О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2024 года № 158.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы" следующие изменения и дополнение:
подпункт 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) рассматривать вопрос о дисциплинарной ответственности должностных лиц не ниже заместителей руководителей государственных органов, заместителей руководителей организаций за:
несвоевременную реализацию объектов в соответствии с дорожными картами, размещенными на веб-портале реестра государственного имущества;
отрицательную рекомендацию рабочей группы, созданной в соответствии с Положением о Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан";
перенос срока приватизации объекта более одного раза и перенос срока, превышающий три года;";
в приложении 2 к указанному постановлению:
перечень крупных дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке, дополнить разделом "Акционерное общество "Казахтелеком" следующего содержания:
"
Акционерное общество "Казахтелеком"
18-1.
16.1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мобайл Телеком-Сервис"
прямая адресная продажа
2024
";
в приложении 4 к указанному постановлению:
в перечне организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акимат Атырауской области" строку, порядковый номер 33.2, исключить;
в разделе "Акимат Алматинской области" строку, порядковый номер 53.12, исключить;
в разделе "Акимат Павлодарской области":
строку, порядковый номер 108.1.1, исключить;
строки, порядковые номера 113.6 и 114.7, исключить;
в разделе "Акимат Туркестанской области" строку, порядковый номер 153.21, исключить;
в разделе "Акимат Западно-Казахстанской области":
строку, порядковый номер 184.5, исключить;
строку, порядковый номер 191.12, исключить;
в разделе "Акимат Мангистауской области":
строку, порядковый номер 214.1, исключить;
строку, порядковый номер 216.3, исключить;

"Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 11 наурыздағы № 158 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
7-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мыналар:
мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында орналастырылған жол карталарына сәйкес объектілердің уақтылы өткізілмегені;
"Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ережеге сәйкес құрылған жұмыс тобының теріс ұсынымы;
объектіні жекешелендіру мерзімін бір реттен артық ауыстырғаны және үш жылдан асатын мерзімге ауыстырғаны үшін мемлекеттік органдар басшыларының орынбасарларынан, ұйымдар басшыларының орынбасарларынан төмен емес лауазымды адамдардың тәртіптік жауапкершілігі туралы мәселені қарасын;";
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың басым тәртіппен бәсекелес ортаға беру ұсынылатын ірі еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесі мынадай мазмұндағы "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы" деген бөліммен толықтырылсын:
"
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы
18-1.
16.1.
"Мобайл Телеком-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
тікелей атаулы сату
2024
";
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Атырау облысының әкімдігі" деген бөлімде реттік нөмірі 33.2-жол алып тасталсын;
"Алматы облысының әкімдігі" деген бөлімде реттік нөмірі 53.12-жол алып тасталсын;
"Павлодар облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 108.1-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 113.6 және 114.7-жолдар алып тасталсын;
"Түркістан облысының әкімдігі" деген бөлімде реттік нөмірі 153.21-жол алып тасталсын;
"Батыс Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 184.5-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 191.12-жол алып тасталсын;
"Маңғыстау облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 214.1-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 216.3-жол алып тасталсын;

строку, порядковый номер 229.16, исключить;
в разделе "Акимат города Шымкента" строку, порядковый номер 246.7, исключить;
в разделе "Акимат Северо-Казахстанской области":
строку, порядковый номер 255.6, исключить;
строку, порядковый номер 258-1.10, исключить;
в разделе "Акимат Жамбылской области" строку, порядковый номер 268.10, исключить;
в разделе "Акимат Костанайской области":
строки, порядковые номера 433.21, 434.22 и 435.23, исключить;
строку, порядковый номер 438.26, исключить;
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых организаций акционерных обществ и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Алматы" строку, порядковый номер 147.2, исключить;
в разделе "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз" строку, порядковый номер 151.2, исключить;
в разделе "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік" строку, порядковый номер 156.2, исключить;
в разделе "Товарищество с ограниченной ответственностью "Региональный инвестиционный центр "Оңтүстік" строку, порядковый номер 171.12, исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

реттік нөмірі 229.16-жол алып тасталсын;
"Шымкент қаласының әкімдігі" деген бөлімде реттік нөмірі 246.7-жол алып тасталсын;
"Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 255.6-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 258-1.10-жол алып тасталсын;
"Жамбыл облысының әкімдігі" деген бөлімде реттік нөмірі 268.10-жол алып тасталсын;
"Қостанай облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 433.21, 434.22 және 435.23-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 438.26-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
акционерлік қоғамдардың және олармен үлестес болып табылатын өзге заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"Алматы" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде реттік нөмірі 146.1-жол алып тасталсын;
"Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде реттік нөмірі 151.2-жол алып тасталсын;
"Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде реттік нөмірі 156.2-жол алып тасталсын;
"Оңтүстік" аймақтық инвестициялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі" деген бөлімде реттік нөмірі 171.12-жол алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов