Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Каратау Жамбылской области на 2023 – 2027 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2023 года № 796.
В целях улучшения социально-экономического развития города Каратау Жамбылской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития города Каратау Жамбылской области на 2023 – 2027 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным исполнительным органам и акимату Жамбылской области обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Комплексным планом, и по итогам года, не позднее 25 января, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам года, не позднее 15 февраля, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Комплексного плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Комплексный план
социально-экономического развития города Каратау Жамбылской области
на 2023 – 2027 годы
Город Каратау (далее – город) – промышленный центр Таласского района Жамбылской области, расположенный на северо-западе от областного центра. Расстояние до областного центра составляет 110 километров. Город расположен на автодороге областного значения "Тараз-Каратау-Жанатас", имеется железнодорожная магистраль.
Город образован в 1963 году среди крупных месторождений фосфоритов. Население города на 1 января 2023 года составило 28501 человек и имеет средний экономический потенциал развития.
Инвестиционная привлекательность города связана с наличием природных богатств региона. В недрах находятся богатейшие запасы свинца, цинка, ванадия, кремния, мрамора, известняка, доломитов, фосфоритов, используемых для производства фосфорных удобрений, и другие.
Город является уникальной базой фосфоритного сырья (крупнейшие запасы фосфатного сырья в Каратауском фосфоритоносном бассейне). Очень большие запасы редкоземельных элементов цериевой и иттриевой групп заключены в мелкозернистых фосфоритах Каратау. Из выявленных по области 46 месторождений 4 разрабатываются в Таласском районе: Чулактау, Аксай, Туйесай, Шийлибулак. Месторождения Аксай и Чулактау разрабатываются подземным способом, Туйесай, Шийлибулак – открытым. Среднее содержание Р2О5 в руде изменяется от 20 до 31,55 %.

Жамбыл облысының Қаратау қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 796 қаулысы
Жамбыл облысының Қаратау қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытуды жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жамбыл облысының Қаратау қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар мен Жамбыл облысының әкімдігі Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жылдың қорытындысы бойынша 25 қаңтардан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жылдың қорытындысы бойынша 15 ақпаннан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 796 қаулысымен
бекітілген
Жамбыл облысының Қаратау қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары
Қаратау қаласы (бұдан әрі – қала) – облыс орталығының солтүстік-батысында орналасқан Жамбыл облысы Талас ауданының өндіріс орталығы. Облыс орталығына дейінгі қашықтық 110 километрді құрайды. Қала облыстық маңызы бар "Тараз-Қаратау-Жаңатас" автожолында орналасқан, теміржол магистралі бар.
Қала ірі фосфориттер кен орындарының арасында 1963 жылы құрылған. 2023 жылғы 1 қаңтарға қала халқының саны 28501 адамды құрады және орташа экономикалық даму әлеуеті бар.
Қаланың инвестициялық тартымдылығы аймақтың табиғи байлығымен байланысты. Жер қойнауында қорғасын, цинк, ванадий, кремний, мәрмәр, әктас, доломит, фосфор тыңайтқыштарын өндіру үшін қолданылатын фосфориттер және тағы басқалары бар.
Қала фосфорит шикізатының (Қаратау фосфоритті бассейінде фосфат шикізатының аса ірі қоры бар) бірегей қоры болып табылады. Жерде сирек кездесетін церий және иттрий топтарының өте үлкен қоры Қаратаудың ұсақ түйіршікті фосфориттерінде шоғырланған. Облыс бойынша анықталған 46 кен орнының 4-еуі: Шолақтау, Ақсай, Түйесай, Шилібұлақ Талас ауданында игерілуде. Ақсай және Шолақтау кен орындары жерасты тәсілімен, Түйесай, Шилібұлақ – ашық тәсілмен игерілуде. Кендегі Р2О5 орташа мөлшері 20-дан 31,55 %-ға дейін өзгереді.

Экономическая специализация моногорода носит индустриальный характер. По итогам 2022 года на долю города приходится 2,3 % (19,7 миллиарда тенге) от всего объема промышленного производства Жамбылской области (859,8 миллиарда тенге).
В структуре промышленности города обрабатывающая промышленность занимает 95,4 % (2022 год – 18,8 миллиарда тенге), снабжение электроэнергией, газом, паром, горячей водой и кондиционированным воздухом – 2,5 % (2022 год – 0,5 миллиарда тенге), водоснабжение, сбор, обработка и удаление отходов, деятельность по ликвидации загрязнений – 2,1 % (2022 год – 0,4 миллиарда тенге).
Промышленность представлена в основном предприятиями горнодобывающей промышленности и по разработке карьеров (добыча сырья фосфатного дробленного), обрабатывающей промышленности (производство цианида натрия, мрамора, извести, цемента), производству и распределению теплоэнергии, воды и водоотведения (выработка и подача тепловой энергии, сбор и очистка питьевой воды), производству и распределению электроэнергии (возобновляемые источники электроэнергии).
Производство промышленной продукции осуществляет 8 основных предприятий: ГПК "Шолактау", ТОО "Казфосфат", ТОО "TalasInvestmentCompany" – является основным градообразующим предприятием, ТОО "Каратау ПРО", ТОО "Жамбыл Недр", КГП "Игилик", ТОО "Курылыс-Жанар", ТОО "WindPowerCity", ТОО "Wind Elektr City". Всего создано 1550 рабочих мест.
В городе функционирует 8 общеобразовательных школ, 13 детских садов и 6 пришкольных мини-центров, 3 внешкольных учреждения образования (детская школа искусств, детско-юношеский центр, дворовый клуб "Жулдыз"), 3 колледжа, центр оказания специальных социальных услуг № 3, 2 учреждения здравоохранения, 7 аптек, специальная школа-интернат "Үміт" для детей с нарушениями опорно-двигательного аппарата, Таласский районный центр реабилитации и адаптации детей-инвалидов, 2 детско-юношеские спортивные школы, один спортивный комплекс, 6 объектов культуры (центр культуры имени Улбике акына, кинотеатр, музей, центральный парк, центральная и детская библиотеки).
Рабочая сила города составляет 12174 человек, из них занятое население – 11613 человек, безработные – 561 человек. Общий уровень безработицы составил 4,6 % (2022 год).
В городе по сравнению с 2021 годом за 2022 год естественный прирост населения увеличился с 13,58 до 16,35 и показатель рождаемости с 23,06 до 23,17, показатель смертности уменьшился с 9,49 до 6,82, показатель младенческой смертности на уровне 2021 года – 1,42 младенцев в расчете на 1000 родившихся. В рассматриваемом периоде материнская смертность не зарегистрирована.
Жители города обеспечены питьевой водой, газом, а многоэтажные дома – теплом и водоотведением.
Для долгосрочной диверсификации экономики и роста социально-экономической ситуации необходимы следующие меры:

Қаланың экономикалық мамандандырылуы индустриялық сипатқа ие. 2022 жылдың қорытындысы бойынша Жамбыл облысы бойынша барлық өнеркәсіп өндірісінен (859,8 миллиард теңге) қаланың үлесі 2,3 %-ды (19,7 миллиард теңге) құрады.
Қала өнеркәсібі құрылымында өңдеу өнеркәсібі 95,4 % (2022 жылы – 18,8 миллиард теңге), электр энергиясымен, газбен, бумен, ыстық сумен және бапталған ауамен жабдықтау – 2,5 % (2022 жылы – 0,5 миллиард теңге), сумен жабдықтау, қалдықтарды жинау, өңдеу және жою, ластануды жою жөніндегі қызмет – 2,1 % (2022 жылы – 0,4 миллиард теңге).
Өнеркәсіп негізінен тау-кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді игеру (ұсақталған фосфат шикізатын өндіру), өңдеу өнеркәсібі (натрий цианидін, мәрмәрді, әкті, цементті өндіру), жылу энергиясын өндіру және бөлу, су және су бұру (жылу энергиясын өндіру және беру, ауызсуды жинау және тазарту), электр энергиясын өндіру және тарату (жаңартылатын энергия көздері) кәсіпорындарымен ұсынылған.
Өнеркәсіп өнімдерін өндіруді 8 негізгі кәсіпорын: "Шолақтау" ТӨК, "Қазфосфат" ЖШС, "Talas Investment Company" ЖШС – негізгі қала құраушы кәсіпорын болып табылады, "Қаратау ПРО" ЖШС, "Жамбыл Недр" ЖШС, "Игілік" КМК, "Құрылыс-Жанар" ЖШС, "Wind Power City" ЖШС, "Wind Elektr City" ЖШС жүзеге асырады. Барлығы 1550 жұмыс орны құрылды.
Қалада жалпы білім беретін 8 мектеп, 13 балабақша және мектеп жанындағы 6 шағын орталық, 3 мектептен тыс білім мекемесі (балалар өнер мектебі, балалар-жасөспірімдер орталығы, "Жұлдыз" аула клубы), 3 колледж, № 3 арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы, 2 денсаулық сақтау мекемесі, 7 дәріхана, қимыл-тірек аппараты бұзылған балаларға арналған "Үміт" арнайы мектеп-интернаты, Талас аудандық мүгедек балаларды оңалту және бейімдеу орталығы, 2 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі, бір спорт кешені, 6 мәдениет объектісі (Ұлбике ақын атындағы мәдениет орталығы, кинотеатр, музей, орталық саябақ, орталық және балалар кітапханасы) жұмыс істейді.
Қаланың жұмыс күші 12174 адамды құрайды, оның ішінде жұмыспен қамтылғандар – 11613 адам, жұмыссыздар – 561 адам. Жалпы жұмыссыздық деңгейі – 4,6 %-ды құрады (2022 жыл).
Қала бойынша 2022 жылы 2021 жылмен салыстырғанда халықтың табиғи өсімі 13,58-ден 16,35-ке және туу көрсеткіші 23,06-дан 23,17-ге дейін көбейген, өлім-жітім 9,49-дан 6,82-ге дейін төмендеген, 1000 туылғанға шаққанда нәресте өлімі-жітімі 2021 жылғы көрсеткішпен бірдей деңгейде – 1,42. Қарастырылып отырған кезеңде ана өлімі-жітімі тіркелмеген.
Қала тұрғындары ауызсумен, газбен, ал көпқабатты үйлер – жылумен және су бұрумен қамтамасыз етілген.
Экономиканы ұзақ мерзімді әртараптандыру және қаладағы әлеуметтік-экономикалық жағдайдың өсуі үшін мынадай іс шаралар қажет:

1. Реализация новых инвестиционных проектов. Кроме того, необходимо реанимировать прежнюю специализацию города путем открытия завода по производству фосфорных удобрений (справочно: предприятие ГПК "Шолактау" работает не в полную мощность, а также добытое сырье не отражается в общем объеме промышленности города, так как отгружается в городе Жанатасе).
2. В сфере образования – проведение капитального ремонта средних школ.

1. Жаңа инвестициялық жобаларды іске асыру. Бұдан басқа, фосфорлы тыңайтқыштар өндіру зауытын ашу арқылы қаланың бұрынғы мамандануын қайта жандандыру (анықтама ретінде: "Шолақтау" ТӨК кәсіпорны толық қуатында жұмыс істемейді, сондай-ақ өндірілген шикізат қала өнеркәсібінің жалпы көлемінде көрсетілмейді, өйткені Жаңатас қаласына тиеп жіберіледі).
2. Білім беру саласында орта мектептерге күрделі жөндеу жүргізу.

3. Укрепление материально-технической базы учреждений здравоохранения, реконструкция здания районной центральной Таласской больницы.
4. Проведение капитального ремонта здания кинотеатра "Авангард".
5. Проведение археологических раскопок средневекового "городка Тамды" (VI-XIII веков), включенного в список "Сакральная география Казахстана" и число туристических объектов по Жамбылской области.
6. Установка 10 уличных тренажеров, стрит-воркаут и детских площадок для развития спортивной инфраструктуры.

3. Денсаулық сақтау мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту және аудандық орталық Талас ауруханасының ғимаратын реконструкциялау.
4. "Авангард" кинотеатрының ғимаратына күрделі жөндеу жүргізу.
5. "Қазақстанның киелі жерлерінің географиясы" тізіміне және Жамбыл облысы бойынша туристік объектілер қатарына енгізілген ортағасырлық "Тамды қалашығына" (VI-XIII ғасырлар) археологиялық қазба жұмыстарын жүргізу.
6. Спорттық инфрақұрылымды дамыту үшін 10 көше тренажерлерін, стрит-воркаут және балалар алаңдарын орнату.

7. Проведение реконструкции общежитий и жилых домов для обеспечения граждан, нуждающихся в жилье, из государственного жилищного фонда. Количество очередников составляет 1594 человека (1 января 2023 года), в том числе многодетные семьи – 242, социально уязвимые слои населения – 878, работники бюджетной сферы – 465, дети, оставшиеся без попечения родителей, – 9.
8. Реконструкция очистных сооружений в городе для решения вопроса фильтрации сточных вод.
9. Проведение реконструкции и среднего ремонта автомобильных дорог города (по итогам 2022 года доля дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии составляет 43,2 %).
10. Для благоустройства и улучшения социально-бытовых условий города – проведение текущего ремонта наружного электроосвещения, благоустройство дворов жилых домов, парков и так далее.
11. Проведение капитального ремонта пожарного депо города, внедрение необходимых устройств оповещения, создание пунктов управления, убежищ для работы в военное время.
12. Реконструкция полигона твердых бытовых отходов (далее – ТБО), приобретение сортировочного оборудования, установка мусорных площадок.
№ п/п
Наименование
Форма завершения
Срок исполнения
Ответствен-ные исполнители
Объем финансирования, млн тенге*
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Ожидаемые результаты:
1.
Обеспечение роста объема промышленного производства до 1,5 раза, создание около 711 постоянных рабочих мест (за январь–декабрь 2022 года объем промышленного производства составил 19,7 миллиарда тенге, создано 12 новых постоянных рабочих мест).
2.
Доведение действующих субъектов предпринимательства до 1,6 тысячи, а также занятых в них до 2,5 тысячи человек (за январь–декабрь 2022 года количество действующих субъектов МСБ – 1,3 тысячи единиц, занятых в них – 1,8 тысячи человек).
3.
Доведение роста объема сельскохозяйственной продукции до 10 % (за январь-декабрь 2022 года объем выпуска продукции сельского хозяйства составил 22,4 миллиарда тенге (данные по Таласскому району).
4.
Создание 1413 рабочих мест до 2027 года.
5.
Укрепление материально-технической базы учреждений здравоохранения на 274,9 миллиона тенге за счет средств местного бюджета.
6.
Доведение доли населения, занимающегося физической культурой и спортом, до 45 % (за январь-декабрь 2022 года – 38,6 %).
7.
Снижение количества очередников на получение жилья на 11 % путем реконструкции 3 жилых домов.
8.
Устранение санитарно-эпидемиологического дисбаланса за счет очистки 5900 кубометров сточных вод в сутки.
9.

7. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды қамтамасыз ету үшін жатақханалар мен тұрғын үйлерді реконструкциялау. Кезекте тұрғандардың саны 1594 адамды құрайды (2023 жылғы 1 қаңтар), оның ішінде көп балалы отбасылар – 242, халықтың әлеуметтік осал топтары – 878, бюджет саласының қызметкерлері – 465, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған – 9 бала.
10. Сарқынды суларды сүзу мәселесін шешу үшін қаладағы тазарту құрылыстарын реконструкциялау.
11. Қаланың автомобиль жолдарына реконструкциялау және орташа жөндеу жұмыстарын жүргізу (2022 жылдың қорытындысы бойынша жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың үлесі 43,2 %-ды құрайды).
12. Қаланы абаттандыру және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайларын жақсарту үшін сыртқы электрмен жарықтандыруға ағымдағы жөндеу жүргізу, тұрғын үйлердің аулаларын, саябақтарды абаттандыру және тағы басқалары;
13. Қаланың өрт сөндіру депосына күрделі жөндеу жүргізу, қажетті құлақтандыру құрылғыларын енгізу, соғыс уақытында жұмыс істеу үшін басқару пункттерін, паналайтын жерлер құру.
14. Қатты тұрмыстық қалдықтар (бұдан әрі – ҚТҚ) полигонын реконструкциялау, сұрыптау жабдықтарын сатып алу, қоқыс алаңдарын орнату.
Р/с
Атауы
Аяқтау
нысаны
Орындау
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
Қаржыландыру көлемі,
млн теңге*
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Күтілетін нәтижелер:
1.
Өнеркәсіптік өндіріс көлемінің өсуін 1,5 есеге дейін арттыру, шамамен 711 тұрақты жұмыс орнын құру (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша өнеркәсіп өндірісінің көлемі 19,7 миллиард теңгені құрады, 12 жаңа тұрақты жұмыс орны құрылды).
2.
Жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлік субъектілері санын 1,6 мың бірлікке дейін, онда жұмыс істейтіндердің санын 2,5 мың адамға дейін жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша жұмыс істеп тұрған ШОБ субъектілерінің саны – 1,3 мың бірлік, онда жұмыспен қамтылғандар – 1,8 мың адам).
3.
Ауыл шаруашылығы өнімі көлемінің өсуін 10 %-ға дейін жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша ауыл шаруашылығы өндірісінің көлемі 22,4 миллиард теңгені құрады (Талас ауданы бойынша деректер).
4.
2027 жылға дейін 1413 жұмыс орнын құру.
5.
274,9 миллион теңге жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту.
6.
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын тұрғындар үлесін 45 %-ға дейін жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 38,6 %).
7.
3 тұрғын үйді реконструкциялау арқылы тұрғын үй алуға кезекте тұрғандар санын 11 %-ға төмендету;
8.
Тәулігіне 5900 текше метр сарқынды суды тазарту арқылы санитариялық-эпидемиологиялық теңгерімсіздікті жою;
9.

Доведение доли дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии до 90 % (за январь-декабрь 2022 года – 56,8 %).
10.
Снижение уровня износа электрических сетей до 50 % (за январь-декабрь 2022 года – 70 %).
11.
Обеспечение 100 % охвата оповещения городского населения в случаях угрозы и возникновения чрезвычайных ситуаций за счет приобретения городского пульта управления системой оповещения и сиренно-речевых устройств.
12.

Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдар үлесін 90 %-ға дейін жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 56,8 %).
10.
Электр желілерінің тозу деңгейін 50 %-ға дейін төмендету (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 70 %);
11.
Құлақтандыру жүйесін қалалық басқару пультін және сирена-сөйлеу құрылғыларын сатып алу есебінен төтенше жағдайлар қаупі төнген және туындаған жағдайларда қала тұрғындарын құлақтандыруды 100 %-ға қамтуды қамтамасыз ету.
12.

Снижение выбросов ТБО до 1,3 тысячи тонн (2022 год – 1,6 тысячи тонн).
1. Реальный сектор экономики
1.1. Промышленность и инвестиции
1.
Запуск второй линии производства цианида натрия (увеличение мощности с 15 тысяч тонн до 30 тысяч тонн в год с созданием 300 новых рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области,
МПС
25400
ДИ
2.
Строительство завода по производству мраморного наполнителя (увеличение мощности со 110 тысяч тонн до 190 тысяч тонн в год с созданием 25 новых рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
1085
ДИ
3.
Строительство завода по производству фоссырья (мощность 150 тысяч тонн в год с созданием 250 новых рабочих мест
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области,
МПС

ҚТҚ шығаруды 1,3 мың тоннаға дейін төмендету (2022 жыл – 1,6 мың тонна).
1. Экономиканың нақты секторы
1.1. Өнеркәсіп және инвестициялар
1.
Натрий цианиді өндірісінің екінші желісін іске қосу
(жаңа 300 жұмыс орнын құра отырып, қуатын жылына 15 мың тоннадан 30 мың тоннаға дейін ұлғайту)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі,
ӨҚМ
25400
БК
2.
Мәрмәр толықтырғышын өндіру зауытын салу (жаңа 25 жұмыс орнын құра отырып, қуатын жылына 110 мың тоннадан 190 мың тоннаға дейін арттыру)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
1085
БК
3.
Фосфор шикізатын өндіру зауытын салу (жаңа 250 жұмыс орнын құра отырып, қуаты жылына 150 мың тонна)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі,
ӨҚМ

15000
ДИ
4.
Строительство завода по производству пиросульфита натрия (мощность 28 тысяч тонн в год с созданием 100 новых рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
2800
ДИ
1.2. Предпринимательство
5.
Развитие МСБ:
5.1.
Открытие заведения общественного питания "Чайхана" (создание 3 рабочих мест)
акт ввода в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
18
ДИ
5.2.
Развитие сферы услуг за счет открытия центра мойки ковров в центре города (создание 3 рабочих мест)
акт ввода в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
4
ДИ
5.3.
Переоборудование места общественного питания (расширение столовой, создание 3 рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
15
ДИ
5.4.
Открытие производства газоблока для строительства (создание 2 рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
5
ДИ
5.5.
Расширение центра технического ремонта (создание 2 рабочих мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
15
ДИ

15000
БК
4.
Натрий пиросульфитін өндіру зауытын салу (жаңа 100 жұмыс орнын құра отырып, жылына қуаты 28 мың тонна)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
2800
БК
1.2. Кәсіпкерлік
5.
ШОБ дамыту:
5.1.
"Шайхана" қоғамдық тамақтану орнын ашу (3 жұмыс орын құру)
пайдалануға беру актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
18
БК
5.2.
Қала орталығында кілем жуу орталығын ашу есебінен қызмет көрсету саласын дамыту (3 жұмыс орын құру)
пайдалануға беру актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
4
БК
5.3.
Қоғамдық тамақтану орнын қайта жабдықтау (асхананы кеңейту,
3 жұмыс орнын құру)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
15
БК
5.4.
Құрылысқа арналған газоблок өндірісін ашу (2 жұмыс орын құру)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
5
БК
5.5.
Техникалық жөндеу орталығын кеңейту (2 жұмыс орын құру)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
15
БК

1.3. Агропромышленный комплекс
6.
Открытие 5 тепличных комплексов:
площадь 0,30 гектара, производственная мощность 30 тонн/год, создание 6 рабочих мест
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
45
ДИ
площадь 0,10 гектара, производственная мощность 10 тонн/год, создание 2 рабочих мест
15
площадь 0,10 гектара, производственная мощность 10 тонн/год, создание 2 рабочих мест
15
площадь 0,10 гектара, производственная мощность 10 тонн/год, создание 2 рабочих мест
15
площадь 0,10 гектара, производственная мощность 10 тонн/год, создание 2 рабочих мест
15
7.
Расширение 7 тепличных комплексов:
площадь 0,64 гектара, производственная мощность 64 тонн/год, создание 13 рабочих мест (3 теплицы)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
96
ДИ
площадь 0,10 гектара, производственная мощность 10 тонн/год, создание 2 рабочих мест
15
площадь 0,10 гектара, производственная мощность 10 тонн/год, создание 2 рабочих мест
15
площадь 0,10 гектара, производственная мощность 10 тонн /год, создание 2 рабочих мест
15
площадь 0,10 гектара, производственная мощность 10 тонн /год, создание 2 рабочих мест

1.3. Агроөнеркәсіптік кешен
6.
5 жылыжай кешенін ашу:
аумағы 0,30 гектар, өндірістік қуаты жылына 30 тонна, 6 жұмыс орны
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
45
БК
аумағы 0,10 гектар, өндірістік қуаты жылына 10 тонна, 2 жұмыс орны
Жамбыл облысының әкімдігі
15
аумағы 0,10 гектар, өндірістік қуаты жылына 10 тонна, 2 жұмыс орны
Жамбыл облысының әкімдігі
15
аумағы 0,10 гектар, өндірістік қуаты жылына 10 тонна, 2 жұмыс орны
Жамбыл облысының әкімдігі
15
аумағы 0,10 гектар, өндірістік қуаты жылына 10 тонна, 2 жұмыс орны
Жамбыл облысының әкімдігі
15
7.
7 жылыжай кешенін кеңейту: аумағы 0,64 гектар, өндірістік қуаты жылына 64 тонна, 13 жұмыс орнын құру
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
96
БК
аумағы 0,10 гектар, өндірістік қуаты жылына 10 тонна, 2 жұмыс орнын құру
Жамбыл облысының әкімдігі
15
аумағы 0,10 гектар, өндірістік қуаты жылына 10 тонна, 2 жұмыс орнын құру
Жамбыл облысының әкімдігі
15
аумағы 0,10 гектар, өндірістік қуаты жылына 10 тонна, 2 жұмыс орнын құру
Жамбыл облысының әкімдігі
15
аумағы 0,10 гектар, өндірістік қуаты жылына 10 тонна, 2 жұмыс орнын құру
Жамбыл облысының әкімдігі

15,4
8.
Разведение в Жартасском водохранилище 20 тысяч карпов, 50 тысяч мальков сазана серебристой породы
акт выполненных работ
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
15
ДИ
9.
Строительство овощехранилищ:
площадь 350 квадратных метров, создание 4 рабочих мест
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
15
ДИ
площадь 150 квадратных метров, создание 3 рабочих мест
IV квартал
2024 года
15
ДИ
площадь 50 квадратных метров, создание 3 рабочих мест
IV квартал
2025 года
50
ДИ
10.
Открытие цеха по производству макарон, производственная мощность 140 тонн/год, создание 2 рабочих мест
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области,
22
ДИ
2. Социальная и инженерная инфраструктура
2.1. Образование
11.
Капитальный ремонт средней школы имени С. Сейфуллина
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
250
МБ
12.
Капитальный ремонт средней школы имени М. Әуезова
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
250
МБ
13.
Капитальный ремонт и сейсмоусиление средней школы имени А.С. Пушкина
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
528
МБ
2.2. Здравоохранение
14.
Укрепление материально-технической базы учреждений здравоохранения Таласской центральной районной больницы (приобретение медицинского оборудования – реабилитационная роботизированная система для верхних и нижних конечностей, стандарт-кушетка, кислородный генератор производительностью
15 тысяч литров/час, портативная система для диагностики нарушения слуха и аудиологического скрининга)
акт приема-передачи
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
114,9
МБ
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
415
МБ
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
450
МБ
2.3. Культура и спорт
15.
Капитальный ремонт здания кинотеатра "Авангард"
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
77,5
МБ
16.
Проведение археологических раскопок средневекового городка "Тамды" (VI-XIII веков), включенного в список "Сакральная география Казахстана" и число туристических объектов по Жамбылской области
акт выполненных работ
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
5
МБ
17.
Установка 10 уличных тренажеров, стрит-воркаут и детских площадок
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
10
МБ
IV квартал
2025 года
10
МБ
2.4. Жилье
18.
Реконструкция общежития № 5 в 3-м микрорайоне (замена водопроводных, отопительных сетей, кровли, пола, козырьков над подъездами, установка окон, дверей, бетонная отмостка, гидроизоляция, ремонт лестничной площадки)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области

15,4
8.
Жартас су қоймасында 20 мың тұқы балықты, 50 мың күміс тұқымды сазанның шабақтарын өсіру
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
15
БК
9.
Көкөніс қоймаларын салу:
аумағы 350 шаршы метр, 4 жұмыс орнын құру
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
15
БК
аумағы 150 шаршы метр, 3 жұмыс орнын құру
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
15
БК
аумағы 50 шаршы метр, 3 жұмыс орнын құру
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
50
БК
10.
Макарон өңдіру цехын ашу, өндірістік қуаты жылына 140 тонна, 2 жұмыс орнын құру
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
22
БК
2. Әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым
2.1. Білім беру
11.
С. Сейфуллин атындағы орта мектепті күрделі жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
250
ЖБ
12.
М. Әуезов атындағы орта мектепті күрделі жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
250
ЖБ
13.
А.С. Пушкин атындағы орта мектепті күрделі жөндеу және сейсмикалық күшейту
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
528
ЖБ
2.2. Денсаулық сақтау
14.
Талас аудандық орталық ауруханасының материалдық-техникалық базасын нығайту
(медициналық құрал-жабдықтарды сатып алу, қол мен аяққа арналған роботтандырылған оңалту жүйесі стандарт кушетка, өнімділігі сағатына 15 мың литр оттегі генераторы, есту қабілетінің бұзылуын диагностикалауға және аудиологиялық скринингке арналған портативті жүйе)
қабылдау-беру актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
114,9
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
415
ЖБ
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
450
ЖБ
2.3. Мәдениет және спорт
15.
"Авангард" кинотеатры ғимаратын күрделі жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
77,5
ЖБ
16.
Қаратау қаласының "Қазақстанның киелі географиясы" тізіміне және Жамбыл облысы бойынша туристік объектілердің қатарына енгізілген ортағасырлық "Тамды" қалашығына (VI-XIII ғасырлар) археологиялық қазба жұмыстарын жүргізу
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
5
ЖБ
17.
10 көше тренажерын, стрит-воркаут және балалар алаңдарын орнату
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
10
ЖБ
2025 жылғы
IV тоқсан
10
ЖБ
2.4. Тұрғын үй
18.
3-шағын аудандағы № 5 жатақхананы реконструкциялау (су, жылыту желілерін, шатыр, еден, кіреберістің үстіндегі күнқағарларды ауыстыру, терезелер, есіктерді орнату, бетон төсемі, гидрооқшаулау, баспалдақ алаңын жөндеу)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі

318,1
МБ
19.
Реконструкция общежития № 6 в 3-м микрорайоне (замена водопроводных, отопительных сетей, кровли, пола, козырьков над подъездами, установка окон, дверей, бетонная отмостка, гидроизоляция, ремонт лестничной площадки)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
318,1
МБ
20.
Реконструкция жилого дома № 17 по улице Б. Момышулы (замена водопроводных, отопительных сетей, кровли, пола, козырьков над подъездами, установка окон, дверей, бетонная отмостка, гидроизоляция, ремонт лестничной площадки)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области

318,1
ЖБ
19.
3-шағын ауданындағы № 6 жатақхананы реконструкциялау (су, жылыту желілерін, шатыр, еден, кіреберістің үстіндегі күнқағарларды ауыстыру, терезелер, есіктерді орнату, бетон төсемі, гидроизоляция, баспалдақ алаңын жөндеу)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
318,1
ЖБ
20.
Б. Момышұлы көшесіндегі № 17 тұрғын үй ғимаратын реконструкциялау (су, жылу желілерін, шатыр, еден, кіреберістің үстіндегі қалқандарды ауыстыру, терезелер, есіктерді орнату, бетонды төсем, гидрооқшаулау, баспалдақ алаңын жөндеу)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі

26.2
Улицы Ш.Уалиханова, Ш. Кудайбердиева, Есейхан, А. Байзатова, К. Назарбекулы, К. Шырынбекулы, Койгельды батыра, Ж. Жабаева, А. Момбекова, Фабричная
акт выполненных работ
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
278,5
МБ
26.3
Улицы Ш. Смаханулы, Б. Майлина, К. Азербаева, А. Сухамбаева, К. Сугирбаева, Ш. Омирзакова, Н. Акынбекулы, К. Берикбайулы,
А. Жангелдина, С. Шакирова
акт выполненных работ
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
278,5
МБ
26.4
Улицы Геологов, П. Сеченова Ы. Дукенулы, Г. Муратбаева, К. Назарбекулы, Железнодорожная, К. Жатканбаева, Тау Самалы, Шолактау, М. Шеримулы
акт выполненных работ
IV квартал
2026 года
акимат Жамбылской области
278,5
МБ
26.5
Улицы Талас, Панфилова, Ж. Аймауытова, О. Жандосова, Тау боктери, Наурыз, И. Жансугирова, А. Шымырулы, переулок улицы Толе би, переулок улицы С. Шакирова, 1 и 2 переулки Абая
акт выполненных работ
IV квартал
2027 года
акимат Жамбылской области
278,5
МБ
2.5.3. Освещение
27.
Текущий ремонт наружного электроосвещения (улицы Койшыгырулы, Амангелды, Кошманбетова, А. Байзатова, Б. Майлина, А. Шымырулы, Жанкелди, К. Сугирбаева, О. Жандосова, Арыстанбаб, Геологов, К. Азербаева, Ш. Уалиханова)
акт выполненных работ
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
25
МБ
28.
Текущий ремонт наружного электроосвещения (улицы А. Сухамбаева, Т. Таттибаева, Д. Нурпеисовой, Ю. Алексеева, А. Молдагуловой, М. Жумабаева, Токтыбай улы, Акан серы)
акт выполненных работ
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
25
МБ
29.
Текущий ремонт наружного электроосвещения (улицы Койкелди батыра, Ж. Жабаева, И. Жансугирова, Н. Акынбекова, С. Сейфуллина, А. Байтурсынова, С. Шакирова, М. Дулатова, Есейхан)
акт выполненных работ
IV квартал
2026 года
акимат Жамбылской области
25
МБ
30.
Текущий ремонт наружного электроосвещения (улицы Абая, Рыспек батыра, Кошек батыра, Домалак ана, Кудайбергенова, Железнодорожная, К. Рыскулбекова, 1, 2 переулки Абая)
акт выполненных работ
IV квартал
2027 года
акимат Жамбылской области
25
МБ
31.
Текущий ремонт наружного электроосвещения (улицы Промышленная, М. Шеримулы, Фабричная, А. Момбекова, Т. Назарбекова, Ш. Умирзакова, К. Берикбайулы, Ж. Аймауытова, автодорога пост ГАИ – Жанатас)
акт выполненных работ
IV квартал
2027 года
акимат Жамбылской области
25
МБ
32.
Текущий ремонт наружного электроосвещения (улицы Тамды аулие, Алтынсарина, Шахтерская)
акт выполненных работ
IV квартал
2027 года
акимат Жамбылской области
25
МБ
2.5.4. Благоустройство
33.
Проведение ремонта лифта в доме № 12 по улице Б. Момышулы
акт выполненных
работ
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
15
МБ
34.
Развитие системы орошения парков, аллей и газонов
акт выполненных
работ
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
20
МБ
35.
Благоустройство дворов 34 жилых домов

26.2
Ш. Уәлиханов, Ш. Құдайбердиев, Есейхан, А. Байзатов, Қ. Назарбекұлы, Қ. Шырынбекұлы, Қойгелді батыр, Ж. Жабаев, А.Момбеков, Фабричная көшелері
орындалған жұмыстар актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
278,5
ЖБ
26.3
Ш. Смаханұлы, Б. Майлин, К. Әзірбаев, А. Сухамбаев, К. Сүгірбаев, Ш. Өмірзақов, Н. Ақынбекұлы, К. Берікбайұлы, Ә. Жангелдин, С. Шәкіров көшелері
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
278,5
ЖБ
26.4
Геологтар, П. Сеченов, Ы. Дүкенұлы, Ғ. Мұратбаев, Қ. Назарбекұлы, Железнодорожная, К. Жатқанбаев, Тау Самалы, Шолақтау, М. Шерімұлы көшелері
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
278,5
ЖБ
26.5
Талас, Панфилов, Ж. Аймауытов, О. Жандосов, Тау бөктері, Наурыз, И. Жансүгіров, А. Шымырұлы көшелері, Төле би тұйық көшесі, С. Шәкіров тұйық көшесі, Абай 1 және 2-тұйық көшелері
орындалған жұмыстар актісі
2027 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
278,5
ЖБ
2.5.3. Жарықтандыру
27.
Сыртқы электрмен жарықтандыруды ағымдағы жөндеу (Қойшығырұлы, Амангелді, Қошманбетов, А. Байзатов, Б. Майлин, Ә. Шымырұлы, Жанкелді, К. Сүгірбаев, О. Жандосов, Арыстанбаб, Геологтар, К. Әзірбаев, Ш. Уәлиханов көшелері)
орындалған жұмыстар актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
25
ЖБ
28.
Сыртқы электрмен жарықтандыруды ағымдағы жөндеу (А. Сухамбаев, Т. Тәттібаев, Д. Нұрпейісова, Ю. Алексеев, Ә. Молдағұлова, М. Жұмабаев, Тоқтыбайұлы, Ақан сері көшелері)
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
25
ЖБ
29.
Сыртқы электрмен жарықтандыруды ағымдағы жөндеу (Қойгелді батыр, Ж. Жабаев, И. Жансүгіров, Н. Ақынбеков, С. Сейфуллин, А. Байтұрсынов, С. Шәкіров, М. Дулатов, Есейхан көшелері)
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
25
ЖБ
30.
Сыртқы электрмен жарықтандыруды ағымдағы жөндеу (Абай, Рыспек батыр, Көшек батыр, Домалақ ана, Құдайбергенов, Железнодорожная, Қ. Рысқұлбеков көшелері, Абай 1, 2-бұрылыстары)
орындалған жұмыстар актісі
2027 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
25
ЖБ
31.
Сыртқы электрмен жарықтандыруды ағымдағы жөндеу (Промышленная, М. Шерімұлы, Фабричная, Ә. Момбеков, Т. Назарбеков, Ш. Өмірзақов, К. Берікбайұлы, Ж. Аймауытов көшелері, МАИ бекеті – Жаңатас автомобиль жолы)
орындалған жұмыстар актісі
2027 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
25
ЖБ
32.
Сыртқы электрмен жарықтандыруды ағымдағы жөндеу (Тамды әулие, Алтынсарин, Шахтерская көшелері)
орындалған жұмыстар актісі
2027 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
25
ЖБ
2.5.4. Абаттандыру
33.
Б. Момышұлы көшесі, № 12 үйдегі лифтіге жөндеу жүргізу
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
15
ЖБ
34.
Саябақтарды, аллеяларды және көгалдарды суару жүйесін дамыту
орындалған жұмыстар актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
20
ЖБ
35.
34 тұрғын үйдің ауласын абаттандыру

улица А. Пушкина 11 домов (№ 11, № 13, № 27, № 25, № 23, № 21, № 14, № 18, № 16, № 10, № 12)
акт выполненных
работ
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
73,2
МБ
улица Р. Султанбекова 5 домов (№ 4, № 6, № 8, № 10, № 12), улица Т. Рыскулова 9 домов (№ 20, № 33, № 27, № 29, № 31, № 25, № 23, № 21, № 19)
IV квартал
2025 года
77,5
улица М. Маметова 9 домов (№ 9, № 11, № 10, № 8, № 6, № 4, № 7, № 5, № 3)
IV квартал
2026 года
126,9
36.
Благоустройство городского парка (малые архитектурные формы, детская игровая площадка, электроосвещение, спортивные плошадки)
акт выполненных
работ
IV квартал
2023 года
акимат Жамбылской области
90
МБ
3. Безопасность и правопорядок
37.
Капитальный ремонт пожарного депо
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
10
МБ
IV квартал
2025 года
250
38.
Внедрение городского пульта управления системой оповещения
– 1 комплект
акт выполненных работ
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
6,7
МБ
39.
Внедрение сиренно-речевых устройств – 5 комплектов
акт выполненных работ
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
29,5
МБ
40.
Создание загородного запасного пункта управления акимов района и города
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
800
МБ
41.
Приобретение подвижного пункта управления гражданской защиты
акт приема-передачи
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области
800
МБ
42.
Создание убежищ организациями, отнесенными к категории по гражданской обороне, продолжающими работу в военное время
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Жамбылской области, организации, отнесенные к категории по гражданской обороне
1000
ДИ
4. Решение экологических проблем
43.
Реконструкция полигона ТБО и приобретение сортировочного оборудования
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Жамбылской области
50
ДИ
44.
Установка 21 мусорной площадки (3-микрорайон – 4, 5-микрорайон – 2, двухэтажные дома – 10, Б. Момышулы № 9 – 1, А. Молдагуловой, А. Акшораева – 4)
акт выполненных
работ
IV квартал
2023 года
акимат
Жамбылской области
10
МБ
IV квартал
2024 года
10
Примечания:
* ТОО "Казфосфат" ГПК "Шолактау", ТОО "Талас ИнвестментКомпани" (Talasinvestmentcompany), ТОО "Жамбылские электрические сети", Жамбылский производственный филиал АО "КазТрансГазАймак", Жамбылский технический узел местных сетей – структурное подразделение Южной региональной дирекции телекоммуникации филиала АО "Казахтелеком", Жамбылский областной филиал АО "Казпочта", ГКП на ПХВ "Игілік", ГКП на ПХВ "Центральная больница Таласского района Управления здравоохранения акимата Жамбылской области".
Объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского и местных бюджетов, будут уточняться при представлении акиматом необходимой документации в соответствии с бюджетным законодательством при формировании и уточнении республиканского и местных бюджетов на соответствующий плановый период.
Объем финансирования по поддержанным проектам
Источники финансирования
2023 год
2024 год
2025 год
2026 год
2027 год
Итого
РБ
-

А. Пушкин көшесі – 11 үй (№ 11, № 13, № 27, № 25, № 23, № 21, № 14, № 18, № 16, № 10, № 12)
орындалған жұмыстар актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
73,2
ЖБ
Р. Сұлтанбеков көшесі – 5 үй (№ 4, № 6, № 8, № 10, № 12), Т. Рысқұлов көшесі – 9 үй (№ 20, № 33, № 27, № 29, № 31, № 25, № 23, № 21, № 19)
2025 жылғы
IV тоқсан
77,5
М. Мәметова көшесі – 9 үй (№ 9, № 11, № 10, № 8, № 6, № 4, № 7, № 5, № 3)
2026 жылғы
IV тоқсан
126,9
36.
Қалалық саябақты абаттандыру (шағын сәулет нысандары, балалар ойын алаңы, электрмен жарықтандыру, спорт алаңдары)
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
90
ЖБ
3. Қауіпсіздік және құқықтық тәртіп
37.
Өрт сөндіру депосын күрделі жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
10
ЖБ
2025 жылғы
IV тоқсан
250
38.
Құлақтандыру жүйесін қалалық басқару пультін енгізу – 1 жиынтық
орындалған жұмыстар актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
6,7
ЖБ
39.
Сирена-сөйлеу құрылғыларын енгізу – 5 жиынтық
орындалған жұмыстар актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
29,5
ЖБ
40.
Аудан және қала әкімдерінің қала сыртындағы қосалқы басқару пунктін құру
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
800
ЖБ
41.
Азаматтық қорғау басқармасының жылжымалы пунктін сатып алу
қабылдау-беру актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
800
ЖБ
42.
Соғыс уақытында жұмысын жалғастыратын азаматтық қорғаныс санатына жатқызылған ұйымдардың паналайтын жерлерді құруы
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі,
азаматтық қорғаныс санатына жатқызылған ұйымдар
1000
БК
4. Экологиялық проблемаларды шешу
43.
ҚТҚ полигонын реконструкциялау және сұрыптау жабдықтарын сатып алу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
50
БК
44.
21 қоқыс алаңын орнату (3-шағын аудан – 4, 5-шағын аудан – 2, екі қабатты үйлер – 10, Б. Момышұлы № 9 – 1, Ә. Молдағұлова, А. Ақшораев – 4)
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
10
ЖБ
2024 жылғы
IV тоқсан
10
Ескертпелер:
* "Шолақтау" ТӨК, "Қазфосфат" ЖШС, "Талас ИнвестментКомпани" (Talasinvestmentcompany) ЖШС, "Жамбыл электр жүйелері" ЖШС, "ҚазТрансГазАймақ" АҚ Жамбыл өндірістік филиалы, Жамбыл жергілікті желілер техникалық торабы – "Қазақтелеком" АҚ филиалы Оңтүстік өңірлік телекоммуникация дирекциясының құрылымдық бөлімшесі, "Қазпошта" АҚ Жамбыл облыстық филиалы, "Игілік" ШЖҚ МКК, "Жамбыл облысы әкімдігінің Денсаулық сақтау басқармасы Талас аудандық орталық ауруханасы" ШЖҚ МКК.
Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстардың көлемі әкімдік бюджет заңнамасына сәйкес қажетті құжаттаманы ұсынған кезде тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру және нақтылау кезінде нақтыланады.
Қолдау тапқан жобалар бойынша қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көздері
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
Жиыны
РБ
-