Об утверждении Правил применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, ввезенных на территорию Республики Казахстан до 1 сентября 2022 года, и проведения оценки их соответствия
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2023 года № 555.
В соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2023 года № 34 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 года № 877" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, ввезенных на территорию Республики Казахстан до 1 сентября 2022 года, и проведения оценки их соответствия.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить первичную государственную регистрацию транспортных средств, прошедших оценку соответствия, согласно настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 июля 2023 года № 555
Правила
применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, ввезенных на территорию Республики Казахстан до 1 сентября 2022 года, и проведения оценки их соответствия
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, ввезенных на территорию Республики Казахстан до 1 сентября 2022 года, и проведения оценки их соответствия (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом б) пункта 1 Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2023 года № 34 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 год № 877" и определяют порядок применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, ввезенных на территорию Республики Казахстан до 1 сентября 2022 года, и проведения оценки их соответствия.
Настоящие Правила распространяются на единичные транспортные средства категорий М1, ввезенные в Республику Казахстан до 1 сентября 2022 года гражданами Республики Казахстан из стран, не являющихся государствами-членами Евразийского экономического союза (далее – транспортные средства).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) выпуск в обращение – разрешение заинтересованным лицам без ограничений использовать и распоряжаться транспортным средством (шасси) на территории Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінген жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігін бағалауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 шiлдедегi № 555 қаулысы.
"Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 34 шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінген жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігін бағалауды жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі осы қаулыға сәйкес сәйкестікті бағалаудан өткен көлік құралдарын бастапқы мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 12 шілдедегі
№ 555 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінген жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігін бағалауды жүргізу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінген жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігін бағалауды жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 34 шешімінің 1-тармағының б) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінген жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігін бағалауды жүргізу тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер болып табылмайтын елдерден Қазақстан Республикасының азаматтары 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін Қазақстан Республикасына әкелген М1 санатындағы бірлі-жарым көлік құралдарына (бұдан әрі – көлік құралдары) қолданылады.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) айналысқа шығару – мүдделі тұлғаларға Қазақстан Республикасының аумағында көлік құралын (шассиді) шектеусіз пайдалануға және оған билік етуге рұқсат беру;

2) первичная регистрация – государственная регистрация транспортного средства, впервые осуществляемая на территории Республики Казахстан;
3) правила Организации Объединенных Наций (далее – Правила ООН) – технические предписания, принятые в соответствии с Соглашением о принятии единообразных технических предписаний для колесных транспортных средств, предметов оборудования и частей, которые могут быть установлены и/или использованы на колесных транспортных средствах, и условиях взаимного признания официальных утверждений, выдаваемых на основе этих предписаний, заключенным в Женеве 20 марта 1958 года (далее – Соглашение 1958 года), и являющиеся приложениями к Соглашению 1958 года;
4) свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан (далее – СБКТС РК) – документ об оценке соответствия транспортного средства, удостоверяющий соответствие выпускаемого в обращение транспортного средства требованиям настоящих Правил и выдаваемый испытательной лабораторией;
5) техническая экспертиза конструкции транспортного средства – анализ конструкции транспортного средства и технической документации на него без проведения испытаний;
6) идентификация – установление тождественности заводской маркировки, имеющейся на транспортном средстве (шасси) и его компонентах, и данных, содержащихся в представленной заявителем документации либо в удостоверяющих соответствие документах, проводимое без разборки транспортного средства (шасси) или его компонентов;
7) испытательная лаборатория – аккредитованные испытательные лаборатории, компетенция которых соответствует требованиям стандарта ISO 17025, включенные в единый реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза, и заявленные Республикой Казахстан для проведения оценки соответствия транспортного средства.
3. К применению обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, ввезенных на территорию Республики Казахстан до 1 сентября 2022 года, и проведению оценки их соответствия подлежат не более 12 000 (двенадцать тысяч) транспортных средств.
4. Настоящими Правилами предусматривается применение процедуры получения и предоставления документов об оценке соответствия обязательным требованиям, установленным техническим регламентом Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011), принятым Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 года № 877 (далее –Технический регламент), за счет определения в качестве достаточного документа об оценке соответствия - СБКТС РК.
Транспортные средства, прошедшие оценку соответствия по требованиям настоящих Правил и получившие СБКТС РК, подлежат первичной регистрации в Республике Казахстан.

2) бастапқы тіркеу – көлік құралын Қазақстан Республикасының аумағында алғаш жүзеге асырылатын мемлекеттік тіркеу;
3) Біріккен Ұлттар Ұйымының қағидалары (БҰҰ қағидалары) – 1958 жылғы 20 наурызда Женевада жасалған Доңғалақты көлік құралдарына, доңғалақты көлік құралдарында орнатылуы және/немесе пайдаланылуы мүмкін жабдықтау заттары мен бөлшектерге арналған бірыңғай техникалық нұсқамаларды қабылдау туралы және осы нұсқамалар негізінде берілетін ресми бекітулерді өзара тану шарттары туралы келісімге (бұдан әрі – 1958 жылғы келісім) сәйкес қабылданған және 1958 жылғы Келісімге қосымша болып табылатын техникалық нұсқамалар.
4) Қазақстан Республикасының Көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлігі – (бұдан әрі – ҚР КҚКҚК) айналысқа шығарылатын көлік құралының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін куәландыратын және сынақ зертханасы беретін көлік құралының сәйкестігін бағалау туралы құжат;
5) көлік құралының конструкциясын техникалық сараптау – көлік құралының конструкциясын және оған техникалық құжаттаманы сынақтар жүргізбей талдау;
6) сәйкестендіру – көлік құралында (шассиде) немесе оның компоненттерінде бар зауыттық таңбаның және өтініш беруші тапсырған құжаттамадағы немесе сәйкестікті растайтын құжаттардағы деректердің бірдейлігін көлік құралын (шассиді) немесе оның компоненттерін бөлшектемей белгілеу;
7) сынақ зертханасы – құзыреті ISO 17025 стандартының талаптарына сәйкес келетін, Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдарының және сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген және көлік құралының сәйкестігін бағалауды жүргізу үшін Қазақстан Республикасы мәлімдеген аккредиттелген сынақ зертханалары.
3. Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінген жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптар қолданылатын және олардың сәйкестігін бағалау жүргізілетін көлік құралдары 12 000-нан (он екі мыңнан) аспайды.
4. Осы Қағидаларда Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімімен қабылданған "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінде (КО ТР 018/2011) (бұдан әрі – Техникалық регламент) белгіленген міндетті талаптарға сәйкестікті бағалау туралы құжаттарды алу және ұсыну рәсімін ҚР КҚКҚК – сәйкестікті бағалау туралы жеткілікті құжат ретінде айқындау есебінен қолдану көзделеді.
Осы Қағидалардың талаптары бойынша сәйкестікті бағалаудан өткен және ҚР КҚКҚК алған көлік құралдары Қазақстан Республикасында бастапқы тіркеуге жатады.

Глава 2. Порядок применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, ввезенных на территорию Республики Казахстан до 1 сентября 2022 года, и проведения оценки их соответствия
5. Для проведения оценки соответствия транспортного средства заявителем в орган по подтверждению соответствия подаются:
1) заявка на проведение оценки соответствия по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка);
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) копия документа, подтверждающего право владения или пользования (распоряжения) транспортным средством;
4) документ, подтверждающий ввоз транспортного средства в Республику Казахстан до 1 сентября 2022 года (грузовая таможенная декларация либо страховой полис, полученный до 1 сентября 2022 года в отношении транспортного средства, имеющий подтверждение в единой страховой базе данных);
5) для транспортных средств, являющихся результатом индивидуального технического творчества, документ о присвоении идентификационного номера транспортного средства;
6) общее техническое описание транспортного средства в объеме, достаточном для оформления СБКТС РК;
7) доказательственные материалы (при наличии), подтверждающие соответствие транспортных средств требованиям настоящих Правил, такими материалами являются один из следующих документов:
копии сертификатов на компоненты;
конструкторская или иная техническая документация, по которой изготавливается продукция;
чертежи оригинальных деталей и технологические карты их производства либо соответствующая эскизная документация.
6. Испытательная лаборатория рассматривает заявку и принимает решение о проведении либо отказе в проведении оценки соответствия транспортного средства в течение трех рабочих дней со дня поступления заявки.
Основанием для отказа в проведении оценки соответствия транспортного средства является представление неполного пакета документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
7. Испытательная лаборатория согласует с заявителем сроки проведения оценки соответствия.
8. Оценке соответствия подвергаются только комплектные транспортные средства.
9. Испытательная лаборатория в целях идентификации проводит осмотр транспортного средства, в том числе по идентификационному номеру, техническую экспертизу конструкции транспортного средства, испытания и измерения, и по их результатам оформляет протокол технической экспертизы конструкции транспортного средства.
При проведении технической экспертизы конструкции транспортного средства испытательная лаборатория проверяет выполнение требований, предусмотренных пунктами 11-13 настоящих Правил и приложениями 46, пунктом 4 приложения 7 к Техническому регламенту (за исключением положений разделов 4, 5 приложения 4 к Техническому регламенту).

2-тарау. Қазақстан Республикасының аумағына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінген жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігіне бағалау жүргізу тәртібі
5. Көлік құралының сәйкестігін бағалауды жүргізу үшін өтініш беруші сәйкестікті растау жөніндегі органға:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкестікті бағалауды жүргізуге өтінім (бұдан әрі – өтінім);
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) көлік құралын иелену немесе пайдалану және (немесе) оған билік ету құқығын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) көлік құралының Қазақстан Республикасына 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін әкелінгенін растайтын құжатты (кедендік жүк декларациясы не Бірыңғай сақтандыру дерекқорында растауы бар көлік құралына қатысты 2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін алынған сақтандыру полисі);
5) жеке техникалық шығармашылық нәтижесі болып табылатын көлік құралдары үшін көлік құралына сәйкестендіру нөмірін беру туралы құжатты;
6) ҚР КҚКҚК ресімдеу үшін жеткілікті көлемдегі көлік құралының жалпы техникалық сипаттамасын;
7) көлік құралдарының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін растайтын дәлелдемелік материалдарды (бар болса) ұсынады, мынадай құжаттардың бірі осындай материалдар болып табылады:
компоненттерге арналған сертификаттардың көшірмелері;
өнім дайындалатын конструкторлық немесе өзге де техникалық құжаттама;
түпнұсқа бөлшектердің сызбалары және олардың өндірісінің технологиялық карталары немесе тиісті эскиздік құжаттама.
6. Сынақ зертханасы өтінімді қарайды және өтінім түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көлік құралының сәйкестігін бағалауды жүргізу не жүргізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы көлік құралының сәйкестігін растауды жүргізуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
7. Сынақ зертханасы өтініш берушімен сәйкестікті бағалауды жүргізу мерзімдерін келіседі.
8. Сәйкестікті бағалау толық жинақталған көлік құралдарына ғана жүргізіледі.
9. Сынақ зертханасы сәйкестендіру мақсатында көлік құралын, оның ішінде сәйкестендіру нөмірі бойынша тексеріп-қарайды, көлік құралының конструкциясына техникалық сараптама, сынақ жүргізеді және өлшейді, олардың нәтижелері бойынша көлік құралының конструкциясына техникалық сараптама хаттамасын ресімдейді.
Көлік құралының конструкциясына техникалық сараптама жүргізген кезде сынақ зертханасы осы Қағидалардың 11-13-тармақтарында және Техникалық регламентке 4–6-қосымшаларда, 7-қосымшаның 4-тармағында көзделген талаптардың орындалуын тексереді (Техникалық регламентке 4-қосымшаның 4, 5-бөлімдерінің ережелерін қоспағанда).

10. В соответствии с пунктом 70 Технического регламента при представлении заявителем сообщений об официальном утверждении типа транспортного средства, предусмотренных Правилами ООН № 10 – 12, 14, 16 – 18, 21, 26, 34, 39, 46, 48, 58, 73 и 107, техническая экспертиза по соответствующим разделам приложения 4 к Техническому регламенту не проводится.
11. По результатам рассмотрения заявки и проведенной работы по нему испытательная лаборатория выдает заявителю СБКТС РК по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. В случае несоответствия транспортного средства требованиям настоящих Правил оно приводится в соответствие и представляется в испытательную лабораторию для повторного проведения проверки выполнения требований.
13. Документация, имеющая отношение к проверке выполнения требований, хранится в архиве испытательной лаборатории не менее пяти лет.
14. Испытательная лаборатория в течение трех рабочих дней после утверждения СБКТС РК вручает/направляет его заявителю нарочно, по почте либо на электронный адрес и предоставляет копию СБКТС РК и документ согласно подпункту 4) пункта 5 настоящих Правил в уполномоченный орган по техническому регулированию.
15. Уполномоченный орган по техническому регулированию в течение трех рабочих дней с момента получения документов согласно пункту 15 настоящих Правил от испытательной лаборатории регистрирует СБКТС РК в реестре СБКТС РК с указанием идентификационных номеров транспортных средств, марок и коммерческих наименований.
Приложение 1
к Правилам применения
обязательных требований
в отношении отдельных
колесных транспортных
средств, ввезенных на
территорию Республики Казахстан
до 1 сентября 2022 года,
и проведения оценки
их соответствия
Форма
Заявка на проведение оценки соответствия
В ________________________________________________________________________
(полное наименование испытательной лаборатории)
от физического лица, _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный идентификационный
номер, адрес электронной почты)
Прошу провести оценку соответствия транспортного средства
________________________________________________________________________________
(название и условное обозначение транспортного средства, идентификационный номер
транспортного средства, название изготовителя транспортного средства)
"__" ____ 20 __ года                                     (подпись)
Прилагаемые документы
"__" ____ 20 __ года                                     (подпись)
Приложение 2
к Правилам применения
обязательных требований
в отношении отдельных
колесных транспортных средств,
ввезенных на территорию
Республики Казахстан
до 1 сентября 2022 года,
и проведения оценки
их соответствия
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О БЕЗОПАСНОСТИ КОНСТРУКЦИИ
ТРАНСПОРТНОГО СРЕДСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
№ ________________
АККРЕДИТОВАННАЯ ИСПЫТАТЕЛЬНАЯ ЛАБОРАТОРИЯ И ЕЕ АДРЕС, АТТЕСТАТ АККРЕДИТАЦИИ
ТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО
МАРКА
КОММЕРЧЕСКОЕ НАИМЕНОВАНИЕ
ТИП
БАЗОВОЕ ТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО/ШАССИ
только при использовании базового транспортного средства/шасси другого изготовителя (при оформлении одобрения типа транспортного средства Республики Казахстан)
ИДЕНТИФИКАЦИОННЫЙ НОМЕР (VIN)
ГОД ВЫПУСКА
КАТЕГОРИЯ
ЭКОЛОГИЧЕСКИЙ КЛАСС
ЗАЯВИТЕЛЬ И ЕГО АДРЕС
ИЗГОТОВИТЕЛЬ И ЕГО АДРЕС
СБОРОЧНЫЙ ЗАВОД И ЕГО АДРЕС
при наличии
ОБЩИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТРАНСПОРТНОГО СРЕДСТВА
Колесная формула/ведущие колеса
Схема компоновки транспортного средства
Расположение двигателя
Тип кузова/количество дверей (для категории M)
Количество мест для сидения (с распределением по рядам)
Габаритные размеры, мм
длина
ширина
высота (для контейнеровозов - погрузочная, максимальная допустимая)
База, мм
Колея передних/задних колес, мм
Масса транспортного средства в снаряженном состоянии, кг
Технически допустимая максимальная масса транспортного средства, кг
Описание гибридного транспортного средства:
предусмотрена или не предусмотрена подзарядка от внешнего источника; предусмотренные режимы работы (перечислить): только двигатель внутреннего сгорания, только электродвигатель, совмещенный (краткое описание этого режима работы)
Двигатель внутреннего сгорания (марка, тип)
количество и расположение цилиндров
рабочий объем цилиндров, см3
максимальная мощность, кВт (мин.-1)
Топливо
Система питания (тип)
Система выпуска и нейтрализации отработавших газов
Электродвигатель электромобиля (тип)
Рабочее напряжение, В
Максимальная 30-минутная мощность, кВт
Устройство накопления энергии
(постоянного или переменного тока, в случае переменного тока – синхронный или асинхронный, количество фаз)
(только для электромобилей и гибридных транспортных средств)
(батарея, конденсатор, маховик/генератор)
Трансмиссия (тип)
(описание схемы трансмиссии)
Электромашина: (марка, тип)
(описание каждой электромашины: основная функция (двигатель или генератор), постоянного или переменного тока.
Рабочее напряжение, В
Максимальная 30-минутная мощность, кВт
Сцепление (марка, тип)
Коробка передач (марка, тип)
Подвеска
Передняя (описание)
Задняя (описание)
Рулевое управление (описание)
Тормозные системы
Рабочая (описание)
Запасная (описание)
Стояночная (описание)
Шины
обозначение размера
Оборудование транспортного средства
Дата оформления _____________________
Руководитель испытательной лаборатории (его заместитель)
_______________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)

10. Техникалық регламенттің 70-тармағына сәйкес өтініш беруші БҰҰ-ның № 10 – 12, 14, 16 – 18, 21, 26, 34, 39, 46, 48, 58, 73 және 107-қағидаларында көзделген көлік құралының типін ресми бекіту туралы хабар ұсынған кезде Техникалық регламентке 4-қосымшаның тиісті бөлімдері бойынша техникалық сараптама жүргізілмейді.
11. Өтінімді қарау және ол бойынша жүргізілген жұмыстың нәтижелері бойынша сынақ зертханасы өтінім берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР КҚКҚК береді.
12. Көлік құралы осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда ол сәйкестікке келтіріледі және талаптардың орындалуын қайта тексеру үшін сынақ зертханасына ұсынылады.
13. Талаптардың орындалуын тексеруге қатысы бар құжаттама сынақ зертханасының архивінде кемінде бес жыл сақталады.
14. Сынақ зертханасы ҚР КҚКҚК бекітілгенмен кейін үш жұмыс күні ішінде оны өтініш берушіге қолма-қол, пошта арқылы не электрондық адреске тапсырады/жолдайды және ҚР КҚКҚК көшірмесі мен осы Қағидалардың 5-тармағының 4) тармақшасына сәйкес құжатты техникалық реттеу жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
15. Техникалық реттеу жөніндегі уәкілетті орган сынақ зертханасынан осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес құжаттарды алған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде ҚР КҚКҚК-ні көлік құралдарының сәйкестендіру нөмірлерін, маркаларын және коммерциялық атауларын көрсете отырып, ҚР КҚКҚК тізілімінде тіркейді.
Қазақстан Республикасының
аумағына 2022 жылғы
1 қыркүйекке дейін әкелінген
жекелеген доңғалақты көлік
құралдарына қатысты міндетті
талаптарды қолдану және
олардың сәйкестігін бағалауды
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Сәйкестікті бағалауды жүргізуге өтінім
____________________________________________________________________
(сынақ зертханасының толық атауы) жеке тұлға
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі, электрондық пошта мекенжайы)
_____________________________________________________________________
көлік (көлік құралының атауы және шартты белгісі, көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, көлік құралын жасаушының атауы) құралының сәйкестігіне бағалау жүргізуді сұраймын.
20 __ жылғы "__" __ (қолы)
Қоса беріліп отырған құжаттар
20 __ жылғы "__" ____ (қолы)
Қазақстан Республикасының
аумағына 2022 жылғы
1 қыркүйекке дейін әкелінген
жекелеген доңғалақты көлік
құралдарына қатысты міндетті
талаптарды қолдану және
олардың сәйкестігін бағалауды
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ КӨЛІК ҚҰРАЛЫ КОНСТРУКЦИЯСЫНЫҢ ҚАУІПСІЗДІГІ ТУРАЛЫ КУӘЛІГІ
№ ________________
АККРЕДИТТЕЛГЕН СЫНАҚ ЗЕРТХАНАСЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ МЕКЕНЖАЙЫ, АККРЕДИТТЕУ АТТЕСТАТЫ
КӨЛІК ҚҰРАЛЫ
МАРКАСЫ
КОММЕРЦИЯЛЫҚ АТАУЫ
ТИПІ
БАЗАЛЫҚ КӨЛІК ҚҰРАЛЫ/ШАССИ
басқа дайындаушының базалық көлік құралы/шассиі пайдаланылған кезде ғана (Қазақстан Республикасының көлік құралының типін мақұлдауды ресімдеген кезде)
СӘЙКЕСТЕНДІРУ НӨМІРІ (VIN)
ШЫҒАРЫЛҒАН ЖЫЛЫ
САНАТЫ
ЭКОЛОГИЯЛЫҚ СЫНЫП
ӨТІНІШ БЕРУШІ ЖӘНЕ ОНЫҢ МЕКЕНЖАЙЫ
ӨНДІРУШІ ЖӘНЕ ОНЫҢ МЕКЕНЖАЙЫ
ҚҰРАСТЫРУ ЗАУЫТЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ МЕКЕНЖАЙЫ
бар болса
КӨЛІК ҚҰРАЛЫНЫҢ ЖАЛПЫ СИПАТТАМАЛАРЫ
Дөңгелек формуласы / жетек дөңгелектері
Көлік құралының орналасу схемасы
Қозғалтқыштың орналасуы
Шанақ типі/есіктер саны (М санаты үшін)
Отыруға арналған орындардың саны (қатарға бөлінеді)
Габариттік өлшемдері, мм
ұзындығы
ені
биіктігі (контейнер тасығыштар үшін-тиеу, ең жоғары рұқсат етілген биіктігі)
База, мм
Алдыңғы/артқы дөңгелектер жолтабаны, мм
Жарақталған күйдегі көлік құралының салмағы, кг
Көлік құралының техникалық рұқсат етілген ең жоғары салмағы, кг
Гибридті көлік құралының сипаттамасы:
сыртқы көзден қайта зарядтау көзделген немесе көзделмеген; көзделген жұмыс режимдері (тізбелеу): тек іштен жану қозғалтқышы, тек біріктірілген электр қозғалтқышы (осы жұмыс режимінің қысқаша сипаттамасы)
Іштен жану қозғалтқышы (маркасы, типі)
цилиндрлердің саны мен орналасуы
цилиндрлердің жұмыс көлемі, см3
ең жоғары қуат, кВт (мин.-1)
Отын
Қорек жүйесі (типі)
Пайдаланылған газдарды шығару және бейтараптандыру жүйесі
Электромобиль электр қозғалтқышы (типі)
Жұмыс кернеуі, В
Ең жоғары 30 минуттық қуат, кВт
Энергияны жинақтау құрылғысы
(тұрақты немесе айнымалы ток, айнымалы ток жағдайында-синхронды немесе асинхронды, фазалар саны)
(тек электромобильдер мен гибридті көліктер үшін)
(батарея, конденсатор, сермер / генератор)
Трансмиссия (типі)
(трансмиссия схемасының сипаттамасы)
Электр машинасы: (маркасы, типі)
(әр электр машинасының сипаттамасы: негізгі функция (қозғалтқыш немесе генератор), тұрақты немесе айнымалы ток.
Жұмыс кернеуі, В
Ең жоғары 30 минуттық қуат, кВт
Ілінісу (маркасы, типі)
Беріліс қорабы (маркасы, типі)
Аспасы
Алдыңғы (сипаттама)
Артқы (сипаттама)
Рульдік басқару (сипаттама)
Тежеу жүйелері
Жұмыс (сипаттама)
Қосалқы (сипаттама)
Тұрақ (сипаттама)
Шиналар
өлшемді белгілеу
Көлік құралының жабдықтары
Ресімделген күні _____________________
Сынақ зертханасының жетекшісі (оның орынбасары)
____________________________________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі (бар болса)