О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2023 года № 1148.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" следующие дополнения:
в Положении о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 15 дополнить подпунктами 496-1), 496-2), 496-3), 496-4), 496-5), 496-6), 496-7), 496-8) и 496-9) следующего содержания:
"496-1) разработка и утверждение формы решения, принятого по результатам рассмотрения петиции;
496-2) разработка и утверждение правил доступа пользователей информации к заседаниям коллегиальных органов центральных исполнительных органов и местных представительных и исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
496-3) разработка и утверждение стандарта открытости обладателей информации;
496-4) разработка и утверждение правил регистрации и учета петиций;
496-5) определение интернет-ресурса для подачи петиции;
496-6) разработка и утверждение формы письменного заявления о размещении петиции на интернет-ресурсе;
496-7) разработка и утверждение правил присоединения к петиции и формы письменного заявления о присоединении к петиции;
496-8) осуществление проверки петиции на соответствие условиям, установленным законодательством;
496-9) информирование средств массовой информации, поставленных на учет в уполномоченном органе в области средств массовой информации, о начале присоединения к петиции;".
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования, но не ранее 4 апреля 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 1148 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ережеде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 496-1), 496-2), 496-3), 496-4), 496-5), 496-6), 496-7), 496-8) және 496-9) тармақшалармен толықтырылсын:
"496-1) петицияны қарау нәтижелері бойынша қабылданған шешімнің нысанын әзірлеу және бекіту;
496-2) орталық атқарушы органдардың алқалы органдарының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті өкілді және атқарушы органдарының отырыстарына ақпарат пайдаланушылардың қол жеткізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
496-3) ақпарат иеленушілердің ашықтық стандартын әзірлеу және бекіту;
496-4) петицияларды тіркеу және есепке алу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
496-5) петиция беруге арналған интернет-ресурсты айқындау;
496-6) петицияны интернет-ресурста орналастыру туралы жазбаша өтініштің нысанын әзірлеу және бекіту;
496-7) петицияға қосылу қағидаларын және петицияға қосылу туралы жазбаша өтініштің нысанын әзірлеу және бекіту;
496-8) петицияның заңнамада белгіленген шарттарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асыру;
496-9) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті органда есепке қойылған бұқаралық ақпарат құралдарына петицияға қосылудың басталғаны туралы хабарлау;".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап, бірақ ерте дегенде 2024 жылғы 4 сәуірде қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов