О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2022 года № 975. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Нур-Султане" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
2) республиканское государственное казенное предприятие "Центр олимпийской подготовки "Нур-Султан" Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Центр олимпийской подготовки "Астана" Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
2. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве культуры и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 15:
дополнить подпунктами 24-1) и 24-2) следующего содержания:
"24-1) проводит анализ и выявляет системные проблемы, поднимаемые заявителями;
24-2) разрабатывает и утверждает формы ведомственных статистических наблюдений по согласованию с уполномоченным органом в области государственной статистики;";
дополнить подпунктами 64-1) и 64-2) следующего содержания:
"64-1) разрабатывает и утверждает правила по определению тематических направлений социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств;
64-2) разрабатывает и утверждает правила финансирования и нормативы финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств;";

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 975 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың атауы:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі – Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің "Нұр-Сұлтан" Олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің "Астана" олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып өзгертілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі туралы ережеде:
15-тармақ:
мынадай мазмұндағы 24-1) және 24-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"24-1) арыз иелері көтеретін жүйелі проблемаларды талдайды және анықтайды;
24-2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандарын әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 64-1) және 64-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"64-1) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы жəне шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шаралардың тақырыптық бағыттарын айқындау жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
64-2) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы жəне шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру қағидалары мен қаржыландыру нормативтерін әзірлейді және бекітеді;";

дополнить подпунктом 72-1) следующего содержания:
"72-1) в пределах своей компетенции обеспечивает межкультурный и межэтнический диалог, укрепляет уважение к национальной культуре, обычаям, традициям казахского народа и этническим группам;";
дополнить подпунктом 212-1) следующего содержания:
"212-1) разрабатывает и утверждает правила отбора детских анимационных фильмов и фильмов для семейного просмотра, ввозимых на территорию Республики Казахстан, для дубляжа на казахский язык;";
дополнить подпунктом 214-1) следующего содержания:
"214-1) утверждает положение и состав Национальной кинокомиссии;";
в перечне республиканских государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"3. Республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане".";
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"9. Республиканское государственное казенное предприятие "Центр олимпийской подготовки "Астана".".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

мынадай мазмұндағы 72-1) тармақшамен толықтырылсын:
"72-1) өз құзыреті шегінде мәдениетаралық және этносаралық диалогты қамтамасыз етеді, қазақ халқының және этностық топтардың ұлттық мәдениетіне, салт-дәстүрлеріне деген құрметті нығайтады;";
мынадай мазмұндағы 212-1) тармақшамен толықтырылсын:
"212-1) Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін балалар анимациялық фильмдері мен отбасымен көруге арналған фильмдерді қазақ тілінде дубляждау үшін іріктеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 214-1) тармақшамен толықтырылсын:
"214-1) Ұлттық кинокомиссия туралы ережені жəне оның құрамын бекітеді;";
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.";
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"9. "Астана" олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.".
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов