Об утверждении Плана мероприятий по реализации поручений Президента Республики Казахстан по социально-экономическому развитию города Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2023 года № 785
Во исполнение пункта 2.1 протокола совещания у Президента Республики Казахстан от 18 августа 2023 года № 23-01-7.7 по вопросам социально-экономического развития города Алматы Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации поручений Президента Республики Казахстан по социально-экономическому развитию города Алматы (далее – План).
Центральным исполнительным государственным органам, акиматам городов Астаны, Алматы и Шымкента, Алматинской области, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также иным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Плана:
обеспечить своевременную реализацию мероприятий, предусмотренных Планом;
по итогам полугодия, не позднее 15 февраля и 15 августа, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам полугодия, не позднее 1 марта и 1 сентября, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года
№
План мероприятий
по реализации поручений Президента Республики Казахстан
по социально-экономическому развитию города Алматы
№ п/п
Наименование мероприятия
Срок исполнения
Форма завершения
Ответственные исполнители
Источники финансирования*
1
2
3
4
5
6
Интеграция сейсмологического оборудования и программного обеспечения с системами раннего оповещения Кыргызской Республики и Китайской Народной Республики
декабрь
2026 года
Соглашение об обмене данными по сейсмическим активностям
МЧС, МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2026 годы – 3,2 млрд тенге)
Обеспечение применения в сейсмологии наземно-космического мониторинга природных катастроф
декабрь
2026 года
отчеты
(карты, космоснимки)
МЧС, МНЭ, МФ, АО "НК "ҚҒС"
(по согласованию)
РБ
(2024 – 2026 годы – 3,6 млрд тенге)
Активизация разъяснительной работы и проведение учений в целях повышения осведомленности населения и бизнеса о действиях при возникновении пожаров и чрезвычайных ситуаций
ежегодно
ежегодный отчет, до 1 февраля, следующего за отчетным периодом
МЧС, МНЭ, МФ
не требуются
Улучшение материально–технической базы противопожарной службы с повышением уровня оснащенности до 80 % для ликвидации пожаров в многоэтажных зданиях города Алматы
2024 – 2025 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
МЧС, МНЭ, МФ, акимат города Алматы
РБ
(2024 – 2025 годы – 5 млрд тенге),
МБ
(2024 – 2025 годы –

Қазақстан Республикасы Президентінің Алматы қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуы бойынша тапсырмаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 785 қаулысы
Қазақстан Республикасының Президентінде өткен Алматы қаласының әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері жөніндегі 2023 жылғы 18 тамыздағы № 23-01-7.7 кеңес хаттамасының 2.1-тармағын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің Алматы қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуы бойынша тапсырмаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспарды орындауға жауапты орталық атқарушы мемлекеттік органдар, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, Алматы облысының әкімдіктері, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша), сондай-ақ өзге де ұйымдар (келісу бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін;
2) жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 15 ақпаннан және 15 тамыздан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 1 наурыздан және 1 қыркүйектен кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 785 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің Алматы қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуы бойынша тапсырмаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көзі*
1
2
3
4
5
6
1.
Сейсмологиялық жабдықтар мен бағдарламалық қамтылымды Қырғыз Республикасы мен Қытайдың ерте құлақтандыру жүйелерімен интеграциялау
2026 жылғы желтоқсан
сейсмикалық белсенділік бойынша деректермен алмасу туралы келісім
ТЖМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2026 жылдар –
3,2 млрд теңге)
2.
Сейсмологияда табиғи апаттардың жерүсті-ғарыштық мониторингін қолдануды қамтамасыз ету
2026 жылғы желтоқсан
есептер (карталар, ғарыштық суреттер)
ТЖМ, ҰЭМ, Қаржымині, "ҚҒС" ҰК" АҚ
РБ
(2024 – 2026 жылдар –
3,6 млрд теңге)
3.
Өрттер және төтенше жағдайлар туындаған кездегі іс-әрекеттер туралы халық пен бизнестің хабардар болуын арттыру мақсатында түсіндіру жұмысын жандандыру және оқу-жаттығулар өткізу
жыл сайын
жыл сайынғы есеп, есепті кезеңнен кейінгі
1 ақпанға дейін
ТЖМ, ҰЭМ, Қаржымині
талап етілмейді
4.
Алматы қаласының көп қабатты ғимараттарындағы өрттерді жою үшін жарақтандыру деңгейін 80 %-ға дейін жеткізе отырып, өртке қарсы қызметтің материалдық-техникалық базасын жақсарту
2024 – 2025 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
ТЖМ, ҰЭМ, Қаржымині, Алматы қаласының әкімдігі
РБ
(2024 – 2025 жылдар –
5 млрд теңге),
ЖБ
(2024 – 2025 жылдар –

2,2 мл д тенге)
Реконструкция и строительство новых стабилизирующих русел на селеопасных участках в руслах рек Большая Алматинка, Каскелен, Талгар, Есик, проходящих вдоль густонаселенных жилых массивов
2024 – 2026 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
МЧС, МНЭ, МВРИ, МФ, акиматы города Алматы и Алматинской области
РБ
(2024 – 2026 годы – 29,5 млрд тенге)
Завершение строительства селезадерживающей плотины в бассейне реки Аксай
декабрь
2024 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
МЧС, МНЭ, МФ
РБ
Проработка в Мажилисе Парламента Республики Казахстан предложений по совершенствованию законодательства для повышения эффективности градостроительного контроля в части соблюдения требований сейсмостойкости объектов
октябрь 2023 года
проект заключения Правительства Республики Казахстан
МПС, акимат города Алматы, МЧС, МНЭ, МФ
не требуются
Строительство водозаборного сооружения на реке Каргалы
октябрь
2023 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МВРИ, МНЭ, МФ,
МПС
РБ
Строительство водозаборного сооружения на реке Аксай
ноябрь
2025 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МВРИ, МНЭ, МФ
РБ
(2023 – 2025 годы – 29 млрд тенге)
Строительство водозаборного сооружения "Ерменсай"
декабрь
2025 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МВРИ, МНЭ, МФ, МПС
РБ
(2024 – 2025 годы – 14 млрд тенге)
Строительство водозабора "Барлык"
ноябрь
2026 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МВРИ, МНЭ, МФ, МПС
РБ
(2024 – 2026 годы – 4 млрд тенге)
Реконструкция 3-х ниток Талгарских водоводов до водопроводной площадки № 29, включая обеспечение водоснабжением ТЭЦ-1 и ТЭЦ-2 города Алматы
2024 – 2026 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МПС,
МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2026 годы – 27 млрд тенге)
Проектирование и строительство 3-х водозаборов для обеспечения питьевой водой верхней части города Алматы
2023 – 2024
годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МЧС, МВРИ, МНЭ, МФ
РБ
(2023 – 2024 годы – 6 млрд тенге)
Внедрение дифференцированного тарифа в сфере водоснабжения с определением оптимальной нормы потребления на основе международного опыта
декабрь
2024 года
внесение изменений в законодательство
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, АЗРК (по согласованию), МВРИ, МПС, акимат города Алматы
не требуются
Проведение гидрогеологических изысканий по определению подземных источников водоснабжения
декабрь 2024 года
экспертный отчет
акимат города Алматы, МПС, МВРИ
МБ
(2023 – 2024 годы – 350 млн тенге)
Разработка и утверждение схемы водоснабжения и водоотведения города Алматы на перспективу до 2040 года
декабрь
2024 года
решение маслихата города Алматы
акимат города Алматы
МБ
Строительство западного коллектора
(34 км)
2024 – 2026 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МПС,
МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2026 годы – 45 млрд тенге), иные источники финансирования
Реконструкция загородных коллекторов
(3 нитки)
2024 – 2027 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МПС,
МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2027 годы – 62 млрд тенге), иные источники финансирования
Реконструкция канализационного очистного сооружения и накопителя "Сорбулак"
2024 – 2027 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МПС,
МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2027 годы – 27 млрд тенге)
Модернизация Алматинской ТЭЦ-2 с переводом на газ
2023 – 2026 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), АО "Самрук-Энерго" (по согласованию), МЭ
собственные и заемные средства
(2023 – 2026 годы –
330 млрд тенге)
Газификация 25 населенных пунктов Алматинской области, прилегающих к городу Алматы

2,2 млрд теңге)
5.
Үлкен Алматы, Қаскелең, Талғар, Есік өзендерінің халық тығыз қоныстанған тұрғын алаптары арқылы өтетін арналарындағы сел қауіпті учаскелерде тұрақтандырушы арналарды реконструкциялау және жаңаларын салу
2024 – 2026 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
ТЖМ, ҰЭМ, СРИМ, Қаржымині, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері
РБ
(2024 – 2026 жылдар –
29,5 млрд теңге)
6.
Ақсай өзені бассейнінде сел ұстайтын бөгет құрылысын аяқтау
2024 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
ТЖМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
7.
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісінде объектілердің сейсмикалық тұрақтылығы талаптарын сақтау бөлігінде қала құрылысын бақылаудың тиімділігін арттыру үшін заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды пысықтау
2023 жылғы қазан
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қорытындысының жобасы
ӨҚМ, Алматы қаласының әкімдігі, ТЖМ, ҰЭМ, Қаржымині
талап етілмейді
8.
Қарғалы өзенінде су тарту құрылысжайын салу
2023 жылғы қазан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, СРИМ, ҰЭМ, Қаржымині, ӨҚМ
РБ
9.
Ақсай өзенінде су тарту құрылысжайын салу
2025 жылғы қараша
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, СРИМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2023 – 2025 жылдар –
29 млрд теңге)
10.
"Ерменсай" су тарту құрылысжайын салу
2025 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, СРИМ, ҰЭМ, Қаржымині, ӨҚМ
РБ
(2024 – 2025 жылдар – 14 млрд теңге)
11.
"Барлық" су тартқышын салу
2026 жылғы қараша
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, СРИМ, ҰЭМ, Қаржымині, ӨҚМ
РБ
(2024 – 2026 жылдар –
4 млрд теңге)
12.
Алматы қаласындағы ЖЭО-1 және ЖЭО-2 сумен жабдықтауды қамтамасыз етуді қоса алғанда, Талғар су құбырларының 3 тармағын № 29 су құбыры алаңына дейін реконструкциялау
2024 – 2026 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
Алматы қаласының әкімдігі, ӨҚМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2026 жылдар – 27 млрд теңге)
13.
Алматы қаласының жоғарғы бөлігін ауызсумен қамтамасыз ету үшін 3 су тартқышты жобалау және салу
2023 – 2024 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
Алматы қаласының әкімдігі, ТЖМ, СРИМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2023 – 2024 жылдар –
6 млрд теңге)
14.
Халықаралық тәжірибе негізінде оңтайлы тұтыну нормасын айқындай отырып, сумен жабдықтау саласында сараланған тарифті енгізу
2024 жылғы желтоқсан
заңнамаға өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, БҚДА, СРИМ, ӨҚМ, Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
15.
Жерасты сумен жабдықтау көздерін айқындау жөніндегі гидрогеологиялық іздестіруді жүргізу
2024 жылғы желтоқсан
сараптамалық есеп
Алматы қаласының әкімдігі, ӨҚМ, СРИМ
ЖБ
(2023 – 2024 жылдар –
350 млн теңге)
16.
2040 жылға дейінгі перспективаға Алматы қаласын сумен жабдықтау және су бұру схемасын әзірлеу және бекіту
2024 жылғы желтоқсан
Алматы қаласы мәслихатының шешімі
Алматы қаласының әкімдігі
ЖБ
17.
Батыс коллекторын салу (34 км)
2024 – 2026 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, ӨҚМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2026 жылдар –
45 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
18.
Қала сыртындағы коллекторларды реконструкциялау (3 тармақ)
2024 – 2027 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, ӨҚМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2027 жылдар –
62 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
19.
"Сорбұлақ" кәріздік тазарту құрылысжайы мен жинақтағышын реконструкциялау
2024 – 2027 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, ӨҚМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2027 жылдар –
27 млрд теңге)
20.
Алматы ЖЭО-2-ні газға ауыстыра отырып жаңғырту
2023 – 2026 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша),
"Самұрық-Энерго" АҚ (келісу бойынша), ЭМ
меншікті және қарыз қаражаты
(2023 – 2026 жылдар –
330 млрд теңге)
21.
Алматы қаласына іргелес Алматы облысының 25 елді мекенін газдандыру

(схема финансирования: выкуп земельных участков – РБ; строительство сетей – 50 % за счет АО "НК "QazaqGaz" и по 25 % за счет местных бюджетов Алматинской области и города Алматы)
2023 – 2027 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
МЭ, акиматы Алматинской области и города Алматы, МНЭ, МФ, АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию)
РБ
(14,1 млрд тенге),
МБ
города Алматы
(2,5 млрд тенге),
АО "НК "QazaqGaz"
(5 млрд тенге)
Совершенствование законодательной базы в целях улучшения качества воздуха в городе Алматы:
усиление требований к техническому осмотру транспортных средств с введением разрешительного порядка для операторов;
мониторинг качества реализуемого на автозаправочных станциях автомоторного топлива;
создание зон с низким уровнем выбросов и использование современных технологий контроля норм выбросов;
усиление ответственности за эксплуатацию транспортных средств с нарушением установленных нормативов выбросов;
регламентация работы передвижных и стационарных экопостов;
усиление ответственности за образование стихийных свалок и уничтожение зеленых насаждений;
введение регулирования объектов III и IV категорий на территории города Алматы;
наделение маслихата города Алматы компетенциями по утверждению правил охраны атмосферного воздуха и правил управления отходами
ноябрь
2023 года
заключение Правительства Республики Казахстан
(Экологический кодекс Республики Казахстан,
Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях, законы Республики Казахстан
"Об особом статусе города Алматы",
"О дорожном движении",
"О техническом регулировании",
"О разрешениях и уведомлениях")
МЭПР, МЭ, МНЭ, МФ, МТ, МВД, МТИ, МПС, МЗ, МЮ
не требуются
Активизация реализации проектов государственно-частного партнерства в социальной сфере для модернизации инфраструктуры с принятием необходимых законодательных поправок
декабрь
2024 года
внесение изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан
"О государственно-частном партнерстве"
нормативные правовые акты МНЭ, МП, МЗ, МПС
МНЭ, МЗ, МП, акимат города Алматы
не требуются
Строительство современной многопрофильной больницы на 300 коек с перинатальным центром на 200 коек в Алатауском районе
декабрь
2026 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МЗ, МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2026 годы – 60,1 млрд тенге), иные источники финансирования
Строительство многопрофильной больницы на 250 коек c онкологическим центром и поликлиникой на 350 посещений в смену в Алатауском районе
декабрь
2026 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
МЗ, МНЭ, МФ акимат города Алматы
РБ

(қаржыландыру схемасы: жер учаскелерін сатып алу – РБ; желілер салу – "QazaqGaz" ҰК" АҚ есебінен 50 % және Алматы облысы мен Алматы қаласының жергілікті бюджеттері есебінен 25 %)
2023 – 2027
жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
ЭМ, Алматы облысының және Алматы қаласының әкімдіктері, ҰЭМ, Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
РБ
(14,1 млрд теңге),
Алматы қаласының ЖБ
(2,5 млрд теңге),
"QazaqGaz" ҰК" АҚ
(5 млрд теңге)
22.
Алматы қаласында ауа сапасын жақсарту мақсатында заңнамалық базаны жетілдіру:
операторлар үшін рұқсат беру тәртібін енгізе отырып, көлік құралдарын техникалық қарап-тексеруге қойылатын талаптарды күшейту;
автожанармай құю станцияларында өткізілетін автомотор отынының сапасын мониторингтеу;
шығарындылар деңгейі төмен аймақтар құру және шығарындылар нормаларын бақылаудың заманауи технологияларын пайдалану;
белгіленген шығарындылар нормативтерін бұзатын көлік құралдарын пайдаланғаны үшін жауапкершілікті күшейту;
жылжымалы және стационарлық экобекеттердің жұмысын реттеу;
кездейсоқ қоқыстардың пайда болуы және жасыл екпелерді жойғаны үшін жауапкершілікті күшейту;
Алматы қаласының аумағында III және IV санаттағы объектілерді реттеуді енгізу;
Алматы қаласының мәслихатына Атмосфералық ауаны қорғау қағидаларын және Қалдықтарды басқару қағидаларын бекіту құзыретін беру
2023 жылғы қараша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қорытындысы
(Қазақстан Республикасының Экология кодексі, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі, Қазақстан Республикасының "Алматы қаласының ерекше мәртебесі туралы", "Жол жүрісі туралы", "Техникалық реттеу туралы", "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" заңдары)
ЭТРМ, ЭМ, ҰЭМ, Қаржымині, КМ, ІІМ, СИМ, ӨҚМ, ДСМ, Әділетмині
талап етілмейді
23.
Қажетті заңнамалық түзетулерді қабылдай отырып, инфрақұрылымды жаңғырту үшін әлеуметтік саладағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іске асыруды жандандыру
2024 жылғы желтоқсан
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ҰЭМ, ОМ, ДСМ, ӨҚМ нормативтік құқықтық актілері
ҰЭМ, ДСМ, ОМ, Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
24.
Алатау ауданында 200 төсектік перинаталдық орталығы бар 300 төсектік заманауи көпбейінді аурухана салу
2026 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, ДСМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2026 жылдар –
60,1 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
25.
Алатау ауданында онкологиялық орталығы және 350 адам қабылдайтын емханасы бар 250 төсектік көпбейінді аурухана салу
2026 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
ДСМ, ҰЭМ, Қаржымині, Алматы қаласының әкімдігі
РБ

(2024 – 2026 годы – 46,7 млрд тенге), иные источники финансирования
Строительство нового корпуса Центральной городской клинической больницы
декабрь
2026 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2026 годы – 40 млрд тенге), иные источники финансирования
Строительство международной больницы на 200 коек в Медеуском районе в рамках государственно-частного партнерства (совместно со стратегическим медицинским партнером – Университетской больницей Страсбурга)
декабрь
2026 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы
частные инвестиции по государственно-частному партнерству
(2025 – 2026 годы – 53,1 млрд тенге или 119 млн долларов США)
Модернизация 2-х поликлиник, проектирование и строительство 11 поликлиник в соответствии с единым стандартом первичной медико-санитарной помощи
2023 – 2026 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы
МБ
(2023 – 2026 годы – 41 млрд тенге)
Разработка и утверждение мастер-плана развития транспортного каркаса города Алматы
декабрь
2023 года
постановление акимата города Алматы
акимат города Алматы
частные инвестиции
Установка 500 электрозарядных станций в городе Алматы
2023 – 2024 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
частные инвестиции,
МБ
Завершение строительства пробивки улицы Саина (от проспекта Рыскулова до улицы Монке би)
декабрь
2024 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
РБ
(2023 год –500 млн тенге)
Завершение строительства пробивки проспекта Абая до границы города
сентябрь
2024 года
открытие рабочего движения
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
РБ
(2024 год –4,8 млрд тенге)
Строительство пробивки улицы Толе би (от улицы Яссауи до границы города)
2023 – 2025 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
РБ
(2024 годы –3,4 млрд тенге)
Строительство пробивки проспекта Рыскулова (от улицы Онгарсыновой до границы города)
2023 – 2025 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2025 годы –6,2 млрд тенге)
Строительство транспортной развязки на пересечении проспекта Сейфуллина – улицы Жансугурова
декабрь
2024 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
РБ
(2023 – 2024 годы – 4,5 млрд тенге)
Строительство транспортной развязки на пересечении улиц Саина – Монке би
декабрь
2024 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
РБ
(2023 – 2024 годы –2,9 млрд тенге)
Проектирование и строительство BRT по проспекту Райымбека (17 км)
2023 – 2025 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
РБ

(2024 – 2026 жылдар – 46,7 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
26.
Орталық қалалық клиникалық аурухананың жаңа корпусын салу
2026 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2026 жылдар –
40 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
27.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шеңберінде Алматы қаласының Медеу ауданында 200 төсектік халықаралық аурухана салу (Страсбург Университеттік ауруханасының стратегиялық медициналық серіктесімен бірге)
2026 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі
мемлекеттік-жекешелік әріптестік бойынша жеке инвестициялар
(2025 – 2026 жылдар –
53,1 млрд теңге немесе 119 млн АҚШ доллары)
28.
Алғашқы медициналық-санитариялық көмектің бірыңғай стандартына сәйкес 2 емхананы жаңғырту, 11 емхананы жобалау және салу
2023 – 2026 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
Алматы қаласының әкімдігі
ЖБ
(2023 – 2026 жылдар –
41 млрд теңге)
29.
Алматы қаласының көліктік қаңқасын дамытудың шебер-жоспарын әзірлеу және бекіту
2023 жылғы желтоқсан
Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі
жеке инвестициялар
30.
Алматыда 500 электрлік зарядтау станциясын орнату
2023 – 2024 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
жеке инвестициялар, ЖБ
31.
Саин көшесін ұзартып салуды аяқтау (Рысқұлов даңғылынан Мөңке би көшесіне дейін)
2024 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2023 жыл –
500 млн теңге)
32.
Абай даңғылын қала шекарасына дейін ұзартып салуды аяқтау
2024 жылғы қыркүйек
жұмыс қозғалысын ашу
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 жыл –
4,8 млрд теңге)
33.
Төле би көшесін ұзартып салу (Яссауи көшесінен қала шекарасына дейін)
2023 – 2025 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 жыл –
3,4 млрд теңге)
34.
Рысқұлов даңғылын ұзартып салу (Оңғарсынова көшесінен қала шекарасына дейін)
2023 – 2025 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2025 жылдар –
6,2 млрд теңге)
35.
Сейфуллин даңғылы – Жансүгіров көшесі қиылысында көлік жолайырығын салу
2024 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2023 – 2024 жылдар –
4,5 млрд теңге)
36.
Саин көшесі – Мөңке би көшесі қиылысында көлік жолайырығын салу
2024 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2023 – 2024 жылдар –
2,9 млрд теңге)
37.
Райымбек даңғылы бойынша BRT-ны жобалау және салу (17 км)
2023 – 2025 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ

(2023 – 2025 годы –13,1 млрд тенге)
Завершение строительства станции метро "Калкаман"
декабрь
2025 года
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ, МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2025 годы –53,1 млрд тенге), иные источники финансирования
Проектирование и строительство 3-х новых станций первой линии метрополитена от станции "Калкаман" до рынка "Барлык"
2024 – 2027 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ, МНЭ, МФ
внешнее заимствование (потраншевое привлечение – 1 млрд долларов США)
Увеличение для города Алматы лимита внешнего заимствования для развития и строительства метро по принципам EPC-контрактов
ноябрь
2023 года
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МФ, МТ, акимат города Алматы
лимит заимствования (потраншевое привлечение – 1 млрд долларов США)
Проектирование и строительство 3-х транспортно-пересадочных узлов (ТПУ "Западный" (рынок "Барлык"), ТПУ "Восточные ворота", ТПУ "Север")
2024 – 2025 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ, МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2025 годы –
19,5 млрд тенге)
Организация наземного метро между станциями Алматы-2 и Алматы-1
2025 – 2026 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ, МНЭ, МФ
РБ
(2025 – 2026 годы – 20 млрд тенге)
Проектирование и строительство первой линии LRT (26 км)
2024 – 2026 годы
акт приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МТ,
МНЭ, МФ
РБ
(2024 – 2026 годы –130 млрд тенге), иные источники финансирования
Проработка в Мажилисе Парламента Республики Казахстан предложений по внесению дополнения в Закон Республики Казахстан "Об особом статусе города Алматы" в части наделения акимата города функциями по определению условий контрактов с городскими перевозчиками и утверждению стандартов по выделенным полосам
октябрь
2023 года
проект заключения Правительства Республики Казахстан
МТ, МНЭ, МФ, акимат города Алматы
не требуются
Разработка и принятие программы по социализации молодежи категории NEET города Алматы (обучение, трудоустройство, микрокредитование, гранты и другие меры) с адаптацией всех государственных программ и проектов по сокращению молодежной безработицы. Обеспечение сокращения ее доли от общего количества молодежи до 5,2 % до конца 2025 года и до 4 % до конца 2030 года
декабрь
2023 года
постановление акимата города Алматы
акимат города Алматы
не требуются
Расширение программы льготного кредитования "Алматы жастары" с увеличением количества выдаваемых жилищных займов на 100 квартир ежегодно до 2030 года (дополнительно 600)
2024 – 2029 годы
ипотечные договоры
акимат города Алматы
МБ
(2024 – 2029 годы –12 млрд тенге)
Расширение программы строительства или приобретения арендного жилья без права выкупа для работающей молодежи на 100 квартир ежегодно до 2030 года (дополнительно 600)
2024 – 2029 годы
передача квартир в коммунальный жилищный фонд
МПС, МКИ,
МНЭ, МФ, акимат города Алматы
РБ
(2024 – 2029 годы –7 млрд тенге),
софинансирование МБ (2024 – 2029 годы –3 млрд тенге)

(2023 – 2025 жылдар – 13,1 млрд теңге)
38.
"Қалқаман" станциясының құрылысын аяқтау
2025 жылғы желтоқсан
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2025 жылдар – 53,1 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
39.
"Қалқаман" станциясынан "Барлық" базарына дейін метрополитеннің бірінші желісінің жаңа 3 станциясын жобалау және салу
2024 – 2027 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
сыртқы қарыз алу
(транштарға бөліп тарту – 1 млрд АҚШ доллары)
40.
Алматы қаласына EPC-келісімшарттар қағидаттары бойынша метроны дамыту және салу үшін сыртқы қарыз алудың лимитін ұлғайту
2023 жылғы қараша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині, КМ, Алматы қаласының әкімдігі
қарыз алу лимиті
(транштарға бөліп тарту – 1 млрд АҚШ доллары)
41.
3 көліктік-ауысып отыру торабын жобалау және салу (Батыс КАТ ("Барлық" базары), "Шығыс қақпасы" КАТ, "Солтүстік" КАТ)
2024 – 2025 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2024 – 2025 жылдар – 19,5 млрд теңге)
42.
Алматы-2 және Алматы-1 станциялары арасында жерүсті метросын ұйымдастыру
2025 – 2026 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2025 – 2026 жылдар –
20 млрд теңге)
43.
LRT бірінші желісін жобалау және салу
(26 км)
2024 – 2026 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
Алматы қаласының әкімдігі, КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2025 – 2026 жылдар –
130 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
44.
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісінде "Алматы қаласының ерекше мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына қалалық тасымалдаушылармен келісімшарттар талаптарын айқындау және бөлінген жолақтар бойынша стандарттарды бекіту функцияларын қала әкімдігіне беру бөлігінде толықтыру енгізу бойынша ұсыныстарды пысықтау
2023 жылғы қазан
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қорытындысының жобасы
КМ, ҰЭМ, Қаржымині, Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
45.
Жастар жұмыссыздығын қысқарту жөніндегі барлық мемлекеттік бағдарламалар мен жобаларды бейімдей отырып, Алматы қаласының NEET санатындағы жастарды әлеуметтендіру (оқыту, жұмысқа орналастыру, микрокредит беру, гранттар және басқа да шаралар) бағдарламасын әзірлеу және қабылдау. Жастардың жалпы санынан 2025 жылдың соңына дейін оның үлесін 5,2 %-ға дейін және 2030 жылдың соңына дейін 4 %-ға дейін қысқартуды қамтамасыз ету
2023 жылғы желтоқсан
Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
46.
Берілетін тұрғын үй қарыздарының көлемін 2030 жылға дейін жыл сайын 100 пәтерге ұлғайта отырып, "Алматы Жастары" жеңілдікті кредит беру бағдарламасын кеңейту (қосымша 600)
2024 – 2029 жылдар
ипотекалық шарттар
Алматы қаласының әкімдігі
ЖБ
(2024 – 2029 жылдар –
12 млрд теңге)
47.
Жұмыс істейтін жастарға сатып алу құқығынсыз жалға берілетін үйді салу немесе сатып алу бағдарламасын 2030 жылға дейін жыл сайын 100 пәтерге кеңейту (қосымша 600)
2024 – 2029 жылдар
пәтерлерді коммуналдық тұрғын үй қорына беру
ӨҚМ, МАМ, ҰЭМ, Қаржымині, Алматы қаласының әкімдігі
РБ
(2024 – 2029 жылдар –
7 млрд теңге),
ЖБ-ден қоса қаржыландыру
(2024 – 2029 жылдар –
3 млрд теңге)
48.

Увеличение размера государственного заказа при реконструкции зданий под общежития вузов в городах Алматы и Астане с 92 МРП до 184 МРП за 1 койко-место в год по вновь вводимым объектам (общежитиям)
декабрь 2023 года
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО, МНЭ, МФ, акимат города Алматы
РБ
(2024 – 2026 годы – дополнительно 5 млрд тенге)
Содействие вузам в строительстве новых студенческих общежитий, а также модернизации непрофильных зданий для создания 12 тыс. новых койко-мест
до конца 2025 года и еще 20 тыс. до конца 2030 года
2023 – 2030 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
МНВО, МНЭ, МФ, акимат города Алматы
РБ
(2023 – 2030 годы –152,3 млрд тенге), иные источники финансирования
Поддержка МСБ в приоритетных отраслях путем выделения 40 млрд тенге в 2024 году, 45 млрд тенге в 2025 году
ноябрь
2023 года
проект РБ
на 2024 – 2026 годы
МНЭ, МФ, акимат города Алматы
РБ
(2023 – 2025 годы –
85 млрд тенге), иные источники финансирования
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для развития Индустриальной зоны Алматы
(II этап)
2023 – 2025 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, МПС,
МНЭ, МФ
РБ
(2023 – 2025 годы –29 млрд тенге)
Строительство дополнительной грузовой железнодорожной станции между станциями Бурундай и Аксенгир для увеличения пропускной способности грузовой инфраструктуры логистического узла на участке Алматинского отделения железной дороги и обеспечения потребностей резидентов Индустриальной зоны Алматы
2023 – 2026 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
АО "НК "Қазақстан темір жолы" (по согласованию), МТ, МНЭ, МФ
РБ
(2023 – 2026 годы –12 млрд тенге)
Разработка мастер-плана развития горного туристического кластера
декабрь
2023 года
мастер-план
акимат города Алматы
не требуются
Модернизация крупных рынков города Алматы для перевода торговли в современный формат и вывода из теневой экономики
2023 – 2025 годы
акты приемки объекта в эксплуатацию
акимат города Алматы, акционеры рынков (по согласованию)
частные инвестиции
Принятие исчерпывающих мер по исключению неэффективных посредников и цепочек перекупщиков на рынке "Алтын Орда", приведение деятельности рынка в соответствие с действующим законодательством
декабрь
2023 года
заключение рабочей группы
МТИ, МВД, КГД МФ, ГП (по согласованию), акиматы Алматинской области и города Алматы
не требуются
Дальнейшая передача полномочий аппаратам акимов районов городов республиканского значения и столицы
декабрь
2023 года
представление в МНЭ перечня функций, подлежащих дальнейшей передаче
акиматы городов Астаны, Алматы и Шымкента,
МНЭ, МФ
не требуются
Утверждение дизайн-кода города Алматы
декабрь
2023 года
решение маслихата города Алматы
акимат города Алматы
не требуются
Принятие необходимых мер по обеспечению качественного наружного освещения улиц города с передачей функций обслуживания наружного освещения на районный уровень
2023 год
заключение договоров
акимат города Алматы, ГП (по согласованию), АФМ (по согласованию)
МБ
(2023 год – 7,1 млрд тенге)
Примечания:
* - объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского и местного бюджетов, будут уточняться при формировании и уточнении республиканского и местного бюджетов на соответствующий плановый период при представлении администраторами бюджетных программ необходимой документации в соответствии с бюджетным законодательством, исходя из возможностей доходной части бюджета.
Расшифровка аббревиатур:
МРП
месячный расчетный показатель
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
АЗРК
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
ГП
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МНВО
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МБ
местный бюджет
АО "НК Қазақстан темір жолы"
акционерное общество "Национальная компания "Казақстан темір жолы"
АО "НК "ҚҒС"
акционерное общество "Национальная компания "Казақстан ғарыш сапары"
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
КГД МФ
Комитет государственных доходов Минирстерства финансов Республики Казахстан
ТПУ
транспортно-пересадочный узел
МТ
Министерство транспорта Республики Казахстан
АФМ
Агентство по финансовому мониторингу Республики Казахстан
МКИ
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МП
Министерство просвещения Республики Казахстан
МПС
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
РБ
республиканский бюджет
АО "ФНБ "Самрук-Қазына"
акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
АО "Самрук-Энерго"
акционерное общество "Самрук-Энерго"
МТИ
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
МВРИ
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МЧС
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической деятельности Республики Казахстан
МСБ
малый и средний бизнес
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
МЭПР
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
_________________________

Алматы және Астана қалаларында ғимараттарды ЖОО жатақханалары етіп реконструкциялау кезінде мемлекеттік тапсырыс мөлшерін жаңадан енгізілетін объектілер (жатақханалар) бойынша жылына 1 төсек-орын үшін 92 АЕК-тен 184 АЕК-ке дейін ұлғайту
2023 жылғы желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ, ҰЭМ, Қаржымині, Алматы қаласының әкімдігі
РБ
(2024 – 2026 жылдар –
қосымша
5 млрд теңге)
49.
Жаңа студенттік жатақханалар салуда, сондай-ақ 2025 жылдың соңына дейін 12 мың жаңа төсек-орын және 2030 жылдың соңына дейін тағы 20 мың төсек-орын құру үшін бейінді емес ғимараттарды жаңғыртуда ЖОО-ларға жәрдемдесу
2023 – 2030 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
ҒЖБМ, ҰЭМ, Қаржымині, Алматы қаласының әкімдігі
РБ
(2023 – 2030 жылдар –
152,3 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
50.
2024 жылы 40 млрд теңге, 2025 жылы
45 млрд теңге бөлу арқылы басым салаларда ШОБ-ты қолдау
2023 жылғы қараша
2024 – 2026 жылдарға арналған РБ жобасы
ҰЭМ, Қаржымині, Алматы қаласының әкімдігі
РБ
(2023 – 2025 жылдар –
85 млрд теңге), өзге қаржыландыру көздері
51.
Алматы Индустриялық аймағын дамыту үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу (II кезең)
2023 – 2025 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
Алматы қаласының әкімдігі, ӨҚМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2023 – 2025 жылдар –
29 млрд теңге)
52.
Алматы темір жол бөлімшесі учаскесіндегі логистикалық тораптың жүк инфрақұрылымының өткізу қабілетін арттыру және Алматы Индустриялық аймағы резиденттерінің қажеттіліктерін қамтамасыз ету үшін Боралдай және Ақсеңгір станциялары арасында қосымша жүк теміржол станциясын салу
2023 – 2026 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
"Қазақстан темір жолы" ҰК" АҚ (келісу бойынша), КМ, ҰЭМ, Қаржымині
РБ
(2023 – 2026 жылдар –
12 млрд теңге)
53.
Тау туризмі кластерін дамытудың шебер-жоспарын әзірлеу
2023 жылғы желтоқсан
шебер-жоспар
Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
54.
Сауданы заманауи форматқа көшіру және көлеңкелі экономикадан шығару үшін Алматы қаласының барлық ірі базарларын жаңғырту
2023 – 2025 жылдар
объектіні пайдалануға қабылдау актілері
Алматы қаласының әкімдігі, базарлардың акционерлері (келісу бойынша)
жеке инвестициялар
55.
"Алтын Орда" базарында тиімсіз делдалдар мен алыпсатарлар тізбегін жою үшін түбегейлі шаралар қабылдау, базар қызметін қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру
2023 жылғы желтоқсан
жұмыс тобының қорытындысы
СИМ, ІІМ, Қаржыминінің МКК, БП (келісу бойынша), Алматы облысының және Алматы қаласының әкімдіктері
талап етілмейді
56.
Республикалық маңызы бар қалалар және астана аудандары әкімдіктерінің аппараттарына өкілеттіктерді одан әрі беру
2023 жылғы желтоқсан
одан әрі берілуі тиіс функциялар тізбесін ҰЭМ-ге ұсыну
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҰЭМ, Қаржымині
талап етілмейді
57.
Алматы қаласының дизайн-кодын бекіту
2023 жылғы желтоқсан
Алматы қаласы мәслихатының шешімі
Алматы қаласының әкімдігі
талап етілмейді
58.
Сыртқы жарықтандыруға қызмет көрсету функцияларын аудандық деңгейге бере отырып, қала көшелерін сапалы сыртқы жарықтандыруды қамтамасыз ету жөнінде қажетті шаралар қабылдау
2023 жыл
шарттар жасау
Алматы қаласының әкімдігі, БП (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша)
ЖБ
(2023 жыл –
7,1 млрд теңге)
Ескертпелер:
* - республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстардың көлемдері тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру және нақтылау кезінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджет заңнамасына сәйкес қажетті құжаттаманы ұсынған кезде бюджеттің кіріс бөлігінің мүмкіндіктеріне сүйене отырып нақтыланатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕК
айлық есептік көрсеткіш
Әділетмині
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҚДА
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
БП
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ҒЖБМ
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ДСМ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЖБ
жергілікті бюджет
"Қазақстан темір жолы" ҰК" АҚ
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҚҒС" ҰК" АҚ
"Қазақстан ғарыш сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қаржыминінің МКК
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
КАТ
көліктік-ауысып отыру торабы
КМ
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
ҚМА
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
МАМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
ОМ
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ӨҚМ
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
РБ
республикалық бюджет
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
"Самұрық-Энерго" АҚ
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы
СИМ
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
СРИМ
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
ТЖМ
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ШОБ
шағын және орта бизнес
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ЭТРМ
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі