О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2024 года № 407.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать:
1) республиканские государственные учреждения – территориальные органы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) республиканские государственные учреждения – территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Установить, что финансирование республиканских государственных учреждений, указанных в пункте 1 настоящего постановления, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных Министерством финансов Республики Казахстан в республиканском бюджете.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" следующие изменение и дополнения:
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и территориальных подразделений его ведомств:
в перечне республиканских государственных учреждений –территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
дополнить пунктом 53-1 следующего содержания:
"53-1. Управление казначейства по городу Алатау Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.";
дополнить пунктами 80-1 и 80-2 следующего содержания:
"80-1. Управление казначейства по району Үлкен Нарын Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
80-2. Управление казначейства по району Марқакөл Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.";
пункт 206 исключить;
дополнить пунктом 227-1 следующего содержания:
"227-1. Управление казначейства по району Мақаншы Департамента казначейства по области Абай Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.";
в перечне республиканских государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан:
раздел "1. Перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан":

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 23 мамырдағы № 407 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелері – аумақтық органдары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелері – аумақтық органдары қайта ұйымдастырылсын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген республикалық мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі республикалық бюджетте көздеген қаражат есебінен және оның шегінде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегi № 387 қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдардың және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің тізбесінде:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелері – аумақтық органдарының тізбесінде:
мынадай мазмұндағы 53-1-тармақпен толықтырылсын:
"53-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Алатау қаласы бойынша қазынашылық басқармасы.";
мынадай мазмұндағы 80-1 және 80-2-тармақтармен толықтырылсын:
"80-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Үлкен Нарын ауданы бойынша қазынашылық басқармасы.
80-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Марқакөл ауданы бойынша қазынашылық басқармасы.";
206-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 227-1-тармақпен толықтырылсын:
"227-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Мақаншы ауданы бойынша қазынашылық басқармасы.";
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі" деген бөлім:

дополнить пунктом 49-1 следующего содержания:
"49-1. Управление государственных доходов по городу Алатау Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.";
дополнить пунктами 224-1 и 224-2 следующего содержания:
"224-1. Управление государственных доходов по району Үлкен Нарын Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
224-2. Управление государственных доходов по району Марқакөл Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.";
дополнить пунктами 269-1 и 269-2 следующего содержания:
"269-1. Управление государственных доходов по району Жаңасемей Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
269-2. Управление государственных доходов по району Мақаншы Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.".
4. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
23 мая 2024 года № 407
Перечень реорганизуемых республиканских государственных учреждений –территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление казначейства по городу Алатау Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
2. Республиканское государственное учреждение "Катон-Карагайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление казначейства по району Үлкен Нарын Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".

мынадай мазмұндағы 49-1-тармақпен толықтырылсын:
"49-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алатау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.";
мынадай мазмұндағы 224-1 және 224-2-тармақтармен толықтырылсын:
"224-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Үлкен Нарын ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
224-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Марқакөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.";
мынадай мазмұндағы 269-1 және 269-2-тармақтармен толықтырылсын:
"269-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңасемей ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
269-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақаншы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.".
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2024 жылғы 23 мамырдағы
№ 407 қаулысына
1-қосымша
Қайта ұйымдастырылатын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелері – аумақтық органдарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Алатау қаласы бойынша қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Катонқарағай аудандық қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Үлкен Нарын ауданы бойынша қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.

3. Республиканское государственное учреждение "Курчумское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление казначейства по району Марқакөл Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
4. Республиканское государственное учреждение "Урджарское районное управление казначейства Департамента казначейства по области Абай Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление казначейства по району Мақаншы Департамента казначейства по области Абай Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
5. Республиканское государственное учреждение "Департамент казначейства по городу Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" путем присоединения к нему республиканского государственного учреждения "Турксибское районное управление казначейства Департамента казначейства по городу Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
___________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 2024 года № 407
Перечень реорганизуемых государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление государственных доходов по городу Алатау Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
2. Республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Катон-Карагайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление государственных доходов по району Үлкен Нарын Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
3. Республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Курчумскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление государственных доходов по району Марқакөл Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".

3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Күршім аудандық қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Марқакөл ауданы бойынша қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.
4. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша қазынашылық департаментінің Үржар аудандық қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Мақаншы ауданы бойынша қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.
5. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Алматы қаласы бойынша Қазынашылық департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі оған "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Алматы қаласы бойынша Қазынашылық департаментінің Түрксіб аудандық қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2024 жылғы 23 мамырдағы
№ 407 қаулысына
2-қосымша
Қайта ұйымдастырылатын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алатау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қатонқарағай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Үлкен Нарын ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Күршім ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Марқакөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.

4. Республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Семей Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление государственных доходов по району Жаңасемей Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
5. Республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по Урджарскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него республиканского государственного учреждения "Управление государственных доходов по району Мақаншы Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
___________________________

4. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Семей қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңасемей ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.
5. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Үржар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі одан "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақаншы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен.