О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2023 года № 385
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям" следующие изменения:
в Правилах учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденных указанным постановлением:
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"Заголовок инвентаризационной карточки содержит сведения о том, кому передано имущество, о дате передачи имущества. При реализации имущества в инвентаризационной карточке указываются сроки расчетов с бюджетом или Фондом поддержки инфраструктуры образования, номер и дата платежного(ых) документа(ов).";
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. Имущество в виде денег зачисляется в доход бюджета или Фонд поддержки инфраструктуры образования. Иностранная валюта зачисляется в доход бюджета или Фонд поддержки инфраструктуры образования по официальному курсу обмена валют, определенному на день совершения операции, через филиалы Национального Банка Республики Казахстан. Порядок приема, хранения, реализации неконвертируемой иностранной валюты, обращенной в собственность государства по отдельным основаниям, а также зачисления денег, полученных от их реализации, в бюджет или Фонд поддержки инфраструктуры образования устанавливается Национальным Банком Республики Казахстан.
Передача имущества в виде денег в Национальный Банк Республики Казахстан и его филиалы производится органом, изъявшим такое имущество, с направлением уполномоченному органу уведомления о передаче с указанием суммы, времени передачи и получателя имущества.
21. Сумма вкладов (депозитов), поступившая в состав государственного имущества, перечисляется банками в доход бюджета или Фонд поддержки инфраструктуры образования в полном объеме в номинальном выражении.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. При отмене (изменении в соответствующей части) судом акта, на основании которого имущество поступило в собственность государства, уполномоченным органом или местными исполнительными органами производится возврат имущества в натуре. В случае, если имущество было реализовано в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, производится возмещение его стоимости в пределах средств, полученных от его реализации, за счет средств соответствующего бюджета или Фонда поддержки инфраструктуры образования в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

"Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 18 мамырдағы № 385 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген қаулымен бекітілген Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдалану қағидаларында:
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Түгендеу карточкасының тақырыбы мүліктің кімге берілгені, мүлікті беру күні туралы мәліметтерді қамтиды. Мүлікті сатқан кезде түгендеу карточкасында бюджетпен немесе Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорымен есеп айырысу мерзімдері, төлем құжатының (құжаттарының) нөмірі мен күні көрсетіледі.";
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Ақша түрiндегі мүлiк бюджет кiрiсiне немесе Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына есептелінеді. Шетел валютасы операция жасалған күнi белгiленген валюта айырбастаудың ресми бағамы бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң филиалдары арқылы бюджет кiрiсiне немесе Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына есепке жатқызылады. Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған, айырбасталмайтын шетел валютасын қабылдау, сақтау, өткізу тәртібін, сондай-ақ оларды өткізуден түскен ақшаны бюджетке немесе Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына есептеу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлейдi.
Ақша түрiндегi мүлiктi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне және оның филиалдарына берудi осындай мүлiктi алған орган мүлiктiң сомасы, берілу уақыты және алушысы көрсетілген беру туралы хабарламаны уәкiлетті органға жiбере отырып жүргiзедi.
21. Мемлекеттік мүліктің құрамына түскен салымдар (депозиттер) сомасын банктер толық көлемде номиналды түрде бюджеттің кiрiсiне немесе Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына аударады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Сот мүліктің мемлекет меншігіне түсуіне негіз болған актінің күшін жойған (тиісті бөлігін өзгерткен) кезде уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар мүлікті заттай қайтаруды жүргізеді. Егер мүлік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өткізілген жағдайда оның құнын өтеу Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес оны өткізуден алынған қаражат шегінде тиісті бюджет қаражаты немесе Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры есебінен жүргізіледі.

Убытки подлежат возмещению в соответствии с пунктом 4 статьи 9 Гражданского кодекса Республики Казахстан.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 мая 2023 года № 385
Приложение 1
к Правилам учета, хранения,
оценки и дальнейшего
использования имущества,
обращенного (поступившего) в
собственность государства по
отдельным основаниям
Форма 1
Акт описи, оценки и (или) приема-передачи имущества
"___" _____ 20__ года                                           _______________
(дата составления)                                           (место составления акта)
Комиссия в составе:
представителя уполномоченного органа (местного исполнительного органа)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа или местного исполнительного органа, адрес,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного работника)
судебного исполнителя___________________________________________________________;
(наименование органа юстиции, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер, должность и фамилия, имя,
отчество (при его наличии) работника)
представителя ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, передающего
имущество, наименование органа, изъявшего (передающего)
имущество, адрес, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
_______________________________________________________________________________;
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника)
представителя____________________________________________________________________
(наименование организации, на временном ответственном хранении которой
находится имущество, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер)
_______________________________________________________________________________;
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника)
представителя ___________________________________________________________________
(наименование организации, принимающей имущество, адрес,
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
_______________________________________________________________________________;
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника)
оценщика _______________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер, дата и номер лицензии)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, осуществляющего оценку имущества,
________________________________________________________________________________
(адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, дата
и номер лицензии)
на основании Правил учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества,
обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям,
утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года
№ 833, произвела опись и прием нижеследующего имущества, принадлежавшего владельцу
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) бывшего владельца имущества, конфискованного
на основании судебных актов (в том числе вещественные доказательства) или признанного
бесхозяйным, адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер или наименование организации, адрес, индивидуальный
идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
________________________________________________________________________________
(наименование суда, адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер, номер, дата судебного решения)
________________________________________________________________________________
(наименование суда, адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер, номер, дата судебного решения)
________________________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер или фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер лица,
передавшего имущество),
или имущества, безвозмездно перешедшего в собственность государства
________________________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер или фамилия, имя, отчество (при его наличии),
адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер лица, передавшего имущество),
в том числе товаров и транспортных средств, помещенных под таможенную процедуру
"отказ в пользу государства" согласно таможенной декларации, подарки
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, дата и номер таможенной
декларации на товары),
или признанного перешедшим по праву наследования к государству согласно свидетельству
нотариуса_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) нотариуса, адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, номер, дата свидетельства),
а также иного имущества на основании иных документов, удостоверяющих возникновение
права собственности государства, стоимость которого поступает в доход государства
_______________________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес- идентификационный номер или фамилия, имя, отчество (при его наличии),
адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес- идентификационный номер
лица, передавшего имущество)
________________________________________________________________________________
Опись и оценка имущества
№ п/п
Наименование имущества с подробной характеристикой каждого предмета
Единица измерения
Количество
Предварительная оценка при приеме имущества за единицу, тенге*
Всего сумма, тенге
Указанное в документе, являющемся основанием для постановки на учет
Фактическое по итогам пересчета (перевеса)
1
2
3
4
5
6
7
Итого (прописью) __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Итого подлежит перечислению в бюджет или Фонд поддержки инфраструктуры
образования ____________________________________________________________
Настоящий акт составлен в _______ экземплярах.
Члены комиссии:
_________________________________ ______________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________ ______________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________ ______________________________________________
(подпись и печать (фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта-оценщика)
"___" __________________ года подпись владельца ____________________
Указанное в настоящем акте имущество принял на ответственное хранение. Об
уголовной и материальной ответственности по статье 425 Уголовного кодекса Республики
Казахстан за утрату, сокрытие, пропажу, подмену или порчу принятого на хранение
имущества предупрежден.
"___" __________________ года (подпись) _______________________
________________________________________________________________________________
(наименование организации, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-
идентификационный номер, адрес или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
лица, принявшего имущество)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Примечание
* Данная графа заполняется в случае, если организация, передающая имущество
уполномоченному органу (местному исполнительному органу), производила
предварительную оценку.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 мая 2023 года № 385
Приложение 2
к Правилам учета, хранения,
оценки и дальнейшего
использования имущества,
обращенного (поступившего) в
собственность государства по
отдельным основаниям
Форма 2
Книга учета актов описи, оценки и (или) приема-передачи имущества на 20__ год
№ п/п
Дата записи
Номер и дата акта описи, оценки и приема-передачи имущества
Основание для записи (наименование, номер и дата документа)
Наименование бывших владельцев или фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Наименование (категория) имущества
Стоимость имущества по акту описи, оценки и приема-передачи имущества, тенге (при наличии)
Оценочная стоимость имущества, тенге
Кому и когда направлен акт описи, оценки и приема-передачи имущества
Кому и когда передано или реализовано имущество (№ и дата решения, договора, акта приема-передачи имущества)
Дата окончательного расчета за имущество
Фактически поступившая сумма, тенге
в бюджет
в Фонд поддержки инфраструктуры образования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Залал Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 9-бабының 4-тармағына сәйкес өтелуге жатады.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 18 мамырдағы
№ 385 қаулысына
1-қосымша
Жекелеген негiздер бойынша
мемлекет меншiгiне
айналдырылған (түскен) мүлiктi
есепке алу, сақтау, бағалау және
одан әрi пайдалану
қағидаларына
1-қосымша
1-нысан
Мүлiктi тiзiмдеу, бағалау және (немесе) қабылдау-беру актісі
20__ жылғы "___" ___________ ________________
(жасалған күнi) (акт жасалған жер)
Мына құрамдағы комиссия:
уәкiлеттi орган (жергілікті атқарушы орган)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(уәкiлетті органның немесе жергілікті атқарушы органның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________;
________________________________________________________________ өкiлi
(жауапты жұмыскердiң лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________________
сот орындаушысы
(әділет органының атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, жұмыскердің лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________өкiлі
(мүлікті беретін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мүлікті алып қойған (беретін) органның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________________;
(жұмыскердiң лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________ өкiлі
(мүлiк уақытша жауапты сақтауда тұрған ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________;
(жұмыскердiң лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________ өкiлі
(мүлiктi қабылдаушы ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________;
(жұмыскердiң лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________ бағалаушысы
(ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, лицензияның күнi және нөмiрi)
______________________________________________________________________
(мүлiкті бағалауды жүзеге асыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________________
(мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, лицензияның күнi және нөмiрi)
______________________________________________ тиесілі төмендегі мүлікті
Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысымен бекітілген Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдалану қағидаларының негiзiнде иеленуші
_____________________________________________________________________
(сот актілерінің негізінде тәркіленген (оның ішінде заттай дәлелдемелер) немесе иесіз деп таныған мүлiктiң бұрынғы иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________________
(соттың атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, сот шешiмiнiң нөмiрi, күнi)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(соттың атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, сот шешiмiнiң нөмiрi, күнi)
______________________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе мүлiкті берген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі),
немесе мемлекет меншiгіне өтеусiз өткен мүлікті ____________________________
(мүлікті берген ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
кедендік декларацияға сәйкес "мемлекет пайдасына бас тарту" кедендік рәсімімен орналастырылған мүлікті, оның ішінде тауарлар мен көлiк құралдарын берген
______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, тауарларға арналған кедендік декларацияның күнi мен нөмiрi)
немесе нотариустың куәлiгiне сәйкес ______________________________________
______________________________________________________________________
(нотариустың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, куәлiгiнiң нөмiрi, күнi),
мұрагерлiк құқық бойынша мемлекетке өткен деп танылған, сыйлықтар сондай-ақ құны мемлекет кiрiсiне түсетiн мемлекет меншiгі құқығының туындағанын куәландыратын басқа да құжаттардың негiзінде өзге де мүлiкті
______________________________________________________________________
(мүлікті берген ұйымның атауы, мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
тізімдеуді және қабылдауды жүргізді.
Мүлiктi тiзімдеу және бағалау
Р/c
Әрбiр зат толық сипатталған мүлiктiң атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Мүлiктi қабылдау кезiнде бiрлiгін алдын ала бағалау, теңге*
Барлық сомасы, теңге
Есепке қабылдау үшін негіз болып табылатын құжатта көрсетілген
Қайта есептеу (қайта өлшеу) қорытындылары бойынша нақтысы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (жазумен):______________________________________________
_______________________________________________________________________
бюджетке немесе Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына аударуға жататын жиыны
_______________________________________________________________________
Осы акт ____ данада жасалды.
Комиссия мүшелерi:
_________________________________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________ _____________________________________
(бағалаушы сарапшының қолы және мөрi (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______ жылғы "___" ___________ иеленушінiң қолы ____________________
Осы актіде көрсетiлген мүлiктi жауапты сақтауға қабылдап алдым. Сақтауға қабылданған мүлiктiң жойылғаны, жасырылғаны, жоғалғаны, ауыстырылғаны немесе бүлiнгенi үшiн Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 425-бабы бойынша қылмыстық және материалдық жауапкершiлiк туралы ескертiлдi.
______ жылғы "___" ____________ қолы _______________________
______________________________________________________________________
(ұйымның атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы немесе мүлiкті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Ескертпе
* Бұл баған мүлiкті уәкiлетті органға (жергілікті атқарушы органға) берушi ұйым алдын ала бағалау жүргізген жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 18 мамырдағы
№ 385 қаулысына
2-қосымша
Жекелеген негiздер бойынша
мемлекет меншiгiне
айналдырылған (түскен) мүлiктi
есепке алу, сақтау, бағалау және
одан әрi пайдалану
қағидаларына
2-қосымша
2-нысан
20 __ жылға арналған мүлiктi тiзiмдеу, бағалау және (немесе) қабылдап алу-беру актiлерiн есепке алу кітабы
Р/с
Жазба жүргізілген күн
Мүлікті тізімдеу, бағалау, қабылдап алу-беру актісінің нөмірі және күні
Жазба жүргізудің негіздемесі (құжаттың атауы, нөмірі және күні)
Бұрынғы иесінің атауы немесе өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мүліктің атауы (санаты)
Мүлікті тізімдеу, бағалау, қабылдап алу-беру актісі бойынша мүліктің құны (бар болса), теңге
Мүліктің бағалау құны, теңге
Мүліктің тізімдеу, бағалау және қабылдап алу-беру актісі кімге және қашан жіберілді
Мүлік кімге және қашан берілген не сатылған (шешімінің, шарттың, мүлікті қабылдау-беру актісінің № және күні)
Мүлік үшін түпкілікті есеп айырысу күні
Нақты түскен сома, теңге
бюджетке
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13