырушы".";
пункт 12 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) "Еңбек сіңірген сауда қызметкері".";
в разделе "2. Описания ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан (далее – описания)":
заголовок подраздела "Нагрудные знаки Министерства образования и науки Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Нагрудные знаки Министерства просвещения Республики Казахстан";
главу "Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін" (приложение 49)" исключить;
главу "Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін" (приложение 50-1)" исключить;
дополнить подразделом следующего содержания:
"Нагрудные знаки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан:
"Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін" (приложение 50-2)
Нагрудный знак "Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін" изготавливается из сплава меди и никеля в форме круга диаметром 28 мм, толщиной 2 мм.
На лицевой стороне нагрудного знака располагается изображение восьмиугольника, в центре которого древний знак "Вечность".
На оборотной стороне нагрудного знака располагается надпись "ҒЫЛЫМДЫ ДАМЫТУҒА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН".
Нагрудный знак при помощи ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой муаровой лентой синего цвета, с расположенными снизу ветвями лавра.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.
"Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін" (приложение 50-3)
Нагрудный знак "Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін" изготавливается из латуни в форме семиугольника диаметром 42 мм.
На лицевой стороне нагрудного знака расположены шанырак, кереге и по окружности – надпись "АНА ТІЛІН ДАМЫТУҒА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН".
На оборотной стороне нагрудного знака по центру расположена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".

2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесінде және сипаттамаларында:
"1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі" деген бөлімде:
"Төсбелгілер" деген кіші бөлімде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі:
1) "Ы. Алтынсарин";
2) "Білім беру ісінің құрметті қызметкері".";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі:
1) "Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін";
2) "Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін";
3) "Ахмет Байтұрсынұлы".";
10-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10-2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі:
1) "Үздік байланысшы";
2) "Үздік цифрландырушы".";
12-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) "Еңбек сіңірген сауда қызметкері".";
"2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының сипаттамалары (бұдан әрі – сипаттамалар)" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің төсбелгілері" деген кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің төсбелгілері";
"Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін" (49-қосымша)" деген тарау алып тасталсын;
"Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін" (50-1-қосымша)" деген тарау алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің төсбелгілері:
"Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін" (50-2-қосымша)
"Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін" төсбелгісі диаметрі 28 мм шеңбер пішінінде қалыңдығы 2 мм мыс пен никельдің қорытпасынан дайындалады.
Төсбелгінің беткі жағында сегіз бұрыштың бейнесі орналастырылған, оның ортасында "Мәңгілік" көне белгісі бар.
Төсбелгінің артқы жағында "ҒЫЛЫМДЫ ДАМЫТУҒА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН" деген жазу орналастырылған.
Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы көгілдір түсті қатқыл лентамен қапталған, төменгі жағында лавр бұтақтары бар ені 25 мм және биіктігі 15 мм тікбұрышты тағанға жалғанады.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуішпен бекітіледі.
"Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін" (50-3-қосымша)
"Ана тілін дамытуға қосқан үлесі үшін" төсбелгісі диаметрі 42 мм жеті бұрышты пішіндегі жезден дайындалады.
Төсбелгінің беткі жағында шаңырақ, кереге және айналдыра "АНА ТІЛІН ДАМЫТУҒА ҚОСҚАН ҮЛЕСІ ҮШІН" деген жазу орналасқан.
Төсбелгінің сыртқы жағында ортада "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазу орналасқан.

Нагрудный знак с помощью ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 29 мм и высотой 26 мм, обтянутой муаровой лентой голубого цвета с национальным орнаментом, крепится к одежде при помощи булавки с визорным замком. Все изображения и надписи на нагрудном знаке выпуклые.
"Ахмет Байтұрсынұлы" (приложение 50-4)
Нагрудный знак "Ахмет Байтұрсынұлы" изготавливается из латунного металла в форме круга диаметром 34 мм.
На лицевой стороне нагрудного знака (аверс) располагается изображение Ахмета Байтұрсынұлы. По внешней окружности по краю круга нанесена выступающая надпись "АХМЕТ БАЙТҰРСЫНҰЛЫ". По краям надписи размещен национальный орнамент.
На оборотной стороне (реверс) нагрудного знака по центру круга расположена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ". В верхней и нижней частях надписи размещен национальный орнамент. В нижней части находится порядковый номер.
Нагрудный знак с помощью ушка и кольца крепится к прямоугольной колодке шириной 26 мм и высотой 22 мм. Колодка обтянута шелковой муаровой лентой синего цвета, крепится к одежде при помощи булавки с визорным замком.";
подраздел "Нагрудные знаки Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан": дополнить главой следующего содержания:
"Еңбек сіңірген сауда қызметкері" (приложение 61-3)
Нагрудный знак "Еңбек сіңірген сауда қызметкері" изготавливается из латуни в форме круга диаметром 45 мм.
На лицевой стороне медали в центре расположен рельефный, выступающий, блестящий элемент – символ торговли "Кадуцей". По окружности в нижней части выгравировано бордовой эмалью "Еңбек сіңірген сауда қызметкері", по наружной части гравировки нанесен кант цвета Государственного Флага. Наружную часть окружности обрамляет восьмиугольник, выполненный в форме блестящего, выступающего рельефа.
На оборотной стороне нагрудного знака в верхней части расположен национальный орнамент, по центру – надпись "Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі" и в нижней части – серийный номер.
Нагрудный знак с помощью ушка и кольца соединяется с четырехугольной колодкой шириной 35 мм и высотой 31 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой голубого цвета, крепится к одежде при помощи булавки с визорным замком.";
заголовок подраздела "Нагрудный знак Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Нагрудные знаки Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан":
дополнить главой 62-1 следующего содержания:
"Үздік цифрландырушы" (приложение 62-1)
Нагрудный знак "Үздік цифрландырушы" представляет собой форму круга диаметром 30 мм, изготавливается из латуни. В изготовлении нагрудного знака используются эмали голубого и белого цветов.
На лицевой стороне нагрудного знака в центре на белом фоне изображены голубым цветом внутри круга USB-шнуры и микросхема, образующие очертание шанырака. Шанырак окружен зернами голубого цвета. На средней окружности нагрудного знака на голубом фоне нанесены надписи желтым цветом "ҮЗДІК ЦИФРЛАНДЫРУШЫ" и "QAZAQSTAN". На внешней обрамляющей окружности нагрудного знака нанесены радиальные рельефные насечки.

Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы ұлттық ою бар көгілдір түсті қатқыл лентамен қапталған, киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітілетін, ені 29 мм және биіктігі 26 мм тікбұрышты тағанға жалғанады. Төсбелгідегі барлық бейнелер мен жазулар шығыңқы.
"Ахмет Байтұрсынұлы" (50-4-қосымша)
"Ахмет Байтұрсынұлы" төсбелгісі шеңбер пішінінде диаметрі 34 мм жезден дайындалады.
Төсбелгінің беткі жағында (аверс) Ахмет Байтұрсынұлының бейнесі орналастырылған. Шеңбердің сыртқы жиегінде "АХМЕТ БАЙТҰРСЫНҰЛЫ" деген шығыңқы жазу жазылған. Жазудың екі шетіне ұлттық ою салынған.
Төсбелгінің сыртқы жағының (реверс) ортасында "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазу орналастырылған. Жазудан жоғары және төмен бөліктерде ұлттық ою орналастырылған. Төменгі бөлігінде реттік нөмірі бар.
Төсбелгі құлақша және шығыршық арқылы ені 26 мм және биіктігі 22 мм тіктөртбұрышты тағанға бекітіледі. Таған көк түсті жібек қатқыл лентамен қапталған, киімге визорлы бекіткіші бар түйреуішпен бекітіледі.";
"Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің төсбелгілері" деген кіші бөлім: мынадай мазмұндағы тараумен толықтырылсын:
"Еңбек сіңірген сауда қызметкері" төсбелгісі (61-3-қосымша)
"Еңбек сіңірген сауда қызметкері" төсбелгісі диаметрі 45 мм шеңбер нысанында жезден дайындалады.
Төсбелгінің беткі жағында ортада бедерлі, шығыңқы, жылтыр элемент – сауда символы "Кадуций" орналасқан. Төменгі бөлігінде айналдыра "Еңбек сіңірген сауда қызметкері" деп күрең қызыл эмальмен нақышталған, жазудың сыртқы жиегін бойлай Мемлекеттік Ту түстес көгілдір жиекпен көмкерілген. Шеңбердің сыртқы бөлігін жылтыр, шығыңқы бедер нысанында орындалған сегізбұрыш көмкерген.
Төсбелгінің сыртқы жағында жоғарғы бөлігінде ұлттық ою, ортасында "Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі" деген жазу орналасқан және төменгі бөлігінде сериялық нөмірі жазылған.
Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы көгілдір түсті қатқыл жібек лентамен қапталған, киімге визорлық бекіткіші бар түйреуішпен бекітілетін, ені 35 мм және биіктігі 31 мм төртбұрышты тағанға жалғанады.";
"Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің төсбелгілері" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің төсбелгісі";
мынадай мазмұндағы 62-1-тараумен толықтырылсын:
"Үздік цифрландырушы" (62-1-қосымша)
"Үздік цифрландырушы" төсбелгісі диаметрі 30 мм шеңбер пішінінде жезден дайындалады. Төсбелгіні дайындағанда көгілдір және ақ түсті эмаль пайдаланылады.
Төсбелгінің беткі жағында ортада ақ түспің бетінде көгілдір түспен шеңбердің ішіндегі шаңырақ сұлбасын білдіретін USB-бау мен микросхема бейнеленген. "Шаңырақ" көк түсті дәндермен қоршалған. Төсбелгінің ортаңғы шеңберіне көгілдір түстің бетінен "ҮЗДІК ЦИФРЛАНДЫРУШЫ" және "QAZAQSTAN" деген сары түсті жазулар жазылған. Төсбелгінің сыртқы шеңбер жиегінде радиалды бедерлі кертіктер салынған.