О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2023 года № 644.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 11) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"11) формирование и реализация государственной политики в сфере оказания государственных услуг;";
в пункте 15:
дополнить подпунктом 49-1) следующего содержания:
"49-1) обеспечение резервирования информационных систем государственных органов;";
дополнить подпунктом 110-1) следующего содержания:
"110-1) обеспечение централизованного экстренного оповещения населения о чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера через абонентские устройства сотовой связи;";
дополнить подпунктом 143-1) следующего содержания:
"143-1) утверждение совместно с центральным уполномоченным органом по предпринимательству перечня объектов информатизации государственных органов и организаций, подлежащих интеграции с реестром бизнес-партнеров, по согласованию с Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 202-1) следующего содержания:
"202-1) осуществление согласования проектов подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";";
подпункт 206-4) исключить;
дополнить подпунктами 213-13), 213-14), 213-15), 213-16), 213-17), 213-18), 213-19), 213-20), 213-21), 213-22), 213-23), 213-24), 213-25) и 213-26) следующего содержания:
"213-13) утверждение инструкции по проведению спутниковых определений координат пассивных пунктов государственной геодезической сети с применением глобальных навигационных спутниковых систем;
213-14) утверждение инструкции по выполнению гравиметрических работ на пунктах государственной гравиметрической сети Республики Казахстан;

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 тамыздағы № 644 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ережеде:
13-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру;";
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 49-1) тармақшамен толықтырылсын:
"49-1) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін резервке қоюды қамтамасыз ету;";
мынадай мазмұндағы 110-1) тармақшамен толықтырылсын:
"110-1) ұялы байланыстың абоненттік құрылғылары арқылы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы халықты орталықтандырылған шұғыл хабардар етуді қамтамасыз ету;";
мынадай мазмұндағы 143-1) тармақшамен толықтырылсын:
"143-1) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдардың бизнес-әріптестердің тізілімімен интеграциялануға жататын ақпараттандыру объектілерінің тізбесін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 202-1) тармақшамен толықтырылсын:
"202-1) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы келісуді жүзеге асыру;";
206-4) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 213-13), 213-14), 213-15), 213-16), 213-17), 213-18), 213-19), 213-20), 213-21), 213-22), 213-23), 213-24), 213-25) және 213-26) тармақшалармен толықтырылсын:
"213-13) жаһандық навигациялық спутниктік жүйелерді қолдана отырып, мемлекеттік геодезиялық желінің пассивті пункттерінің координаталарын спутниктік айқындауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-14) Қазақстан Республикасының мемлекеттік гравиметриялық желісі пункттерінде гравиметриялық жұмыстарды орындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;

213-15) утверждение реестра пространственных данных;
213-16) утверждение инструкции по ведению дежурной справочной карты Республики Казахстан;
213-17) утверждение инструкции по закладке, обследованию и восстановлению пунктов и знаков государственных геодезических, нивелирных и гравиметрических сетей Республики Казахстан;
213-18) утверждение инструкции по проведению поверки и исследований геодезических приборов и оборудования;
213-19) утверждение инструкции по составлению технических проектов на производство геодезических и картографических работ;
213-20) утверждение инструкции по составлению каталогов высот пунктов нивелирования;
213-21) утверждение инструкции по составлению технических отчетов по геодезическим и картографическим работам;
213-22) утверждение основных показателей государственного геодезического и картографического обеспечения Республики Казахстан;
213-23) утверждение инструкции по технике безопасности на геодезических и картографических работах;
213-24) утверждение инструкции по вычислению скоростей современных вертикальных движений земной поверхности по материалам повторного нивелирования;
213-25) утверждение инструкции по геодезическим работам на геодинамических полигонах;
213-26) утверждение инструкции по составлению и изданию каталогов геодезических пунктов;";
дополнить подпунктами 234-1) и 234-2) следующего содержания:
"234-1) утверждение классификации инновационной деятельности;
234-2) утверждение методики расчета национального индекса развития инновационной деятельности;";
дополнить подпунктами 245-4), 245-5) и 245-6) следующего содержания:
"245-4) утверждение методики разработки управляющих документов проектов;
245-5) утверждение методики оценки проектной зрелости;
245-6) утверждение методики определения вклада проекта в достижение ключевого национального индикатора и показателей результатов исполнения документов Системы государственного планирования в Республике Казахстан;";
дополнить подпунктом 326-1) следующего содержания:
"326-1) утверждение правил определения размеров разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра;";
дополнить подпунктом 367-2) следующего содержания:
"367-2) координация работы по реализации типовых требований по организации работы контакт-центров административных органов;";
дополнить подпунктами 379-12) и 379-13) следующего содержания:
"379-12) обеспечение регулирования деятельности операторов центров обработки данных, поставщиков услуг облачных вычислений, точек обмена интернет-трафиком;

213-15) кеңістіктік деректер тізілімін бекіту;
213-16) Қазақстан Республикасының кезекші анықтамалық картасын жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-17) Қазақстан Республикасының мемлекеттік геодезиялық, нивелирлік және гравиметриялық желілерінің пункттері мен белгілерін салу, зерттеп-қарау және қалпына келтіру жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-18) геодезиялық аспаптар мен жабдықтарды тексеру және зерттеу жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-19) геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізуге арналған техникалық жобаларды жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-20) нивелирлеу пункттерінің биіктік каталогтарын жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-21) геодезиялық және картографиялық жұмыстар бойынша техникалық есептерді жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-22) Қазақстан Республикасын мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз етудің негізгі көрсеткіштерін бекіту;
213-23) геодезиялық және картографиялық жұмыстардағы қауіпсіздік техникасы жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-24) қайта нивелирлеу материалдары бойынша жер бетінің қазіргі тік қозғалыстарының жылдамдығын есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-25) геодинамикалық полигондарда геодезиялық жұмыстар жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
213-26) геодезиялық пункттердің каталогтарын жасау және басып шығару жөніндегі нұсқаулықты бекіту;";
мынадай мазмұндағы 234-1) және 234-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"234-1) инновациялық қызмет сыныптамасын бекіту;
234-2) инновациялық қызметті дамытудың ұлттық индексін есептеу әдістемесін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 245-4), 245-5) және 245-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"245-4) жобалардың басқарушы құжаттарын әзірлеу әдістемесін бекіту;
245-5) жобаның жетілуін бағалау әдістемесін бекіту;
245-6) жобаның түйінді ұлттық индикаторға қол жеткізудегі үлесін және Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын орындау нәтижелерінің көрсеткіштерін айқындау әдістемесін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 326-1) тармақшамен толықтырылсын:
"326-1) радиожиiлiк спектрiн пайдалана отырып, байланыс саласындағы қызметтердi көрсету жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырғаны үшiн біржолғы төлемақы мөлшерiн айқындау қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 367-2) тармақшамен толықтырылсын:
"367-2) әкімшілік органдардың байланыс орталықтарының жұмысын ұйымдастыру жөніндегі үлгілік талаптарды орындау бойынша жұмысты үйлестіру;";
мынадай мазмұндағы 379-12) және 379-13) тармақшалармен толықтырылсын:
"379-12) деректерді өңдеу орталықтары операторларының, бұлтты есептеулер қызметтерін жеткізушілердің, интернет-трафикпен алмасу нүктелерінің қызметін реттеуді қамтамасыз ету;

379-13) принятие решения о присвоении наименований, переименовании, уточнении и изменении транскрипции их наименований и присвоении собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

379-13) мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға атау беру, олардың атауларын өзгерту, атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және оларға жеке адамдардың есімдерін беру туралы шешім қабылдау;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов